RENTEN e» FORTUIN De Effectenbeurs. Buitenlandse!» Overzicht. INKOMEN VAN 40°/o Burgerlijke Stand. helder»ogen, door prof. Van Pesch in het HandelI Had fan 21 en fan 27 Jan» gegeven, tooneu zij «ao, dat de bezwaren door dr. Mounter blijkbaar niterit overdreven worden, en eindigen met een woord van dank aau het hoofdbestuur vau het Nut, dat hen in de gelegenheid stelde op te komen tegen de strekking van een geschrift, blijkbaar uitsluiteud ver spreid, om door eenzijdige beschouwing de kansen van opkomst en bloei eener uieuwe levensverzekering te vermindereu, ora eeue gevreesde, dus te vreezeu concurrentie in de geboorte te smoren. Wij twijfelen niet of alle afdeelingen van het Nut tullen evenals de Utrechtsche inzien wat deze oppositie beteekeut, en haar op de juiste waarde schatten. Het deed ons dan ook genoegen te vernemen, dat inet de oprichting van het waarborgfonds onverdro ten wordt voortgegaan. Hoewel er nog slechts op zeer enkele kleine plaatsen daarvoor definitieve po gingen Worden gedaan,, is reeds voor 6000 in geschreven en dit doet het beste hopen voor bet verder welslagen. Tot leden van bet dagelijksch bestuur van het waarborgsfond* zijn benoemd de de hh. A. Baron Schiramelpenniuck van der Oije vau Nijeubeek, ad ministrateur van bet Kroondomein en lid van de Tweede Kamfr; jhr. mr. J. F. van Humalda van Eijsiuga, lid van den Raad van State, en jhr. mr. L. P. M. H. Michiels van Yerduijnen, lid van den gemeenteraad van 'a-Gravenhage, die zich deze be noeming lieten welgevallen. Zoodra in elke proviucie des Rijks een bestuurder van het waarborgfonds zal zijn beuoeind, neemt dit bestuur het beheer van het loods over, dat door het hoofdbestuyr der Nederlandsche Pecsioenvtreeni- ging is toevertrouwd aau de commissarissen vau het Nederlandse!» Werkliedenfonds, wier namen hier boven zijn genoemd. Vaderland Op Mettray worden eenvoudige toebereidseleu gemaakt om den 10. Juli 1584. plechtig te herdenken. De reveille zal dien dag door het gebeele muziek corps geblazen worden. Daarna worden toepasselijke melodiën aangeheven. Verder zal alles zoodanig geregeld worden, dat de geheele bevolking der kolonie iu het bedehuis vereenigd zal zijn, op hetzelfde oogenblik als dat, waarop vóór 300 jaieu het schot van Balthasnr Gerards een einde maakte aau het dierbatr leven van deu Vader des Vaderlands. Aau ieder der kweekelingen zal bij die gelegenheid ter blijvende herinnering een exemplaar worden uitgereikt van „Balthnsar Gerards" door dr. E. LauriiUrd. De bediende der firma Jan Kol, te Amsterdam, die Zaterdag aan de associatie-cassa een bedrag van circa 55,000 had te ontvangen, werd, toen hij met die som het gebouw wilde verlaten, door twee onbekenden aangevat, die hem op deu grond wierpen en hein de portefeuille met bankpapier ont rukten. Iu eeu gereed staand rijtuig verwijderdeu zij zich terstond in de richtiug van het centraalstation en dank zij de juiste maatregelen der politie, die per telefoon van het gebeurde terstond word onderricht, werden zij reeds Zaterdag middag kort na het plegen van den diefstal, aan het station te Haarlem gear resteerd, echter niet meer in het bezit vau het gestoleue. Men zegt, dat de beide gearresteerden Eugelschen zijn, die het eigenlijk gemunt hadden op iemand, die, naar zij schenen te weten, bij de associatie-cassa 300.000 had te ontvangen. Zy genaamd James Dyons, oud 42 aren, viscb- handelaar te Londen, en John Adair, oud 50 jaren stuurman te Belfast in Ierland. De ontvreemde bankbiljetten (55 stuks van/1000 ieder) ziju gisteren ochtend teruggevonden ouder een kusseu in den omnibus van deu stalhouder Maas te Blotmendaal, waarmede de gearresteerde den vo- rigen dag door de politie van het station naar het politiebureau te Haarlem waren overgebracht. Een fraai geschreven artikel bevat De Israëliet van deze week, naar aanleiding van den naderenden heriuneringsdag van deu lOn Juli. Hel is geïn spireerd door „waarachtig vnderlandsch gevoel, dat, wars eu verre verwijderd van elk denkbeeld om aan oude veeten nieuw voedsel te geven, om staatkundige en kerkelijke partijen, die helaas! vooral in deze dsgeu met hunne onzekere en bange toekomst reeds veel te scherp tegen elkander overstaan, nog meer te veiwydereu, om deze of gene richting, dit of dat beginsel een misdaad aan te wrijfen, die zeer zeker door allen evenzeer wordt betreurd en gelaakt, ver oordeeld en gewraakt, ons allen, als kinderen van hetzelfde land, levende onder dezelfde wetten en deelende in dezelfde lusten en lasten, behoort te bezielen". De schrijver schetst in levendige kleuren en in gespierden stijl al bet lijden van het fel beproefde en benarde Israel der zestiende eeuw; het ver- banuings-decreet, c.at in hel Albainbra werd getee- kend, en ziju gevolge®, zijn zegenrijke gevolgen voor Neclerlaud, waar Israel eindelijk ten gastvrije rust plaats vond, en voor Israel, dat zich mèt de Nederlandsche Republiek ontwikkelde eu uitbreidde. Met een iunig dankbaar gevoel worden die historische feiten in hun outzaggelijke beteekeuis herdacht. Met die gevoelens in het hart zegt de schrijver ten slotte „worde bij de herinnering aan ziju driehonderdjarigen sterfdag, eeu nieuwe ouverwelkbare lauwer gelegd op het graf, dat het stoffelijk hulsel van den Zwijger dekt, worde hij door alle zonen vau het vaderland in broederlijke eendracht vereerd als de Vader des Vaderlands, als de man die Nederland en Oranje, zoolang het der Voorzienigheid behagen moge, met ouverbreekbare banden heeft aaneengesmeed tot heil vau Staat en tot zegen zijner bevolking". (Dagbl.) De Leidsche Ct. schrijft: De laatste dagen herinuerden aan Hildebrand's „Hoe warm het was" en terecht aau eeu „ouder- wetscheu dag weer''. De oudeu wilden dan ook wel zeggen, dat zeedamp warmte geeft, eu daar meer dan een avond zulk eeu damp was waargenomen, is het ongegronde dezer meeniug niet gebleken. Doch nu is het ook zomer, waarnaar geuoeg verlangd werd en die nog voor korten tyd dreigde ontrouw te zuilen worden, toen de noordsche lucht met sombere wolkeu de overhand behield en koude afzond. Maar nu is het zoo droog, want de zou blakert het aard rijk dat smacht naar regen, en het heeft in een zoo langen tijd niet geregend Wat het veldgewas zou verkwikt worden dat dorst en het weiland, dat nu zich, moet behelpen met ingelateu water uit vliet eu vaart, om den drogen bodein te drenken, zijn rosse kleur zou affeggen eu herleven. Hoe de vrucht zou zwelleD, die dreigt te zullen afvallen bij gemis aan levenssappen, hoe de bloem zich zou verheffeu, die nu op haren «teugel hangt neergebogen. Hoe weldadig eu verfrisschend eeue regenvlaag het akkermaalshout eu alle geboomteo langs wegen eu paden., dat onder een grijs kleed van stof baar helder groen derft, zou verjougen. Eu dan, die rijk bloeiende rozeo, boe kortstondig is veler duur t Heur bloembladeren verkleuren bij deu „zonnebrand" en de pracht o. a. van de Proviucische roos (niet provincie-roos, zooals het spraakgebruik heeft inge voerd) vergaat met den dag. De vlekkeloos witte dezer als met bloemen overladen rozen, wordt bruin en zij ontbladeren by houderden. Zoo bekoorlijk als zy was voor een weinig tijds, zoo vervallen is nu haar bestaap. Kwam de lauggewenschte regen uit het zoele duiden, mensch en dier, akker en veld en lusthof, alles was gebaat. U't Alblasserwaard wordt geschreven Vrijdagavond, omstreeks negen uur, werd door eenige ingezetenen der gemeente Laugerak, en naar men zegt, ook aau de overzijde van de rivier de Lek, te Willige-Langerak, een merkwaardig verschijnsel aan den Zuidelijken hemel waargenomen. Op ongeveer dertig graden boven den horizon vertooude zich plot seling een vuurbol van oogenschijnlijk zestig centi meters doorsnede, zacht rood gekleurd, en verdween op de plaats waar hij gezien werd, zonder bijzondere omstandigheden. Als curiositeit verdient vermelding, dat mr. Th. Heemskerk, lid van de Prov. Staten van N.-Holland, gestemd heeft tegen het verleenen van subsidie voor den locaal-spoorweg MedemblikHoorn, omdat er „geen waarborg bestond, dat er niet op Zoudag dienst zou zijn". Het Statenlid verklaart, dat hij uitsluitend daarom" tegenstemde. (Dagbl). Men schrijft uit het Westland dd. 6 dezer aan het Dagbl. Tot nog toe heeft de aardappelhaudel met Engeland nog weinig te beteekenen gehad en 't is te verwach ten, dat ook in het overig gedeelte van de campagne de vraag naar dit product niet zal verbeteren. Waren de pryzen bij den aanvang reeds laag, thans wordt voor een kinnetje 60 ct. besteed een prijs, dien men zich moet laten aanleuuen, omdat de zoog. Amerikanen op de biunenlandsche markten niet gewild zijn. Dat Engeland weinig besteedt, raag dan ook niet alleen worden toegeschreven aan groote aanvoeren uit andere streken, mpar bovenal aan qualiteit. De „kaneu" kunnen wegens hun waterachtig gehalte en zoeten smaak onmogelyk concurreren met de Jerssy- of inlandsche aardappelen, en daar deze overvloedig zijn, heeft men h(t Westland niet noodig. Het zou daarom te hopen zijn, dat men, even als weleer, zich weder uitsluitend ging toeleggen op de edele soort. Naar aanleiding van eenige mededeelingen van der matologen op eene der laatste vergaderingen van den kring der Weener geneeskuudigen, dat door minder doelmatige zuivering van borstels, kammen, scharen en ander kappersgereedschap beametlelyke ziekten van de huid worden overgedragen van zieken op gezonden, is besloten dat door eeue commissie van Weener artBen, specialiteiten in huidziekten, en scheikundigeu een regulatief zal worden ontworpen, bevattende de maatregelen bij het kappen in acht te nemen en aan gevende de beste en minst hinderlijke ontsmettings middelen, door de kappers aan te wenden om tel kens, na gebruik gemaakt te hebbeu van hunne ge reedschappen, deze zoodanig te zuiveren, dat alle gevaar van besmetting als geweken kan worden be schouwd. Aan den heer P. Louwerse, de ziel v*n het zoo gunstig bekende Tijdschrift Voor t Jonge Volkje werd, bij gelegenheid vau het tienjarig bestaansfeest vau die uitgave voor de jeugd, eeu bewijs van innige sympathie van de zijde van zijn lezers ge schonken. De wakkere uitgever de heer Job. Ykema, bericht, dat op een circulaire, alleen aan de intee- keuaren gezouden met het voorstel den redacteur, ter gelegenheid van bet 10-jarig feest, een ver rassing te bereiden, door meer dan 1300 kinderen werd geantwoord, terwyl velen een alleraardigst briefje daarbij voegden, om huu ingenomenheid met dit aardige plannetje te kennen te geveu. Dezer dagen werd 't album dier namen, in olauw fluweel gebondeu, deu redacteur aangeboden, terwijl een degelijk schrijfbureau met daarbij behooreudeu stoel als verrassing, op zijn werkkamer was geplaatst. Als symbool staat op den lessenaar een 60 centi meter hoog terra cotta beeld, voorstellendeEen kind dragende een bouquet, dat het den redacteur aanbiedt, als hulde \oor de vele aangename en leerrijke verbalen en gedichtjes. Thans is verschenen het XLe jaarverslag der Ned. Vereeniging tot afschaffing van sterken drank. Het verslag, bijna 15 vel groot, geeft een be langrijk overzicht vau wat, hier eu elders, in den laatsten tijd tegen het drankmisbruik is gedaan t en hoogst merkwaardige wenken eu getuigenissen over den nadeeligen invloed van den sterken drank. Onder den titel: fVaar blijft ons geldheeft het hoofdbestuur het onderstaande staaltje laten opmaken en algemeen verspreiden, van hetgeen jaarlijks in Nederland voor sterke dranken wordt uitgegeven, vergeleken met de uitgaven voor eenige meer of minder noodzakelijke behoeften. Sterke drank40.000,000 Zeep- 6.000,000 Tabak5.500,000 Suiker{10.000,000 Koffie17.000,000 Thee4.000,000 Rund- eu kalfsvleesch 30.000.000 Steenkolen 10.000,000 Turf 10.000,000 m,e l Lager onderwijs 12.000.000 Huurw. der woniugen 38.000,000 Idem ten platten lande19.000.000 Levensverzekerings-preiniën3.500,000 Iuleg Spaarbank12.000,000 Tot toelichting is er bet volgende bijgevoegd 1. De som, jaarlyks iu Nederlaud besteed aan sterken drank, bedraagt 10 per hoofd, tegen 1.60 aau zeep. 2. Ruim zevenmaal zooveel wordt tan sterk, drank uitgegeven dan aan tabak. 3. Tweemaal zooveel s. d. als aan suiker. 4. Drie-en-twintig millioeu meer dan aan koffie. 5. Tien millioen meer aan s. d. dan aau rond en kalfsvleesch. 6. Tweemaal zooveel als aan steenkolen en tarf voor huis«lyk gebruik. 7. Acht-en-twintig millioen galden meer dan bet lager onderwijs kost. 8. Een millioen gulden meer dan aan woning- huur in de stedeu wordt betaald. 9. Een-eu-twintig millioen gulden meer dan aan woninghuur ten platten lande. 10. Ruim elfmaal zooveel als aan levenaverze- keringspreraiën 11. Drie-en-een-vierderaaal zooveel als aan inleg van Spaarbanken. 12. Behalve de schrikbarende uitgave aan a. d. heeft de natie nog ettelijke millioeuen ten gevolge van dieu drank te betalen voor armwezen, politie, krankzinnigen, misdrijf, landlooperij, ongelukken, ziekte, vroegtijdigen dood enz. enz., al hetwelk jaar lyks zeker nogmaals 40 millioen gulden kost! „Werkliedeul* zoo luidt ten slotte de waarschu wing der Vereeniging „ziedaar, waar uw geld heengaat! Ziedaar de oorzaak van den algemeenen achteruitgang, waarover gy klaagt. Verlangt gy naar betere tyden, vervloekt den drank en de drankwinkels en gy zult er wel bjj varen." Vijfentwintig gevangenen vau het tuchthuii te Dartmoor wareu onlange in de nabijheid van het gebouw werkzaam toen eensklaps een hunner een paar gtoote steei.en opraapte en die den toezichthouder, den cipier, met zooveel kracht tegen het hoofd wierp, dat deze bewusteloos nederstortte, terwijl het geweer uit zijne handeu viel. A f De overige gevangenen wilden allen den bezwijmden man te lijf, maar zekere Stevens, die eerst onlangs in de gevangenis was anugekomeu, zag het gevaar, waarin bij verkeerde, greep liet geweer eu joeg zes zijner kameraden een kogel in de beeneo, zoodat zij piet in staat waren om den strijd voort te zetten; toen de patronen verschoten waren, sloeg hij een zestal andereu door middel van kolfslagen legeu den grond. Stevens is een kerel van zes voet lengte; hij wist de muiters zoolang iu gedwaug te houden, totdat onderscheidene gevangenbewaarders kwamen toesnellen, waarna de gekwetste gevangenen iu karren werden weggevoerd, terwijl de overigen geboeid in hunne cellen werden teruggebracht. Eene week later werd Stevens medegedeeld, dat de Minister van Biunenlandsche Zaken hem, alt loon voor zyn moedig gedrag, de vrijheid en eene belooning schonk; de man weende als een kind en moest naar zyoe cel worden teruggevoerd, die hij binnen weinige dagen als vrij man verlaten tal; hij was naar aanleiding eener zware misdaód tot levens lange gevangenisstraf veroordeeld en had eerst een jaar iu de gevangenis doorgebracht. Langs den meer en meer gebruikelijken electrischeu weg is het thans te Berlijn gelukt ook kippeneieren uit te broeden. Men stelle zich een mandje voor, dat goed kan gesloten worden en voorzien is van een nest van booi. Dit nest rust op een tamelijk dikke laag wat- ttn, waarover een stalen draad spiraalsgewijze gelegd is. Deze draad heeft eeu totale lengte van zeven of acht meters. In het vertrek naast dat waarin de nesten opgesteld zijn, bevindt zich eene batterij van zes elementen, welke de electriciteit levert benoodigd voor het tot op eeu bepaalde temperatuur verhitten van deze spiralen. De stroom loopt eerst, namelijk voordat hy den spiraal bereikt, door een toestel, een soort van hefboom, waardoor het mogelijk wordt een of meer elementen uit (kr geleiding te nemen of daarin op te nemen, al napfjpnate zulks voor de ver laging of de verbooging der Temperatuur noodzakelijk blijkt te zijn. Daar wijders deze temperatuur, zoo als vanzelf spreekt, uiterst standvastig moet wezen, draagt het deksel der mand een kleinen thermomer, waarvan de buis inwendig voorzien is vau een zeer dnn pla- tiuadraadje, terwijl de bol zelf iu het nest gelegd is. Zoodra nu de temperatuur boven het normale, namelijk 31o Celsius, atygt, komt de kwikkolom in verbinding met den dunnen platiuadread eu wordt de verbinding tot staud gebracht tusschen een electro-magneet en den stroom; deze komt daardoor in werking en verbreekt de verbinding van deu broedtoestel roet deu electrischeu stroom. Wanneer daareutegen de kwik onder een zeker niveau zinkt, wordt door een tegenovergestelde werking de ver binding tot stand gebracht, waardoor de electrische stroom door den toestel gaat en de temperatuur ic het nest stijgt. Vermoedelijk zal de Egyptische Conferentie heden of morgen hare tweede vergaderiug honden. De Belgische senaatsverkiezingen van hedeu worden met spanning tegemoet gezien. Vrij algemeen neemt men aan, dat de liberale meerderheid ook in den Senaat zal verdwyneo te Antwerpen stellen de liberalen geen candidate» en ook te Brussel staan de kanten voor de liberalen niet best. De anti-liberale stroom heeft zijn bepaalde oorzaken en daarmee komeu ook de gevolgen. Het ontwerp ter grondwetaherziening is Zaterdag in den Fraoacheii Senaat overgelegd. Morgen zal een commissie van 10 leden worden benoemd tot onderzoek. Men verkeert ateeda in het onzekere wat bier de nitslag zal zijn. Door het aangekondigd voorstel-Andrieux, dat het congres (Kamer en Senaat vereenigd) in de grondwet opueme een artikel, waarbij de leden vau de faroiliëu die in Frankrijk geregeerd hebben uitgesloten zijn van het presidentschap der republiek, »i bet zoogenaamde vraagstuk der „prinsen" weder ter sprake gebraoht, en hiervan maakt de beer Camiile Pelletau gebruik om bij de Kamer een wetsvoorstel in te dienen, strekkende ora aan den graaf van Parijs den rang van luitenant-kolonel »an het territoriale leger te ontnemen. Naar bet •chynt, heeft de hr. Pelletan tot het indienen van dit voorstel besloten na een onderhoud met den heer Ferry, welke hem verklaarde dat de bedoelde maatregel niet bij mioirterieele beschikking geno men kan worden, maar daartoe eeue wei ooodig is. De heer Conatans, door wien het wetsvoorstel lot wederinvoering van den scrutin de liste (depar- teraentsgewijze stemming bij de verkiezingen) is ingediend en de hetr Escande, rupporteur der com missie welke het heeft onderzocht, zijn voornemens de Kamer van Afgevaardigden te verzoeken dit voorstel nog voor de vacantie in bebaudeling te nemen. Onder de te verwachten amendementen is een van den heer Blancsubé, afgevaardigde van Cochinchina, strekkende tot het recht van vertegen woordiging aan twee van Frankrijks overzeesche bezittingen. Li-Fong-Pao, de gezant van China, die van Berlijn naar Parijs is vertrokken, zmI daar blijven totdat het incident over de vredebreuk afgeloopen is. Hij beeft reeds een onderhoud gehad met den minister Ferry en, naar men zegt, hem geruststellende op helderingen gegeven. Volgeus de berichten uit Cbi- neesche bron over het gevecht bij Langson heeft de Frausche colonne, dadelijk na voor de stad verschenen te zijn, haar eu de bezetting opgeëischt zich over te geveu. Het garnizoen weigerde, omdat het zonder instructiën was, en toen werd een uitstel van drie dagen toegestaan. Na verloop vau dien tijd vielen de Frauschen de stad aan, doch zij werden met zware verliezen teruggeslagen. Vier hunner officiereu bevinden zich onder de krijgsgevangenen. Zelfs in Engeland vindt de handelwijze van China tegenover Frankrijk openbare afkeuring en de Times wijdt er een belangrijk artikel aan. „Nog weet men niet", leest men daarin, ,,of China aan Frankrijk keunis beeft gegeven van het niet-ontruimen der grensplaatsen. Heeft China dit niet gedaan, dan is de woordbreuk onvergeeflijk. Zelfs ingevalde kennis geving outvaugen ware, dan nog zou voor den aan val op de Frausche troepen geen reden zijn te vinden, en dos mag men als zeker aannemen dat dit punt, door deu Tsung Li-Yamen (departement van buiten- Undsche zaken) opgeworpen, slechts een voorwendsel is". Het Ciiy-biad gelooft ook, dat in Chiua de oorlogspartij de bovenhand herkregen heeft en den twist roet Frankrijk trachtte hervatten. „Wij toudeu waarlijk niet weten hoe Frankrijk zelfs met de meeste gematigdheid, zou kuuneu vermijden de schending van het tractaat van Tientsin en het beleedigen van zijne vlag tot een casus belli te makeo. De be schaafde wereld kan," zegt de Times verder, „op geenerlei wyze bet verbreken van een tractaat goed keuren, en Europa zal eenstemmig erkennen dat Frank rijk in zyn recht is, als het met het zwaard in de baud de nakoming van de door China aangegane verbintenissen eischt, Maar hoewel Frankrijk aan de Cbiueesche macht geduchte slagen kunne toe brengen, levert een oorlog tusscben deze twee lauden moeielykbedeii en gevaren op, waarover alleen onver- standigen lichtvaardig kannen denken. Hoogst ernstig zijn de verwikkelingen, welke zulk een oorlog zon na zich slepeo, en uit welk oogpunt wij de zaak ook berebouwen, wij moeteu hopen dat de regeering te Pekin zich opnieuw aan een onvermijdelijk lot onver mijdelijk lot ouderwerpe en dezen keer zonder eeuig voorbehoud." Uit Christiana wordt van den 2den dezer bericht dat het ministerie des namiddags voor bet eerst in bet Storthing verscheen. De president hield eene toespraak, waarin bij deed uitkomen, dat deze dag zou blijven leven in de herinnering der geslachten als ure der iuwyding tot den gemeenschappelyken arbeid, die de eer en het welzyu des vaderlands zal verzekeren en Noorwegen het recht eu het ver mogen zal geven, om zyne plaats onder de volken te handhaven. Sverrirup antwoordde in eene uitvoe rige rede en eindigde als volgt„Gelukt het ons eene erkende plaats iu de volksvertegenwoordiging te verwerveu, en worden wy gesteund door het ver trouwen van Z. M., dan mogen wij de hoop koes teren, dat de macht, die alsdan iu deze zaak zal vereenigd zijn, sterk genoeg zal wezen, ora met kracht de outwikkeling des lands in alle richtingen te be vorderen, voor de hoogste belangen van Noorwegen te waken eu een bestuur te grondvesten, dat door Koning en volk wordt goedgekeurd." Daarna werd het voorstel tot uitbreiding van het stemrecht be handeld; Sverdrup verklaarde, dat het ministerie er zich mede vereenigde, en na een langdurig debat werd het met 81 tegen 30 stemmen aangenomen. De Noorweegsche Storthing heeft aan den Kroon prins een jaargeld vau 80,000 krouen toegekend. XXIV. Amsterdam 7 Juli 1884. De jongst verloopen 14 dagen zyn foor den handel iu Ainerik. sporen zeer ongunstig geweest. Enkele malen ontstond eene neiging tot verbetering, die evenwel terstond werd onderdrukt. Sedert den eersten Juli verbeterde de toestand meer geregeld eu vooral Vrydag was er veel animo voor vele» dezer soorten, zoodat dan ook aantieulyke rijzing plaats had. Zaterdag was de New-Yorkerbcurs gesloten, en bleef de handel stil en zwak. In Enropeesche Waarden was de summing mede niet gunstig en de handel vielal zeer onbeduidend. Binnenlandsche waarden. Staats-, provinciale- en gemeentefondsen. Oyze staatsfondsen zyu veel williger geworden. Iutegralen verbeterden 7/g. driën U/s. 0U(le vieren i/4de noteering is 67Vs» ®07/g> 102VI# 103, 101. Voor 4 pCt. Amst. obl., 'a Grav. en Rott. '84 is een avans van »/4, voor gemeente Groningen een verlies van 7/16 te vermelden. Premieleeninyen. Amst. loten 1047/8, ilO'/s, Kanaal 1006/8»Rott. 100s/4, gem. cr. 96]/4, Polen 110. Spoorwegleeningen. De aand. der expl. mij. vielen ex. div. op 209, do. Ind. sp. op 1438/4, c'°* Hijnsp. op 110, doch deze verloren later nog »/2. Haarl. Zaudv. steeg 2, Holl. sp »/4, Centraal's waren flauwer, ook Bokstels, behalve obl. '75, die in lang niet verhandeld waren, eu nu plotseliug 16 pCt. hooger gingen (P2). Tramwegleeningen Sam. Joanna Stoom tr. viel ex. div. op 102. Amst. orau. m.ij is l»/2, Ned. 2»/|, N en Z. Höll. 1 pCt. lager, Gooische 2, N. Brab. 2»/2 hooger. Industrieels en fnantieele waarden. Int. Cred. eu Hv. Amsterdam verloren ex. div. 68/4 en later nog 1V* 104-), N. I. Handelsbk. om gelijke reden 5 (100) en eveiizoo Zeeland, die 90 en 94 noteeren. Afr. Hv. ging 3, Hv. Amst. l»/2, Feienoord 1, Ned. Bk. 2, HandelmQ. 7/8, Panopt. 6, Paleis 5, Parkschouwb. 3 achteruit. Stoomv. Java verbeterde l»/2 pCt. Europeesche waarden. Staatsfondsen. Hongaren en Italianen ziju iets flauwer, Metallickeu onveran derd, Portugeezen '53/80 2 pCt. lager. Russen verdeeld, sommige zooals oude, oosterl., '72 »/4 a »/s hooger, andere zooals 5e en 6e serie, '62, '66, '73, '84, '75, '80. '67/69, '83 evenveel lager. Perpetueelen 2 pCt., Turken 8/s flauwer. 4 pCt. Egypte 588/4. Premieleeningen. Van de Oosteur. zijn '54 7/8, '64 »/2, cred. iust. l8/g, hooger, doch Boden. cr. s/s. en Weeneu 2s/4 lager. Russen zijn 2 pCt. lager. Keulen-Minden 5»/2 hooger. Spooricegleeningen. Deze afd. zag er gunstig uit. Slechts Italianen waren voor Vict. Em. 2*/g, voor W. Sic. 1 pCt. flauwer. Onder de Russen muntten uit aand. Orel. Vit. die 1 a l»/8 stegen. Industrieele en finantietle waarden. De Oost. Hoog. Bk. noteerde ex. div. llö'/j, en gaf later nog 1 pCt. prijs. Pandbr. der Russ. Hyp. bk. waren »/2 hooger, do. centr. bk. 1 pCt. lager. Amerikaansche waarden. Staatsfondsen. Deze afd. zag er uiet kwaad uit. Mexicauen verbeterden 2»/4 en l»/4, Brazilianen '65 ls/4, '75 I, '79 l>/„ Peruanen 2»/4, doch Columb. 1 en Venezuela's ls/8 flauwer. Spoorwegleeningen. Het valt niet tegen te spreken, dat de lijst er veel beter uitziet dan voor 14 dagen. Men beweert ook dat de kapitalisten zich thans over deze fondsen ontfermd zonden hebbeu, zoodat ui» me^r vastheid zoo mogen worden verwacht, dan wauneer slechts speculanten de vraag veroor zaakten. De voornaamste verbeteringen betreffen Cbesap. Ohio obl. die 12, pref. Chic. die 7, geconi. Rio's, die 6, Nashv., die 4, le hyp. do. die 10, 2e do., die 6, do. Sink, fund, die 10, Missouri- obldie 6, do. inc. bnds., die 8, Miss. Pac. cert., die 8 pCt. verbeterden. Niet alle soorten deelden in die ryzingzoo sloten lagerSan Joaq. Valley 4%. Calif. Pac. 3*/4, Chic. N. W. le byp. eert. 3, do. gecons. obl. 4, Jowa Midi. 4, 2e pref. St. Louis S. Fr. ll/9t Mich, ceutr. 10, Miss. Kanss. byp. 6 en do. Uo. Pac. S. B. 5, Pensylv. 4. Industrieele waarden. Colorado's noteeren incl. coupon 8 en 9, Maxwell, ine bnds. zyn 8/8 hooger. Prolongatie-rente. 2»/4 pCt. T. P.S. Heden was de Amerikaansche spoorweg- markt weer ongunstig gestemd. Ook staatsfondsen waren flauwer. Omtrent binnenlandsche waarden valt weinig mede te deelen. Pref. Zeeland werden 3 pCt. lager verhandeld. RECLAME Ieder kapitalist die iu bet beril li van goed en ter beurst genoteerde effecten (adieu of obligation) kan zich op mathesutiache eu zekars wijze «sa verschaffen, door eenvoudige operatien bestaande in den verkoop van premie». Dit goed bekeude en sedert lang m verschilleuds lauden beproefde lytteea, verzekert een jaarlijks inkomen van f. 2.00O met een kapltêaü (in fold of in effectenvan f. 5,000; f. 1,000 met f. 8,500, f. 500 met 1.800, enz. De fondten zijn altijd beschikbaar. De winal wordt maaa- deiijki per poetwieeel opgezoodea. Duidelijk uitleggende kroehuren worden, op daartoe gedane aanvraag, vranco en kotteleet wegenen den door den Heer Directeur der Aigemeeue Hmlgiecbm Bank (BANQUE GÉNÉRALE DE BELGIQUE), 5, R«0 dn Congrèe, Brussel. GEBORKN: 2 Juli. Fokke Antonius, ouders F. de Jong eb J koster. - 4. Adrianus Hendrik Theodoras, ouders A. BooteKoe; -a G. Vos. 5. Gijsbertas Leendert, ouders J. vso deu Heutel eg E de Kramer. -36. Mvartje, ouders C. Ver kerk en M. vay tey f4-!- Dirk Cornell's, ouders C. OomQ en F. W vau Stal-v OVERLEDEN.- 5 Jul^C. C- P. de Korte, hoisvr. van

Goudsche Courant | 1884 | | pagina 2