Bultenlandsch Overzicht. KENNISGEVING. ADVERTENTIËN. Oproeping in Activiteit van Milicien- verlofgangerB der Lichtingen van 1881 en 1882. Burgerlijke Stand. Moordrecht Gouderak Haastrecht Vlist Reéuwijk 'Zevenhuizen €üehtb«t«eniging GERRIT VERGEER toehaalt. Het snel omdraaien van de danseres brengt eene middelpuntvliedende kracht teweeg, waardoor de draad zich recht uitstrekt als een straal, die uit het middelpunt van den cirkel schiet. Eén voor één wordeu de eieren in de strikken gestoken, totdat zij, als 't ware, een stralenkrans om het hoofd der dau- seres vormen. Dan wordt de Jan» sneller zoo snel dat de ge laatstrekken van het meisje nauwelyks te ouderschei den zijn. Dit is een kritiek oogenblikde minste afwijking van de maat, zou de eieren tegen elkander doen 9laan. Maar om met dansen op te houden Daar is slechts één middel op de eiereu weder uit de strikken te nemen op dezelfde wijze als zij er ingestoken tyu. Dit is wel het raoeilykste werk. 't Is noodig dat de danseres door eene enkele beweging het ei grypt en het de strik neemt. Eene enkele verkeerde bewe ging van de hand, de miRste aanraking van de draden en 't is mis. Eindelijk zyn al de eieren er uitgenomen, de dau- seres houdt op, en zonder in 't miuste duizelig te schijnen na een dans van vijf-en-twintig of vijt-en dertig minuten, komt sy met vasten tred naar de toeschouwers toe en geeft hun de eieren ten ge schenke, die dadelijk in een platten schotel stukge- slageu worden, om te bewijzeu, dat er geen bedrog bij heeft plaats gehad. De Bierbrouwerij van Bass Co. ïn de vorige week stierven in Engeland twee mannen van betee- kenis op zeer verschillend gebied de bekende musi cus sir Michael Costa en de koning der bierbrouwers, de heer M. T. Bass. Ziehier eenige bijzonderheden omtrent deze door deu laatste gestichte brouwerij, ongetwijfeld de grootste van Europa. De firma Bass, waarvan de chefs zittiug hebben in het Parle ment, zet jaarlijks een kapitaal vau anderhalf mil- lioeu p.st. of achttien millioen gulden om. Zij be taalt dagelijks zes duizend gulden aan het Kijk aan belastingen, rechten enz. Het is niet zeer gemak- kelyk te bepalen hoeveel hectaren grond er door de magazijnen van hop en koren, de werkhuizen waar de brouwketels wordeu vervaardigd, de zalen voor de gisting, de ijskelders, de pyraraiden van ledige en gevulde vaten, die met de eigenlijke brouwerijen het uitgestrekte etablissemeut uitmaken, wordeu inge nomen. Men raamt de grootte doorgaans op twee ëntwintig hectaren die een waarde van vgf millioen gulden vertegenwoordigen. Men kau zich eenig denkbeeld van de reusachtige brouwerg vormen als men weet dat drie locomotieven eu dertig wagons haar dagelijks iu alle richtingen doorkruisen eu de bezoeker twee dagen noodig heeft om slechts eeu vluchtig overzicht van het geheel te verkrijgen. Uit een der jongste opgaven der firma kau men afleiden dat zoo de tonnen der brouwerij op een rij werden gelegd deze eene lengte zou heb ben van vierhonderd duizend meter enAdat de brouwketels te zaraen een waarde van ach? millioen vertegenwoordigen. - Jaarlijks worden iu deze brouwerij voor zes mil- lioeu guldens hop eu koren verbruikt. Voegt men daar nog bij de ontzetteude sommen, benoodigd voor het vervnardigeu van nieuwe brouwketels, het mate rieel daarvoor, het repareeren der oude, de iutrest van het kapitaal door grond en gebouwen vertegen woordigd, de arbeidsloonen van honderdzeventig be dienden en zestien honderd werklieden, dan kAn men zich eenigerraate voorstellen welke een hoeveelheid bier door deze brouwerij jaarlijks over Eugelaud, Europa, ja over de geheele wereld wordt uitgestort. Over de bewouers vau Vuurland deelt dr. Haydes, die onlangs vau een wetenschappelijke expeditie van dat eiland naar Frankrijk terugkeerde, bet volgende medeTellingen en nasporingen geven geru aanleiding om te besluiten tot een' spoedig, uitsterven vau deze menscheusoort. Dé bloed bol- 1 letjes schijnen iu bet bloed der Vuurlauders minder talrijk te zijn dan bij de Europeanen. Het voedsel is uitsluitend van* dierlijken aard. De Vuurlawtea leven voornamelijk van gekookte of half geioostilji5 visschen en drinken geen spiritualiën. Rood is hun lievelingskleur, terwyl zy de overige kleuren lich telijk met elkander verwarreu, De Weeding bestaat uit. zeehonden- eu ottervellen, welke over de schoudert wonieu geworpen. De Vuurïanders weten niets van dans eu muziek en evenmin van beeldende kunsten. Van de getallen weten zy slechts de eerste drie door woordeu aato te duiden,- by grootcre getallen teilen zij op de vingers. Van aard zijn zij opge ruimd en mededeelzaam, echter met een neiging tot melancholie. Menscheueten kennen 'zy niet. Ge bruiken by het bezorgen van lyken heeft meu bij beu niet waargenomen. Zij schynen ook geen gods dienstig geloof, geen begrip van onsterfelijkheid dtr ziel gehad te hebben. Veelwijverij vormt een uitzondering. Er zyn noch opperhoofden, noch slavec. Het familieleven is de eenige raaatschap- peiykë band, zoodat dan ook zelden een groot aantal geziunneo in elkanders naby'heid wonen. Schietwapenen zijn onbekendde wapenen voor den aanval bestaan iu spiesen en harpoenen, met beenen punten. Dit menschenras is beter dan men zegt, en in weerwil van de onvolmaakte taal zyn zij vatbaar voor een hoogere beschaving. Uit Davos wordt aan het Hbl. geschreven Het winterseizoen is ten einde. Nagenoeg alle kurgasten hebben het hooggebergte verlaten, velen om naar een overgangsoord te vertrekken, velen zijn ook naar huis getogen. Meer dan 1000 vreem delingen hebben hier dezen winter genezing gezocht. Ook thans is gebleken, dat menige louglijder naar Davos komt, die er uiet behoort. Het gevolg is natuurlyk ongunstig. In plaats van de gehoopte herstelling treedt integendeel sneller voortgang der der ziekte in. Voor de talrijke lydfes iu Nederland is van belang de vergadering van dr Weener geneeskundigen, den 2ln April gehouden. Volgens prof. Schnitzler lijdt het geen twijfel, dat longlijders zich in het hoog gebergte en ook in de zeelucht bevinden doch daaruit volgt niet, dat in het hooggebergte geen tuberculose zou voorkomen, en zelfs niet, dat deze ziekte daar eerder en lichter genezen zou dan elders onder gunstige omstandigheden het geval is. Hy achi het zeer verkeerd, alle longlijders naar het hoog gebergte te zenden i bv. uiterst prikkelbare, tot koorts geneigde, zeer bloedlooze gestellen passen beter in een warme luchtstreek ongevoelige, voor indrukken weinig vatbare zieken met stilstaande tering daarentegen waardeeren den weldadigen invloed van hel hoogge bergte en genezen er vaak. Hij was trouwens van oordeel, dat lougtering vaak geneest èu aan de zee lucht èn in het hooggebergte èn elders. De goede resultaten, te Davos eu Görbersdorf verkregen, schrijft hij, behalve aan de goede lucht, aan de rationeele geueeswijze toe. Overal, waar deze gegevens voor handen zyu, zal men dezelfde gevolgen zien. Dr. Fr. Gauster was vaneen geheel ander gevoelen. Het is niet de hoogte alleen, waarop het volgens hem aankomtin den toestand van deu bodem ligt het geheim der geueeskrncht. Waar deze gunstige voor waarde aanwezig is, kan niet slechts, maar moet ook de tuberculose genezen (tenzij deze te ver gevorderd is). Niemand kan zich aan dezen invloed onttrekken licht aangetasten worden er duor geuezen, zware zieken gedood. Ten slotte werd een comité benoemd, met opdracht alle mogelyke gegevens te verzamelen ten aanzien der erfelijkheid, besmettelijkheid en geueeslijkheid der tuberculose. Na den voorraad vogels te hebben uitgeput, hebben de Fransche modemaaksters nu groenten als opschik aan de ijdelheidsraarkt gebracht. De „haute nouve auté" te Parijs is thans een „chapeau garni de petits bouquets d'artichaufs a la poivrade". Hbl „De Krankzinnigheid in Frankryk// is de titel van een opstel van de hand des heeren Legoyt^ voor komende in het voorlaatste nummer van de Revue Scientifique. Om de belangrijkheid ran het onder werp laten wij hier het voornaamste uit dat opstel volgen. Schrijver begint met de bewering,f dat de krankzinnigheid in Frankryk op onrustbarende wijze toeneemt, en bewyst dit door opgave van de offlcieele cyfers vanTiet jfiant&l vóór de eerste maal opgenoraenen in de puwiélce krankzinnigengestichten tusschen de jaren 1871 en 1880. Uit deze cijfers volgt dan, dat de genoemde toeneming 66 pCt, bedraagt, ter wijl de bevolking iu datzelfde tijdsverloop slechts roet 4 pCt. toenam. Hy deelt „ong verder mede, dat het aantal herstelden slechts één. op dertien man- nelyke lijders en één op zestien vrouwelijke bedraagt; terwijl van de zeven mann«en, respectievelijk 9.5 vrou wen, en één stierf. Wat den leeftijd aangaat, zoo was deze van de meesten 30 tot 40 jaar; op boo- geren^ leeftijd schynen «vrouwen meer vatbaar te zyn voor krankzinnigheid dan mannen. Volgens dezelfde statistieken van de publieke ge stichten komt op 2707 ongehuwden, 4937 weduw naars en weduwen en 3936 getrouwden telkens één krankzinnige voor; verder by de vrye beroepen 1 op 1912, militairen en zeelieden I op 1711', renteniers en grondeigenaars l op 3609, kooplieden industriëelen, werklieden 1 op 5437 en landbewoners 1 op 18817. Deze laatste gunstige verhouding voor de landlieden blijkt ook nog uit bet feit, dat hoewel slechts een derde der inwoners in steden woont, de laatsten toch de grootste helft der krankzinnigen leveren. Men heeft verder opgemerkt dat met toe neming van de temperatuur ook het aantal krank zinnigen grooter" wordt; het blykt uit de volgende statistiek: van 100 opgenoraenen kwamen er in den winter22,46, in de leute 26,42, inden zomer 27,96 en in den herfst 23.46. Wat de oorzaken der krankzinnigheid betreft, zoo wordt in 14 pCt. der gevallen erfelijkheid waarge nomen; Overigens werden er van elke duizend ge vallen 607 verwekt door physieke oorzaken als: hoogeu leeftyd, gebrek, excessen in Venere en in Baccho vullende ziekte en andere aandoeningen van het zenuwstelsel enz., terwijl de overige 393 moeten beschouwd worden als ontstaan door moreele invloeden by v. huiselyk leed, het verlies van fortuin of be trekking, sterfgevallen van dierbare betrekkingen, jaloerschhsid, hoogmoed, teleurgestelde liefde, gods- dienstdweepzucht enz. Het verdient opmerking, dat de physieke en moreele oorzaken van krankzinnigheid geheel dezelfde zyn als die van zelfmoord, en dat zoowel bij krank zinnigheid als by suicide de moreele invloeden bij de vrouw de voornaamste 'rol spelen. Tot zoover dc Fransche schrijver. Gelukkig ziju in Nederland de verhoudingen, wat de toeneming der krankzinnigen aangaat, gunstiger, al is eene vermeerdering ook met het oog op de meer- dere bevolking, niet te ontkenneu. Het aantal ver pleegden in de Nederlandsche krankzinnigengestichten bedroeg nl. op het einde van 1875 - 3856; 1876- 3916; 1877 - 4054; 1878 - 4135; 1879 - 4216- 1880 - 4298 en 1881 -4488. De oorzaken zullen voor beide landen wel ongeveer dezelfde zijn. De gemeenteraadsverkiezingen te Parijs hebben tot uitslag gehad dat van de 80 leden 48 zijn «ekozen, zoodat 32 herstemmingen noodig zyn. Aoht der ge kozenen zijn nieuwe leden, 32 kregen de hernieuwing van hun mandaat. Yves Guyot, de vurige radicaal, ia geslagen; Joffrin, de bekende collectivist, komt in herstemming. De radicale autonomislen verwierven de meerderheid, zy zyu ten getale vau 26; de op portunisten erlangden, evenals de onafhankelijke repu blikeinen, 8 vertegenwoordigers, en de 7 overigen zijn monarobalen. De rust bteef ongestoord. De overwinoiogen, door de antonomisten by de eerste stemming behaald, worden zeker door vele gevolgd by de herstemmiug. In al de gemeenten van Frankryk er zyn 36,600 werden Zondag de radeu hernieuwd, eu bet aantal caudidaten, die elkander de zetels betwistten, overtrof het millioen, wanneer men slechts twee ca»- didateu voor elke plaats rekent; meer dan 500,000 raadsleden waren te kiezen. Ingevolge de nieuwe gemeentewet, welke cp de verkiezingen van 4 Met werd toegepast, is het mi nimum getal leden van den raad, zelfs in de kleinste gemeente, tieo; maar in elke gemeente dio meer dan 500 inwoners heeft bestaat dc raad, naar gelang van het bevolkingsoyfer, uit 12 tot 36 ledeD; alléén de Parysche gemeenteraad telt 80 leden. Als woordvoerder der Duilsche ryksdagcomraissie voor de socialistenwet zal de afgevaardigde Hertliug optreden. De heer Windthorst zal zyne bekende amendementen tot verbetering dier wet, welke de commisaie verwierp, ook' in den ryksdag voorstellen: ongetwijfeld znllen zij daar hetzelfde lot vinden, hoewel met het centrum de Polen en de Elzas-Lotharingers er voor zullen stemmen. Naar men weet begint d* beraadslaging over de socialistenwet heden. Weinige dagen geleden meldde een telegram ons dat de regeering te Petersburg besloten bad aan een der oudste Russische tydschrifte,n het verder beslaan te verbieden. Dit tydachrift was de „Va- derlandsche Annalen," die sedert eenigen tyd werden uitgegeven onder direotie van den vroegeren redacteur van de Oolot, den heer Krajewtki. Dit regeerings- besluit ging echter vergezeld vtfn een schrijven aaa de dagbladen dat groote sensatie verwekte. Daarin werpt de regeering een groot gedeelte van de ver* - antwoordelykheid voor de in de taaiste jaren voor gevallen gebeurtenissen op de pers; zij zonde voor die anarchistische denkbeelden ^propaganda ea mis bruik hebben gemaakt van de haar geschonken vryheid, door bet volk op te hitsen. Tallooze onderzoekingen en de verklaringen der schuldigen zonden het ver band hebben aan het licht gebracht dat er bestaat lusschei] een groot aantal Russische dagbladen en de revolutionaire comités. De medewerkers aan verschillende bladen zoo luidt .het verder heb ben een werkzaam deel genomen aan de revolutionaire Organisatie; en de zecretaria der Novoiti moet de tussobenpersoon zijn geweest tussoben de anarchisti* sche groepen van Petersburg en die in de proiincie en in den vreemde; die zelfde persoon was tegelijker- tyd medewerker aan een audtr blad. Ook de „Va- derlandsohe Annaleu» van Krajewski hadden medeplichtige redacteurs: een der leden der redactie was het vorige jaar gebannen wegens opwekking tot den opstand bij studenten der hoogesoholen. Wijl dit blad zeer verspreid is, kan de regeeridg, zóo besluit het schryren, niet dulden dat zyne kolommen openstaan voor anarchistische artikelen en zyne re dactieleden deel uitmaken van de revolutionaire partij. Eene nieuwe periode van groote gestrengheid tegen de pers schijnt voor Rusland aan te breken. Zou f de algemeene geest der Russische liberale pen daar voor genoegzaam grond geven? Maandag zal de motie van afkeuring van Hicks- Beach aan de tyde komen in bet Engelsehe Lager huis. Behalve het amendement van Lawson is er nog een van A. Gordon, dat volkomen vertrouwen in de Regeering uitspreekt. De liberalen zijn in het minst niet bezorgd over den afloop, te minder omdat onder de conservatieve partij verdeeldheid heerscht. In de kamer van afgevaardigden te Weenen heeft by de behandeling van de met de Nourderepoor- wegmaatschappy gesloten conventie eeo schandaal plaats gthad. De afgevaardigde Schoeaerer, die om zijn antisemitisohe gevoelens bekend is, heeft bij het voorstellen van een groot aaotal petities, op heftige wijze de regeering niet alleen aaugevallen, maar ook de kamer zelve en de Weener pers, «elke laatste hy in krasse termen vao omkoopbaarheid beschuldigde. Zijne redevoering liep over van per soonlijke beleedigingen. De heer Seboenerer ver klaarde verontwaardigd te ziju over de houding van ministers en andere hooggeplaatste personeo, die beven voor Joodsehe bankiers. „Door het verdrag goed te keuren" zoo eindigde hij „zal de kamer een misdaad begaan, waarna het volk zich zal wreken." Natuurlijk werd de redenaar berbaaldelyk tot de orde geroepen, en de discussie eindigde onder het grootste tumult. Naar aanleiding van diezelfde quaestie van het verlengen van het verdrag met de genoemde spoor wegmaatschappij heeft een der afgevaardigden ziju zetel ontruimd. Dr. Joseph Kopp had van zijne kiezers in last om vóór de overeenkomst te stemmen onder alle omstandigheden, doch de afgevaardigde verklaarde het voorstel der regeeriog voor onaan neembaar, en tengevolge van dit geschil legde hy zyn mandaat neder Sommigen oordeelen dit besluit niet genoeg gemotiveerd, en noemen het een uit drukking van beleedigde ijdelbeid. De zaak maakt overigens in Weenen groot opzien, wyl in dr. Kopp een algemeen geacht en zeer krachtig par lementslid verloren gaat zoo hem niet spoedig opnieuw een mandaat iu een ander district wordt aangeboden. In Noorwegen dreigt een r.ieuw conflict tusschen de Kroon en bet Storthing te ontstaan over het koninklijk recht van veto in zake de wyzigingder constitutie. Het Odelsthing, heeft in de laatste dagen van April het wetsontwerp betreffende de benoeming der gemeenlijke ambtenaren met 52 tegen 32 stem men aangenomen, en men verwacht, dat het Lagthiug weldra dit voorbeeld zal volgen. Reeds in 187 8 en 1881 is dit ontwerp door het Storthing aangeno men, doch toen is dé bekrachtiging door den Koning geweigerd. Thans heeft volgens de constitutie van Noorwegen het ontwerp de bekrachtiging des Konings niet noodig om in Werking te treden, tenzij het een wijziging der constitutie inhoudt, in welk geval, geljjlt men weet, over het koniuklijk recht vau veto verschil van gèvoelen bestaat. De Regeering nu is van oordeel, dat werkelijk het ontwerp met de grond wettige bepalingen in strjjd is, en beeft daarover een advies van bet hoogste gerecht ingewonnen, hetwelk zich met 5 tegen 2 stemmen met bet ge voelen der Regeeriug vereentgd heeft. Het Kabinet heeft nog geeu besluit genomen over hetgeen het thaiis te doen staatmocht het, gelijk te verwachten it, wederom de bekrachtiging en de afkondiging van bet wetsontwerp weigeren, dan zal spoedig een nieuw ministers-proces verwaoht kunnen worden. De BURGEMEE8TER »an Goudabrengt ter kennis ran belanghebbenden, dat in 1884 in werkelyken dienst worden opgeroepen, de hieronder aangeduide Milicien-Verlofgangers, te weten: INFANTERIE lichting 1881. die van het Regiment Grenadiers en Jagers van 19 Augustus tot 17 September, die van het lste Regiment Infanterie le, 2e, Se, en 4e Bataljon van 12 Augustus tot 9 September, die van het lste Regiment Infanterie 5e Bataljon van 2 September tot 30 September, die van het 2de Regiment Infanterie le, 2e, 8e, en 4e Bataljon van 14 Augustus tot 12 September, die van het 2de Regiment Infanterie 5e Bataljon van 4 Juli tot 2 Augustus, die ran het 3de Regiment Infanterie van 14 Aagntus tot 12 September, die van het 4de Regiment Infanterie van 19 Augustus tot 17 September. die van het 5de Regiment Infanterie van 19 Augustas tot 16 September, die van het 6de Regiment Infanterie le, 2e, 3e, en 4e Bataljon van 14 Augustus lot 12 September. t die van het 6de Regiment Infanterie 5e Bataljon van 4 Juli tot 2 Augustus, die van het 7de Regiment Infanterie van 19 Augustus tot 16 September, die van het 8ste Regiment Infanterie van 19 Augustas lot 16 September. VELD»ARTILLERIE lichting 1881. die van het lste Regiment Veld—Artillerie le eu 2e Batterij en le Treincompagnie van 11 Augustus tot 13 September, die van het lste Regiment Veld—Artillerie 3e en 6e Battery en 2e Treincompagnie van 18 Augustus tot 20 September, die van het lste Regiment Veld-Artillerie 4e Batterij van 7 Juli tot 9 Augustus, die van htt lste Regimeut Veld—Artillerie 5e Batterij van 28 Juli tot 30 Augustus, die van het lste Regiment Veld-Arlillerie le, 2e, 3e, 4e, 5e en 6e Batterij van 9 Mei tot 12 Juni. die van het 2de Regiment Veld—Artillerie le Trein compagnie van 13 Juni tot 17 Juli. die van het 2de Regiment Veld—Artillerie 2e Trein compagnie vau 18 Jnli tot 21 Augustus, die van het 3e Regimeut Veld-Artillerie le, 2e, 3e en 4e Batterij van 15 Juli tot 18 Augustus, die van het 3de Regiment Veld-Artillerie 5e en 6e Batterij van 7 Juli tot 9 Augustus, die van het 3de Regiment Veld—Artillerie le en 2e Treincompagnie van 1 Augustus tot 4 September. KORPS RIJDENDE ARTILLERIE lichting 1881. die vau bet Korps Rijdende Artillerie van 29 Augustus tot 2 October. KORPS PONTONNIERS lichting 1881. die van het Korps Pontonniers van 12 Augustus tot 15 September. VESTING-ARTILLERIE lichting 1882. die van het le Regiment vesting-Artillerie le en 3e Compagnie van 28 Mei tot 1 Juli, die van het le Regiment Vesting-Artillerie 2e en 9e Compagnie van 2 Juli tot 5 Augustus. die van het le Regiment Vesting—Artilleri 4e, 5e, en 6e Compagnie van 6 Augustus tot 9 September, die van het le Regimeut Vesting-Artillerie 7e, 8e, en 10e Compagnie van 9 September tpt 13 October. die van het 2e Regiment Vesting-Artillerie 3e, en 4e Compagnie van 28 Mei tot 1, Juli. die vau bet 2e Regiment Vesting-Artillerie 5e en 7e Compagnie van 2 Juli tot 5 Augustus, die van het 2e Regimeut Vestiug-Artillerie le, 2e en 6e Compagnie van 6 Augustus tot 9 September, die van het 2e Regiment Vesting-Artillerie 8e, 9e, en 10e Compagnie van 9 September tot 13 October, die van het 3e Regiment Vesting-Artillerie 2e, 4e eu 8e Compagnie van 28 Mei tot 1 Juli. die van het 3e Regiment Vesting-Artillerie 1, 3e en-5e Compagnie van 2 Juli tot 5 Augustus, die van het 3e Regiment Vesting-Artillerie 9e en 10e Compagnie van 6 Augustus tot 9 September, die van het 3e Regiment Vesting-Artillerie 6e en 7e Copipagnie van 9 September tot 13 October, die van hét 4de Regimeut Vesting-Artillerie le, en 4e en 8e Compagnie van 3 Juni tot 7 Jnli. die van het 4de Regiment Vesting-Artillerie 5e eu 6e Compagnie van 2 Juli tot 5 Augustus, die van het 4de Regiment Vëstiug-Artillerie 2e en 3e Compagnie van 6 Augustas tot 9 September, die van het 4de Regiment Vesting-Artillerie 7e, 9e en 10e Compagnie van 9 September tot 13 October. KORPS GENIETROEPEN, die van de lichting 1881 van 25 Augustus tot 27 September, die van de lichting 1882 van 7 Juli tot 9 Augustus. HOSPITAAL -SOLDATEN, die van de lste, 2de en 3de Compagnie der lichting 1881 van 19 Augustus^ tot 16 September. De miliciens der lichting van 1881 van de regi menten der Veld-Amllerie, die daarbij in dii jaar van het wapen der Cavalerie werden overgeplaatst, worden van de oproeping in werkelijken dienst uit gezonderd. De bedoelde Miliciens worden mitsdien gelast hun Verlofpas, uiterlyk 5 dagen voor den dag hunner opkomst onder de wapeneu ter Gemeente-Secretarie te bezorgeu en worden voorts herinnerd aan hunne verpliohting, dnt zy zich, voorzien var» al de voor werpen van kleediug en uitrusting, door hen by hun vertrek met groot verlof medegenomen, op het be paalde tydstip, voor des namiddags 4 uur, bij hunne korpsen moeten bevinden. Gouda, den 8 Mei 1884. De Burgemeester voornoemd 'VAN BERGEN IJZ$STDOORN. I - MARKTBERI ,C„ fl TEW. 8.80; afwijkende naar soort. Rogge 6.25 a 6.75. Gerst 5.25 a 6.Chevalier gerst tot 7.50. Haver 3.80 a 4.40. Maïs 5.90 a 6.20. Verder geen omzet. De veemarkt met goeden aanvoer, handel in alle soorten traag, hoewel de prijzen hoog blijven vette varkens 23 a 26 ets, varkens voor Londen 19 a 21 et., per half kilog. magere varkens en big gen vlug, biggen 0.90 a 1.40 per week, scha pen en lammeren traag, sohapen 25 a 35 lamineren 5 a 8 per stok. Aangevoerd 80 partijen kaas, eerste kwaliteit 25.— a 28.—. 2de idem 22.— a 24.— NoordhoUamlsche 34 a 38.handel vlug. Goeboter 1.20 a 1.40. Weiboter 1.a f 1.10. GOUda, 8 Mei 1884. Granen in lustelooze stemming. De beste tarwe 9.9.50goede en poldertarwe 8.40 a GEHUWD; 7 Mei. A. van Ewijk en E. Kroeze. A. Lacan eu C. Huijvenaar. P. N. Reebeen en C S. van der Kist. B. van Tongerloo en P. Eerdmans. L. Smit en D. Keijzer. C. tan Eijsden en L. van Hemert. N. P. P. Dongelmans en J. W. Peters. J. Slegt en N. M. van Veen. GEBOREN Willem, ouders W. van der Hoeven en II van der Starre. OVERLEDEN P. Q. H. van der Meer van Kotfeler, 62 j GEBOREN Johanna Catharina, ouders C. Bootestein en J. Mes. Jan, ouders A. Noordegraaf eu N. Verboom GEHUWD P. Boer en J. Boer. Stolwijk: GEBOREN Bernardus Florus, ouders W. Sloof en H. van Eijk. Adnana ouders W. C. Anker en A. Scheer. OVERLEDEN W. C. Kramer 23 d. - M. Deelen 0 i. ONDERTROUWD W. van den Berg en T. Koolwijk. i OVERLEDEN W. Sirre 59 j. A.M. Verboom 7 ra. P. M. van Zuilen 4 w. ONDERTROUWD T. van der Lecq en E. van Geelen. GEHUWD Wj Verborg en W. H. Hoogendijk. GEHUWD G. Boer en C. Zoidbroek. C. J. Schoon- derwoerd en M. Rijkelijkhoijr.cn. GEBQREN Hillegonda, onders A. de Wit en I van Vliet. GEHUWD J. de Jong en M. van Leeuwen'P. van- Nierop en G. Verheul. J. van Duiken en E. Plak. ONDERTROUWD I. C. Bunnik en I. van der Kroeg GEBOREN Willem, ouders P. Kersseboom en J. van der Sterre. Clazina ouders P. Hameetman en T. van Meijnen. OVERLEDEN A P. v. d. Beek 1 m. T. Alblas 10 ra. A. Stolk 84 jaar. ONDERTROUWD J. van der Neut en A. Trouwborst. GEHUWD A. Du Haard en A Muller. F. Stofman en J. Dnllaard. 30-JABfIGE VAN ÏN J.OHANNA MARIA SCHOENMAKERS.; Gouda10 Mei 1884. Hnnne dankbare Kinderen en Kleinkinderen. %'Getrouwd J. SLEGT N. M. van VEEN, die, ook namens wederzjjdsche Betrekkingen, hunnen harteljjken dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling bij hun Huwelijk ondervonden. Stolwijkersluis, Gouda, 7 Mei 1884.- Heden overleed tot mijne diepe droef heid, na voorzien te zijn van de HH. Sacra- menteh der stervenden, mijn geliefde Echtgenoot ANDREAS MOONS, in den ouderdom van 36 jaren, mij nalatende zes Kinderen, te jong om hun verlies te beseffen.- Gouda, Wed. A. MOONS. 7 Mei 1884. Geb. Vermeulen,

Goudsche Courant | 1884 | | pagina 2