RENTEN e. FORTUIN INGEZONDEN. Naai' aanleiding; van een paar be richten, betrekkelijk Oudewater. «Verdraaide feiten"??? te zijn, volkomen waar, van 't begin tot net eind. Dat stuk gaf enkel de feiten, de naakte feiten, zouder meer. WAAR, in ALLEN deele waar is onder eede te bevestigen. Buitenlandse!) Overzicht. POLITIE. INKOMEN VAN 4O°/0 Voor het platte land KEMMSGEEiXG. K E N NI S G E V I N G. •char eu 76 tal haring. Sohelv. gold 27.56 't honderd, gr. tong 0.60, kl. en midd., id. 0.06 a 0.20, rog 1.10, kabelj. 2.50, tarbot 10, per stak, kl. schol f 6 per mandje schar 2.30 per mand en haring 5.20 per tal, •lies gemiddeld. De roorbijgangers in de Rue de Josaphal te Brus sel zagen eergisteren aan den buitenkant van het raam •au een der gemeentescholen eeu meisje ran oogereer acht jaar hangeu, dat zich met de handen nog aan het raamkozijn vasthield. Zij riepen het kind toe, zich rast te houden tot er hulp kwam eu men ging de directrice waarschuwen. Het meisje kon zich niet zoolang vasthouden haar krachten begaveu haar en zij stortte op straat, ran eene hoogte vau 8 meters. In eene naburige apotheek ingebracht ontving zij de eerste verpleging, maar men vreest voor haar behoud. Eene schedelbreuk en inwendige verwondingen zijn het gevolg ran den ral het kind spuwt bloed bij stroomen. De directrice, door de politie ondervraagd, herin nerde zich dat zij het kind in eeu strafkamertje had opgesloten, maar bekende dat zij bij het uitgaan der school vergeten had de kleine gevangene te bevrijden. Deze had gemeend, door het raam uit te klimmen, te kunnen ontsnappen, hetgeen haar zoo slecht bekwam. Volgens de bestaande verordeningen hebben inleg gers bij de Rijkspostspaarbank het recht, op de formulieren van aanvragen om terugbetaling of qui- tantieu een ander te machtigen zoowel tot het onderteekenen dier aanvragen als tot de inuing der teruggevorderde geldeu. Ook het verstrekken eener doorloopende volmacht, tot dat einde, is geoorloofd. Het opmaken van laatstbedoeld stuk eischt in- tusschen eenige moeite en kau tot kosten aanlei ding geven. Daarom heeft de directeur dier instelling, ten einde het publiek te gerieven, formulieren voor eeue door loopende volmacht doen drukken, waarvan hij bereid is aan belanghebbenden eeu of meer exemplaren te verstrekken. Aangezien alle akten en stukken, noodig voor den inleg van gelden in en de terugbetaling daarvan door de rijkspostspaarbank, volgeus het koninklijk be sluit vau 19 Januari 1882, no. 17, vrij ziju van zegel eu van het recht van registratie, terwijl de directeur laatstbedoelde formulieren kosteloos uitreikt, zoo kan door den maatregel, die hierbij ter algemeene keunis wordt gebracht, bet publiek iu hooge mate worden gebaat. Omtrent het verbranden der //Maasdammeldt de Londensche corr. van de N. R. Cri. uit Amerikaan- sche bladen nog bet volgende: Den 24n October bemerkten de machinisten, dat het groote petroleum reservoir, inhoudende 150 gallons petroleum, ten gevolge van stormachtig weder lek was geworden. Daarop gingen drie machinisten mét een lamp naar de machinekamer om onderzoek te doen. Aldaar volgde toen een hevige outploffing, waarbij twee der machinisten ernstige brandwonden bekwamen. De kapitein gaf dadelijk bevel om de stoompompen in werking te brengen, en binnen eeu minuut ga ven zy water. Te gelijker tijd werden de luikeu gesloten en de luchtkokers dichtgemaakt, terwijl de reddiugbooten, die door de vlammen werden bedreigd, te water werden gelaten. Des middags, toen men den brand meester scheen te ziju, ontdekte de ka- piteiu dat de ijzeren schotten vau de kolenbunkers gloeiend stondeu, alsook dal het laadruim vuur had gevat. Daarbij kwam de schrikkelijke ont dekking dat een der stoompompen onklaar was ge worden. De bemanning en de passagiers begonnen toeu allerijverigst met de haudpompen te werken; doch in weerwil van de uiterste pogingen tot blus- ichiug bleef de arbeid vruchteloos. Evenzoo mis lukten de pogingen om een gedeelte der lading uit te halen en over boord te werpen Tegen 2 uren raakte een tweede stoompomp onklaar en hield op te werken. ^De kapitein nam toeu het besluit het schip te doen verlaten. Het was op dat oogeublik een schrikbarend hooge zee. Dit maakte de inscheping op de booten uiterst bezwaarlijk; doch eindelijk mocht het toch gelukken alle aan boord aanwezige personen in de booten te krijgen. De booten bleven in de nabijheid van het bran dende schip, in de hoop dat dit de aandacht zou trek ken, waardoor de opvarenden meer kans zouden heb ben om door een ander scbip te worden gered. Die hoop .werd verweieulijkt, doordien de Lloyds- sioomer «Rheiu" '«avonds kwam opdragen, waarna omstreeks middernacht alle personen behouden aan boord van dat schip werden opgenomen. Kapitein Vari der Zee en de scbepelingeu roemen ten hoogste de nobele en vriendelijke behandeling, die zij van den gezagvoerder en de officieren der «Rheiu" ondervonden. De scheepsdokter der «Maasdam7' bevestigt in hoofdzaak de mededeelingeu van den kapitein Van der Zee, maar voegt er bij, dat drie van de zes booten zeer lek waren en slecbté met moeite boven water konden worden gehouden. De daarin aan wezige personen waren dan ook door de iaspanuing, die zij uren lang hadden moeten aanwenden, ge heel uitgeput. Iudien het stoomschip «Rhein" niet nog intgds ware gekomen, zouden die booten on getwijfeld zijn gezonken. De dokter prijst de koel bloedigheid van kapitein Van der Zee, die de laatste was welke het schip verliet. Het bovenvermelde wordt niet door alle passagiers onvoorwaardelijk bevestigd. Velen hunner, over de ramp oudervraagd, beweerden dat de stoompompen reeds terstond dienst weigerden, ook doordien de slangen verrot waren. Ook zeggen zij, dat er op de tegenwoordigheid van geest bij den kapitein en de officieren wel iets viel af te dingen. De meeste passagiers hebben alles verloren. Onder hen was een grijsaard uit Michigan, die een legaat van 20.000 gulden was gaau afhalen, welk bedrag insgelijks bij de ramp is verloren gegaan. De beroemde violist Vieuxtemps had op een zguer kunstreizen eenmaal het volgende avontuur. Hij was bij een rijken Rus gelogeerd en was niet weinig verschrikt, toen hij bü het middagmaal onder de tafel eeu zwarte massa ontdekte, die zich oprichtte en twee gloeiende oogen Op hem vestigde. Verontrust u niet, zeide de vrouw des huizes, bet is de zwarte wolfhij is tam. Toen Vieuxtemps zich 's avonds ter ruste wilde begeven, zag bij weer die vleeschmassa. Verontrust u niet, het is de zwarte wolf, zeide de bediende. Den volgenden morgeu hoorde Vieuxtemps geweerschoteu. Wat beduidt dat P vroeg hij den binnentredende. Verontrust u niet, antwoordde deze, de zwarte wolf wordt doodgeschoten, omdat hij van nacht den kok heeft opgegeten. Min algemeen0' bekend is wellicht de oorsprong vau het wpord paardekracht, de kracht die per secoude 75 KG. 1 M. hoog kan opheffen Het was in de bierbrouwerij Witbread, dat Watt 'de eerste toepassing deed van 2ijne stoommachine. Deze moest den molen vervaugeu, bestemd om water op te voeren. De brouwer van den stoom gelijke werking als vau zyiie paarden wenschende te erlangen, stelde aan VN att voor, oin een paard gedureude acht achtereenvolgende uren te lateu werken en om de werking van de stoompaardekracht te gronden op Iftt gewicht water, dat in die acht uren door het paard omboog zou zyn gevoerd. Dit voorstel werd door Watt aangenomen. De brouwer nam daarop ziju beste paard (urieu weet dat de paarden van bierbrouwergen van Londen om hun lichaamsbouw vermaard ziju) eu liet dit zonder d'è zweepslagen te sparen, acht uren achtereen werken. De daarop gemeteu hoe veelheid water bedrpeg 2.210.000 KG. of 75.6 KG. 1 M. opgevoerd in' 1 seconde. Stoompost Nadat uit bij de Regeering ontvaugeu ambtsbe richten is gebleken, dat de cholera Asiatics te Parys epidemisch heerscht, wordt aan onze zuide- lgke grenzen op d$ spoorwegstations het toezicht op reizigers, rechtstreeks komende uit Frankrijk, verscherpt. Reizigers leidende aan genoemde ziekte worden ter plaatse afgezonderd en verpleegd. Daartoe wordt de oprichting van gelegenheden tot verpleging dier lyders op de grensstations, voor zoover dit niet reeds geschied is, met spoed voor bereid en bet uoodige tot ontsmetting van rytuigen en goederen gereed gehouden. Voorts wordt voor onafgebrokeu geneeskundig toezicht, onder leiding vau den geneeskundigen in specteur voor Noordbrabaut en Limburg, te Roosen daal door een officier van gezondheid zorg gedragen, eu zooveel mogelijk ook op de andere grensstatious wordt hiertoe geneeskundige bijstand beschikbaar geételd. - Lompen, gedragen- kleedeu eu ongewasschen lijf- en beddegoed worden langs de zuidelijke grenzen des Ryka na 15 November e. k. niet meer tot invoer toegelaten ongewasschen lijf— en beddegoed door passagiers als bagage medegevoerd is hierouder begrepen, indien de reizigers rechtstreeks komen uit Fraukrgk. Op toepassing der bepalingen der wet van 4 December 1872 (Stól. no. 134), voor zoover die toepassing aan het initiatief van de burgemeesters eir de gemeentebesturen is overgelaten, wordt van Re- geering8wege krachtig aangedrongen. De besmetverklaring van Italiaansehe havens van bet vasteland en der eilanden iu de golf van Napels, van Marseille, Toulon, Nantes, Cherbourg, Dieppe en tusschen beide laatstgenoemde steden aan het kanaal gelegen havens blyft volgens de wet van 28 Maart 1877 (StM. no. 36) gehandhaafd, zoo* mede de beschikking van de Ministers,, van Bin- nenlandsche zaken en van Financiën van 5 Sept. jl. opgenomen iu de Nederlandsche Staatscourant vau 7 en 8 Sept. dezes jaars, betreffende bet verbod van in- en doorvoer van lompen, gebruikte kleeding- stukken en ongewasschen lijf- en beddegoed uit Frankrijk, Italië, Spanje, Algerië en Tunis. Eeu corr. schryft uit Amsterdam aan het Utr, Vagbl. het volgende: «Aardig is bet 's morgens biet de viscbop- koopera in de weer te zieu. De visch wordt door middel van een duu steenen pijpje, dat onder aan den buik wordt ingestoken, opgeblazen dan krygt de visch eene volle, ronde gedaante, zelfs de oogen puilen uitis de visch minder frisch, dan kleurt men de kieuwen met het bloed van schoongemaakte schelvisch. Ook daar geldt 't /practica est multiplex7'. Eu dat kuoeieu noemt de man nog wel //aardig" I Een vernuftige manier om oudbedeD, zoo moge- lijk onechte, aan den man te brengen, wordt uit Westergoo aan de Asser Courant geschreven De haudelaars in «oudheden" maken, zoo heet het daar, tegenwoordig beste zaken. Er wordt heel wat na gemaakt ouderwetsch goed voor echt aaii ded' man gebracht. Sommige handelaars in dat artikel brengen die nieuw-ouderwetsche voorwerpen in arbeiderswo ningen en geven ze aan de bewoners ter bewaring, met de inlichting, dat, als ze er zooveel of zooveel voor kunnen krijgen, zy ze kunnen verkoopen. Dan wordt een liefhebber er mede in kennis gesteld, dat daar en daar wat moois staat, en deze gaat er op los. Vertrouwt bij zichzelven niet reoht, dan is er wel een «deskundige,'' die in 't geheim ingewijd is en, uatuurlyk, een deel van 't geld krggt. 2oo loopt menig liefhebber van oudheden in den val. De Fransche minister van landbouw heeft eene commistie benoemd om na te gaan, of het niet raadzaam is maatregelen te nemen oin de wedding schappen by wedrennen te keeren, eeue zaak waarmede de vereeuiging tot aanmoediging der verbetering van bet paardenras in Fraukrgk zich reeds vroeger heeft bezig gehouden. Het is gebleken dat bettugelen der weddingschoppen krachtige voor standers vindt in de commissie. Van die zijde wordt beweerd, dat het dobbelspel bij de weddingschappen en de misbruiken die daarby aan het licht ge komen zijn de ondergang kunnen wezen van de wedreuneu zeiven. De regeering kan zich eenvoudig beroepen op de jurisprudentie van het hof van cassatie, volgens welke weddingschappen verboden kunnen worden. De andere party meent dat het verbod der wed dingschappen bg de wedreuneu nAdeelig zou terug werken op de paardenfokkerij en ook voor velen eene bron van inkomsten zou doen verloren gaan. Maar wenschelijk zou het zyu de weddingschappen aan zekere regelen te binden, zoodat de misbruiken en knoeierijen te keer gegaan worden. De commissie is nog niet tot eeu besluit gekomen. Zondag avond wtrd te Maastricht een heer uit de gevaugenis, waarin hg wegens eene- twijfelachtige schuld was gegijzeld, ontslagen. Nauwelijks echter had hij de gevangenis achter zich, of hg werd we derom gearresteerd en voor dezelfde sehuld in de gevangenis gebracht. Bij zyne eerste gijzeling was nl. eene informaliteit gepleegd, die middelerwijl was hersteld, met de bedoeling deu lijfsdwang oitraiddelijk weer te doen ingaan. Op den gegijzelde had deze plotselinge weder-arrestatie zoodanigen invloed, dat by van de eene flauwte in de andere viel, en men nog in der. uaebt genoodzaakt was geneeskuodige hulp in te roepen. De zaak heeft te Maastrioht groote verontwaardi ging verwekt, ook ora^a» de gegijzelde tot eene der meest geachte familiemAidaar behoort. Sedert eenige jaren worden in de koninklijke school voor ooftteelt en wijnbouw te Gieseub?im proeven genomen met het bemesten van vrocht- boomen, die eenige ook voor ons land belangrijke uitkomsten gaven. In den afgeloopen zomer is o. a. gebleken, dat meu het doelmatigst in het voorjaar en gedurende den zomer een mengsel gebruikt vau verdunde gier of aalt, gelijke deeleu, en op ongeveer 20 liter van het mengsel eeu handvol houtascheenige dagen lang laat meu dit mengsel staan, terwyl het gedurig omgeroerd wordt. Zoo doende bevordert meu niet alleen een kraohtigen groei van het hout, maar ook tevens de ontwik keling der vruchten. In den herfst en later, gedurende den tijd dat de bloeikuoppen voor het volgende jaar zich vormen, is daarentegen het gebruik aan te bevelen van kali-ammoniak-super- phospbnat, dat men rondom de boomen uitstrooit en een weinig onderhakt. Dit besmettingsmiddel brengt de voor de vorming van genoemde deelen noodige voedingsstoffen aan zouder de boomen tot welige ontwikkeling van het hout te drijven. De hoeveelheid meststof richtte men in naar de grootte, der boomen, voor jonge pyramiden b. v. twee handvol van p). m. 60 gram der laatstgenoemde meststof of twee gieters vol van het eerstgenoemde mengsel. Voor andere pyramiden kan men 3 tot 4 banden vol of gieters vol nemen en voor opgaande (zoogen. «waai"boometi) 5 tot 8. Hoe ouder de boomen zyn, des te verder van den stam en des te dieper in den grond moet de meststof gebracht worden. Daar zij in zaudigeu bodem sneller werkt dau in kleigrond, moet zij in het eerste geval meer onmiddelijk vóór den tijd, dat zg werken zal, aangebracht worden. {Zw. Ct.) Er tyn oogcnblikken, Mijoheer de Redaoteur, waarin ons geloof aan waarheid eu goede trouw het hard te ferautwoorden heeft. Zoo'u oogeublik had ik o. a. na de leling tan 't ingezonden stuk ran den heer Haeutjes Dekker in Uw blad tan 12 Not. 1. i. Wat toch ia het geval? Den inhoud tan het atnk door U, M. de E., uit de Amsterdammer' tan den 7 Not, 1. 1. oter- genomen, terklaar ik by dezen openlyk WAAR Waren alle daarmede in terband staande bijzon derheden eteuzeei meegedeeld geworden, ik geef U de verzekering, M. de R., dat de toedracht der zaak daardoor waarlyk niet in een toor Z. E. A. toordeeliger licht sou gekomen zqu. Neen, alles Malve. ook de voorstelling der feilen betreffende bet pro- cesterbaai, waaromtrent Z. E. A. my tot tweemalen toe door deu veldwachter liet aanzeggen op 't stad huis te verschijnen, en wel toor de laatste mael op Zat. i Nov. i.l. ouder den voormiddag-schooltyd van half tien tot by elven. En hiermede neem ik toorloopig afscheid. U dank zeggende, M. de R., voor de verleende plaatsruimte heb ik tie eer te zijn Uw. dw. dr. J. KIEWIET DE JONGE. Hoofd der openbare school voor g. en u. I. o. te Oudewater. Oudewater 12 Nov. 1884. OPENLIJKE VERKLARING. Ondergetcekeuden, onderwijzers aan de openbare school te Oudewater eu beiden tegenwoordig geweest bij hel schoolschandaal, door den burgemeester van Oudewater op Vrijdag deo 16 Ootober 11.'s namid dags otn 4 uur teweeggebracht, verklaren bij dezen openlyk, dat de voorstelling der feiten, zooala die in Uw Blad tan 7 November II. toorkomi, geheel eit al overeenkomstig de waarheid is- Zij ijjo dei gevorderd ten tolle bereid, ZUlkS A. V. de MEE. D. COLTHOF. Oudewater 12 November 1884. In het Engelscbe Lagerhuis Werd Maandag de tweede lezing van de kieswet ten einde gebracht. Met 194 tegen 109 stemmen werd het amendement verworpen om de kieswet niet eer in werking te doen treden, voor de districtaiudeelingswet waa aange nomen. Men spreekt uog altyd van een vergelyk met het Hoogerhuia de wet op de districtsiu- deeling zon iu het Lagerhuis worden ingediend, wanneer het Hoogerhuis de tweede lezing van de kieswet had ten einde gebracht. Een later bericht meldt dat in het lagerhuis reeds de 3e lezing beeft plaats gehad. Volgen» de Londensche „Observer" zou het •oorstel ran lord Northbrook daarop nederkomen, dat Engeland aan Egypte 8 millioeu pd. st voor schiet, en dat het amortisatiefonds opgeheven en de rente op de Soezkanaal-nandeelen, welke Engeland bezit, verlaagd wordt. Voorts zou een deel der kosten vau het bezettingsleger door Engeland worden gedragen, en aan de te sluiten leening voorrang worden toegekend voor alle andere bestaande, met uitzondering der domeiuleening. Het jaarlijksche diner, waarmede in Guildhall de lord-mayorsdag besloten wordt, geeft gewoonlyk aan de Regeering de gelegenheid den volke wat nieuws te vertellen. Ten vorigeu jare was Gladstone de woordvoerder; Maandagavond was bij niet tegen woordig, en dus hield ziju ambtgenoot lord Granvflle een toespraak. Wat Gordon betreft, is uit 'a Minis ters Woorden niet duidelijk op te maken, in welken toestand de generaal thans verkeert. Hoopt lord Granville dat Gorden door Wolseley gered zal worden iu dien zin dat deie hem vryen uittocht nit Khar- thoem versohaft, dan wel of hij hem uit de gevange nisschap bevrijdt. Het feestmaal bij gelegenheid van den intocht van den lord-mayor op 9 November 1883 werd ook bijgewoond door den heer Waddington, Frankrijk 's gezant, eu door Ferdinand de Lesseps. Deze twee gasten wedijverden toen met Gladstone in het verheerlijken van de Eogelsch-Fransche alliantie, welke zij als een «weldaad voor de geheele wereld" voorstellen. De premier verklaarde o. a. «Na de Fransche burgers wenscht niemand oprechter en vuri ger dat Frankrijk gelukkig zg dan de Britsche burgers," In deu loop van het jaar ziju de betrekkingen tnsschen de twee landen nogal verkoeld. Ten opzichte van Egypte werd toen aangekondigd dat de Engelscbe troe pen eerlang het land van den Khedive zouden verlaten twaalf maanden zijn verloopeu en nu is er sprake van het bezetten vau Egypte gedurende tien jaren. De bevolking van de Belgische hoofdstad bleek eergisteren' bij de opening der Kamers nog niet tot de gewone kalmte te ziju teruggekeerd. Men is zeer nieuwsgierig, hoe bet nu in de Kamer zal gaan. Zal de meerderheid het gematigd-cleiicale Ministerie steunen? En wat zullen de zoogeuaamde onafhankelijke» doen? De linkerzijde blijtt, blijkens de vergadering van de «Liberale Vereenigiog", in ontbinding der Kamer het eenige middel zien, om tot een zuiverder toestand te geraken. Parijs zet een bedrukt gezicht en bet wordt eeu onmogelijkheid om vol te houden, dat de stad steeds haar gewoon aanzien heeft de cijfers van de cooler a-gevallen hebben de gewone uitwerking en men is buiteudien ontevreden, dat de ziekte zoolang is stilgehouden reeds in Juni was er cholera, maar men heeft gezwegen, totdat de epidemie zoo erg werd, dat geen geheimhouding meer baatte. De vreemdelingen hebben de stad reeds verlaten eu de groote hjbtels staan zoogoed als leeg. Het is de tijd der gewone winterbestellingen, maar deze blijven uit, want niemand durft goederen nemen uit een zoo besmette stad. En er behoefde niets bij te komen te Pargs, de toestand was toch reeds ge drukt genoeg, want de zaken gingen langen tijd slecht, er loopt veel werkvolk leeg, er werd eu er zal nog meer honger worden geleden. Wanneer het Keizerrijk er nog was, zon de schuld worden geworpen op de slechte Regeering, maar men heeft un sinds veertien jaren deikpubliek. En er wordt gemompeld, dat bet lot van deu arbeider onder de Republiek nog slechter is dan onder, de Monarchie, dat er onder de Republiek althans nog minder voor het volk wordt gedaan, behalve met woorden, en dat de Kamerleden het te druk hebben met de politiek, met het beentje lichten van elkander of van de Ministers, om zich met sociale studiën ifczig te houden. Vandaar dat de winter met zekere bekommering wordt tegemoet gezien. Het grooie staatkundige feit der afgeloopen week, het behoud der 75 senatoren, te benoemen door den Senaat zeiven, zal minder invloed hebben dau som migen geneigd ziju daaraan toe te keunen. De regee- riitg had die instelling in haar ontwerp behouden, de Senaatscommissie bad ze verworpen, thans heeft de Senaat ze hersteld. Men kan echter met genoegzame zekerheid zeggen, dat de kieswet voor den 8enaat, als ze bij de Kamer komt, aldaar opnieuw ootdaan zal worden van die 75 eerwaarde vaderen, die door de rechterzijde eenmaal uitgevonden werden, om een big venden dam tegen alle doortastende hervormingen op te werpen. Komt het ontwerp dan uit de Kamer opnieuw in den Senaat, en houdt deze zyn standpunt vol, dan zouden de seuatoriale verkiezingen iu Jauuari niet volgens de nieuwe wet kunnen geschieden, zoodat alsdan weer voor negen jaren een vierde van den Senaat vernieuwd wordt volgeus de vroegere bepaling der groudwet. De geheele grondwetsherziening zou alsdan eene onnutte formaliteit zyn geworden. Het is dus waar schijnlijk, dat de Senaat ziju standpunt niet zal vol houden, en dat de meerderheid zal toegeven om de vyf-eo-zeveutig uitverkorenen voorgoed af te schaffen. Het votum voor hun behoud is niets anders aan te merken dan als een protest in extremiseene laatste stuiptrekking van wederstand. De republikeinscbe Senaat is in een zeer vreemden toestand dat moet erkend worden. Verscheidene zyner leden hebben hun geheele leven de stelling verdedigd, dat er geen twee Kamers noodig zyn, dat eeu Senaat het vijfde wiel aan den wagen is, dat hij nooit iets heeft kuuueti tegenhouden of voorkomen. Men kan dus van deze senatoren, hoeveel esprit de corps er overigens in den Senaat zij, niet verwachten dat zg ooit met warmte de belangen van dit staatslichaam verdedigteu zullen. De vijand is in de plaats. Vandaar dat deze Senaat nooit iets kunnen uitrichten van eenig belang en dat hg een teringachtig leven zal voortsleepeu. Het blad Parity dat bg sommigen voor officieus doorgaat, schrijft«Het is niet onmogelijk dat bet zenden van versterking naar Tongkin overbodig wordt door het sluiten van vrede met China. Frankrijk zal, in plaats van met eene schadevergoeding in geld, zich tevreden stellen met de volledige ontruiming van Tongkin door de Cbineesche troepen en met het bezetten van Kelnng totdat het tractaat van Tientsin volledig uitgevoerd en het voor Frankrijk gunstige handelsverdrag, dat een uitvloeisel is van het tractaat van Tientsin, geratificeerd zal zijn." De te Parijs verschijnende Central Neics zegt in staat te zijn te kunnen melden, dat ten gevolge der tus8chenkom8t van de Eugelsche regeering een schik king op het punt is van getroffen te worden tus schen Frankrijk en China. Frankrijk ziet af van de schadevergoeding en China erkent het tractaat van Tientsin. Thans loopen de onderhandelingen over eeu wapenstilstand om over te gaan tot eene bepaling der grenzen van Tougkiug. Gevonden voorwerpen aan het bureau van politie gedeponeerd in de laatste drie maanden en nog niet nfgehaald Een onderstuk van een Oorbelletje goud met bloedkoraal, een bloedkoralen Kettingje met gouden Kapittelstokje en Oog, een bloedkoralen Ket tinkje, drie toereu met gouden Sluiting, een blauw Schort, eeu witte wolle Kinderdoek, eeu stuk van een gouden Oorbel, een wit Schort, eeu gouden Medaillon, een dames Mantel zwart met gitten en zijde opgelegd, een zwart Schortje, een Duimstok, een groot glad gouden Kruis, een 'Zakje met geld, een onderstuk van een gouden Oorbel, een wit Overhemd, een gouden Oorbelletje, een gouden Medaillon, een Ellemaat is in het postkantoor gevonden, eenige Parapluie en eenige Rozenkransen en een ir.elaal Kruis. RECLAME Ieder kapitalist die in het bezit ii van goed en ter beurze genoteerd* effecten (actiën ot ob)igatien)kan zich op mathematische en zekere wijze eea Kru.haffeD.dooT eenvoudige operatien bestaande in den verkoop van premie*. Dit goed bekende en zedert lang in verschillende landen beproefde syiteem, verzekert een jaarlijkz inkomen van f. 2 OOO met een kapitaal (in geld of In effectenvan f. 5,OOO; f. 1,000 met f. 2,500, f. 500 met f. 1.200. enz. De fondzen zijn altijd beuhikbaar. De winst wordt raaan- delljki per postwissel opgezonden. Duidelijk uitleggende brochuren worden, op daartoe gedane aanvraag, vramco en kotleloot toegexon- den door den Heer Directeur der AJgemeene Belgisch Bank (BANQUE GÉNÉRALE DE BELGIQUE), 5. Roe da Conffrèe. Brussel. Wie op het platte land woont kan het niet genoeg op het hart gedrukt wordeu te zorgen, steeds een doos met Zicitsersdke Pillen vau Apotheker R. BRANDT in het huis te hebben, om bij voorkomende gevallen van storing der ingewanden (Opgeblazeuheid, Aandrang van bloed naar het hoofd, Lever- of Galaandoeningen), dit zeker werkende en geen pyn veroorzakende huis- en geneesmiddel te kunnen innemen. Verkrijgbaar a 70 Cta.de doos, te Gouda bij J. C. Zelden rijk, Droogist. INRICHTINGEN WELKE GEVAAR, SCHADE OF HINDER KUNNEN VEROORZAKEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Gouda; Gelet op art. 8 der Wet vau den 2n Juni 1875, (Staatsblad no. 95.) Doen te weteu Dat zij vergunning hebben geweigerd aan De beerenK. Jonker en Zonen, tot het plaatsen eener stoommachine voor het drijven van kant- steeumolens tot het malen van lood, schunrgoed enz., in het perceel gelegen aan deu Torfsingel, geteekend P. no. 116, kadaster sectie E. no. 840. GOUDA, den 11 Nov. 1884. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN BERGEN IJZENDOORN. De Secretaris, BROUWER. INRICHTINGEN WELKE GEVAAR, SCHADE OF NADEEL KUNNEN VEROORZAKEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Gouda; Gelet op art. 8 der Wet van den 2n Juni 1875, (Staatsblad no. 95.) Doen te weten Dat zij vergunning hebben verleend aan 1. den heer H. N. van Schaik en zijne recht verkrijgenden, tot het oprichten eener snipper- en houigzoet-fabriek in het achtergedeelte van het per ceel gelegen qpn de Markt geteekend A no. 94, kadaster sectie fC no. 34. 2. den heer G. C. Bruijnel en zyne rechtver krijgenden, tot het oprichten eener slachterij in het perceel gelegen in de Komijnsteeg geteekend K no. 29, kadaster sectie D no. 480

Goudsche Courant | 1884 | | pagina 2