EEN HUIS HET SCHUREN W. J. VAN LEEUWEN, Sociëteit „Ons Genoegen." Mallegatsluis te Gouda GrELDERSCHE BOTER INBOEDEL, Openbare Verkooping Buitenlandsch Overzicht. Kantongerecht te Gouda. ADVERTENTIËN. Behangselpapier, Dames- en Hinderhoeden, Costumes en Mantels. Bouw-, Wei- en Hooiland, L. B. van ES, Huiselijke vlijt is 111. HOOGSTRAAT 111. Aanleggen van Waterleiding. De Commissaris des Konings In de provincie Zuid-Holland, ,4 TV CREBAS. Tecb.niscb. Bureau van der Garden. E. F. W. E00SEB00M. t 1 FOSTERIJBK Burgerlijke Stand. A. en B. van HAASBERGEN, Aanleg- van Waterleidingen. C. VAN EIJSDEN. voorzeker eene der meest te waardee- ren deugden der vrouwen; Joch irots de grootste vlijt is het de huisvrouw niet steeds mo - geljjk alle werkzaamheden op tijd te verrichten, in het bijzonder, waar eene talrijke familie is, en zal derhalve elke hulp in deze welkom zijn. The Singer manufacturing Co., New-York. FOQK 65 Cent de 5 Ons OOUDA.. CRABETHSTRAAT Q. 266. "Voordat te Schoonhovendoor:C. Blanken 2000, Aromerstol, G. Toornvliet 1960,Gouda, J. Karre- man/1760,Ammersto), H. Kuilenburg 1746, Schoonhoven, W. Oprei 1733,Schoonhoven, N. Konings Hs./ 1600,Gouda. Aan de beide laagste inschrijvers is h^twerk gegund. Tot Heemraden van den Eendrachtspolder zijn herkozen de heeren K. Markus en J. Vente, beiden te ZevenhuizeD. De Haagsche Gemeenteraad stelde Donderdag de voorwaarden vast, waarop aan de IJselstouratramweg- maatschappij eene definitieve vergunning wordt ver leend, voor zooveel 's-Hage betreft, voor aanleg en exphitatie van een stoomtramweg tusschen den Haag en Gouda. De door B. en W. voorgestelde voor waarden werden onveranderd goedgekeurd. Alleen werd op initiatief vau den heer Van Matsen de in trekking der concessie dus de staking van den dienst beperkt tot de zwaarste overtredingen. Voorts werd bepaald, dat voor 1 Juli 1884 de con cessie moét zyn aanvaard. De kolonel van het Indische leger C. Schaf er die van Augustus 1882 tot Juli 1883 militair com mandant vau Atjeh was, in die maand op zijn ver zoek van deze betrekking ontheven werd en kort daarna wegens volbrachten diensttijd eervol ontslagen en gepensioneerd werd, beeft de redenen, die tot zijne verwijdering uit het leger hebben geleld, open baar gemaakt in eene brochure, te Zutfen by W. J. Tbieme Co. versoheuen onder den titel: „De militaire bureaucratie en mijn ontslag/' Reeds ter stond na zyne komst hier te lande heeft bij zich met zyne grieven tot den Koning gewend, omdat dit plotseling ontslag een blaam moest werpen op zyn dienst als commandant te Atjehuu dat ver zoekschrift, zes maanden na de indiening, zonder gevolg gebleven is, maakt hij de zaak wereldkundig. Hij schetst in zijne brochure in bijzonderheden de moeielijkheden, waarmede de commandant in Atjeh te worstelen had, niet van de Atjehers of van het civiel bestuur, maur van het legerbestuur te Batavia en de bureaucratie van het departement van oorlog aldaar. De voorstellen, door hem gedaan, om den goeden geest onder de troepen levendig te houden en den Atjeher weder ontzag in te boezemen voor onze wapenen, werden door het legerbestuur of af gewezen of door onmogelyke voorwaarden verijdeld maar werden zoodra de kolonel Atjeh verlateu had, byna alle ingewilligd! Zoo wat betreft de ver mindering der bezetting van Lambaroe, het patrouil leeren, de verpleging der troepen op voet van oorlog, en het versterken der troepenmacht in Atjeh, alle maatregelen die blykbaar zóó noodig waren, dat zij later toch werden toegestaan. Den kononel Schafer, die er om vroeg, werden zy echter geweigerd of onuitvoerbaar gemaakt en bovendien werd hij in allerlei kleinigheden gedwarsboomd. De keus hebbende tusschen zwijgen en generaal worden, of spreken en desnoods gepensioneerd wor den, besloot kolonel Schafer uit plichtbesef zijn ont slag te vragen als commandant te Atjeh. Dat ver zoek werd hem euvel geduid, en daarop is zijn ont slag uit den dienst ongevraagd gevolgd. „In hoe verre de belangen van anderen hebben meegewerkt"', schrijft de kolonel, „tot dit onrpcht, mij aangedaan, laat ik in 't midden, maar verklaren wil ik hel, dat myne vervanging te Aljeh voornamelijk nood zakelijk is gemaakt door de verregaande betweterij der militaire bureaucratie, die in haar zucht naar alleenheerschappij zelfs door luitenants en kapiteins der verschillende bureaux van het dep. van oorlog (in Indie), den goeden gang van zaken te Atjeh en op vele andere plaatsen in Indic belet.'' De laatste conferentie over de financieele belangen der Zuidafrikaansche Republiek heeft Donderdag plaats gehad. Naar het D. v. N. verneemt, zal hetgeen in die conferenties over den toestand en de toekomst der Transvaal is aan het licht gekomen, weldra bekend worden gemaakt in eene broehure, welke tijdens de afwezigheid der Deputatie zal verschijnen, en die dienen zal tot verduidt lijking van eene circulaire, waarin de plannen voor de spoorwegleeoing zullen worden ontwikkeld. De heer J. G. Bantjes jr., van Zeerust zegt de Transvoalsche Volksstem bevindt zich op het oogen- blik te Amsterdam (Holland), om eene erfenis in ont vangst te nemen van eventjes 430,000. Een b<t- over-groot oud-achter-oom of neef had in 17 84 een zeker bedrag voor zyne familie vastgesteld, onder voor waarde, dat de erfenis eerst na honderd jaren, met rente op rente, zou worden uitbetaald. Den 14den Januari 11. was, als in bet sprookje van de schoone slaapster, de honderd jaar om, en de heer Bantjes voert nu, als eeu tweede koningszoon, de bekoorlijke prinses 430,000 met zich mede nanr Transvaal. Zeker zal menigeen den gelukkigen bezitter van zulk een „ichatje" benijden. Naar aanleiding van het ontwerp tot wijziging der drgnkwet heeft het hoofdbestuur van het Volks bond tegen Drankmisbruik zich'bij uitvoerig gemoti veerd adres tot de, Eerste Kamer gewend. Het hoofdbestuur erkent, dat het ontwerp docr aanneming van het amendement- Van der Kaay vooral in het licht der daarby gehouden discussiën veel ia verbeterd, maar blyft toch aanneming ontraden. Wordt het ontwerp tot wet verheven, dan zullen h. i. de volgende nadeelen daarvan het gevolg zyn. lo. dat ook het tappen en schenken van borrels in kruidenierswinkels na 1 Mei a. s. veroorloofd zal blijven, ofschoon de meeste belanghebbende adressauten zelf het verderfelijke van dergelijken draukverkoop hebben erkend2o. dat men door het verlengen van den terrayn hoogst onbillijk wordt tegenover de neringdoenden, die met het oog op de wettelijke bepalingen de inrichting hunner loeali— teit reeds hebben veranderd; 3o. dat de beweging van de winkeliers-drankverkoopers gevolgd zal worden door een nog veel grooter beweging, en kiesagitaite onder de tappers en herbergiers, die van de toe gezegde herzieniug zullen willen gebruik maken om van de nuttige, maar voor hun bedrijf lastige en drukkende wetsbepalingen verlost te geraken4o dat er een toestand van onzekerheid zal ontstaan, waarin men volstrekt niet weet of de Drankwet in de naaste toekomst onverzwakt zal worden gehandhaafd dan wel de reactie zal zegevieren; 5o. dat een wet, welke voorloopig reeds gunstig werkt, maar in de toekomst nog veel meer belooit, reeds weder opnieuw in den parlementairen smeltkroes zal worden geworpen, voordat de ervaring op de meeste puntenP nog nog afdoende uitspraak heeft gedaan. De bekende Engelsche geleerde John Lubbock heeft op grond der proefnemingen, met een zwarten poedel genomen, de mogelijkheid bewezen om, naar de methode die, teu aanzien van de doofstommen door vele onderwijzers wordt toegepast, honden te lecren lezen. Hij zette het dier twee schotels voor, een met een kaart er op, bevattende het woord „voedsel", de audere met een blanc-kaart. Weldra leerde de hond de twee kaarten onderscheiden en kort daarna bracht hij de beschreven kaart aan zijn meester als hy om eten wilde vragen. Lubbock wierp nu de kaart met „voedsel" onder een menigte andere en op zekeren morgen bracht het beest negen malen achter elkander de goede kaart. Op dezelfde wyze leerde hij hem vragen om „uit" te gaan. En zoo meent hij dat, door langzame vermeerdering van 't getal kaarten met woorden, de poedel ten slotte alles per kaart zal vragen wat in een hondencon- versatie te pas komt. Het groote Fransch$ .nieuws is het eindigen van de gevaarlijke werkstaking te Auzin. Dinsdag is het Syndicaat van de werkstakende mynwerkers van Anzin te Denain vergaderd geweest en besloot met 25 tegen 15 stemmen, het werk onmiddellijk te her vatten; dit besluit frerd denzelfden avond aan de algeraeene vergadering der werkstakers medegedeeld, die door meer dan vierduizend personen bezocht was. Daar werd het besluit van het Syndicaat zonder oppositie goedgekeurd, zoodat de werkstaking zoo goed als geëindigd is. Verschillende redenen hebben tot deze oplossing medegewerkt. In de eerste plaats de weigering van de. Syndicale Kamers van mijn werkers uit de overige Franecbe Departementen om tot een algemeeue werkstaking over te gaan, Hierdoor zijn zij gedwongen aan de bestaande crisis een einde te maken zij zijn gedreven door het groote zwaard, den honger. De toekomst ziet er intusschrn donker uit; de arbeiders hebben hun spaarpenningen opgeteerd, de meesten hun huisraad beleend, of zijn op andere wijze in de schuld geraakt. De maatschappij heeft ook groote verliezeu geleden, zoodat van dien kaut geen hulp is te wachten. De eeuigen, die van de werkstaking voordeel hebben gehad, zijn de Bel gische kolenmaatscbappyen. Terwijl men in deze vacantiedagen in Frankrijk zich aan dm eenen kant druk bezig houdt met de redevoeringen die door Jules Ferry en generaal Campenon bij de onthulling van Garabettu's stand beeld te Cahors zyn uitgesproken, doch die alleen van het standpunt der partyschappen in het land zelf eenig belang hebben, is aan den anderen kant de aandacht gevestigd op de gebeurtenissen in Oostelijk Azië. De crisis, die te Peking heerscht tengevolge van het succes der Fransche wapenen in Tonking, wekt natuurlijk zeer veel belangstelling. Het schijnt een geheele omkeering te zijn in de regeeringskringen volgens de laatste tijdingen zijn de hooge ambtenaren bij tientallen door de keizerin van hunne waardigheden vervallen verklaard, en zelfs wordt gesproken van doodstraf die aan de generaals, welke de citadellen in Tonking deden verloren gaan, moet worden voltrokken. Hieruit blykt wel zeer duidelyk, dat China bekent deelge nomen te hebben aan den opstand der Zwarte Vlaggen, aan den oorlog die daarvan het gevolg is geweest. Al hadden de Franscher. by Soutay, bij Bac-Ninh of Hong-hoa niet de onweersprekelijke bewijzen gevonden, dan zoude thans de heerschende crisis te Peking bewys genoeg zyn van China's deelgenootschap in de Tonking-zaak. Door dit te constateeren kan men het bericht verklaren, dat de Franschen Amoy hebben bezet ten einde vau de Chineesche regeering een flinke schadevergoeding te eisohen. Dit is evenwel ook weer tegengesproken doch hoe dit zy, cr blykt nu een eind te zyn gekomen aan de langdradige Touking-expeditie, die veranderd is in een financieele quaestie tusschen Frankrijk en China. De heer Forster, het liberale parlementslid voor Bradford, heeft aan de Times een belangrijk schry- ven gericht over de Congo-quaestie. Hy heriueert dat Lord Granville op 15 Maart van het vorige jaar aan den Portugeeschen gezant d'Antas schreef „er kan geen voordeel gelegen zyn in het sluiten van een tractaat, dat niet tevens door de andere mogendheden werd aangenomen." Portugal zoo redeneerde de Engelsche minister van buitenlandsche zaken zou er niets bij winnen, indien Enge land in zijne erkenning alleen bleef staan. Het resultaat zou zijn, dat de Engelsche kooplieden zich éénvoudig plaatsten onder de vlag eener natie, die de erkenning van Portugal's aanspraken weigert, zoodat het tractaat tolkomen onvruchtbaar zou wezen. De ouderstelling, dat indien Engeland voorgaat, de overige mogendheden zullen volgen, acht de heer Forster volkomen oubewezen. Met nadruk wijst hij er op, dat zulk eene erkenning van de zijde van Holland niet heeft plaats gehad. Het geheele tractaat is gegrond op mogelijkheden, niet op feiten. Portugal bezit in de genoemde streken geen duimbreed gronds. In Nederland is men ten opzichte van de door Engeland gesloten overeen komst ongunstig gestemd en in Frankrijk heeft de heer Challemel-Lacour zich in gehrel auderen geest uitgelaten dan zijn voorganger Duclerc, en uitdrukkelijk ontkend, dat Frankrijk de Aanspraken van Portugal op dit «edeelte der Afrikaansche kust voor geldig houdt. Hoe men in Amerika over de quaestie denkt, is uit het votum van den Senaat gebleken. Uit dit alles trekt de heer Forster bel besluit, dat de erkenning der Portngeesche souvereiniteit door de overige mogendheden onmisbaar is voor het in werking stellen van het gesloten tractaat, maar desniettemin onwaarschijnlijk is en blijft. Hij hoopt dus, dat de ratificatie voorloopig zal worden uit gesteld. Volgens eene mededeeling in de Times wil Stanley, alvorens naar Europa terug te keeren, nog eene nieuwe ontdekkingsreis ondernemen. Hy wil nnmelyk, van den Congo uit, een der Egyptische stations in het Monbuttoe-laud aan de Welle Makoea trachten te berei ken, en aldns het raadsel oplossen, of deze Welle, door Schweinfurth reeds beschre'ven, een tak van den Congo isji dan wel, of zij, volgens het vermoeden van den lateren Russischen reiziger Junker, hare uitwatering vindt in het meer Tsad. LIJST van BRIEVEN, geadresseerd aan onbekeu* den, gedurende de le helft der maand Maart 1884 verzonden, en door tusschenkomst van het Postkan toor te Gouda terug te bekomen. P. v«n Dam, Amsterdam Mej. L. Paling, Gouda; J. Visser, RijsoortAs. de Jong, Rotterdam J. N. Agutha Kramer P Van de Hulpkantoren REEUWIJK. Nieuwendijk? ZEVENHUIZEN. B. van Zante, 's-Gravenhage. BRIEFKAARTEN. Joh. Bastert, AmsterdamC. Vermaal, Leiden. Verzonden geweest naar Duitschland. Schipper Nicolans Borsch, Keulen a/RDr. Ernst W. Büchner en Dr. Paul EbellPfingstnt bij Darmstat. FRANKRIJK. S. van Minden, Parys. RUSLAND. Mad. H. de Hiel» St. Petersburg. Gouda, 18 April 1884. De Direoteur van het Postkantoor te Gouda, SIMONS. Terechtzitting van Woensdag 9 April 1884. (2e. Gedeelte) KantonrechterMr. J. H. van MIEROP. Ambtenaar van het Openbaar Ministerie Mr. W. C. A. SCHOLTEN te Rotterdam. VEROORDEELD: wegens in keuuelijken staat »nn dronkenschap zioli bevinden op den openbaren weg te Qouda: Wilhelmus Hermnr.us »an Sark, 40 jaar, smid le Gouda tot 2 boelen van 5 gulden of 6 dagen, Pieter Molenvelil, 33 jaar, timmerman te Gouda, tot 5 gulden of 3 dagen, Mattheus Johannes Truijen, 30 jaar, sjouwerman le Gouda, tot 5 gulden of 3 dagen, Lodetvjjk den Hond, 40 jaar, sjouwerman le Gouda, tot 5 gulden of 3 dagen, Teunis Grendel, 60 jaar, metselaar te Gouda, tot 1gulden of 2 dagen, Johaunes Blom, 47 jaar, pypmaker le Gouda, tot 6 gulden of 3 dagen, Adrianus Rietveld, 56 jaar, timmerman te Gouda, tot 5 gulden of 3 dagen, Piejer Zwanenburg, 32 jaar, sjouwerman te Gouda, tot 1 gulden of l dag, Krans van der Heij, 30 jaar, sjouwerman te Gouda, tol 1 gulden of 1 dag, Adrianus van Vliet, 39 jaar, arbeider le Gouda, tot l gulden of 1 dag, Johanna van der Toorn, huisvrouw van C. de Jong, 58 jaar, le Gouda, lot 1 gulden of 1 dag, Gerrit Snaterse, 47 jaar, touwspinncr te Moordrecht, tot 6 gulden of 3 dagen, Mnrinus Timmermans, 47 jaar, metselaar te Rotterdam, tot 1 gulden of 1 dag. Wegens in kennelijkeu staat van dronkenschap zich bevinden op den openbaren weg te Nieuwerkerk Huibert Jongeneel, 17 jaar, arbeider te Zevenhuizen, lot 1 gulden of 1 dag, Jan de Bruin, 66 jaar, arbeider te Nieuwerkerk, tot 1 gulden of 1 dag. VRIJGESPROKEN C. v. D. arbeider te Gouda, tan de aanklacht in kennelijkeu staat van dronkenschap zich bevonden te hebben op den openbaren weg te Gouda. (Het bleek op de zitting, dat degeen die dronken was geweest, aan den agent vau politie valschelijk had opgegeven dat zijn naam was C. v. D. arbeider Ie Gouda). GEBOREN: 16 April. Martina, ouders A. Spee en I tan Leeuwen. Gerrit Hendrik, ouders P. Torn en J. Schoon- dcrwoerd. 18. Catharinn Wilheltnina, ouders A. T. Polet ea J. Stolk. OVERLEDEN: 17 April M. *C. Kerper, 2 m. 18. M. C. Zeegers, 49 j. ONDERTROUWD: 18 April. L. Roggetecu, te Waddinx- «een, 41 j. en C* van Kranenburg, 81 j. A. van Ewijk, 32 j. en E. Kroeze, 23 j. P. den Braber, te Moordrecht 21 j. en H. J. Boulogne, 20 j. 11. Leli*eld, te Bode- graie, 27 j. en M. Houdijk, 23 j. B. van Tongerloo, 29 j. en P. Eerdmans, te Amsterdam, 22 j. L. Smit, 55 j. en D. Keijzer, 52 j. N. P. P. Dongelmans, 25 j. en J. W. Peters, 25 j S. van den Berg, te Moordrecht, 22 j. en C. van "der Weijden, 83 j. A. Lacan, 73 j. en C. Hoijvenaar, 56 j. L. E. Hijdelaar, 26 j. efl J. C. Kramers, 28 j. Ondertrouwd L. E, HIJDELAAR. EN JOH". C". KRAMERS. Gouda, 18 April 1884. Receptie 27 April 1884. Wachtelstraat, P. 182. V Heden overleed, na eene korte onge steldheid en na voorzien te zijn van de Heilige Sacramenten der Stervenden, ten huize van Mejuffrouw K. KROMHOUT te Goudamijne geliefde Zuster MARIA CATHARINA ZEE GERS, in den ouderdom van 49 jaren. Wed. van TENGNAGELL de RAAD- Z EEG EUS. Woensel bjj Eindhoven, 18 April 1884. V Voor de menigvuldige bljjkeiBjjan be langstelling bjj het overlijden onzer geliefde Moeder en Behuwdmoeder Mevrouw de Weduwe J. DIJXHOORN—van Bentum betuigen wjj onzen welgemeenden dank. Gouda, Uit aller naam, 19 April 1884. C. DIJXHOORN? Aan belanghebbenden wordt bjj deze bekend gemaakt, dat de eerstvolgende BALLOTAGE voor het Lidmaatschap der Sociëteit zal plaats hebben op ZATERDAG 10 MEI a. s. en de Ballotage-Ljjst aanstaanden ZATERDAG 26 APRIL gesloten wordt. Namens het Bestuur, J. C. IJSSELSTIJN, Secretaris. Gouda, 19 April 1884. nieuwste dessins ongelooflijk goedkoop, Monsterkaarten zenden wjj op verlangen gra tis en francomaar niet aan behangers of han delaars in behangselpapier, slechts enkel aan particuliere personen of aan bouwkundigen en aannemers, daar het ons totaal onmogeljjk is op deze enorm billjjke prjjzen en buitengewone prachtige waren nog korting te verleenen. Ilonner Behangselpapier- en Vlaggenfabriek. Bonn a. d. Rijn. ONTVANGEN de nieuwste Parjjzer Mo dellen van benevens alle ARTIKELEN tot het vak be- hoorende, in ruime keuze voorradig. Ons steeds minzaam aanbevelende voor het MAKEN van voorheen A. OLIFIERS. Gouda, Hoogstraat A 119. De Notaris H. J. F. HEIJMAN, gevestigd te Haastrecht, zal te Gouda ten herberge van de Wed. W. GRAVESTEIJN aan den Bleekerssingel, op WOENSDAGEN.30 APRIL en 7 MEI 1884, telkens des voorm. 11 ure bjj inzet en af slay VERKOOPEN en oDgeveer 10 Hectaren staande en liggende onder de gemeenten Gouda, Reeuwijk, Haastrecht en Hekendorp, alles bree der bij biljetten omschreven en informatiën te bekomen tien kantore van voorn1 Notaris. Reparatie van STOOM- en andere Werktuigen. Reparatie van Naaimachines, Ijzer- en Koper-draalwerken spoedig, accuraat billjjk. DIPLOMA Ondergeteekende neemt bij deze de vrijheid zijnen geachten stadgenooten mede te deelen, dat hjj zijne BLEEKERIJ, gelegen in de Kees- Faassens-Rolwagen, F No. 34, den 4'" MEI hoopt OPEN te stellen. Een prompte en civiele bediening belovende, hoopt hij door velen begunstigd le worden. Reeds vele machines worden daarom in de huishouding aangewend, doch geene heeft be wezen zóó nuttig te zjjn als eene goede naai machine, daar deze tjjdroovende handenarbeid en vreemde hulp bespaart en daarmede het so-1 liedste naaiwerk bijna spelend kan verricht worden. Een buitengewoon goed zoodanig werktuig leveren de depóts der ondergetekende Maat schappij, waarin de gerenommeerde Echte Singer Naaimachines verkocht worden en waar men voor elk soort van naai werk de meest geschikte machines vindt. Een zeer bijzonder voordeel biedt daarbij de door ons in het belang der koopers ingevoerde inrichting, dat de machines zonder prijs- verhooging tegen zeer geringe t e r m jj n- betalingen afgeleverd worden, zoodat de aanschaffing eener zoo ijverige helpster een ieder is mogeljjk gemaakt en eene nauwelijks merkbare uitgave veroorzaakt. Voor contante betaling wordt flinke korting toegestaan. Klachten omtrent onvoldoende bediening ge lieve men aan het Generaal Kantoor te Am sterdam, Kalverstraat 62, te adresseeren. Te GOUDA bevindt zich ons Dépöt uit sluitend SPIERINGSTRAAT F 41, beveelt zich minzaam aan tot het Brengt in verband met zijne aankondiging van den 8 APRIL 11. ter kennis van belang hebbenden, dat de SCHEEPVAART door de bij den aanvang van den len Mei 1884 te middernacht tot nadere aankondiging zal worden GESLOTEN. 's Gravenhage, den 18 April 1884. De Commissaris des Konings voornoemd, wederom voorhanden bjj De Notaris H. J. F. HEIJMAN gevestigd te Haastrecht, zal te Moordrecht op DINS DAG 22 APRIL 1884, des voorm. om 9 ure, ten huize van den Heer K. TROMP, om ge reed geld veTkoopen: EEN NETTEN bestaande in: TAFELS, STOELEN, CANAPÉ, antieke groote LINNENKAST, PERS, ELEC- TR1SEERMACH1NE, SPIEGELS, SCHILDE RIJEN in olieverf, en anderen. Voorts: eene zeldzaam voorkomende partij Japansch, Eelftsch en ander antiek Porcelein (ruim 1000 stuks), een volledig DESSERTSERVIES met openge werkte randen (74 stuks), enz. op MAANDAG 21 APRIL 1884, 's voormid dags 11 ure in het Logement «de Paauw» aan de Markt te Gouda, van 1°. Een HUIS en ERF in de Nieuwsteeg te Gouda, E 16, kad. Sectie C No. 798 en 794 ged. waarin sedert een aantal jaren met het beste succes is en^nog wordt uitgeoefend de winkel en tappersaïaire, laatsi. bewoond ge weest door wijlen Mej. de Wed. BÜZARD. 2°. Een HUIS daarnaast E 15, xad. Sectie C No. 794 ged. Breeder bjj billetten en nadere informatiën te bekomen ten kantore van Notari^ MONTI J N te Gouda. INGENIEUR Genoemd Burean beveelt zich aan tot het ontwerpen van plannen voor alle werken be- hoorende tot het gebied van Spoor- en Tram wegen, en der Burgerljjke- en Water-bouw- kunde; het houden van toezicht op de uitvoe ring van zoodanige werken en het geven van adviezen daaromtrent.

Goudsche Courant | 1884 | | pagina 2