Gil (TRICOT) ÖI1G1 G0EDE0G7E MUZIEK ONDERWIJST J. KLINGEN, TIiﮩIOTSlLMM RENTEN en FORTUIN ADVERTENTIËN. DBIES, Tentoonstelling GASTGESTELLEN. Demi-Saison Stoffen. Maas en IJssel RIJKS-ZEGELS FlsLlszeg'eliS Bultenlandsch Overzicht. KOEPOKINENTING. RATOEtf e» WOL. Specialiteit in Flanellen. D. H00GENB00M. GEMAAKTE DEMI-SAIS0NS B \HLMA\i\, Gouda. van KOK SM A'S A. ItltlMMIW. Eenig- Depot van THEE, M. RAVENSYVAAY ZONEN, G0UDA INKOMEN VAN40% Gouderak Zevenhuizen Reeuwijk. G. STAHL en Dochter. Lange Groenentlaal, G O U D A. 1ST"0- I-900 ANTWEBPB1T. STOOMBOOT-REE DERIJ van de zeileo, waarin het gebuid was, gedeeltelijk te vernielen en geheel te verwijderen. Toeu dan ook kort daarna vele ingezetenen zich naar hun werk bega- ven en aldaar passeerden, vertoonde het monument zich, alsof de 3de October 1884 reeds tot het verle- dene behoorde. De menigte toeschouwers groeide na tuurlijk immer aan, tot eindelijk het beeld onder toe zicht der politie weer inet een omhulsel aan het nieuws gierig oog werd onttrokken. Deze onthulling was dus slechts tijdelijk, doch moet hebben aangetoond, dat het vermoeden als zou het beeld voor het voetstuk te klein wezen, ougegroud is. Integendeel moet het beeld, van de doeken ontdaan, slank maar vrij hoog zijn. De voorbarige onthullers werden reed9 '9 morgens te midden van het publiek waariu zij waren terug gekeerd om de uitwerking van bun heldenstuk na te gaan, door de miodere zindelijkheid hunner klee- ren, door alyk en klei veroorzaakt, ontdekt en zyn naar het politiebureel overgebracht. {L. D. De Dresdensche dames hebben het door zomer- en winteroefeningen, ver in het zwemmen gebraoht. En zij beoogen daarbij niet alleen vermaak en lichaams oefening. In de Marienbader hebben een aantal jouge dames zich vereeuigd tot het houden van reddings- oefeniogeu", onder leiding vau een bekwame onder wijzeres. De dames springen daar by geheel gekleed te water eu oefenen haar zwemkunst ouder die belem merende omstandigheden. Sommigen hebben het reeds verder gebraoht dan de mooiste zwemmers van het sterkere geslacht. Zondag 11. nog sprongen zes dames in wandelcostuura uit eeu bootje, in de Êlbe, zwommen een goed eind weegs om bet hardst naar de Marien- bader, en de waternimf die daarbij den prys won wa9 zoo weinig vermoeid, dat zij nog twintig minuten long allerlei kunsten in het water vertoonde. Een rat heeft onlangs te Londeu goede diensten bewezen bij het verleggeu van telegraafkabels zoo verhaalt het blad The Post. Men wilde door eeu buis een nieuwen kabel halen, toen men bemerkte, dat de draad, die bij het leggen van den eersten kabel er in gelegd was voor het doortrekken van verdere kabels, gebroken was. Dit groote bezwaar nu wist men te overwinnen met behulp van een daartoe gevangeu rat. Men bond een draad aan den staart van het dier, joeg het de buis in - en weldra kwam het aan den anderen kant er weer uit, met den draad, waarmee nu ge makkelijk de kabel er door getrokken kou worden. Wat wij mededeelden omtrent de bekrachtiging van de concessie voor de Ned. Zuid-Afrikaansche «poorwegmaatschappij, is officieel. Het werd bericht in ten regceringstelegrara uit Pretoria. Spoedig kau raeu uu de hervatting verwachteo der pogingen, om het maatschappelijk kapitaal te verkrijgen. Niet algemeen bekend schijnt te wezen, dat men inmiddels nog dagelijks daarvoor kan in schrijven. De meeste oude inschrijvers hebben hunne onderteekeniug gehandhaafd en het staat te voorzien, dat zal worden verkregen, wat nog tot oprichting der maatschappij outbreekt. De spoorweg kau dan bij gedeelten worden gelegd, wat volkomen aan het doel zal beantwoorden, daar de hoofdzaak inderdaad is de baai van Lourenqo Marques te verbinden met c.e eerste plaat9 waar het geregeld wagenverkeer be gint. Het overige volgt dan als het ware vanzelf, eu men kan toch niet op eens deu geheeleu weg maken. Übld Het beroemde ghetto te Rome bevindt zich in een staat van volkomen afbreking ten gevolge van het nieuwe stadsplan, dat van lieverlede tot uitvoering komt. Terwijl voorheen de bewoners van het ghetto daar een gedwongen verblijf moesten nemen, zyn zy heden grootendeels er is daarbij meestal sprake van arme Israëlieten niet te bewegen, het oude historische stadsgedeelte, waar hun voorvaderen woon den te verlaten. De bewoners der Via Fiumara, een van de hoofdstraten van het ghetto, die reeds ie omvergehaald, hebben zich gezamenlijk inge kwartierd bij verwanten in de andere, nog staande straten, waardoor een enorme overbevolking is ont staan. Hier komt bij, dat in de genoemde Via Fiumara, in de Via delle Azziraelle eu iu de aan sturende onreine steegjes vele Israëlitische familiën een jaarlijkschen huurprijs van ongeveer 2,50 voor eeu kamer te betalen hadden, en voor een geheele verdieping 5 of ten hoogste 10. Deze omstandigheid heeft aan het bestuur der Israëlitische gemeente aanleiding gegeven tot het vormen van een comité, ten einde de bewoners van het ghetto te bewegen, zich in de overige wijken der stad te vestigen, terwijl de hulp van den prefect en den burgemeester is ingeroepen, om mogelijke ongeregeld heden te voorkomen. {Hope Israels Een heer en dame te Arnhem hadden samen een philippine aangegaan met de bepaling, dat zij, zoo dikwijls zy elkaar ontmoeten, beide de philip pine toonen moeten. Deze philippine bestaat slechts uit eeu onschuldig stukje lood, waarop van boven een klein koperen plaatje bevestigd is. Gisteren bevond de dame zich bij een photograaf alhier, waar zy dit stukje lood liet liggen. De meid van den photograaf, die het vond, maakte zich beangst, dat het een dynamietpatroon was en haar patroon, die de verantwoordelijkheid voor een mogelyk ongeluk uu ook niet op zich wilde nemen, zond het daarop naar den geweermaker, om het te laten onderzoeken. Deze vertrouwde de zaak ook niet al te zeer en bracht het naar bet politiebu reau. Daar achtte men 't voor alle zekerheid raad zaam, om het naar een kundig geweermaker te brengen, ten einde het zoozeer gevreesde voorwerp te onder zoeken. Ook deze vertrouwde het niet recht, maar kon geen uitsluitsel geveu en zoodoende werd het naar het politiebureau teruggezonden, van waar bet, na toelichting en opheldering, aan een kennis der dame werd teruggegeven. Ulk geeft een overzicht van de belangrijkste uit komsten der Augustus congressen. De plaat stelt voor een congresmaaltijd. De heeren zitteu, onder een goed glas, in jolige stemming naar een hunner te luisteren, die een gloeiende toost afsteekt. Het prentje is tienmaal afgedrukt en alleeu bet onder schrift is gewijzigd, namelijk beurtelings //bakkers congres", 0brouwers-congres", „hygiënisten-oongres," „kappersdag", "velocipedistendag", „schoorsteen ve- gersdag", „journalistendag", „dansraeesters-cougres", „huurkoetsiersdag", „juristefldag {wordt vervolgd). Te Kassei moet thans een electrisch wekbed zyn te zien, dat gelyk een wekker op een te bepalen uur dienst doet. Eerst spelen daartoe twee klokken en wordt een licht ontstoken. Daarna trekt een onzichtbare hand de slaapmuts van des slapers hoofd. Meteen ontvlamt de spirituslamp onder een koffieketel. Vervolgens laat eeu speeldoos ziju opwekkende tonen weerklinken. Baat dit alles niet, dan luiden de klokken ten tweeden maal eu verschynt naast het bed eeu plankje met „er uit!" daarop. Slaapt iemaud als Byron in den storm dan nog, zoo werpt de onzichtbare porder hem eenvoudig uit het bed. Of dit wekbed veel aftrek zal hebbeu betwijfeleu wij. In onderscheidene Fransche bladen leest men 't volgende verhaal uit Bordeaux van 27 Aug. Don derdagavond omstreeks 9 uur wareu eenige bedienden van eeu drogist bezig den wiukel op te pakken. Ongelukkigerwijs liet een van de jougelui eeu fust met chloroform vallen eu kwam eeu groot gedeelte daarvan op straat terecht. De zeer vluchtige chloroform vervulde de lucht terstond met zware eu slaapverwekkende dampen. De jonge man, die het ongeluk had, was hiervan het eerste slachtoffer, maar langzamerhand werd de ge heele buurt gechloroformiseerd en weldra geleek de geheele St. Jamesstraat op het tooveralot uit „De schoone slaapster in 't bosch". De lichten bleven overal branden, maar de bewoners scheueu eensklaps op geheimzinnige wijzei van het leven beroofd. Toeu eindelijk eenige voorbijgangers zich aau den ipvloed vao het benevelende vocht onttrekken kon den, gelukte 't eenigeb hulp te verleenen. Het zal echter nog eenige dagpn duren eer al de onvrijwil lige slapers van de matheid, die zij nog voortdurend gevoeleu, geheel verlost zullen zijn. Gelukkig is er voor de meeste slachtoffers geen gevaar te vreezen. Slechts een meisje vau twintig jaren moet tot heden nog niet ontwaakt zijn. Men weet nog niet of haar slaap zal eindigen. Dezen middag bleven de meeste winkels in de St. Jamesstraat gesloten. De toestand der bewaarscholen te Amsterdam is, blijkens de verslagen van den Geneeskundigen Raad van Noord-HollaDd en van de Gezondheidscommissie, zeer slecht. Wisteu wij dat? Was het aan de „bevoegde" autoriteiten bekend, dat er nog altyd hokken zijn, groote doozeu, waarin kinderen bewaard vrordeu-, bewaard, wel te weten, voor den invloed van lucht eu licht? Uit eeu Maandag-avond in de vergadering der School-comroissie ter tafel gebraebten brief blijkt, dat men het wist, en dat zij althans verbetering in dien toestand op haar agenda stelt. Moge het er op blijven, tot een algemeene opruiming zal hebben plaats gehad van die tallooze kamers eu kamertjes in onze druk bevolkte achterbuurten, waarin nog telkens en telkens nieuwe bewaarscholeu worden „opgericht". Door B. en W. werd. bv. onlangs vergunning ver leend aac Levie Heyraan, sjouwerman, ora een be waarschool op te richten in de Batavierstraat 33, aan het hoofd waarvan hij wenscht te plaatsen zijn huisvrouw Leporn Druyf. Het voorhuis van ge noemd perceel is tot bewaarschool bestemd, eo deze zal niet meer dan tien kinderen mogen tellen. Door hen werd nog vergunning verleend aan Taettfke Auke9, huisvrouw van H. Helraers, om haar bewaarschool uit te breiden door ook iu een binnenkamer met alkoof hoogstens 16 kinderen te bewareu. {N. v. d D.) Met even groote geestdrift als by de great Mid- lothian campaign van November 1879 is de heer Gladstone in de laatste dagen der vorige week door de Schotten begroet. Aan alle stations was ook du weder eene juicheude menigte verzameld, en niet zelden werd ook thans door deu heer Gladstone een enkel woord gesproken van aanmoedigiug, meer nog van dank. Toch zijn de omstandigheden zeer veranderd. De rei9 naar het Midlothian-district was toen, tegen de naderende algemeene verkiezingen van 1880, eeu dappere aanval op een der graaf- schappen waar de couservatieven 't sterkst waren een moedige poging om de oude Schotsche familie Bucoleuch den voet te lichten iu het groote Schot sche district. Wy weten hoe dje toeleg gelukte en het kabinet-Beaconsfield werd omvergeworpen. Thans aanvaardde de eerste minister de reis, eveneens met zijue gade en dochter en eveneeus bestemd naar lord Roseberry's kasteel, in geheel andere stemming. Er moest uu rekenschap worden afgelegd van het gehouden bestuur, er moest nu gesproken wordeo over de vele delicate zaken, die in den laatsten tyd aan de vijanden van het ministerie zooveel stof tot bestrijding en aan Engeland in zijne verhouding tot Europeesche mogendheden een zoo bijzondere positie hebben gegeveu. Drie redevoeringen heeft de heer Gladstone te Ediuburg uitgesproken: Zaterdag, Maandag en Dinsdug avond; en by duizenden hoorders had de groote redenaar, trots zyoe 75 jaren, uog al9 vroeger het grootst mogelijk succes. Terwijl de Engelsche premier in Schotland zijn hoorders in verrukking bracht over zijn redenaarsta lent, hielden zyn conservatieve tegenstanders te Hat field eeu meeting, die door ongeveer 8000 personen werd bezochtlord Lytton, de vroegere onderkoning van Iudië, voerde bet woord, voornamelijk tot ver dediging van de houding van het Hoogerhuis in de kiesquaestie. Lord Lytton verhaalde 0. a., dat Bismarck dezer dagen heeft gezegd, dat hij, wanneer bij in zijn gansohe leven Duitssbland slechts de helft van den smaad had aangedaan, dien Gladstone Engeland in den loop van vier jaren ann deed, niet meer den moed zou hebbeu zijn landgenooteo ouder de oogen te komen. Mag men de France gelooven, dan is by het Frausche ministerie van oorlog alles voorbereid ora, zoo noodig, een divisie naar China te zeuden. Zij is gereed om op het eerste bevel uit te rukken, en zal oestaan uit de te Toulon nog beschikbare marine-infanterie, ongeveer 2500 ma», en 6000 7000 man van de linietroepeu. Er is sprake van de bevordering van vice-admi- raal Courbet tot admiraaleeu waardigheid, gelijk staande met die van maarschalk van Frankrijk. Zij werd bet laatst geschonken iu 1868 aau vice-ad- miraal Tréhouart, die in 1873 overleed. Sedert heeft de Fransche vloot geen admiraal gehad. Het Fransche leger beeft nog maar drie maarschal ken De Mao-Mahou, Caurobert en Lcbceuf. Eerst over eenige dagen zal men weder berichten omtrent de krijgsverrichtingen van het eskader in de Chiueesche wateren kunnen ontvangen. De Fransche oorlogschepen liggen voor ankër te Matsou, waar admiraal Courbet aan zyne bemanning rust gunt. Zoodra de schade, aan sommige schepen toe gebracht, hersteld is, zal hij weder zee kiezen. Men weet nog niet, welke richting de admiraal zal nemen; eenigeu beweren dat hy naar het eiland Haïnau, anderen dat bij naar Shanghai gaat. De brieven van Gordon, door majoor Kitobener te Dongola ontvangen, loopeu tot 13 Juli. Slechts éen der brie ven is door Gordon onderteekend. Bij zonderheden worden niet gemeld Gordon vraagt om bericht over den toestand te Doogola. Kitchener heeft eenige personen opgespoord, die zich bereid hebben verklaard, als boden naar Khartoum te gaan en eerstdaags zullen vertrekken. Generaal Wood bevindt zich te Wadi Haifa om de toebereidselen voor de Britsche expeditie te leiden. Verschillende afdeelingen van het Britsche leger zijn te WadiHalfa aangekomen. Wood zou onderhandelingen met de Bischaris aanknoopen, die zich steeds onzijdig gehou den hebben, maar in de laatste tijden meer tot de partij van den Mahdi overhelden. Wood heeft de voornaamste Scheiks verzocht te Sarras ie komen, ten einde met hem te onderhandelen. Kitchener wordt daar verwacht om de besprekingen bij te wonen, omdat hij met de gewoonten der inlauders het best bekend is. Hij zal daarna op verzoek van den Mudir tersfond naar Dongola terugkeeren Te Soeakira blyft de toestand dezelfde. De opataudelingen beschieten de sjad iederen nacht en maken het den bewouers en het garnizoen zeer lastig. Men heeft daarom tnijnen aangelegd, ten einde den vijaud op die wijze op een afstand te houden. Verleden Zaterdag heeft men 1 -3 tot li jaar Garantie JV^v^HPERSTRAAT, K 227. Instru- menleele y.uiw- ring' ter bevordering der Reinheid van Schepen, Huizen. Slaapkamers en Ameublement. daarmede een gunstig resultaat verkregen. De aan vallen hadden de mijn niet opgemerkt deze ontplofte hij hun nadering en 9 van hen werden gedood. De achepen, die door de opstandelingen «aren buitge maakt, ejju hen door eeu Engelech oorlogsschip weder ontnomen. De Belgische kamer heeft zich met eenige klei ne wetten beziggehouden de eerste drie artikelen van het ontwerp tot regeling van den accijns op den brandewiju ziju aangenomen, wat gelijk staat met de aanneming van het geheele ontwerp; en verder het ontwerp betrt-ffeude den surtax op vreemde sui kers goedgekeurd met 63 tegen 10 stemmen. Overi gens pleit de gantche Belgische pers na over de grooteohe liberale betooging vau Zondag. De bladeu van beide partijen ziju uu aan 't twisten over het cjjfer, eu de cleriealen voorspellen dat zij Zondag a. t. eens zooveel menschen bij elkaar zullen bebben. „Wij waren de slem der natie» zeggen de liberalen. „Neen, den 7en September zal de werkelijke stem van bet Belgische volk gehoord worden!» roepen de cleriealen. En een clericaal blad verhaalt het vol gende van hetgeen Zondag in Brussel te zien is geweest: „Daar waren niet alleen téles de pipe maar ook gezichten, die meir niet gaarne avonds in eeu bosoh of op eeu eenznmen weg zoude ont moeten. Iu 't kort, de liberale betooging liet, wat de qualiteit aangaat, zeer veel te weuaehen over; doch zij was slechts wat zjj kou zyn, eu die stoet van 16000 menschen beeft voor ons opnieuw de groote waarheid bewezen vau het woord: „als alle liberalen geen schurken zijn, dan zijn alle schurken liberalen». Uit alle hoeken van het land zijn ze gekomen: de locale liberale verecnigingen hadden al het janrap bijeengescharreld voor twintig stuivers en de reiekoslen, vooruit betaald.» Men moge vrjj het levendig politiek geweten en den offervaardiger! ijver onzer naburen tegenover veler onverschilligheid en lauwheid roemen zooveel blinde politieke bartstoebt is slechts een schouder ophalen waard. By de verkiezing in de Vereenigde Staten van een president in den republikeinechen staat Vermont stemde ongeveer een achtste der republikeinsche kiezers niet, iets zeer ongewoons in eeu jaar van eeu presi dentsverkiezing. Men maakt hieruit op, dat zelfs onder de partij van Blaine veel oppositie tegen hem bestaat, eu bij een dergelijke onthouding van de republikeinen in de twijfelachtige Staten zou Cleveland een groote meerderheid verkrijgen. RECLAME Ieder kapitalist die in het besit ii na goed eo ter benrxe genoteerde effecten (actiën u( obligatien)kan xich op mathematische en uitere nijte tm Dit goed bekende eu «edert lang 10 verschillende landen beproefde ijriteea, verzekert een jaarlijks inkomen van f. 2.000 met een kapitaal (In fid of In effecten), ran f 5,000; f. 1,000 met f. 4,500, f. 500 1,400, eni. De fondsen zgn altijd beschikbaar. De wiust wordt ■ste delijks per postwissel opgezonden. Duidelijk uitleggende brochurea worden, op daartoe gedane aanvraag, franco en kottelooi toegeeen- den door den Heer Directeur der Algemeene Belgische Bank (BANQUE GÉNÉRALE DE BELOIQUE), 5. Raa dn Congrèe, Brussel. De BURGEMEESTER Tan Gouda; Brengt ter algemeene kennis dat aanstaanden ZON DAG den 7 SEPTEMBER 1884, de9 namiddags 12 uur op het Raadhuis ni^ alleen toor minvermogenden maar voor ieder, die zich daartoe aanmeldt, gelegenheid zal bestaan om rich geheel kosteloos rechtstreeks van bet kalf te doen inenten of heriuenten. Gouda, den 3 September 1884. De Burgemeester voornoemd VAN BERGEN IJZENDOORN. burgerlijke Stand. GEBOREN: 3 Sept. Franciacus, ouders F. van Waaa en H. C. Scbeffera. OVERLEDEN; 3 Sept. M. F. Linncokamp, 1 j« 9 m. 4 G. de Joog, 5 m. G. M. Zielemao, 18 j. 5 P. G. Schouten, 2 m. ONDERTROUWD: 5 Sept. J. Huurman, te Waddioxveen 23 j. en G. van Erkei, 18 j. P. van Hofwegen, 47 j. en A. B. H. Rijkeu, 82 j. J. C. de Bruin, 20 j. en E. Scbnitger, 24 j. E. van Gent, 25 j. en C. de Jong, 20 j. R. Gravestijn, 28 j. en f» Fiegen, 26 j. G. van Duuren, 51 j. en D. van der Kleij, 40 j. J. Piket te Leiden, 21 j, en M. Klopper, 21 j. Moordrecht GEBOREN. Antonius Johannes, ouders F. K. vau Werk- hooven en J. van der Post. OVERLEDEN. C. J. Spoormaker, 4 ra. ONDERTROUWD. J. Visser, 20 j. en M. Kruit, 21 j. GEHUWD H. Steenbeek van Moordrecht en J. Boer. C. Oostrum eo C. de Jong GEBOREY. Johanna Jocoba, ouders K. Vcrseijden en D. Brouwer Apolonia Pietertje, onder K. van den Heovel en P. Karremao. Arie, ouders J. van Vliet en J F. Punt. OVERLEDEN. °M. E. Bos 2 m. P. Versloot 6 w. GEBOREN. Leendert, ouders P. Siolk en M. van Dam. GEHUWD. P. Hoogendijk en M. M. J. Brauns. Hofmeester der Raderstoomboot «de IJssel» is verhuisd van de Gouwe C 59 naar de OOST HAVEN B 112, en beveelt zich beleefd aan tot het doen van commissies op Rotterdam. De ondergeteekenden leeren aan de Dames en Jongejuffrouwen het maken van Kunstbloe men en geïmiteerd Glasschilderen, zonder Instru menten. De Prijs voor grondig onderwijs voor den Cursus 8. Privaatlessen 10. Nadere Informatiën bij de Boekhandelaren A. KOK COMP., te Gouda. Lokaal «NUT en VERMAAK», Oostbaven. Opening Maandag 8 September 1884 des voormiddags ten 10 uur, des avonds 7'/, uur voordracht door den Heer A. van der ELST te Amsterdam, over de tentoongestelde voor werpen. Voorts dageljjks te bezichtigen van des voormiddags 10 tot 1 uur en des namid dags van 3 tot 7 uur. TOEGANG VRIJ. voor Mannen, Vrouwen en Kinderen. Ontvangen de nieuwste VOORHANDEN van af 10, 12, 14, 17, 19, 20 en hooger. Er worden BEKWAME GEVRAAGD. is voorhanden bij den Boekhandelaar A. BRINK MAN te Gouda. sg$~ Alle Muziekstukken zoowel EDI TIE PETERS en meer anderen worden ten spoedigste geleverd. I TE De KAMER van KOOPHANDEL en FA BRIEKEN te Gouda maakt bekend 1°. dat zij op uitnoodiging van Z. Exc. den Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid is opgetreden als plaatselijke Commissie voor de In 1885 te Antwerpen te hou den Internationale Tentoonstelling 2°. dat aanvragen tot opname bij den twee den ondergeteekende in blanco verkrggbnar zgn; 3°. dat de ingevulde biljetten vóór 24 September, hetzg rechtstreeks, hetzg door tusschenkomst van den tweeden ondergetee kende, aan de Nederlandsche Hoofdcommissie te 's Gravenhage moeten gezonden zgn. De Kamer voornoemd, C. J. C. PRINCE, Voorzitter. Mr, J. FORTUIJN DROOGLEEVER, Secretaris. DienstRotter da in- Ouderkerk- Gouda Stoombooten Ouderkerk a/d IJssel" en „Reserve'' van Rotterdam dagelijks, behalve Donderdag. Voormiddags 71/, en 42 uren. Donderdags 6 en 12 ur m. Van Gouda dagelijks 12 en 3 uren. Deze dienst is begonnen Maandag 25 Augustus 1884. DE DIRECTIE N.B. Na Zondag 24 Augustus geschiedt de dienst des Zondags voor Ouderkerk, Lekker kerk en IJselmonde als op werkdagen. alsmede zyn te bekomen in den Boekhandel van (Hen wordt verzocht op 't MERK te letten) tot het Magazijn van GORINCHEM. Deze THEEËN worden afgele verd in verzegelde pakjes van vijf twee en een half en een Ned. ons met vermelding van Nommer en Prijs, voorzien van nevenstaand Merk, volgens de Wet gedepo neerd. Zich tot de uitvoering van ge ëerde orders aanbevelende J. BREEBAART LZ. Botermarkt te Gouda.

Goudsche Courant | 1884 | | pagina 2