Broodbakkerij WINKELJUFFROUW T. Goedewaagen en Zonen Bultenlandscb Overzicht. Kleinhandel in Sterken Drank. ADVERTENTIEN. K F. MESSER. zullen coulant verkocht worden. Firma wed. v. Lookeren Campagne FLINKE AGENTEN burgerlijke Stand. J. C. KJSOS, 48 1 Si s3i K. L. RECKERS, WITTE GOEDEREN. Specialiteit in Flanellen GOuDA, 7..7o te ROTTERDAM. ANTHONIJ van TRIET, vonden. Alleen niet in Nederland, waar de Vertegen woordiging al eren bang ?oor de openbaarheid is als de Regeering ïelf. Men spreke toch niet tan een noodzakelijke kieeohheid ten aanzien fan Engeland. AU de Auero-quaestie in het Engelsche Parlement openbaar behandeld wordt en de Engelsche Regeering de fertegecwoordigiug en het rolk geheel op de hoogte houdt door haar antwoorden op de iuter- pellatiën en haar uitvoerige gepubliceerde bundels •tukken als zelfs in het Engelsche Parlement zoo weinig rekening met de kieschheid wordt gehouden, dat men zich niet schaamt voor de lompste uitvallen tegen Nederland dau begaat de Nederlandsche Regeering zeker geen onkieschheid, wanneer zij vau haar syde de Nederlandsche vertegenwoordiging en het volk geheel op de hoogte brengt, en is het ook niet oukiesch, dat de zaken in onze Kamer in het opeubaar worden besproken, waarbij zeker onze Kamerleden zich bescheidener en wellevender tegen over Engeland zullen uitlaten, dan sommige minder vriendelyke Engelschen in huu Parlement zich teu aanzien van Nederland hebben geuit. Een Salomonisch vonnis werd onlangs door den rechter van de Hongaarsche badplaats Szliaes ge veld. Hij heeft twee dokters aldaar, die sinds langen tyd elkander uit broodnijd in het vaarwater zaten en met hunne concurrentie het den badgasten lastig maakteu, ieder tot eeu geldboete van ƒ50 veroordeeld. Als grond voor het vonuis werd aaugevoerd, dat „de beide baddokters de waardigheid van huu ambt eu stand uit het oog verloren; dat zij door hun verregaande zelfzucht en broodnijd den goeden naam der badplaats benadeelden en door hunne schandalen en hun indringen de rust der badgasten verstoorden, waardoor de gunstige werking der kuur op hen, die er kalmte en genezing komen zoeken, verijdeld werd." Een zonderling gediug is dezer dagen voorgekomen in bet Hooggerechtshof te Londen. Een man had een zoogenaamd kauon uitgevonden en gepatenteerd, waardoor een persoon tot op groote hoogte in de Incht kon worden gescboteu. Door een ander werd deze uitvinding voor gebruik aangekocht, op voor waarde dat den verkooper 10 percent van de in komsten der exploitatie zou worden uitgekeerd na aftrek van het salaris met den txecntant bedongen. De kooper of huurder van het werktuig engageerde toen zijn eigen vrouw voor de uitvoering, en re kende nu 10 pd.st. voor de „danseres", wanneer zij 's avonds in Engeland werkte en 20 pd.st. voor buitenslands Het Hof schatte de danseres op half dien prys. Men weet dat de zangeres Patti met ongeduld op de afkondiging van de wet op echtscheiding in Frankrijk wachtte. Zij heeft dan ook reeds stappen gedaan om van die wet gebruik te maken, maar aan de toepassing van die wet heeft zij niet genoeg, want zij verkeert in het zeker zeldzaam geval, dat zij van twee mannen moet scheiden om met eeu derden te kunnen trouwen. Z|j is, naar de tot nog toe in Frankrijk geldende wet, van den markies De Caux slechts gescheiden van tafel en bed, en de markies heeft voor eene som van twee millioen frank afstand gedaan van de rechten op Patti's vermogen en inkomsten, welke by naar het Fran* sche recht had. Daarua is Patti getrouwd met den zanger Nicoliui, din eigenlijk Nicolas heet, Frausch- mau is en getrouwd was. Beiden lieten zich natu- raliseertn in Griekenland en lieten zich daar van hunne wederhelfteu scheiden oin samen te trouwen. Mevrouw Patti-de Caux-Nicoliui vertoefde eenige jaren geleden met haar tweeden man te Parijs, maar weldra werdeu zij oneenig, zoodat hun huwelijk feitelijk ontbonden werd en weldra zal dit, naar het schijnt, in Griekenland ook gerechtelijk ontbonden worden. Den 28en Juli is Patti te Parijs gekomen om haar scheidingsproces tegen baar eersten echt genoot, markies De Caux, te bespoedigen. Hare verbintenis bij het Covent-Garden-theater, waar zij nu 24 jaren heeft gezongen, is dezer dagen wegeDS een geschil met deu impresario Gye ontbonden. Een dronkeumanshandel deed Piusdag te Amsterdam het volgende conflict ontstaan De huurkoetsier V. W. in de Blankeustraat al daar, had, nadat by met een' boer uit geweest en smoordronken was geworden, zijn twee paarden aan dien boer overgedaan voor een ander paard en 85 op den koop toe. Het geld was deu huurkoetsier reeds overgtgeven, toen even daarna de boer met zijn paard kwam om de twee door hem gekochte paarden in ontvaiigst te nemen. Hij ondervond tegenstand van de vrouw vau V. V\\, die niets van zulk een ru'l of koop wilde weten. Hierdoor ontstond twist, waarbij hon derden nienschen tegeuwoordig waren en voor de vrouw partij trokken. De huurkoetsier werd «egen9 dronkenschap en verzet door de politie naar de Muiderpoort in arrest gebracht, terwijl den boer door 2 rechercheurs ge last werd heen te gaan met zijn paard. Dezef dreigde echter, dat hij de twee paarden 's nachts weg zou halen, waarop de broeder van V. W. ze naar zijn stal voerde. De boer toonde aan de rechercheurs een bewys van 2 andere kooplieden, die de paarden reeds van vroeger gekocht hadden, zoodat deze dronkeumans handel gerechtelijk zal onderzocht worden, wat de geldigheid er van betreft. (Amat. Ct.) Door de politie zijn, Dinsdag-middag in het Hotel Oldewelt te Amsterdam twee persouen gearresteerd onder zware verdenking van het maken eu iu omloop brengen van valsch geld. Men gelooft m deze twee personen leden te hebben van een zeer uitgebreide vaUohe-muntersbende, die vertakkingen over ver schillende landen heeft. Het geval heeft zich vol- genderwijze toegedragen. Bij deu heer Jcommissionair in effecten te Amsterdam, vervoegdeu zich dezer dagen twee heeren, die, na over verschillende effecten gesproken te heb ben, vroegen, of de heer J. niet hun hoofdagent voor Nederland wilde wordeu voor een artikel, dat buitengewoon veel winst afwierp. Na praten en weerpraten vernam de heer J dat zij agenten te Parijs, Madrid, Londen enz. hadden, en dat het artikel valsche munt was. De heer J. deed alsof hij daar wel geneigd toe zou wezen, vroeg om eenige inlichtiugen en zeide, eerst de munt eu de wyze waarop zij vervaardigd werd te moeten zien, alvorens een beslist antwoord te kunnen geven. Men was daartoe volgaarne be reid hij werd uitgenoodigd 's middags om 5 uren in het Hotel Oldewelt, alwaar de heeren gelogeerd wareu, te komen. Alvorens daarheen te gaan, werden de politie en justitie door hem gewaarschuwd. Op deu bepaalden tijd begaf hij zich naar het hotel en vroeg daar naar de aangeduide kamer, waar de beide heereo op hem zaten te wachten. *Hy werd zeer beleefd ontvangen, eu men was het schijnbaar spoedig eens, zoodat de heeren overgingen om eenige proeven af te leggen van hun vaardigheid in het namaken vau gouden tientjes. De heer J. zat er ougewapeod by, alleen voor zien vau een degenstok, om zich in het ergste geval te kannen verdedigen, daar men de duur der kamer goed van binuen gesloten had. Door de politie, die in de aangrézemle kamer verborgen zat, waren echter de maatregelen goed genomen, zoodat toen men met het vervaardigen vau het valsche geld bezig, er op de deur werd getikt, en de bediende van den heer J. kwam mededeelen, dat er een drin gende telegram voor hem gekomeu was. Nauwe lijks had deze de deur geopend, of verscheiden agenten van politie kwamen binnenstormen, legden beslag op de aanwezige voorwerpen en ^stukken geld, en namen de beide personen, die van schrik over deze onverwachte overrompeling meer dood dan levend wareu, in Arrest. De beide personen zagen er recht als heeren uit, wisten zich zeer goed voor te doen en hadden, vooral toen zy voor het eerst op het kantoor bij der. heer J. kwamen, een goeden indruk' gemaakt. Zij schynen echter werkelyk tot een beude te behooren eu overal medeplichtigen te hebben, voornamelyk te Londen en ie Parys. Zy hadden ten minste verteld, in de laatste plaats reeds gedurende 2 jaar met buitengewoon succes werkzaam te zyu geweest. (Zooals men zal begrypeu, werken zij in elk land niet de munt die daar gangbaar is, zoodat zy te Parijs franks, te Londen ponden, te Amsterdam tienljes enz. vervaardigen.) Het moeten gtroutineerde luidjes zijn, die zeer bekwaam het geld kunnen namaken. Zij geven op, Spanjaarden te zijn, en spreken Fransoh. Hun pas was eeu Spaausche. Het is zeker gelukkig te noemen, dat zulke heertjes iu handen der politie zyu gevallen, en het is te hopen, dat men, om de andere valsche munters in handen te krijgen, aan de politie zoowel te Londen als te Parys de noodige inlichtingen zal kunnen verschaffen, èn door hetgeen zij reeds aan den heer J. verteld hebben, èn door de gegevens, die men bij hen zal vinden. De heer J. verdient zeker allen lof voor de flinke en cordate wyze waarop by zieh in deze gevaar lijke zaak gedragen heeft. (Nól. v. Ned.) Noord hol 1 And is beroemd als kaasland de Edam mer kaa9 is wereldberoetnd. Boter wordt er echter weinig geproduceerd, eeu omstandigheid, die moeie- lijk te verklareu is, daar de melk, die goede kaas kan opleveren, ook voor boterbereiding geschikt kan zyn. Dit heeft de heer W. F. Tuyn te Edara begrepen eu tevens dat, om uitstekende boter voort te b'engen, eu dat artikel den goeden naam, die Hollandsche boter op de wereldmarkt vroeger bezat, terug le bezorgen, nieuwe methoden moesten «orden toegepast. Te Berlijn, Maagdenburg en Hannover heeft de heer Tuyn de daar bestaande inrichtingen voor boterfabrikatie bestudeerd, eo daarna niet alleen de nieuwste machineriëu aangekocht, maar ook san de door hem opgerichte stoomznivelboerdery, wier overdracht aan een vennootschap Woensdag feestelijk gevierd werd, eene „obermeierin" verbonden, die hare wetenschappelijke vorming eu opleiding genoot aan de beroemde „meiereischool Czerwinsk" te Ko ningsbergen, en onder wier leiding de boterbereiding gesteld is. In de Edammer stoom-zuivelboerdery wordt de room door middelpunt vliedende kracht na weinige oogenblikken van de melk, die 's morgens en '8 avonds door de boereu uit den naasten omtrek (Purmer en Zeevang) wordt geleverd, afgescheiden. Drie Lefeldtsche centrifuges van de allernieuwste vinding bewerken deze afscheiding. Nadat de melk uit het voorste gedeelte der fabriek van de leveranciers in ontvangst is genomen, wordt zij in een bassin gestort, van waar ze, na op natuurlijke warmte te zyn gebracht, in de centrifuges loopt. Met eene snelheid van 5700 tot 5800 omwentelingen in de minuut rondgedraaid, scheidt de room zich onmid dellijk af en vloeit door een buisje, dat onder aan de centrifuges is- aangebracht, naar een ver koelingsapparaat, waarlangs ze in een bassin afloopt. De ontroomde melk, die luugs een tweede buis de centrifuge verlaat, wordt, op gelyke wijze afgekoeld, in twee bassins opgevangen. De bassins zyu allen in steenen koelbakken geplaatst, waarlangs het water uit eeu Northon pijpwel aangevoerd, doorloopend in- en uitstroomt. Het karnen van den room, door ijs op de gevor derde temperatuur gebracht, geschiedt iu de z. g. Holsteinsche boterkarn, van waar de boter, na met regenwater te zyn afgespoeld, op het Ahlborcsche kneed bord op zoodanige wijze wordt bewerkt, dat de nog in de massa teruggebleven vloeistoffen vol komen worden verwyderd. De aldus verkregen zuivere en geurigs roomboter wordt vervolgeus op de zorgvuldigste wyze in eikeuhout vaatwerk iugelegd, of, na tot halve kilo's te zijn afgewogen, gevormd en gestempeld. De stempels dragen allen, by deu naam der firma (Tuyn Co.) het fabrieksmerk, bestaande uit (bet wspeu der stad Edam) eeu stier vau sabel op eeu grond van sinopel in eeu veld van keel, met drie vergulde sterren, waarboven de woorden „Edammer room boter". De verschillende werktuigen wordeu in beweging gebracht door een stoommachine van zes paarden kracht, terwijl door de gebeele inrichting op onder scheidene punten geleidingen zijn aangebracht waar door voortdurend zoowel warm eu koud water als stoom wordt aangevoerd. De aldus verkregen boter moet zeer smakelijk en in de hoogste mate zuiver, in alle opzichten wat boter wezen moet, war.t ook alle overvloedige water- deelen zijn er uit verwyderd, dat bet voordeel ople vert, dat men deze boter gebruikende, ook niets anders dan boter ontvangt. Te Utrecht heeft by den slager 8. een loop- of kindermeisje zich schuldig gemaakt aan diefstal van een bankbiljet van 60 uit een trommeltje, dat geborgen «vas in een bureau, wnar de sleutel op stak, terwyl de slager zich even verwyderd had, om naar zijne zieke vrouw te gaan zien en op welk oogenblik de kleine diefegge in de huiskamer kwam. Eerst den volgenden dag miste de slager de 60, en begreep niet, waar ze te moeten zoeken. Iutusscheu kwam het meisje, voorzien van eenige „nieuwigheden'", binnen en dit bracht hem op een vermoeden, dat tot werkelijkheid gebracht werd door den rechercheur W., die haar zonder voor bereiding vroeg, waar zij de rest van de 60 had gelaten. Overbluft, gaf zy hierop geen afdoend ant woord, en nu duurde het niet lang of alle byzon- derhedeu van den diefstal en 't gebruik daarvan kwamen-aan 't licht. Volgens haar zeggen bad zy 26.50 besteed, en de rest aan hare moeder te bewaren gegeven. In Japan wordt eene eigenaardige wyze van bou wen gevolgd, waardoor de op die wyze gemaakte huiten zeer veel weerstand bieden by aardbevingen. De geheele constructie is van hout, en bezit hoe genaamd geen fundament. Op de hoeken van bet gebouwtje worden op den grond ateenen geplaatst met bolle oppervlakte, waarop de boofdatylen rusten, waarvan het grondvak eveneens bolvormig is. Alle verbindingen zyu los, waardoor het houtwerk »ich kan bewegen zonder te breken. Het middenge deelte wordt het zwaarste gemaakt, waardoor dit als algemeen steunpunt dient by het bewegen van den grond. Gebruik vau eleetrisch licht in de buskruitfabriek te Gatebeck in Engeland. Eene interessante toe passing van electrische verlichting is, de aan de heeren Wakefield en Comp. behoorende buskruit fabriek te. Gatebeck iu, het graafschap Westmore land (Engeland). Het is de eerste fabriek van dien aard, waarin voor die plaataen, in welke outplof- bare stoffen verwerkt worden, de electriciteit op zeer eigenaardige wyze tot verlichting gebezigd werd. Natuurlyk wareu hier groote moeilijkheden te overwinnen, die zich anders niet voordofn, vooral omdat, ter voorkoming van groote gevaren voor het geval eener ontploffing, de verschillende werkplaatsen minstens 200 M. van elkander ver wijderd zijn eu de eleotrische stroom dus van uit de dynamo groote afstanden heeft af te leggen al- vorens hij de plaats zijner werkzaamheid bereikt, wat aanleiding geeft tot groot krachtverlies, wanneer de geleidingen niet rationeel aangelegd zijn. De dynamo, die den stroom verwekt, is volgens het systeem Bürgin vervaardigd en werkt dag en nacht door zonder tusschenpoozen; zij bevindt zich iu een afzonderlyk machiuegebouw te midden van de ver schillende laboratoriums. De verdeeliug van den electrischen stroom over de verschillende lokalen, die inwendig verlicht moeten worden, heeft plaats door Inchtgeleidifigen, bestaande uit koperen stan gen, die op isolators rusten, welke gedeeltelijk aan boomen, gedeeltelijk aan voor dit doel geplaatste palen bevestigd zijn. De gloeilampen, stelsel Swam, met eene lichtsterkte van 12 kaarsen, bevinden zich elk afzonderlyk in een ruimen koperen reflector, die van binnen geëmailleerd eu aan de voorzyde door dik glas luchtdicht gesloteu is. Deze zoo ingerichte verlichtingstoestellen zijn batten de ge- boawen, waarvan het inwendige verlicht moet wor den, zóó aangebracht, dat de lichtkegel ooor de ramen naar binnen valt en de binnenruimte geheel verlicht. De Fransche Kamer heeft tbatis bet herzienings- ontwerp goedgekeurd. Een poging van de radicalen om art. 8 weer in bet ontwerp te doen opnemen mislukte. Terwijl zoowel te Marseille en te Tonlou als in de later aangetaste steden, Aries, Aix, Avignon, de cholera vermindert, komen vau over de Italiaaniche grens zeer verontrustende berichten. De qnarantaine- maatregeleo, opeenbooping vau duizenden personen in slecht ingerichte lazaretten, gemis "aan goed voed sel en hygiënische voorwaarden, hebben een aantal ziekten tengevolge, die juist betzelfde karakter eu veelal dezelfde afloop alt cholera vertoonen. Aan dormkotarrheu, cboleriue, ook aar» dronkenschap, ge brek en zelfs vergif, zyn een aantal personen overleden, wier ziekte eeu sterke gelykenis met cholera had. De Italiaansche bladen zelve kiageii er over, Uit Napels wordt aan de Secoio geschreven dat ongelukkigen uit bet Lazaret van Variguano, na te Rome en aau alle stations langs de l|jn gewei gerd te z|jn, aldaar zijn aangekomen, uitgehongerd, afgemat en dood ziek. De gemeenteraad vau Napels liet hun stroo geven en brood en kaas. Oostenryk heeft nu op de Italiaausche grenzen strenge quarantaine ingevoerd. B|j Ala, aau de Brenuerlijn en het Gardameer zijn de stations. Honderden Italiaansche werklieden, die naar Oos tenryk trokken om er den oogat te helpen binnen halen, zijn op de grens tegengehouden en moesten naar huis terugkeereu. De Oostenrijkscbe wagons ioopen slechts tot aan den Brennerook by Pon- tebba en kormons zullen, zeer tot schade voor het verkeer, maar oit sanitair oogpunt zeer af doende, quarantaine-posten gesteld worden. In Rusland schijnt de Cholera uitgebroken te z|jn. Men meldt uit Petersburg 20 gevallen, ook Charkow en andere steden zijn aangetast. De cho lera is daar echter van een minder kwaadaardig kaukter. Te Tifiise is men zeer ongerust. Vau de eeue zijde nadert het rassche schreden de Se- beriscbe pest, van de andere z|jde, van Poti, dat een levendigen handel met Marseille onderhoudt, dreigt de cholera. Er t|ju zeer stenge voorzorgs maatregelen uitgeschreven. Van nieuwe gemeenten, in Frankryk aangetast, wordt niet vernomen. De commissie van de uiterste linkerzyde trekt nog in Tonlon eu Marseille rond, be zoekt hospitalen, deelt geld uit en houdt redevoe ringen; zy moet echter tegen Maandag, voor het Con gres weder te Parys terug zijn. Te Aix heeft de maire een verzoeksohrift met 5400 onderteekeningen ontvan gen om toestemmiug tot het houden eener processie te vragen de gemeenteraad was er op tegen, maar de maire heeft verklaard, dat hy op eigen verantwoorde lijkheid legen aanstaanden Zondag de processie toe stond. By de behandeling der begrooting in het Engelsche Lagerhuis kwam een post voor Transvaal, Oranje- Vrijstaat eu Natal aan de orde. De afgevaardigde Dawuay stelde voor dien post met 300 pd. st. te veimiuderen, a!!e»n teneinde de Zulu-quaestie ter sprake te kunnen brengen. Churchill schreef den Znlo-toestaud toe aan het onteerend tn lafhartig ovtrgeveu van het Engelscb leger aan de Boeren in 1881 en Forster meende, dat de Regeering ver plicht was een einde te maken aau het ooilogvoeren, waarvoor zij eenigermate verantwoordelijk was. Chamberlain zeide, dat men de kens had tnsschen annexatie van geheel Zulu-land en tusscben zoo weiuig mogelijk iuterventie met de zaken daar. De Re geering had tot dit laatste besloten. Het amende ment van Dawuay werd met 155 tegen 99 stemmen verworpeu. De Braziliaansche Kamer heeft het ontwerp strek kende om de afschaffing van de slavernij te be spoedigen, na een stormachtige discussie met een meerderheid van 8 stemmen verworpen. De Ministers hebben huu ontslag ingediend. Men denkt dat de Kamer zal worden ontbonden. Trouwens haar man- daat zpu toch spoedig zijn geëindigd en in Decem ber zouden de nieuwe verkiezingen plaats hebben. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Gouda, brengen ingevolge art. 5 der Wet van 28 Augustus 1881 (Staatsblad No. 97) ter openbare kennis dat by ben is ingekomen een verzoekschrift waarbij vergunning' wordt gevraagd om in de bij haar naam vermelde loealiteit sterken drank in het klein te mogen verkoopeo, als Volgar. Naam van den Verzoeker. Aanduiding der loealiteit. 37a Mina Herber Plantsoen C. 94. Gonda, den 2 Augustus 1884. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN BERGEN IJZENDOORN. De 8ecretaris, BROUWER. GEBORENJohanna Catharina, ouders F. Oomena eu J. C. )e Jeune. Margtretha Cornelia, onders A. van ttijk en M. M. Straver. Leeudert Adriaans, ouders C. banders en C. van Ëijk. OVERLEDEN; 31 Joli. C. tan der Steen, 36 j- A. C. l/ooijaard, 18 j. 1 Ang. J. tan E|jk, 6 w. W. Broer, hniavr. van F. Janssen, 60 j. ONDERTROUWD; 1 Augustus. A. Alfenaar, 42 j. en G. Gillet, 51 j. J. J. Thier. 26 j. «n M. E. H. van Dijk, 21 j Ondertrouwd le Luitenant der Infanterie, SS A. C. C. RICHELLE. «We», 1 A^stus 1884" Receptie 3 Augustus. Ondertrouwd Joh. J. M. THIER BH Mahie E. H. van DIJK. Gouda, 1 Augustus 1884. Geen Receptie. Eenige en Algemeene kennisgeving. Bevallen van een Meisje, M. HOOGENDIJK, Gouda, 2 Aug. 1884. geb. Dibkzwageb. De ondergeteekende bericht bjj deze zijnen geachten Stadgenooten, dat bij zjjne GEOPEND heeft op de SPIERINGSTRAAT F. No.109 en beveelt zich op het minzaamst aan. Er wordt gevraagd met 1 September eene R. C. die tevens behulpzaam kan zyn in de Huis houding, van goede getuigen voorzien. KOEK- en BANKETBAKKER te Gouda. Voor de vele bewjjzen van deelneming, zoo hier als van elders, ondervonden bjj het overljjden mjjner geliefde Echtgenoote, AARTJE BERKOUWER, betuig ik bjj deze, ook namens mjjne Kinderen, harteljjken dank. J. de JONG, IJ.J4. Moordrecht 2 Augustus 1884. MARKT naast „DE WAAG" verstrekken gelden op effecten voor: bedragen onder 1000.a 4l/s °/0 's jaa-s daarboven tot den prolongatiekoers volgens Amsterdamsche beursvoorwaarden nemen gelden a deposito a 4 °/0 'sjaarsvoor bedragen onder 1000.voor minstens 2 dagen daarboven 8 nemen gelden a deposito tegen onderpand in rnss. fondsen a 31/, '3 j"018 i belasten zich met het koopen en verkoopen van effecten tegen een provisie (ook voor loten) van 7. voor fondsen boven de 30 °/0 onder 30 °/o'. wisselen coupons boven de Amsterdamsche beursnoteeriug, zonder bij berekening van pro visie, als pr. Oostenr. coup. 0.05 pond sterling 11.80) -0.36 pr. frs 100 0.20 russ. roebel - 0.01 am. dollar - 0.01 Inkasseeren zonder kosten wissels (z.g. han delspapier) op Amsterdam en Rotterdam. Op WOENSDAG den 6 AUGUSTUS 1884 des namiddags ten 121/, nre in bet Café «Feitschij» over de Maasbrug, van circa 25.000 stuks Wijburger Grenen Delen en ÏO.OOO Marva en Croonstadsche Sparren in alle lengten, welke liggen in de loodsen op de Werf «Rusland», Notitiën zyn te bekomen bij J. C. LACH, Deurwaarder, Geldersche Kade No. 1, Rotterdam Steen fabriekanten, ZALT-BOMMEL. Vertegenwoordigd door REEVW1JK. Te spreken DONDERDAGS in «de Har monie» te Gouda. voor deu verkoop van Effecteil- en Premie- lOteil, tegen maan del ijk sche betalingen, worden gevraagd. Ruime provisie, en by succes va9t salaris. Franco aanbiedingen, ouder letters O S M, aan het Bureau van de Heereu NlJGH van Ditmar, te Rotterdam.

Goudsche Courant | 1884 | | pagina 2