VRAAGT A la Bourse, De Effectenbeurs. Buitenlandse!* Overzicht. DEE GEOOTE MAGAZIJNEN Huis Fres THIEEY et Co. Brussel INGEZONDEN. vul Een interressant oordeel 0,0; Jitoi 0.7°; Jali 0.2® Aug. 0.4°; Sept. 0.1°; Oot. -f- 0.20; Not. 4- 0.9®; Deo. 4- 1.4°. Ale evenwei de streek, welke de orkaan doorloopt, door twee loodlijnen, die elkander op het oeotrnm snijden, in vier stukken verdeeld wordt, blijkt er een groot ondersoheid te bestaan tussohen de twee aan de rechterzijde gelegene deelen en de beide andere aan den linkerkant. Voor die aan de rechterzijde z\jn de afwijkingen in den winter 4" 4.6°, de lente 4- 1.9°, den zomer 4~ cn den herfst -Jr M°» alle eene verhooging van temperatuur aanwijzende, terwijl die aan de linkerhand voor dezelfde jaarge tijden eene vermindering aangeven, namelijk van 0.0°; 1.10; 1.70 cn o.9°. Het H. blad ontvangt het volgende schrijven van prof. A. A. W. Hubrecht te Utrecht: yIn verschillende dagbladen wordt bericht, dat reeds genoegzame gelden zijn bijeengebracht, om de proef met de invoering van, Amerikaansohe elft in ons vaderland te nemen. m „Dit is in zooverre juist, dat thans ruim/ 3000 te mijner beschikkiug ziju gedteld, en hiermede eeae flinke proef kan genomen worden, dank zij der Amerikaansche regeering; die de jonge visschen gratis afstaat, en der Ned. Araerik.-Stoomvaart-maatschappij, die ze te haren koste overbrengt. „Men is in Amerika echter bereid om nog verder te gaan, en houdt ook bezeudicgen van honderd dui zenden zoetwaterHaringen Pomolobus pseudoharengns) en van eene kleine soort meervallen Pimelodus cat- tus) ter beschikking van Nederland, zoo dit de on kosten, die aan de verpakking eu het transport verbonden zijn, op zich wil nemen. Voor eerstge- uoemden visch schynt my het Noordjseekanaal bij zonder gunstig gelegen te zyn, voor de tweede soort leveren onze biunenwatereh (Amstel, enz,) bijzondere voordeelen op en omgekeerd. „Wordt te Amsterdam UQg een bedrag van 2500 bijeengebracht door hen, die in deze zaak belang stellen eu daarvoor een offer willen brengen, zoo zal ik onverwijld met de Amerikaansohe autoriteiten in overleg treden om, terwijl de elft direct van New- York naar Rotterdam vervoerd wordt, met de Ara- sterdamsche booten derzelfde maatschappij, bezendin- gen van de beide laatstgenoemde vischsoorten te doen overkomen, en deze voor de onmiddelijke omgeving van de hoofdstad te bestemmen.'' Dat hel spreekwoord „stel niet uit tot morgen wat gij heden kunt doen" een wijs woord is, heeft een ingezetene van Breda tot zijne groote schade dezer dagen ondervonden. Den avond vóórdat de diefstal aan het postkantoor aldaar plaats vond, ont ving bedoelde heer eene kennisgeving om een aan- geteekenden brief van het postkantoor af te haleu. Hij stelde dit echter tot den volgenden-morgen uit, en vernam toen wat er 's nachts had plaats ge had waarbij ook zijn brief was verdwenen. Men zegt dat hy eene schade heeft van ongeveer/ 15000. Naar het D. v. N. verneemt, bestaat er uitzicht op, dat een der leden van de Trausvaalsche deputatie, op verzoek van 't bestuur van Burgerpligt te Amsterdam in die vereenigiug zal optreden om te spreken over de huipbronuen van de Zuidafrikaanscbe republiek, in verband met de door Nederland op handels- en industrieel gebied met Transvaal aan te knoopen be trekkingen. De Commissie tot regeling van de maskerade, in 1885 te Leiden te houden, heeft haar rapport open baar gemaakt. Ingekomen waren 7 ontwerpen, waar van zij voorstelt te nemen„De geschiedenis van Leiden van af de stichting tot 1575". Hoofdpersoon zou Floris V, der Kaerlen Godt, wezen, die te Leiden het levenslicht aanschouwde. Maandag 3 Maart heeft de inwijding plaats ge- bad van de groote herbouwde magazijnen van den Printemps. Géén alledaagsche gebeurtenis. Ruime galerijen op alle verdiepingen loopeu thans op een centrale hal uit, op welke t\j een grootschen en tref- fenden aanblik geven. De hal wordt in het midden, op de hoogte der eerste verdieping, doorsneden door een brug, breeder dan de breedste over de Seine. Die passage wordt gestut door zuilen, met balusters versierd en met goud en beeldhouwwerk gedecoreerd. De beide ondergrondsche verdiepen worden door de wgtermaohines ingenomen en door de stoomwerk tuigen ter verwarming, ter verlichting en ter veati- leeriug van het geheele gebouw. Een hoofdingenieur, een onderchef, zes machinisten en vier stokers heb ben daar hun departement. Van boven tot onder is Ls Printemps electrisch verlicht, inwendig en uitwen dig. Een geheel netwerk van draden en buizen door adert dat lichaam; de waterleidingen, de telephoon- draden, de acoustieke buizen brengen alle gedeelten van het gebouw onderling en met de buretten der administratie in rechtstreeksche en onmiddellijke aan raking. Dat de eigenlijke verkoopplaatsen talryke „rayons" of afdeelingen tellen, behoeft niet gezegd. Drie nieuwe zyn er bijgekomen: voor parfumerie, schoei sel en modes. De kapitaalvorming van deze uitgestrekte onder neming verdient nog bijzondere vermelding. Een ieder kan een aandeel in d$ vennootschap nemen. In drie jaren kan hy het aiKÉilftab. met 10 francs elke maand. Dat is het denkbeeld van den stiohter der zaak, dep heer Jules Jaluzot. Daarbij komt nog een afdeeling spaarkas. Iedere kooper en iedere beambte kan daar 20 sous, tot hoogstens 1000 fr., inleggen, op elk oogeablik van den dag. De inlagen genieten dadelyk 4 pCt. rente. Een kleiuigheid van bet salaris geregeld afzonderende, bespaart de bediende zich een fonds waarmee bij zich eenmaal zelf kan vestigen. Zes hydraulische ascenseurs brengen de bezoekers op alle verdiepingen. Het bericht over de vermeende krankzinnigheid van den heer J. A. Fortuyn, een der leiders vtfii de so ciaal-democraten te Amsterdam, is zeer overdreven. Van krankzinnigheid is geen sprake, ofschoon dit gerucht algemeen in de hoofdstad verbreid was. Hij leed, wegens overspanning, aan zenuwtoevallen, en is nog onder geneeskundige behandeling. Tegenover de vele schoone woorden den Trans- vaalschen heeren toegesproken, kan het nuttig geacht worden de aandacht te vestigen op 't artikel, door de Arnh. Ct. geplaatst. De A. C. schroomt bijna tegenover al de welsprekende speeches een zeer be kende populaire uitdrukking, maar die hier zeer goed ter plaatse is, te gebruiken. Toch welt zy by haar op „Praatjes vullen geen gaatjes" «egt de Hollander en de Transvalers denken ongetwyfeld ook zoo. Zy zyn hiergekomen om zaken te doen. Zy wen- schen de middelen te vinden, noodig om de welvaart van huu land te bevorderen. Geld is noodig. Nu zullen zy, die in woorden zooveel sympathie aan den dag leggen, ongetwijfeld ook voor de geld- leening inschrijven, maar velen zullen ook terug blijven, niet uit onwil, wantrouwen of ongeloof aan de pogingen, die de Transvale» willen aanwenden tot verbetering van den toestand van bun land maar omdat hun vermogen niet toelaat voor eenig aan zienlijk bedrag in te sohrijven. „Zouden zij" vraagt het blad„die de financi eels zaken der Transvaal behandelen, niet tegemoet kunnen komeu aan heu, die wel willen, maar niet kunnen? „Wanneer naast de leeniug, welke de Transvaal wil sluiten, tegen de gebruikelijke eu in verband met de hier bestaande omstandigheden overeen te komen voorwaarden, nog eene andeie leening werd gesloten, met aandeelen van het bedrag als gewoon lijk by ^premieleeningen worden uitgegeven, zouden naar onze overtuiging zeer velen gaarne die gelegen heid aanvatten om naar vermogen de Transvalere bij te staan. Geen gift zou hun worden aangeboden, maar eene som ter leen, 'die wanneer de welvaart en bloei, waarop zij rekenen, is ingetreden, kan worden teruggegeven. Hooge rente wordt niet verlangd, omdat het bun welke iuschrijven, niet te doen is eene voordeelige geldbelegging te zoeken, maar bovenal om te steunen naar vermogen. Wij geven dit denkbeeld in overweging aan ben, die in financieele zaken meer ervaren zijn dan wij. Eene volksleening voor den Transvaal tegen eene geringe rente, zal in Nederland naar wy meenen grooten bijval vinden, en het tot stand komen daarvan zou voor de. Transvaalsche deputatie eene der aan genaamste herinneringen zyn, welke zij van Nederland met zich nam. De North China DailyNews maakt gewag van eenige sensatie, welke te Pekiug heeft geheerscht ovèr veronderstelde spokeryen van de voorouders van den Keizer. Juist buiten den muur van het keizer lijk paleis bevindt ztckg^ie tempel, waar het stoffelijk overschot dier voorouders rust, en langs de wanden zijn platen aangebracht, welke van de deugden der dooden verhalen. Eenigec tijd geleden werd in <len tempel 's nachts schreien en weeklagen gehoord, gevolgd door een geraas, alsof de platen van den muur gerukt en op den grond geworpen werden, 's Morgens echter werd in 'den tempel alles weer op zyn plaats gevonden. Dezelfde verschijnselen heetten te zijn waargenomen op de begraafplaatsen, waar de souvereinen van vroegere dynastieën liggen. Dit alles wordt door de menigte een onheilspellend teeken geacht voor de regeerende dynastie. De meer ontwikkelden eohter zyn van meening, dat een oR, meerdere geheime genootschappeu, waarvan er zoovele zim in de hoofdstad van het „hemelsche Rijk", de hand jh het spel gehad hebben. De^&el/tsche Ct. bevat het fragment van een brief van een baarwaaraan wy het volgende vermakelijke gedeelte ontleeneu Ik heb die drie weken te Batavia gebruikt, om myn introductie-brieven rond te brengen en met zooveel mogelyk menschen kennis te maken. De meesten ontvangen echter zoo dikwijls van die be zoeken, dat men beleefd, dooh koel ontvangen wordt, vooral als men slechts 150 's maauds heeft. Daarvan het traktement nl., hangt in Indië alles af; men verliest hier zijn naam; men is: „een jong- mensch met zooveel in de maand, massa (een maleisoh woord), hoe heet hy ook weerP" Iemand met/ 250 bijv., die zich presenteert, wordt ten eten gevraagd, dooh aan iemand zooals ik wordt gezegd: „Dien en dien dag is er hier receptie; komt u dan eens, ja?" Een receptie is een eigenaardige bijeenkomst en kan men beschrijven als een avond op een vasten datum in de maand, waarop niemand speciaal ge- noodigd, maar een ieder welkom is, van half negen tot 11 uur of ll'/i uur. Zyn alle menschen er, die men denkt er te zullen zien, dan boort men opeens een piano-orgel draaien, eu de jongelui gaan dansen. De gastheer drukt den ouderen gasten geheimzinnig een papiertje in de hand, waarop staat met wien hij dien avond een partijtje moet maken, en, den wensch des gastheers als wet beschouwende, zitten die lieden in eeo oogwenk geschaard en spelen een fijn hombertje, minstens 0,25 het viesje. De gastvrodw houdt een wakend oog op de jeugdige leden van het gezelschap, en wee het jonge raensch, die niet van het begin tot het einde danst als een bezetene. Men komt daar „as well useful, as or namental", en zeer eigenaardig is de vergelyking van een cavalier op een dansreceptie met een dans- koelie. Ook is het strikt verboden, tusscbentijds een dergelyk brandpunt van geuoegens te verlaten. Een heer met minstens 10Ö0 in de maand (iets wat hem, onder meer voordeeley, ook het recht geeft een hoogen hoed te dragen, indien hy daar lust in heeft) laat, als zijn partijtje uit is, zyn rijtuig roepen en vertrekt. Dan eerst mag men weg, doch dan ook moet iedereen tegelyk weg. Op een baar maakt die tooneelmatige aftocht, eeu zeer ver rassenden indruk; men onderhoudt zich, zooals ik eens deed, een oogenblik met den gastheer, zonder erg, eu flap, alles is weg. Bij den DuiUchen bondsraad is ingekomen het verwachte .oorsiet .an Pruisen, waarbij de wet tegen de socialisten nog tot 30 September 1886 .an kracht .erklaard wordt. In de memorie .an toelichting wijst de Pruisische Regeering op de goede uitwerking, welke de wet tot dus.er gehad heeftmaar te.ens .erklaart tij, dat de socialisti sche beweging in Duitschland en in andere landen .olstrekt niet .erewakt is. In den Duitaohen rijksdag gedacht Vrydag de presi dent met een enkel woord de leden, die der ver gadering sedert de laatste eitting ontvallen waren den .rjjheer Von Adelebsen, Marcard, Lasker en Von Ludwioh. Hierop werd door den afgevaardigde Bickert het woord gevraagd om namens de talryke vrienden van den overleden afgevaardigde Lasker dank te teggen voor de betoonde deelneming, in het bytonderaan bet huis van vertegenwoordigers te Washington voor de eer, aan de nagedachtenis van deten buitenge wonen man gebraoht. Dit gaf den voorzitter aanleiding op te merken dat de heer Bickert niet over eene motie van orde sprak, waarna van oonservatieve zijde stormachtig geprotesteerd werd legen het in bet debat brengen van een onderwerp als door Riokert werd besproken. Dit protest werd weder door den laatste bestre den, waarbij hy de meening verkondigde dat de rijkskanselier onbevoegd was zioh in de taak te men gen. Dit lokte de verklaringen uit van den minister Bötticher dat de handelwijze van den rijkskanselier in deze zaak noch aan de critiek van het huis noch aau die van een afgevaardigde mag onderworpen worden. Hatuurlyk werd dit. o. a. door Eng. Richter wedersproken en daarmede was bet inoident geëindigd. Het was duideljjk dat het optreden van Riokfrt te voren door dezen met de leiders van de nieuwe Duitsche vrijzinnige party besproken was en dat de overige fracties daarvan te voren kennis gedragen hadden. De natiouaal-liberale bladen begroeten de optreding der nieuwe liberale party in Duitschland met kwaljjk verholen spjjt. De Kölnitche meent, dat de naden der met moeite samengelapte vereeniging spoedig zullen barsten en grondt hare hoop op het vurig temperament van Engen Richter, die,< spottend wordt het gezegd onder de leiding van den heer Von Stauffenberg „nu wel een volmaakt asceet zal worden in de achterstelling van zyn eigen wil.* Als eene concessie aan de nieuwe partij wordt beschouwd de verkiezing van den heer Hoffman tot tweeden vice-voorzittcr van den rjjksdag. Tot voor zitter werd gekozen de conservatieve heer Levetzow en tot eersten vice-voorzitter de ultramontaan Fran kenstein. De Fransche senaat keurde het handelslractaat met Oostenrijk—Hongarije goed. Heden wordt de begrooting voor 1885 rondgedeeld. Zij sluit met een batig slot van 176,000 fr. De ontvangsten zyn-22 millioen en de uitgaven 88 rail- lioen hooger geraamd dan voor 1884. De geraamde uitgaven bepalen zioh tot het allernoodzakelijkste. De begrooting bevat geeu voorstel tot het scheppen eener nieuwe belasting. Men wacht te Parys eiken dag het bericht van de inneming van Bac-Ninb. Volgens particuliere berichten worden de operaties echter belemmerd door den hevigen regen. By de vaststelling van de bcgrooting voor het departement „openbaar ouderwijs», in de Belgische Kamer van Vertegenwoordigers, heeft zich het niet alledaagsche feit voorgedaan, dat toen de post „be zoldiging van den minister* in omvraag Was gebracht van de 77 tegenwoordige leden 21 zich Ir tegen ver klaarden. Daarentegen werden al de voorstellen van den heer Woeste, olericaal, tot bet verminderen of schrappen van posten verworpen. Een zjjoer amen dementen had ten doel 7oor schoolbonw en onder- wjjzerstractementen drie millioen fr. minder uit te trekken. De minister deed zeer te recht opmerken dat, indien de Kamer hiertoe mocht besluiten, al de sedert 1879 verkregen hervormingen vernietigd zouden worden. De bcgrooting werd ten slotte aangenomen met 61 tegen 88 stemmen. Volgens een Rnrfer-trlegram nit Cairo i. d. 8 dezer zal generaal Graham eerst over eenige dagen gereed kuntien zijn met de ontscheping van de geheele expeditioonaire macht in de nabyheid van Soeakim. Het oprukken tegen Osmam-Digma zou daardoor natuurlijk eenige vertraging ondergaan. Blykens een ander telegram zou de generaal bevel hebben ontvangen, om slechts dan op te rukken, wanneer hy zeker is den vijand te treffen. In een hoofdartikel zegt de Timet, dat de heer Gladstone, ondanks alle betlaande verwikkelingen, aan zyn staatkundig programma betreffende Egypte getrouw blijft, maar toch wat vroeger of later ge noodzaakt zal zyn de kracht der gebeurtenissen te erkennen. Het tussohen Engeland en Portugal gesloten Congo- traotaat zal in het Britsche Parlement meuigen scherpen aanval moeten doorstaan. De conservatieve oppositie en de politiek der handelsbelangen hebben groote bezwaren tegen die overeenkomst. De veld tocht zal geopend en geleid wordeo door Liverpool, want deze stad wordt het meest door bet tractaat benadeeld. De twee voornaamste maatschappijen t-oor de stoomvaart tusschen Europa en West-Airika, de British and Jfrica Steam Navigation Company en dc African Steamship Company,, zyn te Liverpool ge vestigd. De Portugeesche stoomvaartmaatschappij, welke in het vorige jaar is opgericht, beschikt over niet meer dan vier schepen, waarvan nog wel twee de eigeudom van Engelsehen zyn. Overigens is men in Engeland niet zeer gunstig gestemd voor Portugal. Dit laad heeft op de Eugelschen een zeer slechten indruk gemaakt, vooreerst door zyn zeer boog tarief en door bat begunstigen van den slavenhandel; eu bovendien ziet het nayverige Engeland met leede oogen het streven van Portugal om den wereldhandel te erlangen. Een jaar ge leden kwam het niemand in de gedachte Portngals reeds lang verjaarde aanspraken op Weet-Afriks en op het grondgebied Congo-afwaarts te erkennen. Lord Granville achtte het zelfs gepast aan den ge zant van Portugal te kennen te geven, dat ook Challemel-Lacour, toen hy gezant van Frankrijk te Londen was, niets daarvan heeft willen weten. Wat echter denzelfden lord Grauville bewogen heeft de souvereiniteit van Portugal door het sluiten van sen tractaat te erkennen, is een raadsel. De vraag rijst nu *bf dit verdrag een verbindende kracht heeft voor andere natiën. De Spaansche ministerraad besloot tot ontbinding der Cortes. Dc nieuwe verkiezingen zullen tegen 10 April worden uitgeschreven en de byezturoeping der nieuw verkozen Cortes is op 20 Mei vastgesteld. Aan den I^eer Redacteur dar Oondtcke Courant. In die Courant van 9 dezer lees ik eene adver tentie van den Heer Mr. E. Opzoomer, als Curator in het faillissement van G. W. van de Pavoordt, dat de door my tuften zijne voorkennis aangekondigde verkoop niet doorgaat. Ten einde niet van willekeurig te hebben gehan deld te worden beschuldigd meen ik, voor, die het "eten wil, te moeten bekend maken met hetgeen ge- word is en U te verzoeken die bekendmaking te willen opnemen. 27 Februari j.l. komt dc heer Opzoomer mij ver zoeken ten spoedigste over te gaan tot den verkoop der tot het faillissement van G. W. van de Pavoordt behoorende goederen. ZijnEd. wenschte, dat dat 11 Maart kon ge- sohieden; maar toen ik hem zeide, dat er veel was klaar te maken en het goud en zilver ook nog ten kantore van den waarborg moest worden nagezien; dat de verkoop vóór 't huis van Pavoordt en ook er in, niet kon geschieden, wyl de Stoomtram daar tel kens zóó dicht voorbij1 kwam, dat de tafels en stoelen, ten gebruike by den verkoop, niet konden geplaatst worden en het huis te klein was en het dus het beste zou zyn, de goederen in 't lokaal voor verkoopingen, aan de Peperstraat achter myn kantoor, te verkoopen, zeide hy dat het houden van den verkoop ook 18 Maart goed was, maar dat hy zich verder nergens mede bemoeide en alles aan mij overliet, dat ik maar moest handelen. Daarmede dacht ik, dat alles was afgeloopen, doch nu meende de heer Opzoomer het financieele punt nog te moeten behandelen en zeide mjj, dat ts Rotterdam 15 percent van de opbrengst als verkoops- kosten gerekend werd, waarvan de koopers 10 en de verkooper 5 percent betaalden en dat de Curator daar dan de helft van kreeg, waarop ik antwoordde, dat hier gewoonlijk 12 percent werd gerekend, maar dat ik geen uitkeering deed aan den Curator, wijl dat met mijn beginsel streed. Hy vond dat natuur lijk zeer onaangenaam en eindigde toen met te zeggen „Dan zult ge ook niet percentsgewijze rekenen, maar volgens 't tarief," waarop ik antwoordde; dat ik daar toe bereid was. Had nu de heer Opzoomer, nadat ik weigerde myn salaris met hem te deelen, zijn mandaat ingetrok ken ot gezegd dat by beproeven zou met een ander een accoord aan te gaan, dan had ik verder niets gedaan; maar nu moest ik atlet behandelen zonder er hem mede te vermoeien, wijl ik anders niet aan de mij opgedragen last zou hebben voldaan. Oouda, 10 Maart 1884. W. J. FORTVIJN DROOGLEVER. Amsterdam 10 Maart 1884. De jongste veertien dagen hebben alweer niet uitgemunt door veel omzet, hoewel althans voor Staatsfondsen de stemming niet ongunstig kon ge noemd worden. Rassen hebben een zeer ferm aan zien. Amerikaansohe sporen waren meerendeels zeer zwak. Binnenlandsche waarden. Staat»-, provinciale- en gemeentefondsenOnze Staatsfondsen bleven aau hunne vorige noteeringen getrouw. Ook in de andere soorteu was weinig variatie. Obl. Utrecht echter */4 lager. Premieleeningen. Amsterdamsche loten' waren een paar fraotiên, Rott. 1 en Paleialoten l'/j hooger. Spoormegleeningen. De meeste waren in ferme stemming. Aand. Haarl. Zandv. 1, Holl. sp. 2, Indische 3'/i hooger, aand. Rynsp. 1 pCt. lager. Centraal- en Bokstelwaarden veranderden weinig. Trammayleeningen. Verhoogingen voor Gooische van l'/f, voor 's Bosch-Helmond van 41/,, voor Westl. van 4 en voor Zuider- van 6 gaan verge zeld door dalingen vau 1 en 2 pCt., resp. voor Ned. Ind. ea N. eu Z.-Holl. Jnduitrieele en finantietle maarden. Slechts enkele veranderingen trekken in deze afdeeling de aandaoht. Ned, Bk. verbeterde 5, Kasv. '83 2, Paleis 2, Afr. Hv. 1, aand. en eert. Tw. Bk. 1'/, en 1. N.-I. Handelsbk. verloor 2 pCt. De stoomvaartlyuen blijven ontstemd; sand. In tulinde 5, do. Java 9, do. Nederl. 2, pref do. Zee land 1 pCt. lager. Slechts de Kon. Stoomb.mij. maakte een gunstige uitzondering door een avans van l'/s. Kuropee8che waarden. Staatsfondsen. Van Hon garen waren 6 en 4 pCt. goudl. nogal gezocht en sluiten circa 1 pCt. hooger; ook Metallieken avan ceerden door buitenlandsche vraag eenigszios. Por- lugsezen daarentegen zyn iets flauwer. En nu Rus- seu; schier de geheele lyst toont avans, zoowel de ponden-, als de roebeisoorteu waren gezoeht en hoe wel in het laatst der vorige week eenige reactie plaats greep, zyn er vele aanzienlijke verheffingen. Onze beurs bleef in den regel slechts verkooper, terwyl Berlyn hoofdzakelijk als kooper optrad. '62, '72, '78, '75 waren ruim 2 pCt. hooger, 6e serie '76, '80 ruim 1, de anderen V» 0ok Spaansche perpetueelen waren ferm en voor buitenl. l'/s hooger; gereg. Turken 7/i« beter. Egypte was voor 4 pCt. "/h flauwer; er is sprake van eeu renteverlaging tot 21/, pCt. Premieleeningen. Niet onbelangrijk zijn in deze afd. sommige verbeteringen; zoo stegen Theiss. loten li/s, Russisohe '64 2'/s. do. '66 Servisohe I l'/i- Oostenr. '64 gingen na de Maartloting 3 pCt. achteruit. Spoormegleeningen. Deze afd. ziet er mede aan genaam uit. Zuid-Italiaansche waren l'/s> War schau Bromb. 1hooger; Warschau Weensn daar entegen werd door Berlyn aangeboden en sluit 1 lager. Russen evenwel spannen de kroon. Groote Russ.mjj. is 3, Jol. Griazi 2>/«, Orel Vit 3 voor aand., 2!/4 voor obl., Baltische, Br. Graj., Ch. Azow, Iwang Dombr., Jel. Orel, Kursk Chark, do. Azow, Los. Sew., Mosk Smol, Poti Tifl., Uranso én Z. W. 1 a 2 pCt. hooger. Industrieels en Finantieele maarden. Ook hier is de ferme houding der Russische waarden merk baar door eene verheffing van 1 pCt. voor Pbr. Hyp.bk. en van 3*/, voor do. Centr.bk. De overigs veranderingen zijn gering. Aizerikaansche waarden. Staatsfondsen. Brazi lianen zijn weer in betere stemming gekomen; '75 'Vsi '63 1, '84 2 pCt. hooger, '79 daarentegen I pCt. lager. Peruanen waren circa 1 pCt. flauwer. Dc overigen veranderden weinig. Spoormegleeningen. Buffalo cert, daalden l'/t, Centr. Pac. sh. 3, Rio-cert. l*/4, do. gecous. 3%, Florida centr. 2*/,, do. B. l'/8, Illinois 21/,, Mich, centr. 2Milw. St. Paul 3, Miss. Kans. Pac. 4'/„ Erie's 2, Oregon 2, do. pref. 3, Manitoba's 3'/,; de ver beteringen zijn schaarscher, Chesap. Ohio zijn l1/., Rhode Isl. l>/4, 2e pref. St. Louis S. Fr. I1/,; Miss. Kans. gee. Hyp. l'/4 hooger. De le serie der Ara. spoorwegfondsen was 1 pCt. hooger, de 3e pCt. lager. Industrieels en finantieele maarden. Colorado obl. zijn '/t. Maxwell's 1 pCt. hooger. Prolongatie-rente blijft nog altijd 3'/s pCt. T. P. 8. Voor Staatsfondsen was de beurs heden bevredigend. Hongaren, Metallieken, Spanjaarden, Mexicanen en Peruanen behaalden eenig avans. Russen openden flauwer, doch herstelden zich flink. Am. sporen bleven stil eu ongeanimeerd. Binnenl. waarden iu ferme stemming, doch met weinig variatie. Aand. Centraal 49»/4, Stoomv. Java 20'/j do. Nederl. 81. RECLAME is dat van Professor 'Hertz te Amsterdam, over de Zwitsersche pillen van den apotheker R. Brandt te Zurich het luidt al# volgtDe Pillen werden door mij in een aantal gevallen aangewend en kan ik hare uitwerking slechts roemen. Te verkrijgen per doos a 0.70 in alle apotheken. AAN DE DIRECTIE den grooten ALBUM die komt te ver schijnen, inhoudende meer als 300 Nieuwe Modellen van KLEEDEREN, ÜOSTUMEN, CONFECTIEN voor Dames, Heeren en Kin deren, HOEDEN voor Dames en Kleine Meis jes, OMBRELLEN enz. enz. Men «end hem Gratis en Franco. Dit Huis, het belangrijkste in België, heeft zich reeds lang eene groote clientèle in Hol land gevormd, door de oprechte deugdelijkheid harer waren, en ook door hare strenge lojja- liteit, terwjjl het, alle niet voldoende Bestel lingen kosteloos terug neemt. Tsn einde zooveel mogelijk deze terugzen dingen te vermjjden heeft men aan ieder spe ciaal vak een bekwaam man gehecht, die de verantwoordelijkheid van de goede uitvoering der Bestellingen heeft. Alle orders van 10 Gulden worden franco besteld.

Goudsche Courant | 1884 | | pagina 2