De Effectenbeurs. Buiteolandsch Overzicht. Ver,slag der Gezondheids-commis sie over het jaar 1883. POLITIE. Volgens de laatste door Gedeputeerde Staten afge sloten Rekening, zijnde die over het dienstjaar 1882, bedroegen de Ontvangsten 391685.09 en de Uitgaven 326631.88 Zoodat die Rekening sloot met een voordeelig saldo van65003.21 De uitgaven voor het Exercitie- en Schietterrein waren weder aanzieulyk. De uiterwaardskade en de traversen vorderden belang rijke herstellingen. Vóór de tweede traverse, van den kogelvanger af gerekend, werd een dubbel houten scherm gevuld met veengrond geplaatst om het vliegen van kogels over het terrein van de Waterleiding waarover hetzij te recht of te onrecht werd geklaagd, te voorkomen. Dit scherm heeft eeue hoogte van 4,96 M. bij eene breedte van 11,50 M. met eene opening breed 1,40 M. en hoog 2,86 M. De uitgaven ten behoeve van het Exercitie- en schietterrein be droegen, behalve de waarde van het gebezigde puin dat van afbraak van gemeentewerken afkomstig was en de boomen voor de bovenbedekkingen der traversen. f 51,76 aan verschillende materialen, 654,08 aan klei met kosten van aanvoer en 205,92 aan arbeidsloon. De restauratie van den voorgevel van het Stadhnis werd reeds in 1882 ten einde gebracht. De Regee ring achtte eohter overeenkomstig het gevoelen der Rijksadviseurs, die het werk hebben opgenomen, nog het aanbrengen van nieuwe eikenhouten voordeuren en het verlagen van het trottoir vóór de pui noodig. Met het eene zoowel als het andere werd in het laatste van het jaar een begin gemaakt. De beide zijgevels en de achtergevel werden van de verflaag ontdaan, waardoor het bleek dat bij de wijzigingen, die iu den oorspronkelijken toestand waarschijnlijk in het laatst der zeventiende eeuw zijp gebracht, de aanvullingen slechts met gebakken steen hebben plaats gehad, zoodat deze, wil men tot de restauratie overgaan, door natuurlijken zal moeten worden vervangen. Van den voorgevel van de Waag werd eveneens de verflaag verwijderd, waardoor alleen reeds het uiterlijk aanzien van het gebouw veel heeft gewonnen. Het minuutwijzerwerk van den grooten stadstoren kwam gereed, terwijl bij de vaststelling,<||jr begroo- tiug voor 1884 nog tot het aaubrengen van een regulateur aan bet uurwerk werd besloten. De wij zerplaten oudergiugen eene verandering en werden op nieuw 'verguld. De toren werd geverfd» Had het vooiuitzicht, dat voor de buizen der waterleiding spoedig al de straten zouden moeten worden opgebroken, reeds in de beide vorige jaren bijna alle vernieuwing daarvau doen uitstellen, ook in het afgeloopen jaar is, (iaar nu tot het leggen van het buizennet werd overgegaan, van vernieuwingen weinig kunnen komen. Verlegd en hier en daar vernieuwd werden: een gedeelte van de Oosthaven, van de Keizerstraat bij de Gouwe, van den Fluweeleu Si/igel 'en van de Gouwe bij de Spijkerbrug, de Wachterstraat en de Molenwerf. Iu laatstgenoemde straat werd langs het Gasthuis, even |ls op den Langen Tiendeweg langs de Hoogere Burgerschool eeue houtbestrating gelegd. Het noordelyk gedeelte van de Crabethstraat werd opgehoogd en verstraat, en van trottoirs voorzien. Door de geheele stad werden in de straten gleuven gegraven voor de buizen der Waterleiding, die na te zijn gedicht weder werden bestraat. Daar de grond echter op de meeste plaatsen, zooals te voor zien was, aanmerkelijk is ingeklonken, liggen de straten over het algemeen zeer ongelyk en met vele gaten en zal spoedig tot belangrijke herstelliugen moeten worden overgegaan. De feestelijkheden, die men te Schoonhoven gaarne gisteren zou doen plaats gehad hebben, zijn, uit hoofde van buitengewone plaatselijke omstandigheden, uitgesteld tot deo 18ep Juui e. k. Als een groote bijzonderheid wordt aan het Han delsblad gemeld, dat bij den heer Martens aan den Amstelveenschen weg eene kip dagelijks een ei legt in het nest van 6 katjes en, wanneer de moeder •f.wezig is, de jonge katjes met de meeste zorg vuldigheid bewaakt eu als kuikens onder haar vleugels koestert. Zoo trouw vervult de kip hare taak, dat meu de diertjes uiet kan genaken, zonder in hooge mate den toom der kip gaande te maken. Een photograaf vereeuwigde dit zeldzaam feit in de dierenwereld door eene welgeslaagde photographie, waarop de oude kip met pleegkindereu in het nest is afgebeeld. In de Kimberley-raijn is op 27 Maart jl. de grootste diamant gevonden, die tot hiertoe in Afrika werd ontdekt. Het is een steen van 302 karaad gewicht, ls/4 centimeter langen ll/4 centimeter breed. De steen is achthoekig en van het zuiverste water. Vóór eenige jaren zou de waarde onbere kenbaar zijn geweestthans is er 3000 pond sterling voor geboden, maar de gelukkige vinder heeft het bod afgeslagen. Reclame of tyrannie? De directeurs van de Tramwegmaatschappy in Pennsylvania hebben be sloten alle corpulente conducteurs te ontslaan, omdat zij te veel plaats op de balcons innemen. Alle beambten, die nu juist geen levende geraamten zyn, verkeeren in augst dat hun dit lot treffen zal. Sommigen gelooren echter, dat 't een tweeledige reclame van de directie is om te doen zien, hoe elk plekje op de wagens noodig is, en ten tweede om te toonen, dat de Maatschappij in zulk een bloei- endeu toestand verkeert, dat ze haar conducteurs genoeg betaalt om dik te worden. Het college van g^ot-officieren van het Groot-Oosten van Nederland heeft eene circulaire aan de tot de groep behoorende loges gericht en dezen herinnerd aan het gewicht van den gedenkdag der vermoording van Prins Willem I, den lOden Juli a. s. I Het College geeft aan de loges in overweging dien dag plechtig te herdenken en stelt bun voor: lo. om op den sterfdag zelven, namens het Groot-Oosten der Nederlanden, een zilveren lauwer krans op het graf van den grooten Bevryder neder te leggen en 2o. om op een nader te bepalen dag en plaats met de geheele Nederlandsche Vryraetselary, op ernstige en waardige wijze, dankbare hulde aan de nagedach tenis van den Vader des Vaderlands te brengen, eeue hulde, waarbij het weuschelyk ware de Belgische broeders uit te noodigen tegenwoordig te zijn. Staten-Generaal- Tweede Kamer. Zitting van Maandag 12 Mei. Iu deze zitting is door den heer Van Kerkwijk het vijfendertig jarig koningschap van Wilem III herdacht. Spreker wees op de getrouwe uitvoering der grondwet, op de bevordering der materieele belangen en op het vriendschapsverbond met België, dat eerstdaags zal bezegeld wordenveel stof dus tot dank, ofschoon de groote verliezen welke het Oraujehuis leed en de achteruitgang vau onzen flnancieelen toestand betreurenswaardig zyn. Mocht bij de te nemen besluiten het besef voortbestaau, wat wy als Nederlanders tegenover het Vaderland verplicht zijn. De Minister Heemskerk betuigde namens de Re geering instemming met deze woorden en hoopte dat Oranje het symbool van handhaving der vrijheid zou blijven. Daarop is aangenomen het ontwerp tot wij ziging der wet op drirRaad van State. De discussie over de zaak-Büchler ia aangevangen. Heden voort zetting. Dezer dagen is verschenen het eerste nommer van De Leeswijzer Nieuws- en advertentieblad ter bevor dering van ons letterkundig verkeer, uitgever-redac teur: W. Gosler te Haarlem. Het doel van dit tijdschrift, dat zooveel mogelijk om de veertien da gen verschijnen zal, is „eene brug" te vormen, gelijk de redactie het uitdrukt, „waarop kooper en ver- kooper elkander de hand reiken". De uitgever, op tredend voor den auteur, zal door dit blad zich onmiddellijk wenden tot een iegelijk die leest, met karakteristieke uittreksels, welke van de hedendaagsche litteratuur een getrouw denkbeeld zullen geven. Ook zal het blad zelfstandige artikelen, feuilletons, levens berichten, enz. brengen; den inhoud der voornaamste tijdschriften weergeven, en eene rubriek bezitten, ten nutte vau allen, die op literair gebied wat willen weten of iets te zeggen hebben, dat belangstelling waard is." In dit nummer vertelt de heer Wolfgang van der Mey iets over de oensuur in Rusland, wordt de uitgave van De Musset met illustraties vau Lami behandeld, het artikel van dr. Engel over de ge denkschriften van Heinrich Heine uit de Garten- laube overgenomen, en verder gegeven wat de re dactie in haar voorwoord belooft. Een Afrika-reiziger, die zich eenige vryhedeu jegens de zuster des vaders van een inlandsch hoofd had veroorloofd, werd deswege tot 5 kisten glas- paarlen veroordeeld. In de quitantie heette het, dat de veroordeeling geschiedde wegens „hottentotten- potentatentantenattentat" (art. 365 C. P. Afrikanensis). Men meldt uit Echteld aan de Arnh. Ct.% dat bet thans blijkt, dat er dfit jaar niettegenstaande de nachtvorsten der laatste weken niet alleen voldoende kerseu, maar ook ruimschoots peren zullen zijn. Bovendien bloeien de appelboomen prachtig. De Parysche veiligheidspolitie heeft een Italiaan- schen avonturier, een bij verstek veroordeelde, in hechtenis genomen, die sedert 3 jaren al de hoofd steden van Europa exploiteerde, door zich voor een Russisch prins uit te geven. Overal in de hotels, waar hy kwam, vertelde hij dezelfde geschiedenis: „mijn secretaris heeft mij verlaten en al mijn wissels en myn geld medegenomen; ik zal naar St. Peters- burg telegrafeeren en eene aanzienlijke som ontvangen. Leeo mij in afwachting 1000 francs." Dikwijls ge lukte hem die kunstgreep eu terstond na het geld ontvangen te hebben, verdween hij. -Te Berlijn heeft hij zyn brutaliteit zelfs zoo ver gedreven, dat hij den zoon van zijn hótellier tot secretaris benoemde. Daarna bestal hij dezen op reis en ging naar Engeland. Te Londen zette hij zijn oneerlyk bedrijf voort; toen het hem daar te benauwd werd, ging hij naar Fraukryk, waar hy gearresteerd werd. Van den directeur van binnenlandich bestuur iu O. Indië is het bericht ontvangen, dat de koffieblad- ziekte meer en meer wordt waargenomen in het oostelijk deel van Java namelyk in de residentiën Pasoeroean, Probolingo en Bezoeki, die tot dusverre van deze plaag nagenoeg verschoond bleven. De koffieplantsoenen staan daar overal ryk in vrucht, maar door de ziekte zijn iu vele tuinen alle bladeren afgevallen, zoodat de boomen niet anders te aanschou wen geven dan takken vol vruchten, die gedeeltelijk nog frisch en groen zijn, maar gedeeltelijk reeds zwart worden en afvallen. Daar de ziekte ook op Mid den-Java zich overal vertoont iu Bagelen hier en daar zelfs in beduidende mate is het te vreezen, dat de koffieproductie dit jaar daaronder meer zal lyden dan vroeger. Intusschen worden alle moge lijke middeleu aangewend, om de boomen op kracht te houden en de plantsoenen na het ziekteproces te doen herstellen. Aan den Raad der Gemeente Gouda. Ter voldoening aan het voorschrift van Art. 11 der Verordening voor de Openbare Gezondheids-Com missie hebben wij de eer U het navolgende Verslag aan te bieden omtrent de verrichtingen oneer Com missie gedurende het afgeloopen jaar. Onze Commissie onderging eenige ferandedfljk door bet uittreden van den heer J. H. Becking, die sedert 1880 daarvan deel had uitgemaakt/De vacature werd aau het einde van het jaar wederom vervuld door de benoeming van den heer K. Verlaan. De heeren J. D. Ryk en J. W. Kroon, welke volgens den rooster moesten aftreden, werden door u als leden onzer commissie heroeooemd. Als voorzitter fungeerde de heer mr. J. H. van Mierop eu als secretaris de heer T. J. Koobs. Algemeene gezondheidstoestand. De algemeene gezondheidstoestand der gemeente was in vergelijking met het jaar te voren zeer gunstig. Epidemieën heerschteo er niet en de sterfte was veel geringer. Het aantal overledenen bedroeg na aftrek van 30 levenloos aangegevenen 564 of 30.17 per duizend. Onder dit getal overledenen zyn begrepen 300 kinderen beneden den leeftijd vau 2 jaren, dus rnim 53 pCt. vso de totale sterfte. In 1882 bedroeg de sterfte in de gemeente 40.36 per duizend. Woningen. Nadat wij Van Burgemeester en Wethouders ver nomen hadden dat zij zich met ons gevoelen omtrent de wenschelijkheid, dat een blok huizen staande in een slop tusschen de 3e en 4e kade onbewoonbaar werden verklaard, niet konden vereenigen, vestigden wij op nieuw de aandacht óp bedoelde huizen en drongen wjj er op aan, dat zij althans in meer bewoonbaren staat zouden worden gebracht. Aangenaam was het ons daarop de toezegging te ontvangen, dat de eigenaar de huizen zoodanig zoude doen herstellen dat onze be zwaren uit den weg zouden worden gWuimd. Ook moohten wij van het dagelijksch bestuur verne men dat er last was gegeven om eenige woningen in het St. Anthonieklooster, op welker onbewoonbaarheid door ons in het vorige jaar was gewezen, te doen ontruimen. Slooten, Zijlen en Riolen. Naar aanleiding van bet rapport door ons uitge bracht over de waterverversohing in de grachten en kanalen der gemeente ontvingen wy in het afge loopen jaar van Burgemeester en Wethouders de verzekering, dat bij de uitvoering van werken, die met de waterverversching in verband staan, zooveel mogêlyk zal worden gehandeld in overeenstemming met de in dat rapport gegeven wenken, terwijl om voorloopig verbetering te verkrijgen in de verver- sching van het water in tfe Raam by het werken van den Westelyken Volmoien-duiker de deurtjes in het water der Peperstraat zouden worden gesloten. Burgemeester eu Wethouders waren evenwel met ons van raeening, dat in de bestaande toestanden niet onverwijld eene algeheele verandering konde worden gebracht. Zoo zou de vraag of de slooten en zylen al dan niet moesten worden gedempt eerst kunnen worden beslist zoodra een antwoord op de vraag was gegeven of, en zoo ja, welke wyzigingen er moeten worden gebracht in de wijze, waarop de faecale stoffen worden afgevoerd. Omtrent dit laatste punt eene uitspraak te doen zoolang het niet bekend is in welke mate van de waterleiding in deze gemeente door de ingezetenen zal worden gebruik gemaakt, achtten Burgemeester en Wethouders niei gewenscht. De verontreiniging van het water vóór de algemeene begraafplaats trok onze aandacht. Wij schreven den slechten toestand toe aan afwatering van het opge hoogde terrein der Kaarsenbriek langs de Papegaaisteeg en wendden ons tot Burgemeester en Wethouders met het verzoek maatregelen te willen doen nemen om hierin verbetering te brengen. De lage ligging van de Geert-Bultenlteeg beschouwde wij als oorzaak van deu vochtigen toestand der huizen in die steeg. Het Dagelyksch Bestuur gaf ons bij mis sive van den 16 Augustus jl. de toezegging dat bet die steeg zou laten oohoogen hetgeen tot ons leedwezen nog niet is geschied. Wy herinnerden voorts aan onze vroegere opmer kingen betreffende den ongnnstigen toestand van som mige slooten vooroamelyk in de Korte Akkeren en de Boelekade, waarop wy ten antwoord onvingen, dat op bet geregeld schoonhouden daarvau nauwlettend zou worden toegezien. Een riool achter de huizen aan de Houtmausgracht werd op ons verzoek nagezien en iu beteren staat gebracht. Vuilnis. De verzameling vsn vuil, dat telkens vóór het krooshek van Rijnlands' stoomgemaal gevonden werd en op 4en kant van den singel opgehaald aldaar dikwijls geruimen tyd bleef liggen zonder te worden verwijderd, gaf aanleiding tot klachten. Evenzoo de gebrekkige inrichting van mestvaalten op het terrein vao de Wed. Fennet in de Doelensteeg. Op een en snder door onze Commissie opmerkzaam gemaakt, deelden ons Burgemeester en Wethouders mede, dat de noodige last was gegeven om de bepalingen der ver ordening van politie in deze ten strengste toe te passen. Scheikundige onderzoekingen. Van de gelegenheid, die er voir particulieren be stond en nog bestaat om levensmiddelen als anderszins bij onze Commissie scheikundig te doen onderzoeken, werd in het afgeloopen jaar zeer weinig gebruik ge maakt. Aanvragen daartoe kwamen slechts tweemaal io en wel van personen niet in de gemeente woonachtig. Het ware wellicht weuschelijk den ingezetenen bij her haling te wijzen op dit gedeelte oneer bemoeiingeu. Drinkwater. Het gerucht verspreidde zich dat io het regenwater dat op de $e Burgerschool voor meisjes als drink water gebezigd werd, looddeelen waren aangetroffen. Onze commissie stelde daaromtrent een oudersoek in en bevond dat het gerucht waarheid was zij achtte zich verplicht hiervan kennis te geven aan het Dage lyksch Bestuur der gemeente, dat naar wy ver namen, maatregelen nam om ander drinkwater ten behoeve der school té verschaffen. Aan het einde van het jaar kwam de lang gewenschte waterleiding in exploitatie. In verband met de opening dezer inrichting vroegen Burgemeester en Wethouders het advies onzer Commissie in zake de plaatsing van itandpypen op de waterleiding, welke overeenkomstig de bepalingen der concessie-voorwaarden in buurten hoofdzakelyk door minvermogenden bewoond moesten worden opgericht. Conform ons advies werden stand pijpen aangebrachtop de Raam by de Kruidenier straat enjby de Messenmakersteeg, op de Nieuwe Haven bij de Korte Dwarsstraat, in de Vogelenzang by de Speldenmakersteeg en op der. Groeneweg bij de Muilen- oort. Volgens het door u genomen besluit wordt et water uit de standdypen voorloopig alleen aan be- hoeftigen en wel gratis verstrekt. Hoewel het water uit de waterleiding by den aanvang der exploitatie niet voldeed aan de vereisebten bq de concessie-voorwaarden gesteld, mogen wij toch aannemen, dat na verloop van eenigen tijd by zorgvuldige en oordeelkundige behandeling der filtratie van wege de Goudsohe Waterleiding-maatschappij goed drinkwater door haar geleverd kan wordenwy koesteren daaromtrent goede verwachtingen. Niette min kan het nuttig zijn het verstrekken van door yzerchloride gezuiverd drinkwater, dat volgens de concessie-voorwaarden eerlang zal moeten ophouden, voorloopig niet geheti te staken, althans niet zoolang de boedanigheid van het water uit de waterleiding nog niet beantwoordt aan de bedongen voorwaarden. Moge hierdoor ook een spoedig welslagen der onder neming eenigermate worden verhinderd, bet algemeen belang gebiedt, naar het ons voorkomt, te dezen op zichte de meeste voorzichtigheid. Het verbruik uit dt tonuen voor scheikundig ge zuiverd drinkwater, geplaatst op 24 verschillende ponten der Gemeente bedroeg in het afgeloopen jaar omstreeks 4.157.700 Liter of ongeveer 92300 liter minder dan in 1882. De Openbare Gezondheids-commissie, ™uda* J. H. VAN MIEROP, 1 Maart 1884. President. T. J. KOOBS. Secretaris. De Times verrast de wereld met het belangryke nieuws, dat het conflict tusschen Frankrijk en China is weggenomen. Wordt de tijding bevestigd, dan is het Frausche kabinet van een groote zorg ont heven. Het antwoord van Turkije op de Engelcche con ferentie-uitnoodiging is inderdaad een antwoord en geen antwoord; de Porte houdt als naar gewoonte een slag om den arm en Gladstone kon terecht zeggen in het Lagerhuis, dat een „distinctive and final answer* niet ontvangen was. De ontwijkende houding van de Porte is natuurlijk een reden te meer om Konstantinopel niet tot plaats van ver gadering te kiezen; (jaar sou bij elke zitting een exceptie worden opgeworpen en de conferentie wel den heelen zomer kunnen duren. Frankrijk schijnt aanstalten te maken om aan de conferentie deel te nemen, maar zooals de zaken nu staan, ligt de conferentie nog iu een ver verschiet. De Fransche bladen houden vol, dat de berooide toestand van Egypte alleen moet worden JÉweteu aar. het En- gelach bestuur en het niet aA gaat de fondsenhou ders hiervoor te laten boeten, In Engeland, voornamelijk te Londen, strekken de manifestatiën der openbare meeuiog aan de Regee ring al meer en meer ten blijke van de veront waardiging over de behandeling welke aan generaal Gordon ten deel valt. De verbolgenheid des volks, en niet alleen onder ide lagere standen en klassen, gaat zelfs zoo ver dat Gladstone, bij het openen van de iuternationsle hygiënische tentoonstelling, ontvangen is geworden op eene wijze waarmede de premier volstrekt niet ingenomen kan zyn. In St. James' Hall werd jl. Donderdag een openbare vergadering gehouden, om te protesteeren tegen de hardoekkigheid waarmede de regeering den generaal aan zyn lot overlaat. Ouder de aanwezigen be vouden zich conservatieve leden van de twee Parlemeotshuizen. Nadat verscheidene sprekers in de scherpste be woordingen het gedrag der regeering hadden gelaakt werd een motie aangenomen, houdende o. a. ver klaring, dat dit gedrag onteereud is voor het land, eu da* alleen gebrek aan eeu krachtdadige politiek van den kant der Britsche regeeriug oorzaak is van het bloedvergieten iu Egypte en van den jammer lijken toestand welke daar heerscht. Met betrekking tot de wijze waarop de Mahdi de taak vervult, welke hy op zich genomen beeft, deelt de Alg. Zeil. eenige belangrijke bijzonderheden mede waaraau wij bet volgende ontleenen. De Mahdi beschikt eigen»lijk aiet gezegd niet over een staand legerhij bejaagt volstrekt niet wereld lijk gezag hij bewerkt veel meer door zijoe procla mation en door het afvaardigen van zendelingen^1 dan door het in* beweging brengen van een gewa/r pende macht. In de oorden welke hij in opstami wil doen komen, verschijnen vooraf zque derwische^; en vertrouwelingen, die, als het doel der oproerhef weging, het herstel van het Islamisme in al zijne zuiverheid, de afschaffing van de onwettige belastin gen en het verdrijven van de vreemdelingen prediken. Is de bevolking eener streek sterk genoeg geprikkeld, dan zendt de Mahdi wapeaen daarheen, en altoos is een der Arabische stammen in het land bereid op te rukken en de kern der opgestane bevolking te vormen. Is dit geschied, dan komen nieuwe wapenen en munitie, en de vakil, vertegenwoordiger van den Mahdi, belast zich mei de leiding der beweging, organiseert se en verschaft baar de noodige eenheid. Deze manier van handelen strookt wel met de zeden der Soudaneezen. Volgens genoemd blad zal de Mahdi weldra in Egypte zelf zich vertonnen. De Duitsche Rijksdag heeft Zaterdag, bij tweede lezing, de socialistenwet met 189 tegen 157 stemmen aangenomen. Vooraf had de heer Windthorst zijne amendementen op die wet ingetrokken, ofschoon sommige daarvan bij de artikelsgewyze behandeling waren goedgekeurd. Volgens later bericht is de wet in 3e lezing definitief aangenomeu. Gevonden en aan hetBureau van Politie gede poneerd Een onderstuk van een Gouden Oorbel letje, een Gouden Medaillon met Portretten, een Kinderlaarsje, een Sleutel, een Portemonnaie met 0.22 centen. XVII. Amsterdam 12 Mei 1834. Weinig goed. rail al weder omtrent die afgeloopen week te vermelden. In' S'.a&tsfoodsen was de 5(inni- ming gedrukt, althans in de eerste helft der/rfeak Donderdag was zij meer geanimeerd, dooh hetjMpde der week was weer flauwer. Amerikaansohe sporen hielden zich aanvankelijk beter, ten gevolge van binuenlandsche en Eogelsche vraagde berichten in het laatst der week uit New-York ontvaagen deden deze waarden in zeer onbehagelijke stemming sluiten. Binnenlandsche waarden. Staats-, provinciale en gemeentefondsen. Onze staalsfondsen waren allen beter; integralen 67, drieën 78»/,, vieren 102*/., 102"/,j, 101'/,. Oude vieren werden zelfs boven 103 gedaan. Van de andere soorten valt niets be langrijks mede te deelen. Premieleeningen. Alle soorten bleven in flinke stemming. Spmrwegleeningen. De 5pCt. obl. der Eipl.mij. liepen 2'/, en die der Westf. sp. 2 pCt. terug. Aand. Rijnsp. waren 3/, hooger. Aand. Centr. stegen l'/4 en gest. obl. '/4, doch nitg. sch. verloor 3 pCt. Van Bokslels verbeterden 2e Hyp. en gestemp. obl. TramwegleeningenAand. N. I. tr. gingen nog weer 2 pCt. achteruit. N. en Z. Holl. monteerde 3, Roti. 1'/,. Industrieele en jinantieele Kaarden. Deze afd. zag er iets gunstiger uit. Comm. vereen. Lens en Bergstna steeg 3, Kasv. 2, Kol. Bk. 2, Handelmij. 1. N. I. Handelsbk. 3, aaod. Twentsehe Bk. »/4 en eert. do. 1 pCt. Flauwer sloten Afr. Hv. 4»/4, Hv. Amst. 4, obl. Insulinde aand. Java 1, aand. Neder land 2. Elropeesche waarden. Staats/ondsen. Hong, 4 pCe. goudreDte verbeterde s/a. Origineele Italianen sloten 1 pCt. hooger, panss. obl. 3 pCt., papieren metallieken Vat zilver do. Russen verbeterden in l laatst der week a 1. Spanjaarden en Egypte waren onveranderd, doch Turken ieté -flawuer. Premieleeningen. Brusselsohe loten stegen s/4, Oos- tenr. '54 s/8, '64 1, Pruiss. 4, Madrid 1'/,, Oos- teur. credietinst. waren l»/4, Geneefsche 1'/, flauwer. Spoorwegleeningen. Deze soorten behielden meeren- deels haar fliuke stemming. West. Sic. en Zuid Ital. 1, gr. Russ. spwmij. '/2, Baltisohe 1, Morscb. Sysr. »/4 on Rias. Wiasm. l'/4 hooger. Aand. War- schau-Weenen s/4 lager. Industrieele en Jinantieele waarden5>/a pCt. Hong. pandbr. waren 1 pCt. lager, aand. Oost. Hong. Bk. 1 en pandbr. Rass. Hyp. bk. 2 pCt. hooger. Ameeikaassohe waardes. Staatsfondsen. Nieuwe Mexicanen sluiten hooger. Zoowel in oude als in nieuwe was veel bewegingzij daalden tot 19'/4 en 8»/4. Oude sluiten op de vorige noteeriug. Bra zilianen onveranderd, Columbianen Peruanen a Venezuela's flauwer. Spoortcegleeningen. De ongunstige beriohten uit Amerika hebben minder invloed gehad op onze beurs, dan men zou verwacht bebben. Er was zelfs gedu rende een pasr dagen veel animo, waarvan sommige hoogere koersen nog 't bewijs aanbieden. Vrijdag Lgchter kwamen zulke onrustbarende berichten van ;'df overzijde, en wel in bet bijzonder omtrent de trie's, dat deze, en met baar ook andere soorten, i jselangrijklachteruitgingen, en de beurs, niettegenstaande sommige slotkoérsen booger zijo, alleronaangenaamst sloot. Erie's verloren 4 en pref. do. 10 pCt. North. Miss. hyp. vielen van 120»/, op 111. Un. Pac. oert. waren 1lager, Wab. 1, Rio obl. 2'/4, do. geeons. 5, alg. hyp. 3, Illinois 3'/„ Ceoir. Pac. 2, Calif. Oreg. B. 3, pref. Chic. N. W. 5, Idc. bnds. St. Loois-Cairo waren 3, le pref. St. Louis S. Tr. 2 pCt. beter. Missouri's waren ruim 1 pCt. hooger; Madison, Menom.. Winona's, Akron's eveneens. Industrieele waarden. Colorado's waren '/3 hooger. Maxwell's flauwer, ine. bnds zelfs 1 pCt. Prolongatie-rente. 3 pCt. 1. P.S. De ongunstige berichten uit Amerika houden aau en de stemming in Staatsfondsen liet mede te wenscben over. Van Am sporen gingen terng pref. Erie's 5»/4, oentr. Pac. 2»/4, Un. Pac. eert. 6. Chic. Atl. obl, 3, Denv. Rio obl. 31/,, Missouri obl. 2, do. hyp. l'/„ do. ine. bnds 2'/4, do. Pac. cert. 3'/4, do. Un. Pao. 4 pCt. Staatsfondsen meerendeels flauwer. Sommige Rus sen hooger, '77 7/,. Nieuwe Mexicanen a ',/4 flauwer (9'/,), onde 20»/,. Peru sluit voor fi pCt. 1, voor 5 pCt. booger (l0'/4, 81/,). Binueul. staatsfondsen onveranderd. Aand. Holl. sp. 1 pCt. hooger, uitg. sch. centr. »/4 it 2 pCt. aand. Rjjusp. 2 pCt. hooger. Aand. N. en Z. Holl. tr. herwon »/4; Afr. Hv. verloor. l'/4. Burgerlijke Stand. GEBORENII Mei. Maria, ouders H. de Gruil en A. deo Ouden. Bartholomcus Johannes, ouders A. vau Maareu en H. G. van der Ree. Adriaoa Cecilia Cornelia, ouders H. Dekkinga en C. C. van Lierop. Johannes Petrus, ouders W. Bouwer en J. P. Maree. Hermanus, ouders L. C. Smit en J. H. Aalbers. Karei Martiuus, ouders W. L. Harmsen en M. van den Heuvel. 12 Eva Corne lia, ouders J. den Hertog en A. J. Romijn. Frederik, ouders A. den Hollander en C. Schotel. Johannes Jose* phus, ouders J. A. C. Reurings en A. P. Reinierse. OVERLEDEN: 9 Mei. R. Annaars, 1 j. 2 m. 11. P. J. Baggert, 2 j. 3 m. 12 J. J. E. Goedhart, wed. H. vau Bemmel, 65 j. - C. A. Jonkheid, 2 j. 8 ra. M. J. Hoot, 5. m. GEHUWD. 13 Mei. D. M. Zoetmulder en M. L. van Ca s.

Goudsche Courant | 1884 | | pagina 2