TENTOONSTELLING. DEMI-SAMS OF HAAT. mmmmvn, mrnGmmmsm GASTOESTELLEF Bultenlandsch Overzicht. ADVERTENTIËN. Heeren Kleeding-Magazijn, A 54. Markt A 54. J. H00GENB00M. Puike Westlandsche Druiven Zand-Aardappelen POLITIE. vedert eeuwen bekend en eren lang verwaarloosd. Sedert een paar weken tast Ky den beroemden Rhone- gletscher met dynamiet aan. De onmetelijke massa jjs, sedert tallooee eeuwen opeengestapeld, levert het noodige materiaal. Reusachtige blokken wordeu door de werking van een goed aangelegde eu krachtige myn verbrijield en de zaag verrioht haar bekende werking. Zij effent de wanden en als bij tooverslag treden de doorschijnende dobbelsteentn in tallooze menigte uit de handen der werklieden te voorschijn, om onverwijld de reis te aanvaarden naar hospitaal of keuken, naar de ontbijttafel of het dessert in stad en land, waar het brokkelige water overal even nuttig als aangenaam is. Voor het Gerechtshof te 's-Gravenhage stond Woens dag terecht de 20-jarige arbeidster R. v. B. uit Clinge. Haar werden twee moedwillige brandstich tingen ten laste gelegd, een met en een zonder ge vaar voor meuschenlevens. Uit het verhoor dat besch. ondergang bleek onder welke bijna onverklaarbare omstandigheden beide misdaden werden gepleegd. Zy bekende nl. volmondig en alsof het de onsohuldigste handeling gold dat zy ongeveer een jaar geleden met het meeste genoegen een groote brand had gezien en daardoor haar lust en verlangen naar brand was opgewekt, voornamelijk omdat dan veel menscheu en vooral jongens van haar leeftijd bijeenkwamen. Iu het begin van dit jaar kwam bij haar den wensch op zich dat geuoegen eens te verschaffen en vormde zy een plan tot brandstichting waaraan zij weldra gevolg gaf. In den avond van 19 Maart jl. wist zy ongemerkt de woning te verlaten der lieden bij wie zy inwoonde en begaf zij zich naar het erf van den landbou wer v. G. te Clinge, wiens schuur met aanhoorig stalletje zy, met door haar medegenomen lucifers, zonder de minste aanleiding daartoe, aap de achter- zyde in brand stak. Vervolgens begaf zy zich den volgenden avond naar het erf der wed. de B. te Clinge alwaar zy ook toen een schuur in de vlam men deed opgaan. Beide gebouwen waarin een groote vooraad hooi, stroo en andere oogst, gereedschappen, kippen en ko nijnen, eu in die der wed.-de B. ook een rund, werden met hun inhoud grootendeels door het vuur vernield, waardoor aan de eigenaars een vrij belaug- ryke schade werd toegebracht daar het verlorene slechts laag of in 't geheel niet was geassureeerd. De besch. die na de branden geheel vrywillige bekentenis van schuld had afgelegd, hield vol, ge lijk zij in de instructie reeds had opgegeven, dat zij door andere persouen tot brandstichting was aan gezet, hetgeen echter door getuigen werd weersproken. In de instructie was door den rechter-commissa- ris een onderzoek bevolen naar de verstandelijke ver mogens der besch. waarvan het resultaat was dat de deskuodigen die haar van 16 April tot 13 Mei ga desloegen, van oordeel wureu dat niet de miuste stoornis in hare vermogens aanwezig was. Zij had den zelfs eeue buitengewone verstandsontwikkeling ontdekt en oordeelden haar volkomen verantwoordelijk voor haar (laden. Adv.-Gen. mr. Gregory was van oordeel dat na het rapport der deskundigen alle debat over het bestaan van pyromanie kon worden achterwege ge laten. ZEd. G. A. zag in besch. een ondeugende meid, behebt met een groote mate van kwaadwilligheid, die om zich eenig genot te verschaffen er niet tegen opzag aan anderen aanzienlijke nadeden toe te bren gen. Ook haar karakter was zeer lakenswaardig, ge tuige haar houding om aan andere menschen ten laste te leggen dat zij haar tot brandstichten hadden aangezet. Adv.-Gen. alleen haar jeugdigen leeftyd als verzachtende omstandigheden aannemende, eischte de veroordeeling van besch. 18 tot maanden eenzame opsluiting. De verdediger, mr. Maclaine Pont, die voldoende bewezen achtte dat zijue cliënte de haar ten laste ge legde misdaden had gepleegd, trachtte op onderschei dene gronden aan te toonen dat zij tijdens de brand stichtingen in een abnormalen toestand verkeerde. Een meisje van 19 jaren dat tweemaal brand sticht zonder te beseffen de noodlottige gevolgen die daar uit voor haar konden voortvloeien, alleen om zich eenige afleiding te bezorgen en uit zucht om met mannelijke individuëu in aanraking te komen, moet t. i. zonder twijfel iu een vlaag van krankzinnigheid hebben gehandeld. Pleiter meende dat wel degelijk aan pyromanie moest gedacht worden. Hy oordeelde besch. mitsdien niet toerekenbaar en concludeerde tot ontslag van rechtsvervolging. Onder Hillegersberg, welks bewoners zich nog niet in het oezit van gas- of electrisch licht mogen verheugen, vervoegde zich dezer dagen al laat in den avond een persoon aan den winkel van een kleermaker-koopman. Hij moest een broek hebben. By bet licht van een kaarsje werd een broek uitge zocht en aangepast, toen op het zelfde oogenblik een »nder binnenkwam, die een jas wenschte te koopen. Wat een fortuintje en dat in den laten avond voor onzen kleermakerMaar de fortuin zou hem spoedig den rug keereu. Nauwelijks had de laatst aangeko- meue den eersten „kooper" bemerkt, of hy gaf dezen een malschen oorveeg, waarna hy het op een loopen zette. By zijn drift om te ontkomen nam bij den jas mede. Al heel bly was ons snijdertj'p, dat de eerste kooper den tweeden nazette, vooral daar hij zelf zoo slecht ter been is. Als hij hem nu maar inhaalt, dacht hy. Of dit gebeurd is Wij weten het evenmin als de kleermaker, want tot nog toe wacht deze te vergeefs op zijn jas en broek of op de koóppenuingeu. Men zy voor deze koopers op zyn hoede. De rivier de Amstel te Amsterdam poseert tegen woordig als Italiaanseh water 1 Men vindt daar name lijk een echten Venetiaanschen gondel. Het vaart af van het Amstelhotel, Waar 't een naar Italiaanseh model gebouwde ligplaats heeft en wordt bediend door twee Italianen, die het ranke, 12 M. lange bootje met groote bekwaamheid stuur den. Zij hadden hier geen nauwe kanaaltjes met lastige hoeken door te varen, doch zochten nu eu dan, om hun bedrevenheid te toonen, met opzet een ietwat moeilijk vaarwater. In hun fraai, kleurrijk matrozen pak, een nationale sjerp om het middel, stonden ze op de voor- en achterplecht der spitse boot. Deze is een waar juweeltje. Naar de aanwijzingen van een gast van het Amstelhötel, de prinses Palla- vicini, werd ze door de bekende gondelbouwers, gebroeders Frasti te Venetië, gebouwd. Volgens de voorschriften der oude wet, die tot keeriog eener steeds grooter wordende weelde, den Venetiërs een maal het hebben van zwarte gondels gebood, is ook deze boot geheel douker. Alleen kan over het middengedeelte, waarin zes zachte zitplaatsen zyn, een kleurrijk tentje geplaatst worden wanneer men niet in den zonueschijn wil varen en ook niet de prachtige winterkap noodig heeft, door welke het comparlimentje op een kostbaar koetsje begint te gelijken. De gondel is in de eerste plaats besterad voor de gasten vanv het Amttel-hoiel, doch zal wellicht ook voor anderen verkrijgbaar worden gesteld. A De proefnemingen met de uitvinding van RysBel- berghe, om gelijktydig over dezelfde draden te telegrapheeren en te telepboneereu, zijn volgens het N. v. d. D.t niet gelukt. Te Friedrichshaven, aau het meer van Constauz, is dezer dagen fat eerste internationale Congres voor de Volapuk-taal bijeengekomen. Het was op geroepen door den uitvinder, den predikant Martin Schleijer uit Litzelfelden. Om een proef te nemen hoever de kennis van andere taal kan strekken om het Volapuk gemak kelijker aan te leeren, geven wij den volgenden zin „Hebt gij een grooteren weldoener onder de men schen dan wij? vroeg de bij aan den mensch." „Li-labol lenodeli gleti kum bevi nims ka obi? afakom meni biem." In het Holborn-Theater te Londen moest de directeur Zaterdagavond mededeelen, dat de aange kondigde voorstelling niet kon doorgaau, daar hij iu geschil geraakt was met de tooneelspelers. Na tuurlijk was hij verplicht, aan het publiek het geld terug te geven. Maar het schynt, dat een goed deel der aanwezigen houders van vrij biljetten waren en dat er ouder hen een aantal waren, die zich niet schaamden, ook geld te vragen. Daardoor zoo luidt althans eene verklaring was de kas ledig, eer alleD, die recht op teruggave hadden, hun geld hadden ontvangen. Volgens anderen waren twee per sonen, die een deel van het geld ontvangen hadden, niet te vinden. Dit gaf aanleiding tot een wild tooneelhet publiek vernielde banken en lampen, keerde in de koffiekamer alles onderstboven, vocht met de bedienden, die het wilden tegenhouden, en mishandelde den directeur op deerlyke wijzeeeue jonge tooneelspeelster werd by de hareu over den vloer gesleept. Eerst de komst van eenige poli tiedienaren maakte een einde aan de zaak. Woensdag is het eerste oflicieele bericht van ad miraal Courbei ontvangen, waarin, voor zoover het de door de Fransche vloot verkregen resultaten be treft, het verscheiden dagen vroeger verzonden tele gram uit Foo-Chouw aan de Times volkomen wordt bevestigd. In de lijst der schepen, waarmede ad miraal Courbet zijn stout waagstuk ondernam, komen eenige onjuistheden voor. De Fransche vlootvoogd beschikte over de volgende vaartuigen twee houten fregatteu, de Chateau-Renaud eu de Duguay-Trouin, elk met 14 stukkeu van 19 en 16 cM., de advies jachten Volta en Parseoal, de kanonneerbooteu Aspic, Lijnx en Vipère en de torpedobooten No. 45 en 46. De geheele vloot had 43 stukken geschut. Van de zijde der Chineezen waren by het arsenaal aan wezig twee fregatten (kruisers), drie adviesjachten, drie transpor^hepeu eu vier kanonneerbooten, die samen 58 stekken geschut voerden, waarouder er waren van zwaar kaliber, die projectitleu van 150 kg. wierpen. By deze macht, op zichzelve reeds ster ker dan die der Franscheu, kwamen nog de talryke forten en landbatteryeu. De bewering, dat de over winning door de Fransche overmacht zeer gemak, kelyk werd gemaakt, is dus volkomen in strijd met de waarheiddat zy den admiraal op zoo gering verlies kwam te staan, is slechts te verklaren door de onbekwaamheid der Chineesche artilleristen en de verwarring, die het welgerichte vuur der Frauschen veroorzaakte. Ttveus wordt het duidelijk, dat admiraal Cour bet niet over genoeg mauschappen kon beschikken om de Chineesche schepen, wier vuur tot zwijgeu was gebracht, te bezetten. Er bleef hem dus geen ander middel over, dan deze in den grond te bo ren, want het zou dwaasheid zijn geweest, een nog bruikbaar schip in de handeu van den vijand te laten. De drie overige schepen van het eskader, de pautserschepen BayardTriomphante eu d'Estaing hadden te grooten diepgang om de rivier op te varen, en bleven dus in het Noorder Kanaal ge- stationneerd. De zending van Wolseley naar Egypte zou ten onrechte worden toegeschreven aan one'enigheid van de militaire autoriteiten over den Nyltocht naar Khartoumveeleer zou dit een bedekt antwoord zijn van Engeland aan de Mogendheden, die na het mislukken der conferentie Engeland meer aan den tand willen voelen ten opzichte der regeling van de Egyptische zaken. De Daily News deelt iets naders mede van de „groote overwinning" van Gordon; den 12n dezer trachtte de vijand zich meester te maken van Khar toum de aanval duurde tot den 14ntoen trok de vijand terug tengevolge van een flankbeweging van Gordon een groot aantal opstandeliugeu werd gedood, waaronder twee hoofden. De drie keizers-samenkomst zal nu toch plaats hebben en wel tegen de helft van September in een niet ver vau Warschau gelegen plaatsaan de samenkomst zal ook worden deelgenomen door Bismarck, Giers en Kaluoky. Hiermee is de politieke beteekenis van de samenkomst geconstateerd. Na- tuurlyk geldt het weer de bevestiging van den algemeenen vrede, en inderdaad, wauneer de drie keizers den vrede bewaren, zal elders wel geen oorlog worden gemaakt. De toenadering van Frank rijk tot Duitschland moet waarschijnlijk daaraau worden toegeschreven, dat men de onraugelijkbeid heeft ingezien met Rusland zakeo te doen tegen Duitschland. De samenkomst is ook een streep door de rekening van Gladstone, die 't met zijne buitenlandsche politiek zoover heeft gebraoht, dat Engeland in Europa geheel geïsoleerd staat en in Fgypte in een onhoudbare positie verkeert. De Belgische Kamer nam, zooals wij reeds iu ons vorig nr. mededeelden, art. 1 aan van de ciericale schoolwet, waarin wordt gezegd De gemeente kan een of meer bijzondere scholen als gemeentelijke aannemen." De Minister van Binnenl. Zaken, Jacobs, verklaarde vooraf, dat de Regeering eenige der op de wet ingediende amendementen, van zeer Weinig beteekenis overnam. Met ongeveer even groote meerderheid als art. 1 werd aangenomen een amendement van de centrale sectie, waarbij aan de contröle van de permanente commissie onderworpen wordt de beslis sing over ieder verzoek van twintig huisvaders, die het oprichten of het in stand houden van een open bare school vragen. Art. 2 werd vervolgens zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Op art. 3 waren door Pirmez en Thonissen amendementen voorgesteld. Dat van Pirmez maakte het kosteloos openbaar onderwys voor kinderen van onvermogenden verplich tend het werd verworpen. Dat van Thonissen het welk op gelijken voet met de geadopteerde scholen de scholen geplaatst wilde hebben, die aan de voor waarden der adoptie beantwoorden en aan het school toezicht zich onderwerpen werd, door hem inge trokken, door Doucet opnieuw voorgesteld, maar met 96 tegen 21 steramen (11 onthielden zich) verwor pen. De strekking van dit araendement was, den behoeftigen vader hei recht te geven om door de gemeente het onderwys aan een school van zyn keuze te doen betalen. De Minister van Binnenl. Zakeo bestreed dit amendement, dat hem te ver ging. De Brusselsche clericalen maken aanstalten voor de verboden betooging op morgen. De burgemeester der hoofdstad heeft aan generaal baron Jolly en vyfj^ndere clericalen, die hem de noodige vergun ning kwamen vragen, verklaard, dat hy, van het gelijktijdig houden der twee manifestation ditmaal gevaar duchtende voor de openbare rust besloten had de vergunning alleen te geven aan de liberale vereeni- ging, welke haar het eerst gevraagd had. Na een langdu rige discussie verklaarden de gedelegeerden bun ma- oifestatie tn eender vooreledeu te zullen houden. Het jJournal de Bruxellee» eegt, dat de bnrgeroee.ter «arechijnlijlt zyn toestemming op last van de Loge zal hebben geweigerd, en noemt dit etn niet te recht vaardigen oednjf van willekeur. Het blad roept daarom met aandrang jjjn geestverwanten op om morgen te Bruaael te komen, getooid met de nationale driekleur. ING EZ O N D E N. De strijd tusschen het Mectrische litht en de Gas industrie. In de laatste jaren is er als 't ware een geheele ommekeer gekomen op het yebied van verlichting. Sedert Edison de wereld verrastte met zijne verbazende uitvindingen, ontstond er een paniek in de gaswereld. Actiën in gasondernemingen daalden, directiëo vau gasfabrieken verschrikten, ontevreden gasver- bruikers juichten, gemeentebesturen gingeu weifelen of zy wel nieuwe Coucessien zoudeu uitschrijven, in 't kort er was beweging ontstaan in een kring, waar men (om het zoo eens te noemen) was inge dommeld onder de sleur der gewoonte. Er was immers voldoende licht en gemakkelijk in de be handeling en veel beter dan bet oude kaars- of lamplicht. Plotseling verschijnt er echter een grootere zon, die een toekomst voorspelde waarbij alles in het niet moest zinkeu. En wat was bet gevolg? Wy behoeven hier niet te voorspellen, wij zien alleen naar de gevolgen. Gasindustrieeleu werden wakker geschud, uitvin ders op dit gebied scherpten hun vernuft, eigenaars van fabrieken gingen hun toestand eens onder de oogen zien en mogelijke verbeteringen voorbereiden en het gevolg bleef uiet uit. De Electrisehe verlichting kreeg een zwaren strijd te strijden. Tal van uitvindingen wedijverden op het terrein der gasverlichting om licht eu meer licht te ver spreiden. Men slaagde en dat wel met betrekkelijk weinig kosten, daar bet hier alleeu goldverbete ringen aau te brengen aan bestaande toestaudeu terwijl de Electriciieit nog baan moest breken. Edison had ook spoedig tal van mededingers en als resultaat van een en ander werd bet groote publiek met liohi overstroomd en wij werden ver wend. Wie onzer kan zich voorstellen dat men met kaarslicht tevreden kan zijn En toch op deze industrie, zoowel als op de olie— eu petroleumver lichting bleef de Electriciteit niet ongunstig werken, getuige de toenemende bloei der in uwe gemeente bestaande Stearine-Kaarseufabriek, en tal van andere ondernemingen ook in Patent-olie en Petro- leura zaken. De vraag naar licht ontstond meer en meer eu het is voor de hand dat eeu bestaande gasfabriek niet anders had te doen dan te zorgen dat er goed licht en veel licht voor zoo min mogelijk geld te bekomen was. Het is eeu feit dat op heden de Gasindustrie een zware concurrent is voor de Electriciteit. In Londen beitonden eoor eenigen jijd tel ren concessien. van deze zjjn er nu nog slechts acht in werking en ran deze acht zullen er weêr vijf komen te ver vallen op 16 October a. a. tenzg eeu verlenging ral blijken gewensebt te zijn. Alleen in het laatste jaar zyu er 23 contracten ingetrokken. Hier te lande zien wy de Electr. verlichting meer als reclame dan als artikel van behoefte verscbyuen. Indien ergens noodig dan is het zeker aan een Spoorweg-Station eu wat zagen wy te Haarlem aan de Holl. IJz. Spoorweg-maatschappij: nadat dit station een tyd lang electrisch werd verlicht is de gas daar weêr in de plaats getreden om welke redenen is onbekend. Het feit alleen vermelden wij. By de steeds groeiende behoefte aAn gas is het alzoo een practische gedachte van Heeren Gas-Di- recteuren hunne afnemers op de hoogte ie stellen wat er alzoo met gas geschieden kan en het is dan ook met blydsohap dat wy de gedachte van den heer de Vries Robbé te Gouda vernamen om op teer bescheiden schaal aan Gouda's ingezetenen eene gelegenheid te openen tot bezichtiging en beoordee- Ung van eenige nieuwe artikelen op bet Gasgebied. Toen genoemde heer dan ook onze medewerking inriep aarzelden wy niet om die toe te zeggen en hcyen wy by de opening van deze kleine expositie (begin van September a. 8.) U de diverse toestellen uit te leggen, de voor- en nadeelen aan 't gebruik verbonden mede te deelen in bet vertrouwen daar mede aau de roeping van ons Bureau ter bevorde- nug van de gasindustrie te voldoen. A. VAN DER ELST Bz. ik ?ter<^am Specialiteit in io Aug. '84 Verliohting-en Verwarmingstoestellen. Gezonden voorwerpen in de laatste drie maanden aLh.»IH V t" P°htlVebracht °og niet afgehaaldEen pbaniasie Armband, een Mes met wtt beenen heft, een Paraplnie, een rood kralen Kettinkje met gond, een Degenstok, een blauw ge streept Boezeroen, een Mesje, een zilver Ringetje met plaatje waarop een Beeldje, een Kinderporte- monna.e met 2'/, cent, eeu Paraplnie, een zilveren Vingerhoed, een Portemonnaie met 17 cents, een Kinderzakje met Zakdoek en Portemonnaie, een phantasie Armband, een goud horlogie Sleuteltje, een bloedkoralen Kettinkje met gond, een Doek met eenige Kinderkousjes, eeu Pet, een Wandelstok, een bloedkora en Kettinkje met gond, vier Sleutels, eenige enkele Sleute.s, een rood Oorbelletje, een gouden King, een gouden Medaillon, eeu onderstuk van een gouden Oorbei met roode Steen, een Portemonnaie met 5 V, cent, een phantasie Broche, een Kinder- portemonnaie met 1] eente, een halve gouden Rijder waaraan een oogje is gesoldeerd, een goud Oor belletje, een Parapluie, een zilveren Naaldenkoker eu eeu gouden Riug. Burgerlijke Stand. GEBOREN: 28 Aug. Simon, ouder. A. van der Klein en p. Bierman. David, ouders E. de Jong en P. de i'' M,rS"retl|' Cornelia, onders C. san Goch en A b^g2" Cornelia, ouders C. Schooien en G. van Riems- 28' AuK' Bockmann, 63 i. II m. ONDERTROUWD; 29 Aog. S. Tak, 22 j. en G. \le», 19 j. A. de Frankrijker, 49 j. en L Neuteboom, 33 j. Moordrecht 21 j F' Bra°°'' 33 (t<! Rcco,vlJk> E. Kiaman Haastrecht: OVERLEDEN G. Stolwijk, 7 m. Zevenhuizen GEBOREN Cornelia Hendriks, ouders C. van der Neut en H. Been. Petronella, ouders G. H. Donker en Al. D. »an Bergen. OVERLEDEN H. J. Kramer, 1 n». GEHUWD J. van Vliet en S. Riedemaa. Getrouwd JAN HENDRIK JANSSE EN MARIA JOHANNA SMITS, die ook namens wederzgdsche familie hun har- teljjken dank betuigen voor de vele bljjken van belangstelling ondervonden. Centert, J 27 AugUStc9 1884" V Den 25'" Augustus overleed te Haar lem ten huize zjjner Grootouders ons jongste Zoontje JOHN PETER WITTE. CORN'. WITTE van de VELDE. J. P. van de VELDE—Smits. 30 Aug'. '84. V Ook namens mijne Kinderen breng ik mijn harteljjken dank toe aan allen, die hier of elders op eenigerbandewijze hunne deelne ming betuigd hebben in bet door mij geleden treffend verlies. W. C. WERNINK Jr. Gouda, 28 Aug. 1884. Voor de vele en hartelijke bewijzen van deelneming ondervonden bij hetoverljjden mijner geliefde jongste Dochter Mevr. WERNINCK, betuig ik bjj deze, mede namens mjjne Dochters, aan Familie, Vrienden en Stadgenooten mijnen oprechten dank. J. van LAKERVELD BLANKEN. Gouda, 30 Aug. 1884. De ondergeteekenden betuigen hunnen hartelijken dank voor de vele blijken van be langstelling ondervonden bij het overlijden onzer jongste lieveling. J. C. MENGE J. H. MENGEvan Dam. Gouda, 31 Augustus 1884. De DIRECTIE der GASFABRIEK alhier is voornemens om van 8 tot 13 Sept. a. s. eene beknopte TENTOONSTELLING te houden |in de Zaal <Nut en Vermaak» op de Oostbaven alhier, bestaande uit, in werking gebrachte zooals: KOOK-, BRAAD- eu GAS-KAG- CHELS; STRIJK- eu SOLDEERCOMFOREN; KOFFIJBRANDER, BADTOESTELLEN, de Nieuwste soort BRANDERS, enz. H.H. Gasverbruikers en verdere belangstel lenden worden tot een bezoek daarvan uitge- noodigd. De Directeur, J. de VRIES ROBBÉ. De prijzen zijn niet hooger dan van goede Confectie-kleeding. De Notaris H. J. F. HEIJMAN, gevestigd te Haastrecht, zal te Moordrecht op WOENS DAG 10 SEPTEMBER 1884 des voorm. om 11 ure ten herberge van de Wed. den BRABER, Veilen en Verkoopen EEN HECHT EN STERK genaamd „TBOMPLUST", bevattende 4 BENEDENKAMERS, allen behangen en van stookplaatsen voorzien, 2 BOVENKAMERS, 2 KEUKENS met REGEN WATERPOMP, waterdichte KELDER, STALLING, beschoten ZOLDER, grooten TUIN, beplant met fijne VRUCHTBOOMEN, en in den Tuin staande Koepel, alleraangenaamst gelegen op het dorp Moordrecht, alles kadastraal groot 10 Aren, 49 Centiaren. Dadelijk te aanvaarden. Betaaldag der kooppenningen 1 Novem ber 1884. 3 tot ii jaar Garantie ^>Ovl-irKRNTHAAT. K 227, menteele zuive- ring ter bevordering der Reinheid van Schepen, Huizen. Slaapkamers en Ameublement. EEN FATSOENLIJK zag zich gaarne geplaatst met NOVEMBER in een klein gezin als TWEEDE MEID, daar geen Naaien vereischt wordt, wel opdoen der Drooge Wasch. Protestantsche Godsdienst. Adres franco brieven onder No. 1013, aan het Bureau dezer Courant. en Manden s levert STEFANUS de BRUIN te 's Gravesande Westland tot billjjke prijzen.

Goudsche Courant | 1884 | | pagina 2