TE HUUR G-ebr. SNEL, Amsterdam Nederlandsche Nijverheid. Buitenlandsch Overzicht. Kantongerecht te Gouda. ADVERTENTIËN. 25-Jarige Echtvereeniging J. SCHOONDERMARK Jr. De tweede Vergadering Gouwe C 9, Gez. Bückmann Miüderbroedersteeg B. No. 99. Openbare Verkooping Wed. P. C. PINKSE, Kleiweg, C. van VLIET, Markt. SOUCHON-THEE n. ."POLITIE. Burgerlijke Stand. Het Kantoor der STAATS LOTERIJ is verplaatst van de Turfmarkt naar de bij de Vischmarkt. D. HOOGENBOOM. 9 dergelijke vertooningen verbonden, geheel vergat. Onder betgeen verder ten aanschouwe werd gebracht muntte vooral uit de postillon uit Russisch Amerika op vier paarden, Voorgesteld door dpo heef W. G. Pinder, die daarby een uitmuntend kunztryder toonde te zgn, evenals de heer St. John Pinder, bij cijn optreden als de Jockey van Newmarquet. Ook de exercitiën aan de vaste stang door de familie Onzalo vielen zeer in, den smaak van het publiek. De beide olifanten Poppo en Nettina, de eenige die vVg geiden hebbeu, toldeden zeer en werden door bet publiek toegejuicht. Het was dan ook aardig te zien, hoe gedwee zy uitvoerden, hetgeen van hen verlangd werd eu met hoevee! juistheid en voorzichtigheid zy daarbij te werk gingen. De Clowns wisten in hooge mate de lachlust van het publiek op te wekken. De uitvoering in haar geheel liep vlug en geregeld, zonder pauzeering af en' was om kwart over1 tienr uur geëindigd. In de zitting der Rotterdaniscbe Arr. Rechtbank van Dondermorgen is uitspraak gedaan in de zaak van M. v. d. K., P. V., P. de B., en P. den O., zalmvisschers te Amipersto), bekl. van het met een zalmsegen visschen als keemet. De Rechtbank ver nietigde de vrijspraak van het Kantóngerecht te Schoon hoven ên veroordeelde de le, 2e en 4e bekl. tot 10 boete, vrijspraak voor den 3n bekl. en ver beurdverklaring van bet net of storting van 300 Tot dusver zijn reed9 ongeveer tachtig ontwerpen, waarouder twee uit Amerika, ingekomen op de prijsvraag voor eene nieuwe beurs te Amsterdam. Het voornemen bestaat om de plannen tentoon te stellen in de overdekte binnenplaats van het nieuwe Èijksrauseuni. Omtrent den reeds vroeger medegedeelden diefstal te Schoouhoven leest men in de Schoorihovensche Courant het volgende In den nacht van Maandag op Dinsdag is door middel van een stuk papier, bestreken met groene zeep, een glasruit verbroken ten huize van den koopman in gouden en zilveren werken A. K., op de Voorhaven. De dief (of dieven) hebben na verwijdering van het gebroken glas, alles wat maar eenigazins onder hun bereik was, gestolen. Daar vermoed wordt dat inen de gestoleu voorwerpen zal trachten, te verkoopen bij particulieren, zoo ziju dopr den Burgemeester lijsten der gestolen voorwerpen, bij grooten getale, in versoheidene gemeenten verspreid. Deze lijst bevat het navolgende 3 zilveren Zoutvaatjes 3 paar gouden Cautille- Bellen l paar Servetbanden 1 Naaldenkoker4 paar zilveren Bellen, glad, in het raidden Cantille- werkjes, 8 paar gemerkt FL* eu 1 paar gemerkt WK8; 12 zilveren Lepeltjes, met gedraaide steeltjes en een beeldje aan het eind 1 paar bruine Steenbellen in goud I paar Bloed-Steenbellen in goud 1 Sponsdoo8 2 zilveren Horloge-Kettingen met schalmen1 zilveren Remontoir-Horloge, no. 4388fl#; 1 zilveren Remontoir-Horloge, no. 36142 1 zilveren Cilinder-Savonnet, no. 3554I zilveren enkele Cilinder, no. 46943 1 Nikkel-Horloge, remontoir, goud verguld; I Nikkel-Horloge, re montoir, zilver verguld 1 gouden Medaillon1 zilveren Sigarenpgp, gestampd 1 zilveren Sigarenpyp, achtkant; 1 paar zilveren Koraal bellen 1 zilveren Vingerhoed; 1 gouden Cantille-Broche1 oud zilveren Horloge, no. 211; 2 zilveren Boekkuippen en 1 zilveren Savonnet, gemerkt 00 X 8 of 4043. Het goud gemerkt 222 BvD of BD. Het zilver gemerkt WK of WK8. 12 De ontdlkking van dezen brutalen en in Schoon hoven gelukkig zeldzaam voorkomenden diefstal wordt zeer gewenscht, eu door den Burgemeester is dan ook 25 guldeu uitgeloofd aau hem, die zoodanige aauwijiing geeft, dat de dader kan worden vervolgd. Men schrijft uit Scheveningen aan Het N. v. d. D.: „Nog nooit had men hier zulk een geweldigen lazt van de zandverstuivingen als in de laatste jaren, du stelselmatig alle natuurlijke zeewering voor en in den omtrek van het dorp is verwoest en af gegraven, uitsluitend om, zooals het heette, de zand verstuivingen onmogelgk te maken. De architect- directeur der Haagsche Gemeentewerken heeft daar door een zware verantwoording op zich geladen, want niet alleen dat op bet strand bij storm een verblgf onmogelgk is, de aangevoerde haring vol zand waait en de zeelieden er al den last van on- derrincjpn, maar ook de door de natuur geschapen keering voor water is weg; in de straten waait men blind, en voor de toekomst zijn de gevolgen niet te overzien. Bij den nu beerschenden storm is weder een gedeelte duin bij den straatweg weg geslagen; zoo gaat het elk voor- en najaar tot, ja, men met de grootste kosten door de kunst zal moeten vervangen wat men zonder ondervinding vernielde. Men tart de natuur niet ongestraft." In verband met de aankomst vau de sohepelingen der Nisero te Londen, zegt de LondenBche corres pondent der N. Ctdie een onderhoud had met de heeren Pinckney, Sons Co., o. a. het volgende „De regeeriug heeft voor den overtooht der sche pelingen naar hier betaald, doch vermoedelijk zullen zij nu eeuigen onderstand ontvangen uil de gelden van het hulpfonds, die pog onverdeeld gebleven zijn, - ook gedurende de uaspojringen, welke lord Fitz-Maurioe (in Ierland) en de mayors van Sunderland en Liver pool enz. in hunne steden wilden inatelleu naar de gezinnen der manscbappeu. Volgens het laatste bericht der commissie, onder voorzitterschap vap den lord- mayor van Londen gevormd, was er 560 p. st. van de ingezamelde 1150 p. st. verbruikt. Vermoedelijk zal de commissie eerstdaags weder eene vergndering houden om nopens het saldo eene beslissing te nemen. Op de laatste werd, op voorstel van lord Fitz-Maurice, een votum van dank uitgebracht aau de Nederlnndsehe natie voor hare mildheid en aan de heeren Hudig Blokbuyzen te Rotterdam voor hunne edelmoedige bemoeiingen in dezen. De heeren vennooteu verzochten mij ook uitdrukkelijk, hun bijzonderen dank nogmaals aan het Nederlandsche publiëk te te willen overbrengen voor zijn grootmoedigen bijstand in een moeielijken tijd. Zij verzekerden mij, dat zij de Hollanders hoog schatten en hun genegen zijn, cp dat de brieveu der firma, in de Ü)ugelsche pers over de Nisero-quaestie geschreven, niet gericht waren tegen de Nederlanders, onder wie zij vele vrienden tellen, maar tegen de Nederlandsche Regeering, wier indische politiek zij geenszins konden goedkeuren, zoomin als het beleid der Britsche Regeering in deze aangelegenheid." {Overgenomen uit het Handelsblad.) CJÖIDSCIIE PIJPEN en GOLDSCHE KAARSEN. Oppervlakkig bezien, lykt het heel eenvoudig, maar al spoedig bespeurt men, dat er heel wat oefening noodig wezeu moet, om deze eenvoudige voorwerpen met zooveel zekerheid te makeu. Men beweert dan ook, dat verscheidene jaren heen gaan, eer een goed pijpenmaker is gevormd eu raeu op later leef tijd het eenvoudig uiet kan leeren. Al heel jong moet men er mede beginnen. Deze handvaardigheid duargelaten, is de bewer king niet ingewikkeld. Men stelle zich voor een prop klei ter grootte van een gewonen pijpenkop, met een dikken staart ter lengte van dë hand. Dit is de materie, die de eerste werkman krijgt. De boveuprop wordt be waard voor den kop en maar ten ruwste gefatsoe neerd; de dikke staart wordt voorzichtig en gelijk matig uitgerold, gelijk een jongen met een pijp stopverf zou doen. Die staart vormt dan de lange steel. Er is doelmatige verdeeling van den arbeid, en ieder werkman houdt zich dus aan zyne bijzondere taak. De eerste gaat kalm weer een nieuwen staart tot steel rollen, terwijl de pas uitgerolde van zijne werktafel vertrekt naar die van een tweedeu werk man. Met een lange koperen naald boort deze over de geheele lengte van den steel een gat in de weeke klei. Dit gaat op het gevoel. Met den duim volgt de werkman de stompe punt van de naald, totdat die in den kop is en dan legt hij de geheele pijp met naald en al in een koperen vorm. Deze bestaat uit twee deeleu, inwendig hol en daar de zuivere gedaante gevende van eene pijp met of zonder de versieringen, die meu daarop wil brengen. De kop blijft dan nog vol. Als de pyp vast in den vorm ligt besloten, wordt de holte voor den tabak er ingedrukt met een afzouderlijk werktuig. Dit heeft natuurlgk den vorm van een bollen kegel of, wil men, van een byeukorf, maar op den top zit een korte stift, die de koperen naald in den steel, moet ontmoeten. Zoo verzekert men zich van de gemeenschap tusocben de holten in kop en steel. Daar de beide deelen van den koperen vorm als doos en deksel sluiten, spreekt vanzelf, dat de over tollige klei van kop en steel aau de beide einden eu in den naad naar buiten wordt geperst, maar wegens de kleverigheid van de klei aan de pijp verbonden blijft. Die aanhangselen moeten bij vol gende bewerkingen worden verwijderd. De hoofd zaak echter is verricht; kop en steel zgn gehold en hebben hun vorm. Het eenige wat nog blyft op te merken is dit: Daar de werkman bij het inbren gen van de koperen naald, die hij onder de zachte klei met den duim moet kunnen blijven volgen, komt het gat niet vlak in het midden van den steel, maar aan de zijde, waar hij den duim houdt. De koperen vormen worden dus zoo gemaakt, dat aan de eene zijde ongeveer driekwart steeldikte valt en aan de andere een kwart. Door het toeknijpen komt dan het gat vanzelf midden in den steel. De* koperen naald wordt eenvoudig weer uit de pijp getrokken. Het verdere fatsoeneeren en polijsten der pijpen w ordt door vrouwen verricht. De éene tremt of snoeit de pijp. Dat wil zeggen zg verwijdert de scherpe kanten en verdere aanhangselen, die by het kasten (het vormen in de koperen mal) zijn ontstaan. Eenp andere drukt de merken op steel of hiel. De kop wordt van boven geroud en gerand. De geheele pgp wordt zorgvuldig geglansd met een stukje agaatsteen. Hoe al deze bewerkingen elkaar precies opvolgen is ons outscUoUu. Maar de pijp is te deugdelijker, naarmate ze met meer zorg ge- sobieden, en vooral het lastige kleven eener versche pgp moet by goed fabrikaat door glanzen en po lijsten bijna geheel zyu weggenomen. Twee-en-dertigmaol gaat eene pgp door de handeu en achttienmaal wordt er arbeidsloon van betaald. Voordat de pijp wordt gebakken, wordt ze nog eeuigszius gedroogd, 's zomers in de zon, 's winters iu verwarmde lokalen. Dit echter geschiedt tusschen de andere bewerkingen in. Ook na het bukken gaat ze nog eenige malen door de banden. Ze wordt gedoopt in eene vloeistof, die er nieuwen glans aan geeft en ook het kleven aan de lippen moet tegengaan en nog eens gesnold of gepolijst, eindelijk gesorteerd en netjes verpakt. De mis lukte pypen worden fijngemalen en wedt-r gebezigd bij hel bakken der andere. Dit bakkeu geschiedt in vuufvaste potten, die ongeveer de groQtte en den vorm hebbeu vnu een Keulsohe pot, maar gedekt worden met éen slaapmuts nl. met een bol deksel van een vuurvasten steen, dat met vuurvaste klei wordt dichtgesmeerd. Mid den in dieu pot zet met een trompetdal is een gegroefde steenen cilinder, waartegen de pijpensteelen kunnen leunen, zoodat de pijpen in den pot staau, als de biljartkeuen, romdom een staudaard, de lange in den buiteusten kringde korte binuen. Alles wordt vastgezet met het strooisel van fijuge malen uiischotpijpen en de potten gaan dan inden gewonen pottebakkersoven. Grauw gaau de pijpen er in en wit komen ze er uit. Door de bauk verdienen de werklieden /8a 10 per week. Vrouwen en kinderen echter kunnen medewerken en wekelyks nog 3, 4 a 5 ver dienen, zoodat bet huishouden kun bestaan. Meu zou wellicht uieeneu, dat de gVoudstof vlak bij Gouda werd gevonden Het heeft er niets vau. De goede klei komt uit den vreemde. Men beeft ze op verschillende pluatseq, maar wij halen ze uit België eu van den Rijn, omdat ze dan het minst v»d tervoer kost. Hoe meu nu op de gedachten is gekomen, om juist in Gouda pijpen te maken van klei, die vooral uit de omstreken van Huy moet worden aangevoerd en waarom men geen pypen maakt op de plaatseo, waar de grondstof is, zijn weer van die raadselen der industrje, waarover men lang kan tobben, zonder den sleutel te viuden. Het toeval zal wel eene rol spelen. Wij hebben eens gehoord, maar geven h$t verhaal voor wat bet wezen kan, dat de Frauscben van St.-Omer pijpen leerden maken van Gouwenaars, die daar een tijd lang kïggsge- vaiigeu waren. Uit St.-Omtr zou toen de industrie zich weer naar andere Fransohe steden hebben verplaatst en thans, in sommige soorten, roet de onze sterk con- curreereu. Eene dergelijke aanleiding kau er o*ok te Gouda zijn geweest. Maar waarom ranakt men in ons laud eigenlijk alleen te Gouda goede pypen en waarom alleen goede jenever te Schiedam? ie weet hetP De hoedanigheid van bet water kau er iets mede te doen hebben. Een Schiedammer zeide ons eens, dat er verschil is tusschcu de stokergeu in de binnen- en iu de buitenstari, en eeu schalk meende, dat der halve het onzuiverste water de beste jenever gaf. De geleerden mogen dit verder uitpluizeu. De pijpenoven is natuurlgk in de pottenbakkerij, en deze was bij den heer Van der Want in een ander gebouw, wat wij ook gingen zien. Welk een aardig vak tochl Men kan nauwelijks den lust bedwingen om zelf, aan de draaibank te gaan zitten en zoo'n brok weeke klei tot, de hemelweet, wnt te fatsoeneeren. Het zou eenvoudig eeu gedrocht worden, verzekerde de werkman ons in vertrouwen. Er schijnt al weer heel wat oefetiiug en kracht noodig te zijn, om de klei op haar plaats te houden en te dwingen de gedaante aau te nemen vnn een toonbare melkkan of test. Onwillekeurig vrot'gen wij, waarom men ook aan dagelijksohe voorwerpen geen schooner vorrh geeft. Dien vorm heeft men toch [oogenschijnlyk voor niets. Gansch waar schynt dit niet te wezen, althans er werdeu ons allerlei tegenwerpingen gemaakt. Maar geheel onwaar moet het tych ook uiet zijn. Schoone modellen zijn overal 4e krygeu en mallen moeten niet zoo moeie- lyk zgn te maken. En dan ook zelfs uit de hand is de éeue werkman de ander niet. Eu hij is niet ahgd dezelfde. Terwijl het blok draaide, waTen er oogenblikken, waarop men zou zeggen: schei uit, nu is de vorm volmaakt. Maar een seconde later was net weer een dikbuikige, onoogelijke melkpot Als men den werkman dat oog geven kon! Som migen schijnen het te hebben. Na ons vertrek kregen wij een heel oogelgk, net gevormd kannetje te zien, wat tydens ons bezoek was gemaakt. En het was toch maar een gewone melkpot. Met dit al komt ons voor, dat in deze richting voor de Gocdsche pijpen- eu pottenfabrieken nog éene toe komst ligt en deze Nederlandsche nijverheid dtis nog in geheel niet behoeft te wanhopen. NÏet alleeu de klei,» maar ook wat anders worde" dan maar uit den vreemde gehaald als "men het bier niet meer kan vinden/ {Wordt vervolgd.) De Duitsclie nationaal-liberalen zijn met den afloop vaü de verkiezingen, voor zoover die thans beoordeeld kan worden, in hun schik wel hebbeu de sociaal democraten veel gewonnen, maar vpor het geheel maakt het niet veel uit, of zij 10 of 20 stemmen hebben. En tegenover de winst van de sociaal-demo craten staat het nog groolere verlies van de grootste vijandeu der nationaal-liberalen, van de Fortschritts- paftij of Duitscli-vryzinnigeu. Deze telden iu den vorigen Rijksdag houdeid stemmen en waren der halve byua even sterk alt het ceutrum iu den nieuwen Rijksdag zullen zg nog niet de helft halenj; wat zij verloren, komt den nationaal-liberalen, den conservatieven en den sociaal-democraten ten goede. Of de winst van de conservatieven en uStionual- iiberalen nu zoo groot zal zijn, dat de rechterzijde ondersteund door de nationaal-liberalen, de meerder heid zal kunnen vormen, zooals de laatsten verwach ten, laat zich by de vele herstemmingen nog niet met zekerheid uitmaken. De uitslag der Belgische Rijksdag verkiezingen leert iets, d/U de meesten niet hadden verwacht de ontzettende vorderingen, welke de party der sociaal democraten uitgebracht, terwijl nu iu dezelfde distric ten 9282, 6242, 25,000, 2429 en 10,629 sociaal democraten stemden. De Berlynsche binden beschouwen dtze groote vermeerdering als bet gevolg vau Stöckers christelijk sociale politiek en wijzen nogmaals op het uuttelooze eener socialistenwet, daar de sociaal-democratie niet met geweld kan worden onderdrukt. Daarom sporen zij nu reeds de liberale kiezers teu krachtigste aau om bij de herstemming op hun post te zijn Sfetehts een der liberale csudiJnten, Ludwig Löwe, werd te Berlijn gekozen, terwijl in een district de sociaal democraat Singer de meerderheid kreeg Iu de vier andere districten komeu de liberale candidaten iu herstemming met conservatieven of sociaal-democraten, zoodat het liberale Beriyn geen reden heeft oen bij zoude r tevreden te zgn over den uitslag vau deze verkiezingen. In Bruuswgk heerscht, zoo meldt de correspondent aldaar van den Standard, oen pijulyke ontstemming tengevolge van de opeu baar mak ing van testament vau wylen Hertog Willem. De overleden souvereiu heeft niets vermaakt aan het land, de stad, of aan weldadige instellingen. De hertog van Cumberland is universeel erfgenaam eu belast met het uitbetalen van eenige legaten, waaronder voorkomen aan de leden van het tooneelgezelschap van den hofscbouwburg, wier bezol diging door wgirn den Hertog uit zyne particuliere fondsen was gewaarborgd. De uiterzte wil, iu 1868 gemaakt, ia door hem zeiven geschreven, op postpapier, klein formaatmaar men zegt dat het testament uiet notarieel bekrachtigd is. De Belgitohe radicale „Réforrne" meent, dat niet alleen de nieuwbenoemde ministers Thonisseu en de Caramau-Chimay, maar ook diegenen onder hun ainbt genooten, die van portefeuille verwisseld hebben, Beer- naert en Moreau, zich aan een nieuwe verkiezing als lid der Kamer moeten onderwerpeu vooral ten op zichte van Moreau acht zy dit noodzakelijk. Deze i», in plaats van Minister van Buitenlandsche Zaken, Minister van Landbouw geworden eu afgevaardigde zoor Namen. De Zwitsersclie Nationale lland bestaat na de nieuwe verkiezingen uit 86 radicalen en liberalen, 38 ultra- montanen en conservatieven eu 21 leden vau bet tot geen party behoorende centrum. ING E Z Q N D E N. DE WATERLEIDING. Mijnheer de Redacteur! Bovenstaande inrichting mag zeker als een wel daad voor onze gemeente wordeo beschouwd en wordt dan ook hoogstens gewaardeerd. Er zou echter nog éene bepaling kunnen worden gemaakt, die door alle ingezetenen met erkentelijkheid zou worden ver nomen ul. dezevan vooraf te waarschuwen als er eens gedurende eenige uren geen water kan worden geleverd. Heden nacht van 12 tot 8 uur kop men wederom geen water krygeu en het behoeft geen betoog hoe kstig dot is. Hoevele moeten dan van dorst versmachten Zonder waarschuwing heeft tnen natuurlgk niet op gebrek aan water gerekend en kan het dan vaak moeilyk op zoo'n oogenblik iu den nacht krijgen. Ook in den gemeenteraad werd er onlangs cp geweien dat een dergelijke waarschuwing wensche- lijk was. Elders schynt dat te geschieden, waarom dan ook niet in Gouda Mag de ijverige en wel willende Directie der Waterleiding ons spoedig ver blijde met 't bericht: Voortaan zal bij tijdelijk gebrek aan water een tcearschuwing geschieden Gevonden een wit overhemd en een tpoormnnd. Ook kunnen inlichtingen Regeren worden aan het bureau vau politie omtrent eeu eend die op 9 Octo ber alhier is opgenomen. Een wandelstok. Terechtzitting van Woensdag 29 October 1884. Kantonrechter: Mr. J. H. van MIEROP. Ambtenaar vau het Openbaar Ministerie: Mr. W. C. A. SCHOLTEN, te Rotterdam. VEROORDEELD: K. S., huisvrouw van B. V. tot twee boeten vau 1 guldeu of 2 dagen wegens diefstal van eenig gras in den polder Willens onder Gouda eu uitjouwen van iemand aldaar J. E., koopman te Waddinxveeu, tot 2 gulden of 1 dag wegens op de kade langs de Gouwe onder Waddinxveen nederleggen vau een hoop mest zonder verguuning van Dykgraaf eu Hoogheemraden van Rijnland D. v. W., koopman te Waddinxveen, eveuals de vorige C. E. Z., weduwe van W. V., herbergierster te Lange Ruigeweide, tot 1 gulden of l dag wegens na 10 uur des avonds aanwezig hebben van bezoe kers in hare herberg A. de K., veehouder te Lange Ruigeweide, tot 1 gulden of 1 dag wegens na 10 uur des avonds als bezoeker zich bevinden in eene herberg te Laoge Ruigeweide W. de K., veehouder te Lange Ruigeweide, evenals de vorige H. K., veehouder te Lange Ruigeweide, tot 2 gulden of 1 dag evenals de vorige Jan Pieier Kastelein, veehouder te Hekendorp, tot eene boete van 2 guldeu eu eene boete van 1 guldeu of 2 dagen wegens dronkenschap op den openbaren weg te Lange Ruigeweide eu ua 10 uur des avonds zich als bezoekers bevinden in eene herberg aldaar Pleter Verroen., timmerman te Waddinxveen, tot twee boeten van i gulden of 2 dagen wegens dron kenschap op deu openbaren weg te Waddinxveen en uitscbeldeu van iemand Aldaar VRIJGESPROKEN -. C. O., landbouwer te Waddinxveen, van de aan klacht aan den Burgemeester te Waddinxveen niet dadelijk te hebben kennis gegeven dat er eene bui tengewone broeiing bestond in het hooi geborgen in zyn barg, niet tegenstaande hem zulks bekend was J. B., kapitein op de stoomboot „Krimpen aan de Lek", van de aanklacht iu de rivier de Gouwe onder Waddinxveen met zijne stoomboot te snel ge varen ie hebben. GEBOREN: 29 Oct. Johannes, ouders D. ran VVyk en J. W. van Kjjawyk 80 Simon, oudera J. van Wijk en J. Lakerveld. OVERLEDEN: 80 Oct. C. Keijne, 10 m. 81 A.M. van Vonren, hmsvr. van M. Peelers, 43 j. ONDERTROUWD81 Oct. R. Massaar, 37 j. en C. van Erk 51 j. A J. Oosterling, 26 j. en W. A. Willemsen, te Zeilt, 22 j, J. Alphenaar, 26 j en C. Helleman, 19 j. W. G. van Kersbergen, 26 j. en M. de Brnyn, 23 j. VAN HARTOG KISCH EN HENDRIKA de WOLF. Gouda, 6 November 1884. Hunne dankbare Kinderen. Bevallen van eene doode Dochter, A. M. SCHMIDT— Gouda30 Oct. 1884. Boei,sums. Heden overleed na een langdurig lijden mjne geliefde Echtgenoot WILHELMINA van der VOORDE, in den ouderdom van 69 jaar en 8 maanden. Jb. BORKUS. Gouda, 28 Oct. 1884. Heden overleed na een langdurig en geduldig ljjden, na voorzien te zijn van de HH. Sacfamenten der Kerk, mijne geliefde Echtgenoote ANNA MARIA van VUÜREN, in den onderdom van ruim 43 jaren. M. PEETERS, Jz. Gouda, 31 Oct. 1884. Alle werkdagen tot 3 nnr te Oonsulteeren. Leiden, Nieuwsteeg 4. van Schuldeischers in het faillissement van PIETEIt GALEN VS TELKENS, Graanhandelaar te Reeuvjijk, zal plaats hebben op VRIJDAG 28 NOVEMBER 1884, des voor middags ten tien ure in het Gerechtsgebouw aan het Haagsche Veer te Rotterdam. De Curator, Mr. J. FORTUIJN DROOGLEEVER, Advocaat te Gouda. NIEUWE PRUIMENDANTEN. 30 cent. NIEUWE PRUIMEN18 Fijne Kwaliteiten. Oosthaven 19. P. SAUERBIER. WOLLEN BOVENROKKEN. WOLLEN ONDERROKKEN. WOLLEN CORSETLUFJES. WOLLEN BORSTROKKEN. WOLLEN GEKLEURDE KOUSEN. WOLLEN GEBREIDE GOEDEREN voor Mannen, Vrouwen en Kinderen. verhuisd naar de Dankbaar voor het genoten vertrouwen be velen zij zich bjj voortduring minzaam aau. op DINSDAG 4 NOV. 1884, voorm. ten tien ure, in het Vendulokaal aan de Nieuwsteeg te Gouda, van een netten waarin soliede MEUBELEN en HUISRAAD, BEDDEN en BEDDENGOED, enz.j verder eene partij KLEEREN, SIGAREN enz. enz. te voren van 10—12 en van 2—4 nar te zien. een fijn gestofleerde VOORKAMER met aparte SLAAPKAMER le Etage op den Bleekerssingel. Brieven franco onder No. 1046 Bureau dezer Courant. verkrijgbaar te Gouda bjj Proheer s. v. p. de No. 3a/ 1.25 per l/, kilo.

Goudsche Courant | 1884 | | pagina 2