UIT DE HANS TB KOOP D. H00GEHB00M. Gemeubileerde KAMER, Buiteniandsch Oveczictit. K EJ\MSGEM\G. Kantongerecht te Gouda. ADVERTENTIÉN. De Ambachtstandverceulglng Rookworst a 42* cent hotbond. Een Jongmensch J. WELTER Glacé Ilandschocneu, 4 Knoopen. IHIOIEJDIKISr. Staten-Generaal. Eerste Kamer. Zitting van Donderdag 20 November. Statdn-Geueraal. Tweede Kamer. Zitliugen van Donderdag 20 en Vrijdag 21 Npf. INGEZONDEN. De Oudewatersche Gemeenteraad. burgerlijke Stand. Wol en Katoefi tricot ONDER GOED in ,alle grootten. Wegens vergevorderd seizoen A. en B. v. HAASBERGEN. Woensdagochtend vervoegde zich een net gekleed heer aan het logement van de Wed. P. van Zijl 1 te Haastrecht. Hij gaf voor koopman in machi- nerien te zijn en het voornemen te hebben aldaar 3 a 4 dagen te verblgven. Hg bestelde een flink middagmaal, doch ging vóór het gebruiken daarvan beproeven of hg ook kooporders kon krijgen. Na het diner ging hij weer uit en kwam tegen den avond terng. Hij liet zioh uu een boterham met vlpesch brengen, die hem zo» goed beviel, dat hij er nog één bestelde. Na een weinig gerust en eeu paar glazen Beiersch genuttigd te hebben stond hij op en zeide tegen de herbergierster een bezoek te gaan brengen aan den bleeker, die in haar nabijheid woonde. Hg bestelde nu reeds zijn avondmaal doch waarschuwde het nietr te vroeg gereed te maken, daar hij bij dien bleeker een uurtje zou blijven praten. Dien avond waohtte de eigeuares eenigen tijd op haar logé, doch toen het laat werd informeerde zg of hij werkelgk bij den bleeker was. Toen vernam zg dat de reiziger daar niet geweest waa. De hongerige koopman jn maohinerieën is te Haastrecht niet teruggekomen. Met opge wekten zin werd Donderdag te Oude water het 100-jarig bestaan der Maatschappij„tot Nut van *t Algemeen" herdacht. Als sprekers traden achtereenvolgens op de heeren J. Boer, P, A. A. Molenaar, H. P. van Praag en A. C. van Aelst. De eerste met eene feestrede, de overigen met toepasselijke bgdragen. Na de feestrede voerden eenige muzieklief hebbers onder leiding van deo heer J. Kiewiet de Jonge de schoone gelegenheidscantate uit van Dan. de Lange. Tussohen de bijdragen piauo-rauziek van de heeren H. T. Verhoef en P. J. Muntendam. Een ens ander liep best vau stapel en met een nanut, zoo aangenaam als meu er in lang geen bad, werd diy feest besloten. De heer P. P. Stuurman te Aramerstol, is gekozen tot hoofdingeland-plaatsvervanger in het le district van de Krimpeuerwaard De vereeniging „Algemeen belang" te Goriuchem heeft met algemeeue stemmen tot candidaat voor het lidmaatschap der Tweede Kamer gekozen den heer C. A. Jeekel burgemeester te Leerdam. Omtrent de arrestatie van Leon (den kashouder van de firma Raphael en Co. te Amsterdam), die ruim 200.000 aau zijn patroons ontstolen heefl, vernemen wij, dat de Minister van Justitie des avonds te 6 uren het telegram ontving, dat Leon zich tè Havre bevond. Onmiddellijk begaf zich de Minister naar zijn ambtgenoot van Buiteulandsche Zaken en stelde met dezen het telegram op, waarin Leons uitleve ring gevraagd werd. Dat telegram werd door den Minister daarop'direct persoonlijk bezorgd en <»de spoed, waarmede de Minister gehandeld heeft, had ten gevolge, dat Leon gearresteerd werd éen uur voordat de boot naar Buenos-Ayres vertrok. Leon was in het bezit van weiuig contanten, het grootste gedeelte van de ontvreemde som moet in de laatste jaren door herA verteerd zijn. Een „dame" wachtte te Liverpool de komst der boot met Leon af en wacht daar nog. {F*d>) De Regeering heeft opnieuw bij de Vertegen woordiging ingediend het wetsontwerp tot wijzi ging van de artikelen 240, 242 en 247 Gemeentewet (terugneming van 7| der personeele belasting, zoo- dat aan de gemeente slechts 8/4 verblijft, maar zij de bevoegdheid vérkrijgen tot verhooging van fiet maximum der opcenten op de grondbelasting). Zij had dit ontwerp iugetrokken in de, verwachting der aanneming van het voorstel tot vermindering van de uitkeeringen voor lager onderwgs aan de gemeen ten. Nu echter de wet vau 11 Juli 1884 in die uitkeeringen veel minder verandering heeft gebracht dan de Regeering gewenscht had en o. a. gehand haafd bleef de uitkeering van 30 pCt. voor school- bonw, ziet de Regeering zich wegens het blijvend tekort genoodzaakt het ingetrokken ontwerp opnieuw in te dienen. De vroegere, voor dit ontwerf aangevoerde, gron den^ wegen na te zwaarder na verwerping der klas- sanbelasting. Daar het volstrekt onmogelijk is de ■fitgaven van den Staat en fata vele der gemeenten rap den duur te bestrijden zonder belasting op de inkomsten der gegoeden, zoo is het logisch gevolg van dè genoemde beslissing, dat het Rijk zijn on misbare opbrengsten pat ait belastingen naar va9te grondslagen en aan de gemeente overlaat de heffing van plaatselijke lasten naar de inkomsten der inge zetenen. Hét wetsontwerp is geheel gelgkluideud aan het vorige; alleen is de inwerkingtreding op l Mei 1885 gesteld. Het ontwerp-adres in aptwoord op de Troon rede, is ongewgtigd goedgekeurd. Alleen de voor laatste paragraaf, kwam, op voorstel van den beer van Naainen, in stemming en werd met 21 tegen 7 stemmen goedgekeurd. By die gelegenheid lokte de heer Fransen v. d. Putte een politieke gedachten wisseling uit. Sedert September is de politieke toestand veranderd. De Regeering had op het resultaat der verkiezingen hare aandacht moeten vestigen. Door de innige en trouwe samenwerking vair de anti-liberale groepen zonder welke deze niet zouden hebben gezegevierd, is de parlementaire meerderheid ?<rp!aalst en heeft de anti-liberale partij zich reeds kunnen a/teekenen door de voordracht van het Presidium. Achtte de regeering zich nu niet verplioht om op dit ver- schijusel te letten en de partij die de meerderheid heeft verkregen, in staat te stellen de verantwoor delijkheid in het gpzag te aanvaarden De Min. van Binneul. Zaken antwoordde ont kennend. Het spreekt van zelf, dat wat er bij de verkiezingen is gebeurd, ook de aandacht der Reg. heeft getrokken. Maar «aan de uitingen voor de stembus raag men niet al te groot gewicht hechten. Wat het resultaat betreft, de Regeering als zoo danig heeft zich daarover niet ait te laten. Dit resultaat heeft zioh echter afgeteekend in de voor dracht voor het praesidium. Maar van een aau de Regeering of haar programma vijandige meerderheid is nog niets gebleken. Wat de toekomst zal geven moet ratu nog afwachten. De heer v. d. Pntte was door dit antwoord niet bevredigd. Hij vreesde nu, dat de Voorzitter te recht heeft getwijfeld of de politieke atmosfeer wel zuiverder is geworden. De Regeering toch zal blij ven voortsukkelen tusschen de partijen door. Zg had echter, even als bij haar optreden, constitutio neel moeten uitlokken de aanbiedingen van de ver antwoordelijke regeering aau hen, die leiders waren in den strijd. Thans zal het blijven een dobberen tusschen de partijen, dat niet kan wezen in 's Lands belang. De heer van Naamen begreep de houding der Re geering zeer goed; kleurenblindheid i9 tegenwoordig zoo algemeéu, dat zij natuurlijk ook op de Regee ring 1s overgeslagen. Hiermede liep deze discussie af. Het adres zal den Koning worden overhandigd door den Voorzitter, de Commissie van Redactie eu de heeren de Bruyn en Insiuger. De Eerste Kamer is tot verdere bgeeuroeping gescheiden. De heer Wybenga heeft het voorzitterschap, dat hij tijdelijk waarnam, overgedragen aan den nieuw- benoemden voorzitter, den heer Mackay. Hg deed dat in een redè, waarin bij hulde bren gende aan de kunde en ervaring van den beer Maokay en hem bet beleid en de onpartijdigheid van zijn voorganger aanbevelende, overigens weer uitwijdde over kerkelijke partijen, en de onmogelijkheid harer heerschappij in Nederland, zóó dat de rede her haaldelijk door protesten en gelach werd afgebroken en de ^tijdelijke voorzitter zelf tot stilte moest aau- manen. De heer Mackay aanvaardde daarop het Voorzit terschap met een korte rede, waarin hij deed opmerkeu, dat het van zijn plaats hem itiel voegde de rede van den tijdelijken voorzitter te beantwoorden;hij be paalde zich derhalve tot het inroepen van den steun en de medewerking der Kamer in de uit voering van zijn moeijelijke taak: wees op^p ver antwoordelijkheid die op de Kamer rust en op de wenschelijkheid van onderlinge samenwerking, voer zoover dit zonder opoffering j an beginselen kan geschieden. Moge, onder 's Heeren zegen, zei^e de Voorzitter, onze werkzaamheden leiden tot welzijn des Vaderlands. Deze rede werd "met toejuiching begroet. De Kamer heeft zich geconstitueerd. De afdeelingen hebben beuoemd tot leden der centrale sectie, de heeren Keucheniu9, van der Schrieck Wybenga, Viruly en Creraers, en tot leden der commissie van redactie voor het adres van rfntwoorcl de heeren Schaepman, v. d. Hoeven, de Beaufort, de Vos en Veruiers van der Loeff. In de zitting vau gisteren is ingekomen het ont werp-adres van antwoord op,de Troonrede dit zal Maandag ten 1 ure worden vastgesteld. Een groote Londensche bankinstelling de London and Provincial Bank heeft besloten die leden van haar bureaupersoneel, die op een salaris van beneden de 150 huwen, te ontslaan. De commissie, door de Fransche Kamer van af gevaardigden benoemd tot onderzoek van bet door den Senaat aangenomen ontwerp van wet regelende de wijze van samenstelling van den Senaat, heeft ver worpen het amendement van twee harer leden, dat ten doel, Ijad de senatoren rechtstreeks te doen ver kiezen met toepassing van het*algemeen stemrecht. Aan een ander amendement: algemeen stemrecht en één trap, viel hetzelfde lot ten deel, en, Uen werff bepaald dat de. Senaat gekozen éal wordèn door de gedelegeerden der gemeenteraden. O vei; d« vast stelling van het getal van die gedelegeerden, in evenredigheid tot getal leden van den gemeen teraad, is de csmmissie het op velé punten niet eens met den Senant, o. a. wat Parijs betreft acht de Senaat 25 gedelegeerden voldoende, de commissie meeut dat er 40 moeten zijn. Met 7 tegeu 3 stemmen benoemde de commissie den heer Léou Renault tot haren rapporteur. Een Havas-telegram, Londen 18 November,duidt als volgt; „Naar men verzekert, zgn door lord Granville onderhandelingen geopend om het Franseh- Chiueesch conflict in der minne op te lossen. Die onderhandelingen zullen waarschijnlijk binnen eenige dagen tot een goeden uitslag leiden. Markies Tseng heeft heden tweemaal lord Granville bezocht en is lang bij hem gebleven. Ook de heer Waddington is naar het ministerie van buiteulandsche zaken gegaan." In eeu veelbewogen zitting van de Belgische kamer heeft Frère-Orban gistereu zijn interpellatie voortge zet. Zyu voornaamste grief was dat de ministers Jacobs eu Woeste waren afgetreden en vervaugeu door leden van eene zelfde kleur. In zijne beantwoording dier vragen gaf Jacobs een overzicht van de staat kundige geschiedenis der laatste maanden. Dit ministerie huldigde dezelfde beginselen als het vorige eu was louter een verwisseling van personen. Minister Beernaert had geweigerd hieromtrent dui delijke aanwijzingen te geven, hoewel hg voor deze daad verantwoordelijk moest gesteld worden. De ex-minister Jacobs aarzelde niet een dergelijke hau- delwijze te wraken hij noemde het een concessie aan de oproermakers. Zeer ironisch sprak Jacobs over het huidige ka binet. Hij wenschte het geluk met zijne gehechtheid aan de schoolwet en noemde deze een echt liberale wet was het ministerie Woeste-Jacobs gematigd, het kabiuet Beernaert zou flog gematigder zyn De premier voegt de Indépendance erbij, was met deze loftuigingen blijkbaar niet weiuig verlegen. De Duitsche Bondsraad heeft, zooals wij melddeo, bet parlementsbesluit*, vernietigd, waarbij in overeen stemming met het voorstel Windthorst, de wensch wordt uitgesproken naar intrekking van de wet, houdende strafbepalingen tegen de geestelijken die hunne function uitoefenen zonder daartoe gemachtigd te zijn. Naar aanleiding van deze beslissing vau den Bondsraad hebben, zoo meld de Oermauia, de leden van het Centrum zich onderling verbonden tegen de nieuwe belastingwetten te 9temmen. De Duitsche Keizer was er opgesteld zelf den' nieuwen Rijksdag te openenbij geniét dau ook ,een goede gezondheid eu was den vorigen avond van de jacht te Letzlingen teruggekeerd. De troon rede is, zooals gewoonlijk, zeer zakelijk. De uit breiding vau de ongelukverzekeringswet heeft Ife- trekking op het landbouw- en transport-bedrijf. De daaraau verbonden moeielijkheden zijn zeer groot. Het tekort op de begrootiug, „ten gevolge van de voortdurende ontwikkeling van de iuriebtingen des Rijks7', vereischt nieuwe bronnen van inkomsten, m. a. w. belastingen; welke wordt echter niet gezegd, alleen woadt, opgemerkt, dat de belasting op de beetwortelsuiker niet kan worden verhoogd wegens den lijdeuden toestand van deze industrie. Woensdag hield de Cougo-conferentie baar eerste zitting; Bismarck^as niet verschenen en liet het voorzitterschap waarnemen door den staatssecretaris Iiatzrelllt. Deze formuleerde de voorstellen, waarbij de grenzen van de verschillende bezittingen werden aangewezeu. Deze zgn nu in handen gesteld van een commissie, welke ougeveer acht dagen voor haar onderzoek zal uo.odig hebben, daar de belangheb benden en de specialiteiten moeten worden gehoord. Dit is wel het lastigste punt van de conferentie. liet tweede belangrijke punt, de vrije handel, zal gemakkelijker worden beslist. Portugal handhaaft wel zijn souvereiniteitsrecht op den Beneden-Congo, maar wil vrijheid van handel- en scheepvaart toeslaan, Engeland eveneens wat den Niger aangaat; het eischt de uitoefening van het politierecht op den Niger, maar heeft niets tegen de vrijheid vau handel. Aan de eisohen van Portugal en Engeland wil men te 'Berlijn toegeven, mits men er practisoh geen last van heeft. Meer dan de Congo-confe- rentie /.elf is echter de stoute onderzoeker Stanley te Berlijn de held wan den dag. Hg zal tot de zittingeti der conferentie worden toegelaten, als technisch gedelcgeerdfe der Vereenigde Staten. Stanley heeft gehoor gegeveft aan het verzoet om in een bnitengewone vergadering van de Berlijnsohe af- deeling van de Duitsche Koloniale Vereeniging op te treden en zijn gevoelen mee te deelen over de zaken, die op de conferentie worden behandeld. Dat Stanley overal met de meeste voorkomendheid wordt behandeld, spreekt wel vauzelf. Hij sprak op de Koloniale Vereeniging inderdaad voor een uitgelezen publiek, dat hem met warmte ontving. De voorzitter dr. Hararaacher, zeide, dat het Duitsche vplk in Stanley den moed en de vast beradenheid Vereerde, waarrtiee hij onvergankelijke verdiensten had verworven ten opzichte der bescha ving. Stanley sprak een half uur over zijn reizen in '76 en '77, to^i hij zioh in het hart van Afrikabevond, 1400 Km. van de Oost-en J450 Km. van de Westkust op zijn tweede reis, welke hij van '79 tot '84 deed op verzoek van de Belgische Iuteruationale Vereeniging, richtte hij op/ een weg van 17000 Km. 45 stations op4 Van de nieuwe 'oqtdekkingeu moesten volgeqs Stanley alle natiën voordeel trekken en daarom de hhndel ge heel vrij zijn; dat was het doel van de „Asso ciation internationale" onder bescherming van Belgie's Koning Portugal was daartegen, Portugal, dat een recht vau 60 pCt wilde heffen van de uitgevoerde waren, en op welken groud Omdat een Portugees ongeveer 400 jaren geleden met een linkeroog bijna den mond van den Congo had gezien, en als belooning, dat Portugal daar de dronkenschap, welke voor de Europeanen in het warme klimaat met den dood gelgkstaat, op de meest egoïstische wijze verbreid en bevorderd heeft. Behalve Stanley voerde op deze vergadering ook nog het woord de Duitsche Afrika-reiziger dr. Flegel, die twee jaren reisde iu het gebied van den Niger eu de Benne. Ook bij leverde een warm pleidooi voor de vrijheid van handelhij hoopte dat het den Engelschen, die zich aan den Benedeu-Niger hadden gevestigd, niet zou gelnkkeu de andere volken te weren. Eindelijk voeide nog het woord dr. Merensky, die twintig jaren lang in Afrika leefde als zendeling hij beweerde dat een groot deel van Afrika voor Duitsche kolonisatie geschikt is, vooral die streken, welke van 1500 tot 1800 m. boven de oppervlakte der zee liggen. Omtrent de expeditie naar Beckuanaland beeft de Engelscbe regeeriug de instructie openbaar gemaakt die zij aan sir Warren heeft medegegaven. Er is volstrekt order gegeven om niets vijandigs tegeu de Boers te verrichtenintegendeel de Transvaal en de Oranje-Vrijstaat zijn beide uitgenoodigd om in vereeniging met Engeland handeleud op te treden tegen de stroopers in Beohuanalaud. De inboorlingen in die streken moeten allereerst in bet bezit gesteld worden vau hun door de Trekboeren ontnomen landerijen, vervolgens zullen de Bechuanen van wapenen worden voorzien om zich tegen toekom stige invallen te kunnen verdedigen, en dan volgt nog een bijzonder vreemde bepaling, dat de En gelschen tot nader order daar zullen blijven. Mijnheer de Redacteur l De aaudaebt van het publiek is in de laatste weken meer dan ooit gevestigd geweest op de gemeente onzer inwoning en openbare personen, autoriteiten in deze plaats, zgn handelend opgetreden en hebben zich voor de openbare meeniug verantwoord omtrent hunne handelingen, daden eu woorden. Opnieuw is gebleken de groote zegen der publiciteit doch tevens is opnieuw duidelijk aan het licht gekomen hoe wenscbelgk het is, dat de openbare zaak uiet afgedaan wordt i^p geheimzinnige „onder-onsjes" en biunen vier niuren, waar geen vreemd oog eu oor binnen driu&t. De vraag is bier bij menigeen opgekomen naar aanleiding van de laatste gebeurtenissen en ont hullingen of hel niet zeer wensehelijk zou zijn dat er geregeld verslagen werden gegeven van de zittingen van den Oudewaterschen gemeenteraad. In den boezem van dat Collegie wordt niet zelden oppositie gevoerd en onze geachte Burgemeester is in het laatste spiegelgevecht niet zóó schitterend ait het strijdperk getreden of het mag noodig w,orden geacht dat Z. E. A. eens wat meer dan tot heden op de (gingers worde gekekeu. Hoe is zijne houding in den gemeenteraad Hoe worden de voorsteen van B. en W. geargumen teerd Hoe is de lewing der raadsvergaderingen Wordt het debat op waardige wijze gevoerd Ziedaar vragen, die voorzeker eene beantwoording verdieuen en bet noodig maken dat er verslag wordt gegeven van bedoelde zittingen. Zou dé Redactie der Qoudstihe Courant er niet toe kunnen besluiten geregeld een verslaggever te zeuden naar den Oude waterschen raad? Zeer zeker zou zij daardoor vele inwoners dezer gemeente aan zich verplichten en ook voor de lezers traiten Oudewater zouden «dte ver-' slagen vaak een interessante, onderhoudeude lectuur kunnen opleveren. Hoogachtend, Oudewater, Uwe Dw. Dr. 2lJNov. 1884. H. en J. (De groote bladen in ons land mogen er ver scheidene reportera op na houden, die zij rechts en links kunnen uitzendentot het maken van Verslagen, een blad als de Goudsche Courant mag reeds tevreden zijn als het een vertrouwbaar Verslaggever heeft voor de raadsvergaderingen in de genten te, waar het ge vestigd is. Wij kunnen* dus onmogelijk aan het verzoek der Oudewatersche heeren voldoen, de Redactie). Eenigen tijd geleden lazeu wij in het Nieuws ra» den Dag een bericht van f)r. Hamel Roos omtrent het voorkomen van zink iu de bekende Evaporated appelen (Amerik. product). Eene waarschuwing du9 voor winkeliers en verbruikers. Hier ter stede, waar dat artikel wordt verkocht en 0. a. ook bij den beer P. Sauerbier Westhaven alhier, heeft die heer, naar aanleiding van boven staande, gemeend een monster ter onderzoek aan de openbare gezoudheidir-Commissie te moeten zenden. Dit onderzoek moet naar wij van vertrouwbare zijde vernemen, tot resultaat gehud hebben, er^iu dat monster geene schadelijke bestauddeelen zgn gevonden. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOU DA, brengen ter kennis Van de ingezetenen dat het Suppletoir Kohier der plaatselijke directe belasting op de iukomsten in deze Gemeente, voor het dienstjaar 1884, door Gedeputeerde Statenvac Zuid- holland goedgekeurd, iu afschrift gedurende vgf maanden voor eeu ieder ter lezing is uedergelegd op de Secretarie der Gemeente, en dat voormeld Kohier ter invordering is toegezonden aan den Gemeente-Ontvanger. Gouda, den 20 Nov. 1884. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN BERGEN IJZENDOORN. De Secretaris, BROUWER. KENNISGEVING. INRICHTINGEN WELKE GEVAAR, SCHADE OF HINDER KUNNEN VEROORZAKEN. BURGEMEESTER entVEI'HOUDERS van Gouda; Gelet op art. 8 der Wet van den 2n Juni 1875, (Staatsblad no. 95.) Doen te weten Dat zij vergunningen hebben verleend aan 1. den heer C. J. van de Pavoordt eu zijue recht verkrijgenden, tot het oprichten eener Bakkerij in bet perceel gelegen aan de Nieuwe Haven ge- teekeud N uo. 22, kadaster sectie B no. 521. 2. den beer Ni A. van der Ree eu zijne rechtver krijgenden, tot het oprichteu eener Blikslagerij in het perceel gelegen in de Kuiperstraat geteekend K 110. 224, kadaster sectie D no. 1254. 3. den heer W. Hullemau en zijne rechtverkrij genden, tot het oprichten eener Snipperfabriek in het perceel gelegen aan de Karneintlksloot getëekend 11 no. 513, kadaster sectie A 110. 2572. Gouda, den 18 November 1884. Burgemeester eu Wethouders voornoemd VAN BERGEN IJZENDOORN, De Secretaris, j BROUWER. Heden overleed, in den ouderdom van ()4 jaar., onze geliefde Echtgenoot, Vader eu Behuwdvader de Heer DIRK van GALEN. D. v. GALEN—v. Vl^t. A. ABEGG -v. Galen. M. SCHIEDON—v. Galen. B. KNUPKER-v. Galen. J. J. v. GALEN. Gouda20 November 1884. Terechtzitting van Woensdag 19 November 1884. Kantonrechter: Mr. J. H. van MIEROP. Ambtenaar van het Openbaar Mipisierie Mr. W. C. A. SCHOLTEN, te Rotterdam. VEROORDEELD: Th. v. d. B., visscher te Zevenhuizen, totti20 gulden of 3 dagen wegens herstellen va» een wildstrik in eeu perceel houtgewas nabij den spoor weg in den Zuidplaspolder ouder Zevenhuizen W. v. R., arbeider te Zevenhuizen, tot 50 ceuts of -1 dag wegens met een geladen pistool zich be- vinden op een jachtveld onder Bleiswijk A. U., J. A. U. en K. U., allen drie arbeidtrs le Zevenhuizen, ieder tot 2 boeten van 6 gulden of 4 dagen wegens in den Tweemanspolder ouder Zevenhuizen visschen met een zegen iu eens anders vischwater zonder vergnnuing en halen van de kuil van dy zegen uit he; waiter alvorens die kuil iu het water te hebben omgekeerd A. W., visscher te Gouda, tot 2 boeten van 3 gulden of 2 dagen wegens iu den Polder Bloe- raeudaal ouder Gouda visschen met een' zegeu iu eens anders vischwater zonder acte en zonder ver gunning en op zoodauige wijze plaatsen - vau eeu schakel voor de zegen, dat aan den visch de door tocht was( belet G. v. D., visscher te Reeuwijk, tot 2 boeten vau. 50 cents of 2 dagen wegeus in den Polder Grauwkoop onder Êeeuwgk visschen met stekken in eens anders vischwater zopder acte en zonder vergunning E. H., pottenbakker te Gouda, tot 2 boeten van 50 cents of 2 dagen wegens visschen met schakels in eens anders vischwater in den Oostpolder onder Gouda zonder vergunning, terwijl de inazen van twee schakels te klein waren M. «&K., visscher te Gouda, tot eene boete van 6 gulden en eene boete van 2 gulden of 3 dagen wegens in den Polder Bloemendaal onder Waddiux- veen visschen met sohakels iu eens anders visch water zonder vergunning en niet vertoonen van zyite vischacte op vordering van een Rijksveld wachter J. v. R. en P. v. d. S„ visschers te Gouda, iedfer tot 6 gulden of 2 dagen wegens in de rivier de Gouwe onder Reeuwijk visschen in eens anders vischwater zonder vergunning J. W.x koopman te Bergschenhoek, tot 3 gulden of 1 dag wegens in de Dorpstraat te Moercapelie los en zonder toezfclpt laten staan zij'n kar bespan nen mpt drie honden. la GEBOREN: 20 No'. Johannes Hendrikus Gerardus. ouders jiï. de Hruiju en N. vsn Leeuwen. - Cornells Wilhelmus, ouders H. L. Blok en H. Koolmees. OVERLEDEN 19 Nov. C. M. Nieuweuhaizen, 10 m. 20. D. van Gaaien 61 j. t*+ Heden overleed te Utrecht, onze geliefde Stiefmoeder Mevrouw de Wed. J. JULtUS van Taarling. Gouda, C. D. JULIUS. 21 Nov. 1884. Dr. W. JULIUS. Eenige kennisgeving. COMMISSARISSEN voor de bereiding en nitdeeling van SO JSP te Gouda, Lokaal Pro veniershuis, hebben de eer hunne stadgenooten kennis te geven, dat zij voornemens zijn eerst daags rond te gaan met de lijsten ter Intee- kening van SOEPKAARTEN voor den aan staanden Winter? Zjj nemen 'de vrjjheid de deelname daartoe bijzonder aan te bevelen, ten einde bjj te dragen tot de instandhouding van een der nuttigste inrichtingen alhier. Namens Commissarissen, W. J. FORTUIJN DROOG LEEVER, Voorzitter. H. ft. HOEFHAMER, Gouda, 22 Nov. 1884. Secretarie. levert geurige fijne eenige uren dagelijks disponibel hebbende zag die gaarne te besteden, met het bjjhouden van Boeken of Schrjjfwerk. Franco brieven onder motto Boekhouden, bureau dezer Courant. HOOGSTRAAT 130, tegen veel verminderde prjjzen, van de nog voorradige gegarneerde Ons tevens steeds minzaam aanbevelende voor het maken van COSTUMES en MANTELS. Hoogstraat 119. In een klein gezin te Rotterdam wordt ver langd met FEBR. of vroeger, eene fatsoenljjke, nette Men vervoege zich in persoondes morgens tusschen 10 en 12 unr bjj Mevr. HEMSING, Westbaven B. 149 alhier. Men biedt TE HUUR aan eene flinke met of zonder Kost. Adres on^er No. 1008 aan bet Bnrean dezer Courant. 32 IEPEN HOOMEN, staande rondom de Kerk der Ned. Herv. Gemeente te Zeven huizen. Te bevragen bjj den-Heer J. DOGTEROM, President-Kerkvoogd.

Goudsche Courant | 1884 | | pagina 2