r PEIVAATLESSEN Uuitenlandsch Overzicht. Kantongerecht te tiouda. ADVERTENTIËN. KEXMSGEEIXG. Hl Gelagkamer Maandag 21 Juli INGEZONDEN. POLITIE. burgerlijke Stauci. Gouda Hoordrecht Gouderak Stolwijk g JOHANNES HENDRICCS FAAIJ M M Johannes Vermeij gemaakt naar het systeem »an den heer M. Ho- nigraauu te Gre*enberg-Aken, die dit eigenaardige heeft, dat ze zonder vuur er. zonder gerucht zich voortbeweegt. De locomotief bestaat uit eeu kleiuen tramwagen, waarin zich een grooten oylimierformigeu ketel be vindt, «aariu uit een vnststaauden, gietijzeren stoomketel, natronloog wordt gespoten, die tot 210° C. verhit is. Deze vloeistof brengt het water, dat zich iu een tweeden kete', om den eersten bevindt, tot verdamping en die stoom dient tot voortbeweging van het voertuig. Met eene lading van 700 kg. natron worden ongeveer 450 tot 500 kg. water verdampt, bij eeu stoomdrukking van 53 airaosfeeren. Elke vulling kan dier.en gedurende 45 uren op gelijken bodem. De gebruikte loog wordt later weer teruggevoerd in een vergaderbak, waarvan het weder opgespoteu wordt in den vasten ketel, die intusscheu geladen is voor eeu tweede vulling. De goedkoopte van het praeparaat en de geheele bewerking, doen de groote waarde der vinding uit komen tegen de trams, door eleciriciteit voortbewo gen eu daar het vtertuig noch rook geeft, noch ge raas veroorzaakt, is het ver te verkiezen boven de gewone stoomtrams. Het systeem is ook reeds toegepast op de spoor- weglijn AkenJulioh (Aacheuer Industrie-Balin.) Eeu Amerikaan heeft het patent gekocht, teneinde de uitvinding iu Amerika in toepassing te brengen. De bekeude schaakspeler Paul Morpby is te New-York gestorven. Hij bezat reeds als kind zulk een aanleg voor het schaakspel, dat hij op zijn tienjarigeu leeftijd den vermaarden Europeesehe» schaakspeler Loeweuthal overwon. Iu 1-5,7 behaalde hij de zege iu de jaarüjksche bijeenkomst vau het Britsche Schaakgenootschap en oogstte toen veel roem in. Met groot succes speelde Tlij tegen An- derssen, Barnes, Bird, Horwitz, Loder, Mongredier enz. Op de groote schaakcougressen te Birmingham en Parijs speelde hij acht partijen te gelijk eu won ze ook. Na zoo iu 1857 een half jaar in Europa te hebbeu doorgebracht, ging bij naar Amerika terug en aanvaardde nog in datzelfde jaar eene rechterlijke betrekking iu zijne vaderstad. Gedurende de drie volgende jar°u nam hij echter nog deel aan de Europeesehe schuakcongressen eu behaalde er menigen triomf Sedert 1867 had hij zich aan het openbare leven onttrokken. Later is hij kraukzinnig geworden. Eerst meende men dit te moeten toe schrijven aan de inspanning voor het schaakspel doch dit werd later tegengesproken, ouder opmer king, Bat de eerste kenteekeoen van verstandsver bijstering zich eerst tien jaren ua zijne vrijwillige aftreding hebben voorgedaan. Iu een vergadering der Amsterdarasche afdeeling vau de „Unie" is het volgende voorstel aangenomen: „De Unie noodigt iu verbiudiug met andere ver- eecigiugen liet Nederlaodsche volk uit, in een meeting, te houden te Amsterdam, zijn gevoelen te openbaren, hoe het weuscht geregeerd te worden bij het uit sterven der rechte lyn van het regeerend Stamhuis." Te Pretoria had men, blijkens de Vólk**Um% plan, eeue openbare bijeeukomst te beleggen, ten einde de maatregelen te bespreken, die in de aanstaande zitting van den Volksraad behandeld moeten wordeu. Met het oog op de gewichtige zaken, daar te be handelen,vooral in verband met den terugkeer der Deputatie - werd het wenschelgk geacht, de maatregelen, welke voor de wetgeviug moeten komen, eerst door het publiek te doen bespreken en overwegen. „Onder de voornaamste zaken bekleedt het werk der Deputatie in Europa stellig eene eerste plaats; doch - vraagt het blad - wat weet het publiek - eu, wat dat betreft, zelfs de regeering - van dat werk af, behalve de naakte feiten, dat het tractaat met Portugal voor negen-en-oegentig jaren verlengd is, dat er tractaten met eeuige mogendheden ge- sloteu zijn en dat er* eene Portugeesche en eene Hollandsche maatschappij is tot stand gebracht voor het maken vau de beide afdeeliugen vau deu spoor weg? 't Is waar, wij hebben den tekst van de nieuwe conventie; maar, boe ongelooflijk 't ook schijnen moge, zelfs dien heeft de regeering nog niet officieel van de Deputatie ontvangen. Wat zij er »an weet, is haar ter kennis gebracht door „de nieuwsbladen", uaar welke tg rnet zooveel hoffelijk heid door de Deputatie verwezen werd! En zelfs iu verband met (ie nieuwe conventie, moeten er nog eenige bijzouderheden wtze», die de Deputatie mede te deelen beeft; anders begrijpen wij, en velen met met ons, eenvoudig uiet hoe zij in het sluiteu van zulk eeue conventie heeft kunuen toestemmen." De Volkstem acM eene voorloopige besprekiug voo-al uoodig, i&et 't oog op de builendistricten, „waar eeu sterk grvoel heerscht voor de nieuwe conventie", maar waar men geeu adressen ontwerpt, daar tij nog niet officieel is gepubliceerd. 't Kau zijii nut hebben, hier bij te voegen, dat de Volksstem zich iu deu laatsten tijd uiet bijzonder guustig over de spoorweg- en aLdere plannen der Deputatie heeft uitgelaten. Men schrijft uil Bergeu-op-Zoom Woensdag ochtend had alhier een verschrikkelijk ongeluk plaats. Bij het bouwen vau eeu blok huizen iu de nabijheid van het Nieuwe Gasthuis, werd een welput gegraven, lteeds was de verlangde ditpte bereikt, eu waren een drietal werklieden bezig met het metselen van eeue schucht, toen op eens eet: der zijwanden van den uitgegraven put instortte en de drie werklieden door de aarde bedolven werden. Eenige mannen begonnen oumjd (lelijk de aarde weg te ruimen, met het gevolg dat spoedig een der on- gelukkigea uit zijn benauwden toestand verlost werd. Deze kwam aflet deu schrik vrij. Met den meesten spoed werd demntgruving voortgezet, om ook de andere ongelukkigen te reddeu. Na U/s uui graven werd ook de tweede'bedol- vene zichtbaar, hij leifde, doch zat met de beenen geklemd tusschen eenig hout. Met 'gftjote krachtsin spanning werd de ontgraving voortgezet, en na esu half uur van angst en spauniug was ook hij verlost. De derde echter, die op den bodem der put zich bevonden had, werd wel spoedig daarna ook bereikt, doch hij gaf geetr teekeneo van leven meer, De geneeskundigen kouden, na vergeefsche pogingen oin het leven bij hem weder op te wekken, slechts den dood constateeren. De plaats, waar het ongeluk voorviel, werd gedu rende het graveu door militairen afgezet, om de hou- derdeu nieuwsgierigen op een behoorlijken afstand te houden. Met 182 tegeu 132 stemmen is Donderdag in het Eugelsche Hoogerhuia het voorstel van Wemyss verworpen. De opkomst was veel minder talrijk dan bij de tweede lezing der kieswet, want de verwerping geschiedde toen inet 205 tegeu 46 stemmen. De Dinsdag gehouden zitting der fiuaucieele com missie var» de Londensche conferentie over Egypte was zeer ontstuimig en heeft naar men verneemt, onbevredigende resultaten opgeleverd. De Fransche gedelegeerden weigerden ten stelligste Engeland» voor stellen goed te keuren, eu voor zooveel meu uit de stemming der gedelegeerden van andere mogendheden mag opmaken, zijn zij niet ougeneigd zich bij hunne Fransche collega'» aaif te sluiten. Indien de geruch ten niet geheel ongegrond zijii, dan bestaat er wei nig hoop op eeu guustigen uitslag der conferentie. Heden is de commissie weder vergaderd, eu vermoe delijk zul de conferentie heden of Dinsdag a. s. een zitting houden. In het Lagerhuis deelde Gladstone mede, dat de flnauciëele adviseurs klaar zijn en de conferentie niet veel tijd meer noodig zal hebben. De commissie, door den Frauachen Senaat, belast met het onderzeek der regeeriugsvoordracht betref fende de grondwetsherziening, heeft inet betrekking tot de bevoegdheid van deu Senaat in financieel* aan gelegenheden, overeenkomstig het voorstel van den heer Faye, besloten i lo. dat de credieten, bestemd tei voorziening in de uitgaven voor de takken van openbareu dienst welke bestaan krachtens wetten of kracht van welhebbende decreten, niet kunnen wor den geschrapt, verminderd of vermeerderd dan door eeu besluit vau de Kamer eu van den Senaat2o. dat in een' speciale wet de lijst van die wetten en decreten opgenomen, en die lijst jaarlijks bij de finan- cieele wet zal gevoegd worden, met de wgzigingeu bij het vaststellen van de begrooting daarin gebracht; 3o. dat tot het doen vervallen of tot het vermin deren van alle kredieteu niet behooreude tot de bo venbedoelden eerst zal worden overgegaan na een tweede besluit, genomen door het lichaam (Kamer of Senaat) dat het sohrmppeu of het verminderen heeft voorgesteld4o. dat laatstbedoelde kredieten niet kunnen verhoogd worden dan krachtens een besluit vau beide Kamers. Het antwoord vau de Chineesche Regeering op de bekende nota wordt eerst Maandag a. s. te Parijs verwacht. Geachte Redacteur! Het zij mij vergund met een eukel woord terug te komen op een Pensioenfonds voor deu werken den stand, naar aanleiding vun bet schrijven van den heer Iinhols. Hij zegt: „Het oprichten van een Pensioenfonds voor Werklieden is een punt vau bespreking, dat sedert jaren niet alleen de aandacht der werklieden zelve, maar door roanueti van studie eri wetenschap is ter harte genomen." Hiermede wil b|j zeker zeggen, dat er reeds veel over gesproken is. Het is juist om van woorden tot daden te komen, dat ik voor het Pensioeufonds voor Werklieden miju oog sla op de Kamer van Navraag, die door de daad bewijst zich bet lot van de ongelukkigen aan te trekken. Gaarne zag ik dat de Kamer er ten minste den stoot aan gaf, wijl zij door haar «^utfaliteit en door haar invloed zoo machtig eeelwjjÊÉydragen tot het welslagen van een der noodzakelijkste in stellingen, een Pensioeufonds voor WerkHedeu, waar door in iie toekomst zooveel armoede zou worden geweerd. Dat ik de geschiedenis van Klaas Ris en de beschuldiging van mgtie- verwantschap met diens geestverwanten, benevens de overige liefelijkheden van den heer Iraholz jegena mij voor zijne rekening laat, zal de lezer mij wel ten goede houden. Met dank voor de plaatsing dezer regelen ben ik, mijnheer de Redakteur Een Commissielid vau een Ziekenfonds. Gouda den 17 Juli 1884. J. Mijnheer de Redacteur I Als vervolg op mijn schrijven der vorige week, ve'zoek ik U beleefd ook voor dit eeu plaatsje iuteruiineu, U de verzekering gevende alles zoo beknopt mogelijk heb oraschreveu, teu einde zoo zoo min mogelijk Uwe zeer beperkte ruitnte in beslag te nemen. Het verstrekken van pensioen anu oude of ge brekkige werklieden is eene uiet zoo gemakkelijke zaak als menigeen sich wel voorstelt, eu schijnt iu Nederland weinig levensvatbaarheid te bezitten, hetgeen mijns inzieus zijn voornaamste oorsprong vindt in den looustandaard, welke, over het algemeen, in Neder laud varre beneden dien van het buiten land staat. Het is dan ook mijus inziens in de eerste plaats daaraan toeteschrijveu dat Fratikrgk en België pensioenfondsen voor werklieden hebben, en voorts ook daaraan, dut die door den Staal zijn gesticht en wordeu beschermd. Tal van Corporatiën en Vereenigiugen in Neder land hebben beproefd een pensioenfonds opterohten, doch, voor zoovtr mij bekend, allen zonder gevolg, doordie:» de premie of de wekelgksche storting te hoog moet ziju om uau de uitvoering er van te kunnen voldoen. Een paar voorbeelden daarvan wi! ik hier even aanhalen. Vóór deu 24 Juni 1854 werden de werklieden (niet te verwarren met ambtenaren) in dienst van het Rijk en werkzaam op de Rgkswerkplaatseu, op hun ouden dag gepensioneerd, doch van dien datum af is die bepaling door de Regeering ingetrokken. Een adres van ruim 709 handteekeniugen voorzien van de betrokkeu rijks werklieden kou de Regeering uiet bewegen op Mat besluit terug te komen, en werd daarop afwijzend beschikt. Een poging om eeu ouderling pensioenfonds ónder de Rgkswerklieden te stichten, mislukte, toen de wekelgkscbe premieu, daarvoor benoodigd, berekend waren. Het Ned. Typografenbond, opgericht den tn Juni 1866, heeft eene bepaling in hare statuten om ouden va» dagen en gebrekkige werklieden te ondersteunen, doch daar zich tot heden niets**! harer leden daar toe heeft aaugemeld, kan daarover niet verder ge oordeeld worden. De Schuiteiivoerdersvereenigiug te Amsterdam richtte ecu pensioenfonds op, doch hief het, na 2 jaren te hebben bestaai:, weder op. Zelfs de Werkliedenvereeniging te Apeldoorn heeft, nu 2 jaren geleden, bij alle bekende Bestuurders van Werkliedenvereenigingen inlichtingen gevraagd tot het oprichten van een pensioeufonds, doch heeft niet» van haar bestaan doeu hooreu. Thans bestaat te Amsterdam eene uog pas opgerichte Werkman®vereeniging, genaamd „Vereeniging tot Steun des Ouderdoms." In die vereeniging worden personen opgenomen van 18—-50 jaren en bedraagt de coutributie voor 1830 jarigen 5, voor 30—40 jarigen 7 '/a en voor 40—50 jarigen 10 ct. per week. Deze vereeniging telt leden en begint haar uitkeeringen eerst na 10 7W. Volgens het oordeel van deskuudigen ia d« contributie véél te laag. wel niet direct, maar na verloop van 10 jaren hetgeen dan ook wel is na te gaau. Het Hoofdbestuur der Vereenigiug tot bevordering van Fabriek- en Handwerksnijverbeid iu Nederland, nam het initiatief lot bet oprichten van eeu Algemeen Nederlandsch Pensioenfonds voor Werklieden eu werd in hunne Algemeene Vergadering iu Augustus 1878 te Utrecht, besloten, eene gemengde Commissie te benoemen, en weltwee leden vau buu Vereeniging, twee van de Maatschappij tot Nut vau 't Algemeen, twee vau de Ned. Maatschappij van Nijverheid en twee van het ^lgemeeu Ned. Werklieden-Verbond, ten einde te trachten zoodanig fonds te stichten. Deze Commissie brucht iu November 1879 rapport uit harer wekkzaarj^edeii, en voegde daaraau toe Ontwerp-Statut^p. In Maart 1881 verscheen een tweede rapport; bij dit rapport waren gevoegd de pensioentafels met toelichting, opgemaakt door Dr. P. van Geer, Hoogleeraar te Leiden, en werd den 24 April 1882 eene Vergadering voor dat doel ge houden te Amsterdam, voor welke vergadering eene circulaire was verspreid onderteekead door 110 per sonen. waaronihr Ministers, Hoogleeraars, Rechtsge leerden, enz. enz. Aan bt langstelling ontbrak het dus niet, maar de grootste hiuderpaal welke iu deu weg stond, was, dat de pensioentafels netto berekeningen waren eu dus buiten alle onkosten waren brrekend, en men daarom een kapitaal van f 20.000 of eene jaarlijksche bijdrage van 3000 moest bijeen trachten te krijgen om daaruit alle onkosten, administratie enz. enz. te bestrijdeu. Hierover uittewgilcn zou te veel ruimte iunemen, en wil mij daarom ten slotte bepalen tot etii uittreksel uit de peusioeuUifels, vau 4 verschillende leeftijden. Voor eene wekelijksche storing van 10 ct. ontvangt men op zijn 60e jaar een pensioen per week van 1.59 als men met zijn 20e jaar begint te storten. 0.86 30e ii 0.415 40e u 0.15 50e nee Hieruit blijkt m i. duidelijk dat, wil men zich een pensioen veizekeren waarmede men op GQ-jarigeu leeftijd zijn verderen leeftijd onbesorgd kan te gemoet gaan, meu de wekelijksche storting aanmerkelijk moet verhoogen en alsdan veel te hoog wordt, tenzij men op zeer jeugdigen leeftijd begint te storten, iets, wat nu bij de oprichting voor velen onmogelijk is •egens hun leeftijd, en wat dc jongeren betreft die daartoe wil in de gelegenheid zijn, ik geloof dat er zeer weinigen zullen gevoudeu worden die op dien leeftijd reed» eene wekelijksche storting van 50 a 60 ets. per week zich zullen getroosten om na huu 60e levers- jaar onbezorgd te kuuneu leveu. Men ziet dus uit een en ander de raocielijkheid, zoo niet de onmogelijkheid vun een pensioenfonds voor werklieden, niettegenstaande elk vau het nut er van doordrongeu is. Moge echter de Mautscbappij tot Nut van 't Al gemeen, welke eerstdaags zal beslissen de zaak fiaanciëel en zedelijk te steuneu een gunstig besluit nemen en Heeren Patroons eu Particulieren mede daaraan hun steun schenkeu, opdat allereerst het beuoodigde kapitaal vun 20.000.bijeeu ze bracht is voor de benoodigde administratiekosten, dau zal spoedig blijken of het peusioeufoiids levensvatbaar is. Tot bet bgdrageu aan de administratie kunuen vereenigingen deelnemen voor 5.eu personen voor i.per jaur. Dat de Commissie, welke zich daarvoor zooveel moeite getroostte in haar edel streven niet worde *4elturgesteld, maar elk uaar zijn vermogen huu fiuantieel en zedelijk steunen, dau, maar ook dan alleen kan in Nederland een peusiouifonds voor werkliedeu tot stand komen waarvan bet nageslacht de vruchten zal kunnen plukken. Dankzeggende voor de verleende plaatsruimte, Mijnheer de Redacteur, blgve ik met achting UEd. Dienaar, J. Th. IMHOLZ. Gevonden en aan het bureau van politie gedepo neerd Een duimstok, twee zilveren vingerhoeden, een portemonnaie met 161/2 cent, een trupje, eeu zilveren oorbelletje, een goud eantille slot, eeu kin derzakje met zakdoek, een vrouwenzak met snuiste rij, een bril. Terechtzitting van Woensdag 16 Juli 1884. Kantonrechter: Mr. J. II. van MIEROP. Ambtenaar vau hel Openbaar Ministerie Mr. W. C. A. SCHOLTEN. te Rotterdam. VEROORDEELD: Huibert van Os, 33 jaar, papiermaker te Waddiux- veen, tot ll/| gulden of 2 dagen wegens dronkenschap te Waddiuxveen Pteter Pothuizen, 22 jaar, papiermaker te Waddinx- veen, tot 1 gulden of 1 dag wegens dronkenschap te Waddiuxveen Pieter Verroen, 24 jaar, timmerman te Waddinx- veen, tot D/g gulden of 1 dag wegens dronkenschap te Waddinxveen Gerrit Snaterseo, 48 jaar, baanspiuner te Moor drecht tot 10 guldeu of 3 dagen wegens dronkenschap te Moordrecht; Willem Schippers, 38 jaar, timmerman te Bleia- wgk, tot twee boeten van 3 gulden of 4 dagen wegens dronkenschap te Bleiswijk en te Zevenbuizen Jacob vau Donk, 88 jaar, pakhuisknecht te Gouda, tot 1 guldeu of 1 dag wegens dronken schap te Gouda Bnrtholomeus de Ronde, 55 jaar koopman te Gouda, tot l'/f gulden of 2 dagen wegens dron kenschap te Gouda Theodoras Simmers, 34 jaar, 'g jouwerman te Gouda, tot Vf gulden of 1 dag wegens dronken schap te Gouda Izaak Antonie vap Leeuwen, 34 jaar, touwslager te Gouda, tot l gulden of 1 dag wegeus dron kenschap te Gouda Maria Spieringshoek, 26 jaar, publieke vrouw te Gouda, tot 5 guldeu of 3 dagen wegeus dron kenschap te Gouda J. v. R. en J. S., visschers te Gouda, de le tot 6 gulden of 2 dagen, de 2e tot 3 guldeu of 1 dag wegens visscheu met dobbers iu eens anders viscbwater onder Waddinxveen zonder schrif telijke vergunning van den rechthebbende A. J., stalhouder te Gouda, tol 1 l/a gulden of l dag wegens des nachts laten losloopen van zijn hond op de straat te Gouda H. M., schilder te Gouda, tot 1 guldeu of 1 dag wegens liggen in eer. grasperk in het plantsoen te Gouda1; A. V., landbouwer te Moordrecht, tot eene boete van 3 gulden eu eene boete van 1 gulden oï 2 dagen wegens als geleider van een kar bespannen met twee honden zitten op die kar onder het rijden te Gouda, en de houden niet voorzien hebben van muilkorven. VRIJGESPROKEN B B., tuinier te Boskoop, Van de aanklacht in kennelijkeu staat van dronkenschap zich te hebben bevonden op den openbaren weg te Waddinxveen. (Tegenover de verklaring van den gemeente-veld wachter van Waddinxveen stondei^ de onder (ede afgelegde verklaringen van drie getuigen, volgens welke de beklaagde uiet in kennelijkeu staat vau dronkenschap had verkeerd, waarom de Kautonrechter het feil den beklaagde te laste gelegd wel wettig maar oiet overtuigend bewezen heeft verklaard. Voor het ARME GEZIN, dat DRINGEND blijft aanbevolen, is sedert de vorige opgave ontvangen by den heer Steenmeijervan C. H. S. 2.50, van F. G. S. (uit de spaarpot) 0.50, van E. S. (idem) 0.50, van J. C. van van A. 1.—, van F. G. 1. bij Mr. J. Fortuijn Droogleevervan P. 5. Totaal 10.50 eu met de* vorige opgaaf 19.45. De BURGEMEESTER van Gouda, brengt bij deze ter kennis van de belanghebbenden, dat door deu Heer Provincialen Inspecteur der Diiecte Belastiugen enz. te Rotterdam, op deu 14 Juli 18S4 »s executoir verklaard het Kohier nu. 3 voor de Belastiug op het Pertoneel, wgk K. tot en met N. Dat voormeld Kohier ter iuvorderiug is gesteld in baudeu van den heer Ontvanger, dat ieder daarop voorkomende verplicht is, zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen, en dat heden ingaat de termgu van DRIE MAANDEN, binnen welke de reclames behooren te worden ingediend. Gouda, deu 18 Jali 1884. De Burgemeester voornoemd VAN BERGEN IJZENDOORN. KENNISGEVING. De BURGEMEESTER van Gouda, brengt bij deze ter keuuis van de belanghebbenden, d den heer Provincialen Inspecteur der Directe""Be lastingeu enz. te Rotterdam, op deu 15 Juli 1884 zijn executoir verklaard de Kohieren no. 3 en 4 van het Pattntrecht dienst 1884/85, wijk E. tot en met N. Dat voormelde Kohieren trr invordering zijn ge steld eu hauden vau den heer Ontvanger, dat ieder daarop voorkomende verplicht is, zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen, eu dat hedeu lugaat de termijn *au DRIE MAANDEN, binnen welke de rrclames behooren te worden ingediend. Gouda, den 18 Juli 1884. De Burgemeester voornoemd VAN BERGEN IJZENDOORN. GEBOREN: 17 Juli. Maria Antoinette, ouders J. C. Gotte en E. H. F W. Bwtz. 18 Maria, ouders A. Kuis en T. M. van Duga. Renske, oudeT» V. 1. Tvrwerda en S. J. de Boer. OVERlKDBNi i® Juli. A. 1. T. Polet, 1» -»• Edel man, - UfsJ. J. Stn.er, 4 j. 11 u. ONDEHTROÜAD: 18 Juli. J- 8. de Joop, 40 j. en J. Kenning, 28 i. J- H. Euij 23 j. en A. v«n leeuwen, 2S j. L. Vi.aer, te Krimpen t/i lJeel, 1» j. en G. Dokter, 17 j. J. Tersmitten, 22 j. en C. Kromhout 24 j. OVERLEDEN A. Berkouwer.44 j. W. de Koter, 34 j. ONDERTROUWD A. Weggemun, te Ouderkerk u/d IJ wel 27 j. en M. Vi», 28 j. J. de Grnil, te Goud», 22 j. en A. M. de Brnijo, 24 j. GEBOREN Gerrit, onder» G. Vieeer en A. Verenel. Adrian», ouder» T. de Boom eo M. de Groot. OVERLEDEN J. Verboom 38 j. J- J- de Jong, 61 j. GEBOREN Willemijntje, onder» H. Stoppelenburg en M. P. Cornetisse OVbRLEDEN N. Boom 42 j. SP ffira om «srs a |f| Ondertrouwd J. B. de JON O J. KEÜNING. Gouda 18 Juli 1884. Veendam »>2»i3 cfC.V-- rs fe.-3 .- VPS -3>t C. Pt ->3nraA£2.ai5J •-O §5? Ondertrouwd A DRIANA van LEEUWEN. *|l j[| Gouda18 Juli 1884. 9MS Ondertrouwd ,or EN Frederica Locisa Steenbergen. Gouda, 18 Juli 1884. Algemeene kennisgeving. Voorspoedig bevallen van eene Dochter M. J. WECK—van Leeuwen, Gouda 18 Juli 1884. Onze lieve Zuster THEODORA JO ANNA MARIA van GULPEN, Echtgenoot van den Heer B. A. Egtër van Wissekerkb, is den 17' onverwacht overleden. J. D. FORTUIJN DROOGLEEVER— van Gulpen. Mr. J. FORTUIJN DROOGLEEVER, Eenige kennisgeving. Heden bverleed alhier, na een langdurig lijden, onze gelifede oudste Zuster en Behuwd- znster WILHELMINA MARIA CATHARINA van DONGEN BOLDING, in den ouderdom van bijna 69 jaar. Uit aller naam, J. E. van DONGEN BOLDING. Gouda 18 Juli 1884. De ondergeteekende bericht, dat zijn van des namiddags 5 uur G HSL G TEN zal zgn, tot het geven van een besloten partjj. J. H. GROTTENDIEOK, Herthuis Voor een JONGELING die met SEPT. a. s. her-examen doet voor Afd. A, der Rijks L. School te Wageningen, wordt te Gouda gelegenheid gezocht tot het ontvangen van in Ned. Taal, Geschiedenis en Rekenen. Brieven en voorwaarden franco onder No. 993, aan den Uitgever dezer Courant.

Goudsche Courant | 1884 | | pagina 2