VRAAGT A la Bourse, SEERENDASSEH, FRONTS ¥81 Mi 18 SS De Effectenbeurs. A. van OS, Az. Mr. Tailleur. GE UI A I Gil TE HUUR Bultenlandsch Overzicht. KENNISGEVING. Kleinhandel In Sterken Drank. DEU GROOTE MAGAZIJNEN Huis Fres THIERY et Co. Brussel AD VERTENTIEN. De Handel in Bouwmaterialen de zelfde voet voortgezet. 2 of 3 HEEREN ADVEKTENTIEN. Afloop van Openbare Verkoopingen van Onroerende Goederen. POLITIE. Burgerlijke Stand. Gouda Moordrecht Gouderak Stolwijk: Haastrecht Vlist Reeuwijk Zevenhuizen: Mevrouw Noothoven van Goor, en AANVERWANTE ARTIKELEN. J. MULDER, pikante afbeeldingen; deze glazen zijn niet te zien, eo worden geeaeketeerd met zeven zegelen, verkocht. Men weniobt, wegens bet ecbt Nederlandsch ka rakter dezrr glazen, te voorkomen, dat zij voor het buitenland worden opgekocht, en zag ze liever in een onzer kunstkabinetten opgenomen. Tegen 32 personen heeft de politie te Kapelle a/d Use! proces-verbaal opgemaakt ter zake dat zij zich na bezetten tijd in eene herberg bevonden. Aldaar gaat by de ingezetenen eene lijst rond voor de ongelukkige geziuneu, die al hun goed bij den brand, die in de afgeloopen week aldaar plaats had, hebben verloren. Ook zal er eene voorstelling te bunnen voordeele worden gegeven. Het album dat heden door eenige vereenigingen te Rotterdam aan de Transvalers wordt aangeboden, is in donker bruin fluweel gebonden; de voorzijde prijkt met het verguld-zilveren stadswapen, waaronder de woorden: Herinnering aan Maart 1884; op de achterzijde is bei Nederlandsche wapen aangebracht de eerste en laatste pagina vertoonen in zyde de Rotter- damsche en Transvaalsohe kleuren. De opdracht luidt als volgt: Uit hoogachting wordt dit Album der Transvaalsohe Deputatie aan geboden, ter herdenking aan baar bezoek te Rotter dam, Mbart 1884, door de afdeeliug Rotterdam van de Christelijke Werklieden-Vereeuiging Patrimonium der christelijke jongeliugsvereeniging Obadja, de chris telijke zangvereeuiging Excelsior en de afdeeling „Rot terdam" van de Nederlandsche Oranjevereeniging. Na eeu keurig „Hulde", waaronder de namen van bestuurders, is op de verdere pagina's te lezen eene omschrijving van het doel der genoemde vereenigin gen, fraai gedrukt op raat rose getint papier met gou den randen. Bij het ouderzoek van redeueu van vrijstelling door miliciens voor den militieraad te 's-Gravenhage aan gevoerd, verscheen dezer dageu een der opgeroepenen niet te besterader plaatse en ten behoorlijken tijde. De nalatige werd, ingevolge de wet, tot deu dienst ge- designeerd. Den volgenden dag meldde hij zich bij den militieraad aan en gaf tot zijne verontschuldi ging op, dat hij op den bepaalden tijd niet had kunnen verschijnen, omdat zyn eenige broeder dien dag was overleden Hij vroeg dus vrijstelling van den dienst op grond van eenige zoon te zijn. De militieraad besliste echter, dat nu de bedoelde jongeling niet ten behoorlijken tijde was verschenen en hy tot den dieust was aangewezen, de Raad daarop niet meer kon terugkomen, maar men gaf den jongeling den raad zich bij adres tot Z. M. den koning te wenden, zoodat het te voorzien is, dat deze zaak eerlaug aan het oordeel van den Raad van State zal worden ouderworpen. De Werkmansbode is alles behalve ingenomen met de voorstellen der Grondwetscommissie in zake het kiesrecht. Vooreerst acht het blad het zeer bedenke lijk dat wederom het kiesstelsel wordt verbonden aan de Ryks directe belastingen, terwijl het tevens de aandacht vestigt op de bepaling dat de bewoners van een huis of een gedeelte daarvan ten volle in de belasting moeten zijn aangeslagen. De laatste bepaling vooral zal velen van het kiesrecht uitsluiten. Maar er is wat anders waarop het blad wil wijzen. „Denkt men zich die combinatie weg - schrijft het dan blijft over het beginsel: de grondslag die in art. 82 ligt, de geest dien dat art. ademt, de geest van nieuwe, groote en onrechtvaardige uitsluiting vau het grootste deel der burgers vau het staatsle ven, van de stembus, van invloed op de samenstelling der vertegenwoordigingwant aan de combinatie moge door de aanneming in een eenvoudig, onvoltallige vergaderiug, door de nota's der drie heeren en het algemeen vooroordeel, een ernstig karakter ontzegd kunneu worden, de beteekenis is er niet minder om, deze beteekenis namelijk, die naar het schijnt vrij eenstemmig dcor de commissie gehuldigd wordt en die buiten hnreu kring belangrijk veel voorstanders telt, dat de huurwaarde den grondslag moet worden van het kiesrecht. Uitsluiting dus weder op deu voorgrond. Zelfs professor Asser, het eenige lid der commissie dat van meening is, dat men naast de huurwaarde ca paciteit (bekwaamheid) als grondslag van kiesrecht zoude behooreu aau te nemen, voegt er nadrukke- lijk bijgeenszins als middel om het algemeen stem recht te verkrijgen." Huurwaarde als grondslag van het kiesrecht, als middel tot uitsluiting van duizenden en als zoodanig by voorbaat reeds veroordeeld, zal het blad in een volgend opstel nader beschouwen. Den lUden October 1885 zal het tweehonderd jaar geleden zijn, dat Lodewyk XIV het Edict van Nantes, waarbij in 1598 door Hendrik IV aan de Protestanten in Frankrijk eenige burgerlijke rechten verzekerd waren, herriep. Duizenden bij duizenden Protestanten zyn toen, om des geweteus wille, meestal met achterlating van het grootste deel hunner be zittingen, gevlucht, en in de omliggende lauden, waar vrijheid van godsdienst heerschte, met open armen ontvangen. Ttissohen de vier eu achtmaal honderdduizend refugiés hebben in die bange jaren hun vaderland verlaten; in Genève alleen telde men in éene week twaalfhonderd doortrekkende vluchtelin gen. In Londen bouwden de uitgewekenen twee en twintig Fransohe kerken. Zijn de meeaten dezer uitgewekenen allengs onder de bevolking vau hun nieuw vaderland versmolteu, de heugenis aan de lotgevallen hunner voorouders is nog niet verstorven. Velen hunner bereiden zich tegen den 200-jarigen gedenkdag der Herroeping van het Edict van Nantes, op eene waardige herinneriug van het gebeurde en van de lotgevallen hunner gemeenten. Aan 't hoofd van deze allen staat de baron vou Schickler, die reeds sedert jaren zich aan de geschiedenis van de uitgewekenen heeft ge wijd, en in het volgend jaar een uitvoerig werk er over iu 't licht zal geven, l^eeds dit jaar deukt de heer Franc, in Puceux, eene geschiedenis van de Fransche gemeente van Stoléholm te leven. Iu Amerika is dr. Baird voornemens de lotgevallen der derwaarts uitgewekenen te leveren. Ook de ge meente te Erlangen en te Berlijn hopen weldra hunne geschiedenis beschreven te zien. In ons land is eeue commissie uit de Walen reeds sedert lang met groote zorgvuldigheid aau bet verzamelen van gegevens, welke, naar men hoopt, tegen het jaar 1885 wellicht tot eene meer omvatteude uitgave zullen leiden. De Tagl. Rundschau bevat de volgende listige ver menging van waarheid en verdichting omtrent Zuid' Holland. Daar bestaat de gewoonte, zegt zij, om op de deuren der huizen, #aarvau een der bewoners ziek ligt, een bulletin aan te brengen (aus iu hangen zegt het blad), zoodat bekenden ten allen tijde deu toestand van den kranke, kunnen vernemen zonder dat zij de rust in huis behoeven te storen. Aan zienlijke familien wenden deze wyze van publiciteit ook aan by geboorten en verlotingen. Voor zulke aankondigingen worden gebezigd hel gekleurde bordjes; de Hollanders houden dan ook vau helle kleuren. De Fransche Senaat zal eerstdaags het vraagstuk der echtscheiding in behandeling nemen. In den eergisteren gehouden imnjutefraad werd besloten dat de minister vau justitie namens de Regeering het woord zal voeren ter besiryding van het door de commissie ad hoe aanbevuleu tegenontwerp van den heer Eyraard-Duverney. De heer Martin Feuülée zal, namens het Kabinet, het eenvoudig herstel van de echtscheiding vragen, zooals deze ouder het eerste Keizerrijk in het burgerlyif wetboek was veroorloofd, uitgezonderd evenwel de soheiding met wederzijdse!» goedvinden. Het eerste amendement op Frankrijke Staatsbe groting voor 1885 is ingekomen. De voorstellers zijn de heer Paul Bert en vyf zijner medeleden van de commissie voor het lager onderwys, Hun wensch is, dat op het budget twee nieuwe posteu worden uitgetrokken, een van tien millioen en eeu van vyf millioen, tot het verhoogen van de bezol digingen der leeken-ondérwijzers en der leeken-ou- derwijzeressen. De commissie der Kamer, belast met het ont werpen der geraeeutelyke inrichting vatf Parys, die, gelyk men zich herinneren zal, bij eene afzonderlijke wel geregeld zal worden, heeft na lang tasten en zoeken het stelsel aangenomen, volgens hetwelk de hoofdstad gesplitst zal worden in vijf groote afdeelingen of districten, die bij scrutin de liste hunne raadsleden zullen kiezen. Uit den slaat der handelsbeweging gedurende de beide eerste maanden van dit jaar blijkt, dat de invoeren bedragen hebben eene som van 717.053.000 ff., tegen 752.232.000 in hetzelfde tijdvak van 1883, en de uitvoeren een cijfer van 895.668.000 fr., tegen 461.641.000 in het vorige jaar. Onder de uitvoeren vau 1884 vindt men een cijfer van 190 millioen aan gefabriceerde goederen, legen 228 mil lioen in 1883, en onder de invoeren een bedrag van 96 inillioeu aau gefabriceerde goederen, tegen 111 millioen iu het jaar te roten. De Pruisische secessionisten lüföden Zaterdag en rde Fortschritters Zondag vergadering; de secessio nisten, voor zoover zij tegenwoordig waren, met meerderheid van stemmen, en de Fortschritters, ten getale van 500, met algemeene stemmen, hechtten hun zegel aan de fusie. Bij den Duitschen Rijksdag wérd ingediend het wetsontwerp betreffende de naamlooze vennootschap pen het stuk is zeer groot en toestaat uit 4 hoofd stukken en 255 artikels. De wet op de arbeiders-ongelukverzekering werd verzonden naar een commissie van 28 leden. Bis marck sprak bedaard en kalm en verzocht, dat de toon der beraadslaging fatsoenlyk mocht blyven. De tweede dag van de algemeene beraadslaging over de wet weid ook ten deele door den Rijks kanselier bijgewoond en, wat in geen jaren gebeurd is, hy begaf zieh te voet naar de zitting. Uit Italië kwam het bericht, dat de oud-minister van financiën Sella, dieèsedert kort ziek was geworden, is overleden. Het bureau der Kamer van afgevaardig den heeft besloten hem bij de ter aarde bestelling dezelfde eer te bewyzen, die aau Cavonr ten deel gevallen was. Hij stierf aan typhus eu was slechts 57 jaar oud. Iu hem verliest Italië een uitstekenden financier, als hoedanig hij zich heeft doen kennen telken reize wanneer hij met het beheer der geldmiddelen van den StaAt belast is geweest. Tot 1860 hield hy zich byna uitsluitend met geologische studiën bezigtoen betrad hy de politieke loopbaan, en na secretaris-generaal bij het departement vau onderwys te zijn geweest, werd hy minister van financiën in het kabinet-Rattazzi. Van Maart tot December 1862 behield hy de portefeuille, eu toeu hij ze iu September 1864 ten tweeden male gekregen had, legde bij ze iu December 1865 neder. In December 1869 trad hy ten derden male als minister van financiën op, iu hot kabinet-Lanza, en toen ontwierp hy een /pro gramma dat de vermindering vau het deficit zonder verhooging der belastingen ten doel had. De op groote schaal aaugebrachte bezuinigingen hadden ten gevolge, dat in 1870 het tekort nog maar 161 mil- lioeu lire bedroeg. Tijdens den Fransch-Duitschen oorlog verklaarde bij zich nadrukkelijk tegen een bondgenootschap met Frankrijk. In Juni '873 verwierp de Kamer een door Sella ingediend wets voorstel tot verhooging van het toltarief, en toen trad hy af met al zijne ambtgeuooten. Sedert was hy eeu der kalmste leden van bet Parlement, waar hy tot de constitutiouneele rechterzijde had behoord. In het Hongaarsohe Lagerhuis beeft de Miuister- presideut Tisza de iuterpellatie beantwoord tan Helfy, over het Duitsch-Oostenrijksch verbond in verband met de nieuwe intimiteit tusschen Duitschland en Rusland. Tisza zeide dat alles slechts den al ge meen en vrede bedoelde en dat bet krautenpraatje als zou Rusland het Duitsoi» Oostenrykich verbond willen verbreken, geheel uit de lucht gegrepen was. ■1. 1 11 IX. Amsterdam 17 Maart 1884. Een onbevredigenden indruk gaf de beurs in de afgeloopen week. De vaste stemming der staatsfondseu verminderde, en de ongunstige houding der Ameri- kaansche sporen onderging slechts geringe wyziging iu 't Laatst der week werd voor deze fondsen eenige verbeteriug opgemerkt. Binnenlandsche waarden. Staats-, provinciale- en gemeentefondsen. Deze fondsen bleven nageuoeg op hunne vorige noteeringen. Premie!eeningen. Kleine Arast. en Paleisloten slui ten '/a hooger, Rott. 1 pCt. lager. Spoortoegleeningen. De ongunstige stemming om trent aand. Ryuspoor houdt aan. De noteering der volgefourneerde aandeelen is thans reeds tot 110 gedaald. Aand. HqH. sp. en do. Ind. sp. zijn 1 pCt. gestegen (157, J™)* Ue obl. der Slaatssp. 1873 verbeterden U/rpGt. (lOfti/t)* Centraalwaarden ble ven flink, geatemp. ob d. i/i hooger. Bokstelwaarden zwak, zelfs l*/4 flauwer. Ja U«U' Tramwayty ningen. Er ia in dele afd. alechts ééne verandering e vermelden, nl. een razing van 4 pCt. voor N, en Z. Holl. tram. Industrieels en Jinantieele Kaarden. Veel goeds ia omtrent deze afd. niet te vermeldem Aand. Kaar. verbeterden 1 pCt, Handeling. Cert. Twentiche Bk. De ontr. en betaalk, noteert ex dir. 1201/,., Bolt. patsage 99'/). Afr. Uv. sluit 6, Koa. Fabr. v. Stooraw. V/t, Ned. Bk. 2, aand. Insulinde en Java 1, do. Nederland 8 pCt. flauwer. Europeescue waarden. Staatsfondsen. Hooga- ren konden hun willige houding vrij goed bewaren. Er was voor de goudsoorten uog ui vraag voor binnenlandsche rekening. Omtrent Italianen en Me- tallieken is niets mede te deelen. Kussen waren zeer verdeeld, dooh de gunstige stemming bleef de orer- beerschende. Hamb. eert., Oosterlingen '73, '80, '75 en '83 munten uit door eene verheffing vau gemiddeld 1 pCt. Spanjaarden waren tameljjk zwak, dooh sluiten toch nog op de vorige ooteeringen. Gereg. Turken daalden a Vs. J00'1 4 P*-"- Egypte steeg oirca 1 pCt. na de behaalde overwinningen. Premieleeningen. Groolendeela kunnen deze fondsen willig- genoemd worden. Kussische loten '64 zyn l1/,, Oostenr. gemiddeld l/i hooger. Madridtohe 48'/, a 44'/,. Stuhlw. 1 pCt. lager. Spoorieegleeningen. Ook deze afdeeling heeft een aangenaam uiterljjk. Obl. Viot. Em. do. Er. Oost. I1/,, aand. WarsohauWeenen hooger. Bussen meerendeelt flink; asnd. gr. mij, Jv. Dom. Moricb. 8ys., ZW. 1 pCt. hooger. Industrieele en fhsanlietle Kaarden. Omtrent dezt afd. is niets te vermelden. Ameeikaanscue waarden. Staatsfondsen. Zoowei de Noord- alt de Zuid-Amerikanen kenmerken zich door bun fliuke stemming. Oude Mexicanen hand haafden zich op 21, nieuwe profiteerden '/^Brazi lianen zijn aanzienlijker hooger, '65 l>/4, '79 >/,- Colurabianen profiteerden 6 pCt. Peru */i6eu Venezuela'a Spoorwegleeningen. Belangrijke wijzigingen biedt deze afdeeling niet aan de meesten blijven beneden 1 pCt. Obl. Denver. Rio waren 1 en geeont. do. IV, lager. St. Louii Wich. verbeterde 2, Mich. Centr. l«/„ Pittab. F. Wayne 1 pCt. Pref. Oreg. Cal. waren 2, Un. Pae. cert, en obl. 1'/, a 1lager. Industrieele Kaarden. Colorado obl. daalden 1, Maxweü-sharet !/s pCt. Prolokoatie-rentb. 3 a 31/, pCt. T. P.s. Voor de meeste fondsen zijn de variatiën heden onbelangrijk. Spanjaarden waren voor buiteu- landsebe Perpetueelen 1 pCt. lager door 't gerucht omtrent de ontdekking van een republikeinsohe samen zwering te Madrid, 4 pCt. Egypte hooger. Co- lumbianen eo Peruanen in flinke atemming. In Amerik. sporen giyg nl zeer weinig om, hoewel de stemming vast was. Alleeu in Missourie-abares was eenige handel, waardoor de noteering tot circa 21 steeg. Binnenlandsche waarden: oude vieren 102*/,, Rott. loten 1021/,; aand. en obl. Gooische tram verloren resp. 2 en 6 pCt. Afr. Hv. 11 it 13 pCt. door ongunstige berichten van de Kongo, aand. Java 3 a 4 pCt. Feijenoord 2 pCt. Hv. Amit. 1 pCt. hooger. VEILING 17 MAART. Broodfabriek, Spieringslraat, F 81 3100.koo- per H. J. Nauw. Hnis, Keizerstraat, K 186 1580..k. N. L. van Blokland NLz. Hui», Raam, O 62 1070.k. N. L. van Blok land NLz. Huis met bovenhuis, Raam, O 53 en 53b. 1945. k. G. C. van Blokland huiavronw van H. Verweij te Reeuwgk. Huis, Lazarussteeg, O 538 235.k. J. J. Verdries. Idem, Geuzenatraat, L 47 435.—, k. W. F. Wil denburg. Idem, Groeneweg, L 112 270.k. W. Verkaaik. GEVONDEN eu aan het Bureau ran Politie ge deponeerd een Beurtje met 17 centt, een Kuipmesje, twee Sleuteltjes, een Duimstok, eeu Portemounaie met een cent, een Sleutel, een Portemonuaie, ten koperen Knipje met 38 cent en een Manchetknoop. INRICHTINGEN WELKE GEVAAR, SCHADE OF HINDER KUNNEN VEROORZAKEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Gouda; Gelet opart. 8 der Wet van den 2n Juni 1875, 'Staatsblad no, 95.) Doen te weten Dat bij Koninklgk besluit van 2 Maart No 6. vergunning ie verleend aan de Directie der Maat schappij voor Nieuwe Gaoot'oyeerde Gasbereiding en hare rechtverkrijgenden, lot het planteen van eenen nieuwen Stoomketel in hare Gasfabriek alhier, gele gen aan den Vest kadaster eeptie D no. 1967. Gouda, den 18 Maart 1884. Burgemeester en Wetboudere voornoemd, VAN BERGEN IJZENDOORN. De Seeretarit, BROUWER. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Gouda, brengen ingevolge art. 5 der Wet van 28 Augustus 1881 (Staatsblad No. 97) ter openbare kennis dat bij ben zyn ingekomen van de navolgende personen verzoekschriften waarbij vergunning wordt gevraagd om in de by ieders naam vermelde looaliteit iterken drank in het klein te mogen verkoopen, als Volgnr. Naam van den Verzoeker. Aanduiding der localiteit. 28a. Maria van der Poll Rotterdamsche dyk P 1. 29a. Jan Lankhorst Gouwe C 169. Gouda, deu 18 Maart 1884. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN BERGEN IJZENDOORN. De Secretaris, BROUWER. RECLAME Wy spraken eenige dagen geleden over het oordeel van een der professoren onzer universiteit over de Zwitsersche pilleu van R, Brandt, en nu vernemen wij dat ook bijna de gezamentlyke eerste duitsche professoren, zooals Virchow, Frericbs, Scanzonij, Es- march, Nussbaüm, zich uiterst gunstig over dit produkt uitgelaten hebben; en lijdt 't na zulk eene lofspraak dan ook geen twijfel meer' dat de Zwit- sersche pillen een aaugenaam eu zeker huismiddel zijn tegen constipatie, bloedaandrang naar het hoofd en de borst (congestie), lever-vet-of heraoridiale aan doeningen. Het is dus aan eeu elk aan te bevelen, men lette er op dat men het echte preparaat krijge, voorzien van eene roode etikette met wit kruis, waarin zich de naam van R. Brandt gestempeld bevindt. Te verkrygen 0.70 in elke apotheek. Bij b«t veelvuldig boesten der kindereu blauwe kotst kinkhoest\stickhoest wordt hiermede opmerk zaam gemaakt op de reeks van jaren beproefde en ook geneeskundig als zoodanig erkende alleen echte Rijnlandsche Druiven-Borsthonig van W. H. Zieken- heimer te Mainz, den door de wet erkenden uitvinder. (Zie de advertentie in 't nummer van heden.) AAN DE DIRECTIE den grooten ALBUM die komt te ver schijnen, inhoudende meer als 300 Nieuwe Modellen van KLEEDEREN, COSTUMEN, CONFECTIEN voor Dames, Heeren en Kin deren, HOEDEN voor Dames en Kleine Meis jes, OMBRELLEN enz. enz. Men zend hem Gratis en Franco. Dit Huis, het belangrijkste in België, heeft zich reeds lang eene groote clientèle in Hol land gevormd, door de oprechte deugdelijkheid hsrer waren, en ook door hare strenge loya liteit, terwijl het, alle niet voldoende Bestel lingen kosteloos terug neemt. Ten einde zooveel mogeljjk deze terugzen- dingen te vermyden heeft men aan ieder spe ciaal vak een bekwaam man gehecht, die de verantwoordelijkheid van de goede uitvoering der Bestellingen heeft. AUe orders van 10 Gulden worden franco besteld. GEBOREN; 15 Maart. EmmerentU, ouders H. Soel en -D. Wildschut. - 16. Trijntje, oudera A. Berendsen en i Kooyman. Catharina Gijsberta, ouders fi. Brouwer eo J. Y. Houdijk. 17. Johannes, ouders J. Bojawal en M. van Roon. Nicolaas, ouders R. van deu Oever en J. C. Verkerk. OVERLEDEN; 15 Maart L M Dijkman, huistr. vau A. Schouten, 65 j. P. A. tan den Broek, 3 w. 17. J. deu Hertog, J m. 17. G. van Goch, 2 j. Burgerlijke Stand van onderstaande gemeenten van 6 tot 13 Maart 1884 OVERLEDEN J. Stoppelenburg, 21 j. G. Boelhouwer, 74 j. M. F. Erkelens 6 ra. GEHUWD C. Zuidam, te Gouda 23 j. en E. Verboom, 24 j. GEBOREN Gerrit, ouders H. Versnel eo A. Loeudersloot. Petrus Johaunes, ouders P- J. van Mullem en N. C. van Vliet Tryntje, ouders C. de Jodg en J. van Adrichem. Hendrik, oaders D. Pols en Kalkman. GEHUWD G. de Bruyn en W. Fyo. ONDERTROUWD J. C. Ketel, van Moordrecht 28 j. en N. Verkeik, 27 j. GEBOREN Margje, ouders B. van der Wal en J. Mo lenaar. Maria Johanna, ouders G Graveland en A. Dekker. OVERLEDEN E. Eohres 2 j. 6 m. ONDERTROUWD P. A. Bol en E. Vorburg K. Bnr ger en L. Blonk D. Grootendorst en A. van der Graaf. A. Scheer en N. M. Anker. GEBOREN Cornelia, ouders W. Slootjes en F. Heeswyk. OVERLEDEN H Breeveld, 16 j. E. Dekker, 36 j. A. Jongkind, 38 j. ONDERTROUWD A. Bongers te Broek en M. A. Tolk. GEBOREN Albertus, ouders A. Speksnijder en H. Zuid- broek. OVERLEDEN A. Bouthoorn, 11 j. P. Oostrom 3 m GEBOREN Jacob, ouders P. Klapwijk en A. A. Stijd- horat. -— krijn Pieter, ouders H. Vis en C den Hals. Bevallen van een welgeschapen Zoon, H. M. VAN DONGEN BOLDING, geliefde Echtgenoote van B. BELONJE. Gouda17 Maart 1884. Plotseling overleden te Bergen op Zoom de WelEdele Heer J. v. d. HOOP. C. BAKKER, Gouda, 18 Maart 1884. Ie Lnit. Eenige kennisgeving. Voor de vele blijken van deelneming, dezer dagen ondervonden, betuigt de onderge- teekende ook namens de geheele familie zijn oprechten dank. D. de GOEDEREN. Gouda, 18 Maart 1884. Kleiweg, VRAAGT (wegens huwelijk van de tegenwoor dige) tegen 1 Mei EENE <222222» -e*l2SSx /SSBSt goed kunnende koken en genegen huiswerk te verrichten. ONTVANGEN een ruime sorteering Kleiweg E 73®, 2e huis v/d KJeiwegsfceeg. enz. wordt door den ondergeteekende zonder de STEENHOUWERIJ, geheel op Bouwkundige. Er bestaat gelegenheid met MEI voor voor KOST, INWONING, met VRIJE KA MERS. Adres onder No. 943, aan het Bureau dezer Conrant. tegen begin van Mei eene GEMEUBILEERDE KAMER met KOST en BEDIENINGliefst op den Kleiweg. Brieven met melding van prijs en conditiën per maand gelieve men onder No. 942 aan 't Bureau dezer Conrant te adres- seeren. een flink BURGER WOONHUIS met open Plaats en voorzien van vele gemakken, op de Karnemelksloot alhier, voor een civielen prjjs. Te bevragen by J. BULK, Karnemelksloot te Gouda. in alle Binnen- en Buitenlandsche Cou ranten, worden dadeljjk opgezonden door den Boekhandelaar A. BRINKMAN, te Gouda.

Goudsche Courant | 1884 | | pagina 2