n DAMES-HANDWERKEN, WmTMSTOJFM. <M SCHOUTEN1 Photcgraphie Instantané IN LOSSING eenen Inboedel, ADVERTENTIËN. J. SCHOONDERMARK Jr. St. \icolaas Cadeaux. Puike Grove Ruhr Kachelkolen Openbare Verkoopingf HEERENKLEEDING-MAGAZIJN. Markt A. 54 Markt HOOGE.\ BOOM. VERBETERING. MUZIEK. TOON EEL. De a. s. Verkiezing1 in het Hoofd- KiesdisO'ict „GOUDA". 3$ EN «ÉS |gj geertruidaagnetasoetens. -f. Dubbele Buurt. Ontvang-en «le Nieuwste door Tele personen geteek'eud is, waarin verzocht wordt de noodige maatregelen te nemen om dat in het vervolg te voorkomen. Door Ged. Staten van Zuid-Holland is aan de Prov. Staten mededeeling gedaan van den stand van aanvragen om vergunniug tot het leggen van spoorstaven in de openbare wegen. Voor de aanvrage teu behoeve eeuer tramlijn GoudaStolwijkBergambachtSchoonhoven bleek het overgelegde ontwerp zeer onvolledig te zijn, terwijl de voorgestelde wijze van het leggeu van spoorstaven in den Kerkweg niet voldoet aan de meest bescheiden eischen. Daar deze tramverbinding aan Ged. Staten hoogst ^weuschelijk voorkwam, hebben zij aan de directie der IJsel-8tooratramwegmaatschappij, welke de ver gunning vroeg, bij brief van 29 Juli/1 Aug. j.l. te kennen gegeven, dat daar in beginsel tegen het ver- leeneu der vergunning geen bezwaar bestaat, van haar op de zoo even genoemde gronden eene op een meer volledig ontwerp steunende aanvrage werd te gemoet gezien. Sinds deed de maatschappij ter dezer zake niets van zich hooreo. Door den beer Commissaris des Kouings in Zuid- Holland zijn tot zetters voor 's Rijks belastingen in de gemeente Moordrecht benoemd de heeren A. Tom en J. de Zwart. De Raad der gemeente Moordrecht heeft op verzoek eervol ontslag verleend aan P. J. Ikkink, als onderwijzer en aan Mej. E. L de Reede, als onderwijzeres aan de openbare school. De gemeeutebegrooting te Zevenhuizen is door deu gemeenteraad vastgesteld tot een bedrag van 16838,84» in ontvang en uitgaaf. De hoofdelijke omslag voor het volgende jaar is verminderd met 500. Bij gerucht vernam men onlangs, dat de anti revolutionaire Kamer-club onthouden was. De Standaard stelde het voor, als had de ontbinding der Kamer van zelf die van de club ten gevolge gehad. Maar nu meldt het Wageningsch Weekblgd dat de club is ontbonden geworden, //naar men verluidt, omdat de heeren het met Keuchenius niet konden vinden". De heer Keuchetiius, moet men weten, volgde indertijd den heer Van Wassenaer op als president van de club. Op de 2e vrije unjanrsveemarkt te Berg-Ambacht, Vrijdag 24 October, besteedde men voor Vaarkoeien f 170, Guiste Vaarzen 90 a 130. Kilf- koeieu 150 a 200, Vette Koeien 230, Kalven 40 a 70, Geiten 8. Het volgende manifest is uitgevaardigd, ouder- teekend door een aantal personen uit verschillende deelen des lands, o. a. door de heeren Mr. J. Portuyn Droogleever, J. M. Nootholeu vaü Goor en G. J. Steens Zijueu uit Gouda. O. AAN DE KIEZERS Onverwacht en daarom kwalijk voorbereid, ziet het Nederlandsche Kiezersvolk zich geplaatst voor een •trijd, die in felheid eiken voorgaauden schijnt te zullen overtreffen, niet bet minst omdat het met eene nieuwe en ruimere grondwetsherziening in het ver schiet nu om geheele vernieuwing van de Volks vertegenwoordiging is te doen en dus orn eene uitspraak, die de richting vau ons staatsbeleid vermoedelijk voor tal van jareu bepalen zal. De kerkelijke partijen worden blijkbaar geprikkeld door de hoop op eene overwinning, welke de meer derheid aan hare zyde brengt; en inderdaad wij be hoeven niet te ontveinzen, dat alleen tie krachtigste inspanning onzerzijds zulk eene overwinning kan maar dan ook ztker zal tegenhouden. Gold het bij den naderenden strijd enkel een vraag om wat meer of wat minder in zake van openbaar onderwys; had c!e toeleg geen ander doel dan ons bij eene nieuwe regeling van het lager schoolwezen tot eeue betere verhouding tusscheu staats- en ge- meentezorg, vooral om tot eene betere verdeeling van de geldelijke lasten te geraken, er zou onzerzijds meer neiging bestaan om dien toeleg te steunen dan om tulk eenen in den weg te treden. Maar nu men onverholen verkondigt, dat de strijd gericht is tegen de hoofdbeginselen van ons lager onderwijs, zooals de Wet van 1857 die ontwikkelde, nu het voortbestaan van onze gemengde openbare school zelf de inzet wordt, krygt de aaustaande verkiezing een karakter waarvan de groote eo ernstige beteekeni» niemand kan ontgaan. In dien verkiezings strijd zijn enkel voor- eu tegenstanders bestaanbaar, geen ontydigen. Dat daarom van allen, die den toeleg der kerke- lyke partyen veroordeelen, niemand ook de aller- j laatste uiet terugblyve, opdat op niemand de ver antwoordelijkheid kome te rusten, dat hij door zijne onthouding toestanden hielp voorbereiden als nu België doorleeft, en den triomf bevorderen van beginselen, die hoe men het ook verbloeme als laatste en bitterste vrucht kerkelijke overbeersching brengen moeten. Naar wij vernemen, is Pieter, de gewezen directeur vau het po3t- eu telegraaf-kautoor te IJzendtfke eu als zoodanig wegens oplichterij gesignaleerd, in handen der politie te Athene, die daarvan aan de Neder- land8che autoriteiten kennis heeft gegeven. (N. R. Ct.) Een 28jarig jonkman Eindhoven, sigarenmaker van beroep, erfde onlangs geheel onverwachts ca. 1500. Sedert dien tijd was van werken weinig sprake meer en het geheele kapitaal werd aan Bacchus geofferd. Eergisteren heeft men zijn lijk uit het kanaal opgevischt. Een tweetal kindereu te Amsterdam had menWoens- dag nog schuilhoekje zien spelen, maar 's avonds keerden ze niet naar de ouderlyke woning terug. Lang, zeer lang werd er door de radelooze ouders naar de kleineu gezocht, den geheelen nacht door, totdat ze eindelijk den volgenden morgen tegen twaalf uur levenloos uit de Brouwersgracht werden opgehaald. Vermoedelijk zijn ze bij bet spel in het water geraakt eu daar niemand er iets van schijnt bemerkt te hebben, was reddiug onmogelijk. Eén reiziger, die gisteren uit Meppel te Zwolle aankwam, de heer D. van Utrecht, miste zijn porie- mouuaie. Hij had haar in een coupé 2de kl. laten liggfen. Eeu der heereu, daar mede iu gezeten, had haat opgeraapt eu gezegd Ik zal ze aan den chef terhand stellen. Dit was echter niet geschied. De trein was inmiddels naar Utrecht vertrokkeu. Oomiil- delijk werd geseind, eerst naar Harderwijk, later naar Amersfoort. Iu laatstgenoemde plaats werd de porte- monnaie welke ruim 220 in papieren en geld inhield nog bij deu vinder aangetroffen. Hij had vergeten haar aan deu chef te geven. Een zeer ernstige gebeurtenis had eergisteren te Blokzijl plaats. De heer L. J. F., grossier te Meppel, werd bij een zijner klanten, een winkelier te Blokzyl, verzocht, om het bedrag zijner pretentie groot 160, in ontvangst te komeu nemen, daar genoemde winkelier in een toestand verkeerde, die hem later eene volledige uitbetaling zou verhutdcreo. De heer F. komt, en volgt dp diens verzoek, den debiteur in eene achter kamer. Deze werd direct gegrendeld en nu moet de schuldenaar den heer F. met eene revolver gedreigd hebben, als bij niet onmiddelyk een op tafel liggende quitautie teekende inhoudende eene volledige kwijting der genoemde schuld. Door de huisgenooten ontzet, is de heer F. er nog heelhuids afgekomen, maar buiten zijnde, in onmacht gevallen. De zaak is iu handeii der justitie. Arthur Orton, de valsche Tiphborue of Tichborne- pretentent, die eerst Vrijdag zou ontslagen worden, is, waarschijnlijk om alle volksuitingen te voorkomen, Maandag 11. reeds op vrije voeteu gesteld. Hij was, naar men zich herinnert, na een ontzettend lang geding dat de Kroon, wegens zyn bedriegelijk voorgeveu vau deu erfgenaam der Tichbornes te zijn, tegen hem gericht had in 1874 tot 14 jaar tucht huisstraf met dwangarbeid veroordeeld ,en. is thans met eeu „ticket of leave", zooals dat heet, in vrijheid gesteld, d. w. z. hij staat nog steeds onder toezicht eu moet althans op vaste tijden zich aan de politie vertoonen. Naar men zegt, willeu zijn vrienden ettelijke zijner voorvechters zijn in die jaren overle den opnieuw een poging doen, om hem als deu rechtmatigeu erfgenaam te doen erkenuen. Volgens de Central Neivs zal hij een adres richten aan de Engelsche kiezers, om op te komen tegen het onrecht vaardige vounis, dat in 1874 over hem geveld is. Ook zal hij klagen over slechte behandeling, die hy in de gevangenis oudergaan beeft. Het Atjehverslag in de „Jar. Ct", loopende tot 3 Sept., bevat weinig bijzonders. Op de Oostkust is de vrede tu9scben de radja's hersteld de haven vau Pasei is tot vry haven verklaard. Wat Groot Atjeh betreft, zou, zoo Tengkoe di Tiroej het hoofd der benden, een rapport schreef, hy, eveuals wij zoo langen tijd, kunnen schrijven «Wij doeu het mogelijke om de kampongs, die nog fnet deu (Hollaudschen) vijand heulen, welgezind te maken, doch de vijand slaagt er in, die herhaaldelyk te verijdeleu lntusschen hebben zich in den laatsten tyd eenige hoofden bij ous gevoegïl. Wij doen al het mogelijke om de voorbijtrekkende beuden (der Nederlanders, transporten genaamd) te overvallen, maar de vijand vertuout zich niet, en daar onze manschappen tegen den avond weer thuis moeten zijn, kunneu wij uiet langer dan tot den middag uitblijven. Thans liggen er 5 oorlogschepen op dejreede. Zij worden door meerderen gevolgd. Nu is het voor iedereen duidelyk dat voor stoomschepen veel steen kolen-depot, zooals wij er een op Poeloe Bras be zitten, in ruime voorraad voorhanden moet.bebben. z/Wat is nu 't geval z/Poeloe Bras heeft niet meer dan 300 tonOnze oorlogsstomers, die ze op dat eilandje tegen den prijs vaa 21 per ton moesten kunneu inuemeu, waarop het Gouv. dan nog 25 pCt. wint, moeten nu maar Penang, een flinke reis heen en terug, ora daar kolen iu te laden tegen 35 de ton 'tfcIs schande en treurig tevens. s Lauds gelden worden hier voortdurend verspild 1 ,/De Riouw is op het oogenblik het eeüige schip van het eskader, dat behoorlyk toegerust is voor de blokkade //De firma Jolles Co. moet zich per request fewe^id hebben tot de regeering met het verzoek ora aat de leverancie der steenkolen te gunnen, af te leveren te Olebleh onder voor het Gouv. zeer billijke voorwaarden. ,,'t Is te hopen, dat het G. eeu gunstige beschik king" neemt op dat vejzoek, 't zou voor de stoom schepen van allerlei soort geldelijk voordeeliger zyn, al ware het alleen omdat alsdan de tocht naar Poe loe Bras uitgespaard werd doch 't is te vreezen dat de bureaucratie zal trachten als „niet voor iuwilli- ging vatbaar" van de hand te doen wijzen.7' In bet raadsverslag in ons vorig nr. is een fout ingeslopen. Op blad 2 van het Bijvoegsel staat kol. 2 regel 23 v. o. „ten 800 tal kinderen". Dit moet zijn: //een 600 tal kindereu". Een niet groot, doch zeer aandachtig publiek woonde Woeusdagavoud de piano-soirée vau den heer S. van Groniugeupianist te Zwolle, bij. Het hier en daar gehoorde //Foei,* een geheelen avond niets dan pianospel", had zeker wel invloed daarop uitgeoefend, doch ook hier was hn spreek woord van toepassing Les absents ont tort. De heer vau G. die zich reeds, voor eenige jareo, als een talentvol dilettaut alhier heeft laten hooren, trad nu als kunstenaar op en daardoor mocht men hoogere eischen stellen dan voorheen. En daaraan voldeed bij geheel als gerijpt kunstenaar stond hij voor ons. Het programma was rijk aau afwisseling, men vond er toonwerken van Beethoven, Chopio, Tchai- kowsky, Silas, vau Groningen, Röntgen en Liszt dus had de couoertgever alle gelegeuheid zijne veelzijdigheid te doeu kennen. In alle opzichten schoon werden de verschillende nommers door dezen pianovirtuoos (want dat is bij, in deu edelen zin van het woord) voorgedragen. Voor mij ziju er twee soorten van virtuozen. De eene gebruikt de werken die hij voordraagt alleen, om zyne vaardigheid en kracht of eigen aardige voordracht te doen uitkomen, de andere maakt zijn talent ondergeschikt aan het kuustwerk, en beoogt alleen door zyne voordracht de com positie recht te doen wedervaren. Ieder zal dade lijk vatten dat de tweede oneindig hooger staat dan de eerste, en hem alleen komt de naam van „waar kunstenaar'7 toe. Zulk eeu kunstenaar tbonde de heer van G. te zyn. Nergens trad zyne persoonlijkheid te veel op den voorgrond, doch overal bleef hy in deu geest van het werk dat hy voordroeg. Wat mij vooral in zijn spel trof en aantrok, was eene1 groote rust eu zelfbebeersching, bij zielvolle voordracht en onberispelijke vaardigheid. Ik zal rfiet alle werken die hy voordroeg bespre ken, op eukele slechts vestig ik de aandacht. Het concert begon met de Sonate opas 53 van Beethoven. Er zijn misschien geen werken moeie* lyker uit te voeren dan de Sonateu van Beethoven, niet alleen om de technische rooeielykheden die er in voorkomen, maar vooral, om bet karakter van ieder stuk te doen uitkomen. Daardoor komt het dat, hoewel bijna ieder die piano speelt zich aan Sonaten van B. waagt, men slechts zelden eene sohoone uitvoering dezer werken tp'vhooren krygt. (Men herinnere zich slechts met well: een hartstocht menigeen op de zoo moelyke t //Sonate pathetique" aanvalt.) De heer van G. speelde de Sonate opus 53 recht schoou eu duidelijk. Iu dit werk kwam het helaas, het meest uit, dat de vleugel minder schoon van toon was, en vooral in de hoogte gebrek aan klank en zangerigheid verried, terwijl ook de af- demping slecht was. In de werkeu van Chopin was hij m. i. onver beterlijk, en ook het //Impromptu" van eigen oomposi- tie beviel mij zeer. Het stuk kwam mij voor, schoou van vorm en bewerking te zyn, en rijk aan kleur en inhoud. Moge het hem gegeven zijn, onze pianoliter.uuur met veel dergelijke werken te ver rijken. De concertgever gaf in de voordracht van sommige nommers eene opvatting, geheel afwijkende van die vaa andere virtuozen bet spreekt echter van zelf dat ieder uitvoerend kunstenaar een deel van zijne indivi dualiteit iu zijne voordrachten geeft, en dat daarom iedere opvatting (mits zij schoou zij) te verdedigen is. Daar ik in den beer van G. een buitengewoon knustenaar zie, beu ik ouwillekeurig uitvoeriger ge worden, dan in mijn plan lag. Ik vermeld dus alleeu nog, dat door het hartelijk applaus aan het slot der uit voering, de heer van G. nog een nommer ten beste gaf. Van harte wensch ik mijnen geachten kunst broeder toe, dat de schoone toekomst die hij blijk baar te gemoet gaat, zich voor hem moge ver wezenlijken.v. M. In de plaats van den beroemden Industrieel, die door zijn énergie een fortuin en door zyn echt maunelijk karakter een vrouwenhart wist te veroveren, hem eens zoo vijandig gezind een vroolijke Damesdokter, die na de luchtige studentenjaren den eersten stap zette op het glibberig pad der praktijk. Inderdaad, een groot verschil. Nog grooier was het verschil tusschen den aard van het aangekou- digde eu het opgevoerde stuk. I)e ruil was uiet in ons voordeel. Doch tegeu „ziekte" van actrices is weinig te doen, laat ous hopen dat een tweede Dr. Hurting Mej. de Groot spoedig genezen zal en haar ir. staat stellen weer hare plichten waar te nemeii, die o. a. ook medebrengen het optreden iu enkele kleinere plaatsen des lands, waar de di rectie contracten sloot hoe onaangenaam dit sommigen ook moge toeschijnen. Het blijspelEen Damesdokter van de hh. Gunther heeft de verdienste den toeschouwer recht vroolijk te stemmen en hem hartelijk te doen lacheo en zooals Professor Albenliugk zeide, dit is zeer gezond. Het bevat zeer aardig geteekende tooueelijes. De booze veronderstellingen en hatelijke vermoedens, die hoofd en hart van sommige oude ongetrouwde dames vervullen, vooral als zij weinig te doen hebben wordt daariu geestiar op de kaak gesteld en op aardige wijze wordt babbelzucht, lust tot kwaad spreken eu meer dergelijke onaangename eigenschappen daarin doorgehaald. Het stuk gaf ons gelegenheid bijua al de actrices der Arasterdamsche Afdeeling bijeen te zieu, een uitgelezen gezelschap vol bevalligheid en beschaving ten volle een gang naar den schouwburg waard. De dames de Vries en Róssing benevens Mej. Lorjé vervulden de meest op den voorgrond tredende dames-rollen en handhaafden hun naam van gopde actrices. Mevr. Kleine en Stoelt, Mej. Poolmanen ook de overigen brachten het buune bij tot eeu goed geheel. Er trad één actrice op, die niet de eer had te behagen aan het publiek ui. Mej. Adèle Godoy. ,Wy erkennen dat zy zeer ongunstig afstak bij de andere dames en in stem, houdiug, spel en voordracht veel te wenschen overliet, maar alvorens haar ai te bard te beoordeelen eu de Directie, die baar aannam te veroordeelen zooals Donderdag ge schiedde neme meu het volgende iu aaumerking. Mej. Godoy kwam verleden jaar met hare moe der uit Amerika naar Amsterdam bij gelegenheid der wereld-tentoonstelling waarover laatstgenoemde artikelen zou schrijven voor eeu Amerikaausch dagblad. De dochter had veel lust in het tooneel legde ziob met grooteu yver op het Hol- landsch toe, dat zy niet verstond en zou öf hier of, als taal- eu andere bezwaren dit verboden, in Engelaud aan het tooneel trachten te komeu. Zij is nu eerst een paar maanden actrice en de rol van Donderdagavond haar eerste rol I Dit moet zeker in ons oordeel tot toegevendheid stem men en hoewel ook wij haar volstrekt niet aan Groot-Brittannie zouden misgunnen, zullen wij ous oordeel tot later opschorten. Vau de heeren, die optraden waa de heer Töfcr- niaire bet best. Op aardige wyze gaf hy ons deu i dokter wtêr, die zich als getrouwd man voordeed hoewel bij nog ongehuwd was, hetgeen hem tnoeilyke oogenblikken kostte. Ook de bh. Morin en de Boer speelden verdieustelyk. Dat de schrijvers laatstgenoemden verschillende zinnetjes in deu mood legden nit andere tooneelstnkken wm niet onaardig, vooral daar de heer de Boer zelf in de rollen waaruit hy citeerde, was opgetreden maar een fout was het o. i. om zoo herhaaldelyk over het stuk j „Een Damesdokter" te spreken en te leggen dat naar de opvoering daarvan zoo vurig werd verlangd. Daarmede gaven de sohryvers o. i. een bewijs "vau gemis aan goeden smaak. Wat de heer Isiug betreft, deze voldeed minder. Hij schijnt zich steeds flink toe te leggen op zijne rollen, maarmeestal tevergeefs. Hij is nu eenmaal niet van het hout, waarvan men acteurs snydt Tegen Dinsdag 28 October e. k. worden wij weder opgeroepen om twee mannen te kiezen die de belangen van het district„Gouda" in het bizonder en die vau ons land in het algemeen in de 2e Kamer hebben te behartigen. Aau beide zijdea bereidt men zich op den ver- kiezingstrijd voor. „Eendracht maakt macht" is de leus der kerke lijke partij, ik twijfel geenszins of ook bij de vrijzinnigen is dit het g**val, doch bij hen stelt men in den regel niet alles in het werk om door eendrachtig optreden tot macht te geraken. Zoo bleef er bij de laatste verkiezingen nog een groot aantal kiezers van de stembus Jfeg. Dat dit geen kiezers zijn die tot tegenpartij behooren, zal wel geen betoog behoeven. Welnu, dat men alle pogingen in het werk stelle om die onverschilligen tot vervulling van hun burgerplicht aau te sporen. Daarvoor is het niet voldoende een circulaire per post of per bode te zenden. Neen, zij die invloed hebben in hunne gemeente moeten niet alleeu door fioancieele bydrageq hun steun verleenen, maar persoonlijk hun invloed lij die kiezers, welke als achterblijvers bekend zijn, aanwenden. Steller dezes heeft geen invloed, doch houdt zich overtuigd dat, indien zij die wel invloed hebben, dien op eerlijke wijze aanwenden in deu geest als hierbóveo vermeld, er alle kans bestaat, de gema tigde richting der heeren Me. A. J. Roest te Rotterdam en J. van der Breggen Azn. te Waddingsveen in aanmerking ge- uomen, om ditmaal de overwinning te behalen. EEN KIEZER. 3/xra -SQ urj -,r-j 1 «sik cïs Ondertrouwd-L«| |j| AN'THONIE PETER van dek MEER, vau Hdrmelen, SB FN Den Helder23 October 1884. Jjl '-is Geen Rf-ceptie, «ja Getrouwd J. H. de WILDE EN C. M. DE ZEEUW, die ook namens wederzjjdsche betrekkingen, hunnen dank betuigen voor de vele bewijzen van belangstelling, zoowel van hier als elders, bjj hun Huwelijk ondervonden. Gouda, 22 October 1884. Bevallen van een Zoon, P. A. ON3TENK—Zielkman. Gouda, 22 October 1884. Bevallen van eene -Dochter, J. M. ZEEMAN- Kwinkelenberg. Heden ontsliep zacht en! kalm, mijn ge liefde Echtgenoote JAKOBA OSKAM, in den ouderdom van bijna 62 jaren, diep betreurd door rnjj, mjjne Kinderen, Aanbehuwd- en Klein kinderen. Wat ik door haar afsterven verlies, na een gelukkige Echtvereeniging van bijua 37 jaren, zal ieder beseften, die baar van nabij gekend hebben. Ook nit naam mijner Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. J. de JONG. Moordrecht, 20 Oct. 1884. Eenige en algemeene kennisgeving. V De Heer en Mevrouw BAKKER NIE- MEI.JERRomeijn, betuigen hunnen harte- ljjken dank voor de vele blijken van belang stelling bjj de geboorte van hunne Dochter ondervonden. Visites worden bij voorkeur afgewacht Woensdag 29 October en Donderdag 30 October. Alle werkdagen tot 3 uur te Consulteeren. Leiden, Nieuwsteeg 4. Hebben de eer de ONTVANGST te berich ten yan een ruime sorteering geschikt voor Gouda, 23 October 1884. van J. H. KIEBÊRT, Markt A 156, Specialiteit tot het oogenbliJHielijk op nemen van PORTRETTEN, bijzonder geschikt voor kinderen en groepen met alle weers gesteldheid. Portretten in Zilverdruk en onveranderlijke Kooldruk, zeer fijne levensgroote Crajjon-ver- grootingen naar AlbumportretteD. Systeem in alle formaten. een LADING weliaj tegen zeer billijken Prijs worden verkocht. BWellingen worden aangenomen bjj D. L. OATS, Gouwe C 4. G. KOOIJ, Vogelenzang, en bij den ondergeteekende P. J. BELLAART. ten overstaan van den Notaris W. J. FOR- TUIJN DROOGLEEVER te Gouda, op DINS DAG 28 OCTOBER 1881 in het Lokaal, Wjjk K. No. 255 aan de Peperstraat, van bestaande in Staande en Draagbare Mahonie houten en andere Meubelen, als CANjlfPÉ, SOFA, STOELEN, TAFELS, SPIEGELS, SPEEL- en PENANTTAFELS, KACHELS, KLOKJES, GLAS- en AARDEWERK; 0 BED DEN met toebehooren en BEDDEGOED, LEDI KANTEN, VLOERKLEEDEN enz voorts eene groote partij SCHUTTERSJASSEN en BROEKEN en 't geen meer ten verkoop zal worden aangeboden. Daags te voren te zien. NB. De prijzen zijn niet hooger dan van gae/le Confectie Kleeding.

Goudsche Courant | 1884 | | pagina 2