A Bruxelles. HEEM EN HINDEREN. De Wittebroodsweken van een Professor, enz. Toegangsprijs: 0.75. Kaarteijrivafl af heden verkrijgbaar bij den Boekhcrajj^jf^ft, C. EDAUW, Jr. en aan {iet TE HU UK Buiteniandsch Overzicht. A la BOURSE Huis FresTHIERY et Co. teBrussel APVERTENTIEN. Lezing vaiT W. GOSLERi TOOFEEL. Dezen Catalogus wordt gratis en franco gezonden aan alle per sonen die hem vragen. Alle bestellingen van 10 Gul den worden franco van vracht en vrij van rechten uitgevoerd. Gouderak Stolwijk: Haastrecht Reeuwijk: Zevenhuizen: Burgerlijke Stand. Gouda op VRIJDAG '28 MAART a. s., gunstig uit; het rlaswerk is afgeloopen en op het land wordt handenarbeid zooveel mogelijk gespaard. De Nederlandsoh-Zuidafrikaansohe Vereeniging wil traehten een fonds te stiohten geheel uit vrijwillige bijdragen, ten einde uit de renten jaarlijks ééne of meer studiebeurzen van nader vast te stellen bedrag aan Transvnalsche jongelui te versohaffen, ten einde hen in de gelegenheid te stellen, in Nederland aan eene der Universiteiten of aan de Polytechnische School te studeeren. Behoudens de goedkeuring der algemeene verga dering, die in de maand Mei a. s. zal plaats hebben stelt het bestuur der Nederlandsoh-Zuidafrikaanscbe Vereeniging als eerste bijdrage daartoe beschikbaar jaarlijks de rente van een kapitaal van 12000. Het bestuur twijfelt niet, of van alle kanten zullen milde bijdragen vloeien, hetzij in den vorm van eene gift in eens, hetzy in die van jaarlijksche toelage. Eene gift uit Utrecht van circa 2500 is reeds toegezegd. Later, wanneer blijkt, dat dit beroep niet ver- geefsch is geweest, zal eene bijzondere regeling wor den gemaakt, maar in ieder geval zal de keuze vnn studievak eu universiteit den student vrijstaan. De Vereeniging heeft zich tevens in contact gesteld met haren eere-voorzitter prof. dr. P. Harting, te Amersfoort, die een plan in den geest als het voor melde reeds eenigen tijd geleden aankondigde. Het zoogenaamde gure seizoeD, dat ten einde spoedt, hoe onaangenaam ook door vele regens en stormen, waarop het ons onthaalde, telt, dit zal men toe- geven, onder de bij uitstek zaohte winters. En vroeg, buiteugewoon vroeg herleeft dan ook alles in de natuur en zien wij plant en boom ontluiken. De lenteboden onder het vogelenheir vertoonen zich reeds hier en daw. Hoe zeldzaam echter, zulk een wiuter is niet zoo geheel eeoig, als men wel denkt. Van soortgelijke of nog mildere onder de jaargetijden, waarin anders de ijsvorst zijn scepter met onverbid delijke gestrengheid zwaait, is de heugenis door de muze der historie bewaard. Om van de laatste vijftig jaren niet te spreken, kunnen wy wijzen op het jaar 1172, toen het zachte weder den boomeu veroorloofde zich met frisch jeug dig groeu te tooien op een tijdstip, dat anders hun takken met rijp of sneeuw prykten, en de vogels reeds in Februari eieren uitbroeiden en jongen hadden. Het jaar 1284 bracht geen winter aan. In Maart 1421 stonden de vruchtboomen in bloe sem. De kersen waren reeds in April rijp en de drui ven ia Mei. In Januari 1538 pronkten de tuinen met vrien- delyke lentebloemen. Het jaar 1572 leverde dezelfde verschijnselen als 1172. Op Paschen 1585 haddeu de korenaren zich reeds in de halmen gezet. In 1607, 1609, 1613, 1617 wa9 er geen winter. En noch ir. 1659 noch in 1692 heeft het een enkele maal gesneeuwd of gevroren. Eindelijk vinden wij nog de buitengewone zacht heid van het klimaat in den winter van 1781 gelijk in dien van 1822, als geheel eenig vermeld. De Italiaansche Staatscourant bevatte dezer dagen het volgend bericht, waarmede deze en gene wel licht zijn voordeel kan doen: „Ter kennis van de Regeering is gekomen, dat zoowel in het binnen- als in het buitenland Itali aansche titels van adeldom en ridderorden zijn ver- koeht; en vermoedelijk heeft dit nog plaats. „Men weet tevens, dat eenige nieuwe eigenaren van voorheen heerlijke goederen het recht meenen te hebben den adelijken titel te mogen voeren aan het bezit van goederen verbonden vóór de afkondi ging der wetten, waarbij de laatste overblijfselen van het heerlijk recht zijn afgeschaft. Ter voorkoming nu van dergelijke misbruiken en ter vermgding van elk misverstand, dat uit het zwij- geu der regeering zou kunnen voortvloeien, gevoelt zij zich verplicht mede te deelen, dat de eigendom van eenig vroeger heerlijk goed volstrekt niet in zich sluit het recht den daaraan voorheen verbonden adellijken titel te dragen; en tevens dat noch aan eenige academie of bijzonder persoon het recht toe komt eenigen titel van adeldom te verleenen of rid derorden uit te reiken. „Ingevolge de artikelen 78 en 79 van de grond wet, heeft alleen de Koning het recht titel van adel dom en ridderorden te verleeueu. Alle contracten eu andere stukken dus in strijd daarmede opgemaakt, zijn onwettig en vau onwaarde." Het Rijks Ethnographisch Museum te Leiden werd onlangs verrijkt met eene verzameling voorwerpen in^ 1883 bijeengebracht door den heer dr. H. F. èrten Kate Jr. Deze reiziger werd tot het verkrijgen dier voor werpen in staat gesteld door eene subsidie van/500 hem verleend door de Hollandsohe Maatschappij van Wetenschappen te Haarlem, om daarvoor aankoopen te doen ten behoeve van 'sRgks Etnographisoh Museum. Dank xy der vrggevigheid der Maatschappij is het gelukt met deze verzameling een vrg volledig beeld te geven van hetgeen tegenwoordig nog ver vaardigd en gebruikt wordt door de aan eikaar ver wante stammen der Apaches- en Navajos-Indianen, welke tot de groote familie der Tinné behooren, en die in de territoriën Arizona en Nieuw-Mexico in de Vereenigde Staten een uitgestrekt gebied bezitten. Zooveel mogelijk zyn de voorwerpen gerangschikt naar de aan gemeld museum gevolge wijze vau in- deeling in XII groepen. Uit den aard der zaak zijn deze groepen evenwel niet alle onder deze stammen vertegenwoordigd. „Het Weekblad vau dé Pharraacie" bevat een mededeeling van een zekeren heer S. te Helmond omtrent het volgende geval, dat een zijner stadge- nooten met prof. Hertz te Amsterdam gehad zou hebben. De hoogleeraar had deu patient, die ziju hulp kwam vrageu, een recept voorgeschreven en er nadrukkelijk bij gezegd, dal dit moest worden ge reedgemaakt bij den apotheker D. Henriques de Castro, omdat een ander apotheker dit niet* naar behooren zou kuunen doen. En wat, vraagt spreker, was nu dat moeielijk gereed te maken recept? Eenvoudig kunstmatig Carlsbaderzout! Elke apotheker, niet door prof. Hertz gerecommandeerd, levert dit raiddel in de voorge schreven hoeveelheid hoogstwaarschijnlijk voor 1 a 1,40, terwyl de bewuste patient er nu 2,25 voor moest betalen. De redactie van dit „Weekblad'' keurt de door deu heer S. medegedeelde handeling ten sterkste af en meent, dat deze nog te meer de afkeuring verdient, omdat zg, door een hoog leeraar in de geneeskunde verricht, juist geschikt is om het vertrouwen van het publiek in 't mee- rendeel der apothekers te schokken. De geneesheer toch moet, zegt de redactie, zijn patient volkomen vrijheid laten, tot wien hij zich met zijn recept wenscht te vervoegen, tenzij be paalde en duidelijk aan te geven redenen aanwezig zijn om in anderen zin te raden. De vroegtijdige lente van dit jaar met hare zomer8che dagen, die de kersenbooraen met witte bloesems bestrooit env de perzikenboomen rozenrood toovert, bracht voor de goede stad Parijs iets nieuws eu wel eeu nieuwen eeredienst mede. Wanneer ik „iets nieuws" zeg, vertelt Jules Claretie in de Temps, dan bedoel ik iets wat een halve eeuw ouder is dan het Christendom, en wel het Boeddhisme. Tot nogtoe wa3 Frankrijk's hoofdstad geen aan den dienst van Boeddha gewijden tempel rijk, maar weldra zal in deze gaping voorzien worden daar eene rijke Engelsche daqae besloten heeft dezen eeredienst te Parijs intevoerenzij heeft een plek gronds aangekocht, een architect doen komen, en een kolossaal bronzen Boeddhabeeld medegebracht. Vermoedelijk zijn de metselaars druk aan het werk en zal men binnenkomt van de inwijding der nieuwe kerk getuige kuunen ziju. Ziedaar een stap verder op den weg van exotisme en internationalisme, die aan Parijs een nieuw en zeer belangrijk aanzien geeft, en ditmaal is er poëzie in die schrede voorwaarts. Het Boeddhisme toch heeft onder den meer wetenschappelijke» vorm van pessi misme, de wereld onzer dagen veroverd en niet Mechts wijsgeeren, maar ook dichters geinspireerd. Boeddha, het zij ter inlichting zijner volgelingen vermeld, is reeds eenmaal te Parijs in volle vrijheid vereerd en de tempel die de ryke Engelsche dame gaat stichten, heeft in het laud van Voltaire dus een voorganger gehad; de geschiedenis daarvan die van de dagen dateert, toen de heer Bardaux minister van onderwijs en eeredienst was, is zeer merkwaardig. Het was tijdens de tentoonstelling van 1878, toen uit alle oorden der wereld duizenden naar Parijs togen dat ook eenige rgke Hindoe's, met gevolg, in de wereldstad verschenen en op zekeren morgen ontving de minister van eeredienst aan zijn departement het bezoek van een Radjah die door de Engelsche ambas sade voorgesteld werd die verlof vroeg om een aan zijn god Boeddha gewijden tempel te mogen openstellen. De heer Bardoux is een geleerd man en koestert grooteti eerbied voor de grootsche poëzie van bet Boeddhisme en hij stond het gevraagde rerlof dus on- middelijk toe. „Ik heb enkel nog maar het decreet aan de presi dent der republiek aan te bieden die het met zijne handteekening moest bekrachtigen," zeide hij. De Indische groote was zeer erkentelijk en bedankte n minister dan ook herhaaldelijk. Men beloofde om or den geprojecteerden tempelbouw een stuk grond iu de nabybeid van „Champ de Mars" te zullen aanwgzen, eu de man bad nu niets anders meer te doen dan een Boeddha te koopeD, want zoowel hg, als personen van zijn gerolg, hadden bij het verlaten van het vaderland, vermoedelgk door de drukte verge ten om eene afbeelding van deu god medetenemen. De miuister was zoo bovenmate vriendelgk om, uit de voor de Expositie bestemde gelden, dergelijk beeld aautebieden en twee dagen later waren de Hiadoes een prachtigen, bronzen, op lotusbloemen gezetenen Boeddha rijk. De toestemming van den president om den eere dienst vryelyk te mogen uitoefenen was nu enkel nog maar noodig; aan het hoofd der Fransche repu bliek stond toen de maarschalk Mac Mahon, die niet veel van Sanskrietsche legenden en dergelijke zaken afwist. Hg keek dan ook zeer verbaasd, toen de heer Bardoux hem verzocht de vergunning te teekenen. „Maar wat moet dat beteekenen?" „Men wenscht een tempel ter eere van Boeddha opterichten^ Excellentie!" „Boeddha, Boeddha! maar dat ia een afgod. Ge wilt toch niet dat ik afgodendienst laat plegen, en dat wel hier in Parys?" De miuister trad in eene beschouwing over het Boeddhisme en toonde onder anderen aan dat in de wereld meer boeddhisten dan christenen zijn en dat Cakia-Mouni (de stichter van het Boeddhisme) vóór Jezus leefde; het was echter alles aan eens dooren maas deur geklopt. „Het is een afgodl Ge zult mij niet uit het hoofd praten dat die Boeddha van u een afgod is." „Maar ik spreek niet over mijn Boeddha, maar over dien der vreemdelingen, die onze gasten zgn de radjah en de lieden die met hem zijn hebbeu toch het recht om teu ontzent hunnen eeredienst uitteoefenen. Het Boeddhisme, is evengoed een eere dienst als bet Juadïsme, het Protestantisme De maarschalk moest het hoofd buigen en hij teekende, maar vermoedelijk heeft hij den minister van onderwgs steeds verdacht van hem een beetje afgoderij te hebben helpen bedrijven. De tempel werd geopend en de boeddhisten hielden hunne tijdeljjke kerkelijke bijeenkomsten, terwgl na afloop daarvan, het te leen gegeven bronzen beeld naar het Louvre is verhuisd, vaar het thans in de verzameling van het marine-museum prijkt. In Westfalen ziet het er met de steenkoleniDdustrie treurig uit. Iu eenige groeven staat het werk geheel stil en andere mijnondernemingen werken op beperkte schaal voort om 't werkvolk niet te ontslaan. Het plan bestaat om eene vergadering van belanghebbenden bijeen te roepen om, met gemeen overleg, bepalingen vast te stellen voor de beperking der productie. Voor de mijnwerkers ziet 't er treurig uit, want loonsverla ging en werktijd-verkorting staan voor de deur. Eu nochtans betwijfelt men of die middelen zullen baten om den kwijnenden toestand der industrie te over winnen. In Bohemen houdt de werkstaking onder de arbeiders aan, ja zij neemt steeds iu omvang toe. Reeds 6000 werkliedeu zijn nu vereenigd in den strijd voor een werktijd van 10 uur per dag, 4 pCt. loons- verbooging, vergoeding van het verlies door de werk staking geleden en het recht om bij 't ontslaan van werklieden, te worden geraadpleegd. De patroons blijven deze eischen onverbiddelijk afwijzen. Tot rustverstoringen is 't tot nu toe niet gekomen, maar vreemde agenten zgn aan 't werk om de gemoederen op te winden. In het district Tetscöen zyn overal de troepen geconsigneerd. Nauwlijks was Willem van Zuijlen's tooneelstuk: 't Is maar een Smid te Rotterdam opgeroerd of mondeling en schriftelijk kwamen de meest gunstige berichten daaromtrent tot ons. Had de tijding dat de gewaardeerde tooneelspeler ook als auteur was opgetreden velen bevreemd, de verwondering was spoedig in bewondering overgegaan en rechts en links hoorde men het met overtuiging uitsprekenHet stak zal een groot succes hebben en de heer van Zuglen ook als touneelschrijver een toekomst! Aangenaam was het ons daarom gisterenavond met het nieuwe stuk kennis te maken, dooh ronduit gespro ken is het ons niet weinig tegengevallen. In eene courant, wier tooneelbeoordeelingen gezag hebben, was beweerd dat van Zuijlen's stuk deed denken aan de tooueelspeleu van Rogier ^Faassen, maar het heeft er niets van! Bij dezen tal van figuren uit het leven gegrepen en van de straat, uit de huiskamer of de dorpsherberg op het tooneel overgebracht en geteekend met een juistheid en geestigheid die den toeschouwer bekoren, bij van Zuglen echter zuivere theater-figuren, die reeds tallooze malen in verschil lende stukken hebben dieust gedaan. De best ge schetste figuur is die van Kees, Haverraan's knecht, doch een oorspronkelijke schepping mag die zeker niet worden genoemd, wat ieder, die aan den ouden Jasper uit „Zfl joie fait peurvan Mevr. de Girardin of aan den bediende uit van Maurik's „8 of Zdenkt, onmiddelijk zal toestemmen. Ongetwijfeld is het stuk met zekere handigheid iu elkaftr gezet en versoheidene effect-volle tooneeltjet doen onmiddelijk zien dat de schrijver op het too neel thuis is, doch over 't geheel is de indruk, dieu het maakt, niet byzonder gunstig. Dat het in Rotterdam toch zeker succes had, moet waarschijnlijk hieraan worden toegeschreven, dat het vervaardigd werd door een man, die als tooneelspeler zoo hoog staat aan geschreven eu de Bympathie, die men voor zgn persoon heeft, was wellioht oorzaak, dat men de oogen dicht deed voor de gebreken, die het stuk heeft. De uitvoering was goed. De heer van Zuijlen was uitstekend en verdiende ten volle de toejuichingen, die hij ontving, Mej. de Graef-Verstraete vertolkte bare rol met veel bevalligheid en de dames Ruffa en Bruyn-Sablairolles komt evenzeer een woord van lof toe voor haar spel. Ook de andere leden van het gezelschap, die mede speelden, kweten zich goed van hun taak. De zaal was niet zoo vol als wij dit bij foorstel lingen van het Nederl. Tooneel gewoon zijn. De Fransche Senaat heeft, op verzoek van den heer Naquet, de behandeling van het ontwerp van wet tot wederinvoering van de echtscheiding uitge steld tot na de Paascbracantie. Voor generaal Millot, generaal le Négrier, generaal Brière de l'Isle en admiraal Galiber zijn de groot- officierskruisen van het Legioen van Eer bestemd, waarover de Fransche regeering de beschikking ge kregen heeft by de wet, krachtens welke, zooals men weet, belooningen kunnen worden toegekend voor betoonde dapperheid en heldhaftigheid in Tonkin en op Madagascar. De vraag ryst, of de gedecoreerden niet nog meer dienst in die gewesten moeten doen. Wat Madagascar betreft (admiraal Galiber en zijne ouderhoorigen) kan men dit als bijna zeker aannemen, en voor Tonkin is het niet onwaarschijnlijk, en insgelijks bijna zeker, indien China de door Frankrijk te eischen oorlogsschade* ergoediug weigert. De bezadigde organen der pers geven aan het kabinet Ferry elfen raad, niet verder te gaan en af te wachten wat China doen zal. Naar hunne raeening zal de Chineesche regeering wel genoodzaakt zijn, zich in den nieuwen toestand te schikken. Som migen gelaoven dat Frankryk, wil het de kosten zijner expeditie betaald krijgen, eenvoudig de hand moet leggen op den binnenlandscheu handel tusschen Tonkin en China. Een belasting op de handelsope- ratiën zal de schadevergoeding verschaffen of China nopen ze te betalen. Vau andere zijde, voornamelijk ia Duitsche bladen, wordt de opmerking gemaakt, dat China drie verschillende wegen kan inslaan: óf de Fransche voorstellen verwerpen, óf de Fransche voorstellen aannemen, óf bg voortduring uitvluchten zoeken en het spel voortzetten waarmede het Chi neesche ministerie en markies Tseng zich reeds bijna ongeveer twee jaren bezighouden. In het eerste geval ontstaat oorlog tusschen de twee lauden, een oorlog, niet verholen zooals tot dusverre, maar open baar, en die voor beide gevaarlijker kan worden, wat Frankrijk betreft dewijl bet mogelijk is dat andere Europeesche mogendheden niet zoo geheel onzijdig kuuneu blijven. In het tweede geval zal het Frankryk niet veel moeite kosten zich van de Zwarte Vlaggen te ontdoen en geheel Tonkin te bemachtigen. In het derde geval blijven de partijen in de status quo verkeeren. De berichten over den toestand, waarin generaal Gordon te Khartoem verkeert, zijn van verontrus tenden aard. De streek ten zuiden van Berber ver keert in staat van oproer. Khartoem wordt door de opstandelingen omsingeld, en de Regeering zal dus wel moeten besluiten, om de Engelsche troepen onder generaal Graham tot ontzet af te zenden. De Duitsche Keizer heeft bij de ontvangst van het bnreel van den Rijksdag zyn leedwezen te kennen gegeven, dat de noodzakelijkheid van de verlenging van de socialistenwet niet algemeen erkend werd; hij herinnerde aan de aanslagen tegen ziju persoon en hoopte, dat ook de Rijksdag nog overtuigd zou worden van de weuschelijkheid de/ verlenging. Naar men thans uit $erlyn meldt, zou de meerderheid van het centrum voor de wet stemmen en deze daardoor gered zijn. Er is weer eens sprake van het vertrek van den paus uit Rome. De Monde, het bekende orgaan van den pauselijkeu nuntius schrijft, dat de toestand niet langer kan voortdureu de paus wordt op mis dadige wijze beleedigd, aan de aanvallen op het pausdom is straffeloosheid verzekerd, het aanzien van den paos als bisschop vau Rome wordt met voeten ge treden, zijn aanzien als hoofd der kerk van dag tot dag meer in gevaar gebracht. „De gevangene fan het Vaticaan", door smart overstelpt, zoude er aan denken naar Malta te verhuizenen zich onder bescherming te stellen vau de protestantsche Eagel- schen Het plan is niet nieuw. De paus heeft meermalen gedacht aan ballingschap, juist in tijden als hg het noodig oordeelde de harten der geloo- vigen te treffen. Het dezer dagen vermelde gerucht betreffende^het organiseeren van een internationale geheime politie tot bewaking van de anarchisten, socialisten en nihilisten, wordt thans beschouwd als eeu waar be richt. De Engelsche correspondent van de Neue Freie Preste meldt, dat tot het instellen van deze politie besloten is en dat zij vgftig man zal sterk zijn, onder welke 12 Engelschen, 8 Ieren en Ame rikanen, voorts Russen, Frauscben, Daitschers, Itali anen, ene. De heer Jenkinson, gewezen secretaris der Iersche politie, is met de regeling belast. Aangaande de ministerieele crisis in Italië meent de Diritto te kunnen verzekeren, dat zij zal worden opgelost in den geest der gematigde linkerzijde, en de rechterzyde er geheel buitengesloten is. Volgens de Rassegna zouden de ministers van openbaar on derwijs, landbouw, oorlog en justitie het kabinet verlaten. In elk geval heeft de crisis geen alge meene strekking. Waarschijnlijk zal men heden met de vorming gereed komen. De candidaat van het kabinet voor het presidium der Kamer zou de heer Biaucheri zijn. Volgens de Belgische „Gazette" zal waarschijnlijk deze week de Kamer een roo^stfl van Goblet in behandeling nemen, strekkende tot bet instellen van een parlementaire enquête naar den toestand der kloosters in het land. Het geldt allereerst de vraag, of het voorstel in overweging zal genomen worden. Men kan, zegt het liberale blad, eeu nadrukkelijk verzet van de rechterzijde tegemoet zien, welke zich geenerlei illusie maken kan omtrent het lot, dat de kloosters wacht, zoodra de misbruiken en bedriegehjke handelingen, waardoor zij hun vermogen plegen te vermeerderen, eenmaal in het licht gesteld zijn. In de Groote Magazijnen komt te verschijnen den moojjen geillastreer- den CATALOGUS van de zomer nieuwigheden, inhoudende meer dan 300 gravuren, 18 stalen van buitengewone gelegenheden alsook de op gaaf Van alle noodige artikelen tot het KLEE- DEN van MARKTBERICHTEN. Oouda, 27 Manrt 1884. Grauen in één doen met zeer weinig handel. Beste Zweeuwsche tarwe tot f 9.50. Gewone en polder 8.75 a 9.30. Afwijkendenaar kwaliteit, ltogge nomiuaal f 6.50 a 7.Gerst f 5.50 i f 6.25. Haser 3.80 a 4.40. Maïs 6.— ii 6.25. Erwten, booner. en zaden verlaten. De veemarkt met gewonen aanvoer, de handel in alles traag, doch vasthoudende prijzen, vette varkens 22 a 25 ots., varkens voor Londen 19 a 21 ct. per half kilo, magere varkens en biggen traag, biggen 0.90 a 1.80 per week. Aangevoerd 19 partijen kaas. Eerste kwaliteit 29.a 31.—. 2de idem 26.a 28. Noord-Hollandsche 29.— a 32.— Goeboter 1.25 a 1.40. Weiboter ƒ!.-»/ 1-10. en J. C. Hoogendoorn Pieter Adriaans, ouders* A P. Lafsber en A. L. van Dam. Jeannette Goudina, ouders T. F. Berlgn en M. de Mol. Maria, ouders J. JF. Schnling en C. Pronk. OVERLEDEN: 24. Maart P. J. de Keijzer, 79 j. 25. I. A. Groenendal, 9 j. 26 F. G. Welter, 22 j. C. H. de Bruin, 1 j. 8 m. J. van Mastwyk, wed. T. Mnlder, 71 j J. Bennia, 30 j. 6 m. P. Baot, 8 w. GEHUWD: 26 Maart. C. van der Kley en J. van der Kraan. A. G. Snel en C. H. den Hertog. Burgerlijke Stand van onderstaande gemeenten van 15 tot 21 Maart 1884 Moordrecht GEBOREN Maria Willemina ouders A. Plak en S. Baas. OVERLEDEN B. J. J. de Brngn, 8 m. GEHUWD: J. Wischmeyer, en M. Vermeer,P. Fijn, en L. J. Brandse. GEBOREN Gerrigje ouders D. Boer en E. Slappendel. GEBOREN Margje onders A. «an Meijeren en G. Hoogen doorn. Andries ouders M. Natzeijl en E. Benschop. OVERLEDEN J. de Jong 4 j. A. Anker 4 j. A. Noorlander 16 m. ONDERTROUWD W. Ankei1 en S. van Erk. B. Eike lenboom en I. Anker. GEBOREN Klaas ouders A. Steehouwer en T. Hoeksel Adriana onders G. Steehouwer en F. P. Wilschut. GEBOREN Cornelis, ouders A. van den Berg en F. <je Jong. Marie, ouders A. G. Blum en M. Hoogendijk. Myntje, ouders J. vau Rijswijk en R. van Ryswijk. GEBOREN Arie Adrianus, onders A. Krijgsman en M. T. Blijdorp. Petronella Johanna, onders J. van der Starre en M. Zevenhuizen. ONDERTROUWD P. Hofman en M. den Hals. Bevallen van eene Dochter, Mevrouw J. H. W. C. VAN ALDERWERELT van RO- SENBURGfl, geb. Jonkvrouwe Lochmann 4an Könibspelot. Gouda, den 24" Maart 1884. GEBOREN i 25 Maart Nela Catharinn, ouders P. J. vau der Want en K. Mul, Johanna Pioter, ouders A. Boot Bevallen van eene Dochter, .1. de la RIVE BOX- Saderbier. Hoom, 26 Maart 1884. Heden overleed tot diepe droefheid van mjj en mijne Kinderen mijn jongste Zoon, de Heer PRANCISCÜS GERARDUS WELTER, in leven Onderwjjzer te Vlaardingen, in den ouderdom van 22 jareD. Wed. L. WELTER— Gouda, 26 Maart 1884. N. v. d. Wolf. Eenige en algemeene kennisgeving. Voor de vele bewjjzen van belangstel ling, bjj de geboorte onzer Dochter ondervon den, betuigen wjj onzen harteljjken dank. J. N. BOTH. A. H. BOTH-Wink. Bloemendaal bij Gouda, 27 Maart 1884. te HAARLEM. in het Lokaal «NUT en VERMAAK» aan de Oosthaven alhier, des avonds om half 8 uren precies. Onderwerp een flink BURGERWOONHUIS met open Plaats en voorzien van vele gemakken, op de Karnemelksloot alhier, voor een civielen prjjs. Te bevragen bjj J. BULK, Karnemelksloot te Gouda.

Goudsche Courant | 1884 | | pagina 2