8V1YHHMULL1S Bultenlandsch Overzicht Nationale Militie. ADVERTENTIEN. R0ETMAN SCBEFFERS&Co., ZUIVERE 'JENEVER&IST, LOTINQ POLITIE. Burgerlijke Stand. Eene wijziging van de Veror dening op de wateren, dijken en kaden in Rijnland; dat dit ontwerp, tegen betaling van tien cents, verkrijgbaar is ter Secretarie van Rijnland, en ter lezing zal liggen, zoowel daar als op de Gemeente-Secretariën van de hoofdplaatsen der districten en onderdistricten, als ook op de Secretariën van al de Waterschappen in Rijn land, gednrende 14 dagen, Zon- en Feestdagen uitgezonderd, en wel van 11 tot en met 25 Februari e. k., van des morgens 10 tot dés namiddags 1 nre, ten einde belanghebbenden in de gelegenheid zouden zijn hunne bezwaren, zoo die bestaan mochten, binnen den tijd van uiterlijk acht dagen, na het verstrijken van den termijn voor het ter lezing leggen aange wezen, en dus vóór den 44»» Maart, aan Dijk graaf en Hoogheemraden schriftelijk in te leveren. a. de ORASOE WASSEN, groeiende op de bermen van gezegden weg, in vyf perceelen. b. de VISSCHERIJEN, mede in vijf perceelen. te SCHIEDAM. Prijs 35 Cents per Kilo. Thorbeoke de gansche regeling van het openbaar onderwas aan den gewonen wetgever over. De commissie van 17 Maart 1848, waarvan hij voor zitter was, wilde hetzelfde, en tevens bet geven van onderwas uitdrukkelijk vr\j verklaren. Het regeering»- voorstel had dezelfde vrijzinnige strekking. #Vrqheid van onderwas was eeue leus geworden van twee zeer uiteeuloopende partijen," deed de heer "Van Dam v Isselt in de zitting der Tweede Kamer van 17 Augustus op merken. De partq van Thor* bt cke en de partij van Groen waren het ten op zichte der vrijheid van onderwijs eens. Doch angBt voor die vrqheid deed van conservatieve zijde ons eerste en derde lid ih het artikel brengen. Thans heeten liberalen „opportunistisch", wanneer zq het zelfde willen, als de liberalen van '48Is het liberalisme iu Nederland tot alles onbekwaam, be halve tot instandhouding der liberale partij als con servatieve schoolwetpartq P Voor dat liberalisme pas ik." Dr. B. haalt de woorden van Thorbeoke in zqne narede aan„Eeue eerste wet (voor >den Staat) is onthouding; onthouding van hetgeen zijne roeping als reohtsvereenigiüg te buitengaat. Het zijn in wezen, bestemming en middelen andere levensmachten dan de staatsmacht, welke de kerk, het onderwijs, wetenschap, kunst, maatschappelijk te vormen en te besturen hebben; machten in wier sfeer burgerlijk overheidsgebod of dwang niet te pas komt." Zou het misschien zaak wezen, „zoo besluit dr. B," deze staatkunde van „onthouding" deze besobouwing van den staat ah rechtsvereeniging, weer als het liberaal beginsel te huldigen, in plaats van gaandeweg het democratisch beginsel der staatsbemoeiing en staats- almacht voor liberaal te gaan verslijten In de memorie van antwoord op de begrootiug wordt door den minister van oorlog 0. a. mede gedeeld, dat in dit jaar de militaire veldoefeniugeu op meer uitgebreide schaal zullen worden gehouden dan zulks in 1884 het geval was. Wat 's ministers stelsel omtrent de aanschaffing van remontepaarden betreft, verklaart hij zich wel geneigd om eenigen geldelijken steun te verstrekken aan maatschappijen of vereenigiugen, die zich bqzouder op de paarden fokkerij toeleggen. De minister van waterstaat, handel en nijverheid acht het wenschelijk, dat de gelegenheid worde opengesteld voor de inleggers in de rijkspostspaarbank om hun tegoed tegen Nederlandsche staatsschuld te verwisselen, vooral in verband met het betrekkelijk lage maximum van f 800, waarvoor rente wordt uitgekeerd. Eeue aanvulling van de wet in dien zin is bij hem io overweging. Volgens den Ned. Sport is door het Ned. Schaat- senrijdersbond, naar aanleiding van een sohrqven van den beer Van der Zee, waarin hq verklaart de uitdaging van den Noor Axel Paulsen aan te nemen, een soh^ijven gericht tot deG consul-generaal der Nederlanden te Christiania, den heer G. Kienitz, ten geleide eener circulaire, bestemd voor eene ijsclub of eene combinatie van sportsmen te Christiania. In do missive aan den beer Kienits worden de redenen uiteengezet, waarom het Bond na de bekende handelwijzen van A. Paulsen en C. Werner te Leeuwar den, met hen niet meer rechtstreeks kan en wil onder handelen. Daarna wordt in de circulaire medegedeeld, dat de Friezen, na het gebeurde te Leeuwarden, van verlangen branden om zich met Paulsen en Werner te meten. Zq verzoeken dus den sportsmen te Christiania, om zoo spoedig mogelijk de gelegen heid tot een karopstrqd te openen. Voor den Fries B. van der Zee (tweeden prijs in Leeuwarden) neemt het Bond de match van Axel Paulsen aan. De afstand zal zijn 3 Eng. mijlen of ca. 4800 Meter. Om nieuwe teleurstellingen van de zijde van Axel Paulsen te voorkomen, laten de Friezen hem geheel vrij in de keuze en inrichting der baan. Wil hij alleen om de eer rqden, ook goed. Om geld is het den Friezen niet te doen. Wil hij daarentegen bij zqn match van 100 pd. 1200) blqven, ook goed. In dat geval zal het geld vooraf door het Bond bij den consul van Zweden eu Noorwegen worden gedepo neerd; maar wordt tevens verlangd, dat Paulsen evenzeer die som zal deponeeren bij den Ned. consul te Christiania. Ten slotte wordt in de circulaire de bepaling voor gesteld .- dat de partij die, om welke reden ook behalve door een bevoegd geneesheer geconstateerde ziekte wegblijft, daardoor erkent geslagen te zijn, Het antwoord op deze ridderlqke uitdaging zal zeker door velen met gespannen verwachting worden tegemoet gezien. De Haagsche konter van de Prov. Gr. Crt. ver haalt van een ingezetene der residentie, die iD een aanzienlqke buurt een mooi groot huis betrokken heeft, en die zqn ontzaiclqk vermogen heeft ver zameld met bet opkoopen vangebruikte petroleumvaten. Daar is weinig aan, zal deze of gene misschien beweren. Zeker het op- eu ver- koopen daarvan kan iedereen. Maar het is 't ei van Columbus men moet eerst op bet vernuftige denkbeeld komen. De welberekende man ging na, dat die ledig vaten hier weioig aftrek zouden vinden, maar in Amerika voor de nieuwe vulling groote waarde hadden. Hij begon dus overal die vaten op te koopen, was hierdoor in staat een vrij goeden prijs te geven, en maakte hoe langer hoe beter zaken. Nu is hij een man in bonit, looft de petroleumbronnen, die maar altijd vloeien, en geniet de vruchten van zijn vindingrijk brein. Eenige dagen geleden werd gemeld, dat het ge zin van Willem van den Akker eu diens huisvrouw Hendrika (eigenlijk Jeannette) Mathot, behoorende tot de opiichterbende, dat vroeger te Delfihaven, later «p eene villa te Scheveninger. zqn intrek had genomen, met stille trom van daar verdwenen was na weder verscheidene leveranciers afgezet te hebben. Dat achtbaar gezin had thans zijne keuze op Dordrecht gevestigd. Aan den Albert Cuypsiugel No. 31 werd eeue benedenwoning voorloopig ge huurd, voor welker inrichting ondersoheideue bestel lingen werden gedaan, een en ander teu name van „Mevrouw Mathot." Het toeval wilde echter dot juist boven de genoemde woning de heer hoofd inspecteur van politie woonde, die uit deo aard der zaak met zijne benedenburen in kennis wilde komen ten einde zich te overtuigen of deze werkelqk de bovengenoemden personen waren. (De termqn van eene maand voor de inlevering van een verhuisbillet was nog niet verstreken, zoodat langs dien weg geen opheldering te krygen was.) Ook eenige winkeliers, die „mevrouw" vertrouwen hadden geschonken, begonnen te laat aan hare soli diteit te twijfelen en zochten hulp bij de politie ten einde bet geleverde terng te bekomen, betgeen deze echter niet mogelqk ,was. Geleerd door de ondervinding, wilde nu echter deze langs een omweg behulpzaam zijn om de op lichters te ontmaskeren. Eeu paar leverauciers begaven zich, onder den schijn goederen te ^rengen, naar de bewuste woning om, zoo noodig, met eenig misbaar de reeds gele verde goederen terug te eisohen. Nauwelijks waren ze iu de woning binnengelaten of een mau en vrouw trachtten die heimelijk te verlaten, doob die poging mislukte, zoodat zq op straat werden achtervolgd. Spoedig geraakten partijen daar aan het twisten, toen op het Beverwijckplein de politie, schijnbaar toe vallig, tusschenbeide kwam en, als om proces-verbaal op te maken, de namei*der twistenden vnpeg. Iu den waan van werkelijkheid gaven alle hunne na men op en de aanslag was gelukt. De bord jes werden verhangen enj het gezelschap keerde met de oplichters uaar hunne woniug terug om daar de geleverde goederen terug te ontvangen. De koleDhandelaar, dia natuurlqk zijne waar niet kon terug krygen, ontving zijn geld, toen de politie de opmerking maakte „dat mijuhecr zich toch aan een bedrag van 1.80 niet zou laten kennen." Het echtpaar is thans uit Dordrecht vertrokken. Men zij op zqne hoede! Dord. Ct. Door een aantal kiezers voor de Tweede Kamer uit Walcheren is een adres gericht aan de Tweede Kamer, waarin adressanten, die met bekommering meer en meer verontrustende berichten vernamen omtrent den treurigen tóestand van 's Rijks finan ciën, met eerbied aan de Kamer verzoeken „te willen bewerken, dat heffing van een matig inko mend recht op tarwe en meel van tarwe worde opgenomen ouder de middelen om in klimmeuden nood der schatkist te voorzien." De bekende harddraver Graaf Adolft laatst behoo rende aan den heer G. Zevenhuizen te Warmenhuizen, is dezer dagen gestorven. Het beroemde paard was in September 1866 te Tjerkgaast, Friesland, geboren en had das den ouderdom van ruim 18 jaar bereikt. Het aantal door hem gewonnen prijzen bedraagt pl. m. 60, behalve de premiën. Eindelijk ïijo er betrouwbare berichten ontvangen over GordonKhartoem ia door het verraad van Egyptische Paoba's gevallen en toen Gordon zijn woning uitkuam, werd hij door een dolksteek vermoord. De Engeleche Regeeriug heeft, zooals men weet, bij het eerste bericht vun den val van Khartoem, aan den dood van Gordon geloofd en in zoover is het bericht voor haar geen verrassing toch zal het io Engeland nog meer den indruk versterken, dat de opstand van den Mahdi met kracht moet worden onderdruktwraak voor Gor don zal het wachtwoord worden. De Engelsche regeering had reeds vóór dit richt bet besluit genomen om niet te rusten voordat de Mahdi geslagen en Khartoem in Eugelsohe handen is. Zevenduizend man der garde worden nog deze week naar de Roode zee gezonden, om van Soeakim door de woeatijn naar deu Nijl bij Berber te trekken. Te Berber zal dut de concentratie der Britsche macht waartchijnlyk plaats grypen, zoodra die etad ie in genomen. De Nyltooht is gebleken eehier onoverkomelijke bezwaren op te leveren, en vereiacht buitendien te veel tijd de weg van Soeakim uaar Berber ligt wel door de woeetyu, maar men weet hier met welke bezwaren men te kampen heeftde Njjl is buitendien aan 't dalen, een der redeoen, waarom de atoom- booten van Wilson sebipbreuk leden. De telegraaf heeft bericht, dat Wilson en zijn medeschipbreukelingen met een stoomboot zyn afge haald eu behouden te Goebat aangekomen. Wilton vertrok onmiddelijk naar Korli om Wolaelry verslag te geven van de verkenning van Khartoem. Hij vai het, die het bericht omtrent Gordona dood overbracht. Te Rome houdt men het voor uitgemaakt, dat Italië hulptroepen zal leveren voor den Soudan- veldtocht, maar de Engelsche bladen apreken er uiet van. De zaak schijnt in elk geval nog niet beklonken. In Duitsohaen Owtenrykeche bladen vindt men verschillende meer of minder officieuse mededee- lingen, waarin de bonding van Italië scherp wordt afgekeurd. De groudslag van bet Keizerlijk verbond is de vrede, en het beginsel is, dat er voor elk handelend optreden eerst overleg zon worden gehouden. Van dat begiusel is Italië afgeweken en bet spreekt vanzelf, dat het verboad niet de minste waarde beeft, wanneer elk lid zonder overleg handelend optreedt, zoodra het daarin voor zich zelf voordeel ziet ja, men beweert, dat Gladstone opzettelijk Italië heeft verleid door het twijfelachtig voordeel aan de Roode Zee om het door hem gevreesde Keizerlijk verbond iu duigen te werpen. De leden der meerderheid ven de Franeohe Kamer van Afgevaardigden, dir, in de onderstelling aan het midisterie een dienst te bewyzen, zeer ijverig aan den arbeid waren om de ontbinding der Kamer, vóór deu afloop van het wettelijk tijdvak, te bewer ken, hebben van hun voornemen afgezien, en men mag thans als zeker aannemeu dat de verkiezingen uiet vroeger dan in Juli a. a. zullen geschieden. In het besluit der commissie, welke met het onder zoek van het wetzvoorslel betreffende den scrutm de lute belast is, dit niet vóór llf of 20 Maart in beraadslaging te brengen, ligt overigens bet be wijs, dat het deukbeeld van vervroegde verkiezingeo is opgegeven. Gedurende de vijf maanden, die oog moeten verloopen, heeft de Kamer geen gebrek aan werk belangrijke wetten zyn nog vast te stellen, o. a. die op de récidivisten, waarover thane de senaat beraadslaagtdie op de legerorganiaatie, waartoe pas een nieuw ontwerp is ingediend de begrootingen voor 1885 en 1886 en het ontwerp tot verhooging van de invoerrechten op graneu en vee. Uit Doog-Song komt de tijding van eene nienwe overwinning der Fransche troepen op de Chineeaohen. Den 7en Februari brachten de Fransohen door met het onderzoeken en vernietigen van vyf forten, die zonder gevecht zyn ontruimd. Zy vonden er een onraetelyken voorraad levensmiddelen, kruit en ammu nitie. Een verkenningetoeht, 12 kilometer ver onder nomen, toonde aan, dat de gcheele Chineesche macht overhaalt naar Laug-Sou ia ternggetrokken. De totale verliezen der Franschen worden natuurlijk zeer klein genoemd zij bedragen, zoo heet het, aieehtz 21 man aan dooden en 162 aan gekwetsen. De Congo-couferentie is plotseling in somber zwygen gehuld. Wel heeft nu eindelijk Frankrijk I' Association internationale als staat erkend en met haar bet zoo lang hangende geschil betreffende de grenzen geregeld ook Rusland heeft de overeen komst met den nieuwen Congo-ataat geteekend en zou dna de taak der oonferentie afgeloopen zyn, waoneer niet het kleine Portugal nog steeds da spelbreker bleef en den mogendheden allen ge zamenlijk een streep door de met zoo groote moeite opgestelde rekening maakte. Of Portugal nu werkelijk korte wetten gemaakt en da beide monden van den Congo in bezit genomen heeft, weet men nog oiet. Wel ie dit beweerd maar in berichten, aangebracht door de stoomboot Afrikaan, van de Nieuwe AJrikaansche Handels-vennootschap te Rotterdam, die deo 21eu Jnnnari den Congo verliet, wordt dit itellig ontkend wel hebben do Portugeezen het willen doen, maar zij gareo het denkbeeld op tengevolge van de krachtige protezten van den kommnudant eener Eugelsche kanonneerboot, die de Porlugeescbe schepen atruomopwaarts op de rivier volgde. Op de vraag van een afgevaardigde iu de Portugeesche Kamer, of het bericht uit Londen waarheid bevatte, gaf de minister dan ook ten antwoord, dat de regeering daaromtrent geen tijding hnd ontvangen, maar de gouverneur ran Angolo was van voldoende inatrnctiëu voorzien om te waken dot Poetugals rechten geëerbiedigd werden. O ter deze rechten zijn nu juiat do andere mo gendheden het met Portugal niet eens, en het zou oiet de eerzte keer zyn, dat de sterkere ten alotte toch nog het reobt op zjjne zijde kreeg, In den Duitaohen Rijksdag ia het debat begonnen over het nieuwe toltarief. Bismarck was er by en brak eeu laai voor de landbouwers. By den Rjjkidag zyn ingediend ongeveer 400 adresien vóór eo 90 tegen verhooging der graanrechten bijna al de landbouwvereenigingeu vragen om verhooging de adressen tegen zyn meest van vereenigiugen in de steden. De natiooaal-liberalen hebben een voorstel ingediend om by de derde lezing der be- grooting den post voor de nieuwe direeteureplaati en dien voor een cousnl-generaal te Kaapstad te herstellen. Ook de Kamers van Koophandel en Xijverheid- maatschappijen te Heidelberg, Karlsruhe, Worsheim, Dussddorf, Keulen, Maintz, Barmen, Cobleutz en Saarbrücken hebben zioh tot den Rjjkzdag gewend met het verioek, de acbrpen der gesubsidiëerde Unitscke stoomvaartlijnen te doen binneoloopen te Rotterdam. Zoowel de Zwitsersohe Bondsraad ala de com missie van den Naiionaleu Raad hebben zich ver klaard tegen invoering van een proportioneel kies stelsel tij willen zich bepalen tot een nieawe iodeeling der kieedistricten, waarvan geen meer dan drie vertegenwoordiger» zal mogen hebbenverder •Igemeeae regelen ter verzekering van de onafhan kelijkheid der stemmenden eu van den goeden gang van het verkiezinewerk het oveiige willen zij aan de kantonnale Regeeringen overlaten. VOOR DE TWEEDE OPENBARE KENNISGEVING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOU DA, voldoende nan art. 28 der Wet van deu IRden Augustus 1861 (Staatsblad no. 72), en aan art. 02 van Zijner Majesteit» besluit van den 8aten Mei 1862 (Staatsblad no. 46), brengen ter algemeens kennis dat de LOTING der in bel vorige jeer voor de NATIONALE MILITIE ingeschrevenen iu deze Ge meente zal plaats hebben op DINSDAG den 24sien FEBRUARI aanstaande dat de ingetohreveoen naar alpbabetieche orde op geroepen, zeiven hun uomraer trekken, dat ook voor den niet opgekomen Loteliug de trekking kan ge schieden door zyn Vader, Moeder of Voogd terwyl dit bij hunue afwezigheid, door deu BURGEMEES TER of eeu Lid van den GEMEENTERAAD wordt gedaan; dat de belanghebbenden, ten einde te loten en opgaaf te doen ran de redenen van vrystelliog, die zy ter zake van de Militie meeiieu te hebben, zich op vermelden dag, zullen moeten bevinden ten Raad hui» de»r Gemeente, en wel zy wier namen be- Kinnen met de letter A, B, C, D, E, F, G, H. I, J, K, of L, des voormiddagt teu 9 are, en die, wier namen aanvangen roet de letter M, N, O, P. Q. B, 8, T, U, V, W, X, IJ of Z des voor- middags ten 11 ure. Dat op ZATERDAG den 14 FEBRUARI 1886, van dea voormiddaga 10 tot dei namiddags 1 en van 3 tot 5 ure, op bet Raadhuis aanvraag kan worden gedaan tot bet opmaken der getoigvebriften wegen» BR0EDERDIEN8T of van te zyn EENIOE WETTIQE ZOON. en dat belaughebbeudeu, ten bewjjze van volbrachte of werkelyke broederdienst daarbij moeten overleggen een patpoort, zakboekje of attest van dienst bij plaatsvervanging eo zich moe- ten aanmelden vergezeld van twee met hen bekende, ter goeder naam en faam bekend alaaude ingezetenen, die OP HVNNE VERANTWOORDELIJKHEID de rereischte getuigenis kunnen afleggen en het op te maken getuigschrift onderteekenen. Voorla, dat de benoodigde bewyzen ran werkelyke dienst of uittreksels uit het Stamboek, roor de be laogbebbenden by de betrokken korpsen zullen wor den aaugerraagd indien zy zioh roor de Loting rervoegen ter Secretarie dezer gemeente om de daartoe noodige opgaven te doen en dat zy die bezwaren mochten bobben tegen de wjjze waarop de LOTING ia geschied, die kunnen inbrengen bij de Gedeputeerde Staten dezer Provincie binnen Vijf dagen, te rekenen vnn den dag waarop de Lotipg heeft plaat» gehad, en wel by een op ongezegeld papier gesohreveu bewaarschrift, hetwelk toet de noodige bewijsstukken gestaafd, tegen bewijs »an ontvang sal behooren te worden ingeleverd bq BURGEMEESTER dezer Gemeente, die hetzelve w» Gedeputeerde Staleu opzendt. Gouda, den 12 Februari 1885. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN BERGEN IJZENDOORN. De Secretaris, BROUWER. Ter beschikking van den eigenaar of rechthebbende liggen aan het bureau van Politie eenige gevonden Slentela en Roozekranaeu alemede eenige Parapluis die in het Boterhuig en Postkantoor zyn blijven staan. MARKTBERICHTEN. OOUda, 12 Februari 1885. Granen alt voren met eenige vraag naar puike tarwe. Zeeuwsche 8.a 8.50; Polder 7.25 a 7.75 afwykende 7.en lnger. Rogge f 6.20 6.60 wakke 5.50 a 6.—. Gerst 5.50 a 6.50 Chevalier tot 7.25. Haver 3.75 a 4.25. Maïs 5.90 a 6.25. Erwten en boonen zonder noemens waardige handel. De veemarkt met goeden aanroer, handel traag, pryzen in alle soorten iets lager, vette varkens 22 a 24 ct., varkens voor Londen 13 4 20 ets., magere varken» en biggen traag, biggen 0.70 h 1.20 per week, schapen traag te rerkoopen. Aangevoerd 22 partijen kaas. Eerste kwaliteit 22 4 25 tweede kwa liteit 20 a 22. Noordhollandicbe 2.1— 4 26.—. Goeboter 1.40 a 1.50. Weiboter 1.20 4 1.30. GEBOREN: 9 Febr. Pieter Cornell*, ouders C. J. van der Wanl en J. M. Lativelt. Hermanns, ouders F- van Utrecht en A. 51. Smit Cornelia Johanna, ouders D. G. van Vreumiogen en A. van Wyogaarden. 10. Johanna Maria, ooders G. Strater en C. »ad Stijn. Dirk Ben jamin, ouders D. B. Smit en N. da Brain. Francina Johanna, ouders H. J. de Vroom en K. bouwman. Ca tharine Christina, ouders W. N. Daoens en J. C- van Baaien. Johannes, onders H. J. van Weelden *n G. Zij deman. II. Geertrnida, ooders J, Bijkelijkhuisen en A. Nobel. OVERLEDEN 9. Febr. N. C. van Nonen, 82 j. - 10. A. B van Leer, 60 j. J. Vrancken, 78 i. G. M. van Loon, hoiavr. van B. Snel, 54 j. J. Vermeulen, 74 j. 11. A. Jaoknegt, 46 j. M. Thier, wed. H. Boaman, 74 j. 9 m. GEHUWD: 11 Febr. J. H. Lieaker en A. J. M. Kabel A. J Hoorn en M. Hoorman. J. Linders en M. J W. Feyen. V" Den 15n Februari g. hopen onze geliefde Onders B. L. v. VEEN en t. VEEN, N. A. geb. van dek Pijl, hunne 25-JA RIGE ECHTVER- EEN1G1HG te herdenken. Hunne dankbare Kinderen en Be- Oouda. huwdkiudereu. Getrouwd J. H. LIESKER en A. J. M. KABEL, die tevens, ook namens wederzjjdsche Familie, voor de vele bljjken van belangstelling, hunnen dank betuigen. Gouda, 11 Februari 1885. Hedeu overleed te 'e Gravenhage ouze geliefde Zuster en Behuwdzuster ANNA ELI SABETH van TRICHT. Uit aller naam, J. A. van TRICHT. Gouda, 10 Febr. '85. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed na een lang en gedul dig ljjden, voorzien van de laatste H.H. Sacra menten, onze dierbare Moeder en Grootmoeder Mejuffrouw MARIA ELISABETH THIER, Weduwe van den Heer HknkiCL'S Bosman. G. J. KABELBosman. H. J. KABEL en Kinderen. Gouda, 11 Februari 1885. De naak zal voorloopig onder dezelfde firma ■worden voortgezet. V Heden trof mij en mjne Kinderen de gevoeligste slag mjjns levens door het plotseling overlijdeu, in den ouderdom van 60 jaren, van mijn dierbaren Echtgenoot en bun lief hebbenden Vader. Wed. A. B. van LEER— van Cleeïï en Kinderen. Gouda, 10 Februari 1885. V Heden overleed plotseling tot onze, I groote droefheid, onze beminde Broeder en Zwager, de heer A. B. van LEER. Namens de Familie, S. B. van LEER. Gouda, 10 Februari 1885. DIJKGRAAF en HOOGHEEMRADEN van RIJNLAND brengen ter kennisse van belang hebbenden, dat zij hebben ontworpen Leiden, 7 Februari 1885. COMMISSARISSEN van den Straatweg GoudaBodegravenzullen op DINSDAG 24 FEBRUARI 1885, des voorm. ten elf uur, in het Logement Blom te Bodegraven, in het openbaar, voor den tijd van één jaar, VER PACHTEN: Nadere inlichtingen zijn te verkrijgen bij den Notaris de RIDDER te Bodegraven. TE KOOP GEVRAAGD tusschen den Haag en Leiden of Gouda, dicht bij Stad en Spoor gelegen eene met BOSCH en VISCHWATER en RUIME HEERENHUIZINGE met STAL en KOETS HUIS. Franco Brieven onder Lett. T. A., aan het Centraal Advertentie-Bureel van Gebr. BE- LINFANTE, Wagenstraat 102, 'e-Gravenhage. Vereeniging van Gistfabrikanten. Uitsluitend Levering in alle hoeveelheden. Monsters gratis.

Goudsche Courant | 1885 | | pagina 2