WH VAN I1MI1II WINKELDOCHTER, KAPITAAL EEN MILLIOEN GEDEN. (volgcfourneerd). TE HUUR Eene Bouwmanswoning Bultentandsch Overzicht. Kantongerecht te Gouda. ADVERTENTIEN. Een Burgermeisje Eene geschikte Werkster Opgericht in den Jare 1807 te Amsterdam. GENERAAL-AGENT, DE DEERT. DRAIJER, TE 'SGRAVEMAGE, RUIMSTRAAT 2. Huiselijke vlijt is 111. Hoogstraat 111. SCITE2IJVEI2 Openbare vrijwillige Verkooping, T003STEEH.. Burgerlijke Stand. voorzeker eene der meest te waar- deeren deugden der vrouwendoch trots de grootste vljjt is het de huisvrouw niet steeas mogeljjk alle werkzaamheden op tjjd te verrichten, in het bijzonder, waar eene talrjjke familie is, en zal der halve elke hnlp in deze welkom zijn. The Singer Manufacturing Co., New-York. Dijkgraaf en Hoogheemraden van Rijnland, Lid fan de Commiaeie fan Toeticht op het Lager Onderwijl niet aangenomen. Toonde de Directie der Steariné-Kaarsenfabriek „Gouda* reeds dadelijk na den brand fan 29 Januari 11. bare erkentelijkheid voor de verleende hnlp der brandweer door openlijk in ons blad haar dank te betuigen, tij weuschte het niet by woorden te laten, maar heeft dezer dagen nog op andere wyee aan hare gevoelens uiting gegeven. Zij heeft vooreerst defi heer L. Burgersdijk, oppcr- brandmeester, onder begeleiding van een schrifte lijke dankbetuiging, een prachtig gouden remontoir horloge met toepasselijke inscriptie gezonden en voorts voor het personeel der verschillende spuiten (zoowel die der gemeente als die der militairen) verschillende geldelyke gratificatiën beschikbaar ge steld. Ook namens (le gemeente Gouda zyn aan de militairen zoowel als aan het burgerlijke personeel der spuiten gratificatiën uitgereikt. By de firma G. B. van Goor zonen alhier is uitgekomtn de jaargang 1884 van het Ad&esboek VOOR DE GEMEENTE GOUDA. De ervaring heeft sinds jaren geleerd hoe doel matig dat is ingericht en hoeveel gemak men daarvan heeft. Het Is voor de inwoners dezer ge meente bepaald „onmisbaar* geworden. Behalve al dat, hetgeen men er vroegere jaren in vond opgegeven, is het boekje dit jaar vermeerderd met een naamlyst der ingezetenen (de alphabetische naamlyst is natuurlyk behouden gebleven) volgens de wijken gerangschikt. Het springt in het oog hoe prachtiseh deee verbetering in vele gevallen is. In weerwil daarvan is de prys niet verhoogd: ƒ0.75 by - en ƒ1,25 buiten inteekening. Het aantal advertentien is opnieuw toegenomeu en ofcder de doelmatige wijze van annonceeren komt zeker een adresboek vooral in aanmerking, dat een geheel jaar voor de hapd ligt en ook ter band wordt genomen. Deze uitgave verder aan te bevelen mag overbodig heeten, zij spreekt voldoende voor zich zelf. De Arrondisseraents-rechtbank te Botterdam deed Donderdag uitspraak in de zaken, de vorige week be handeld. Zij veroordeelde o. a.W. J., arbeider te Gouda, ter zake van diefstal met buitenbraak op -plaatsen die niet als bewoonde huizen worden aan gemerkt of daarmede gelijkgesteld, tweemaal gepleegd, tot een jaar'feensame opsluiting. De directie der IJsel-stoomtramraaatschappij heeft ten gerieve van de inwoners van Haastrecht en He kendorp boodschapskaarten verkrijgbaar gesteld. De boodschappen, daarop vermeld, worden voor eene zeer geringe som voor de belanghebbenden door een der beambten alsdad besteld. By de trouw-plechtigheid van den predikant te Arkel werd in de vorige week door één der aan zittende gasten, zijnde de grootvader der jonggehuwde vrouw,, de volgende bijzonderheid opgemerkt. Spre kers grootvader, alzoo de bet-overgrootvader der jonge huisvrouw, had omstreeks' 1760, toen ZËerw. insge lijks het predikambt te Arkel waarnam, in de pas torie-tuin aldaar een pereboom geplant, die thans juist uitgerooid werd. Bedoelde boom heeft dus meer dan oen eeuw aan opvolgende predikant-familiën te Arkel zyne vruchten geschonken. Voor het Haagsche Gerechtshof stond Donderdag terecht een horlogemaker, die eenigen tijd als bediende b|j de firma Schot Zonen te Botterdam was werkzaam geweest en op 12 April jl. een met de handteekening van die firma onderteekend briefje by de firma Weiss Verdam deed aanbieden, in houdende het verzoek om 6 gouden Temontoirs op zicht meê te geven, aan welk verzoek werd voldaan. Twee van deze uurwerken werden door besoh. in de beleenbank te Botterdam en drie te Gouda beleend. Met het zesde horloge verwijderde besch. zich naar Antwerpen, maar weid nog in 't {wait daarvan ge arresteerd. Een poging van besoW om op diezelfde wijze ook gouden kettingen te verkrijgen mislukte, daar het gevraagde niet werd meegegeven. Besch. legde een volledige bekentenis af, welke door de verklariugeu van getuigen werd bevêstigd, Adv.-gem. mr. Bylevêld requireerde, onder aanne ming van verzachtende omstandigheden, 14 maanden celstraf en 4 boeten van 50. Mr. M. P. H. Wiercx bestreed de ten laste ge legde gebruikmaking, op grond dat de persoon die de vervalsobte briefjes had aangeboden, zeer goed daarmede bekend was geweest. De uitspraak is bepaald op Donderdag a. s. Op bovengenoemde terechtzitting verklaarde het Hof F. W. Maller (wiens zaak w|j vroeger mededeelden) schuldig aan: poging tot moord, en veroordeelde hem, onder aanneming van verzachtende omstandigheden, tot 5 jaar oorr. gevangenisstraf. De Vereeniging van Rotterdamsche kleinhandelaren jn sterken drank heeft besloten, by adres aan de Tweede Kamer te verzoeken, dat de Drankwet ge wijzigd worde in dien zin dat de „vergunning* niet aan de localiteit, maar aan den persoon worde verleend. Uit bet debat ter vergadering, waarin dit adres werd vastgesteld, bleek 'l verder de geest der tappers te zijn om, indien 't toch weder tot verhooging van den accijns kwam, deu prys van den jenever roet één cent per glas te verhoogen. Men deinsde er echter voor terug, reeds nu zich bepaald in dien zin uit te spreken, omdat men vreesde, dat van zulk een besluit gebruik zou worden gemaakt als een argument om de verbooging van deu accijns aanbe velenswaardig te maken. i Het Eogelsche comité .oor He Internationale Landbouwtentoonstelling te Amsterdam ia tot stand gekomen. Het beataat uit 44 leden; aan bet hoofd staat als eereroorsitter onze gezant te Londen, graaf Van Bylandt. De laatste abonnemeuts-voorstelliog in dit seizoen van het Nederlandach Tooneel bestaande uit: Het drama de tooneelspeler des keizers en het blijspelpraatzieke vrouwen had met succes plaats. In het eerste stuk had men alle gelegenheid Louis Bouwmeester te bewonderen in een rol, die de schoone zijde van zijn talent goed deed uitko men. De verachte tooneelspeler, uitgelachen door zijn mede-artisten, bespot en gehoond, eensklaps zich toooeude in de volheid van zijn kracht en plotseling openbarende welk heerlijk talent er in hem schuilt, werd uitstekend door hem weêrgegeven. Het stuk eisoht een acteur voor de titelrol als Bouwmeester is. Immers door een met minder talent begaafd persoon vertolkt, zou de hoofdscène uit bet stuk in kracht verliezen en bet geheele dra ma gevaar loopeu daarmede te vallen. Het succes hangt geheel af van hem, die voor Urbain Sansnom speelt. Gelukkig dat die rol. thans in zulke goede banden was. De hoofdrol werd goed ter zijde gestaan. Mej. van Biene en de heer Morin, de heer van Sohoonboven en Schnlze en ook de anderen kweten zich naar vereisebte van de bun opgedragen taak. Ook het tweede stuk werd uitstekend vertolkt. De rol van Mevr. de Bis is als 't ware geschreven voor Mevr. de Vries en voor die van Chatelard zou moeilyk een beter vertolker te vinden zijn dan de heer Morin. Wat het stuk zelf betreft, bet bevat verscheidene aardige tooueeltjes, die ook thans niet nalieten den verstokten indruk ie mpken. Het publiek toonde na verscheidene bedryven door luide toejuichingen hoezeer het genoot. De voor stelling maakte dan ook een waardig einde aan de reeks, dit jaar bier ter stede gegeven. In het EngeUche Lagerhui, zijn, bij het debat orer het adree ran antwoord öp de troonrede, reracbillende onderwerpen behandeld. OeheerOlad- stoue beveiligde de door Baker-pacha geleden neder laag, waarvan wij in ons vorig blad melding maakten, en deelde verder mede, dat tot beaoherming van Soeakiin tegen een mogelijken aanval der Arabieren grootere strijdkrachten ter beschikking van admiraal Hewett zullen gesteld worden. De Keer Ashley deelde een en ander mede over de onderhandelingen met de Transvnal, en zeide dat de dienaangaande reeds door de dagbladen vermelde bijzonderheden in hoofdzaak juist waren. Ten opzichte van Ketswayo verklaarde hij, dat het niet in de bedoeling vnu Engeland lag, om hem op den troon der Zoeloes te hersiellen. Onder de amendementen, welke op het adres van antwoord werden aangekondigd, was ereenvanden heer Churphil), strekkende, „om liet tegenwoordig kabinet door mannen te verrangen, die het vertrouwen des lands bezitten." De voorzitter van het Huis merkte echter op, dat znlk een amendement, als buiten de orde, niet kon tosgelaten worden. Derby presideerde het feestmaal in den Natioualen liberalen Clnb en zeide, dat de Regeering de havens van de Roode Zee zal beschermen, maar niet de eer en de hulpbronnen van Engeland op het spel zou zetten voor de onmogelijke taak om Soedan voor Egypte te heroveren. De Regeering is volstrekt niet van plan van de tegenwoordige bezetting van Egypte tot annexatie over te gaan, maar beseft volkomen dc verantwoordelijkheid, die deze bezetting haar oplegt. De nederlaag, door den Mahdi aan Baker-pacha toegebracht, heeft aan Egypte de laatste hoop om den Soudan te houden, ontnomen. Op de soldaten van dien veldheer meende het te kunnen rekenen; op de troepen, die generaal Wood onder zich heeft, kan bet volstrekt niet vertrouwen, en het ongeluk kige door Engeland beschermde Egypte blijkt machteloos. Hicks-pacha overwonnen qi gedood; Baker-paoha overwonnen en gevlncht; Oordou-paoha het is te hopen dat het gerneht zijner gevangenneming inderdaad een verzinsel of een ver moeden zij. De ramp, waardoor het leger van Baker- pacha, werd getroffen, is veel verschrikkelijker dan die welke hek leger van Hicks-paehn onderging. Laatstgenoemde generaal stond aan het hoofd van ongeregelde troepen, saamgeraapte benden. Baker echter voerde het bevei over 160 Engelsohen, 660 Turken, 1200 Soedaneezen en negers, alien degelijke soldaten, en 2000 Egyptische gendarmes, die door de Engelsche officieren uitgekozen waren om een keurbende te vormen, welke gesteund moest worden door de getrouw gebleven stammen die nabjj Soeakim wonen; maar deze stammen deden niets terwql het leger van Baker geslacht werd. Het garnizoen vau Tokkar, dat toesnelde om zich met dit leger te ver eenigen, werd vermoord, en zoo is geheel Soedan aan de horden van den Mahdi overgeleverd. De maatregelen, welke het Britsche Kabinet thans geno men heeft of nog nemen zal, Zijn door Gladstone ter kennis van het Lagerhuis gebracht, en van weiken aard de pariementsdebatten over de Egyptische aangelegenheden zullen zijn, blijkt reeds uit'de voor bereidende discussie over dit onderwerp, waartoe de behandeling van bet adres van antwoord op de troon rede aanleiding geeft. De stemming in de Fransche Kamer over de eoo- nomische commissie is gunstig voor het Ministerie afgeloopen; de overgroote meerderheid bestaat nit ministeriëelen; zoo samengesteld tal de oommissie niet veel uitriohten. De Nationalverklaarde zich heftig tegen de commissie, nog véor zij benoemd wat; het blad schrqft dan slechten gang van zaken in de industrie voor een groot deel toe aan de voortdurende opruiing reu de werklieden, waardoor het vertrouwen in den handel meer en meer verdwijnt. Nu de Pruisische oommissie tot onderzoek van de belastingontwerpen zich verklaard heeft tegen de opheffing vao de twee klassen der klassenbelaating, beginnen ook de conservatieven bang te worden voor de ootwerpen. De liilit. Nachr. melden, dat met de werken voor een kanaal tntschen de Oostzee en de Noordzee weldra een aanvang gemaakt zal worden. Dit kanaal, beginnende tusschen Brunsbüttel cn St. Margarethen, aan de Elbe, zal voorbij Rendtburg loopen en in de baai van Kiel, ten zuiden van de groote ves tingwerken van Friedrichvlorf, eindigen. Het tal 07 kilometer lang, 9 meter diep, 100 meter breed, en in beide riohtingen voor de grootste schepen bevaarbaar zijn. Daar dit kanaal zich geheel op Duitsoh grondgebied zal bevinden, zullen de Duitsehe schepen den gevaarlijken tocht door de Belt, wier sleutefs Denemarken besit, kunnen vermijden. In het Oostenrjjksohe Huis van Afgevaardigden ia men begonnen met de eerste lezing der regeeriags- voorstellen betreffende den kleinen staat van beleg te Weenen, Nadat de minister-president, graaf Taaffe, de noodzakelijkheid van den genomen maat regel had betoogd, stelde de liberale afgevaardigde Jozef Kopp voor, eene oommissie van 24 leden te benoemen, ten einde de regeeringsvoordracht nauw keurig te ouderzoeken. Deze commissie moest dau het onderwerp zoo spoedig mogelijk behaudeieu en binnen acht dagen verslag uitbrengen. Het errste gedeelte van dit voorstel werd met bijna algemeene ■temmen aangenomen; het tweede gedeelte werd verworpen. Volgens berichten uit Weenen hondt ook de commissie van den Rijkernad tot ouderzoek van de exceptioneele verordening de inliohtigen der Regrering voor onvoldoende en zal er aangedrongen trokden op beperkiug der bepalingen. Het Hongaarsohe Huis van afgevaardigden nam met 171 tegen 131 stemmen het voorstel van den premier Tisza aan om het Christeljjk-Joodaohc huwelijksontwerp van de lijst der werkzaamheden te verwijderen en de Regering uit te noodigen bij deu Rijksdag ter gelegener tijd een aieuw ontwerp in te dienen. De heeren Goblet d' Alviella en Janson, en eenige hunner medeleden der Belgische Kamer van Ver tegenwoordigers hebben ecu voorstel ingediend tot het benoemen van eene commissie, welke belast zal zqn met het instellen van een onderzoek naar den toestand der bezittingen in da doode hand in België Die enquête zal betreffen: lo. De bronnen vau inkomst waarover do kerk- bestureo, de bisschoppelijke semioaria en de sla rechtspersoon erkende godsdienstige oorporatiën te beschikken hebben; 2o. de lasten welke op bedoelde bezittingen drnkken; 3o. de wijze hoe voldaan wordt aan de verplichtingen uit die lasten voortvloeiende; 4o. de middelen door de niet-erkende godsdienstige oorporntiëen aangewend om zich de voordeden der rechtspersoonlijkheid te veriohaffen-6o. de waarde en den oorsprong van den eigendom dezer corpo- ratiën; Co. de middelen waardoor zij goederen koopen en overdragen; 7o. het gebrnik dat zij van die goe deren maken. Met 68 tegen 41 atemmen heeft de Belgische Kamer van Vertegenwoordigers, in overeenstemming met den wensch der Regeering, verworpen het voor stel tot vermindering van het bedrag der jaarwedden van de Katholieks hooge geestelijkheid. Terechtzitting van Woensdag 6 Februari 1884. KantonrechterMr." J. H. van MIEBOP. Ambtenaar van het Openbaar Ministerie Mr. W. C. A. SCHOLTEN le Botterdam. VEBOOBDEELD: S. H., jongen te Nienwerkerk, tot 50 oents of 1 dag wegens in den Eendraohtspolder onder Zeven- hnizen met beholp van eenen hond aanwenden van pogingen om wild op te sporen zonder dat hij was voorzien van een jachtacte M. O., en C. v. d. W„ arbeiders te Beeuwyk, ieder tot 3 gulden of 1 dag wegens met een zegen visch in eens anders vischwaier onder Beeuwyk sonder vergunning van den rechthebbende E. G., huisvrouw van A. v. d. Ste Beeuwyk, tot vijftig cents of 1 dag wegens in haar winkel voorhanden hebben van één gewicht voorzien van bet afkenringsmerk; M. G., arbeider te Capelle, tot 10 galden of 2 dagen wegens gaAn over den openbaren overweg van den Bijnspoorweg by station Nieuwerkerk, niet tegenstaande die overweg door slogboomen was afge sloten voor het laten passeeren van een trein; D. v. H., arbeider te Nienwerkerk, evenals de vorige; W. v. H.t arbeider teNieuwerkerk, evenals de vorige A. de B., tapper te Nienwerkerk, tot 2 boelen van 50 cents of 2 dagen wegens in zijne tapperij niet opgehangen hebbéfa een afschrift der vergun ning en een exemplaar der drankwet; C. de B., arbeider te Gouderak, tot 5 galden 50 cents of 2 dagen wegens te Gouderak maken van naohtgerucht door in den nacht hard te slaan op de vensters van eene woning aldaar; H. Varbeider te Gonderak, tot 3 gulden en 1 gulden of 2 dagen wegens te Gonderak op den openbaren weg branden van een vnur en werpen met een deksel tegen een huis aldaar; H. B., landbouwer te Gonda, tot 2 galden of I dag wegens doen afsnijden van riet binnen den af stand van vyf meter nit den voet van den IJssel- dijk in Bynland onder Gonda; J. E., koopman te Waddinxveen, tot 2 galden of l dag wegens plaatsen van een hoop mest op dè Noordkade in.Bijolaod onder Waddinxveen; J. M., schipper te Zevenhuizen, tot 2 gulden of l dag wegens leggen van de ankers van zijn schip in de waterkeerende kade langs de Gouwe in Byn land onder Waddinxveen E. V., schipper te Dedemsvaart, evenals de vorige Arie Torken, schipper le Bleiswyk, tot 1 gulden of 1 dag wegens dronkenschap te Nieuwerkerk; Dirk Visser., kleedermaker te Botterdam, tot 2 boe ten van 1 gulden of 2 dagen wegens dronkenschap te Gonda op 2 tijdstippen. VBIJGESPBOKEN: P. v. d. K., arbeider te Moordrecht, van de aan klacht zonder acte en zonder vergunning gejaagd te kobben op eens aoriers jachtveld onder Zevenhuizen en zonder recht geloopen te hebben over eens anders grasland onder Moordrecht. W. H., arbeider te Nieuwerkerk, van de aanklacht geweigerd te hebben des gevorderd bijstand te ver- leeuen aan den veldwachter van Nieuwerkerk, die niet alleen een wederspannigen man in arrest kon brengen. GEBOREN: 6 Febr. Johannes, Gerardoa, ouder» K. F. L. Nolle en G. de Heog. 7- Suaanua Johanna, oodera J. Sjouke et T. Koorn. Aert, oodera A. Zwanenberg en M. Jaake. 8. Maartje Johanna, oodera H. Bouwer en A. de Jong. OVERLEDEN 6 Febr. W. Rietveld, wed. D Schuurman, 19 j, 7- S. G. van der Weijden, 1 j. 7 m. I Hoog geboren, 58 j. P. Schriek, 14 j. 2. W. Arnesz, 7 no. Den 16n dezer hopen onze ge liefde Onders F. H. PEETERS en C. van HOFWEGEN hunne J A. It IQ E ECHO" VEREENIGING te vieren. Hunne dankbare Kinderen. Gouda, Febr. 1884. V Bevallen van eene Dochter, B. J. LOTSU—Lamobaal Wichkrs. Gouda, 9 Febr. 1884. biedt zich aan als WINKEL-, GEZEL SCHAP- of KINDERJUFFROUW. Adres onder No. 925, aan bet Bureau dezer Courant. ®biedt zich aan voor VASTE DAGEN. Adres onder No. 924, aan hst Bureau dezer Courant. Directeur Jhr. Mr. C. IIARTSFA Jbsz.Tweede Directeur Mr. J. P. PORTIEUE. Kantoor Reguliersdwarsstraat, bij het Koningsplein, X 12. DOORLOOPENDE en TIJDELIJKE Kapitaal-Verzekeringen. WEDUWEN- en WEEZEN-PENSIOENEN, MET OF ZONDER HERVERZEKERING ran BETAALDE PREMIËN OF STORTINGEN, DADELIJK INGAANDE en UITGESTELDE LIJFRENTEN. Correspondenten in de Provincie Zuid-Holland; Te Gouda, de Heer W. J. Fortuijn Droogleever, Notaris. Brielle, Heeren de Kanter Veegens. Delft, Heeren van Rijn van Veen en Co. Dordrecht, Heer H. Vriesendorp. Gorincltem, Heeren C. de Gijselaar Co. 't Gravenhage, Heer P. J. Land rij. Leiden, Heeren Lezwijn Eigeman. Rotterdam, Jan van der Hoop Zoon. Schiedam, P. Loopuijt Co. Vlaardingen, Heer Panlus Kikkert. Woerden, G. Groeneveld. Wordt gevraagd in een KRUIDENIERS- AFFAIRE eene bekwame P. G., om tevens behulpzaam te zijn in de Huishouding. Spreektijd 'savonds 9nar. Zeug straat, G No. 83. een flink BURGERWOONHUIS met open Plaats en voorzien van vele gemakken, op de Kamemelksloot alhier, voor een civielen prijs. Te bevragen bjj J. BULK, Kamemelksloot te Gouda. Reeds velé machines worden daarom in de huishouding aangewend, doch geene heeft bewezen zóó nuttig te zjjn als eene goede naaimachine, daar dezetjjd- roovende handenarbeid en vreemde hulp bespaart en daarmede het soliedste naai werk bjjna spelend kan verricht worden. Een buitengewoon goed zoodanig werk tuig leveren de dépots der ondergeteekende Maatschappij, waarin de gerenommeerde Echte Singer Naaimachines verkocht worden en waar men voor elk soort van naaiwerk de meest ge schikte machines vindt. Een zeer bjjzonder voordeel biedt daar- bjj de door ons in het belang der koopers ingevoerde inrichting, dat de machines zonderprjjsverhooging tegen zeer geringe termijnbetalingen afgele verd worden, zoodat de aanschaffing eener zoo ijverige helpster een ieder is mogeljjk gemaakt en eene nauwelijks merkbare uitgave veroorzaakt. Voor contante betaling wordt flinke korting toegestaan. Te GOVDA bevindt zich ons Depót uitsluitend brengen bjj deze ter kennis van ingelanden 1°. dat de lijsten der stemgerechtigde inge landen van het Hoogheemraadschap voor het dienstjaar 1884, volgens art. 29 van het regle ment, gedurende veertien dagen na heden (Zon dagen uitgezonderd) v^p des morgens 9 tot des middagB 12 ure ter inzage zullen liggen als volgt de ljjsten van al de zestien districten ter Se cretarie van Rjjnland, alwaar zjj tevens, tegen betaling van 10 cents voor elke ljjst, ver krijgbaar zjjn; die van het derde district aan de Cruquius die van het vierde distriet aan de Lynden; die van het zevende district aan de Leeghwater; die van elk der overige districten ter Gemeente secretarie van de hoofdplaats van dat district en van de daartoe behoorende onder-kies districten 2°. dat zjj, die vermeenen dat de ljjsten niet nauwkeurig zijn opgemaakt, volgens art. 30 van het reglement, gedurende veertien dagen na het aanplakken dezer kennisgeving, hunne bezwaren, met overlegging van de vereischte bewjjzen, kunnen onderwerpen aan de beoor deeling van de Yereenigde Vergadering, welke op den eersten Donderdag in Maart over de ingekomen reclames zal beslissen. In de WERK-INRICHTING alhier, wordt gevraagd een Loon 2.50 per week. Adres: L. P. HOOGENDIJK, Gouda, Februari 1884. Secretaris. op WOENSDAG den 27 FEBRUARI 1884, des voormiddags ten 10 ure, ten huize van P.. STOPPELENBURG Cz., herbergier te Stol wijk van te Stolwijk, nabjj het dorp, met daarbjj behoo- rend WEI-, HOOI- en BOUWLAND aldaar, grootendeels in Benedenkerk, doch gedeeltelijk ook in Koolwijk, te zamen groot ruim ll'/j Bunder; bjj biljetten breeder omschreven. Verhuurd tegen f 1000.— 'sjaars en te aan vaarden de Landerijen den 25 December 1884 en de opstallen den 1 Mei 1885 of zooveel eerder als nader met den huurder mogt worden overeengekomen. Betaling der kooppenningen op den 28 April 1884. Nadere iiiformatiên zjjn te bekomen ten kan tore van den Notaris G. J. SPRUIJT te Ou derkerk a/d IJssel.

Goudsche Courant | 1884 | | pagina 2