li i MODES ET CONFECTION. TWEEDE OP KINDEKMEID xiffsfson, OËBB'STB'&Oa, De Effectenbeurs. Nieuwe Vruchten. IÏT LOSSING Buitenlandse!) Overzicht. St-Janskerk te Gouda. Puike Grove lluhr Kachelkolen INGEZONDEN. Burgerlijke Stand. ADVERTENTIEN. En zou er nu aan die overeenkomst nimmer kun nen g-etarnd wordenhoe zou Thorbecke daarover wel gedacht hebben? En nu, Basta. Gez. MICHAëL, G H. SCHUTTELAAR, Mej. KAMPHULJZEN Openbare Verkooping plaats, waar tij is en als in een soort van bak blijft opgesloteu en zich niet verder verbreidt. Het distillatie-gebouw is door eene zware mid- denmuur in twee blokken verdeeld, welke door yteren schuifdeuren gemeenschap hebben. Iu geval van brand in een dezer gedeelten beataat dus ook door deze inrichting alle kans op beperking van het gevaar. Voorts waren vroeger op eene houten estrade boven de vuren der disiillatieketels de vetzuur- reservoirs, thans en dit is een énorme verbetering, waarop de aandacht mag gevestigd heeft de ge vaarlijke onmiddelyke nabyheid van die beiden opge bonden. Genoemde reservoirs zyu van de distilla tie-ketel» afgescheiden en bevinden zich deels aan de tegenovergelegen zyde van het gebouw, deels in eene nieuwe werkplaats, de Vetzuur koker ij, aan de zyde der Bleekerskade verrezen. Het springt voldoende in het oog hoeveel voorkeur dit verdient uit een oogpunt van brandgevaar. Mocht de ge vaarlijke vloeistof uit de eerstgenoemde reservoirs zich naar buiten dringen, wederom kan het, neer vallende, zich niet verspreiden daar ook hieronder de vloer aanmerkelyk lager is gemaakt en zij weg vloeit door eene goot naar de zoogenaamde vetsloot, buiten het distillatiegebouw gelegen. Hoewel dat een zeer groote verbetering mag worden geacht heeft de Direotie deze maatregelen nog niet voldoende geacht, maar zijn voor samenstelling van het gebouw brandbare stoffen vermeden en is alom van ijzer gebruik gemaakt, ijzeren kappen, ijze ren trappen enz. terwijl men op verschillende plaat sen branddeuren heeft men herinnert zich nog hoeveel weerstand aan den brand werd geboden door zoo'u branddeur wier oppervlakte golvend is ge maakt, daar de ervaring heeft geleerd dat deze nog beter weerstand boden dan anderen. Ook staat thans het gebouw der distillatie geheel op zich zelf en heeft aan de zyde der overige werkplaatsen geene vensters. Door een en onder is nu dit resultaat verkregen, dat mocht er ooit wederom iets zoo ontzettends voorvallen als in het begin vau dit jaar het geval was, dat dan de brand beperkt blijft tot de plaats, waar by ontstond. Is nu dus de vrees voor brandgevaar zoo goed als geheel geweken, de Directie meende zich niet tot het genoemde te moeten bepalen, maar besloot een 19-tal extincteurs op verschillende plaatsen der fa briek neder te zetten en opdat de handen by plot seling gebruik niet verkeerd zoudeu staan, gelast te zij dat het personeel zich maandelijks in het gebruik daarvan zou oefenen. Bij groote branden mogen dergelyke extincteurs al weinig nut doen, bij begin van brand kunneo zij uitstekend helpen zooals. o. a. bleek in Juni jl., toen in eene woning nabij de fabriek een kleine brand ontstond, die met bebnlp daarvan zeer spoedig werd gebluscht. Bovendien staan hier en daar nog bluschtounen met de noodige emmers. Als een staaltje hoe men bij den herbouw tot in alle détails gelet heeft op voorkoming^van brandgevaar, kan dienen" dat de kasten waarin de kleeren van de wer|j liedeu worden geborgen, zijn bestreken met de bekentre asbest-verf, die naar men weet het verbranden zooal niet belet dan toch geruiraen tijd tegenhoudt. Last not leent werd door de Directie besloten tot den aanleg eener brandbluschleiding, welke aan de hoofd buis der Goudsche Waterleiding werd aangesloten. In deze brandleiding (langs de Bleekerskade) wor den vyf brandkranen aangebracht, terwijl op den Rotterdamschen dyk vier standpijpen aan de hoofd leiding worden verbonden. Bij elk dezer blusch- stations wordt een behoorlijke voorraad slangen met straalpijpen geborgen. De geheele verbouwing draagt bet kenmerk, dat men er zich op heeft toegelegd alles zoo practisch mogelijk in te richten en bij een enkelen blik kan men zioh overtuigen hoe alles wel eenvoudig is ingericht, maar tevens hoogst degelijk, keurig net en zoo flink als eenigszins doenlijk was. Met allen lof hoorden wij door de Directie gewagen van hem, die de gebouwen en hunue kappen ontwierp, ul. den ingenieur J. Schotel te Rotterdam en ieder die het geleverde ziet zal met haar instem men dat hij alle eer daarjroor heeft, niet hei minst van de bedekking van het gebouw, naast de Distil latie, waar een uitstekend werkende dubbele luchtkap alleszins van zyn practische inzichten getuigenis geeft. De uitvoering van hei werk was bij aan besteding toevertrouwd aan onsen stadgenoot den heer K. Hollander, aan wien ook een wöord van lof den volle toekomt. Was het te denken dat de Directie der Fabriek na het gebeurde van <k gelegenheid gebruik zou makeu om iets tot staud te brengen, dat het vroegere iu praktische bruikbaarheid overtrof, zij mag voor zeker geluk worden gewenscht met de 'wijze, waarop het vwerk is voltooid. Het sy ons ver gund te eiudigen met deu wenach dat de beroemde fabriek in het vervolg bewaard mqge blijven voor onheilen als die haAr dit jaar troffen en dat zij steeds moge toenemen in bloei, waarmede ook de wel vaart van onze stad in zoo nauw verband staat. Bij de stemming voor een lid van den gemeen teraad te Ouderkerk a/d IJsel, ter vervulling der va cature ontstaau door het vertrek van den heer Schel ling, Vrijdag aldaar gehouden, heeft niemand de volstrekte meerderheid bekomen. Uitgebracht werden 70 stemmen, verdeeld over een achttal candidateu. Herstemming tusschen de heeren J. Boogaerdt en J. Hoogendijk Hz., die respectievelijk 31 en 17 stem men bekwamen. De Algemeene Vergaderiug van het Nederlandsch Tooneelverbond werd Zaterdag te elf uur gehouden in bet gebouw van Kunsten en Wetenschappen te 's Gravenhage. Uit alle afdeelingen, behalve uit Groningen, Goes en Gent, waren afgevaardigden aanwezig. De voorzitter, Prof. Allard Pierson, opende de vergadering met een kon woord over de beteekenis van de algemeene vergadering. Hier - zoo zeide spr. - zün bijeen de voogden, toeziende voogdeu eu ook djpgouverneur van ons aller kind, de Tooneelschool. Jammer, dat dit kind zelf niet kan aanwezig zyn, dat wij het niet eens kunnen aanzien; of het er goed uitziet. Dat is ook jammer, omdat bij meerdere bekendheid met de Toouëelschool, menige opmerking iu andereu geest zou worden uitgesproken, of misschien geheel zou achterwege blijven. Als het spreker vergund is, te blijven bij het beeld, dau kan hij wijzen op de geboorte en ont wikkeling, die zeker niet zonder smart en bezwa ren gepaard is gegaan. Thans intusschen is het tydperk van proefneming voorbij. Wij weten thans, wat wij willen. Met vast vertrouwen meent spr. dit te mogen aannemen. Het zy hem toegestaan, het doel der school nog even, als uit aller naam, te omschrijven. Dat doel is: den stand, het beroep tan den tooneelspeltr te doen stijgen in de achting van bet publiek. Plotseliug ontstaan soms genieën; intusschen kun nen de meesteu geen opleiding ontberen. Op de zulken is de tooneelschool berekend. Hoe wenschelijk het intusschen ware, dat jonge mannen en vrouwen van goeden huize en van goede opvoeding zich bij ons op 18 of 20-jarigen leeftijd aanmelden, de wer kelijkheid bewijst sedert jaren, dat kinderen uit den eenvoudigen,. dikwijls zeer eenvoudigeu stand, zioh aan het examen komen onderwerpen. Als wij hen afwijzen en aan zich zeiven overlaten, komen zij niet of even weinig ontwikkeld terug. Wy nemen hen aan, geven hun een voorloopige opleiding, als een grondslag, waarop de technische ontwikkeling kan worden opgelicht. Hei is zeer moeielijk te beoordeeleu, ot wezenlijk op dien grondslag en roet vrucht wordt voortgebouwd. Voor iederen leerling in het bijzonder moet de vraag wordeu gesteld, of zij 4e bezwaren, die aan hunne ontwikkeling in den weg stonden, met behulp van de tooneel school hebben overwonnen. Het gehalte der leerlingen is van dien aard, dat die bezwaren zeer groot zijn. Het is dus uiterst onrechtvaardig, te oordeelen naar de resultaten, die men ziet, wanueer men het uitgangspunt niet gekend heeft. Spreker besluit met te wijzen op de voordeelen, die de stadie op de Tooneelschool voor iederen Too- neelspeler iu zijn later leeftijd medebrengt. Zijn studiegeest en ernst kunnen niet anders dan erbij' winnen, ook al wordt niet het ideaal van volkomen ontwikkeling bereikt. Eeu woord wijdt Spr. ten slotte aan het onderscheid tusscheu het Nederlandsch Tooneel en het Tooneel verbond. De praktijk is het werktuig der eerste; om terrein is de theorie. Moge blijken, dat ook bier goede theoretioi de meest practische mannen zij u De ministers gaan volgens de Haagsche corres pondent der Midd. Ct. kalm en rustig voort met arbeiden, teneinde bij de behandeling der begrootingen steun te vinden door de beide wetsontwerpen. Vele hoofden van departementen zullen de vertegenwoordi ging dan verrassen door de indiening of de toezegging verwachte ontwerpen. De raad van state beeft enwoordig vrij druk met het onderzoek vau dit alles. In de eerste plaats met de regeerings- voor8telleu tot wyziging der grondwet. De verschil lende hoofdstukken zijn in den ifflnisterraad vastgesteld en daarna pyn aan de betrokken departementen de toelichtende raemorie's daarvoor pasklaar gemaakt. Natuurlijk heeft Binnenlandsche Zaken in dien arbeid het leeuwenaandeel gehad al wat op meerdere depar tementen betrekkiug bad, of niet gevoegelijk tot den werkkring van een bepaald ministerie kon gerekend worden, is op dat van den heer Heemskerk terecht gekomen. De bureaux daar hebben er eohter .niet heel veel last van gehad, daar d,e premier, ouder gewoonte, ook hier weer ontzaglijk veel zelf heeft verricht. Van'den minister van financien zal vermoe delijk het eerst de hervorming der staatslotery bij de kamers inkomen het wetsontwerp daartoe heeft deu raad van state reeds verlaten. Naar men zegt, zal het ook weer slechts van tijdelijke strekking zijn en alleen voor enkele jaren gelden. Overigens zal het den staat een niet te versmaden voordeeltje aanbren gen, maar ten koste van de collecteurs. Zaterdagmiddag had te Gorinobem de aangekou- digde vliegerwedstrijd plaats. Op de //Zandplaat" in de rivier werd de stryd geleverd. De zandplaat, die niet zeer ver van den oever ligt, was daarmee verbonden door een vlot. Met muziek van de schutterij trokken de mededingers er heen. 103 vliegers waren ingeschreven. Vliegers van allerlei vormen trokken de aandacht één in den vorm van een dame was al spoedig onder den naam van Jannetje Struyk bekend. Sommigen stegen hoog in de lucht om daar in bot sing te komen met andere vliegers, en daarna in het koele water neer te dalen, andere bielden flink staud. Het was een opgewekte middag voor de jongens en ook voor de vele toeschouwers. De Belgische gemeenteraadsverkiezingen zijn met schitterenden uitslag bekroond voor de liberalen. Ofschoon daardoor de meerderheid in de Kamer niet verandert, moreel is de beteekenis groot. Het algemeene resultaat der verkiezingen kan «orden beschouwd als eene belangrijke zegepraal voor de liberale party. In alle groots steden en in vele klei nere Mechelen uitgezonderd behouden de liberalen hunne zetels, met eene grootere meerderheid dan bij de vorige verkiezingen. In de liberale kies kringen beschouwt men dezen nitslag als eene veroordeeling van de schoolwet. De stralen te Brussel leveren een zeer levendig schouwspel op er hebbea echter geen ongeregeldheden plaats. Bij de verkiezingen te Bruzsel hebben die van Janson, het hoofd der radicalen, van deu oud-minizter Van Humbeeeken van deu afgezetten gouverneur van Brabant, Heyvaert, groote geeztdrift verwekt. De Fransche Kamer van Afgevaardigden beeft met 259 tegen 175 stemmen, de economische poli tiek der Begeering goedgekeurd. De verzoening met het Hoogerhuis staat in de laatste dagen niet gunstiger. De altijd strijdvaar dige Churchill voerde ts Birmingham het woord en verklaarde, dat hetgeen thans van de Begeerings- plannen omtrent de zeteiverdeeling uitgelekt was, iedere trausactie onmogelijk had gemaakt het was thans de plieht der constrvatievèn om te volharden in de eens aangenomen houdinghet zetelverdee- lingsplau der Begeering zou, dit was nu reeds genoegzaam gebleken, geheel ingericht zyn ten voor- deele van de liberalen. De Timet is van oordeel, dat hetgeen thans de conservatieven in de zetelver. deelingsquaestie verlangen een gebeele omkeering der tot nu toe iu de oonstitutie erkende beginselen zon eischen. Zij willen namelyk of een plan tot ver tegenwoordiging der minderheden, zooals het tot nu toe slechts door eenige weinige theoristen is voor gestaan, óf, zooals b. v. Churchill, een verdeeling .van het land in gelyke kiesdistricten. De Timet begrijpt niet, hoe de conservatieven zoo iets vragen, daar zij dan in veel ongunstiger positie zouden komen dan volgens de gematigde, zich aan het historisch geworden aankuoopende zetelverdeelings- plannen van Gladstone. Ook Zwitserland nadert zyne verkiezingen voor de nationale raden die zullen 26 October plaats heb ben. Sedert de vestiging der grondwet in 1874 heeft de radicale party daar het bewind in handen gehad, al heeft zy gedurende d(S drie opeenvol gende wetgevende perioden niet veel van hare be loften tot stand gebracht. Langzamerhand sdtyat in de republiek een politieke strooming zich te openbaren, die ten laatste wellicht de stevige echool der radicalen zal ondermijnen. Die stroom wordt gevoed door de katholieke kantons, Moor de con servatieve protestanten en door de groep der //jonge democraten," die allen te zamen eerbiedwaardige, minderheden vormen, met welke men rekening zal moeten houden. Alle partyen voeren thans de herziening der grondwet in hare banieren, met name de herziening van het onderwys. Maar men zou zich een illusie vormen, indien men meende dat door de verkiezingen van 26 October de meer* derheid in Zwitserland zei worden verplaatstdie zal radicaal blijven. Wel zullen zeer waarschynlyk' de minderheden sterk genoeg worden om een ge deelte van haar programma er door te krijgen. Heeft de verkiezing van leden" voor den Bijksdag te Stockholm voor de conservatieve party een on- gunstigen uitslag gehad, in de provinoiestedeu is die daarentegen in haar voordeel afgeloopen. De zoogenaamde landmanparty heeft, ondanks a"e ia- spanning, zulk een groote uederlaag geleden, dat hare macht voor langen tyd gebroken iszooveel is althans zeker, dat het haar niet mogelyk zyn zal, zioh in haar ouden vorm oji te richten. Van de vêrkiezing va» nieuwe leden in de Eerste Kamer ken men zeggen, dat over het algemeen de oude vertegenwoordigers herkozen ziju, zooals byv. te Stockholm. Over het geheel zal de stand der partijen ongeveer dezelfde als vroeger zijnwellicht telt de landmanparty eenige leden meer, maar dit is van weinig beteekenis, daar zij toch niet meer dan 13 van het ledental uitmaakt. De hertog van Brunswijk is overleden. August Lodewijk Willem Maximilliaau Frederik, hertog van Brunswyk en Luneburg, was geboren 25 April 1806 en bereikte dus den ouderdom vau ruim 78 en een half jaar. Hy was de tweede zoon van hertog Willem Frederik en van prinses Maria Elizabeth Wilhelmina van Baden ziju vader atierf lts 1815, zijne moeder in 1808. Na eerst met toestemming van zyn ouderen broeder, vervolgens met inwilli ging van zyn oom, wijlen Willem IV, koning van Groot-Britaunië eu Ierland, voorloopig geregeerd te hebben, aanvaardde hij, op verlangen van den Duitschen Bondsdag (besluit van 2 Dec. 1830) den 20 Juli 1831 definitief het bewind, nadat met de agnaten van het huis Brunswijk een schikking was gemaakt. Hij regeerde 53 jaar en was on gehuwd. Na keizer Willem was hij de oudsta der regee- rende souvereiueu. Gelijk wij reeds deden opmerken zal da troonopvolging in het hertogdom tot moei lijkheden aanleiding kunnen geven. De hertog van Cumberland, vau het Britsch-Haunoversche konink lijke stamhuis, neef van koningin Victoria eu schoon zoon van den koning van Denemarken, is de troonopvolger, maar maakt tevens aanspraak op de kroou van Hannover. De Duitsche regeering zal waarschynlyk bezwaar maken hem als hertog van Brunswijk te erkenuen, indieu hij van zijne rechten op Hannover niet afziet. Nog wordt uit Berlyn geseind Na het overlijden des llertogs vaardigde da bevelvoerende generaal te Brunswijk, namens den Keizer, terstond eene proclamatie uit, waarin werd medegedeeld, dat de opvolging overeenkomstig de Byksgrondwet onder bescherming des Keizers zou worden geregeld. Tot dusver geschiedde dit direct door de stenden van het Hertogdom. Uit de onverwaohte proclamatie des Keizers blykt dus, dat de ingewikkelde quaestie der troonopvolging van rechtswege zal worden geregeld. Mijnheer de Redacteur Meermalen hoorde ik in den laalsteu tyd spreken over deu bouwvalligen toestand der Groote of St- Jaoskerk alhier. Hoever die geruchten waarheid be vatten is ray niet bekend. Indien er echter eenige grond voor bestaat, zou 't dan uiet wenschelijk we zen door eene commissie van deskundigen een onderzoek te doen instellen? Mocht nit dat onderzoek dan blykeu dat een geheele of gedeeltelijke instorting bij den aldus be- staanden toestand vroeg of laat onvermijdelijk is, dan zou m. i. dringend noodig wezen om zoo spoedig mogelyk afdoende maatregelen te nemen, ten eiude een groote ramp te voorkomen. U dankzeggende voor de plaatsing. Hoogachtend Uw Dw. Dr. A. K. van GARDEN. (Zoo wij ons niet vergissenis er eenigen tijd geleden dergelijk onderzoek door een drietal deskundigen inge steld en het gevolg daarvan was de zoo kostbare her stelling, waaraan men thans aan het werk it.) De Redactie. XXXVII. Amsterdam 20 Ocicber 1884. Er kwam weinig verandering ten goede in den to^fhnd der beurs. De handel had zeer weinig te beteekenen, eu bepaalde zich veelal tot het in zenuwachtige stemming opruiraeu van het een of onder fonds, dat voor korter of langer tijd in een kwaad gerucht stond. Onze Indische maatschappijen, Portugeezen en Rio-obl. moesten bet voornamelijk ontgelden. Binnenlandsche waarden. Staats-, provinciale- tn gemeentefondsen. Behalve drieën die l/a lager sloten, zyn deze fondsen nagenoeg onveranderd. lasning-Noord&ekanaal steeg van 86Vs tot 8ö. PremieleeningenDeze veranderden nagenoeg niet. wOQte Arast, loten 8/4 lager. Spoorwegleeningen. Slechts weinig verandering kwam in deze noteeringen. Aand. Holl. sp. ver- aan(l- centr. n/lfl, gestemp. obl. do. 8/4, wna^Ryosp. en 4 pCt. obl, do. Va» gestemp. Bokstel's U' Hooger sloten slechts uitg. sch. centraal lL, «and. Ind. gp. 2 en do. obl. '79 ]/g- Tramwegleeningtn. Arnh .^r. steeg ll/« (&8l/g)> •tt. 1 (130), obl. Ned. tr. verloren Vs Industrieele en fnantieele waarden. Aand. Kol. Bk. verloren circa S'/g, do. N. Ind. Bk. 9, 5 pCt. obl. do. 27g, 4 pCt. do. 4Vg, aand. Hv. Arast. ö'/gi Int. or. en hv. Rott. 1V4» Handelmy, l'/g. Het komt ons voor dat de sterke daling der eerste maatschappijen tamelijk ongemotiveerd i& Men weet dat de lage suikerprijzen haar in de hand werkten, doch dan schijnt het leed geleden te zyn, althans men verwacht stijging. Afr. Hv. sloot Vg» Havenstoomb. 4, Ned. Bk. 1, Parkschouwb. 274 flauwer. Amst. Bk. verbeterde Va en Feien- oord 2 pCt. Europeesche waarden. Staatsfondsen. De markt was tamelijk flauwgroote verliezen werden niei geleden, maar de stemming kou niet willig worden genoemd. HoDg '67 verbeterden 1, Oostenr. goud verloor 1 pCt. Portugeezen sluiten 478/4, 858/i6» d. i. '/i en ls/4 '«ger. Russen ziju meereudeels a Vg lageruitzondering maakte '77, die 8/4, 3e oosterl., die 8/s verbeterden. Spanj. nagenoeg on veranderd, 5 pCt. gereg. Turken 1fi, 4 pCt. Egypte 1 pCt. beter. Premieleeningen. Stulhw. verbeterden l1/*» Oostenr. 7/s» Savoie V4» Géuève 1 pCt.Oostenr. '54 en do. or. inst, verloren Va» Bussen 1 a Va. Madr. Vs. Turken Spoortcegleeningtn. Over 't algemeen zag deze afd. er niet aangenaam uit. West. Sic. apw. sluit I, aund. Warschau-Weenen l'/g lager. Russen ook meerendeels lL a Vg flauwer, aand. Orel. Vit. zelfs l'/é eu obl. '8/i6- Kursk. Ch. en Mosk. Jar. Vs hooger. Sysran en Wiasma uagenoeg als de vorige week. Finantieele en Industrieele waarden. De pandbr. der centr. Rubb. Bk. stegen van 758/4 tot 80, die der Rubs. hyp. Bk. sluiten als de vorige week 88J/g, doch waren 89*/4. Amerikaansche waarden. Staatsfondsen. Louisi ana's stegen 1 pCt. Brazilianen blijven flauw gestemd, nu is weer een verlies van l8/4 a 2 pCt. te vermei den voor '66 en '75, terwijl de andere soorten in minder mate verloren. Oude Mexicanen en beide soorten van Peruanen l/4 lager. Spoorwegleeningen. De geheele lyst, op enkele uit zonderingen na, leed wederom vrij zware verliezeu. Madison, Menom., Winona en een paar andere soor ten verbeterdeu in geringe mate, le hyp. Nashv. I1/*, 2e do. 8/4, Missonri-iuc. bnds. l*/4 en obl. Mani toba 1 pCt. De verliezen hebben meer te beteekenen. Rio-obl. verloren 8!/g pCt., uit vrees dat de Nov. coupon onbetaald zou blyven, gecons. do. 28/4 en Alg. Hyp. 2 V4. Aand. Mich, ceutr. verloren 2Vg» Florida B verloor 6 pGt., Un. eert. l8/4. industrieele waarden. Colorado eert. zyn I, beide soorten van Maxwell's V/t flauwer. Prqlongatie-bente. De rente steeg tot 3l/g pCt. T. P. S. Ongeanimeerd was ook heden de markt. Amerik. gp. waren zeer ontstemd. Union's vielen van 54Vs op 518/8, Obl. Chic. Atl. van 92Vg op 88 a 91, do. Miss. Kaus. van 102l/4 op 1014/s a 8/4. Rio-obl. tamelyk vast (828/4) hoewel het gerucht omtrent de Nov. coupon aanhield. Staatsfondsen waren ook zwak, doch er ging weinig om. Portugeezen 475/s. 85*/4. Warschau- Weenen voor aand. 57Vs Omtrent biunenl. waarden kan een aangenamer stemming worden medegedeeld voor de Indische maatschappijen Kol. Bk. steeg van 65l/g tot 69l/g, N. I, Handelsbk. Vs Va» andere onveranderd zoo ook staat9f. en spoorweg- en tram-waarden. Prolongatie 8V§ pCt. GEBOREN 18 Oct. Coroelis Arnoldus, ouders J. M. Battes en C. A. de Does. Johanna Elizabe h Cornelia ouders J. H. ltoode en G. S. Bouwmeester. 19. Cornelia, ouders N Verby en G. *an der Vlist. OVERLEDEN: 19 Oct. E. Streefland. wed. G. Vergeer, 81 j. 20 C. Lourenburg, buisvr. van K. Sieleman, 61 j. Verloofd JOSEPH J. ZOETMULDER EN LINA L. J. BIEZEN AAR. Schiedam, lg Qct lg84_ jouaaI Eenige kennisgeving. Bevallen van eenen Zoon, W. H. TAMSE- Gravesteijn. Gouda20 October 1884. Voorspoedig bevallen van een welge schapen Zoon, C. H. BREÜKEL- Gouda, 21 Oct. 1884. van Geefen. Hs. VORSTMAN betuigt, ook namens zij" gezin, zijnen hartelijben dank voor de deelneming hem op den 19en dezer zoo over vloedig betoond. KLEIWEG, E 66, GOUDA. U. M. Wij hebben de eer U de ontvaDgst te be richten der nieuwste modellen van DAMES- en KINDERHOEDEN, alsmede de NOU VEAUTÉS tot het maken van MANTELS en COSTUMES. PRUIMEDANTEN KRENTEN VIJGEN in Matten ld. Kistjes TAFELROZIJNEN 35 Cent de 5 Ons. 20 15 a 13 ct.de 5 Ons. 50 ct. per Kistje. 60 a 50 ct. de 5 Ons. Diverse nieuwe BRUINE BOONEN.CAPU- CIJNER en GROENE ERWTEN. Geregeld iedere week versche Geldersche en Overijssel- sche BOTER en EIJEREN bij Markt A 90. Bevallen van eene Docht,er, m r G. S. ROODE— BoüWHEESTEfi. Gouda18 October 1884. Tegen November of later biedt zich aan een van goede getuigen voorzien. Adres onder No. 1042 aan het Bureau dezer Courant. vraagt eene die goed kan koken, P. G. op DINSDAG 4 NOV. 1884, voorm. ten tien ure, in het Vendulokaal aan de Nieuwtjteeg te Gouda, van een netten waarin soliede MEUBELEN en HUISRAAD, BEDDEN en BEDDENGOED, enz.; verder eene partjj KLEEREN, SIGAREN enz. enz. een LADING welke tegen zeer billijken Prijs worden verkocht. Bestellingen worden aangenomen bij D. L. CATS, Gouwe C '4. G. KOOIJ, Vogelenzang, en bij den ondergeteekende P. J. BELLAART.

Goudsche Courant | 1884 | | pagina 2