Buttenlandsch Overzicht. VERGADERING VANDEN GEMEENTERAAD. Schuttersraad te Gouda. Kantongerecht te Gouda. ADVERTENTIËN. Burgerlijke Stand. kommen van Dorpen, waar op niet meer dan twee plaatsen sterke drank in bet klein wordt verkocht) moeten 1 Mei 1884 verdwenen zgn; dat het naar eerbiedige meening der adressante niet aangaat (doch eeeraeker ook niet strooken zou met den eerbied, welken de Tweede Kamer aan haar, na rijpen rade gevallen, besluiten zal willen toekennen) een dezer hoofdbeginsels te schenden uit een gevoel van meewarigheid met eenige be langhebbenden, die zorgvuldig het stilzwegen hebben bewaard, zoolang zij van het hun door de wet boven duizendeu lotgenoten toegekende driejarig voorrecht voor zich de' vruchten hebben kunnen plukken; dat ook o. i. met het volste recht tegen deze voorgestelde wijziging -der Drankwet wordt bijge bracht, dat voor de neringdoenden, die tegen de toepassing van art. 28, laatste lid, bezwaar inbreu- gen, de verkoop van sterken drank of «slechts ijzaak" is, en de afstand daarvan voor hen alsdan slechts een kleine wiustderving zal veroorzaken; of «geen bijzaak" mag heetén, en dat in dit geval het algemeen belang dringend vordert, dat het bereids toegekende privilege van die jaren geen dag langer dan onvermijdelijk bestendigd worde; en dat de Drankwet eerst eenige jaren moet hebben gewerkt, alvorens aan haar gebouw verande ring, althans verzwakking kan worden toegelaten. Op uitnoodiging van vier heeren, kwamen Woens dag vele veehouders in de Beeroster bijeen om te beraadslagen of zij deel zouden nemen aan eene vereeniging, die zich ten doel stelde de melk per spoortrein naar IJmuiden en van daar, met daar voor aan te koopen stoombooten, naar Londen te verzendeu. Ëen van de ontwerpers van die vereeniging zou het plan nader toelichten. Daar hij echter onverwacht naar Londen had moeten vertrekken, verscheen zijn broeder, die zelf verklaarde niet geheel en al op de hoogte te zijn. Het plan heeft in de Beemster weinig bijval ge vonden. De heer Sluis betoogde en vond daarbij vrij algemeene instemming, dat de zuivelbereiding tot heel wat beweging, nijverheid en handel aanleiding gaf, dat het nadeelig was voor een volk, wanneer het de grondstof verkocht, met wier bewerking duizenden hun brood verdienden. Hg wees op de Denen en Nooreu, die vroeger alleen het ruwe hout verkochten, maar het nu ge zaagd, geschaafd en kant en klaar afleverden en daar wel bij voeren. Hij wekte op om er liever naar te streven, betere producten te bereiden. Als de voorraad van kaas vermindert, beweerde hg verder, raken wij van den wereldhandel afgesloten, de markten gaan achteruit. Daarenboven, vroegen anderen, wat zullen wij met onze zonen en dochte- ren doen, als wij onze melk naar Londen sturen? wg hebben dan voor hen geen werk. Nog meerdere bezwaren werden te berde gebracht en de vergadering ging uiteen, zonder dat iemand van de veehouders zich bg de vereeniging had aangesloten. Aan belangstelling ontbrak het niet de vergade ring was talryk bezocht, en een verblijdend verschijnsel is het, dat de aanwezigen allen toonden, liever ten koste van moeite en inspanning te willen voortgaan met de zuivelbereiding dan den meer geraakkelijken weg in te slaan, om zonder arbeid hunne waar aan den man te brengen. Bij den Fransche senaat is ingekomen het rap port van den heer Labiche over het door de Kamer aangenomen wetsvoorstel tot wederinvoering van de «ehtscheiding. Uit het rapport blijkt, dat de com missi*, na lang aarzelen, besloot eene keuze te doen uit drie van de vele meeningen in haren boezem geuit. Deze drie zijn: lo. het beginsel zelf van echtscheiding af te keuren; 2o. het Kamerbesluit niet te bekrachtigen, maar de wet van 1816 af te schaffen, eenvoudig tot het burgerlijk wetboek terug te keeien en door een overgangsbepaling het toe passen van de hervorming gemakkelijk te maken; 3o. in beginsel aan te nemen dat het huwelijk ont bonden kau worden om redenen die ontstaan zijn na bet sluiten vaa den echt, d. i. de echtscheiding mits het beginsel worde toegepast op zekere aange duide gevallen, welke niet zijn die waarvan het wetboek spreekt De commissie heeft zich vereenigd met de derde zienswgze, zgnde die van dep heer Eyraard-Duvernay. De laatste der vgf zittingen, die het Eogelsche Lagerhuis aan de motie van afkeuring besteedde, dunrde ongeveer acht uren. De hoofdmomenten waren een kort, maar vinnig speechje van den con servatief Cowen, die Gladstones politiek weifelend en inconsequent, noemde en een warm pleidooi ten gunste der Regeeriog van Gpschen, die betoogde, dat onvoorziene omstandigheden de politiek der Re- geering deden wijzigen en dat de Regeering met buitengewone moeilijkheden had te worstelen. Wel bleef hg volhouden, dat men beter had gedaan door veel vroeger reeds krachtiger in Egypte op te treden, maar hg kon niet zoover gaan om een politieken wissel iu blanco te geven aan lord Salisbury. Nadat Hartington en Nortbcote nog eens de quaestie elk van zijn standpunt hadden besproken, ging men tot stemmen over. Dank zij de coalitie der conser vatieven en Ieren, kreeg de Regeering slechts een meerderheid van 49 stemmen. 4 liberalen stemden met de minderheid, 1 Homernier ging met de meer derheid mede. De liberalen hieven een langdurig gejuich aan, toen de cgfers bekend werden het schijnt dus, dat zij op een nog geringer meerderheid had den gerekend. Met betrekking tot de nieuwe vijfde ver kiezing van Bradlangh tot vertegenwoordiger van Northampton in het Britsche Parlement, is nog te berichten dat hg een mededinger had een candi- daat door de conservatieve partij gesteld. Bradlaugh verkreeg 4031 en de heer Richards 3665 stemmen. De overspanning der gemoéderen dezen keer was echter veel minder dan bg de vroegere verkiezingen. De conservatief erlangde een groot aantal stemmen, omdat verscheidene liberale kiezers aan hem de voor keur hadden gegeven boven Bradlaugh, wiens anti christelijke gevoelens zij afkeuren. Desniettemin had Bradlaugh telkens wanneer hg het mandaat kreeg, minder stemmen op zich vereenigd dan thans. De heer Bradlangh heeft reeds eene nieuwe po ging gedaan om in het Lagerhuis toegelaten te wor den, doch even vruchteloos als de voorafgaande keeren. De Spaar.sche «Imparcinl' zegt, dat de Regeering in de eerste dagen van April het besluit tot ont binding der Cortes zal afkondigen en dat de alge meene verkiezingen daarbij tegen den lOn Mei zui len worden bepaald. De nieuwe Cortes zullen in de eerste dagen van Juni samenkomen, maar on middellijk na de aanneming van het adres van ant woord weder uiteeugaan. Eerst bg de hervatting der zitting zal de begrooting in behandeling worden genomen. Langer uitstel der algemeene verkiezingen schijnt het Kabinet voor onnpodig te houden, daar de nieuwe provinciale gouverneurs den tijd hebben gehad om alles voor de regeeringscandidaten voor te bereiden. Bovendien zijn ook reeds de districten aangewezen, welke ter beschikking van de dynastieke linkerzijde znlleu gelaten worden, opdat in de aan staande nieuwe Kamer de oppositie behoorlijk ver tegenwoordigd zal zijn. Ieder wat bij de verkiezingen, is altijd de leus geweest iu Spanje, mits de regeerende partij slechts het leeuwendeel krijgt. Rusland heeft zijne uitgestrekte bezittingen in Azië vermeerderd met Merw. Toen generaal Sko- beleff Midden-Azië veroverde, durfde zijne regeering hem niet gelasten zijnen tocht voort te zetten tot Merwdestijds zoo Engeland dit bezwaarlijk ge doogd hebbenthans echter heeft Engeland de han den vol met Egypte en daarom ziet het wel wat door de vipgers. Zooals de telegraaf berichtte, heb ben de inwoners van Merw vrijwillig zich aan het gezag van den Czaar onderworpen, eu naar men zegt, zouden zij er toe gebracht zijn geworden door het verhaal, dat de hoofden der naburige stammeu hun gedaan hebben van de kroning van Alexander III. De illuminatie van Moskou moet de Merwers verblind hebben, en de Keizer van Rusland telt 300,000 onderdanen meer. Het is nog niet zoo lang geleden, dat lord Beaconsfleld aan het kabinet van Petersburg liet weten, dat hij in het bezetten van Merw een casus belli zou zien. Ea daartoe bad hij gegronde redenen. Waartoe dient de heer schappij over het Suezkauaal, als Indië, waarheen Rusland al meer en meer voortschrijdt, van de land zijde bedreigd wordt? Rnslaud is thans op slechts eenige dagmarschen verwijderd van Afghanistan, het laatste bolwerk tusschen het Czareurijk en Britsch- Indië, en is eigenaar van Merw geworden, zonder dat een soldaat opgeofferd werd: goud was het wapen. In het Britsche Parlement werd de regee ring reeds over het gewichtige feit geïnterpelleerd, maar de antwoorden des ministers bevatten weinig of niets meer dan hetgeen wg reeds weten. Merw, gelegen in het midden van het gebied van Turcomauia, is een oase van buitengemeene vruchtbaarheid, en strekt zich uit aan beide oevers der Murghab, die uit het gebergte van Afghanis tan ontspringt. De meeste karavanen trekken door deze oasse, welker groote beteekenis uit een strate gisch oogpunt voor de Russen daarin te vinden is, dat zij bun, naast den weg Van Mesched, ook de wegen van het noorden naar Herat opent. Vóór de Ilde eeuw was Merw, toen de Islam in Perziö door drong, in handen der Arabieren gevallen. Later werd het door de Mongoliërs buitgemaakt. Daarna was het de eigendooi der Uzbeken en de Perzen, totdat het 1834 weder overging in het bezit van de Tekke-Turcomannen, die zich daar tegen de aanvallen van Perzië wisten te handhaven. De nadere verklaringen, van regeeringswege in de Italiaansche Kamer van Afgevaardigden afgelegd, laten geen twjjfel over aangaande den aard van den voorgewendeu aanslag, waarvan koning Humbert bijna bet slachtoffer zon geworden zgn. De minister van justitie verklaarde dat de op den spoorweg tusschen Montalto en Corneto gevonden flesch slechts 175 grammen buskruit met 70 grammen glasscherven bevatte, en derhalve de ontploffing daarvan geen ernstige schade kon toebrengen aan den trein, waarop zich de Koning bevond. De Minister meent, dat de misdadige poging niet tegen den vorst maar tegen den gendarme Varicchio gericht was. VRIJDAG 22 FEBRUARI. Voorzitter: Mr. A. A. van Bergen IJzendoorn. Ten 1 ure wordt de vergadering geopend. Tegenwoordig zgn al de leden. De notulen der vorige vergadering worden voor gelezen en onveranderd goedgekeurd. Ingekomen zijn 1. De verslagen van verschillende gemeente-in richtingen. Worden aangenomen voor kennisgeving, terwijl besloten wordt dat de verslagen zul len circuleeren bij de raadsleden, na gebruikt te zijn bij het opmaken van het gemeente verslag. 2. Een voorstel tdt wijziging der begrooting van het Burgerlgk Armbestuur voor 1883. Ter visie. 3. Een voorstel tot wijziging der begrooting van bet Bestedelingenbuis voor 1883. Ter visie. 4. Eene aanbeveling voor een Lid der Commissie van- Toezicht op het Lager Onderwijs. Daarop komen voor de hh. 1. Mr. J. Fortuijn Droogleever. 2. Dr. J. 8. G. Gleuns. Ter visie en benoeming in de volgende vergadering. 5. Een voorstel tot wijziging der geraeente-be- grooting voor 1883. Ter visie. 6. Een adres der Directie der IJselstoomtramweg- Maatsohappij. Daarin zegt de Directie o. a. het volgende «Ons komt bet voorstel (tot verbod der stads- exploitatie van de stoomtram) ten eenenmale onbillijk voor. De verleende concessie was eene daad der overheid, welke laatste onzer Maatschappij in bet publiek belangonder bepaalde voorwaardenzekere rechten toekende. Dat het publiek belang werkelgk gebaat werd met onze onderneming, bewijzen de 23.000 sectie-reizi gers, welke wij gedurende onze korte exploitatie vervoerden. Dat wij de ons opgelegde voorwaarden hebben nagekomen, zal zelfs het Dagelijksch Bestuur niet ontkennen. Maar dan ook mogen onze rechten niet verkort worden, nu wij, ter goeder trouw en steunende op de verleende concessie, belangrijke kapitalen besteed hebben aan de trambaan binnen Uwe Gemeente. En toch zou het een werkelgk verkorten dier verkregen rechten zgn, indien ons op die baan, met intrekking van den toegestanen proeftijd, de wijze van exploitatie wierd verboden, welke alleen geschikt is voor den bestaaudeo aanleg en het goedgekeurde materieel van den geheelen tramweg. Van Uw verlicht oordeel, van Uw billijkheids gevoel, verwachten wij eene geheel andere beslissing. Uw Raadsbesluit vau 7 Juli 1882 sohonk ons, met de concessie, zekere reohten Uw Raadsbesluit van 26 Juni 1883, bevestigde die, gaf eene mildere uitlegging aan Artikel 15 der Voorwaarden en schreef ons een proeftijd voor van drie maanden voor de door ons aangegeven vfgze van exploitatie. Uw Raadsbesluit van 1 dezer bedoelde blijkbaar overleg tussehen Uw Dagelijksch Bestuur en onze Maatschappij, ten einde gerezen moeielijkheden uit den weg te ruimen. En Uw volgeud Raadsbesluit, dat we met be- grijpelijk ongeduld te gemoet zien, zal naar wg vertrouwen, de tot nu toe door U gevolgde staat kunde van bezadigde medewerking niet verlooche nen. Ons althans zal het volkomen bereid vinden, om nogmaals de hund aan het werk te slaan, en, met goeden wil en gereed geld, het laatste bezwaar tegen eene geregelde, rationeele exploitatie te helpen oplossen. Wg hebben thans de eer U, als competente auto riteit, te verzoeken ons toe te staan 1. Om voorloopig de exploitatie door de stad te doen plaats hebben met éóne locomotief en één wagen, opdat de geregelde dienst geene vertraging ondervinde door de onderhandelingen, betreffende het wijzigen van ons tracé bij de Kleiwegsbrug 2. Om de bocht bij de Kleiwegsbrug te mogen oonstrneeren, volgens het straatsysteem reeds op andere plaatsen in Uwe Gemeente door ons toege past en wel met verhoogde keerrail in de binnenbocht. 3. Om den oprit, naar de Kleiwegsbrug zoodanig zeer zeker eene zaak, welker beslissing van uwe ver gadering afhangt. In uwe zitting van den In dezer deelden wij U mede, dat wij gemeend hadden de exploitatie door middel van stoom bincen de wateren der stadssingels voorloopig te moeten verbieden in afwachting der door U te nemen beslissing. Wij deden zulks als een maatregel van voorzorg in bet belang der veiligheid en uwe vergadering verzette zich niet daartegeo, al verklaarden zich ook vele leden minder ingenomen met het denkbeeld om den aan de IJsel-Stoomtramweg-Maatschappij toegestanen proeftijd te doen eindigen. In uwe zitting van den 12n dezer verklaarden wij U, dat wg ons voorstel om voortaan het gebrnik van stoomkracht op de tramlijn binnen de stad uit te sluiten ter wille van de openbare veiligheid moesten handhaven. Sedert is er niets gebeurd, wat ons aanleiding zon kunnen geven van zienswijze te veranderen. De Directie moge na al zeggen, daj zij de baar opgelegde voor waarden heeft nagekomen; wg zijn van een ander gevoelen eu ieder, die d« exploitatie binnen de wate ren der stadssingels aandachtig en onbevooroordeeld beeft gadegeslagen, zal met ons moeten ei kennen, dat zij in de naleving der door U gestelde voorwaarden in menig opzicht is te kort gekomen. Voor ons bestaat er dus geene reden om ous voorstel terug te nemen.' 8. Een adres van H. van Baarzel en andere be woners van den Kattensingel, verzoekende op het adres der IJselstoomtramweg-Maatschappij tot ver hooging van den Singel bij de Kleiwegsbrug afwij zend te beschikken. De stukken sub 6, 7 en 8 worden aan gehouden tot bg de behandeling van het voorstel in zake de stads-expioitatie van de stoomtram. 9. Een adres van J. Blom en andere bewoners van den Winterdijk, verzoekende vrijstelling van de hondenbelasting daar zg verplicht zijn tot het houden van waakhonden, vooreerst omdat hunne woningen afgelegen zijn en er de politie 's nachts niet gezien wordt en voorts tot zuivering van het land van on gedierte. In handen van B. en W. om bericht en raad. Aan de orde is Het voorstel tot wgziging der begrooting voor de dd. Schntteiij, dienst 1883. De Voorzitter zegt dat bij B. en W. daartegen geen bezwaar bestaat. Wordt zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Aan de orde is Het voorstel betreffende hei gebruik van stoom kracht 'op de traralgn der IJselstoomt ram weg-maat- schappij binnen de wateren der stadssingels. De Voorzitter zegt het wenschelijk te achten dat de Raad eeuige technische inlichtingen ontvangt van den gemeente-architect, waarom hij de openbare ver- gaderiug doet overgaan in eene met gesloten deuren Nn heropening der openbare vergadering zegt de Voorzitter dat het voorstel van B. en W. in zake de stads-exploitatie van de stoomtram ten gevolge van het besluit, in de besloten vergadering genomen, buiten behandeling blijft. Tot onderwijzers aan de le kostelooze school wor den daarop benoemd de hh. G. van Montfoort te Ze venhuizen met 18 st. (tegen 1 op N. Vlasveld) en N. Vlasveld alhier met 17 st. Den heer N. Vlasveld wordt daarop eervol ont slag verleend als onderwijzer aan de 2e kostelooze school. Niets meer aan dt orde zgnde, wordt de vergade ring daarop door d«, Voorzitter gesloten. Johannes Blom, 34 jaar, pgpmaker te Gouda, tot U/s gulden of 2 dagen Adrianus Rietveld, 55 jaar, timmerman te Gouda, tot ltyg gulden of 2 dagen Leendert de Bruijo, 66 jaar, kleedermaker te Gouda, tot 3 gulden of 2 dagen Johannes de Bruijn, 29 jaar, kleekermaker te Gouda, tot l/g gulden of 1 dag Hendrik Jacob Blazer, 23 jaar, kleedermaker te Gouda, tot 1 galden of 1 dag; Hendrik Leendert de Jong, 49 jaar, koopman te Gouda, tot Vi galden of l dag Cornelia Broekhuizen, 23 jaar, touwspinner te Gonda, tot I gulden of I dag Hendrikus van Loon, 34 jaar, smidsknecht te Gouda, tot 1 gulden of 1 dag Willem Hendriks, 60 jaar, pottenbakker te Gonda, t°t Va gulden of I dag Johannes Derné, 58 jaar, touwslager te Gouda, tot '/g gulden of 1 dag Hendrik de Vries, 42 jaar, touwslager te Gouda, tot 1 gulden of l dag Jacobus Ham, 49 jaar, touwslager te Gouda, tot Vg gulden of 1 dag Dirk Steenbeek, 40 jaar, touwslager te Gouda, tot 1 gulden of i dag Cornelia Ze ver boom, 61 jaar, sjouwerman te Gouda, tot 2/g gulden of 1 dag Teunis de Jong, 30 jaar, touwslager te Gouda, tot 1 gulden of 1 dag Johannes Rudolf de Bock, 34 jaar, loodgieter te Gouda, tot l galden of 1 dag Petrus Johannes van den Wittenboer, 60 jaar, sjouwerman te Gouda, tot 1 gulden of 1 dag Jan Vermeij, 52 jaar, arbeider te Gouda, tot 1 gulden of 1 dag Jacob Nobel, 32 jaar, pijpmaker te Gouda, tot l/8 gulden of 1 dag Matthijs de Jong, 49 jaar, arbeider te Gouda, tot Vg gulden of 1 dag Leendert Antonie Wiltenburg, 49 jaar, asebman te Gouda, tot Va gulden of 1 dag Petras Molenaar, 41 jaar, vleeschbouwer te Gouda, tot 1 galden 1 dag Pieter van Raalke, 32 jaar, zeilmaker te Gonda, tot 1 gulden of 1 dag Andries de Jong, 41 jaar, bleekersknecht te Gouda, tot 1 gulden of 1 dag Nicolaas Spruijt, 44 jaar, arbeider te Gouda, tot 1 gulden of 1 dag4 Petrus Laurentuis van de Water, 25 jaar, schipper te Gouda, tot 1 gulden of 1 dag Agrinus van der Laan, 29 jaar, metselaar te Reeu- wgk, tot 1 gulden of 1 dag Bij vonnisseD van 5 en 21 Februari zijn ver oordeeld wegens plichtverzuim (afwezigheid van het brandpiket op 29 Januari bij gelegenheid van den brand in de Kaarsenfabriek), in een boete van 0.50. H. G., en D. v. H., schutters, in een boete van 1.B. B. Korporaal en A. D., J. R., L. E. H., F. v. d. K., schutters, in een boete van 3.P. v. T., K. O., schatters, in een boete van 5.B. A. B., H. A. D., J C. S., J. W., O. M. A.. schutters, in een boete van 7.50 J. H. R, Korporaal en in een boete van f 10.— E. T. J. H., schutter, en allen in de kosten. te rerhoogen, (ook voor het gewone verkeer), dat de baan vlakker kan komen te liggen.' 7. Een missive van B. en W. naar aanleiding van vorenstaand adres. Daarin wordt o. a. het vol gende gezegd «Wij konden niet tot nader overleg het initia tief nemen, omdat de weg, van onzeotwege vroeger reeds ter vermijding van moeielijkheden bij de Klei wegsbrug aanbevolen, de goedkeuring der Directie niet kon wegdragen. Op de oorspronkelijke teekenin- gen van de Maatschappij kwam namelijk voor eene tramlijn van den Kleiweg, over de Kleiwegsbrug, naar de Spoorstraat en vervolgens naar het Draafpad in verband met het toenmalige project naar Bloemeu- daal, Waddinxveen enz. Van uit de Spoorstraat was volgens die teekeningen een zijtak geprojecteerd naar den Kattensingel en verder naar de Crabethstraat. Vóórdat na vele onderhandelingen de thans bestaande bocht werd gemaakt, gaven wij der Directie in over weging de trambaan tusschen de Kleiwegsbrug en den Kattensingel overeenkomstig die teekeningen te doen aanleggen, namelijk van de brug komende recht door op de Spoorstraat tot aan een geschikt punt ▼oor bet aanbrengen van eenen wissel en van daar terug met eene bocht naar den Kattensingel. Dit denkbeeld, door welks verwezenlijking het bedoelde ongeluk ongetwijfeld niet zou zijn gebeurd, werd echter door de Directie of hare raadslieden verworpen. Wij waren en zgn thans nog meer overtuigd, dat, wil men de exploitatie met stoom door de stad behouden, de aanleg der baan volgens het hier aangegeven plan de eenige goede oplossing van het vraagstuk kan zijn. Maar, zooals wij reeds zeiden, de Directie schijnt tegen de uitvoering van dit plan, dat aanvankelijk door haar zelf wa* voorgesteld, overwegend bezwaar te hebben. De Directie beweert verder, dat het déraillement op 27 Januari jl. plaats bad in die bocht, welke volgens de voorschriften en onder het dagelijksch toezicht van ons Collegie werd geconstrueerd in strijd met hare plannen en na maanden langen tegenstand van hare zgde. Het heeft allen schijn alsof de Directie het ongeluk aan ons wil wgteu en ons daarvoor verant woordelijk wil stellen. Wij moeten ten stelligste daartegen opkomen. Waar is het, dat de onderhan delingen over de constructie van de bocht een ge- rnimea tijd hebben geduurd wij maakten hiervoren reeds melding daarvan. Doch even waar is het, dat de bocht niet werd geconstrueerd volgens onze voor schriften en iu strgd met de plannen der Directie, want steeds wat het ons streven geene voorschriften te geven betreffende de wijze van aanleg, maar ons alleen te bepalen tot het onderzoek van de ter onzer beoordeeling ingezonden plannen der Directie $n tot het nemen van maatregelen in bet belang der veilig heid en bruikbaarheid van den openbaren weg. Het adres houdt ten slotte een tweeledig verzoek in tot uwe vergadering als in hooger beroep gericht. Het eerste gedeelte betreft de voorloopige exploitatie dóór de stad met treinen bestaande uit één locomotief en één wagen gedurende de onderhandelingen over het wijzigen van het tracé bij de Kleiwegsbrug het tweede de wijze, waarop naar het oordeel der Directie de bedoelde wgziging zal moeten worden tot stand gebracht. Hetzelfde verzoek werd eerst aén ons Collegie gedaan. Nadat wij echter aan de Directie hadden te kennen gegeven, dat tegen de exploitatie dóór de stad bij ons ernstige bedenking bestond zoolang geene verandering was gebracht in den toestand der bocht bij de Kleiwegsbrugs en nadat wg aan u hadden medegedeeld dat ons de voorgestelde wijziging on voldoende voorkwam, heeft zg gemeend uwe verga dering als de competente autoriteit in deze te moeten beschouwen en heeft zij alt 't ware in tweede instantie aan u c!e beslissing op dat verzoek opgedragen. Met betrekking tot de wijze van aanleg der baan kan, naar het ons voorkomt, de beslissing van den Raad niet worden ingeroepen. Deze staat in tt nauw verband met de zorg voor de instandhouding, bruikbaarheid en veiligheid der publieke wegen bg de wet aan het Dagelijksch Bestuur opgedragen, dan dat de Raad zich daarmede kan bezighouden zonder tot botsing en verwarring aanleiding te geven. Vandaar dan ook dat bg de, door u vastgestelde cencessie-voorwaarden op meer dan ééne plaats uitdrukkelijk is voorgeschreven dat de uitvoering der werken naar het goedvinden van Burgemeester en Wethouders moet geschieden. Uwe vergadering zou, vreezen wQ, in strgd met de wet en met de concessie-voorwaarden handelen indien zij ten aanzien van dit punt eene beslissing nam en zich niet enkel bepaalde tot het geven van wenken of tot het opperen van wenschen, welke bg de uitvoering zouden kunnen worden opgevolgd. Wat het verzoek aangaat om hangende de onder handelingen over eene wgziging van het tracé bg de Kleiwegsbrug de exploitatie dóór de stad met éene locomotief en één wagen te. ihogen hervatte^, dit is Terechtzitting van Woensdag 20 Februari 1884. KantonrechterMr. J. H. van MIEROP. Ambtenaar van het Openbaar Ministerie Mr. W. C. A. SCHOLTEN te Botterdam. VEROORDEELD: wegens in kennelijken staat van dronkenschap zioh bevinden op den openbaren weg te Gouda Jan Stevens, 36 jaar, sjouwerman te Gouda, tot 2 boeten van 12 gulden of 10 dagen Johannes Vlot, 37 jaar, arbeider te Gouda, tot 2 boeten van '/j gulden of 2 dagen Melis Bosch, 48 jaar, sigarenmaker te Gouda, tot 2 boeten van 1 gulden of 2 dagen Mattbens Johannes Truijen, 26 jaar, sjouwerman te Gouda, tot D/s gulden of 2 dagen Albert Brandt, 83 jaar, sigarenmaker te Gouda, tot 5 gulden of 3 dagen Arie Prinsenberg, 4) jaar, touwslage' te Gouda, tSt ll/j golden of 2 dagen Heinier Laforoe, 49 jaar, opperman te Gouda, tot 5 gulden of 3 dagen Joseph Salomon Levi Cats, 35 jaar, koopman te Gouda, tot l'/j gulden of 2 dagen Cornelis Schnitger, 25 jaar, machinist te Gonda, I tot l'/j gulden of 2 dagen GEHOSEN: 20 Febr. Johnnna, ouders -A. Kompier en J. de Joog. Adriaoos Cornells Antonios, ouders A. H. de Groot en W. Sineeman. 21 Leeadert Frederik, ooders J. Dokter en P. Teygeman Cornelia Franscisca, ouders T. Albers en M. Meijer. - 22. Adriana Margaretba Johanna, ouders H. Gestel en A. M. Mullaart. Wilhelm Marten Heinrich, ouders C. C. W. Loges en E. E. van Gelder OVERLEDEN21 Febr. H. Weltie, weduwe A. Bezerd, 73 j. H. F. Daudt, lj.S«.- 22. H. Bouwman, 2 j. 9 m. Bevallen van een Zoon, J. P. van de VELDE— Gouda, 23 Februari 1884. Smits, Na meermalen voorzien te zgn van de Genademiddelen der H. Kerk, overleed heden tot diepe droefheid harer Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen Mej. de Wed. L. BUZARD, eeb. Weltie, in den ouderdom van ruim 73 jaren. Uit aller naam, Gouda, 21 Febr. 1884. J. BÜZARD.

Goudsche Courant | 1884 | | pagina 2