ik. m mmsmm, LAND EN WATERING, ïisüiüüüüü E SEE Bulteolandsch Overzicht. Kantongerecht te Gouda. ADVERTENTIEN. D. Hcogenboom, Wijdstraat ,59/i6o. Beddegoed en Onderkleedlug. ^iedenl>^TVAXGEi\" Slotemaker Co. Diners. Openbare Vrijwillige Verkooplng ZWAMMERDAM en REEUWIJK, Eenig- Depot van THEE, M. RAVENSWAAY ZONEN, TOONEEL. POLITIE. Burgerlijke Stand. magazijn van Plaatselijke Vereeniging tot bevordering van Onderwijs en Schoolbezoek. Voordracht van den Heer van KEMPEN, onderwijzer aan de Hnisvljjtschool op DON DERDAG 5 FEBRUARI, ten 8 are in «Nut en Vermaak.. D. RUIJTER. Vulling 1885. IÉ te REEUWIJK, werd gegeveo. Inmiddel» bood de Commiiiie «oor werkvernehiffing 11,000 (het verschil tu»chen de iunchrgviug V. v. M. eu de Ryksbegrooting) eu leter f 21,000 (het vernobil tuuohen de duileohe en V. d. M.) uo de direotie der Kon. Fnhriek aan. Deie meende beide aanbiedingen te moeten efwijien om haar prestige op de fabriek. Ook de Begeering meende dele transactie te moeten weigeren. Uit Nieuwediep wordt gemeld ran 28 Januari Heden arond strandde op de Baieude Bol de En- gelsche bark Ckepica kapitein Rhode, komende met eene lading rood hout tan Haiti en bestemd naar Hamburg. Nog vóór de ran hier vertrokken sleep boot Stad Amsterdam meMde reddingsboot de stran dingsplaats had bereikt, waren 10 der oprareuden ran bet in nood verkeerend schip reeds gered door de bemanning van den in de nabijheid bruisenden loodskotter No. 12 schipper Boon. De kapitein en stuurman hadden echter geweigerd het schip te ter- laten, ofschoon dit roortdurend door de branding werd gebeukt. Eerst toen de reddingsboot hulp bood, gingen zjj hierin orer en werden met de overige schipbreukelingen behouden alhier aangebracht. Het sohip heeft reeds den grooteu mast verloren, is iwaar lek, en heeft veel water in het ruim. Schip en lading worden als verloren beschouwd. Donderdagavond werd het nieuwe stuk van den heer Rosier Faassen, Platijn Co., alhier opgevoerd en had, evenals de vorige stukken van dien schrijver, veel succes. .Toch verschilt het iu menig opzicht van die vroegere stukken, daar het fijner bewerkt is, beter karakter-teekentng bevat en minder op de traanklieren werkt (men vergeve ,ons deze uit drukking, die wellicht min of meer plat klinkt, maar onse bedoeling duidelijk uitdrukt) het groote publiek zal wellicht stukken als Zwarte Griet en Hannes boven dit stellen, maar op den keper be schouwd zal naar onze meening toch dit den voorrang verdienen. Wat al aardige tooueelijes komen er in voor, (die gephotografeerd verdienen te worden) rn wat zijn de samenspraken geestig ge schreven Telkens werd dan ook een luid applaus door de zaal gehoord. De opmerking dat de twee eerste bedreven iets sleepends hebben is niet on- gegroud dooh daartegeuover staan zoovele tooneeltjes, die boeien en bekoren, dat het geheel als uit- stekend geslaagd mag genoemd worden. Het zal zeker nog langen tijd op het repertoire blijven. Het spel was wederom uitstekend, vooral van hen, die de hoofdrollen in handen hadden, de hh. Rosier Faassen en D. Haspels, Le Gras en De Vos, waren zeer goed. Wat de dames betreft mag na dezen avond gerust geconstateerd worden, dat mej. Vink een aauwinst is voor het gezelschap, zij had uitstekende oogenblikken en in de scène bij de pendule b. v. was haar spel zeer aardig. Mevr., Burlage voldeed zeer als Elsje en mevr. Faassen niet minder als Doortje, al kou laatstgeuoemde ongetwijfeld wel wat minder plat spreken dan nu en dan het geval was. Den heer Victor Faassen zouden wy gaarne toe voegen „Studeer ijverig en oefen u voortdurend, dan zult gij wellicht weldra opgewassen zyn tegen een taak als welke u ditmaal te iwaar scheen, want ronduit gesproken gy voldeed sleohts matig, alhoewel de aaoleg onmiskenbaar aanwezig is* maar wanueer wij bedenken dat hy avond aan avond naast zulke uitstekende aoteurs werkzaam is, die hem met hunne ryke ervaring gaarne ten dienste zullen staan, dan kunnen wij ons veilig bepalen tot den wensch, dat spoedig van,zyne vorderingen moge blyken Slechts kortelyk kunnen wy ditmaal stuk en spel bespreken, daar wij nog moeten melding maken van de ovatie, die Donderdag aau twee der meest intelligente leden van het geselschap werd gebracht. Vooraf sy medegedeeld dat de Directie der Sp- cieteit #Ons Genoegen* de dames Burlage-Verwoert en Vink keurige boaquetten deed aanbieden, welke hulde zeker alleszins verdiend was. Nuuwlyks was het Se bedryf geëindigd en hadden de acteurs voldaan aan den wensch van het publiek, dat hen met luid applaus teruggeroepen had of daar trad het Bestuur der Afd. „Gouda* van het Ne- derjnnilsch Tuöueelverbond, de hh. H. W. G. Koning, J. Post' van der Burg en Mr. W. J. Fortuyn Droog- leever, ten tooneele en nam eerstgenoemde als Voorzitter der Afdeeliug het woord en wendde zich tol den beer Lfe Gias met de volgende toesprank: Allereerst weuschte spr. hein geluk met het 25-jarig feest door hem gevierd, opn daarna hulde te bren gen aan zyne groote verdiensten op tooneelgehied. Spr. herdacht achtereenvolgens wat de heer Le Gras als tooneelspeler had geprfessteerd,* in welke qualiteit by tot het sucoes van vele stukken had bijgedra gen wat hy als regisseur voor het decoratief, raise- Id ar. 3175 .der Goudsehe Ct. vindt men een uitvoerige levensbeschrijf itg »an den heer I e Gras. en-soèoe enz. had gedaan, op welk gebied door zyn krachtige leidiug en groote bekwamheden vele ver beteringen waren ingevoerd, terwijl hy ook als be werker vau vele stukken uit den vreemde zich van een gunstige syde had doen keuneu, waarna tpr. ten slotte iu het lioht stelde hoe de heer Le Gras ook als leeraar aan de Tooneelsohool, waarop het Ned. Tooneelverboud met reoht roem draagt, op uit- stekeude wyze werkzaam ia aan de belangen van het tooneel, waaraan hy zyn leven wydt. Al deze verdien- sten hadden aanspraak op waardeeriug en by gelegeuheid van zyn 25-jarig jubilé wilde de afd. „Gouda* vau het Ned. Tooneelverboud niet nalateu te toonen dat ook zij de veelzijdige verdiensten van den heer Le Gras op hoogeu prijs stelt. Daar zy echter tot de kleinere afdeelingen behoort, zeide spr., had het bestuur de Goudsehe vrienden van het tooneel uitgenoodigd deel te nemen aau deze hulde, waaraan gaarne was voldaan en zoo mocht spr. thans namens de hier gevestigde afdeeliug van het Tooueelverbond en namens vele andere vereerders den heer Le Gras een stoffelijk ftlyk van sym pathie aanbieden in den vorm van een gouden remontoir horloge, met toepasselijke inscriptie voorzien, dat men wist dat den jubilaris aangenaam zou zijn en dat hy naar spr. hoopte zou willen aanvaarden als een souvenir aan zyne vrienden in deze gemeente. De heer Le Gras, blykbaar zeer getroffen door dit blyk van waardeering nam daarop bet woord en sprak een hartelijke dankbetuiging uit voor het cadeau hem thans vereerd eu een woord van aanbeveling voor de toekomst met het oog op het nieuwe gezel schap, dat biunen kort iu de plaats zal komen van de Rotterdamsche Afd. van het JSederlandsch Tooneel. Daarop nam de heer Kouing opnieuw het woord eu wendde zich tot den heer Rosier Faasen en zeide dat toen het denkbeeld was geopperd den heer Le Gras eeu blyk van waardeering te geven, allerwege in deze gemeente de wensch werd gehoord dan ook zijn kunstbroeder, den heer Faassen, by deze gelegenheid te toonen hoe hoog men ook hem schat en zyne verdieusten op prijs stelt. Deze waardeering geldt zeker in grooten mate den acteur, maar toch niet minder den auteur. Spr. deed daarop de groote beteekeuis van den heer Faassen als tooneelschrijver uitkomen, herinnerde aan de vele stukken die hem zeo'u goeden naam hadden bezorgd en gelijk allerwege ook hier met zooveel sucoes waren opgevoerd, waartoe hij in het bijzonder wees op: De Ledige wieg, de Militaire Willem»-, orde, Zwarte Griet (zoo terecht een meesterstuk genoemd 1) Hannes, enz,-,» tetwijl ook het nieuwe stuk, heden avond opgevoerd,' hem opnieuw een groot succet bezorgde en zijn naam als tooneelsohryver nog grooter zou doen worden. Daarop bood spr. den heer Faassen namens dezelfde vereerders, hierboven genoemd, twee keurig bewerkte, smaakvol uitgevoerde kanfien in cuivne poli aau als een zichtbaar bewijs hunner hulde. De hfcer Faassen sprak daarop, eveneens zichtbaar verrast, een woofd vau dank voor de ondervonden sympathie. f Met een kort woord van den heer Koning tot de leden van het Tooneelgezelschap, die op Het tgooeel getuigen waren van deze ovatie en waarin hy op de toekomst wees, waarin zij een nieuw ge zelschap zouden vormen, een toekomst die niet zeer helder scheen, maar looft dank zij de medewerking vau mannen als Le Gras, Faassen, Haspels en van eene aotrioe als mevr. Ëeersraans zeker bevredigend zou zijn eindigde deze ovatie, die door het talrijke publiek met daverende toejuiching werd begroet. Het was ons recht aangenaam te cjen boe ook in Gouda de verdiensten van genoemde heeren op prys worden gesteld, Wij vinden het een zeer gelukkig denkbeeld der Goudsehe Afdeeliug vtw het Tooneel- verbond om dergelijke ovatie te orgauiseeren en weuschen haar geluk met het bezit van eeu voorzitter, die in zoo uitstekend gekozen bewoordingen de tolk wist te zyn vant de Goudsehe tooneel vrienden. Het jaar 1885, dat in Frankrijk begonnen is met de verkiezingen voor den Senaat, welke vermoedelyk in Mei gevolgd zullen worden door de verkiezingen voor de Kamer, zal daar eindigen met de'verkiezing van den president derRepubliek. De heer Jules Grévy, wiens mandaat op 30 Januari 1880 vervalt, is gekozen 30 Jan, 1879 en krachtens art. 3 der grondwet wan 16 Juli 1875, moeten de kamer eu de senaat, als Nationale Vergadering vereenigd, één maand voor het tydstip waarop de president ingevolge de wtt aftreedt, bijeenkomen om den nieuwen presi dent te kiezen* Dit geschiedt den 30 December 1885. Wat de Senaatsverkiezingen betreft is tot dusverre nog maar een protest ingekomen. De kiezers, die op den hertog De Brogtie stemden, beweren dat het tellen van de stemmen niet met juistheid is geschied en hij dus ten onrechte als niet gekozen wordt aan gemerkt. Van *le 300 senatoren, die in 1876 ge kozen werden, zyn nog slechts 90 over in de ver- loopen negen jaren verloor de senaat 210 leden door den dood of door ontslagneming. l)e discussie in den Duitscheu Ryksdag over de dictatuur in Elzas-Lotharingen is gisteren geëindigd, maar leidde, zooals men verwachten kon, tot niets. De interpellauten trokken iu 't eind hun voorstel in. In den Pruisisohen Landdag zullen door de Regeering wetsontwerpen worden ingediend tot versterking van het politie personeel te Frankfort a/M. en tot toe kenning levenslang aan de kinderen van den vermoor den dr. Rumpff van het volle tractement huns vaders. Het volgende is ontleend aan nadere beriohteu van het gevecht door generaal Stewart op eeuigen afstand vau Metammeh geleverd. Toen Stewart van Abuklea waar het eerste gevecht plaats had, voortrukte, ontdekte hy weldra, dat ae vijand zeer sterk was en hij achtte het geraden een verschansing, een zoogenaamde „zareba" op te richten. De vijand wilde dit ver hinderen, maar het gelukte den Engelscheu de verschan sing te voltooien, in weerwil van het moorddadig vnur des vyands. waardoor o. a. ook Stewart zelfs ernstig gewond werd. Kolonel Wilson nam het bevel over en rukte na de voltooiing van de „zereba*, waar de gewonden onder de noodige bedekking werden achtergelaten, voort en geraakte spoedig met den vyand slaags dat gevecht eindigde wel met de overwinning van de Engelschen, maar niet dan ten koste van betrekkelijk groote verliezen de verliezen des vijands waren veel grooler er sneuvelden 5 Emirs, de aanvoerders. Wilsou rukte ua de overwinning voort tot den Nyl, by het beneden Metammeh gelegen Gubat, waar hij vier stoombooten van Gordon aantrof. Met twee van die stoombooten vertrok hy naar Khartoum, waar Gordon zich volgens de laatste berichten heel wel bevond. Metammeh is zoo versterkt dat het gemakkelijk te nemen is, maar met betoog op het gering aantal troepen, waarover Wilson beschikte, werd een béstorming die nieuwe verliezen zou brengen niet raadzaam geoordeeld; hiervoor zullen wel versterkingeu worden afgewacht. Wolseley zond gene raal Bulier om het bevel over- de te Gubat gelegen troepen over te nemen. Het blijkt iutussehen dat de NyI-expeditie den Engelschen meer bloed kost, dan men had gedachtonder de officieren bevinden zich mannen, waarop Eugeland met recht trotsch kan zyn. Of de Mogendheden dit in rekening zullen brengén by de verdere regeling van de Egyptische quaestie Ten opzichte van het ouderzoek naar de ont ploffingen te Londen, verleden Zaterdag, valt weinig nieuws te meldden. Volgens deskuodigen zal de schade iu tegenstelling met een vroeger bericht, aan den Tower voor 1099, aan het Parlements gebouw voor 10,000 pd. st. hersteld kunnen worden men denkt dat laatstgenoemd gebouw weder geheel in orde zal zyn vóór de heropening der zitting welke op 19 Februari bepaald is. De Parysche Gil Bias beweert dat de daders Ieren zyn, die in een Engelsche drukkery te Parijs arbeidden en eenigc weken geleden met verscheidene helsche machines naar Londen vertrokken de aanslag op de London-Bridge zou hun eerste werk geweest zyn. De heer Parnell, die te Miltown Malbay eene redevoering 'hield, maakte met geen woord melding van deu jongsten aanslag, en dit wekt de aandacht, zelfs by de Engelsche radicalen. Opmerkelijk is de wijziging welke de laatste mid delen der lersche terroristen gebracht hebben in de openbare meeniug in Amerika. Men begint zich er nu over te schamen dat door Amerikauen roet Amerikaansoh geld, openlijk bijeengebraoht, du» lafhartige misdaden gepleegd worden in het oude moederlaud. O'Donovan Rossa beeft In zijn blad the United' Irishmandat in New-York uitkomt, aldus den moordennar8 dank gezegd„Onze dank en die van bet lersche ras zy gebracht aan de moedig» sol daten der vryheid die voor Ierland's zaak een slag hebben geslagen in het hart zelf van het land de» vyands.* Daar zelfs in oorlog niet—strijders gespïurd wor den, is de vergelyking van sluipmoordenaars, die verraderlijk helsohe werktuigen ploatseu te midden van onschuldige mannen, vrouwen en kinderen, met soldaten dér vrijheid zoo misleidend mogelijk. On gelukkig hebben de drogredenen van Rossa echter invloed en stroomen de dollars voor het moorde- naars-fonds hem toe van de onnadenkende Iérsehe werklieden en dienstboden. De wetgevende macht wil daarom het collec teeren van het geld" voor het salarieeren van moor denaars in Amerika of in den vreemde strafbaar roakeu. Het plan van Rosea qpenlijk medegedeeld als een lokaas voor giften om door vijftig Fe nians kamers te laten huren in het hart van Londen en daar gelijktijdig brand te stiohteu, heeft de verontwaardiging zoo gewekt, dat men den ellen deling onschadelijk zal pogen te maken. De New-York Herald veroordeelt iu krasse jbe- woordingen Parnell, het hoofd der lersche party in het Parlement, die niet durft opeulyk de moor denaars te veroordeelen. De Imparcial meldt dat het ontwerp modus vivendi tussohen Spanje eu Engeland vervangen is door drie nieuwe grondslagen, waarop de onder handelingen zullen worden voortgezet, t. w.* lo. Spanje zal Engeland op den voet der meest be gunstigde natie behandelen, indien deze mogendheid de Spaansche wijnen toelaat tot 80 gradeu alcohol 2o. Spanje zal overgaan tot het verlageu van eenige rechten op de wolleu weefsels, indien Engeland den invoer van de Spaansche wijnen tot meer dan 30 graden alcohol gedoogt3o. het op deze grond slagen gesloten voorloopig tractaat zal een defini tieve overeenkomst worden, indien de Spaansche wijnen boven de 30 gr. mogen worden ingevoerd voor 1*/| schilling per gallon. In de finanoieele commissie van het Deensche Folkething hebben de leden der linkerzijde voor gesteld de staatsbegrooting, zooals zij door de Re- gééring is ingediend, met 7J/g 8 raillioen te verminderen. De rechterzijde, welke insgelijks ver mindering weuscht, meent echter dat zij geen hopger cijfer dan twee millioeu moet beloopen. De be oogde bezuinigingen betreffen alle takken van de huishouding van Staat. Waarachyulijk -al eeu voor loopig budget wPrden vastgesteld. Terechtzitting van Woensdag 28 Januari 1885. Kantonrechter: Mr. J. H. van MIEROP. Ambtenaar van het Openbaar Ministerie; Mr. W. C. A. SC HOLTEN, te Rotterdam. VEROORDEELD D. H., arbeider ie Zevenhuizen, tot 10 gulden °f 2 dagen wegens niet beletten dat de hond, dien hij bij zioh had, eeu haas dreef op jaehtveldeu onder Zevenhuizen, terwijl hy niet was voorzien van een jachtacte Cj M,, arbeider te Waddinxveen, tot 10 gulden of 1 dag wegens doodslaan van een baas in den Znidplaspolder onder Waddinxveen E, V., visscher te Nieuwijrkerk, tot 60, cents of 1 dag wegens vtsscheo met een aalschaar ouder Nieu- werkerk zonder voorzien te xyu vau eeu vischacte H. G landbouwer te Waddinxveen, tot 10 gulden of 1 dag wegens gaan over ueft overweg van den Rijnspoorweg lyu Goudaden Haag onder de ge meente Waddinxveen, terwyl die overweg was af gesloten voor het laten passeeren van een spoortrein C. B., winkelier te Waddinxveen, tot 2 boeten vau 50 ceuts of 2 dagen wegens in zyn winkel voorhanden hebben van 1 gewicht voorzien van het afkeuriugsmerk eu 1 maat niet voorzien van bet vereischte sterapelmerk H. L. B., winkelier te Zevenhuizen, tot 50 cents of 1 dag wegens in zyn winkel voorbanden hebben van 1 maat niet voorzien vac het vereischte stem- pelmerk W. O., schipper te Gouderak. tot gulden of 1 dag wegens varen met eene roeiboot op den IJsel tussohen Gouderak en Moordrecht na zonsondergang zonder dat die roeiboot was voorzien van een hel der lichteude lantaarn H. J., schipper te Zevenhuizen, tot 3 gulden of 1 dag wegens zeilen met züu schip in de ringvaart van deu Znidplaspolder ouder Nieuwerkerk M. G. van J,, stationchef vau den IJsselstoom- tramweg te Gouda tot 1 gulden of 1 dug wegens qitsoheldeu van eeu schilder uit Haastrecht voof „smeerlap", zooder dat hij daartoe was uitgetergd, gepleegd onder de gemeetffe Reeuw ijk naby hqt slaton van den Stoomtramweg bij Haastrecht J. de B., baggermau te Gouda, tot 1 gulden of 1 dag wegens baggeren iu het water aau de Bleekerskade te Gouda zonder vergunning vai» Burge meester en Wethouders M. v. ff. H., boerin ie Moordrecht, tot 3 gulden of 1 dag wegens te Gouda zonder toezicht op straat laten staan hpar wagen bespannen met een paard R. v. d. P. koopman te Gouda, tot 3 gulden of 1 dag wegens te Gouda zitten op zyn kar bespannen met een hond onder jiet rijdeu op de- straat C. J. koopman te Gouda evenals de vorige A. S bakkerskneoht te Gouda tot 1 gulden of 1 dag wegens te Gouda ryden met zyn kar bespan nen met een hond zonder dat die houd was voor tien ^an een muilkorf. Ontslagen van rechtsvervolging. Ky^ftnukelier tè Nieuyverkerk, van de aan klacht iqf&een geladen geweer zioh te hebben be vonden op een jachtwater ouder Nieuwerkerk zonder doorzien te zijn van een jachtacte. (De kautoureoh- ter heeft beslist dat de jachtwet alleen straft het tich met geladen geweer in het veld bevinden). VRIJGESPROKEN-': W. de K., maohiuist van den IJsselstoomtram te Gouda van de aanklacht met te groote snelheid ge reden te hebben met de stoomtram op den Korte Tiendeweg te Gouda (De kantonrechter heeft beslist dat het te harde ryden wel wettig maar niet over tuigend is bewezen.) K. J., bouwman te Waddinxveen, van de aan klacht zyn wilden hond te hebben laten loeloopen des nacht» in de Crabetbstraat te Gouda. (De Kan tonrechter heeft beslist dat het niet wettig bewezen is dat de hond werkelyk aan den beklaagde toe behoorde.) Getond» en aan het Bureau tan Politie gedepo neerd Een Sleutel, een Portémonnaie met eenig geld, eeu litrereu Voetje van een glazentoorwerp, een ayden Pet, twee Rooienkranien, eeu blauw koralen Ketiingje met goud, een Nijptang, een fantasie Broche, een Mes met Schede, een Haarkam, een Laars, twee fantasie Armbanden, een fantasie Oorbel, een Ouderstuk tag eeu gouden oorbel en een Sleuteltje. GEBOREN 28 Jan. Cithirio. Cornells, ouders A A nn Leeuwen e»D. Tgbout - 2e. Herman Ferdinand, oudere H. F. Sooffree en I.. den Hollander. OVERLEDEN i 28 Jan. A. C ven Hallen, 7 m. 28. J. Slootje., hoievr. .au Houtman, 62 j. 30 J. de Bruun, 77 j. - M. L. Eeeer, 9 m. ONDERTROUWD 30 J.n. D. de Jong, te Rotterdam, 24 j. en G. Hordijk, 27 j. - L. ren Genen, te Appeltere, 81 j. en G. Grootendoret, 26 j. J. Linders, 66 j. en M. J. W. Feijen, 54 j. J. H. Lieiker, tn 's Gravenbsge 80 j. en A. 1. M. Kabel, 28 j. 25-JARIGE ^chti3cr*«niging VAN THOMAS van der END en JOHANNA JOjJGENEEL. Gouda, 2 "Vbr. 1886. Hunne dankbare Kinderen. ire *t* Ondertrouwd Joannes LINDERS Weduwnaar van J. B. van Leeuwen, s EN Maria Joanna Wilhelmina FEIJEN, fjg Weduwe van F. Kouwenberg. Gouda, 29 Januari 1885. V De Heer en Mevrouw HOEFHAMER, betuigen hunnen hartelyken dank voor de vele bewjjzen van deelneming, bij het overlyden van den Heer C. A. SCHOUTEN, ondervonden. Gouda, 31 Januari 1885. Bezichtiging van voorwerpen, door leerlingen der school vervaardigd. OPENBARE LES. De leden hebben toegang met hunne huis- genooten en kannen bovendien één stadgenoot introduceeren. De Secretaris, (natunrljjk geneeskrachtig Bronwater.) Ondertrouwd f|| J. H. LIESKER |i A. J. M. KABEL. 's Gravenhaag, Gouda, 29 Jpnnari 1885. Bevallen van een Jongen, C. M. van REEDT DORTLAND- Gouda, 31 Januari 1885. van Veen. Heden overleed tot droefheid van mjj en mijne Kinderen, na voorzien te zjjn van de H H. Sacramenten der Stervenden mijne ge liefde Echtgenoote JOANNA SLOOTJES in den onderdom van 62 jaren. H. HOUTMAN. Gouda, 29 Januari 1885. V Voor de vele blijken van achting en vriendschap ontvangeiri op den 24 dezer, be tuigen Ivjj mede namena onze Familie, onzen innigen dank. N. M. ENGELBREGT. A. M. ENGELBREGT- Gouda, 30 Januari 1885. v. B. Ende. TURFMARKT, H. 156. beveelt zich beleefd aan tot het LEVEREN van Bjj voornitbestelling VERSCHE SOEP. in de herberg van VERK AIK aldaar, (Sluipwijk) ten overstaan van Notaris MOLENAAR te Waddinxveenten verzoeke der Erf genamen van de W«. D. VERMIJ, Oji Woensdag den 18" Februari 1885, 'smorgens 11 ure, van: 9 HECT. 62 AREN 80 CENT. gelegen binnen de gemeenten opBroekveld, Gravenbroek en Vettenbroek in vjjl perceelen; in billetteD breeder'omschreven. Betaling op den 15o Maart 1885; directe aanvaarding. Nader onderricht geeft Notaris MOLENAAR genoemd. (Men wordt verzocht op 't MERK te letten) uit het Magazijn van GORINCHEM. Deze THEEËN worden afgele verd in verzegelde pakj Jr van vijf, twee en een half en een Ned. one met vermelding van Nommer en - Prijs, voorzien van nevensteand T Merk, volgens de Wet gedepo neerd. Zich tot de uitvoering van ge ëerde orders aanbevelende .1. BREEBAART LZ. Botermarkt te Gouda.

Goudsche Courant | 1885 | | pagina 2