AANBESTEDING. OCCASIE-PIANO'S. m Eene Bouwmanswoning DIENSTBODE. »2lJff8f8§S8 [Maas en IJssel i Buitenlandse!) Overzicht. KEWMSGEriXG. ADVERTENTIEN. Burgerlijke Stand. Moordrecht Vlist 'M sü ÖFEÏTbXEjE" Het vernieuwen van het westelijk leijendak en de loodbekleeding der lijstgoot aan het Raadhuis. Mevr. van Reedt Dobtland, STOOMBOOT-REEDERIJ geboden en hopen dat bet hem gegeven moge zijn nog tal van jaren in volle gezondheid te leven te midden van z\jn volk, dat hem zoo ten volle waardeert en hem zoo hartelyk liefheeft VERGADERING van den GEMEENTERAAD. Dinsdag den 16 September 1884, des namiddags ten 1 ure. Aan den orde De Begrooting der dienstdoende Schutterij voor het jaar 1885. Het voorstel tot wijziging der Begrooting van het Israëlietisch Armbestuur dienst 1884 met ver- hoogiug der subsidie van de Gemeente. De voorstellen tot wijziging der Gemeente-Be grooting dienst 1884. De benoeming vau eeuen Ambtenaar van den Burgerlijken Stand. Door de Regeering is krachtens 's Konings mach tiging ingetrokken het ontwerp van wet tot ontei gening voor het maken van een nieuwe verbinding van den Holl. IJsel met de Gouwe. In het laatst dezer maand zal te Arnhem het 6 jarig bestaan der Gymnastiek vereeniging Olympia op feestelijke wijze worden gevierd. Dan zal o. a. een groot nationaal Concours worden gehouden, waar voor reeds verscheidene vereeuigiogen zich hebben aangemeld, waaronder de vereeniging Excelsior alhier. Dat de jaarlijksche paardenmarkt te Zevenhuizen zich in gewensehten bloei kan verheugen, bleek Woensdag 1.1. opnieuw, daar er vele goede paarden waren aangevoerd. Er waren 70 stuks aan de lyri1, die biina allen verkocht werden. De handel was zeer levendig, zoodnt de markt spoedig was afgeloopen. Reuter'9 agentschap seiut uit Singapore De Italiaansohe matrozen van de bemanning der Nisero zijn den 3den dezer losgelaten. De Radja van Tenom heeft beloofd, ook de andere gevangenen in vrijheid te zülleu stellen. Het Hoofdbestuur van het Ned. Bond voor Al gemeen Stemrecht met medewerking van het Alg. Ned. Werklieden-verbond en het Sociaal-Democratisch Bond heeft kennis gegeven aan de leden der Tweede Kamer, dat Zondag a. s. te 's Hage een meeting zal plaats hebbeu, in het gebouw voor K. en W., te half een uur, ter uiting van den wensch naar algemeen stemrecht. Tot het bijwonen van die vergadering zijn de Kamerleden uitgenoodigd „opdat lij zien zouden dat te midden de9 volks meer en meer het verlangen wordt gevoeld om mede door zyn stem invloed te kunnen uitoefenen op den gang der zaken". In de omstreken vau Den Haag worden zooveel aardappelen gerooid, dat de prijzen zeer laag zijn, en men ze met wagens per mud aan de huizen uitvent, iets wat in geen jaren plaats had. De pryzen zijn van 2.50 tot J 3 per mud. Op de overdekte markt in de Wagenstraat worden zelfs halve mudden voor 0.65 a 1 verkocht. De groote aflevering van Zeeuwsche mosselen naar het buitenland is begonnen. Met duizenden tonnen wordeu zij te Mecheleu en Antwerpen gebracht, om ▼an daar naar Frankrijk verzonden te wordeu. Voor Engeland, waar het gebruik nog grooier is dan in Frankiijk, gaan zij over Rotterdam en Vlissingen. De prijzen bdoopen 2.20 a 2.40 per ton. Onlangs werd gemeld, dat de Zeeuwsche visschers besloten hadden, Tesselsch mosselzaad aan te koopen, wegens den slechten aanslag in ZeeUnd. Dit is nu gebeurd. Zaterdag is de eerste stoomboot te Toleu met 1050 balen Tesselsch mosselzaad aangekomen. Nog duizenden balen worden verwacht, alleen voor Tolen en nog duizenden voor andere plaatsen in Zeeland, om steeds aan de groote vraag naar het buitenland te kunnen voldoen. Men weet dat Hollandsch vee alleen in geslachten staat in Engeland mag worden ingevoerd, zeker tot niet geringe schade van den veehandel en ten spijt ▼an de Engelsche veehouders, die met onze welbe- faamde koeien door kruising gaarne hun runderras zouden willen verbeteren. Hoe smokkelt men nu tien Hollandsche koeien in levenden lijve binnen Door Engelsche veehouders was aangifte gedaan ▼an 40 stuks rundvee, welke ter Tentoonstelling zou den Worden iugezonden, en van den Privy-Council was vergunning ontvangen dat vee itf Engeland terug te voeren. Op stuk van zaken echter werden i4 stuks minder dan het aangifte-biljet luidde, herwaarts verscheept. Bij de terugzendiug werdeu uu in plaats van Je niet gezonden Engelsche, 10 heusche Hollandsche koeien voor gezelschap medegegeven. Zij zijn in blakenden welstand aangekomen. Het spreekt vanzelf, dat het den kooper daarginds er niet om te doen is, de beesten zoo dadelijk te slachten. Meer en meer beginnen de regeeringen de nood- zakelykheid in te zien om meer WAarborg te geven omtrent de zuiverheid van de melk dan tot heden is geschied. Zeer te recht, daar de oudervinding leert, dat geen andere stof zoo geschikt is tot aaukweeking en voortplauting van de kiemen van besmettelijke ziek ten, als de melk, zooals nog kortelings door prof. Koch voor de cholera werd bewezen en door Vallin voor de tering. Talrijk zijn dan ook de voorbeelden, dat door be smette melk ziekten werden overgebracht. Het krachtigst tegen melkvervalsching en melk» verontreiniging trad reeds jaren lang de Engelsche regeering op, vooral nadat zonueklaar was gebleken dat vooral roodvonk met de melk by de klanten werd rondgebracht. Hooge boeten en gevangenisstraf wachten de melk- bedervers daar te lande. Ook de Duitsche regeering nam voor eeuige we ken maatregeleu tot beteogeliug van het kwaad en droeg deu provincialen bestureu op de reinhouding der melkvaten, het bewaren en verkoopen der melk bij politieverordering te regelen, eu vervalsohiug of besmetting van melk, door deze te plaatsen ia lokalen waar zieken zyn, streng te straffen. Ook de geneeskundige raad van Stockholm houdt zich met deze vraag op dit oogeoblik onledig, ter wijl in de Vereeuigde Staten van N.-Amerika de quaestie dezer dagen in den Senaat is besproken, ten gevolge waarvan is bepaald dat hij die ver- valschte, besmette of bedorven melk verkoopt, ge straft zal wordeu met boeten van 60 tot 500, al of niet gepaard met eene gevangenisstraf van 16 maanden. Verder is strafbaar iedereen die melkgevende koeien slecht stalt en is op de stalling dezer dieren toezicht van gemeentewege bevolen. Ook omtrent de samenstelling der melk zijn be palingen gemaakt. In Duitsohland echter heeft men gemeend met het oog op de zeer uiteruloopende soorten van koeien, hare voeding enz., zich daarvan bij algemeenen maatregel te moeten onthouden en dit liever aan de provinciale besturen te raoetAi overlaten. En wat geschiedt er fan dien aard in Nederland? Nagenoeg niets! Handelsblad Tegen 9 Octobers, s. is te Utrecht een verga dering uitgeschreven tot stichting eener Vereeniging tot christelijke verzorging van krankzinnigen, doof stommen en blinden. Een vroeger beuoerade voor- loopige oommissie heeft conccpt-atatuteu bewerkt, die thaus met toelichtiug in de Standaardwordeu ge publiceerd. Doel en grondslag zyn omschreven in artt. 1 en 2, die luiden als volgt:, „Art. 1. Het doel der Vereenigiug is: de bevor dering van Christelijke verzorging, naar het Woord van God, van krankzinnigen, doofstommen en blin den, ook door inrichtingen met dat doel opgericht. De Vereeniging begint met de zorg voor krank zinnigen en zal, zoo spoedig de middelen dit toe laten, een Tehuis voor krankzinnigen stichten. Ook voor doofstommen en blinden zal de Vereeni ging arbeiden, zoodra en naarmate de Christelijke liefde haar ook daurtoe in staat stelt. De zetel der Vereeuiging is te Utrecht." „Art 2. De grondslag der Vereenigiiig en der vau haar uitgaaude Stichtingen is de Heilige Schrift, naar de verklaring der Geref. kerken, vervat in haaf*3 belijdenisschriften: deu Catechismus, de Belydenis en ie Vijf Artikelen tegen de Remonstranten". Art. 3 bevat de zonderlinge bepaling, die wij niet zien toegelicht, dat het bestuur voor a/s moet bestaan uit leden, die persoonlijk, door ondertee- kening, instemming betuigen met deze Belydenii- schrifteu. Deze instemming en onderteekening is ook vereischte bij hen, aau wie de geestelijke lei ding zat kunnen worden toevertrouwd. Ontrouw aan deze verbintenis brengt van stonde aan ontslag met zich. Hoe het andere !/j van het bestuur denkt over de belijdenisschriften, schijnt er minder toe te doen. Was de commissie overtuigd, dat niet altijd onder- teekeuaars vau belijdenisschriften de kcndigste en ervarenste bestuursleden zyu, en dat daarom de kaus moest worden opengelaten enkele niet-belijders op te nemen Maar de zorg voor de arme krankzin nigen zal intusschen alleen aan „belijders" opgedra gen mogen worden. Dubbel beklagenswaardige schep selen (Fad.) Reeds is met een eukel woord gemeld, dat te Worthing, in het Eogelsche graafschap Sussex, Za terdag opnieuw ongeregeldheden hebben plaats gehad. Er was zonder stoornis een optocht van bet „Red- dingsleger" gehouden, een tweede werd verwacht, inaHr afgezegd. Dit schijut voor de tegen standers der Salv$tion-Army eene teleurstelling geweest te zyn: zij hadden op een oploop, een standje gerekend en drongen nu in het gebouw, waar de solvationisten bij een waren, door. De politie kwam tusschen beiden en nam een paar belhamels gevangen. Later echter wierpen zij de ramen in van een magazijn van zekeren Head, dat tevens tot kazerne van het leger diende en waartegen zioh in den laatsten tijd her haaldelijk hun euvelmoed gekeerd had. Vervolgens begonnen zij hetzelfde te dotn aan diens huis; Head antwoordde echter met revolverschoten en een der aanvallers werd gekwetst. Het rumoer en de woede van den hoop verminderden daardoor niet en met groote moeite gelukte het aan de politie vrijwil, lig deden een aantal burgers politiedienst Head te ontzetten; hij werd naar het bureau van politie ge bracht eu zal zich natuurlijk wegens dat revolverschot moeten verantwoorden. Later in den avond volgden nieuwe ongeregeldheden. Toen de solvationisten hun bedehuis verlieten, dertig in getal, onder leiding van „kapitein" Ada Smith en „luitenant" Alice Griffin, twee zeer jonge meisjes uit den beschaafden stand, gingeu zy huiswaarts, gevolgd door een woest tie renden hoop, die roode oker, handenvol meel, kalk en dergelijken naar beu wierp eu met moeite door de politie in bedwang gehouden werd. De aanlei ding van de verbittering tegen het Leger des Behoudt schijnt gezocht te moeten worden in bet feit, dat minder vreemdelingen dan vroeger het plaatsje be zoeken. Het middel, daartegen thans aangewend, schijnt echter, naar Daily News aanmerkt, geschikt tot verergering der kwaal. Hoe sterk het bijgeloof zelfs onder de „beschaafden" nog heeischt, is dezer dagen te Parijs aan het lioht gekomen. In een der rijkste buurten, de Avenue de Friedlandt ontbreekt no. 13de eigenaar heeft vergunning gekregen om, in plaats van dat „ongeluksgetal," zijn huis 11 bis tot nummer te geven Sarcey vermeldt in de XlXe Siècle nog andere staaltjes van bijgeloof. Aan de spoorwegstations heeft men opgemerkt, dat des Vrydags de ontvaugsteu steeds kleiner zijn dan op andere dagen, en hetzelfde ondervindt men bij de omnibussen en andere rijtui gen. Nog veel meer is de afkeer verspreid tegen het aan tafel gaan, als er voor 13 gedekt is. Als een merkwaardig voorbeeld van het laatste haalt hij het volgende geval aan. Veelvuldig zijn de diners, waaraan elke maand kunstenaars ejt letterkundigen aan zitten. Nu gebeurde 't laatst eens, dat er slechts 13 waren opgekomen. Een beroemd schilder ver klaarde liever heen te gaan dan als uo. 13 mee te eten. Men wachtte te vergeefl op den veertiende, het werd 8 uur en nog kwam niemand opdagen. Toen werdeu twee der gasten uitgezonden, om een 14den te halen. Hun keus viel op een koetsier, die er zeer fatsoenlijk uitzag. Zij namen hem aao bij t uur niet oru te rijden, maar om te eten. Eerst dacht de man dat men een loopje met hem wilde nemen, maar spoedig begreep by het fijne van de zaak, gaf zijn zweep over aau eeu kennis en deed dienst als veertiende man, rechts van den pre sident der tafel, een der ministers Van rhéophile Gautier verhaalt Sarcey, dat b\j lang uiet gerust was, als een zoutvat omviel, eu om trent Offenbach, aan wiens scherpe oogen de kracht werd toegeschreven om te betooveren (in den slech ten zin), dat menigeen den componist niet durfde nadereu, zonder eerst als middel van bezwering de twee vingers Ie hebben opgestoken 1 Is mer. alleen in Parijs zoo bijgeloovig? In de verhouding tusschen China en Frankrijk is steeds weinig of geen verandering te bespeuren. Gaan wij af op hetgeen de Engelsche bladen ons melden, dan heeft de Chineesche regeering besloten om eerst, aan de geheele wereld de ooilogsverkls* ring bekend te maken, voor zij officieel het meest belanghebbende gouvernement, namelijk het Fran* sche, daarvan in kennis stelde. Volgens den cor respondent van de Standard is ook aan al de on derkoningen der Chineesche provinciën een omzend brief verzonden, waarop de beweegredenen worden uiteengezet die China leidden tot eene weigering van de eischen vau Frankrijk, en waarin verklaard wordt dat de hoogste raad besloten heeft van nu aan roet de wapenen de eer vau het rijk te verdedigen. Al die verontrustende tijdingen brengen in Parys een zekeren gespannen toestand te weeg, en al gelooft men nog uiet aan eene oorlogsverklaring, men kua wel aannemen dat de zaken er ginds emsttg bt- ginnen uit te zien, en dat de regeering van Jules Ferry eindelijk genoopt zal wordeu om de kamers bijeeu te roepen. De onverwaohte terugkeer van den voorzitter Brisson r.aar Parijs en zijne herhaalde be zoeken aan den minister van oorlog hebben tot de veronderstelling geleid, dat de beer Jules Ferry een krachtige poging wil doen eu eeu expeditie wil uU- i rusten, wat zonder de hulp van het parlement uiet zou kannen geschieden. De Belgische senaat heeft ook de clericale onder wijswet aangenomen: het geschiedde met 40 tegen 25 steramen een lid der liukerzyde onthield zich. Na afloop der zitting was een groote menigte bui ten vereenigd, doch er gebeurden geen ongeregeld heden. Het blylft nu dat Maandagavond in Ant werpen nog talrijke standjes hebben plaats gehad. In Brussel pleit men druk na over hetgeeu Zoudag gebeurdeen de federatie der katholieken en inde- pendenten beeft eeu plakkaat doen aauplakken, vol verwijten aan het adres vau den burgemeester Buis. Vervolgens de katholiekeu bladen is natuurlijk de positie van dieu magistraal zeer gecompromitteerd De Engelsche bladen zijn over 't geheel zeer ingenomen met de benoeming van Lord Dufferin tot onderkoning van Indië. Dufferin staat bekend als een even handig als energiek diplomaat eu moet in de gegeven omstandigheden worden beschouwd als een hef boom tegen de Russische vorderiugen in Centraal-Azië. Naar men zegt, worden bij de Ierscbe autori teiten eu by de Londensche politie, bij voortduring onrustbarende berichteu over het woeleu der dyna- roiet-mannen in Amerika ontvangen. Meu heeft ontdekt, dat dynamiet-bommen geregeld uit New- York naar Engeland gezonden worden, en dat niet passagiers maar wel bekende agenten van O'Donovan Rossa met bet overbrengen belast zijn. Het is hem nl. gelukt die personen als hofmeesters of in andere betrekking aan boord vau zekere stoombooten te doen in dienst nemen. Sedert geruimen tijd worden de passagiers vau alle iu Engeland aankomende stoombooten aau een streng onderzoek onderworpeu. De inlichtingen, welke aan bet ministerie van biunenlandsche zaken zyu verstrekt, hadden ten ge volge dat buitengewone maatregelen van voorzorg genomen werden ter bescherming van den prins en de prinses van Wales, toen deze onlangs Newcastle en audere steden in het noorden van Eugeland bezochten. In het «gevolg vau den prins en de prinses bevonden |S§ vier Londensche detectives drie Dublinsche polme-agenten en twee agenten der geheime politie van Liverpool. Deze beambten hielden zioh dag en 'nacht bezig met bet bewaken van de hun persoonlijk bekende dynamietmannen. Men wil dat de regeering niet zonder reden zoo han delt. en meu gelooft dat een der onlangs veroordeelde Amerikaansche moordenaars zyu voornemen heeft te kennen gegeven belangrijke onthulliugeu te doen. De berichten uit Napels luiden treurig. In de jongste mededeeliug, gisterenmorgen vernomen, wordt het getal gevallen met 966, dat der doodea met 474 opgegeven. De bevolking houdt zich goed. Met geestdrift werd de Koning toegejuicht, die, elk gevaar van besmetting trotseerende, de hospi talen bezócht, de lyilers toesprak, zioh omtrent alles nauwkeurig liet inlichten, eu iu de asyleu, waar de werkeloozen door het gemeentebestuur worden ver pleegd, den roisi.eeldeu, broodeloos door den stilstand in zaken, moed en vertrouwen gaf. Honderdduizend lire heeft kouing Humbert als eerste bijdrage geschonken. Met ingenomenheid en woorden vol waardeering dankte hy kardinaal Sanfelice eu de Napolitaanscbe geeste lijkheid voor hunne zelfopofferende toewijding. Gelijk i» gemeld, is de keizer aller Russen te Warschau aangekomen en woonde hy eenige uren na zijne komst eeue revue over 80,000 man op hei Makoluva-veld by, waar niemand werd toegelaten, die niet van een toegangskaart was voorzien. Er ziju zeer omvattende maatregelen voor de veiligheid des Keizers genomen zoo was de keizer lijke trein vol soldaten en atouden er vier op de loopplank viin eiken wagen. Overal waar het rijtuig des Keizers in de stad aankwam, maakten de sol daten en de politie-agenten rechtsomkeert, met het gelaat naar bet publiek, om het goed in het oog te houden. Niemand mocht den Keizer dichter dan op 300 pas naderen. In de straten, welke bij door trok, moesten een half uur te voren alle winkels gesloten zyn en mocht niemand een vreemdeling in zyn huis laten. Alle kelders iu de huizen op 's Keizers weg werden driemaal door de politie onderzocht. De correspondent der Neue freie Pr esse meldt, dat toen hy van het station terugkeerde, hij op de tafel zyner kamer eene proclamatie vond van dezen inhoud: „Io onzen stryd met de Russische regeering moeten wy geweld gebruiken, omdat ook tegenover ons geweld wordt aangewend. De redacteur Skrzypenyk is niet door roovers vermoord, maar door ons ter dood ge bracht, omdat hij een spion en verrader was." Deze proclamatie was geteekend door: „hetcen traal comité van Skarnivioe", en is in duizenden «xiraplaren verspreid. De BURGEMEESTER van GOUDA, brengt by deze ter keunis van de belanghebbenden, dat door den heer Provincialen Inspecteur der Directe Be lastingen enz. te Rotterdam, op den 10o September 1884 is executoir verklaard Het Kohier van het Patentrecht no. 6 dienst 1884/85. Dat voormeld Kohier ter invordering is gesteld in handen van den heer Ontvanger, dat ieder daarop voorkomende verplicht is, zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen, en dat heden ingaat de termijn van DRIE MAANDEN, binnen welke de reclames oehooreu te worden ingediend. Gouda, den 12 September 1884. De Burgemeester voornoemd, VAN BERGEN IJZENDOORN. GEBOREN 10 Sept. Albertus Jogannes, otiiers C. van Vliet en i. van Diermen. 11. Cornelis Pi eter, ouders P. K. van der Burg eu M Peute. Nicolaas Machael, oudera N. M. Engelbregt en A. M. vau der Eode. OVERLEDEN i 11 Sept. A. A. van der Leedeu, 3 j. 5 m E. Ooms, 8 w. D. H. Laurier, 29 i. ONDERTROUWD12 Sept. J. A. A. M. Madlener, te 's Gravenhage, 26 j. en A C Hardijzer, 28 j.L. M. Boot, 23 j. en J. Nieuwland, 21 j. P. van der Linden, 24 j. en S. Koorevaar, 25 j. B. Heerkeus, 25 j. en J. C. Cl W. Heesterman, te Delft, 19 j- GEBOREN: Catbarina, ouders D. Kooijman eo M. Ooms. OVERLEDEN: R. Fijn, oud 3 m. ONDERTROUWDA. 't Hart, (wonende te Maassluis) oud 25 jaar en J. Trouwborst, ouJ 25 jaren. OVERLEDEN N. M. de Jong, 3 m. ££2mm* Ondertrouwd J. A. A. M. MADLENER BN jjg A. C. HARDIJZER. ''Gravenhagen H g 18g4 hii Goudal r U|S Eenige en algemeene kennisgeving. Voorspoedig bevallen van een Zoon A. M/ENGELBREGT— Gouda11 September 1884. v. d. En de. Voorspoedig bevallen van een Zoon C. BREUKEL—Clemens. Lutten aid üedemsvaart 10 Sept. 1884. Voor de veie blijken van belangstelling bij de geboorte van onze Dochter ondervonden betuigen de ondergeteekenden bannen harte- Ijjken dank. JOH. G. ARENTZ E. J. A. ARENTZ.— Gouda, 13 Sept. 1884. Smazen. Voor de vele en treffende blijken van belangstelling mij betoond bij de herdenking mijner VEERTIGJARIGE vervnlling der be trekking als Regent van het Vereenigd Wees- en iEelemoeseniershnis alhier, betuig ik mijnen oprechten en hartelijken dank. C. KNAAP. Gouda, 13 Sept. 1884. Het BURGERLIJK ARMBESTUUR te Gouda, zal op den 24 SEPTEMBER e. k., aanbestedende levering en uitdeeling van p. m. 100.000 stuks goede Baggerturf, voor den aanstaanden Winter. De Uitdeeling daarvan za) gedurende 13 weken, 2 maal 's weeks moeten geschieden. De verdere conditiën liggen van af Maandag 15 tot en met Zaterdag 20 September k. dagelijks in de Armkamer ter lezing. v Het Burgerljjk Armbestuur: De Secretarie, De Voorzitter, W. POST DROST. A. R O MEUN. De Notaris H. J. F. HEIJMAN te Haastrecht,zal op DONDERDAG den 25 SEPTEMBER 1884 des middags om 12 ure in het Koffijhuis «de Dom van Utrecht» aan de Tiendeweg te Gouda in het openbaar VEILEN en VERKOOPEN: met ERVE en GROND, staande en lig gende aan de Karnemelksloot te Gouda, ka dastraal groot 4 Aren 72 Centiaren. Infor- matien zijn te bekomen ten kantore van voorn. Notaris. Breeder bij biljetten. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Gouda zijn voornemens op VRIJDAG deu 19 SEPTEMBER 1884, des namiddags ten 1 nre, in het Raadhuis bij enkele inschrijving AAN TE BESTEDEN: Van de leijen is een monster op de Stads Timmerwerf ter bezichtiging. Het bestek ligt dagelijks (de Zondag uitge zonderd) van des voormiddags 10 tot des na middags 1 ure ter plaatseljjke Secretarie en aan de Stads Timmerwerf ter inzage. De inschrijvings-biljetten op zegel geschre ven, door den aannemer en zijne borgen ge teekend, moeteD, behoorlijk gesloten, den 18 September 1884, des namiddags voor vijf nre ter Secretarie der gemeente zijn ingeleverd. Tegen 1 NOVEMBER vraagt men in een klein gezin een Adres franco brieven onder No. 1020, aan het Bureau dezer Courant. WESTHAVEN over de Molenwerf. Vraagt tegen NOVEMBER eene die kan Koken. TER OVERNAME een flink geconser veerde PIANO Erard van 850, thans voor 295, en een zoo goed als fonkel nieuwe PIANINO van f 475, voor 375. Inlichtingen en te zien bij de Pianohande laars LUBERTI Comp., Spui No. 138, tegenover de Lange Gracht te 's Gravenhage. DienstRotterdam- Ouderkerk- Gouda Stoombooten „Ouderkerk aid IJssel" „Reserve" van Rotterdam dagelijks behalve Donderdag. Voormiddags 7Vs en 12 uren. Donderdags 6 en 12 ur m. Van Gouda dagelijks 12 en 3 uren. Deze dienst is begonnen Maandag 25 Augustus 1884. DE DIRECTIE N.B. Na y,ot"la<fl4 Augustus geschiedt de dienst des Zondag# .voor Ouderkerk, Lekkerkerk en ljselmondfytda ((^werkdagen.

Goudsche Courant | 1884 | | pagina 2