Bultenlandsch Overwicht. PROGRAMMA Onze tegenwoordige Broodprijzen. POSTERIJ EN". POLITIE. li EXMSG Vll\(i "patenten. Ie pr. Hanglamp, aangeboden door de Leden van den Schuttersraad, behaald door Serg. Maj. W. Sliedrecht met 42 p. 2e pr. Zilveren Suikervaas, Majoor Koning, door Serg. van der Zant met 40 p. 3e pr. Kistje Sigaren, A. van Veen, (lid van den Schuttersraad), door Korp. Scherpsch. F. Jansen met 39 p. KORPS-SCHUTTERS 5e BATALJON. Ie pr. Rieten-stoel, aangeb. door G. H. G. de Lange, behaald door korp. Dupré met 50 p. 2e pr. Tabaks- en Sigareupijp, A. v. R. Dortlandt, door serg. ran der Steen met 45 p. VASLE BAAN. Vijf schoten a 1. le pr. (voorwerp ter waarde van 4) dooo H. van Wijngaarden met 52 p. 2e pr. id. van 2, door J. H. Becking met 48 p. 3e pr. id. van f 2, door J. J. van Beramel met 47 p. 4e pr. id. van L.50 door A. van Reedt Dortland met 47 p. 5e pr. id. van 1, door A. C. Geitel met 47 p. VRIJE BAAN. Drie schoten a 50 cent. Ie pr. (voorwerp terwaarde van 10) door H. van Wijngaarden met 35 p. 2e pr. id. van 7, door G. H. G. de Lange met 33 p. 3e pr. id. van f 4, door A. van Reedt Dortland met 33 p. 4e pr. id. vau 4, door A. C. Geitel met 32 p. 5e pr. id. van 3, door W. A. L. van Mierop met 31 p. 6e pr. id. vau 2, door serg.-maj. Kuijk. met 31 p. 7e pr. id. van J 2, door C. A. Schouten met 31 p. 8e pr. id. van 2, door serg.-maj. Nahuis met 31 p. ROZEN-PRIJZEN, le pr. (acht witte rozen) door H. van Wijngaarden, voorwerp ter waarde van f 3.30. 2e pr. (twee id.) door G. H. G. de Lange, id. van ƒ2. FLOBERT-BAAN, 3 schoten 25 cent. (Voor Heeren.) le pr. waarde 11.50 door A. Boonstra met 29 p. 2e pr. id. 7, door A. Steensma met 28 p. 3e pr. id. 4.50. door A. Bruuting met 27 p. De laatste na loting met de heeren J. H. Boers, A. M. Hoogeudijk, W. A. L. van Mierop en H. van Wijngaarden, die ook 27 punten behaalden. FLOBERT-BAAN. 3 scholen 25 cent. (Dames.) le pr. inej. M. Simons met 14 p. 2e pr. mej. J. J. E. van Bemmel met 12 p. Na het einde der uitreiking sprak de Eere-Voor- zitter een woord van dank tot allen, die tot het welslagen van het concours hadden medegewerkt en niet het minst tot de leden der Regelings-Coramissie die in zoo korten tijd alles hadden verricht. De heer J. Teekens te Beeuwijk is als Wethouder herbenoemd. Ter benoeming tot zetter te Reeuwijk zijn voor gedragen de aftredenden, de heeren J. J. Schreuder en O. Dogterom en de heeren A. van Ree en J. de Ridder. Herbenoemd tot Wethouders te Gouderak de heer A. C. vau Houweninge eu te Berkenwoude de heer W. Verdoold. Den 3 September 1884 verkozen tot Hoofdinge land van de Krimpeuerwaard de heer L. de Jong in de plaats van nu wijlen den heer J. J. de Jong. De hetr P. Blok te Zevenhuizen is benoemd tot len ouderwijzer aan een der openb. lagere scholen te Amsterdam. Als wethouder zijn benoemd te Zevenhuizen de heer E. Jongeneelte Moercapelle de heer G. Koot eu te Bleiswijk de heer H. Uitdenbogerd. Door de afdeeling Waddinxveen en Omstreken van de Hollaudsche Maatschappij van Landbouw, is als afgevaardigde voor de algemeene vergadering, die 7 October a. s. te 's Hage zal gehouden worden, be noemd de heer Stoop te Bleiswijk. Tot bestuurs leden van genoemde afdeeling zijn benoemd de hh. J. H. vau der Torren te Zevenhuizen eu Ph. van der Bregge te Waddinxveen. De gemeente-veldwachter J. van Dijk te Zeven huizen, is als zoodanig beuoemd te Velzen, stand plaats IJmuiden. Uit Bandjerraassin schriift men aan het Soer. Hd. dd. 5 Juli De berichten op politiek gebied blijven in den laatsten tijd zeer guustig. De toestand welke sedert jareu eenigszius gespannen scheeD en waarschijnlijk ook was, is gehetl veranderd de bevolking schijnt naar rust en vrede te verlaugen, zich uiet meer om de raddraaiers en onruststokers te bekommeren en van alle oorlogzuchtige plannen af te zien. Zij ziet zeer goed in, dat het (.ezen slechts om macht, aan zien en voornamelijk om eigen voordeel te doen is, en dat zij, wanneer de nood aan den man komt, zich terugtrekken en den kleinen mau aan ziju lot overlaten. De stand van zaken is dus hier in 't geheel niet ongunstig te noemen en het is om deze redeu, dat het legerbestuur het verder onnoodig schijnt te oordeeleu de troepen,die nu sedert tvjree jaren hier ter versterking werden gezondeu, langer ter kuste te doen verblijven, eu wel vooral met het oog daarop, dat deze in de tegenwoordige omstandigheden elders uit stekend kunnen gebruikt worden. Voordat echter aan het verlangen van het bestutir kan voldaan worden om het linker half le bat. inf. weder naar Java te zenden, zal waarschijnlijk eene reorganisatie in de sterkte der posten alhier voorge steld worden. Van militaire zijde was men voor het geheel opge ven der versterking, terwijl de resident sterk voor het behoud daarvan ijverde, welk laatste denkbeeld, vol gens nadere berichten, de overhand schijnt gehouden te hebben. ,/Nicolaas Beets hoopt den 13n September 1884 zijn 70e jaarfeest te vieren en een aantal zijner landgenooten maken zich gereed om hem op dien dag te toonen, hoe zij hem waardeeren en liefhebben. „De Gids, die reeds in 1837, vóórdat nog de Camera obscurn den uaara van Hildebrand op aller lippen had gebracht, in ziju eersten jaargang het opstel Viooruitgang plaatste, dat Geel's scherpe critiek zou uitlokken (men herinnert zich Thorbecke's woord „een wezenlijk talent zoekt zulk een rechter!") diezelfde Gids stelt er prijs op, thars, nu de 13e van Herfstmaand nadert, onder de eersten te zijn om Beets te huldigen". Aldus luidt de aanhef van de hartelijke waar deering, waarmede de Redactie haar „hulde aan Beets" inleidt. De vorm, voor die hulde gekozen, is zeer eigen aardig. De Redactie heeft nl. de drie overgeblevenen van den Heilooache vriendenkring nog eens te zamen gebracht. „Beets, Hasebroek en Geertrutida Bosboora-Tous- saint, die, al mochten hunne lotswisselingen ver schillen, tot in huunen ouderdom in één geest werkzaam bleven, bij gelegenheid van het Jubilé van den jongsten hunner, nog eens bij elkander te breugende ouderen bun hart uitstortende voor den vriend hunner jonge, overgetelijke jaren Beets zelf de pen weder opnemende, waarmede hy de Ver- poozingen en de Verscheidenheden schreef: dit dacht ons de meest gepaste inleiding voor een feest gelijk ons te wachten staat." De .byJrage van den jubilaris zelveu bestaat in een brief aan den sëcretaris der Redactie, waarin bij naar aanleidiug van het sonnet vau Jean Riche- pin: „La neige est belle" een kleine verhandeling over het sonnet als dichtvorm geeft en op zijn eigeuaardige, geestige wijze de juistheid aantoont van Boileau's uitspraak: Un sonnet, saus défaut, vaut seul un long poème". De schrijver zet de kroon op het werk door met de vertaling van het schoone Sounet te besluiten. De bijdrage vau Mevrouw Bosboom-Toussaiut is een warme hulde, vol innige waardeer!ng en harte lijke sympathie, aan deu grijzen dichter. „Wij voor ons, zegt zij, zien het liefst den geheelen Beets, zooals hij is, niet den dichter alleen, niet'deu rede- uaar, den leeraar, niet Hildebrand, noch onzen grooten meester in de moedertaal wij zien dat alles in dien eenen, eereu dat, en hebben dat lief iu zijn geheel met alle verscheidenheid alles tyclfj*ssproten, zooals hij zelf getuigt, uit dezelfde bron „'t Is eene bron waar 't al uit vliet. „Mijn scherts, mijn ernst, mijn leer, mijn lied „Gaan broederlijk te zamen", en mogen dus door zijne vereerders niet gescheiden worden al loont het de moeite de verschillende aders te overzien. D9. J. P. Hasebroek zingt ter eere van Beets eten lied, waarin hij ook den dichter ja, maar iu de eerste plaats deu vriend, die meer dan vijftig jaren door de banden van innige sympathie aan hem is verbonden, huldigt. De Atjeh-oorrespondent van het Hbl. geeft de volgende raededeeling van een gesprek met een soldaat over een gedeserteerden Belg, die per brief zijn kameraden tot navolging bad opgewekt „De kerel schreef dat hij weg was geloopen omdat hij bij de Hollanders veel te zwaar moest werken en wacht doen, slecht eten kreeg en niet eens zijn schoenen gerepareerd kon krijgen. Hij was thans pajong-drager van Tonkoe di Tirou en had iu die betrekking een bruin leventje, nog ver aangenaamd door drie vrouwen en de jeueveröesch, die altyd op tafel stond „een rejale boel", anders ah bij de Hollanders! Natuurlijk eindigde het curieus epistel met Jan en al de andere oude kennissen tot desertie aan te sporen „Ik vouwde lachend den brief dicht, eu vroeg aao Jan „En wat zegt jij daar nou van?" „Nou begon Jan „als ik het zeggeu moet» die Bels is altijd een gemeeue kerel geweest. Dat is er zoo een om je te verraden, al sliep hij in een vee- ren bed en al kreeg hij iederen dag karbonade. Zoo zijn er een hcele boel onder ons. Wat hij schrijft van ziju grieven, daar is wel wat van aan. Het eten is dikwijls miserabel slecht. Je staat verbaasd van die bergen gezouten vleesch, die wij hier opetea! Waar halen ze het vau daau? vraag ik wel eens. De kapitein zegt, allemaal uit dep Haag, maar de kapi- teiu is een grappenmaker. „„Op de pakkejans (kletding en uitrustingstukken) worden ze ook bij den dag zuiniger; ik heb mijn schoenen al een paar malen uit mijn eigen zak laten lappen de fourier zegt, dat de reparatiestaten in het vervolg maar eens in de vijf jaar mogen iukomen. Nou ik weet dat allemaal niet. Die het weet moet het maar zeggen maar ik begrijp niet, waarom of alles niet goed en niet iu orde mag zijn voor een soldaat. „„Ik zeg maar, dat als ik mijn plicht doe en ieder oogenblik van deu dag dood of ongelukkig kan wor den geschoten, dat dan het land ook zijn plicht kan doen, door mij ten minste fatsoenlijk te behandelen. Wat zegt u? Maar om over te loopen kijk, ik schoot me liever driemalen voor mijn herseopan!"" Nog beden leest men met ontzetting vau de pracht' de weelde en de matelooze geldverspilling van den keur-Saksischeu eersten minister, graaf Von Brühl (onder August III, koning van Polen en keurvorst van Saksen (1696 - 1763) door welke de staatsschuld van 20 tot 100 raillioen steeg eu het land door be lastingen bijna verpletterd werd. Niet alleen dat hij de kostbaarste paleizen en tuinen voor zich liet bou wen en aanleggen, voor zijn bediening een 200 be dienden, pages en karaerheeren noodig had, en er een tafel op nahield, die dagelijks uit 30 of wel uit 80 toi 100 schotels bestond, maar ook iu zijp kleeding legde hij een onzinnige verspilling aan den dag. Zooals een Saksisch kamerheer uit dieo tijd, Von der Goltz, verhaalt, pleegde Brühl ziju kleeding niet meer dan tweemaal te dragen en borg ze dan zorgvuldig weg. De verzameling rokken, hoeden, vesten, laarzen enz. toonde hij soms aan zijn gasteo. Eens liep bij in zijn verzameling met den Engelscheo gezant rond, die zijn verwondering over die rijen van getuigenissen van modegrillen te kennen gaf en ein delijk voor een kast, waarin vele dozijnen „gebruikte" laarzen uetjes georderd waren, uitriep „Nu verbaast het mij niet meer, dat heel de mindere bevolking van Polen barrevoets gaat, daar ik al het schoeisel bij den minister zie." Na den dood des machtigen ministers kwam, zooals bekend is, al de jammer, door zijn bestuur veroorzaakt aan den dag. Toen hij in 1763 stierf bleek het dat hij meer dan 5,300,000 thalers ontvreemd had. Nadat, zegt de Nordd. Allg. Zeit., het vinden vau goud in Australië, waar dat edele metaal vroeger in zoo groote menigte voorkwam, eene sterke vermin dering heeft oudergaan, komt tbans eensklaps het be* richt eener ontdekking opdagen, die aan de gelukkige tijden van voorheen herinnert. Aan de grensscheiding tusschen Zuid-Australië en New-South-Wales is op verschillende plaatsen zilvvr- erts gevonden, dat rijker aau zilver-gehalte is dan tot nogtoe ooit met eeuig ander erts het geval was aan de Apollyon-groeve, waar op vrij groote sohaal gezocht wordt, schijnt bijzondere rijkdom aan zilver te heer- schen, want bet armste erts bevat er toch nog een zilvei-gehalte van zevenduizend ons per ton. De speculatiegeesi is onmiddellijk ontwaakt en reus achtige prijzen wordeu voor stukken grond besteed; een plek, ter groote van een halve hectare, werd voor vijftigduizend pond sterling verkocht, twee kleinere plekken golden zelfs vier en zestigduizend pond. In het plotseling ontstane plaatsje Silvertown zijn reeds vijfhouderd arbeiders vereenigd en dit getal wordt telkens grooter door landbouwers die hunne akkers in den steek laten en op de zilvervelden fortuin komeu zoeken. Gebrek aan water is eene hoofdzwarigbeid bij den arbeid, en regenbuien die het zouden kunneu verschaffen, vallen in deze streken slechts zelden.^ Het naastbijzijnde spoorwegstation ligt 288 mijlen van het middelpunt der groeven, Thackaringa, verwij derd de regeering van Zuid-Australië zal echtereen spoorweg laten aanleggen en na «Je voltooiing daarvan zal het mogelijk worden de schatten dier streken op behoorlijke wijze le exploiteerén. China is, naar het schijnt, niet geneigd toe te geren Japan acht zich geroepen tot eene handeling, om, zoo noodig, zich in bet Frausch-Cbineesch conflict te doeu gelden een oorlogsverklaring is te Parijs nog niet ontvangen, hoewel een te Shanghai ontvangen telegram nit Yokohama meldt dat door de Cbineesche regeering aan de Japansche kennis geving van de oorlogsverklaring'gezonden is. He't Fransche eskader ligt thans voor Matsou ten anker. De Chineezen gelooven dat Kelung nu door admi raal Courbet aangevallen zai wordendoch de Europeanen te Shanghai beweren dat het eiland Formosn geen gevaar loopt, dat de vloot on verwijld zich naar de golf van Petcheli begeven zal, vermoedelijk om daarna Canton aan te tasten, zoodra 't seizoen de expeditietroepen, tbaua in Tonkin, in staat te stellen naar de grens van Kwang-Si op te rukken. De verkiezingsstrijd voor de samenstelliug vau het nieuwe Duitsche parlement neemt een aanvang, en uit alle toebereidselen blijkt uit eiken dag meer en meer, dat de scheuring tusschen de nationaal- liberale partij en de nieuwe Duitsche vrijzinnige party volkomeo is. Iu het tweede kiesdistrict van Berlijn heeft de heer Eugen Richter de candida- tnur van prof. Virehow aanbevolen in een toeepraak, die nog meer olie in het vuur werpen zal. Hy viel de Regeering scherp aan, wees op den zware n druk der belastingen en gaf te kennen dat deze nog zullen vermeerderen, daar het bestaande tekort gedekt moet worden en Bisraa-ck zyue beloften moet nakomen, waartoe minstens drie a vierhonderd millioeu mark noodig ziju. Het door de Kreuzzeitung openbaar gemaakte verkiezingsprogramma der conservatieve partij heeft het Staatssocialisme tot grondslag, en brengt dus de bekende „keizerlijke boodschap' weder in her innering. De conservatieven willen bovendien het onroerend goed belasten, om hierdoor de grond belasting te verminderen, vooral wat de groote grondeigenaren betreft, ten einde den rijkdom en het prestige vau Jen adelstand te behouden. Ook handhaven zij hun stelsel dat aan de priviliges derj officieren van het leger niet geraakt mag worden, en opnieuw blijkt uit hun programma dat de conser vatieven alles wat „liberaal" is „revolutionair" noemiflr. Of zulk een programma genoegen zal doen aan de kiezers op hunne eigene belangen bedacht? De Kreuzz. zelve heeft niet veel hoop op eene volkomene overwinning en zegt „Indien het mogelijk ware voor dit programma een meer derheid te krygen, dan moest ieder zynen steun geven aau dengenc der candidaten die bij het beantwoorden van de hem te stellen vragen, de strekking er van het meest naby zou komeu." Het blad heeft het oog op de natiouaal-liberalen. De samenkomet der drie keizers, waaraan thans niet meer te twijfelen valt, werd volgens den Standard, in beginsel reeds vastgesteld toen de heer Von Giers, Ruslands minister van buitenlaudsche zaken, laatstelijk Weenen en Berlyn bezocht. By deze gelegenheid uitte Bismarck den wensch dat de keizer van Oosten rijk zou deelnemen aan het onderhoud van deu Duit- scheu Keizer met ipa Gzaar. Alexander III stemde hiermede iu, en verklaarde dat hij zich gelukkig zou achten tijdens zijn verblijf in Polen zijue twee naburen te ontmoeten. Men kwam toen overeen dat de keizer Jozef op Oostenryksch grondgebied en daarna aau keizer Willem op Duitsch grondgebied een bezoek zou brengen, eu dat vervolgens de twee laatstgenoemde sonvereinen, van hnnne eerste ministers vergezeld, bij den Czaar en den minister Von Giers een contravisite zouden afleggen op Poolsch grondgebied. Sedert is dit plan gewijzigd, maar eerstdaags is de bijeenkomst te verwachten. van de vijfj/e Algemeene Vergadering der Nederlaud- scbe St Gregorius-Vereeniging. De Vergadering zal plaats hebben te Gouda op Woensdag 10 September e. k. Te 10>/2 uurplechtige Hoogmis iu de O. L. V. kerk (Kleiweg). Feestdag van den H. Nicolaus Tolentinus, Belijder de gewone Mis van een Belijder niet-BisschopJustus ut palma uit de officieele«zangboeken. Massa sexti toni, 5 st. B. A. 2 T. B., vau Croce. Te 1 uur Bijeenkomst*in de zaal Kunstmin van de SociëteitOns Genoegen in de Boelekade. 1. Verslag van deu toestand der Vereeniging. 2. Toespraak van den Ew. hr. H. A. G. ran Son, Professor aan het seminarie te St. Michiels-Gestel ie populariteit van het gregoriaanse hen zang. 3. Onderrichtende repetitie van gfegorinansche gezangen, te leiden door den Ew. br. M. J. A. Lans. 4. Toespraak vin deu Ew. h. B P. Vergroesen, Professor aan het seminarie „de Ypelaar" bij Breda de eigenschappen van een goed kerkzanger. Te 3 uurGemeenschappelijk middagmaal, deels in het^ bótel „de Zalm" (Markt), deels iu de Socië teit „de Harmouie" (Markt). Prijs per couvert, fflst inbegrip van een halve flesch wijn, 2.50. Ook is er gelegenheid om in „het Herthuis" (Spoorstraat) te dirieeren voor 1.50 per couvert zooder wijn. NB. Zij die aan een d^zer maaltijdeu wenschen oeef, te nemen, gelieven daarvan vóór 5 September per briefkaart met duidelijke opgave van naam en woonplaats en diner-prijs kennis te geven aan der volgende EE. HH., welke de zorgen van een locaal Comité welwillend op zich genomen hebben WelEw. Heer J. C. Serbrock, jKapel, aan de L.V. a S- d- Kiekamp, J kerk, Kleiweg, Gouda. Aan de deelnemer, wordt per post eene groene kaart toegezonden, welke toegang geeft tot de daarop ver melde zaal. Het bedrag van het Couvert tal aau tafel worden ingevorderd. Te 5 uurUitvoering en plechtige zegeu met het Allerh. Saorement in de O. L, V. kerk De Afdeeling O. L. F. kerk van Gouda eu de Afdeeling Kabauw zullen aldaar het volgende pro gramma uitvoeren het orgel wordt bespeeld door den WelEd. Heer Jos. Verheijen, organist aan de Moses-eri-Aarons-kerk te Amsterdam. Orgelspel Praeludium Et-dur. J. g. Bach. Afdeeling O. L V. kerk vau Gouda. 1. Sequentia Veni Sancte Spiritus Gregoriaansch. 2. Ave Regina4st. S. A. T. BSuriano. 3. Iutroïtus op het Bescherrafeest van den H. Joseph Gregoriaansch. 4. Vierde Antiphoou uit de 2e Vespers van Kerstmis, met daarbij behoorenden Psalm De Profundis, Ton. IV. Gregor. ea Falso-bordone, 5st. S. A. 2 T. B. v. Viadana. 5. Hyraiius Ave maris stella Gregoriaansch. 6. Sanctus, 4si. S. A. T. B. f van de mis Aeterna Christi Benedictus, 3st. S. A. T. j munera. h Palestriua. 7. Kyrie luit de mis in festis solemnibus. Gregori- Gloria aansch. 8. Tenebrae factae sunt, 4st. S. A. T. RM. Haller. OrgelspelFantasia e Fuga, G-mol J. S. Bach. Afdeeling Kabauw. 9. Offertorium uit de Requiem-mis, 4st. S. A. T. B. Anerio. 10. Adoro te, stroof 1-4, 7 Gregoriaansch. 11. Ave mans stella, 4 st. S. A. T. B. (Gregorius Blad 1884) etroof 1, 3, 7Ett. NB. Deze drie nummers staan in de partituur achteraan. Afdeeling O. L. V. kerk van Gouda. 12. Sequentia Stabat mater,Strouf 1-5, 20 Gregoriaansch 13. O quam suavis est, 4st. S. A. T. B. M. Haller. 14. Derde Autiphoon uit de 2e Vespers van Kerst mis, met daarbij behoorenden Psalm Beatus vir Ton. VII Gregoriaansch en Falso bordone, 4st. 2 T. B., van C. de Zachariis. 15. Salce Regina, 4st. S. A. T. B. Fel. Anerio. 15. Sanctus juit de mis in Dominicis Adventus et, Agnus Dei )Quadragesimae Gregoriaansch. 17Agnus Dei 1, 4§t. S. A. T. B. )uit de mis: Aeterna II, 5st. S. A. 2 T. B. )Christimunera. Pal. 18. Laudate Dominum. Ton. VIII. 4st. S. A. T. B. Ortiz en de Zachariis. Hierna plechtige uitstelling van het H. Sacrament. Te Deunt, 4st. 8. A. 1'. B. met orgel M. Haller. Tantum ergo, 4st. A. T. 2 B. (Gregorius-Blad, 1882) M. J. A. Lans. Benedictie met het H. Sacrament. Orgelspel Finale, d-mol Guilmant. Na afloop der uilvoering: gezellige bijeenkomst in de zaal der R C. Lees-vereenigingHaven. A. Omtrent de H. Mis gelieve men het volgende in acht te nemen Voor HH. Geestelijken en bezitters van diplo ma's der Vereenigiug of van de roode kaarten (waarover onder B.) wordt de ingang der kerk aan de Noordoost-zijde geopend te 9l/t uur. Voor andereo de ingang onder den toren te 10.15. B. Omtrent de Bijeenkomst iu het Societeits-gebouw in de Boelekade, en omtrent de namiddag-uitvoe ring in de kerk gelieve men hetvolgende in acht te nemen 1° Heeren Geestelijken hebben vrijen toegang. 2° Eveuzoo de werkende Leden en de eere heden (Heeren eu Dames) der St. Gregorius- Vereeniging, doch alleen op vertoon van hun diploma. 3° Zij die geen Leden der Vereeniging zyn moeten voor de Bijeenkomst eu de namiddag-uit voering voorzien ziju van één enkele Roode toe gangskaart a 50 ets. C. De roode toegangskaarten (50 cents), de tekst boekjes (25 ets de partituur der namiddag-uitvoering (80 ets.) zyn verkrygbaar bij den boekhandelaar B. A. Verzyl, Korte Tiendeweg, Gouda, en bij Wed. J. R. van Rossum, boekhandel te Utrecht. Bij deze boekhandelaars zijn ook voorhanden: Palestriua. Missa Aeterna Christi munera, 75 cents, Haller Te Deum, f 1.t (Croce. Missa sexti toni is uitverkocht.) Genoemde boekhandelaars verzenden ook alles vooraf per post naar buiten, mist op franco aan vrage met bijvoeging van het bedrag in postwissel of postzegels. Al het genoemde (niet de kaarten voor het diner) zal ook op den dag zeiven der Vergadering ver krijgbaar zyn bij deu ingang aan de Noordoost-zijde der kerk, en aau de zaal van het Societeit9-gebouw in de Bocïekade. Het voorloopig Hoofdbestuur der Vereeniging INGE ZOND E N. Het zal ongetwijfeld de ingezetenen der gemeente Gouda verwonderen, hoe groot nog steeds de moed is van heeren bakkers om zulke enorme prijzen voor hun brood te eischen. Niettegenstaande de belang rijke daling der granen vooral, wat betreft de tarwe, blijft toch de prijs voor het brood dezelfde, zelfs durven enkele bakkers desnoods hun prijzen te ver- hoogen, terwijl in plaatsen als Rotterdam, den Haag en Leiden de prijzen aanmerkelijk zijo verlaagd. Zooals het met vele zaken gaat, zoo gaat het ook met deze, het heeft zijn toppunt bereiktwant spoe dig zal in dezen ellendige» toestand eene wijziging worden gebracht door de oprichting van een brood fabriek alhier. Wenschelijk is het en daaraan wil ik ook niet in het minst twijfelen, of de ingezetenen van Gouda zullen gaarne medewerken om de aanstnande brood fabriek iu het algemeen belang te willen steunen daar van gemeentewege blijkbaar op weinig steun te rekenen valt, aangezien zoo er eenige gemeente verordening op het brood en op den vereischten prijs mocht bestaan, deze toch geheel buiten werking schijnt te blijven. Onder dankzegging, mijnheer de Redacteur, voor de opname van bovenstaande, verblijf ik met achting, UEd. Dw. Dienaar. K. B. LIJST van brieven enz., geadresseerd aan onbe kenden die door tu9schenkomst van het Postkantoor alhier zijn terug te bekomen. Mej. A. Erbervelt, AarlanderveenHartman, ArnhemWed. Hauegraaf—Hoorn, 's Hage Pierre. Gijbeis, Leiden. Afgezonden uit GOUDERAK. Z. Cornelis van Leeuwen, Rotterdam. BRIEFKAARTEN. T. Nelissen, Gouda J. F. de Koning, Rotterdam. Verzonden geweest naar BELGIË. Antonie Tan Hattem, Antwerpen. Geronden en aan het Bureau van Politie gede poneerd Een zilveren Naaldenkoker, een zilveren Kindervingerhoed, een gouden Broche, een bloedko ralen Kettinkje met gouden Kapittelstokje en Oog, een Binnenwerk van een horlogie, een zilveren Oor belletje met Sleentjes nagemaakt diamant, een Knip- mesje en een gouden Broche. De Burgemeester der Gemeente Gouda, doet te weten, dat de Heer Commissaris des Konings in de Provincie Zuid-Holland voornctneus is opVri/- dag den 5n September a. s. dezte Detneente te be zoeken eu alsdan des middags tegen ttcahlj uur, ten Raadbuize hen zal ontvangen, die wenschen mochten tot Zijn HoogEdel Gestrenge te worden toegelaten. Gouda, den 3n September 1884. De Burgemeester voornoemd VAN BERGEN IJZENDOORN. KENNISGEVING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Ge meente Gouda, brengen ter kennis van alle Patent- pligtige ingezetenen, dat de Patenteu voor het dienstjaar 1884/85, iu gereedheid en op de Secrelarie dezer Gemeente voor hen verkrygbaar zijn, wanneer zij zich daartoe persoonlijk aanraeldm van Maandag den 8n September 1884 tot eu met Zaterdag den 20n daaraanvolgende, des voormiddags van 10 lot des namiddags 1 ure (de Zondag uitgezonderd) zullende overeenkomstig Z. M. besluit van 17 October 1820, de binnen dien tyd door de be langhebbenden niet afgehaalde Patenten, door den Deurwaarder der directe belastingen, aau hunr.e huizen, tegen betaling van tien oenten, worden uitgereikt. Zy, die des gevraagd wordende hun Puteut of een afschrift van hetzelve niet kuunen vertonnen, vervallen iu eene boete van vyftien gulden. Gouda, den 2n September 1884. Burgemeester en Wethouders voornoemd VAN BERGEN IJZENDOORN. De Secretaris, BROUWER. KENNISGEV IN g7~ INRICHTINGEN WELKE GEVAAR, SCHADE OF HINDER KUNNEN VEROORZAKEN BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Gouda Gelet op Art G en 7 der Wet van den 2u Juni 1875, (Staatsblad no 95.)

Goudsche Courant | 1884 | | pagina 2