J fit BEROEMD PAARDENSPEL HENDRIK CONSCIENCE EXMSSmüSIS» „VOLHARDING" HET SCHOOLFEEST. JtOT&RISHÜIS, Bultenlandsch Overzicht. KENNISGEVING. AD VERTEN TIÉN Kost, Inwoning en Bewassching, Firma wed. v. Lookcren Campagne Üagelijksche Tentoonstelling Alva's laatste Rit. C. W. van de Velde. Wijnen, Binnen- Buitenlandsch Gedistilleerd. ANT HON IJ van TRIET, Mejufvrouw BEGEER, van BLANUS COHEN, Het echte merk F. W. STüTE, namiddagen, dat er geen school is, van de straat en ten derde (de voornaamste reden, waarom men op deze wijze te werk gaat) krijgen de knapen de bekwaamheid ora zelf hunne kleederen te herstellen, als er ieta aan stuk is, wat huu op lateren leeftijd van veel nut ka» wezen. (Huisvrouw). Voor eenigen tijd werd de Eogelsche regeeriug iu het Lagerhuis geïnterpelleerd en gevraagd of zy het niet noodig achtte bij den grooten aanvoer van oleomargarine en kaas uit Amerika, aldaar een onder zoek in te stellen, ora alzoo tot overweging eener andere vraag te geraken of er geeu maatregelen behooren te worden genomen tot bescherming van hei publiek tegen het verderfelijke en giftige bocht der Yankee-knoeiers. De Regeering verklaarde zich tot dit onderzoek bereid en ontving door bemidde ling van den Engelschen gezant te Washington die zich daartoe io betrekking had gesteld met het departement van landbouw te Washington, hetvoigeude zeer eigenaardige exposee van den Amerikaanschen toestand op dit oogenblik „Ongeveer de helft a twee derde der boter, te New-York ontvangen, wordt geklassificeerd onder „but- terine", een mengsel van ongeveer gelijke gedeelten reuzel en goede boter. „Suiue" wordt als „butterine" geqlassificeerd en beeft dezelfde bestanddeelen, alleen wat meer reuzel. Maar oleomargarine wordt gefa briceerd uit vetten vau allerler aard. Daartoe worden talk, reuzel, katoeuzaad, aard noten en andere oliën bijeengeschraapt uit alle hoeken en landen. Deze vetten worden „geneutraliseerd" door salpeterzuur, gemengd met igelk, room, of slechte boter, en dan gekarnd. Het zuur in deze combinatie is natuurlijk hoogst nadeelig voor de gezondheidhoe meer er van, hoe nadeeliger. Vele dezer producten kan men van echte boter teraauberuood onderscheiden. Zelfs deskundigen kunnen dat niet. Een onderzoek met behulp van microscopen en zwavelzuur is onvermijdelijk, om het ware karakter dezer combinaties vast te stellen. In vele staten zijn wetten van kracht, welke de fabrikanten dwingen hunne artikelen te raerkeu volgens hunne ware bestanddeelenmaar ongeluk kigerwijze wordt de verbruiker bedrogen, doordien de merken, bij aankomst der fabrikaten ter plaatse hunner- bestemming, verwijderd worden. De bijkans algemeene afkeuring dezer bochtproducten oefent over het geheele land een krachtigen invloed, en zouder twijfel zullen er sterke maatregelen worden genomen, ora hen, die deze fraudes uitvoeren, te ontdekken en te straffen." Hierbij kan nog worden gevoegd dat in een toespraak door den voorzitter der open bare gezondheidscommissie te New-York Nederlaud door hen speciaal werd genoemd als een der ge westen, werwaarts de bocht-fabrikanten der Unie hunne schadelijke en giftige knoeiartikelen zenden en het is dan ook hoog noodig dat het Nederlaudsche publiek wete wat men het in den maag stopt. Men leest in het D. v. Z. H. Het bericht nopens Atjeh, 't welk de Arnh. Ct. putte uit een brou, die zij volkomen vertrouwde, is uaar wij met zekerheid vernemen geheel erfijuist. Onze troepen zullen Atjeh (met uitzou- deriug van den Kraton) niet outruimeu. 't Stelsel van concentratie, waartoe besloten werd, is geheel iets audsrs dan 't denkbeeld, indertijd door generaal Va» Swiete» aanbevolen] Ten aanzien van, de Nisero-quaestie wordt ver zekerd, dnt de onderhandelingen tusschen de beide gouvernementen over het gevolg geveu aan het schikkingsplan, die nog altijd werden voortgezet, in de jongste dagen tot een voor Nederland be vredigende uitkomst hebben geleid. Het Hbl. maakt in zake Atjeh de volgende opmerking Er zijn thnns hier te lande éen aantal opperofficieren, die iu Atjeh gedieud hebben. Eischt niet 's lands belang, dat de regeering uit die officieren eene commissie benoeme, die haar voor licht omtrént de beste wijze ora ons gezag qp dat deel van Sumatra te vestigen met de geringste opofferingen In de gemeente Vries heeft de burgemeester een aardig middel bedacht om het trouw school bezoek en tevens den bloei der Rijkspostspaarbank in die gemeente te bevorderen. Op voorstel van dien burgemeester heeft namelijk onlangs de gemeenteraad te ries met eenparige stemmen het besluit geuomep, om aau kinderen, die aldaar trouw de school bezoeken, maandelijks een kaartje te geven. Een bepaald aantal van die kaartjes geeft recht op het ontvangen van een geldelijk bedrag, met dien verslaude, dat dit geld dadelijk in de rijkspostspaarbank moet belegd worden. Deze practische weldadige maatregel, die alle aanbeveling verdient, is op I dezer in werking getreden. Iet» nieuws is hetgeen er te Lubeck bestaat, t Vanwege het Armbestuur wordt ,daar sedert eenige jaren onderwij» in handwerk gegeven aan jongens. Tot uitbreiding van dat onderwijs heeft dat bestuur nu onlangs eene tuinschool opgericht. In eene der voorstedeu is een stuk tuingrond op zoodanige wijze aangelegd, dat elke knaap een afzonderlijk kleiu deel bekomt, hetwelk hij zelf onder de leiding van een bekwaam tuinman bewerken en verzorgeu ..moet. Tw.ee namiddagen iu de week zijn daarvoor bestemd. Omspitten, bemesten, zaaien en uitplanten, alles moet uitsluitend door de jongens zeiven ge schieden. De vruchten, op hun grond geteeld, zijn hoofdzakelijk aardappeleu en groenten, eu de knapen mogen wat hun stukje grond opbrengt voor zich zeiven behoude^, als eene kleine bijdrage in de huishouding der ouders. Het doel is, evenals bij het ond'erwijs in hand werk, de jongens aan eene werkzaamheid te gewen nen, die orde en regel eischt, en tegelijkertijd den lust bij hen op te wekken voor tuinbouw en land arbeid, en hun eeuigp keunis daarvan mede te deelen. (Huisvrouw.) In de N. G. Ct. leest men Sedert eenige dagen heeft te Grouingen verblijf gehouden een Duit9cher, die voorgaf familie te ziju van een paar kooplieden daar ter stede, bij wie hij alle gastvrijheid geuoot en logeerde. Gisterennamiddag had hij van een hunner 105 geleend, onder voorgeven daarmede goede zaken te kunnen doeu bij een paar zijuer kennissen, die zich hier zoudeii bevinden eu die goudeu voorwerpen en geraden wilden verkoopen. Hij kwam uiet terug en liet niets van zich hooren hetgeen tengevolge had dat hiervan aangifte werd gedaau bij de polititie. Toen hij door de recherche werd gevonden in epo slaapstee op Schoolholm, ging hij aan den haal. Hij wist door over den muur te klimmen en daarna by een der buren door een raam te verbreken de straat te bereiken en op den loop te gaan Na verschillende straten, achtervolgd door de politie te hebben doorgerend, werd hy eindelijk iu de Folkfngestraat gegrepen en naar het bureau gebracht. Gelukkig dat nog iu ziju bezit zyn gevonden 94 van het geleende, zoomede een pak zijden doeken en een partij boorden, die hij, om de gastvrijheid te beloonen, by een zijuer gefingeerde familieleden alhier „op den kop had getikt" gelgk de techni- Een blijmare wa9 het, toen eenige weken geleden de leerlingen der hoogste klnsseu van de kosteloozc en bijzondere scholen kon worden medegedeeld, dat dit jaar weder met de getrouwe schooibezoekers een uitstapje zou worden gedaan. De enkelen, die 2 jaar geleden het reisje hadden medegemaakt, de velen, die er broertjes en zusjes over hadden hooren spreken en de nieuwelingen zij spraken en luister den over hetgeeu vroeger genoten was en hetgeen nu te zien zou zijn. De Plaatselijke Verteniging tot bevordering van liet onderwijs en schoolbezoek had niet te vergeefs gerekend op de offervaardigheid der Goudsche ingezetenen. Trouwens; wie zou weigeren, waar het eene bijdrage geldt, oin de kinderen der mingegoeden eens een dag van genot te bezorgen Eindelijk was die lang gewenschte dag (27 Juli) danr. Ruim 200 leerlingen der ko9telooze en twee bijzondere scholen vereenigden zich te 7 uur op het ruime pleiu van de le kostelooze school. Als vroegere jaren, mochten de behoeftige leerlingen der school voor Chr. nat. onderwijs ook nu niet deelen in de feestvreugde. Natuurlijk waren ze ook nu door de Commissie uitgenoodigd als vroegere jaren volgde ook nu, helaas eene weigeriug. Begeleid door de muziek der stedelijke Schutterij trok de lange schaar door de straten eu langs de singels naar het station. Weldra weerkloukeu de vreugdeliederen uit de wagons 't schijnt wel, dat altijd met het sluiten der portieren, de monden zich ontsluiten, en toen de stoomfluit het sein tot vertrek gaf, was de afscheidsgroet een jubelkreet - en de traan, die doorgaans de eerste vergezelt, vervangen door onafgebrokeu gejuich. Zang en lach wisselden elkan der op de reis af tot den Haag bereikt was, en de geheele stoet zich naar het café „Bosch- en Veldzicht" langs den 'Beiuideuhoutschen weg begaf, ora door een stevig ontbijt zich te sterken voor een deel van deu dag. Allereerst werd het pano rama „Slag van de Pyramiden" bezichtigd. Hierop volgde eeue wandeling door het bosch naar den dierentuin. Dat in de Maliebaan inspectie van de militairen gehoudeu werd, waarbij de heerlijke mu ziek der Grenadiers hare tonen deed klinken, was voor alle toebtgenooten eene aangename verrassing. Na den tuin wns het Muuritshuis aan de beurt en hierop volgde eene splitsing van het gezelschap. De jongens werden naar de Gevangenpoort geleid, en de meisjes naar oe gaarkeuken in de Assendelft- straat. J Dat zich het eten liet smaken eischt geen betoog, en, gerestaureerd in den meest uitgebreiden zin des woords, maakten de meisjes ruimte voor de jon gens, die juist aankwamen, om zich aan spijs en drank te goed te doen, terwijl de meisjes het pano- rama „Mesdag" bezichtigden. Ongeveer 3 uur was het plein 1813 de plaats, om zich welr te vereenigen. Daar werden eenige liederen gezongen en toen ging het langs de Cremer- en Verheullbauken wandelende naar het glanspunt van den dag naar duin en strand. Zeker bespoelde het zilte water zelden voetjes van meer dankbaar blijde kinderen dan het nu gedaan werd, en toen eindelijk de pas verbouwde koepel op het duin bereikt werd bood de ruifae speelplaats iu bet duin eene uitste kende gelegenheid, om te pogen de kinderen te ver moeien, wat tot heden niet mogelijk was geweest. Ze waren echter onvermoeid brood en bier lieten zich wèl smaken, doch by het aanvaarden van den terugtocht was van vermoeidheid geen spoor zichtbaar ja! wie weet, of 't wel zichtbaar zou worden, indien het mogelijk ware zoo een dag van 48 uren door te brengen. "Per stoomtram naar den Haag; per sneltrein naar Gouda eu de keeltjes behoef den niet gesmeerd, de ambitie tot zingen niet opge wekt te worden. Gouda was bereikt. De muziek wachtte de reisgenooteu en de tocht langs Singel en straten tot het punt van uitgang was het einde van den feestdag. Op het pleiu sprak één der hoofden onzer scholen een woord tot de kinderen eu bracht nameHB de kiuderen hunnen dank tot de Commissie. Het „lang zullen ze leven" daverde door de lucht. De heer J. J. Grootendorst sprak een bemoedigend woord tot de kiuderen en daarna werd dezen langzaam de ge legenheid tot vertrek gegeven. De heer A. Roote- boom dankte namens de Commissie de geleiders voor de uitstekende wyze, waarop zij hadden medegewe/kt om het feest te doen slagen. De heer Heudriksen, agent in den Haag, die als altijd van het begin tot het einde als geleider tegenwoordig was en ook nu weer toonde, hoe hij uitstekend weet te helpeu, en daardoor als het ware een deel uitmaakt vau de feestcommissie, was natuurlijk hierbij niet tegen woordig. Bij het afscheid iu deu Ilaag was hetn reeds aller dank gebracht. Zoo behoort het 7* Kinderfeest tot het verledene. Wij eindigen echter niet, dan na eerst de Commissi» te danken voor het geen zij heeft verricht; wij wen- schen haar geluk met het uitstekend succes, daar ook nu het feest zonder de geringste stoornis afliep, en van harte wenschen wij, dat deze Commissie nog tal van raaien een feest zal kunnen organiseeren als het gevierde. Moge het haar daartoe nooit aau steun ontbreken! Tot heden miste zij dien niet, en daarom ook U dank, ingezetenen van Gouda! die steeds be reid wanrt bij te drogen, wanneer het er om te doen was behoeftigen kinderen een vreugdedag te bezorgen. Weest verzekerd, dnt de goede indruk door de Kin dereu op zoo'n vreugdevollen dog verkregen de beste rente is op uwe gave. De cholera blijkt, zoowel te Marseille als te Tou lon, een weinig afnemend, hetgeen in Frankryk een zeer geruststellenden invloed heeft. Men bedenkt nog weinig dat Augustus, de warmste maand, nog komen moet, en dat zoowel September als begin October bij vorige epidemieën een groot aantal slachtoffers aan te wijzen hadden. Eenige bladen hebben huune cholera-rubriek gesloten. In de omstreken van de aangetaste steden komen telkens verspreide gevallen voor. Te Velaux, te Ber- re, aan boord eener tnrtane die zout uit Marseille ver voerde, te La Vallette, te La Seyne, te Jolliès-Pout werden gevallen waargenomen. Uit Nimes komt we der een bericht, van tegenspraak vergezeld. Uit Lyon is niet meer vernomente Parijs waren drie per sonen in het hospitaaltwee ervan zijn ontslagen, de derde is nog niet .overleden. Uit Lissabon wordt geiqeld dat op het gerucht als zou te Huelvn een schip choleralyders aan boord binnengeloopen zijn, eeu groot deel der bevolking van Huelva de stad ontvluchtte en de Portugeesche grens overstekende, te Castro Marim is aangekomen. De Fransche Kamer heeft in de discussie over verscherpte gezondheidsmaatregelen Paul Bert niet in het gelijk willen stellenzij is, op voorstel der Regeering, tot de eenvoudige orde van den dag overgegaan. Eene opmerking van dr. Clémenceau, dat de Ac.démie zoo weinig instructiën geeft, wordt door de bladen zeer beaamd. De bijdragen in geld vloeien steeds ruim naar de twee geteisterde steden, te Marseille is een conflict tusschen de openbare armverzorging er. de admini stratie der gaarkeukens ontstaan, over de verdeehng der gelden meu hoopt op eene schikking. De commissie uit den Franschen Senaat voor de grondwetsherziening heeft besloten alle amendemen- teu te bestryden, ten doel hebbende om art. 8 (over de bevoegdheid van den Senaat in financiëele aangelegenheden) in het ontwerp weder op te nemen. Het amendement van Marcel Barthe, dat, in geval Kamer en Senaat het voortdurend oneens blijven, een in het vorig jaar toegestaan crediet ipso facto n^jde begrooting blijft gehandhaafd, vond evenmin in de oogen der commissie als dat van Berlet, <ffi|Qkende om art. 8 te herzien, voorzoover dit slaat op het opheffen of verminderen van credieten. De Gazette" van Bfus^el dringt aan op een li beraal monsterpetitionnemeut tegen de clèricale school wet vap het ministerie-Malou. Dat beeft in 1857, -onder gelijke omstandigheden, tegenover het ontwerp* De Decker ook geholpen. De Zaterdag te Mnuche9ter, tegen het Hoogerhuis gehouden demonstratie werd door 80.000 pefcsonen bijgewoond. De heer Bright presideerde. Onder de aanwezigen bevond zich ook de minister van oorlog, Lord Hartingtou, die mede protesteerde tegen de houding van het Hoogerhuis, maar eene agitatie om hervorming van het lichaam te verkrijgen, op dit oogeublik ongeraden noemde. De heer Bright zeide, dat het doel der vergade ring was, het Hoogerhuis te dwingen, de Reformbill aau te neraeu. Indien de Lords bleven wei geren, zou het volk eischen, dat eene onvader landlievende aanmatigende oligarchie vernederd werd. Eene resolutie, waarin geprotesteerd werd tegen de houding vau de Lords en tegen het door hen uit geoefende recht van veto werd met algemeene stsmmen aangenomen. In Servië is men tegenwoordig bezit; de jongst vastgestelde herziening van de grondbelasting in toe- ring te brengen. Het schijnt dat de fiscus daar- groote moeilijkheden ondervindt, ziodat de Re geeriug bet zelfs raadzaam heeft geoordeeld de mi litie-reserve ouder de wapenen te roepen. De Bunus van Croatië gaat tegenover de steeds aanhoudende beweging van de studenten te Agram minder door tastend te werk. Vandaar dat de Hongaarsche bla den opeen krachtiger optreden tegen heu aandringen. De BURGEMEESTER van Gouda, brengt by deze ter kennis van de belanghebbenden, dat door den Heer Provincialen Inspecteur der Directe Belas tingen enz. te Rotterdam, op deu 25 JULI 1884 is executoir verklaard het Kohier van de Belasting op net Personeel, dienst 1884/85, Wijk O. tot en met T. Dat voormeld Kohier ter invordering is gesteld in handen van deu Heer Ontvanger, del ieder daarop voorkomende verplicht is, zynen aanslag op deu bij de wet bepaalden voet te voldoen, en dat heden ingaat de termijn van DRIE MAANDEN, binnen welke de reclames behooren te worden ingediend. Gouda, deu 28 Juli 1884. De Burgemeester voornoemd VAN BERGEN IJZENDOORN. KENNISGEVING. De BURGEMEESTER van Gouda, brengt bij deze ter kennis van de belanghebbtnden, dat door den Heer Provincialen Inspecteur der Directe Belas tingen enz. te Rotterdam, op den 25 Juli 1884 is executoir verklaard: het Kohier van het Patentrecht dienst 1884/85 Wijk O. tot en met T. Dnt voormeld Kohier ter invordering is gesteld in handen van den Heer Ontvanger, dat ieder daarop voorkomende verplicht is, zijnen aanslag op den bij de wet bepaaldeu voet te voldoen, en dat heden ingaat de termijn van DRIE MAANDEN, binnen welke de reclames behooren te worden ingediend. Gouda, den 28 Juli 1884. De Burgemeester voornoemd VAN BERGEN IJZENDOORN Burgerlijke Stand. GEBOREN 25 Juli. Benjamin Douwe, ouders J. Boere cn C. van der Veen. Elizabeth Johanna, oudera J. M. ran der Werf en G. Feltx. 27. Karei Johauues, ouders H. de Rooij en L. Zieleman. - 28 Cornelia Adrian-), oudera J. P. VVeijer en J. (GS. ran Trotsenburg.Elizabeth Jobanua, ouders P J. dc Reus en J. M. Lugthurt. OVEKLEDEN 26 Juli. J. Overeijnder, 8 d. J. G. Duijs, 4 m. J. de Jong, 58 j, 27 J. E. la I.au, huisvr. van L), K. ran Meertcn, 74 j. 11 ra. Moordrecht GEBOREN Margaretha, oudrrs W. Koeman en J. Hogeues. Maartje, ooders K. tan der Weyde en M. Hogerrorst. Annigje, ouders F. Vink en J. »nq der Mazen. Teunis, ouders M. Slavenburg en M. Bloot. Leendert, ouders G. Diepenhorst eu A. Bloot. Marinas, ouders K. de Groot en J. Dekker Huibertje, ouders C. van Zauten en W. Aulinvti. OVERLEDEN A. Tuinder, 27 d. C. J, van Delft, 1 m. I. de Jong, wed. van 1/ Verkaik, 71 j A. Tom, echtgenoot van L. Kool 69 j. ONDERTROUWD G. J. ran Gcndt, 45 j. (te Rotterdam) eu D. Toin 29 j. Gouderak GEBOREN Jncomijntje Jacobs, ouders A. de Jong en C Hoogendoorn. OVERLEDEN F. Mudde 2 m. Stolwijk GEBOREN Cornelia, ooders J. Koolwijk en W. Loe«e. Cornelis, ouders W. blappendel en A. Verborg. Dirkje Era, ooders E. Bohres en A. Verborg. OVERLEDEN A. Sloof N- A. van Dam 45 j. - K. Verdoold 57 j. P. N. Berger 20 j. Haastrecht GEBOREN. Jan, ouders D. Reoeman en N. Aoker. Cornelis, ouders E. Hol en S. F. Leenwis. OVERLEDEN; Johanna Oosterling 55 j. Zevenhuizen: GEBOREN. Hendrik Izanc, ouders H. Nieuwland en A. Bos. OVERLEDEN. T. Hofman, 2 m. - N. Klomp, 37 j- M. van der Wilt, huisvr. von 8. Bos, 44 j. ONDERTROUWD. A. Hoflaod en H. Brandhorst. Voorspoedig bevallen van een Zóón, J. A. S. WEIJER- V. TROTSENBURG. Gouda28 Juli '84. Heden overleed na een langdurig lijden van raim acht maanden rajjn hartelijk geliefde Echtgenoot JACOBUS de JONG, in den ouder dom van 58 jaren. Mede nit naam der Kinderen, Wed. J. de JONG—van Geelen. Gouda, 26 Juli 1884. Na eene Echtvereeniging van bjjna 52 jaren, ontviel heden mij, mjjne Kinderen, Be huwd- en Kleinkinderen, mijn trouwe Gade JOHANNA ELISABETH la LAU, in den ouderdom van 74 jaren en 11 maanden. D. K. van MEERTEN. Gouda, 27 Juli 1884. Een AMBTENAAR der Posterijen zoekt tegen 15 AUG. e. k. bij fatsoenljjke burger lieden te Gouda, benevens gebruik van een VRIJE KAMER. Reflecteerenden worden veriocht franco brie ven in (e zenden aan het Postkantoor Schiedam, onder letter A. TE HUUR een flink ruim BOVENHUIS op een der beste standen met vrijen opgang en waterleiding, huurprijs 2.50. Brieven franco ouder No. 1002 aan het Bu reau dezer Courant. Steenf abriekanten, Z ALT-BOMMEL. Vertegenwoordigd door: BE EU IV IJK. Te spreken DONDERDAGS ,in «de Har monies te Gouda. Geldersche Kade te Botterdam. van de beroemde Schilderij Geschilderd naar de teekening van Ch. RO- CHUSSEN, door de Heeren N. van der WAAIJ en E. S. WITKAMP, Jr. Entree 40 Cents. WiJDSTRAAT, vraagt eene voor Noodhulp of voor Vast. GELIEVE OP NAAM EN STANDPLAATS TE LETTEN. komt van dit jaar de Goudsche Kermis be zoeken met een geheel nieuwe gasverlichte tent, welke zal gebouwd worden door den Heer Fa aij. De Tent zal geplaatst worden op de Markt tegenover de Waag. De Directie ver wittigt aan het geëerde publiek van Gouda en omstreken, dat zjj alhier zullen arriveeren met een gezelschap van 35 werkende Leden en 14 goed gedresseerde Paarden. (ff Waaronder zich bevindt het Gou- dasche zwart Merriepaard hetwelk voor 2 jaar is gekocht van den Heer Erberveld, en is nu in vrjjheid gedresseerd en bereden in de hooge rijschool door den Heer H. Blanot. De eerste VOORSTELLING zal plaats heb ben op DONDERDAG 31 JULI en verderge- durende de Kermis, des avonds ten 81/, ure. iff Van af DONDERDAG iedere dag Extra Kinder- en Familie-Voorstel ling van 24 uur, waarin werkzaam zullen zijn de gedresseerde PONEY'S en de gedresseerde TIJGERHONDEN. Prijzen der plaatsenle rang 99, 2e rang 75, 3e rang 50 en 4e rang 25 ets. Kinderen beneden 10 jaar betalen op de eerste rang half geld. De. Voorstellingen zullen dageljjks door Pro gramma's worden bekend gemaakt. De Directie, BLANUS en COHEN. De DIRECTIE der Stoomboot-Maatschappij maakt bekend dat 31 JÜLI 12 en 3 AU GUSTUS de BOOT van Gouda naar Boskoop zal VAREN 's nachts één uur in plaats van 's avonds 8.10. KantoorPEPERSTRAAT K 244a. Handel in VIEUX COGNAC, f 1.50, 1.75, 2.-, 2.25, 2.50 de flesch bij minstens 3 flesschen. uit de Sigarenfabriek van Gebr. van GEN- DERINGEN te Amsterdam, is voor deze plaats uitsluitend verkrjjgbaar gesteld bjj den onder- geteekende. Verpakking en qualiteit zeer aan te bevelen. Gouda, Juli 1884. in Tabak en Sigaren. Korenbeurs. Markt. 1)11 FIIL' I? \i R\DIKALE GENEZING desverkiezend wordt UitLiiJlmovereengekomen voor eeu bepaalde prijs, be- tnalbair na genezing. Daartoe zyn 20 kamers ter beschik king der patiënten gesteld. WAEUSEGERS, Heelmeester van Jbreuken, Groenplaats 35, te Antwerpen. in alle Binnen- en Buitenlandsche Cou ranten, worden dadeljjk opgezondendoorden Boekhandelaar A. BRINKMAN, te Gow1 a.

Goudsche Courant | 1884 | | pagina 6