a RENTEN e« FORTUIN Buitenlandsch Overzicht. De lijf-arts van den Koning HEWISGKIIAG. ADVERTENTIE N. van Beijeren, Professor, Dr. von Gietl INKOMEN VAN 4O°/0 Reeuwijk. ▼enden in Nederland, die waarlijk ook nog wel wat kunnen gebruiken. AmstCt.) Hoewel reeds herhaaldelijk tegen arsenicura-houdend behangselpapier gewaarschuwd is geworden, schijnen sommige fabrikanten toch nog voortdurend dergelijke stoffen af te leveren. De redactie van het Maandblad tegen de vervalsching van levensmiddelen en handelsartikelen had dezer dagen weder gelegenheid arsenicum in behangselpapier te constateeren, en daar dit papier in groote hoeveelheid verspreid is geworden, en zich dus waarschijnlijk reeds in een groot aantal vertrekken bevindt, heeft zij het nut tig geacht het patroon in ruimen kring bekend te ma ken en daarom is bij ieder exemplaar van het gisteren verschenen nommer een staaltje var» bedoeld behang selpapier gevoegd. Op deze wijze het //signalement" van het verdachte artikel onder ieders oogen te brengen is zeker praotisch. Hetzelfde patroon komt blijkens herhaald onder zoek van monsters uit verschillende winkels te Am sterdam in de laatste dagen ook arsenioum-wy in den handel, zoodat dfr fabrikant dus de gevaarlijke stof nu uit zijn kleurstoffen verwijderd schijnt te houden. De hr. Van Hamel Roos geeft vervolgens eene methode ter opsporiug van arsenicum in weefsel en papieren, die hem het eenvoydigst voorkomt. In de Dinsdag te Rotterdam gehouden vergadering der Vereeniging van Burgemeesters en Secretarissen in Z.-Holland deelde de voorzitter, de heer Vening Meinesz, mede, dat de Vereenigiug 114 leden telt, of 4 meer dan het vorig jaar; 11 nieuwe leden traden toe, doch 3 overleden en 4 bedankten. Als bestuursleden werden herkozen de hb.P. G. Stoop en C. L. J. Bos. Omtrent het schrijven der Zus- tervereeniging in Overijsel, waarbij de wenschelijkheid werd uitgesproken eener wijziging van artikel 73b der Gemeentewet, om nl. een burgemeester, amb tenaar van den burgerlijken stand zijnde, daarvoor een belooning toe te kennen, wordt eeuig debat ge voerd. De voorzitter oordeelde namens het bestuur de vraag niet goed gesteld. Zij moest toch luiden //Is het wenschelijk, dat de ambtenaren van den burgerlijken stand worden bezoldigd?" De heer Van der Velde oordeelde, dat de jaarwedde van den burgemeester vast moest zijn en niet moest afhangen van baten. Wil men een wijziging, dan is het beter, dat men aandringt op verhooging der jaar wedden. Hij wil du9 antwoorden, dat er voor de vergadering geeu termen bestonden om de vraag te steunen. Jhr. Van Citters wilde antwoorden, dat de vraag niet goed gesteld is, doch dat de Ver eenigiug wel bereid is om mede aan te dringen op de bepaling, dat de ambtenaars van den burgerlijkeu stand bezoldigd worden. De heer Molenaar stelde voor de zaak te stellen in handen eener commissie. Na verwerping van het voorstel Molenaar weid het voorstel Van Citters aangenomen. Alsnu kwam aan de orde het rapport der Com missie, belast met het onderzoek van het Friesche rapport, nopens den financieelen toestand der Ge meenten sedert 1851 en het daartoe betrekkelijk rapport van B. en S. in Noord-Holland. De wen schelijkheid werd betoogd om de leden ook in kennis te stellen met de rapporten van Friesland en Noord- Holland en om de zaak aan te houden tot de volgende vergaderingdienovereenkomstig werd be sloten. Na eeuig debat over een voorstel van den heer Zaalberg tot wijziging van artikel 10 van het Reglement werd besloten op voorstel van den heer Van Citters het bestuur uit te uoodigen om een ▼oorstel tot wijziging van artikel 10 in te dienen in de volgende vergadering. Daarna kwam aan de orde de stelling dat in de provinciale wet een bepaling als artikel 110 der Gemeentewet gemist wordt, een leemte, die aauvulling behoeft. Deze stelling werd verdedigd door den beer Zaalberg. Over die stelling werd wel gedebatteerd, doch geen conclusie genomen, hetgeen het reglement belet. Als een bewijs in hoe dichte massa's de baringen in de Noordzee soms zwemmen, kan dienen, dat door het sloepschip /;Jacob'', van de firma Van Harwegen en Deu Breems te Vlaardingen, in een nacht ruim 350 ton haring gevangen werden. Er waren netten by, die by het binnenhalen een wit laken geleken door den zilverglans der haringen. Met moeite en zorg kónden de visschers hun netten inhalen, en ware het weder niet zoo stil geweest, dan zeker zou de geheele vloot door de massa haring naar den grond gegaan zijn. Dit schip volbracht in slechts 8 dagen de reis. In de //Haagsche Kroniek" van het Hbl. leest men //Ziehier hoe een expediteur, die zijn beur9 eerbiedigt, weet te rekenen. De vracht voor een ond meubeltje, dat mij uit Duitschland geworden was, tot 's Gravenhage bedroeg 1 mark 40 pfennig, hetgeen op zonderlinge wyze tot 90 centen werd herleid. Ieder gewoon mensch zou dit op 84 centen berekenen. De volgbrief maakte er 1.05 van. Voor inkomende rechten moest 25 cents, voor Aangave (sio) nog' eens 25 cents betaald worden, terwyl de bestelling van het station tot myn woning 30 ets. bedroeg, zoodat men mij 1.85 dus 1 méér dan de vracht voor al die verschillende zaken liet betalen. //Tegen velerlei kan men zich wapenen, maar niet tegen deze onbehoorlijke oukosten-lawine, die u overrompelt en die voor het vervolg misschien alleen slechts te voorkomen is, door er zooveel mogelijk openbaarheid aan te geven." Een firma te Soerabaya ontving in de vorige maand een aan haar gerioht pakket onder kruis band en behoorlijk adres. Hoe verbaasd was de ontvanger, in het pakket, behalve het voor hem bestemde, te vinden 5 brieven bestemd voor Nieuwe- diep, Buiksloot, Nicutfeudam, Amsterdam en Haar lemmermeer j één drukwerk bestemd voor Winkel en een voor Sloten 7 briefkaarten, waarvan twee voor Nieuwer-Amstel en de overigen voor Uithoorn, Amsterdam, Nieuweudam, Houtrijk en Polanen, N.-Holland, Haarlemmermeer en Nieuwediep. {Soer. Ct.) In Die freie Künsle stond onlangs een artikel over de dagbladen der toekomst, en wel in het bijzonder over het snellere afdrukken. Hoe is men geneigd uit te roepen, werkt de beroemderotatiepers nog niet 9nel genoeg? Ruim 20.000 extraplareu braakt deze pers per uur uit, doch dit is voor den be roemden New-Yorker raachinefabriekanten Hoe niet geuoeghij hoopt er in te zullen slagen, een machine samen te stellen, die per unr 360.000 exeraplareu levert Om dit doel te verwezeulijken denkt hij ge bruik te maken van de photographiehet licht van een electrische vonk werkt in het honderdste deel van een seconde op het geprepareerde papier, zoodat men in een uur 60 X 60 X 100 360.000 afdruk ken zou kunnen krygen. In hoeverre Hoe zal slagen, moet de toekomst leeren, en die toekomst ligt misschien nog wel wat al te ver van ons verwijderd Een drukker te; Chicago beweert, een nieuw sys teem uitgevonden te hebben om in acht verschillende kleuren te drukken dit systeem kan, volgens hem, op alle persen toegepast worden. Eerstdaags zal de man zijn uitvinding, waar hij brevet voor heeft gekregen, ten toon stellen. {Porie/.) Een Brabantsch boertje stond dezer dagen naar eeu door stoom gedreven baggerwerktuig te kyken. Even onbewust van den kringloop der scheppen als van den cirkelgang der menschheid, riep hij na een kwartier verbaasd uit: //hoeveel emmers zit ten er wel aan dat ding!" De Tilb Ct. brengt naar aanleiding daarvan bet volgende in herinnering, dat plaats greep bij gelegenheid der opening van den Zuidooster spoor weg TilburgNijmegen. Des morgens was de feesttrein met genoodigden van daar naar Nijmegen vertrokken óm, na op onder scheiden tusschenliggende plaatsen feestelijk ontvangen te zijnen nog andere genoodigden opgenomen te heb ben, tegen den avond met al die gasten naar Tilburg terug te keereu, waar het groote feestmaal gegeven zou worden. Toen het zoo wat tijd werd dat de trein daar moest aankomen, werden de houten keet, welke voor //hulp station" doorging, benevens het terrein daaromheen, afgesloteu, niet alleen voor de-goede orde, maar ook met het oog op de opgestelde flesschen Moet et Chandon enz., welke als eerewijn moesten dienst doen De trein werd afgewacht door een menigte volks, waarvan een zeer groot gedeelte had post gevat op een weiland aan de overzijde van den spoor weg, zoodat de trein bij aankomst juist tusschen het hulpstatiou en die toeschouwers stil hield. Zij zagen dus niets dan de achterzijde van den trein. Nauwelijks echier waren de portieren aan de voor zijde der rijtuigen geopend en stegen de genoodigden uit, of een paar brutaaltjes sprongen van het weiland op den spoorweg, openden fluks de deur van een coupé en stegen in, om natuurlijk met het deftigste gezicht ter wereld aan de voorzijde weer uit te stappen. Dit onverwachte voorbeeld gaf dadelijk navolging, zoodat in een oogwenk een geregelde doortocht door die coupé plaats had, Intusschen hadden de conducteurs de portieren der andere rytuigen gesloten en plaatste zich een hunner bij de bewuste coupé, waaruit nog steeds nieuwe feestreizigers te voorschijn kwamen. De man daoht wellicht eerst, dat dit portier wat laat wa9 geopend, maar toen hij eenige minuten daar had gestaan en met stomme verbazing opmerkte, dat die conpé onuitputtelijk bleek, kon hij ten laatste den uitroep niet bedwingen: ffwat bl. waar hebben die toch allemaal gezetenP" 't ging 's mans verstand te boven! Door het lachen, dat hierop volgde, en het voort durend gejuich, dat achter deu trein van het weiland opsteeg en dat men eerst had gehouden voor eerebetooning aan de gasten opmerkzaam geworden, werd de zaak opgehelderd en daarbij de pas voor de volgende liefhebbers afgesueden. Men had zich ook binnen het kleine stationsterrein reeds ver wonderd, dat bet „zoo stampvol" was! Te Weenen is in het begin van dit jaar een onschuldige wegens misdryf tot gevangenisstraf voor den tijd van 5 jaar veroordeeld. Den 23n Maart 11. werd een 19-jarige werkmau, Blazejowsky ge naamd, gaande van eene herberg naar zijn huis, met eeu mes dermate gewond, dat hij eenige uren later overleed. Een zekere Johann Erben werd verdacht van dit misdrijf begaan te hebben en, hoewel hy bleef beweren onschuldig te zijn, voornamelijk op getuigenis van twee personen, die beweerden hem de daad te hebben zien plegen, veroordeeld Eeni- gen tyd geleden, bij een twist in eene herberg, ver weet een der twistenden aan een ander, dat hij de dader van bovengenoemd misdrijf was. Een onder zoek is ingesteld en zijne schuld is ontwijfelbaar ge bleken, o. a. uit de bekentenis van den beklaagde. Erben, de onschuldig veroordeelde, is in vryheid gesteld en het veroordeelend vonnis zal vernietigd worden. Omtrent de organieke sterkte aan officieren en kader by de landmacht deelt het Militair Blad de volgende cijfers mede Wat het aantal ontbrekende officieren betreft was de toestand op 1 Juni 1884 ongeveer dezelfde als op 1 Juli 1883. By de infanterie ontbreken nog 98 van de 649 luitenants, die volgens de organieke sterkte aanwezig moeten zijn by de artillerie blyft de toesland te dezeu opzichte nog zeer on gunstig, aangezien van de organieke sterkte van 280 er op 1 Juni 1884 98 of meer dan l/'s ont braken. Bestaat er kans, dat vóór 1 Januari '85 de toestand bij de infanterie eenigszius noemenswaard zal verbeteren, aangezien er alsdan vermoedelyk 44 nieuwe luitenants zullen zijn benoemd, bij de ar tillerie kan dit aantal hoogstens 16 bedragen. - Gelukkig laat bet zich aanzien, dat binnen eeu viertal jaren een aanzienlyke verandering in dezen toestand zal komen eensdeels omdat er zich tbaDS nagenoeg een honderdtal cadetten voor de artillerie hier ie lande aan de Kon. Mil. Acad, bevinden, anderdeels door den tijdelijken cursus te Delft tot opleiding van officieren der artillerie. Bij de cavalerie tn genie is de organieke sterkte aan officieren ongeveer voorhanden. Wat het aantal bij het leger aanwezige onder officieren en korporaals betreft, op 1 Juni 1884 be droeg hun aantal 134 sergeanten en wachtmeester» en 92 korporaals meer dan 1 Juli 1883. De minst gunstige toestand wordt hier ook bij de artillerie aangetroffen, bij welk wapen, zonder de compagnie werklieden te rekenen, die nog niet is opgericht, 145 van de 570 sergeanten en wacht meesters en 224 van de 598 korporaals mankeeren. Ook bij de compagnieën hospitaal-soldaten is het incompleet nog belangrijk 14 sergeanten en 15 korporaals op 36 sergeanten en een gelijk aantal korporaals Bij de infanterie ontbreken nog 275 van 1678 korporaals het aantal sergeanten be draagt méér dan de organieke sterkte. Bij de ca valerie ontoreken slechts 6 van de 316 korporaals en bij de genie is een overcompbet van 4 sergeanten Het aantal vrijwilligers is van 1 Juli 1883 tot Juni 1884 met 233 vermeerderd het incompleet bedroeg op laatstgemelden datum by de infanterie 5216 van de 6300 bij de cavalerie 49 van de 1655.; bij de artillerie 463 van de 1360; bij het korps genietroepen 62 van de 400; by de compagnieën hospitaal-soldaten 4 van de 30 totaal nog een incompleet van 5794 man. Van verschillende kanten komt het bericht dat het vooruitzicht op eeu schikking tusschen Frankryk en China geopend is. De National beweert zelfs reeds te weten op welke voorwaarden Fraukryk vrede zou willen sluiten, nl.lo. handhaving van het tractaat van Tientsin 2o. betaling, binnen een tienjarig tyd- vak, van alle kosten door den oorlog iu Tonkin en de expeditie in de Chineesche wateren veroorzaakt. Deze schadeloosstelling zou minstens 87 millioen fr. bedragen. Daar het diplomatiek verkeer van den gezant Patenötre met de Chineesche regeering afge broken is heeft de heer De Cource), gezant te Berlyn, aan den gezant van China aldaar Frankryks voor stellen medegedeeld. Van anderen kant wordt in die stad verzekerd dat de gezant van Duitschland te Pe- kin aan den Chineesohen minister van buitenlandsche zaken geraden heeft die voorstellen aan te nemen. Inmiddels heeft admiraal Courbet, die thans van de noodige versterking voorzien is, zich met de vloot in beweging gezet om zyne operatiëu te vervolgen. Tegen het einde van het loopende jaar zal de Tonkin-expeditie aan Fraukryk gekost hebben ongeveer honderd millioen fr. In de eerste maanden van 1882 werd een aanvang er mede gemaakt, eu sedert kon tot Mei 1883 in de uitgaven voorzien worden door de credieten waarovef de minister vau marine te beschikken had. Na genoemd tijdstip verleende de Kamer viermaal een nieuw crediet wet *an 23 Mei 1883 fr. 5,300,000; wetten van 22 December j 883 fr. 9,000,000 en fr. 20,000,000 wet van 19 Augustus 1884 fr. 38,300,000 te samen fr. 72,600,000, en nu zal admiraal Peyron, de minister, by de hervatting van de parlemeuts- zittiug, aanvrage doen om fr. 16,000,000, ter be strijding ran de kosten tot het einde des jaars. De Engelsche bladen, zonder onderscheid van kleur driugen met toenemenden nadruk op het verbeteren en versterken van de oorlogsvloot aan, en naar het schijut zal, zooals de Standard reeds vermoedde, bet kabinet, dadelijk na de openiug der parlemeuts- zitting, een millioen p. st. aanvragen tot den aanbouw van kruisers en torpedoschepen. Naar raeu verzekert, heeft de admiraliteit reeds coutracten gesloten om onverwyld de nieuwe bodems op stapel te kunüen zetten. z/De beide agitaties", zooals de Engelsche bluilen de bewegingen in den lande noemeu de eeue tégeu, de andere vóór het Huis der Lords duren nog altoos onafgebroken voort. De Pall Mall Gazette houdt er een lystje van, en daaruit blijkt dat er verledeu week tégett het Hoogerhuia 73, er vóór 9 openbare ver gaderingen gehouden welfden, de meeste met optochteu er bij. Die optochten geven goeddeels eene verklaring vauden eindeloozeu duur dezer politieke opschudding. Aan de radicale zijde maken zij deze demonstraties voor den burgerman even aantrekkelijk, als aan de conservatieve zijde de picnicswelke de Pairs hunnen aanhangers biedeu op bunue buitenplaatsen. Gedurende de maanden Augustus en September heeft het totaal der meetings 484 tégen en 121 vóór de Lords bedrageti. De verschillende protesten, die van de groote Europee8che mogendheden zyu uitgegaan tegen den door het Egyptisch bestuur genomen maatregel in de flnancieele zaken, hebben toch eeu miuiste- rieele crisis teu gevolge. De Standard meent althans zeker te weten, óut RUz-pachn, minister van biunenlandsche zaken zal worden en Cherif-pacha minister van buiteulundscbe zaken, terwijl de khedive vermoedelyk het voorzitterschap van den minister raad zoude aanvaarden. De toestand iu Egypte is inderdaad gespannen, al moet men volgens de Times bet protest van Dnitschland, Oostenrijk, Rusland en Frankryk niet al te ernstig opvatten. Toch zouden de leden der schnldkns van plan zijn om den miuisier van financiën voor de interna tionale rechtbanken te dagen, en wijl het meereu- deel der rechters vreemdelingen zyu, zal de be slissing wel tegen de regeering uitvullen, iu welk ge»al het geld, dat reeds bij het ministerie van fiuauciën gestort is, weder in de schuldkas zal komen, tyoch 't is de vraag of 't zoover zal komen. De Britten in Egypte en het grootste gedeelte der Egyptische bevolking hopen dat het Engelsche gouvernement volhouden zal. Ongetwij feld z«l het dit doeu. Al» voorboden zijn de gernchteu reeds tot ons gekomen, dat lord Gran ville de verantwoordelijkheid schuift op de Egyp tische regeering eu dat deze van plan is het protest eeuvoudig met eene kenuisgeving van ont- vaugst ie beantwoorden. Het recht der mogend heden kan haar niet worden betwist, maar zy kunuen niets meer doen dau protesteeren. Engeland heeft tusschen twee zaken te kiezen het moet of %ypte aan zijn eigen lot overlaten, óf het Egyp- tisohe bestuur op zich nemen. Het laatste is, in naam althans, reeds lang geleden aanvaardmaar d« kosten van het bestuur, eu de deficits? wMen kan toch niet van ons vergen, dat wy uit ons eigen zak zullen dek keu en het bestuur zelf zullen betalen P' beweert Engeland. Daarom beheeren wy Egypte met de inkomeirde belastingen, en zullen ttiet het overschot aan de eisohen der vreemde bondholders pogen te voldoen." Natuurlijk dat deze laatsten een zeer onaangenaam gelaat tooneu, te meer wijl die kwade boodschap hun zonder eenige voorbereiding is thuis gebracht. Doch wat zullen zij er aan doen //Geld is er noodig" roept voort durend John Ballen daarin heeft by zeker gelijk. In den Brusielschen gemeenteraad is door den sche pen voor het onderwijs het voorstel ingediend, tot het overnemen van gemeentewege van de twee normaal- inrichtingen, voor jongens en voor meisjes, welke bij koninklijk besluit van 20 September opgeheven zijn. Nadat het voorstel door den heer And ré was toege licht, werd met algeraeene stemmen een daarvoor aangevraagd krediet van 50,000 fr. voor het loopende dienstjaar toegestaan. Ook is door den gemeenteraad een krediet van 40,000 fr. toegestaan, teneinde aan de politie gratifi catiën te kannen verleenen wegens den buitengewoon ingespannen dienst, welken zy in de laatste drie maan den heeft moeten verrichten. De liberale party van het Hongaarsche Parlement kwam weder voor de eerste maal sedert de sluiting der wetgevende macht bijeen. De heer Tisza werd luide toegejuicht, toen hij de vergaderzaal binnentrad. De voorzitter der liberalen, d« heer Viszolyi, hield een redevoering, geheel gewijd aan deu lof des heeren Tisza, aan wien de liberale partij hare tegen woordige gunstige stelling verschuldigd is. De heer Tisza was door deze beluigingen van gehechtheid bijzonder getroffen. Hij heette de nieuwe leden der groep welkom en noodigde allen uit, oui tegenover de regeering met de grootste openhartig heid te werk te gaan, want de regeering kan de groote taak, welke op haar rust, alleen vervullen wanneer zij rekenen kan op den raad en steun der liberalen. te Munohen, heeft den bereider der bekende Zwitsersche Pillen, Apotheker Brandt, te Zurich, het volgende Attest toegezonden z/Ik kan de thearepeutische waarde vau uwe Pil- z/len, door zoovele geneesheeren van ondervinding er- z/keud, slechts bevestigen" De Zwitsersche Pillen zijn verkrijgbaar a 70 C'ts. de doos, te Gouda bij J. C. Zeldeurijk Drogist. Ieder kapitalist die in het bexit li van goed en ter beurze genoteerd* affecten adieu ut obligalieu)kan zich op mathematische en zekere wijze ew Herschaften,dooreenvondige operatien bemande in den verkoop van premies. Dit gued bekende en sedert lang in verschillende landen I*proefde systeem, verzekert een jaarlijks inkomen van f. 2 OOO met een kapiteel (in Md of tn effecten), van f 5,000f. i.000 met f. 3,500, f. 500 met f. 1,200, enz. De fondsen zijn altijd beschikbaar. Do winst wordt maan delijks per postwissel opgezondeu. Duidelijk uitleggende brochure» worden, op daartoe gedane aanvraag, franco en koiteloot toegeton- den door den Heer Directeur der Algemeone Belgischm Bttak (BANQUE GÉNÉRALE DE BELGIQUE), 5. Roe dn Congrèe, Br us nel. INRICHTINGEN WELKE GEVAAR, SCHADE OF NADEEL KUNNEN VEROORZAKEN. BURGEMEESTER eu WETHOUDERS van Gouda; Gelet op Art. 6 en 7 der Wet eau den 2n Juni 1875. (Staatsblad no. 95.) Brengen ter algeraeene kennis, dat op de Secre tarie 'er visie zijn gelegd de volgende verzoeken, met bijlagen van 1. E. Kortenoever, directeur der Goudsohe Mo- chiuale Garenspiunerij om vergunning tot het plaatsen van een nieuwen Stoumketel om de be slaande stoomwerktuigen meer werkvermogen te geven, in het perceel gelegen aan de Turfsiiigei- graclit Wijk P No. 97 Kadaster Sectie E No. 1009. 2. G. C. Bruijnel om vergunning tot het op richten eener Slachterij in het perceel geiegeu in de Komijnsieeg Wijk K No. 29, Kadaster sectie D. No. 480. 3. H. N. van Schaik, om vergunning tot het maken van een Stookplaats met fornuis en eest in het perceel gelegen aan de Markt Wijk A No. 94, Kadaster Sectie C No. 34. 4. K. Jonker en Zonen, om vergunning tot plaatsing van een locomobile in het perceel ge legen aun den Turfsingel Wijk P No. 116, Ka- dester Sectie E No. 840. 5. Johannes den Edel, om vergunning tot oprichting eener Vleeschhouwetij en Spekslagerij in het perceel gelegen iu de Rozendaal Wijk M No. 17 Kadaster Sectie C No. 2473. Dat op Woensdag, deu 15 October 1884, des namiddags ten één ure op het Raadhuis, gelegenheid is ora bezwaren te'gen de gevraagde vergunningen in te brengen, en dat gedurende drie dagen vóór dien dag op de Secretarie der Gemeente, van de ter zake ingekomen schrifinren kan worden kennis genomen. Gouda, den 1 October 1884. Burgemeester en Wethouders voornoemd VAN BERGEN IJZENDOORN. De Secretaris, BROUWER. KENNISGEVING INRICHTINGEN WELKE GEVAAR, SCHADE OF HINDER KUNNEN VEROORZAKEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Gouda; Gelet op art. 8 der Wet van den 2n Juni 1875, (Staatsblad uo. 95.) Doeu te weten Dat zij vergunning hebben verleend nan de Di rectie der Stearine Kaarsenfabriek „Gouda" en bare rechtverkrijgenden, tot het plaatsen van eenen nieuwen Cornwall-Stoomketel, bestemd tot ver meerdering der stoomproductie en lot het drijven eener nieuwe horizontale Stoommachine in de kistenmakerij ran gezegde fabriek, in het perceel gelegen aan de Bleekerskade, kadaster sectie E no. 1278. Gouda, den 30 September 1884. Burgemeester eu Wethouders voornoemd, VAN BERGEN IJZENDOORN. De Secretaris, BROUWER. MARKTBERICHTEN. Gouda, 2 October 1884. Tarwe iets willigervoor tie beste werd 20 en 30 ets meer gevraagd, Zeeuwsohe 8.90 a 9.60ge wone en polder 8.25 a 8.75. Afwijkende naar kwaliteit. Rogge 6.25 a 6.60. Gerst 5.50 a 6.25. Chevalier gerst tot 7.50. Haver 4.10 a 4.60. Maïs 5.90 6.20. Hen nepzaad f 9,25 a f 8.50. Erwten en boonen zon- der handel. De veemarkt met goeden aanvoer, de prijzen hoog, handel echter traag, vette vaj-kens 24 a 26 et., var kens voor Londen 20 A 21 ct., per half kilo, magere varkens en biggen traag, biggen 0.80 a 1.30 per week, schapen traag te verkoopen. Aangevoerd 117 partijen kaas, eerste kwaliteit 25 a 27 tweede kwaliteit 22 a 24. Noordhollandsche 26.a 35. Goeboter 1.40 a 1.55. Weiboter 1.20 a 1.30. Burgerlijke Stand. GEBOREN: 30 Sept. Lintje, ouders F. Tempelman en L. Bennis. Cornells, ouders C. Leimond eu G. Rietveld. OVERLEDEN: 29 Sept. R. Nieuwenhuizen, lm. GEHUWD: 1 October. J. A A. M. Mudlener en A. C. Hurdijzer B. Heerkens en J. C. V. W. Heesterman. 2 J. van Hoff en M. F. Krnijtf. Stolwijk GEBOREN. Bastiaantje Fijgje ooders K. den Brave en M. van LeeuwAn. OVERLEDEN. G. Verkaik ond 72 j. GEBOREN. Baatiana, ouders T. den Houdiiker en E. G. Verkast k. OVERLEDEN. J. Houdijk 1 j. 6 m. N. Boere 3 m M. van Eek 64 j. 4. J. Verhoef 13 d. ONDERTROUWD. A. Öeijen en J. de Groot. w Den 4" Octóber hopen onze v!y geliefde Ouders W JOHANNES CORNELLS de BRUIJN W AALTJE ANKER M hunne 2Ö-JA MG E E Cll X VER- EEN1G1NG te herdenken. Wk Hunne dankbare Kinderen, W J. c. DE BRITIJN. AA A. de BRUIJN—Verwaal. A. C. de BRUIJN. Getrouwd B HEERKENS EN J. C. C. W. HEESTERMAN, j die tevens hunnen hartelijken dank betuigen voor de vele bewijzen van belangstelling voor en bij hun Huwelijk ondervonden. Gouda1 October 1884. Getrouwd JACOB van HOFF, Weduwnaar van Maria van Heiningen/ van Boskoop en MAARTJE FRANSIENA KRUIJFF, Weduwe van Maurits Hendrik Diepeveen, die teven9 hunnen dank betuigen voor de vele bljjken van belangstelling bij hun Huwelijk ondervonden. Gouda, 2 October 1884.

Goudsche Courant | 1884 | | pagina 2