11) Zand te bekomen Kousen, Sokken enz. «/Waas en IJssel Machinekolei). LEES DIT! Sociëteit „Ons Genoegen." Buitenlandsch Overzicht. Kantongerecht te Gouda. Menschenvrienden. ADVERTENTIEN. a f 50 de 1000 Ms. TAPPERIJ met Vergunning, Burgerlijke Stand. MAT.T.tKATRT.TTTS voor Mannen, Vrouwen en Kinderen. D. HOOGENBOOM. STOOM BOOT-REEDERIJ De DIRECTIE. Wie goedkoop wil koopen, komt bij L. SCHENK op de Hoogstraat. Alles wordt verkocht beneden Fabrieksprijs. eene oproeping vertonden, waarin de ondersteuning wordt gevraagd voor een werk, dat xeker, op de belangstelling van alle Protestanten mag rekenen voor eeue nieuwe vertaling van het Oude Testuinent. De Staten-oversettiug, zeggeu de ouderteekeuaars der circulaire, in hareu tijd een meesterstuk, is thaus twee en een halve eeuw oud eu in alle cptichten verouderd. Vooral in dete eeuw is de kennis der oorspronkelijke taal belaugrijk vooruitgegaan en zijn de bulpmiddeleu der uitlegkunde aanmerkelijk ver beterd. Bovendien heeft de historische critiek over den oorsprong eu de wordiug der Bijbelboeken thans sooveel licht doen opgaan, dat bij de vertaling een aantal misslageu kunnen vermeden worden, die van de vroegere opvutliugeu der H. Schriften onaf scheidelijk waren. Het omvangrijke werk der vertaling zal ouder de leiding van prof. Kueuen door eenige vaderlandsche geleerden worden ten uitvoër gebracht. Doch het kan uiet worden ondernomen zonder dat tot be strijding der kosleu de noodige hulpmiddelen voor- haudeu zijn. Die kosteu zullen, volgens eene zeer matige berekening, een twintig duizeud gulden be dragen. Dat geld zou men bijeengebracht wenschen te zieu door dezulkeu ouder onze bemiddelde land- geuooten, wier verlichte geest en liefde voor ons volk het gewicht dezer zaak zullen weten te schatten. Om in eenigszins beperkten kring te kunueu blijven, bad raeu liefst bijdragen van uiet minder dan hon derd gulden. Bericht van geldelijke ondersteuuing wordt iugewacht bij den hoer 11. Mees te Rotterdam. Stateil-Generaal. Eerste Kamer. Zitting van 3 Juli 1884. In deze zitting is aangeuomen de defiuitieve be grooting van kolouieu. Tal van sprekers verklaarden evenwel tegen een volgende begrooting te zullen stemmen, als het financieel evenwicht niet verzekerd was. Men bedoelde niet de Regeering te bestryden maar heu die dezen toestand bestendigden. Eenige sprekers zagen in de afstemming der begrooting geen doeltreffend middel. De heer van Akerlaken wees op het recht van outbinding der Tweede Kamer. De Minister Heemskerk dankte voor het vertrouweu en meende dat de financieele toestand niet al te pessimistisch moest worden ingezien. Maandag aanstaande zijn de schoolwetwijzigiug en de vica riegoederer. aan de orde. Staten-Generaal. Tweede Kamer. Zittingen vun 3 eu 4 Juli. In de zitting van Donderdag werden aangenomen met 47 tegen 13 steramen de Indische credielen na herhaalde verzekering van den Minister dat niet dau iu buitengewone gevalleu credietaanvrageu zullen mogen worden gedaan. Met 3d tegeu 29 stemmen werd aangenomen het crediet tot aankoop van grond voor de gevangeuis te Amsterdam. De handels overeenkomst met Frankrijk werd auugeuoineii met 60 tegeu 6 stemmen. De geldlecniug is aaugenoinén met 62 tegeu 3 stemmen. In de zitting van gistereu is aangenomen de ver- hoogiug van Hoofdstuk Finanoiën, nadat de minister vau Financiën verklaard had dat het hervormings voorstel der Staatsloterij binnen enkele dagen den Ministerraad zal bereiken. Daarna is discussie gevoerd over het outwerp tot verhooging van den accijus op gedistilleerd met 3 per vat. De heer Gleichmau, sprekende namens zijn vnendeu, zou eukel uit nooddwang bet ontwerp aanuemen, als een tijdelijk middel, maar dwong aan op weder- iudiening der inkomstenbelasting in welken vorm ook. De heer Va;. Hottten bestreed het ontwerp, als ren hoogst onpolitieke daad, daar nu de bezittenden hel oneens waren over belastingheffing, alleen de uiet-bezitleudeu zoudeu worden gedrukt Dit ver wou - derde hem te meer, daar de miuister Heemskerk ou- langs wees op het gevaar voor het socialisme. Spreker wees daarbij op audere teekeuen, b. v. op de mee- liug voor het algemetn stemrecht iu het concert huis te Groningen. Dit ontwerp kou een vonk wor- deu, die het sineuleud vuur deed ontbranden. Hij stelde uu als motie voor, dat de belasting op gedis tilleerd niet moet wonieu verhoogd dan iu verband met andere belastingen, om allen in verhouding tot het draagvermogen tot vermeerdering der staatsin komsten te doen bijdragen. De beer De Bruyn Kops zou vóór stem mm, mits de opceuteu der successie-belasting zouden" worden verhoogd De heer Buraa bestreed het outwerp, dat een protectionistischen geest ademt. De beer Keuchenius vereenigde zich met de motie daar hij ook de vermeerdering van den druk op d min- gegoeden oustaatkundig vond. De heer Schaepmau bestreed krachtig de motie op hem maakten de rumoermakende Burgerplichten eveo weinig iudruk als de manifesteereude Concert- huisers. Hij zou vóór stemmen, omdat in den nood der schatkist moet wofrlen voorzieu, maar drong vol strekt niet aan op wederiiidieuiug van deu mco- roetax. De heer Godiu de Beaufort zou evennis de heer Schaepman voor stemmen, mits het ontwerp een tijde- lyk karakter kreeg. De heer Mees bestreed deu heer Van Houten. De uMwiater vau Finauciëo en van Binueulaudsche Zakeu verdedigden het ontwerp als uoodig en vol-i strekt giet drukkend uitsluitend deu minderen inau, die trouwens thans weinig of niets betaalt. Ten slotte hadden de reeds medegedeelde iuterpel- latiëu plaats der bh. vioeman Borgesius en Lohinan. Uit de ministertëele inlichtingen volgt, dat de wet op het regentschap weldra deu Raad vau State zal bereiken eu iu Augustus deukelyk bij de Kamer zal kuuuen komen, én dat bet Ministerie zal overwegen, of het by deu loop dieu de in te dieuen voor stellen tol grondwetsherziening zullen ueineu, aan beveling zal verdieuen deze art. afzonderlijk te herzieu. Eu daarop is de Kamer uiteengegaan. De geraeeutebestureu worden op last van deu Mi uister vau biunenlaudsohe zakeu door Ged. Staten der provinciën herinnerd aan de iu het vorig jaar gegeven wenken tot wering der cholera. Nu deze ziekte vau baderbij dreigt en zich luugs de kust der Middellandsche Zee scbijut uit te breideu, wordt met verdubbeldeu aaudrang de noodige zorg aanbevoleu voor zuiver driukwater, voor reiuheid, zoowel builen als in de buizen, en voor al hetgeeii uoodig is om de eerste lijders aan cholera, die iu eeue gemeente mochten voorkoraeu, af te zotuiereu. De inschrijviugeu op de Transvaal-leeningen be dragen 1,409,100. Hoe gering dit bedrag ook zij, wordt het toch hoog genoeg gevonden om de zaak uiet op te geven, eu blijft de inschrijving tot 11 dezer opeu. Uit het verslag door Gedep. Staten aan de Pro vinciale Staten van Zuid-Hollaud uitgebracht, over deu toestand van de proviucie over het jaar 1883, blijkt het volgende: De bevolking beliep op 31 December 1883 865, 406, als 416,943 inanueii eu 448,463 vrouwen. Het getal huwelijken bedroeg 6392, dat der echt scheidingen 76, met 62 kindereu, dat der geboorten 33,602 eu dat der sterfte 21,164. De vermeerdering van bevolking had in 1883 plaats iu 125 gemeenten, veriniuderiug daarentegen iu 63 gemeenten; zij bleef gelijk iu drie geineeuteu als Goudriaan, Noordeloos en Vüst. Het getal der scholeu voor lager ouderwijs was op het einde van 1883 G37, als: 405 openbare, 8 gesub sidieerde bijzondere en 224 uiet gesubsidieerde byzou- dere. Opgericht werden 11 openbare syholeu, als: te Alblasserdain, Bergambacht, Goriuchem, VGravenhage (3), 's-Gravezande eu Rotterdam (4)eu 8 niet gesub sidieerde bijzondere scholen, als: te Bergambacht, Delft, 's-Gravenhage (2), Kraiiugeu, Botterdam, Schiedam en Voorburg Ten opzichte van dè uitvoering der drankwet wordt medegedeeld dat het aantal verletr.de vergunningeu bedraagt 449, dat der ingetrokkeue 176. Het totaal bedrag der voor de vergunuingen betaalde prijzen be loopt 214,965.921/g. Het totaal van de inrichtingen waar krachtens vergunning sterke drauk in het kleiu wordt ver kocht beliep 4933. Als eeue bijzonderheid wordt medegedeeld dat zich iu deze provincie vrgwillig 321 loteliugeu hebben aangegeven voor den dieust ter zee, van welke iu verband met de ruime aanmelding in andere pro vinciën slechts 102 duarbij koudeu worden toegelaten. Gisteren heeft de telegraaf belangrgk nieuws ge bracht. lu het Britsche parlement is een poging, om de ouderhaudeliugen met Nederland betreffeude de bemanning vau de Nisero te belemmeren, mis lukt de Fransche Kamer van Afgevaardigden heeft men eene meerderheid van 301 stemmeu (414 tegen 113) de regeeringsvoordracht tot grondwets herziening aangenomeu de werkzaamheden der Egyptische conferentie zullen uiet aauvangeu vóór dat het onderzoek der fioaucieelen voorstellen door subcommissie wat gevorderd zij tusscheu China eu Frankrijk, de twee mogendheden die een paar maandeu geleden elkander vriendschap beloofden, zal waarschijnlijk weder oorbg gevoerd worden het gerucht van een slachting te Debbah, die door de Arabiereu zou gepleegd zijn, wordt officieel tegenge sproken de Paus, die volgens de Fanjulla aan bronchitis zou lijden en in den uacht van Dinsdag op Wotnsdug een hevigen aanval van aslluna zou gehad hebben, verkeert in den besten welstaud. Be Loudeiische conferentie over Egypte zal, naar allen schijn, zeer lpng duren eu vermoedelijk zullen de debatten heftig zijn. Vau verschillende kunten wordt bet voornemen te keuueu gegeven ook onder werpen ter sprake te brengeu die niet op het programma tlaau, eu de vraag is, of het mogelijk zal wezen het bchundelen van zulke punten tegen te houden. Met betrekking tot Ruslands deelneming aan den internationalen arbeid meldt het Berl Tageblatt uit diplomatieke bron, dat de dagblad- berichten, volgens welke deze mogendheid eischeu zal ziitiug eu stem te hebbeu iu de internationale 'jcommissie vau couiróle caitse de lu dettepublique), ongegrond ziju. Wel bestond te Petersburg het pjnn daartoe doch de Regeeriug veranderde van meening toen zij tot de overtuigiug was gekomeu, dat de bevoegdheid der commissie voorloopig slechts in geringe mate uitgabreid zal worden eu vooralsnog zuiver politieke aangelegenheden aan hareu werkkring vreemd zulleu blijven. Over het algemeen houdt Rusland zich op den achtergrond zoolang Egypte't financieele aangelegenheden aau de orde zgn; maar met te meer nadruk zal het optredeu, zoodra on derwerpen ter sprake komen, welke op eeuigeilti wijze met de politieke tijde van het Egyptische vraagstuk iu verb&ud staan. De Frausche kamer vau afgevaardigde»! zal eerst daags de echtscheidingswet weder behandelen, daar zij moet goed- of afkeuren de wijzigingen door den Senaat er in gebracht. De voornaamste van deze wijzigingeu zijn, zoo als weet lo, echtscheiding zonder audere reden dau wederzijdsoh goedvinden ia niet geoorloofd 2o. in zake vau overspel heeft de vrouw hetzelfde recht als de man 3o. de openbaar making vau het echtscheidiugsproces is verbodeu 4o. de formaliteiten, vereischt om acheidiug van tufel en bed iu echtscheiding te doen overgauu, ziju ver meerderd. De aanneming door de Kamer is zeker, eu waarschgulijk zul de wet afgekondigd kuuuen worden nog vóór de Parlemeutsvacuutie. Het Belgisch ministerie heeft ijverige vrienden. Zonder dezen zouden wij op dit oogenblik niets weteu vau zijn verdere plannen, nadat bet deu senaat onthouden heeft, nadat een groot aaulal pro vinciale en om hun liberalisme bekende gouverneurs ziju verwijderd, eu uadut het personeel der acraiui- slrnlie is gezuiverd. Het clericale kabinet acht het ongetwijfeld niet voorzichtig zijne plannen aau bet kiezerskorps mede te deeien voordat de senaatsver- kiezingeu vau 8 Juli beobeu plaats gebad doch deze voorzorgsmaatregel it waarlijk onuoodig. Want zijue organen, met Le Journal de Bruxellet aan het hoofd, komeu dagelijks ineedeelen wat zij de wehtaden vau het clericule ministerie noemen. Vóór alles zal aan het Belgisch parlement wordeu voorgesteld om de relaties uiet hel Vaticaau weder aau te kuuopen door den Belgischen gezuutschaps- post bij deu Heiligen Stoel te herstelleu eu Leo XIII zal uiet uar/elen om den kardiuaalshoed den aartsbisschop vau Mecheleu, deu heer Goossent, op het hoofd te zeiten. Dan zal men zich bezighouden met de onderwijswet van 1879. niet om er algeheele afachafiiug van ie vragen, maar er «verbeteritigeu'' iu te brengen «in den geest der vrijheid* de gemeenten zouden het bestuur over het lager ouder wijs behouden, en gehouden zijn om kosteloos het onderwijs fe verschaffen aan de behoeftige kiudcreu iu de scholen door de ouders aan te wijzeude coutrole der schooluitgaveu zou blijven aan de pro viucie, onder toezicht van den staat, inaar de coutrole vau het onderwijs zon toevertrouwd wordenzan school commissies, gekozen door de ouders in bet district.' Het door de Noorweegsche Storthing met 84 tegen 25 stemmen genomen besluit dat de miuisters de zittiugen moeten bijwonen, is een herhaling vau de beslissing die reeds tweemaal gegeven werd, doch waaraan de Kouing zijue bekrachtiging bad onthouden. Indien de souverein uiet den eersten eu den tweeden keer zijn veto op bet parlements besluit had gelegd, de crisis zou misschieu vermeden ziju geworden en het proces, benevens de veroor- deeliug van deu heer Seliner en zgoe arabtgruopien waren achterwege gebleven. Tbunn zal Oscar II bet besluit wel bekrachtigen; want deze handeling vloeit voort uit het eerste punt van het programma, dat door het nieuwe kabinet deu Koning voorgelegd en door hem aangenomen is. INGE Z O N D E N. Mijnheer de Redacteurl Daar de werkende stand door middel en tnede- werkiug vau uw veelgelezen blad reeds veel ver betering iu zgn toestaud heeft erlangd, zoowel in verhoogiug van loon, als iu het tot stand brengen van ziekenfoudsen, waarvoor schrgver dezes U uog- muuls ook numens deu werkman dankzegt, zoo verzoekt hij, uiet twgfelende u/in uwe ouveranderde welwil lendheid in dit opzicht, ook een plaatsje voor dets regelen in uw geacht blad. Er zgn helaas! tot nog toe véle zakeu betreffeude het heil van den ambachtsstand waurtoe oute krachten te kort schieten. Toch heeft het ouze aandacht getrokken, dat Goud» ook in het voorrecht mag deeleu eeu «Kamer vau Navraag" te bezitten. Bg voorbaat zij onzen dank aan Heeren op- riohters eu bestuurders duarvnn toegebracht. Zij hebbeu met hun bedoelen bg ous een goedeu indruk teweeg gebracht. Als wij het goed begrypen dau houdt deze kamer geen kas om armen te bedeeien, maar geeft en neemt zij informatie voor en uaar eerlijke, stille armen, oin hun lot te verlichten dus legt zij bruggen en maakt handwijzers oiu stille armen er over eu er door te helpen. En bij deze zaak ziju onze gedachten bepaald ge worden bij de vraag: Zou deze //Kamer van Na vraag" geen goede bron kunnen zgn om onze te kort schietende krachten er uit te putten tot bet oprichten van eeu Peusioeufouds voor deu werkende» stand, waaraan bij ons zoo schreiëftde btlioefie is. Wel is waar, men heeft ziekenfondseu voor vakge- nooteu opgericht, doel» die haudelen slechts voor eenigeu tijd van de ziekte des werkmans, eu hóe IrtW het valle voor het bestuur van zulke fondsen, all werkkracht den man bageeft moeten zij hem aan zijn ongelukkig lot overgeveu en hij wordt vervallen ver klaard. Mogelyk zegt de lezer wel«Dit stuk hoort tbdis bij de «Kamer vau Navraag* en niet iu dit blad.* Dooh de schrgver onderstelt het tegendeel. Een Peusioeufouds behoort met algemeene krachten ge- steuud te worden, hetay werkgever, fabrikaut of werkbaas, en door allen, die in verband staan met den invloed op ous maalcchappelijk leven. Zonder hier te spreken over audere liefdegiften zal zich ieder onpartijdig lezer zich gedrongeu gevoelen oiu zoodanig fonds naar zyu vermogen tot staud te belpen breugen eu ziju geldelijkeu steun te verleeoen. Ook zal ieder die een werkman in dieust heeft, of zullen zoodanige onderhoorigeu die huu eigen wel vaart niet begrijpen, hiertoe zedelijk tot deelneming verplicht wordeu. Hoe vaak leent niet een welmeenend burger weke lijks zijn steuu aan hulpbehoevende geziuueu, ja sotns tot drie of vier ver, en in den beginue zijn zulke gezinnen daardoor zeer gebaat; maar het duurt uiet lang of sommige gevers trekken hun hand iu, eu dau ziju ze dikwijls uog niet half geholpen. Zoo- laag het aau de luimen vau sommige gevers over gelaten ii, moet deze toestand ook gebrekkig blijven. Daarom vraag ik Is het niet beter zoo eeu fonds tut staud te brengen, waaruit de uooddruftigen be stendiger kunnen ontvangen en het algemeen meer mee zal gebaat worden? Ik vraag heeft de werkmau uiet esuigszins aanspraak op zulk een iurichting? 't Is waar, hij beeft de vrucht vau zgu arbeid genoten, maar toch immers niet genoeg om voor tichfeelveu in dezen nood te voorzien. Eu heeft, hij dan zijn gaven en krachten tot opbouw vau de maatschappij besteed om bij verder onvermogen door uns veratooteu te worden? Neen, ik verwacht uiet dat mijn lezer dezulken tot «de werkinrichting tot wering vau bedelarij" zal verwijzen. Deze anders nuttige iurichtiug heeft reii ander beginsel. Naar mij toeschijnt, ligt de oprichting van eeu Pensioenfonds voor deu werkeuden stand op deu weg van «de Kamer van Navraag." Zou deze kamer met de oprichting van zoo'u fouds niet een gedurig houtsuijdende zaag voor baar begiusel bezitten f Eu zou zij daarmede uiet veel gras wegmaaien voor de voeleu van hen, die wel voorgeven zich het lol van den werkman aan te trekken, doch niet doen dau hem wijzen op zijn beklagenswaardi- geu toestaud, om hetn inet schoone woorden te lei den iu eeu uog doukerder vallei, die alzoo krachtig medewerken om de maatschappij iu eeu nog deer niswaardiger toestand te brengen. Een toestand, die uirmaud onbekend kan zgn, die de nieuwsbladen leest. Eu daar «de Kamer van Navraag" steeds infor meert, zoo vleit, zich schrijver dezes met eeu goed resultaat. Mocht tg evenwel meenen dat ziju voorstel voor haar niet aanneembaar is, zoo verwacht hij dan toch dat zg hem een andere vingerwijzing geve. Ook vau den lezer steuu voor dete zaak te ont- vungeu zou hein zeer vereereo. Mijnheer de RedakteurU bij voorbaat dauk voor de opname van deze regelen. Een Commissielid van een Ziekenfouds Gouda, 1 Juli 1884. J, VERBETERING. Id 't' Verslag der Vereeniging „Hulpbetoon" in ous vorig nummer opgenomen, staat abusievelijk: aan eetwaren f 133.915, dit moest zgnaau kleedingstokken. Terechtzitting van Woensdag 2 Juli 18§4. Kantonrechter: Mr. J. H. TAN MIEROP. Ambtenaar vau het Opeubaar Ministerie: Mr. W. C. A. SCHOLTEN te Rotterdam. VEROORDEELD: P. P. vadar «u P. P. zoon, arbeider te Reeu- wjk, ieder tl#9 gulden of 1 dag wegens viascheu met dobbers iu ceus auders vischWater in deu Pol der Stein onder Reeuwyk zonder schriftelijke ver gunning vau den rechthebbende P. J. J. koopman iu visch te Gouda, lot 3 gul den of 1 dag wegens vervoeren van visch te Gouda iu den gesloten visch t yd D. M. touwslager te Gouda, tot l guldeu of 1 dag wegens uit straatschenderij werpeu met steeneu op den opeubareu weg te Gouda H. v. d. W. jongen te Gouda, tot l gulden of 1 dag wegeus uit straatschenderij klimmen op een rijtuig op de straat te Gouda; C. K. jougeu te Gouda, tot 1 gulden of 1 dag wegens loopeu iu een grasperk van het Plautsoeu tt Gouda; J. L. sleeper te Gouda, tot 1 guldeu of 1 dag wrgeus spelen met ceuten op straat te Gouda; F. I. N. Koopman te Gouda, tot I guldeu of 1 dag wegeus als geleider van een kar bespannen nipt twee honden zitten op die kar te Gouda C. v. d. W. koopman te Gouda, tot 1 gulden of l dag wegeus als geleider vau een kar bespan- uen met een hond uiet zorgen dat die hond was voorzieu van een muilkorf J. P. S. wagenmaker te Goudatot 1/t gulden of 1 dag wegens niet zorgen dat de straat voor zgoe woning in de Naaijersiraat te Gouda was uit gewied N. v. d. P. Vleeschhouwer te Gouda, evenals de vorige, op de Nieuwehaven G. S. schilder te Gouda, eveuals de vorige; H. v. R. hekelaar te Gouda, tot 1 gulden of 1 dag wegeus in de Spoorstraat te Gouda watereu buiten eeneu openbaren waterbak C. J. controle-beambte aan het Rhijuspoorstation te Gouda, tot 3 gulden of 1 dag wegens uiet ver- schgnen als getuige in een strafzaak voor het kan tongerecht te Gouda, ofschoon bij behoorlijk door den deurwaarder was gedagvaard VRIJGESPROKEN: W. v. E. spoorwegarbeider te Waddinxveen, van de aanklacht kievitseiereu gezocht te hebbeu in de maand Mei op eens auders weiland in den Zuid- plaspolder ouder Waddinxveen I. A. v. d. B. jongen te Zeveuhuizen, van de aauklacht met een snoekstrik te hebben gevischt iu eens anders visebwater in deu Zuidplaspolder onder Zevenhuizen. KENNISGEVING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOUDA, brengen ter keunis van de Ingezetenen, dat de REKENING van de INKOMSTEN en UIT GAVEN der Gemeente, over het dienstjaar 1883. voor den tijd van veertien dagen op de Secretarie ter lezing VAn een ieder is uedergelegd, waartoe gelegenheid wordt gegeven op alle werkdagen, vau des morgeus ten tien tot des namiddags teu een ure, terwijl bovendien tegen betaling van kosteu afschrift dier Rekening kan worden verkregen. Gouda, den 1 Juli 1884. Burgemeester eu Wethouders voornoemd, W. POST DROST I. B. De Secretaris, BROUWER Zij die genegen zgn om een oppassend werk man, die door rhenmatiek niet meer in zgn onderhond kan voorzien en daardoor genood zaakt is bedelende zgn brood te verdienen door liefdegiften te ondersteunen, vervoege zich met met franco brieven onder motto Hulp aan het Bureau der Courant. GKBOKEN 2 Juli. Hero Gero, ouders C. T. Heres eu H. Snik. OVERLEDEN; 3 Juli. C. M. Bouwman, 6 w. ONDERTROUWD: 4 Juli. H. Blaokeo, 23 j. eu A Burghoorn, 25 j. Heden overleed te Leiden na een lang durig en smartelgk lijden onze waarde Vader en Behnwdvader de Heer ANTONIUS HEN- R1CU8 HEKKENS in den ouderdom van 76 jaren. Gouda, 3 Juli 1884. J. PESKENS. M. O. PESKENS- Reidingïr. Heden overleed te Leiden, ua eene korte, hevige ongesteldheid, onze geliefde Broeder en Zwager, de Heer REINIER KERSEN de JONG, 1- Luitenant der Infanterie, L. FORTUIJN DROOGLEEVER -de Jong. G. C. FORTUIJN DROOG LEEVER. Gouda, 5 Juli 1884. Bezoeken kunnen in de eerste dagen niet afgewacht worden. V De Heer W. HOOGENDIJK, Wz. be tuigt bij dezen zjjnen hartelijken dank aan allen, welke hem bg het overljjden van zijnen Broeder, bewijzen van belangstelling hebben gegeven. Gouda, 3 Juli 1884. De Heer en Mevrouw van RHIJN— Kruijt betuigen hun hartelijken dank voor de belangstelling bg de geboorte hnnner Dochter ondervonden. Receptie: Woensdag en Donderdag 9 en 10 Jnli. V Ds. 8WAAN betuigt zgn harteljjken dank voor de vele blgken van belangstelling, tjjdens zjjn beroep naar LEEUWARDEN ont vangen. Gouda, 4 Juli 1884. van de eventueel op te mimen Dammen aan de te Gouda. Een geschikte gelegenheid om goedkoopen grond te verkrjjgen tot ophooging van ter reinen, enz. enz. Zich petsoonljjk of per brief te richten aan den Heer J. VOLKER, Mallegatsluis te Gouda. Dienst ROTTERDAM Te beginnen MAANDAG 7 JULI 1884. GOUDERAK, MOORDRECHT, langs Plantage, Kralingsche Veer, Ysselmonde, Ktormpolder, Krimpen en Capelle a/d. Yssel, Ouderkerk en Nieowerkerk. De Stoomboot Reserve vertrekt van GOUDERAK, ROTTERDAM naar MOORDRECHT, Dagelijks, behalve Donderdag en Zondag, voormiddags 6'/, ure. Donderdags voorm. 5 ure, in correspon- deutie met de stoomboot Ouderkerk a/d IJssel naar Gonda. Zondags voormiddags 7'/, ure- Dageljjks 's namiddags 4l/t ure. GOUDERAK MOORDRECHT naar ROTTERDAM, D a g e 1 jj k s, behalve Dinsdag, Donderdag en Zondag midd. 12 ure. Dinsdag voormiddags 9 ure, Donderdag voormiddags 7 ure en Zondag voormid dags 10 ure. D a g e 1 jj k s namiddags 7 ure. Bestelkantoor te ROTTERDAM: Haringvliet z z. No. 52. Het BESTUUR van den Polder Stein vraagt andermaal PRIJSOPGAVE van 1000 Hek- toliters, puike, drooge RUHR-MACHINEKO- LEN. De voorwaarden liggen ter lezing bjj den Secretaris des Polders, Crabethstraat Q. 232a. De inschrijvingsbiljetten moeten worden in geleverd bjj den Heer E. MULDER, Voorzitter des Polders te Stein, vóór den 21 Juli 1884. Ter OVERNAME wordt aangeboden eene waarvan de INVENTARIS voor billjjken prjjs kan overgenomen worden, op een der drukste standen te Gouda. Informatiën zjjn te bekomen met franco brie ven onder No. 986, aan het Bureau dezer Courant. Aan belanghebbenden wordt bjj deze bekend gemaakt, dat de eerstvolgende BALLOTAGE voor het Lidmaatschap der Sociëteit zal plaats hebben op ZATERDAG 26 JULI a. s. en de Ballotage-Ljjst aanstaanden ZATERDAG 12 JULI gesloten wordt. Namens het Bestuur, J. C. IJS8ELSTIJN, Secretaris. Gouda, 5 Jnli 1884.

Goudsche Courant | 1884 | | pagina 2