WXSSSftBOIS. gsüüSSüSüSs DIENSTBODE Bulteolandsch Overzicht. Kantongerecht te Gouda. KOEPOKINEMTIMG. Kleinhandel In Sterken Drank. ADVERTENTIEN. Een KLESRUAKERSKieCHT „TOPPEN" van'Heipalen ZPOS^IEIE^IiTJEllsr- L. V. D. WEIDEN, Te Dordrecht is te bezichtigen eeu telephoon voor huiselijk gebruik, vervaardigd door den heer G. Kuijper, timmerman en aannemer aldaar, eu geplaatst in het gebouw der vereeniging Kunstmin. Het toestel is hoogst eenvoudig, het is eene toepassing van de leer der geloidtrillingeu, dus van de leer waarop de eleetrisohe telephoon gegrond is. Daar by deze tele foon geen eleotrische batterijen noodig zijn, zyn de kosten zoo gering zelfs nog belangrijk minder dan van spreekbuizen dat haar gebruik in mag%zynen en werkplaatsen ten volle aanbeveling verdient. In Kunstmin was, bij eene lengte der geleiding van circa 50 meter, bet gesprokene uuidelyk verstaanbaar. Eeue geachte famillie te 's-Hage is in diepen rouw gedompeld. De zoon van den referendaris V. d. V., student in de medicijnen te Leiden, maakte jl. Maan dag met twee vrienden een roeitochtje, by de Vink. 't Bootje sloeg om, en de drie jongelui trachten zich door zwemmen te redden. Twee hunner kwamen aan wal, doch de zoon van deu beer V. d. V., die waarschijn lijk de naby gelegen houtvlotten wilde bereiken, zouk weg in de diepte. Zijn lijk is, ondanks alle aange wende pogiugen, uog niet gevonden. D In den nacht vau Donderdag op Vrijdag omstreeks, half een brak er op de derde verdieping van een perceel in de Frederikstraat te Nieuweramstel een vreeselijke brand uit, die spoedig het geheele ge bouw in volle vlam zette. Der wanhoop ten prooi sprong de bewoonster der derde verdieping, mevr. wed. De B. uit het venster, spoedig gevolgd door haar kleinzoon die by haar iuwoonde. De eerste overleed eenige minuten na den va!; vau den an dere mag men genezing der bekomen kneuzingen ho pen. Hetzelfde middel ter ontkoming nam de be woonster der tweede verdieping, te baat Na eerst hare vier kinderen gered te hebben, door ze haar man aan een venster der eerste verdieping toe te reiken, sprong zij uit het venster. Zwaar werd zy aan het hoofd verwond. Liefderyk werden de gekwetsten door eene buurvrouw van alles voorzien en spoedig door hulp van dr. v. d. Stempel behan deld. De brandweer, die zich dapper gedroeg, was den brand te half vier meester. Hij bepaalde zich hoofdzakelyk tot het perceel, waarin hij was ontstaan, behoudens eenige brandschade aan belen dende gebouwen. In het Vtr. Dagblad deelt de hoogleeraar Buijs Ballot mede De jaren na 1847, waarin Juli, Augustus en September ieder te warm waren, zyu geweest; 1857, toen het van Mei tot December te warm was, 1868 eu 1875, toen de warmte ook reeds in Mei begonnen was, maar Rechts tot het einde van Sep tember vooriduutde. In 1865 viel de warmste Septembermaandzoo warm zal deze maand wel niet worden en nog vijf maanden volgden met te hooge temperatuur. Achtereen, zonder te lage temperaturen er tusschen bedroeg de som der positieve afwijkingen der dagen van 2 Sept. tot 5 Oct. 1865, en dus gedurende 34 dagen, 95 graden. Iu deze maand is de warmte eerst den lOen begonnen, en is die som tot nog toe 80 graden. Iu het maandschrift De Natuur schrijft de heer J. F. T. Steenbergen o. a. het volgende over de ge daante, waarin de bliksemstralen zich aan ons oog vertoouen Gisterenavond (Zaterdag 5 Juli) bemerkte ik om streeks negen uur iu het Westen een tamelijk ver uitgestrekte, zwarte wolkenlaag, eu ik werd daarbij spoedig verrast door een sterk weerlicht ter plaatse, waar deze wolk in het luchtruim langzaam zijwaarts trok. Ik heb vervolgens gedurende ongeveer een half uur mijn aandacht op deze veraf zijnde donderwolk gevestigd gehouden, en daarby, behalve het bekeude sterke weerlichten, waarby juist geen eigenlyke blik semstralen worden waargenomen, minstens vier maal zeer duidelijk groote, scherphoekige, zigzagvormige gele, en eeumaal roode bliksemstraleu gezien, gelijk mu die, welke schilders en teekenaars gewoon zyn op hun tafereelen af te roaleu, en in gedaante geheel verschillende met die, welke drie dagen te voren zoo oijzouder myn aandacht hadden opgewekt. Ik ver kreeg hierbij de voldoende zekerheid, dat er nu aan geen gezichtsbedrog mocht gedacht worden. De donderwolk was en bleef zeer ver verwijderd en het rommelend dondergeluid was slechts nu en dau eu nauwelijks hoorbaar waar te nemen. Om streeks tien uur hoorde ik, eu ook andere personen met wie ik er later over sprak, slechts één donder slag, na alvorens door een sterk weerlicht daarop opmerkzaam gemaakt te wezen. Omstreeks elf uur of halftwaalf heeft het in dezelfde richting nog ge onweerd a'.thaus de zwarte wolken en het daarby «iohtbare weerlicht hebben zulks voldoende aangetooud. Uit deze waarnemingen is my voldoende gebleken, dat de bliksemstralen niet altyd in hoofdzaak een gelyke gedaante hebben, maar dat zij zich zoowel zigzag- als slangvormig kunnen vertoouen. De we tenschappelijke landman, die fijn oog over een meer uitgebreide ruimte vau het hemelruim dan de ste deling kan laten gaau, zou hierover een nog meer afdoende getuigenis kunnen geven. Staten-Geaeraal. Tweede Kamer. Zittingen van 18 en 19 September. In de zitting van Donderdag, werd door den heer Wijbenga, den nieuw benoemden Voorzitter Creraers toesprekende, gezinspeeld op de grondwets herziening, die iu de vertegenwoordiging eene groote verandering kon brengen. Hij hoopte eohter dat het Ned. volk eene vertegenwoordiging zou kiezen, die met het oog op het algemeen volks karakter, in vooruitstrevende richting het staats verband zou herzieu. Wijzende op Belgie consta teerde hy, dat ons volk niet kun leven of wel varen, dau onder milde en vrijgevige wetten. De heer Cremers aanvaardde nu het Voorzitterschap, wees op deu belaugrijkeu arbeid, die ons wacht en vooral wat betreft de grondwetsherzieniug, en con stateerde dat het volk verbuigend uitziet naar vruchten vau den parlementairen arbeid. Zullen alle eischen niet ten volle kunnen bevredigd wor den, dan mogen billyke wenscben worden vervuld. Ingekomen zyn o. a. de overeeukomst met Duitsch- land, betreffende deu letterkundigen eigendom. Iu de zitting van gisteren is de Staatsbegroo- tvbg voor 1885 door den Minister van Fiuanciën aan de Tweede Kamer aangeboden. Het tekort over 1882 wordt geraamd op 141.626.68Va.bet tekort overl883 op/5.609.928.81, bet tekort over 1884 op 4.660.652.44l/a* De Begrooting voor 1885 is voorgedragen iu uitgaaf op 136.172.740.37 of 8.947.612.07 V« lager, en voor den algemeenen dienst ƒ2.695.412.07Va lager dan die van 1884. De verminderingen betreffen 1 ton wegens het overlyden van den Prins van Oranje; 156.590 op hoofdstuk Justitie wegens gebouwen en pensioenen, ondanks de ver hooging voor gerechtskosten eu gevangenissen 2.198.98,/a op Binuenlanclsche Zaken (o. a. wordt Medische politie met 373.906, Hooger Onder wijs met 39.955, Lager Onderwijs met 1.719.000 en Kunsten en Wetenschappen met 111.550 verminderd, en alleen verhoogingen aangevraagd voor het Bestuur der Provinciën en voor Middel baar Onderwys)} 266.798 op Marine, welke verminderingen betreffen het materieel, het perso neel en het loodswezen; 556.176 op Finan ciën, welke verminderingen betrekking hebben op Muntwezen, Ad mini» Vrat ie, Directe Belastingeu, Zegel en Registratie; 17,300 op Oorlog; 338.132 op Waterstaat, alsvoor waterstaatswerken ƒ644.602, Handel eu Nijverheid ruim 1 ton, waartegenover verhoogd werden de uitgaven voor de Posterijen met 311,450; eindelijk 52.584 op 'Icpjoniën, wegens verminderde bijdrage aan Suriname B&.239, doch verhoogiug van kosten der laudmaënt op Curasao met ruim 28.090. Al deze verminderingeu op den algemeenen dilnst bedragen te zamen 41 ton, doch wegens hoogere rente en amortisatie van Nationale Schuld, ad bijna 14 ton, wordt op den algem. dienst byna 27 tou bezuinigd. De Middelen worden geraamd op 120,954,176 dus bijna 6 millioen eu 8 ton hooger dan in 1884. De gewoue middelen worden 2378 ton hooger ge raamd; de Indirecte belastingen, Wyn-accijns en Rijkstelegraaf 19 ton lager, terwijl 5 millioen in de raming is opgenomen voor de opbrengst van het kapitaal der muntbiljetten en 4 ton voor het waar borgkapitaal voor den Spoorweg Rotterdam—Munster. Het tekort op den dienst 1885 ii 15.218.564.37 hetwelk met 5 millioen zal verminderen, wanneer geen zilverontmnnting dit jaar geschiedt. Het tekort op de gewone uitgaven bedraagt echter slechts 3.470.664. Tot dekking van alle tekorten van 1882 tot en met 1885, ad ruim 55 millioen, is uog uit de leeuiug ruim 4278 millioen beschikbaar, zoodat te voorzien biijft in een ongedekt tekort van ƒ1 2.7 23,964. Daar sedert 1881, tengevolge van wetten en maatregelen, door de Regeering ingevolge den wil der Wetgevende Macht genomen, de kosten der Staatshuishouding aanzienlijk ziju verhoogd, kan iukrimping vau uitgaven alleen niet voldoen. De Regeering weuscht dus andermaal voorstellen tot versterking van de ontvangsten voor te dragen, voorloopig met een som ongeveer gelyk aan het ge raamde tekort op de gewone uitgaven, door baud ha ving vau het voorstel tot terugneming van 1/5 der per- soneele belasting voor het Ryk en door de indiening van voorstellen, om bet overgangsrecht by overlyden op effecten eenigszins te verhoogen en uit te breiden tot rentegevende schuldvorderingen, om het zegelrecht op effbcten te verhoogen en uit te breideu, en om de inrichting der Siaatslotery opnieuw te regelen. Het tekort zou alsdan met 31/! millioen verminde ren. Die voorstellen zijn thans by den Raad van State aanhangig. Voorts hoopt de Regeering binnenkort voor te stellen eene wet tot invoering van eene tabaksbelasting en eene wijziging van de zegelbelasting, waarvan de ontwerpen nagenoeg gereed zijq. Zekere Louis R., dien zyue te Parijs wonende ouders, omdat zij niets beters met hem wisten aan te vangen, naar het oorlogsschip haddeu ge zonden en van wien zij gernitneu tijd niets meer hadden vernomen, kwam op zekeren dag onver wachts terug in de ouderlijke woning. Met niet weinig trots droeg hij het lint der militaire me daille in het kuoopsgat en liet bij zyn vader het boekje zien, waariu de door hem in Tougkin bedreven daden stonden vermeld. Daaruit bleek, dat bij eerst tot onderofficier en daarna tot onder luitenant titulair was bevorderd. Zijn vader was natuurlijk niet weinig in zijn schik, dat ziju zoon eindelyk op den goeden weg was geraakt, eu hij ried hem dan ook aan, de met zoo goed gevolg begonnen militaire loopbaan te blyven volgen, waarop de brave jougeu antwoordde, dat het hem verdroot zoover van zijne ouders te leven en dat hy daarom liever eene betrekking op een kantoor tocht, die hij met zulk een paspoort en dan de medaille wel vinden zou. Inderdaad voud bij spoedig eeu plaats bij eeo groote administratie, maar even spoedig had hy in de buurt* verscheidene oplichtingen gepleegd. Ter zelfder tijd ontving de politie van het ministerie van Marine het signalement van Louis R., ge woon marinier, die voor eenige maanden wss gedeserteerd en zich waarschijnlijk te Parijs ophield. De ouders kregen nu bezoek van een commis saris, die hu^ mededeelde dat hun zoon noch gedecoreerd, noch onderofficier, noch onderluitenant titulair was, noch ooit in Tongkin was geweest. Louis R. was eenvoudig naar Parijs gegaan, waar hij van diefstal had geleefd en ouder een valschen naam zelfs tót drie maanden gevangenisstraf was veroordeeld. Na zyn ontslag uit de gevangenis had hij het mooie paspoort vervaardigd. De deserteur-falsaris-dief is iu hechten^. Eeo (Ier Parysche oorrespondenten ran de Kol». Zeit. maakt melding van geroobten, volgens welke tussehen Frankrijk eu China een bemiddeling tot stand soa komen of gekomen zyn waardoor een hervatting van de diplomatieke ouderhandelingen te verwachten ia. Naar men tegl zon de Franaohe regeering niet ongeneigd zyu ernstig gemeende voorttellen aan te nemen, die door aanzienlijke bemiddelaars gedaan wor den, om een vreedzame oplëssing van het conflict voor te bereiden. Ook wordt verzekerd, d.t de Ouitsche tykkkanselier oedoelde voorstellen krschtig ondersteunt, en Bismarck's goede diensten niet zon der invloed zkn én op de verzoeningsgezindheid welke, naar men beweert, door het hof van Peltiu aan den dag gelegd wordt, en op de bealuiten van de mogend heid welke de rol van bemiddelaar op zioh zon nemen. De Belgische liberalen hadden zioh overgegeven aan de zonderlinge illusie, dat de Koning weigeren zon, de nienwe schoolwet te bekraohtigen, at waren van zuiver constilutioneel standpunt daarvoor geen gronden aan Ie voeren. De liberalen beweren eu zy kunnen daarin teer wdl gelyk hebben dat zy de intellectneele meerderheid des lands vor men, maar bet is altyd moeilijk geweest en het zal wel altyd moeilyk blyven, eeu scheiding in een land te maken met de weegschaal van het verstand, aangezien iedereen zioh met een genoegzame, zoo niet overgroots mate van intellect beieeld acht. De weigering des Kouings zou nog eenigen constitution Deelen zin hebbeu gehad, wanneer de nieuwe wel was aangenomen met een meerderheid van éen of twee stemmen, zoodst er twyfel kon worden geop perd ten opzichte van de meerderheid der Kamers; wel verre vandaar is de meerderheid in de beide Kamen van dien aard dat men het constitutioneels stelsel wel kan opheffen, wanneer men in znlke ge vallen aan den Souvereig den eiach stelt een wet niet goed te keuren. De Koning heeft vroeger dg. liberale schoolwet bekrachtigd, al werd zy aangeno men met eeu zeer geringe meerderheid, en ook toen werd door de tegenpartij meer dan genoeg gedaan om deu Koning terug te houden. Het maakt dan ook een zonderlingen indruk, wanneer men in de beriohten uit Brussel leest, dat de burgemeesters der liberale gemeenten zeer bedrukt van den Koning te- rugkeerdeu, omdat zij vernamen, dat er van niet- bekraohtiging der wel geen sprake kon zijn. Mis schien komt de tyd dat de liberalen den Koning dankbaar zyn voor het thans gsnomen besluit. Een triple—alliantie' zou de vruoht zyn der samen komst van de souvefeinen van Duitsobiand, Oosten- ryk-Hongarye, en Rusland te Skierniewice, zegt de Daily New». Zooveel is intussohen aan te nemen dat, welke resultaten het onderhond der drie Keizers ook gehad hebbe, de vrede vau Europa er niet door gestoord zal worden. Hierover zyn al de politici het eens. De Temp» maakt dienaangaande de vol gende opmerking „Elke der drie mogendheden, die te Skierniewice byeen waren, heeft eeu verschillendeu regeeringsvorm. Zelfs is het een merkwaardig spel tier politiek dat een eonstitntiouneele staat als Oostenrijk, eeu vader lijke monarchie als Pruisen eu een absolnut souve- rein als de Czaar te zamen brengt. Dat de Dnitsche kanselary, voor zooveel haar betreft, het radicalisme niet met de anarchie verwart, hiervoor zonden wij niet durven instaan zelfs is het biet zeker*dat zij een duideiyk onderscheid maakt tusschen het libera lisme en het radicale streven. Bismarck moet de parlementaire instellingen met te meer tegenzin dal den, daar hij soms, in Italië eu in Oostenrijk bv., op hinderpalen stuitte, waardoor hy zijne voornemens niet kon uitvoeren. Heeft in zekere opzichten zijn werk niet lot grondslag een opvatting van het mo narchaal beginsel welke door de hedendaagsche be-* grippen in gevaar raakt En kan bij, met zijn groot staatsmans doorzicht, zonder bekommering denken aan de onvermydelyke hervormingen eu aan de cri ses waarvan zij vergezeld gaan Maar al heeft Bis marck het recht niet aan een -aehoone toekomst te denken, hij bezit Ie veel politiek talent ora de taak, een Europhesch evenwicht te vestigen, zwaarder te maken door die, op geheel andere wijze te duchten moeielykheden te trotseeren, waarin hij geraken zou in dien hy met den geest der eeuw fen met de vry- beden der volken giog worstelen." Naar .laid van een telegram nit Rome, heeft de minister van baitenlandsche zaken aan Italics ver tegenwoordigers in bet buitenland opgedragen de re geeringen, waarby zij gevestigd zijn, te polsen over het plan ter vaststelling van een interuatiouaal sa nitair wetboek, ten einde Europa te beschermen tegen de Aziatische ziekten. Met dat doel zon de minis ter internationale lazaretten <aan den ingang der Roode Zee willen oprichten en cordons trekken om elke besmetle plaats. Groot is de ellende te Napelshet aautal broode- looze personen wordt er gerekend niet minder dan 200,000 te bedragen. De oulaDgs opgerichte gaar keukens, die kosteloos apys verschaffen, kunnen onmogelyk in de behoefte voorzien. Eene com missie van aanzienlijke personen, onder welke de prinses Delia Koeoa, de markies Doria, prins Santa Margherita, zamelt giften in en heeft reedt dui zenden lire, stuiver voor stuiver in de armoedige wyken bijeengebracht maar de nood is te groot. Den iöden -kwamen in Italië 6sl cholera gevallen voor, waarvan 465 te Napels en 13 tb Spezzis. Het aantal dooden iu 6eide plaatsen was 265 en 11. Men houdt zich nu met plannen bezig om door middel van openbare werken Napel» gezonder te maken. Maar hiervoor worden niet minder dan 10U millioen noodig geaoht. Veertig a vyftig stralen zouden doorgetrokken moeten worden. Otto van Thnyl, Amsterdam0. Hoogerdjjk, Giesendam Simon van Tilburg, Moordrecht D. J. Polak, •Verzonden van het hulpkantoor te HAASTRECHT: Wed. Baetea, Weert. Idem te ZEVENHUIZEN A. de Jong, Gouda. BRIEFKAARTEN Mej. N. v. d. Kleijn, 'sHage; H. de Jong, Rotterdam. IN GEZONDEN. Mynheer ie Redacteur I Beleefd verzoekeu wy U, voor de volgende rege len een plaatsje in Uw veelgelezen blad. Eene nuttige instelling zooals er meer hier ter stede zyn, nis die van Mej. G. M. Hooftmio Grabelhstraat, is zeker een -woord van aanbeveling ten volle waard. Het is een avondoursnt voor Dames-Handwerken voor^Nut en Smaak. Ofschoon die cursus van meisjes beneden de 14 Jaren, zich nog niet in een lang bestaan mag verheugen, it die curiae reeds voltallig en laat zich de behoefte gevoelen aan een tweeden avond cursus op andere uren van meisjes boren de 14 jaren uit den netten stand en is genoemde Juf frouw Hooftman bereid die by genoegzame deel neming te openen. Zulk eene instelling als boren bedoeld waar onze kindereu onderwys ontvangen, en missohien niet genoegzaam bekend, aarzelen wy niet door dezen daaraan meer pnblieiteit re geren, te meer daar wij overtuigd zyn van het degelijk onderwijs door genoemde Juffrouw gegeven. Gaarne slechts het. goede tn het nuttige der zaak wensoheode te bevorderen, knnnen wy onze stadgenooten het bywouen van dien cursus door hunne doehters die van de lessen wensehen te profiteeren met vertrouwen aanberelen. U dank zeggende voor 'de plaatsing Mynheer de Redacteur I teekenen wy ons achtend Gouda, 20 September 1884. HERMAN Fz. T. J. KOOBS. LUST ran brieren enz., geadresseerd bV on bekenden, door tusschenkomst ran betPostkantoor alhier terog te bekomen. Terechtzitting van Woensdag 17 September 1884. Kantonrechter: Mr. J. H. van MIEROP. Ambtenaar vau het Openbaar Mioisterie Mr. W. C. A. SCHOLTEN, te Rotterdam. VEROORDEELD: Wegens in kennelijken staat vaa dronkenschap zioh bevinden op den openbaren weg te Gouda: Mattheus Johannes Irnijen, 26 jaar, sjouwerman te Gouda, tot 2 boeten van 12 gulden of 8 dagen; Bartholomens Stevens, 45 jaar, sjouwerman te Gouda, tot 2 boeten van 12 gulden of 8 Ragen; Jan Stevens, 37 jaar, sjouwerman te Gouda, tot 12 gulden of 4 dogen Tennis Nicolaas Reebeen, 33 jaar, schilder, en slachter te Gouda, tot 12 gulden of 4 dagen; Michiet Jansen, 54 jaar, sjouwerman, te Gonda, tot 12 gulden of 4 dagen; Petras Jansen, 48 jaar, arbeider te Gonda, tot 12 gulden of 4 dagen Cornelis Zeveiboom, 59 jaar, sjouwerman te Gouda, tot 6 gulden of 3 dagen; Frederik Kinrié, 43 jaar, sjouwerman te Gouda, tot l'/s gulden of 2 dagen; Bartholomeus de Ronde, 55' jaar, sjouwerman te Gouda, tot l'/s gulden of 2 dagen; Cornelis Bons, 42 jaar, touwslager te Gouda, tot l'/s gulden of 2 (lagen; Johannes Blom, 47 jaar, pjjpmaker te Gouda, tot l'/s gulden of 2 dagen; Cornelia Lnfeber, 56 jaar, sleeper te Gouda, tot 1 gulden 1 dag; Tennis Grendel, 56 jaar, metselaar te Gonda, tot 1 gulden of 1 dag; (daarenboven tot 1 gulden of 1 dag wegens wateren buiten eenen waterbak op straat); Roelof valt der Pol, 26 jaar, koopman te Gonda, tot 1 gulden of 1 dag; (daarenboven tot 3 gulden of 1 dag wegens zitten op afn hondenkar); Johannes Jacobus Linden, 25 jaar, timmerman te Gouda, tot 1 gulden of i dag; (daarenboven tot 1 galden of 1 dag wegens liggen in een boomperk van het Plantsoen te Gouda); Warner van Dyk, 37,(faar, sigarenmaker te Gouda, tot 1 gulden of 1 dag, Willem Hoogeudoorn, 49 jaar, touwslager te Gouda, tot 1 gulden of l dag; Gerrit van Erk, 44 jaar, koopman te Gouda, tot '/s gulden of 1 dag; Gerrit vaa Waas, 35 jaar, schippersknecht te Gouda, tot 1 gulden of 1 dag; Hermanns Kaptjjn, 50 jaar, koopman te Gouda, lot galden of 1 dag; Jaoobus Blonk, 35 jaar, seharenslyper te Gonda, tot 1 galden of 1 dag; Cbrietiaan Karreman, 29 jaar, bleekerskuecht te Gouda, tot 1 gulden of 1 dag; Maria van Dyk huisvronw van K. Groeneweg, 67 jaar, koopvrouw in Inrf te Gouda, tot 1 gulden of 1 dag; Gerrit Albles, 56 jaar, rentenier te Waddinxreen, tot gulden of 1 dag; Jan Bolk, 22 jaar, arbeider te Waddiniveen, tot 1 guKIeu of 1 dag. VRIJGESPROKEN: I. den H. kistenmaker te Gouda, van de aanklacht in kennelyken staat van dronkenschap zioh te hebben bevoudeK op den openbaren weg te Gouda. (Het bleek op de zitting dat uiel de brklïagaëmaar zyn broeder, die eenen valschen naam aan den agent van politie had opgegeven, dronken was geweest). BURGEMEESTER eo WETHOUDERS fan Gouda brengen ter algemeene kennis dat geregeld eiken Maandag en Dinsdag ten 8l/t uur in bel Gasthuis gelegenheid zal bestaao om tich kosteloos te doen inenten of beriuenten. Gouda, den 19 September 1884. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN BERGEN IJZENDOOEN. De Secretaris, BROUWER. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Gouda, brengén ingevolge art. 5 der Wet van 28 Augustus 1881 (Staatsblad No. 97) ter openbare kennia (lat bij ben ia ingekomen een verzoekschrift waarbij vergunning wordt gevraagd om in de by zyn naam vermelde tonaliteit sterken drank in het klein te mogen verkoopen, alt Naam van dsn Verzoeker. Aanduiding der loeeliteit. Zwaantje van der Louw Buurtje P. 61. Gonda, den 19 September 1884. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN BERGEN IJZENDOQRN. De Secretaris, BROUWER. 4 Burgerlijke Stand. GESOREN: 17 Sept. Agath» Sneanna, oudere L. Niereld eu J. Wilschut. 18 Cornelie, oudere C. Lugthart en Jf. Honthotr. Johanna Gceriruida, onders A. J. Verhaar eo A „,7. Ca"""joa Morgaretha, oudere A. Soet en E. Smit. Wtlheimina Neeltje, oudere M. J. de Gidts eo N C Bouwmeeeter. Heodrika Sosanne, oudere M. A. Heerkens en B. J. Spijkerman. ONDERTROUWD: 19 Sept. D. L. Brouwer, 23 i. N Dekker te Oedewater, 19 j. J. Hoff te Boskoop, 51 j. en M. F. Kroyff, 49 j. F Moordrecht GEBOREN. Anthonie, onder. K. Kraaijenbrink en P Schouten Jacob, oudere B. Mudde eo W, Versnel OVERLEDEN. T. van Moorik weduwe ven J. Verbum 75 jaar. B' 24°f.?efTROUWD' Vt"'e'1 31 A- Dijklend Oudertroawdéjjg JACOB van HOFF, P ^jjjl Weduwnaar van Mahia van Heiningen, Ijfj Boskoop, §j| UI MAARTJE FRANSIENA KRUIJFF, ggl Wed. van Maurits Hendrik Diepevben. fja jgg| Gouda, 18 September 1884. Geen Receptie. Voor de vele bewyzen van deelneming ondervonden, tjjdens de ziekte en het overlijden van mijn geliefden Echtgenoot HENDRIK GRENDEL, betuig ik mijnen hartehjken dank. Wed. J. M. GRENDEL— Gouda, 20 Sept. 1884. Broer. Mevrouw C. G. van der GARDEN, Crabethutraat, vraagt tegen NOVEMBER eene fatsoenlijke die kan koken, loon naar bekwaamheden. ook bekend met het BARBIERVAK, zag zich gaarne zoo spoedig mogeljjk geplaatst. Adres franco brieven onder No. 1022, aan het Bureau desser Conrant. irdt van 15 NOVEMBER tot 15 APRIL ivraggd een WINKELHUIS voqj^dmptnette affaire, met opgave van stand en prjjs per maand, het is voor menschen zon der kinderen, of groot Beneden TOEHUIS waar lengte aan is en wat voor Winkel mag ge bruikt worden. Adres franco brieven onder motto: «Winkelhuis», aan het Bureau dezer Courant. EEN~GRÖÖTE PARTIJ geschikt voor SCHOEIJINGPALEN, BALKEN enz. tot lage prijzen te koop, alsmede VLOT- DEELEN, bij Krimpen a/d Lek.

Goudsche Courant | 1884 | | pagina 2