Buitenlandsch Overzicht. ADVERTENTIEN. JAARLIJKSCH VERSLAG Beproeven is beter dan bestu deren, Moordrecht Gouderak Haastrecht Reeuwijk. Zevenhuizen Burgerlijke Stand. Intusschen is dezen corr. uit zeer goede bron ver zekerd, dat het "clericale kabinet, 't welk onlang* aangekondigd werd als „in de maak", werkelijk gereed is, niet alleen, maar zelfs een outwerp voor eene nieuwe kieswet en kiestabel in portefeuille heeft. Een aau raazeleu lijdend kind te Amersfoort was dezer dagen, tegen de voorschriften des geneesheers in, door de ouders in de open lucht gezonden om zich te vermaken, Toen de arts zich onverwacht in de buurt ver toonde, en door de moeder werd ontdekt, werd het kind door haar, ouder den uitroep: „Kom hier jong, daar komt de dokter aan!" opgepakt, naar binnen gebracht en te bed gelegd. De dokter, wien het voorgevallene op straat uiet ontgaan was, trof het kind tot zijn niet geringe verbazing te bed aan, terwijl hem verder bij onder zoek bleek, dat de zorgzame moeder haar spruit ge kleed, zelfs met de klompjes aan, onder de dekens had gestopt, puur uit angst dat haar lieveliug anders kou zou kuunen vatten. UtrDbl.) Wederom valt er uit onze goede stad, schrijft de N. Groninger Ct., een treurig feit te vermelden, waar schijnlijk niet meer of minder dan een broedermoord. De zaak i9 deze. Sedert geruimen tijd woonden in de Zwar.estraat de gebroeders Z., die het beroep van schoorsteenveger uitoefende^. Vroeger waren het zeer oppassende, vlijtige en zuinige lieden, die zich uiet de miii9te weelde veroorloofden, waarvan het gevolg was dat een niet onaanzienlijk kapitaaltje werd verga derd, van welke spaarduitjes hunne moeder een hui9 kocht, en nog ongeveer een paar duizend gilden in de 9paarbauk werd belegd. l)ie weelde werd hun blijkbaar echter te groot, want langzamerhand begon hun ijver te verflauwen, en offerden zij nu en dan te veel aan Bachus. Toen echter hunne zorgzame moeder in Januari jl. kwam te overlijden was eerst het tijdperk van onbeschrijfelijke ellende voor hen aangebroken. Zij hielden geheel met werken op, werden hoe langer hoe meer aau den drank verslaafd, en van dag tot dag liederlijker, zoodat zij ten slotte als dieren leefden. Van reiniging was natuurlijk geen sprake, en de gevolgen daarvau bleven evenmin uit, terwijl onderlinge vechtpartijen aau den orde van den dog wareu. Hunne versufte gezichten droegen - dan ook 9teeds de 9poren van die broederlijke gezindheid en wareu als het ware immer getatoueerd. Wat van de meubeleu niet werd stukgeslagen werd voor een appel en eeu ei aan gedienstige geesteu verkocht, welk geld weder iu spiritualia werd omgezet. Hunne woning zag er ook ten slotte geheel overeenkomstig hun liederlijk leven uit, geen blind paard kon daarin schade aanrichten, en alleen een paar bosjes onwelriekend stroo 9trekten die wezen9 tot legerstede, maar de onderlinge vechtpartijen hielden niet op. Integendeel, deze werden bij den dag heviger, en jl. Vrijdag en Zaterdag nacht zijn die mishaudeliugeu zoo ernstig geweest, dat geneeskundige hulp moest worden in- geroepeu, terwijl het gevolg was, dat één der gebroe ders naar bet academisch ziekenhuis moest worden overgebracht, waar hij gisteren morgen is overleden. De overgebleven broeder i9 thans door de politie gearresteerd, omdat bijua zeker is gebleken, dat het overlijden van den ander het gevolg is van de ou- dergane mishandelingen, terwijl natuurlijk van een en ander procesverbaal is opgemaakt. De een alzoo dood, de auder 9traks op de bank der beschuldigden, voorwaar weder een treurig einde van een rampzalig bestaan, dat allééu aan misbruik van sterkeu drank is te wijteu. De uitgevers der Prov. Noordbr. ontvingen dezer dagen een kwitantie voor geplaatste advertentie!) on betaald terug met 't bijschrift Betrokkene houdt 's Zaterdag betaaldag, doch is dan nooit thuis Tegenwoordig uiet zeldzaam. Het electrisch licht heeft in den laatsten tijd ia Berlijn belangrijke vorderingen gemaakt. Het eerste grooté centraal-station voor electrische verlichting is geopend in de Friedrichstrasse eu de prachtige café's en restauraties Unter den Linden zijn de eerste, die zich van den elecirischen stroom voor de verlichting hunner lokalen bedienen. De iurichting i9 berekend op een maximum van 2000 gloeilampen eu 18 booglampen, waartoe zeven electrische machines zijn opgesteld, die ieder door een afzonderlijke stooramachiue worden gedreven, terwijl de benoodigde stoom door drie ketels wordt ontwikkeld. [n de machinekamer ziju speciale meettoestellen voorhanden, die den machinist aantoonen of de verschillende gloeilampen met de vereischte helder heid branden, of ergens aan de geleidingen eenig gebrek is ontstaan, hoeveel lampen te gelijk branden euz. De verschillende machines zyn met zooveel zorg geconstrueerd, dat in de onmiddellijk naast de machinekamer liggende lokalen niet het minste ge- ruisch kan worden waargenomen. De electrische toestellen (Edison-machiues euz.) worden door de firma Siemens Halske vervaardigd. Ook het stadhuis te Berlijn, met de daaronder liggende kelders, die als restauratie worden ver pacht, zal geheel door electrioiteit wordeu verlicht; daarvoor zyn noodig 287 gloeilampen en 4 boog lampen, waarvoor de beweegkracht zal worden ver kregen door twee gasmotoren, ieder van 25 paar denkracht. Voor de kosten van installatie is op de stedelijke begrooting voor 1884/85 een som vau 64.000 mark uitgetrokken. De inrichting daarvan zal mede aau de firma Siemens Halske te Berlijn wordyi opgedragen. Te Berlijn heeft het in den nacht vau 20 op 21 dezer zoo sterk gesneeuwd, dat het verkeer van rijtuigen eu tramwagens niet hervat kou worden voordat honderden^ werklieden de sneeuw haddeo weggeruimd. Volgen9 te Maastricht onlvangeu berichten is ef ook in het Zuiden van België veel sneeuw gevallen, waardoor men verwacht dat de Maas spoedig zal wassen. Niet onaardig is de volgende zetfout, voorkomende in het Hbl. vau 20 dezer, alwaar staat: „Wel was de penningmeester voor herbenoeming vatbaar, doch de heer Maas Geesteranus had uitdrukkelijk verzocht wal meer in aanmerking te komen". Men keut het verhaal van den zwaargewonden Janmaat, die, na een zeeslag voor dood verklaard, ondanks zijue tegenspraak over boord werd geworpen onder opmerking „wat, wou jy 't beter weten dan de dokterIets dergelijks moet thans te Parijs zijn gebeurd Eeu 9lachters»knecht, wien9 familie hem wat geld had gezonden, wa9 met eenige kumeraden uit geweest en had zijn maag overladen. Zich onpasselyk gevoe lende, begaf hij zich tot eeu apotheker, die hem aanried, te bed te gaan liggen en een drankje te gebruiken, dat hij hem zendeu zou. Weldra werd dit dan ook aan den concierge van het huis, waar de slachtersgezel woonde, ter hand gesteld, doch de concierge kreeg den schrik te pakken, daar hy meende met eeu cholera-geval te doen te hebben, en in spijt vau de protesten van jonkman en apotheker, ging hij een geneesheer halen. Deze constateerde, dat er verschijnselen van cholera aanwezig waren, outbood een fiacre eu deed zieke, oudar.ks alle protesten en tegenspartelingen, naar het gasthuis Tenon over brengen. De ongelukkige koos eindelijk de wijste party hij hield zich bedaard en dook iu een boekje van het rijtuig weg, in eeu houding, alsof hij de vreese- lijkste smarten leed., Zoodra men echter de lieuren van het gasthuis opende, om de fiacre eu haren inhoud te laten binuenkomen, opende de zoogenaamd stervende het portier en ging, tot groote verbazing van bewaker, koetsier en internen, uit alle macht aan den haal. Hij zal thans, wil men, op aanraden van ziju patroon, den geneesheer, die cholera con stateerde, een proces aandoen. Ouder de vele lichamen hier te lande en voor namelijk in de hoofdstad, wier strekking het is op verschillende wijzen noodlijdenden en hulpbe hoevenden te steunen, verdient zeker de Vereeniging van gepensioneerde onderofficieren en minderen van het Nederlandsche Leger de belangstelling van hen, wien het lót van den braaf oud-soldaat ter harte gaat. Voor eenige jaren opgericht, zijn nu reeds 23 afdee- lingen en 5 correspondentschappen gevestigd, zoodat door het geheele land de belangen van hulpbehoe vende oud-gedienden kunnen worden behartigd, meer in het bijzonder door het verstrekken van byslag op het voor velen zoo schamel pensioen. Dat dit reeds met succes geschiedt, blijkt uit het feit, dat behalve de wekelyksche toelage vau 1, 1.50 en 2, die aan 33 leden uitgereikt wordt, behalve de bijzondere gratificatiën tijdens eene ern stige ziekte of by aanhoudende lichaamszwakte, dezer dagen door bet Hoofdbestuur, op voordracht der afdeelingen, aan ruim 300 oudjes en 47 we duwen van militairen met het oog op den nade renden winter elk eene ondersteuning van 12.50 is uitgereikt. Onder de begiftigden zijn oud-gedienden vau 60 tot zelfs 80 jaar, die van een jaarlijksch pensioen van 50 tot 150 moeten leven en op hun ouden dag met eene bejaarde, soms ziekelijke vronw, in den waren zin des woords gebrek lijden. Van vele hooggeplaatste personen en van tal van officieren en onderofficieren ontvangt de Vereeniging blijken vau sympathie, terwijl nog dezer dagen de gep. luitenant-generqal W. J. Knoop te 's-Graven- hüge de som van 50, de opbrengst eeuer spreek beurt in de „Vereeniging tot beoefening tier Krijgs wetenschappen", in de kas stortte. De Vereeniifing vraagt nu in eene circulaire den steun van liefdadige landgenooteu, voor zoover 2ij niet reeds als beschermer of donateur zijn toe getreden. Moge het hoofdbestuur in ziju prijzenswaardig streven by veleo blyken van instemming vinden. Naar nMDt^ttjj&iz het spoorweg-ongeluk bij Ha- nau door verzuim vau spoorweg-ambtenaren ontstaan en thans blijkt, dat er daarentegen ook dergelijke ambtenaren ziju geweest die op zeer loffelijke wijze by dat onheil bun plicht deden. Het was vooral de bij de ramp gedoode oon- ducteur Claus uit Bebra, die zioh als een held gedroegtoen hij de locomotief het noodsignaal hoorde geven ontwaarde hij ook onmiddelijk het gevaar hij opende de coupé waarin bij zioh be vond, liep langs de treeplanken en opende zoo spoedig mogelijk alle portieren, terwijl hy uitriep „allen uit de wagens springen, de trein derailleert Hierdoor redde hij verscheidene personen het leven, die op zyn geschreeuw uit de wagens spron gen. Een koopman uit Hamburg die in een coupé tweede klasse zat, was naar het schijnt, de laatste die het eigen leven en dat eener jonge Amerikaansche dame redde. Toen de conducteur het portier opende, bleef de dame versteend van schrik zitten, waarop de koop man haar vastgreep en met haar uit den waggon sprong. Weinige seconden later volgde de botsing en de moedige conducteur verdween tusscheo de waggons die elkander te pletter sloegen. Na lang zoeken, werd zijn verminkt lyk onder de puiuhoopen ge vonden hij had zich gemakkelijk genoeg kunnen redden, maar deed zjjn plicht en bleef op zijn post. Van den conducteur Claus raag terecht gezegd worden „hij was getrouw tot in den dood." van de Vereeniging tot voortdurende ondersteuning der nagelaten betrekkingen van verongelukte visschers der Reederijen te Katwijk aan Zee en Noordwijk aan Zee. In het afgeloopen boekjaar 1883/84 zijn ont vangen aan contributiën van de reeders, die zulks gedeeltelijk van de inkomsten der visschers afhouden te Katwijk van 53 bomschui ten a 3.159. te Noordwijk van 14 bomschuiten a 3 42. voor Vi Jaar Tan 2 bomschuiten a 1.50 3. 45.— 204.—. aan jaarlijksche bijdragen van 50 cents of hooger. 1031.15. aan giften van X in postzegels onder het motto 200 visitekaartjes 3. van den Deken A. C. Quant 100.— van N. N2.50 van I. E. Bn. v. W. 25. 130.50. aan renten 1810.59. aan eene door de Zuid-Hollaudsche Maatschappij tot redding van schipbreu kelingen gedane uitkeeriug uit het fonds Robin49.45, 3225.69. Bij he| einde van dit boekjaar genoten onder steuning te Noordwijk aan Zee 6 weduwen en 5 weezente Katwijk aan Zee 35 weduwen, 52 weezen en 2 bejaarden, In dit boekjaar is uitgekeerd 8910.92,/a 5 gedu rende de zomermaanden per week 1.25 voor elke weduwe, 0.25 voor elk kind, 0.87V» voor een bejaardegedurende de wintermaanden 1.50 voor elke weduwe, 0.35 voor elk kind, 1.05 voor een bejaarde. Het .kapitaal bedraagtaan inschry ving op het Grootboek: der 2% pCt. Nationale Schuld 65.000, aan belegging in de Leidsche Spaarbank 2900, aan belegging a deposito 3127.75 en aan con tanten 850.20. De Vereeniging betuigt hare erkentelijkheid aan allen, die hare pogingen hebben ondersteund, en wenscht dat men blijve medewerken om het fond» door jaarlijksche bijdragen, giften en legaten te steunen; te meer daar uit bovenstaande opgaven blijkt dat de jaarlijksohe uitgaven de ontvangsten met bijna r 700 overtreffen. De Vereeniging voornoemd, Samuel Le Poole, Voorzitter. M. J. Eigeman, Secr.-Penningm, Leiden, 13 Juni 1884. De Subcommissie te Gouda geeft hiermede kennis, dat zij binnenkort over de bijdragen voor het jaar 1884 zal beschikken. In het vorig jaar werd, als netto bedrag der gewone contributiën 56.— en aan 'bijzondere giften (van D. F. 5.—, N. 2.50) 7.50 ontvangen en aan de Commissie te Leiden verzonden. Opuieuw bevelen wij de belangen der Ver eeniging bij onze stadgeuooten aan. De Subcommissie voornoemd, M. A. G. Vorstman. A. ScHONEVELD V. D. ClOET. H. IJssel de Schepper. Gouda, November 1884. De anarchistische meeting, te Parijs jl. Zondag, die zooveel opschudding verwekte, is van veel gewich tiger beteekeuis gewsest dan uit het telegraphisch bericht was op te maken. De vergadering, waarin het zeer ontstuimig toeging eu welke straatoproer en gevecht ten gevolge had, was belegd door de besturen van eenige arbeidersverenigingen en revolutionnaire genootschappeu, en dat de ontwerpers der manifestatie het ernstig meenden, of liever kwaad in den zin hadden, blykt uit den oproepingsbrief, die door verscheiden vakverenigingen geteekeud wgs. De militaire macht, die in gereedheid was gehouden, bedwong de beweging in hare geboorte, en voor het oogenblik althans is het gevaar voorbij, dat voor de Fransche republiek zou ontstaan zijn, indien de revolutionnairen de bovenhand hadden gehouden. Van de veertig in hechteuis genomen oproermakers zyn zestien ontslagen. Mercier, redacteui van den Cri du Peuple en Perron, een letterzetter, verschijnen voor de rechtbauk. Aanstaanden Zondag zal in Belleville een vergade ring van leegloopende werklieden gehouden wordeu. De uiterste linkerzijde is voornemens de Regeeriog over het gebeurde te interpelleereu. De Times ontvangt dépóches uit China, volgens welke men ernstiger gevechten dan tot dusverre iu Tonkin te gemoet ziet. Cbineesche troepen trekken in grooten getale derwaarts, terwijl de Franscheu zich enkel op de hoofdpuuten in de Delta kuunen handhaven, en hunne kanonueerbooten de rivieren niet verder kunnen opvaren. Volgeus den corres pondent vau genoemd blad zouden de ovrrwinniugeu der Franscheu op Formosa denkbeeldig, die in Tonkin overdreven zyn, hunne krijgsverrichtingen stilstaan, en de Chineezen aanvallend optreden. Voor Tonkin hebben de Franscheu 15,000 en voor Formosa 10,000 inau versterking noodig om offensief te kunnen ageeren. De goedkoopste en minst bloedige onderneming zou zeker eene expeditie naar Peking zijn. Ouder de Franschen zyn veel zieken, omdat het terrein van den stryd thans naar de moerassen en heuvels is overgebracht. Uit Shanghae van 23 November verneemt het blad, dat de Fransche eischeu nederkomen op de uitvoering van het Tientsin-verdrag, de bezetting, van Kelung en Tam-Sul voor den tyd van vyf jaren eu eeue verontschuldiging voor het gebeurde bij Laugson. De Cbineezeo, vau hun kant, beweren, dat de Franschen zelveu aan het voorval bij Langson schuld hebben, eu verzetten zich ook tegen de andere voorwaarden, dewyl zij bevreesd zijn dat Formosa niet zal teruggegeven worden. De beroemde Stanley wordt meer en meer de voornaamste persoou der Congo-confereotie. Op het bofdiner hebben zoowel de Keizer als de Kroouprins, Prins Wilhelm eu de Badensche prinsen hem met de meeste ouderscheiding bejegend eu zich laug- durig met hem ouderhoudeu. Wat Stauley verlangt, wordt door deu gevolmachtigde van de Vereeuigde Staten als voorstel ingedieud. Daaronder behoort o. a. de uitbreiding vau het Congo-bekkeu. Portugal heeft natuurlijk hierin veel bezwaarhet zou het Congo- bekken liefst willen beperkeu tot een deel der rivier, maar in Amerika is meu niet gewoon de zaken zoo klein op te vatten; men wil bet Coogo-bekken uitbrei den, niet alleen (angs de kuit, maar ook in het Oosten, tot aan de andere zeede nuam vau bekken wordt daardoor onjuist, en men deed duidelijkheidshalve beter te spreken van het geheele Congo-gebied. Zal men betzelfde beginsel toepassen op den Niger Het ware wenschelyk, maar, zooals men weet, dat wil Engeland niet eu Engeland is een groote Mogend heid. Toch is het nog uiet zeker, dat het aangematigd recht van Engeland onbesnoeid blijft. Men zegt te Berlijn, dat Engeland zyn aanspraken op den Niger nog moet bewijzen, en als het aan het bewyzen gaat, is ook Frankryk er by. De conservatieven zyn ontevreden over de hou ding van het centrum in den Rijksdag en vragen, of het de bedoeling van de ultramoutanen is om met de Duitsoh-vrijzinnigen tegen de Regeering oppositie te voeren ouder de leus: weg met Bis marck. Zy betwyfele», of zulk een tactiek strookt m$t het belang vau bet centrum. De sociual-democratiiche fractie besloot een com missie van zeven leden te benoemen, welke een wet moet maken tot bescherming van den arbeid; daarin moeten bepalingen voorkomen tegen Zon- dagaarbeid, tegen arbeid van vrouwen eo kinderen fn fabrieken, voor de oprichting van scheidsrecbt- banken. Ten aanzien van de cholera te Parijs wordt ge meld, dat in de eerste 12 dagen van de epidemie (van 4 Nov. tot 16 Nov.) het cijfer der sterfge vallen heeft bedragen 582. Het minimum was l (op 5 Nov.), het maximum 98 (op 10 Nov.) Op 16 Nov. was het cijfer reeds weer gedaald tot 9 sterfgevallen. Uit de cijfers in de telegrammeu is moeilijk wijs te worden; daarin komen vaak dubbele opgaven voor, en wel tengevolge van het feit, dat nu eens over één etmaal en dan weder over gedeelten van een dag zijn opgegeven. In de telegrammen kwamen dan ook geregeld veel te hooge cijfers voor. Dr. Bertillon heeft in het Bulletin Statistique municipal aangetoond, dat de cholera thans te Parijs zeer zacht optreedt; gemiddeld kwamen erop 10,000 inwoners 1.4 sterfgevallen voor. In het Eugelsche Lagerhuis deelde Gladstone mede dat hij Maandag a. s. faet ontwerp op de districten- indeeling zal geven. Het Hnis is daarop tot dien dag verdaagd. Uit Oostenrijk-Hoogarije komen tijdingen, die niet nalaten een zekefe mate van ijverzucht in 's menscheu gemoed op te wekken. De besprekingen in de kamer over de begrooting, zoo heet het, zullen van niet veel belang zijn daar de toestand der financiën in dat land uitstekend is. I De toestaud der rijksmiddelen uitstekend en dat I in den tegeuwoordigen tyd. Wat zijn die Hongaren j te benijden. Toch wordt tevens melding gemaakt van een wolkje aan den politiekeu hemel. Het voornemen zou namelijk bestaan om in het voor- i jaar een congres bijeen te roepen waarbij de Serven hunne grieven zouden bespreken. De regeering is voornemens om deze meeting, die te Carlowitz zou plaats hebben, niet te bemoeilijken en den Serven i rustig de gelegenheid te geven om hunne weuschen kenbaar te maken. RECLAME zegt een oud spreekwoord, dat men in het dagelijksche leven zoo dikwerf bewaarheid ziet. Een schitterend bewijs hiervoor leveren de Zwitsersche pillen vau den Apotheker R. BRANUT, die thans door de 1 eerste mannen der wetenschap gunstig aanbevolen* worden. In het eerst werdeu zij vau zekere zijde I aangevallen, verdacht gemaakt en verongelijktniet- I tegenstaande dat drongen zij verder eu verder door totdat zij heden ten dage het meest gezochte en geprezene huismiddel geworden zijn. Het was liet publiek dat de proef met dit middel namhet be- j viel het bijzonder, en als gevolg daarvan ziju er duizenden in alle oordop wereld, die uit eigen ervaring de waarde «WTOwltserscbe Pillen als raiddel j tegen Maag-, Lever- en Galaanaandoeuingen, Sto- 1 ringen der verteringsorganen en Verstoppingen leerden kenuen. Deze raden uit dankbaarheid dit middel aan bloedverwanten, vrienden en kennissen in de opgenoemde gevallen aau. De tegenstanders van dit middel bestrijden, door broodnijd, afgunst of andere slechte opwellingen ge dreven, tegen deze door overtuiging gedreven apos telen. Natuurlijk dat hun strijden te vergeefs is. De echte Zwitsersche Pillen van Apotheker R. Brandt zyn te bekomen te Gouda bij J. C, Zelden- rijk a 70 Cents de doos verkrijgbaar. MARKTBERICHTEN. Gouda, 27 November 1884. Tarwe iets1 flauwer en in de be9te soorten te bekomen voor 8.a 8.60. Polder eu min dere soort 7.25 a 7.75 afwijkende naar kwaliteit. Rogge in een doen 6.a 6.50. Gerst iu goede zware soort gewild ƒ5.50 a ƒ6.50. Chevalier-gerst tot 7.50. Haver vry vast, naar kleur en gewicht 4.a 4.6lP. Maïs nomi naal 6.Erwten en booneu, met zeer weinig handel, alsvoreo. Heunepzaad 11. De veemarkt met goeden aanvoer de handel in alle soorten traag, vette varkens 22 a 25 ct.,varkens voor Londen 19 a 21 ot. magere varkens en biggen traag, biggen 0.80 a 1.20 per week, schapen traag te verkoopen. Aangevoerd 33 partyen kaas, eerste kwaliteit 26 28.tweede kwaliteit 23 a 25. Noordhollandsche 27.— a 32. Goeboter 1.45 a 1.60. Weiboter 1.20 a 1.30. gvman en M. M. Kok. Sophia Johanna Petronella, ouders J. Vos en A. M. Zand ijk. 27. Christina Maria, oaders H. Wiezer en C. W. Karseboom. OVERLEDEN25 Nov. P. A. Veerman, lj 6 m. N. C. Uitendaal, 3 j. 5 m, A. J van Wijngaarden, 1 j. 3 m J. Rabouw. 16 d. 26. J. Pe A. van deu Berg, 20 d. M. van Vnaren. wed. J. Stalenberg, 76 j. GEHUWD 26 Nov. S. Karreman en G. Sijne. J. Alphe- naar en C. Helleman. GEBOREN. Cornelia Helena, oaders A. Kool en C. Romijn. OVERLEDEN. H. Boere, oad 16 m. GEBOREN Wilhelmina, oaders J. van der Vlisten en A. den Hoed. OVERLEDEN. J. Molier 1 m. A. Karreman, 1 m. ONDERTROUWD. C. van Blitterswijk. 20 j. en F. Heu velman, 20 j C. Rietveld, 30 j. (van Berkenwoode) en S. tan deu Heuvel, 35 j. Stolwijk GEBOREN. Klazina, ouders W. Baas, en N. Verborg. OVERLEDEN. Cornelia Maria Slootjes 18 m. GEHUWD. A. Vergeer en A. van den Berg. Vlist OVERLEDEN. Paulas de Korte 53 j. GEHUWD. J. Both en A. Verkaik. A. Huisman en J. van den Berg. GEBOREN. George Fredrik, ouders A. Krnijt en M. C. Kram. Cornelia, ovders Q. de Bruin en M. van Leeu wen. Lijdia, ouders J. Hagen en C. Natzijl. Johannes, ouders A. van Leeawen en W. Kompeer. Jacob, onders J. A. de Vries en N. Verboom. OVERLEDEN. K. Goudsbloem 28 j. H. van Rijn 58 j. A. Hoogendoorn, 2 j. C. van dm Berg, 6 j. J. Hoogendoorn, j. GEHUWD. M. van Oostrnm en P. van Oostrum. GEBOREN Anna, onders W. Batenburg en A. van Offe ren Margje, oaders S. Paul en Markus. Jacob Bernardus, oaders C. Meijer en G.'fr Rikaart. Maria Sara, ouders B. Kapteijn en C. de Rooij. OVERLEDEN. J. C. Sloof 1 ra Op den 28'Noveinber 1884 hopen onze Oom en Tante C. KLULJS en A. PKINS hun 35-JAR1G HUWELIJKS FEEST te herdenken. Hunne Neef en Nichten, C. M. PUIJK. A. PUIKWendels. A. PUIJK. Heden 28 Nov. mogen onze geliefde Pleegouders O. KLUIJS EN A. PRINS, hunne 35-JARIGE ECHTVER- EENIG ING gedenken. Hunne dankbare Pleegzonen, J. B. GOEDHART en J. F. de NOOIJ. Voorspoedig bevallen van eene Dochter A. M. ZANDIJK Echtgenoote van Gouda25 Nov. 1884. Joh*. VOS. *Jt* Bevallen van een Zoon Gouda26 Nov. 1884. J. SPIT- Hebmsbergen. GEBOREN 25 Nov. Hermanus, ouderB H. Dubendoffer so C. H. V\ijnandt8 Josina Catharina, ouders J. Ha- Voor al de bewijzen van hartelijke deelneming op den 15 November, betuigen wij onzen vriendelyken dank. L. B. van ES. J. van ESHofland. Brielle November, 1884.

Goudsche Courant | 1884 | | pagina 2