zaal „KirarsTMiïr," Sassen en Dasspelden, Gemaakte Ondergoederen VRIJE KAMER OVEEDRÏÏEBLADEN BEHANGSELPAPIER. Buitenlandse! Overzicht ADVERTENTIÉN. HANDSCHOENEN, enz. enz. S. A. ARONSON Jr., Gouwe C162 DIEFSTAL tegen lubraak, SPIEGELS en SPIEGELRUITEN van Gebr. S1TEL, Amsterdam Groote briU&nte Gala Voorstelling Largard-Ernestlne Troupe. KAPTIJÏÏ Cie. Glasverzekering-Maatscliappij, Agent A. {MORTIER te Gouda. TOONEEL. burgerlijke Stand. sit, tegen Ongeluk, Kwaadwilligheid, Straatrumoer, Oproer enz. SOUOHO IT- THEE ADVERTENTIËN DONDERDAG 5 MAART 1885, GRAND SOIRÉE AMUSANTE, SCHENK ZOON. WEIMAR, expëditië commissie en assurantie, CRABETHSTRAAT, GOUDA. „PRUDENTIA" te Amsterdam. Tin der Bug, Penniogmeester, G. Strarer, G. Spruit Aio., te Waddimreen, W. T. Blom, K. Van der Torren Ken, te Waddinxreen, G. A. ran Houwe- ainge Gen., te Moordreoht, A. ran Veen, H, J, ran Gennep, te Zevenhuizen, L. de Vreugt te Stolwyk, G. J. Steens Zijnen, H. Jager, H. W, G. Koning, D. A. Oupper, te Haastrecht, W. Begeer, C. C. H. Prince, Dr. H. IJssel de Schepper, J. M, Noothoeen ran Goor en H. J. Peters. In de sitting der Rotterdamsche Arr.-Rechtbank ran Donderdagmorgen stend o. a. terecht W. R, losse besteller te Rotterdam, bekl. ran diefstal ran een eak met otter-en bunsingrellen, toebeboorende aan Trybils nit Gouda, ran uit de tapperq ran rroutr Kemper. Eiich 3 maanden ger. cell. Orer 8 dagen uitspraak. Ren amid en ecu sjouwerman uit Gouda stonden Donderdag roor het Gerechtshof te 's Hage terecht beschuldigd ran in den arond ran 3 December jl. uit het raartuig ran schipper W., dat aan de Zengstraat te Gouda roor anker lag, een zak, waarin een zeil, ran de kooi weggenomen en het laatstgenoemde dien eigen arond by een uildrager roor 2 rerkocht te hebben. Besohuld. bekenden het feit gepleegd te hebben. Adr.-gen. jhr. mr. De Sarornin Lobman achtte beide beschuldigden schuldig als hoofddaders en deed opmerken dat de diefstal uit zuoht naar sterken drank was ondernomen Z. E. G. A. meende niettemin dat hun rolledige vrijwillige bekentenis, ran de geringe waarde ran het gestolene en de mogelykbeid tot teruggare daarran aan den eigenaar, als rerzachtende omstandigheden, konden gelden, op grond waarrau Z. E. G. A. roor elk 18 maanden celstraf requi- reerde. De rerdediger, mr. W. F. Vat) der Wijok, beral zich uithoofde ran zjjn eerste optreden, in 's Hofs welwillendheid aan. Tot de rerdediging orergaande, geloofde pl. niet dat het bewys ran Bchuld roldoende was gelererd, omdat de z. i. op zich zelf staande bekentenissen ran beseh. niet op alle punten door de verklaringen der getuigen werden berestigd. Pl. beral eohter, roor bet geral het Hof het „schuldig" mocht uitspreken, beach. roor de toepassing ran een lichteren straf aan dan door het O. M. werd geëischt. De heer J. Weelink, ran Amsterdam zal Zondag in het Pereenigingsboutc in den Groenendaal als spre ker optreden. Tot onderwerp is aangekondigd Het Algemeen Nederlpndsch Werklieden-Verbond en haar streven. Haar de N. R. Ct. verneemt, zal het ontwerp tot wijziging der drankwet Dinsdag e. k. in de afdee- lingen der Tweede Kamer worden onderzocht. Den lüen Maart a. s. zal roor de arrond. reoht- bank te 's-Hage dienen de zaak ran de bekende, op 18 Januari- jl. in de koffiekamer ran den sohouwburg gepleegde mishandeling. Als eenig be klaagde zal terecht moeten staan graaf r. L. S. jr., daar geen termen zyn geronden tot rerrolging van de beide overige by dit voorval betrokken jongelieden. Als verdediger van den bekl. zal optreden mr. B. M. Vlielander Hein. Donderdag heeft te Chriatiania de wedstryd op schaatsen tusschen Axel Paulsen en Rinke Van der Zee plaats gehad. De uitslag was dat Axel Paulsen^ de baan heeft afgelegd in 11 minuten, 8 seconden, terwyl Van der Zee daartoe 12 min. 11 sec. heeft noodig gehad. De elliptische baan had eene lengte van 1400 meter en werd 31/» maal afgereden. Na afloop van dezen grooten kampstrijd, werd een internationale wedstryd gehouden, met den na volgenden uilslag B. Kingma (Friesland) eerste prys, 12 min. 25 sec.; C. Werner (Noorwegen) tweede prys, 12,37 Kolstad (Noorwegen) 14,321 Groth (Denemarken) 14,44 J. Van Buitinghe Wiohers, secretaris van den Ned. Schaatsenrydersbond 17,23. Staton-Geaeraal. Tweede Kamkk. zittingen van 26 en 27 Februari. By bet voortgezet debat over hoofdstuk Buiten- landsche Zaken, sprak de Min. Donderdag de hoop nit, dat Pruisen welwillend gezind was omtrent onze kust vaart in Duitschland. Omtrent de uitkomsten der Cougo-confereutie kon niets zekers worden meege deeld, róér de teekening der slotacte, die waar schijnlijk heden te Berlijn zou plaats hebben. De goedkeuring van het handelstractaat is in Frankryk vertraagd door de politieke debatten. Bij het tweede uitstel der bekrachtiging is geen termijn gesteld mocht zioh de gelegenheid voordoen, dan sou de Min. gaarne opkomen tegen da beschouwing van voedingsmiddelen als contrabande. De heer De Beaufort verdedigde den heer Van I-ennep als een uitstekend consulair ambtenaar en laakte de wyse waarop da Minister zyn handeling had verdedigd. De heareu Viruly, Van Belandt, Wassenaar en Van Kerkwyk, stemden allen in met de afkeuring der benoeming, ten nadeele der handelsbelangen en van het eorpe-diplomatique. De heer Viruly drong verder aan op bezuinigingen in sake de diplomatie en de heer Brantsen Vroeg nadere iclidhtingen omtrent de grensregelingen met Duitschland en Engeland in onze Oost. De Minister verklaarde nader, dat de Staatscourant dezen avond zal mede- deeleu, dat Frankryk den invoer tan rijst in China roorloopig althans alleen als contrabande beschouwt, by verzending naar de noordelijk can Canton gelegen havens. Hjj verzekerde, dat Duitschland en Engeland de grensregeling op nieuw-Guinea hadden erkend en dat op Borneo thans alleen sprake kan zijn van grensbepaling met de North-Bornëo Company, wat echter geen invloed meer kan hebben op onze rechten, die tijdens het ministerie Van Ljjuden verklaard zjjn, niet geldig te wezen. Na afloop van hst «.debat, is zander wijziging Hoofdstuk Buitenl. Zaken aangenomen met 64 tegen 3 stemmen. De bespreking over Hoofdstuk Justitie is toen aangevangen en daarbij drong de heer Van der Linden aan op een speciale herziening der wetboeken. De heer Kenchenius wenschte hernieuwde pogingen, om den handel in blanke slavinnen tegen te gaan. De Minister ran Justitie verzekerde, dat by de justitie geen stuk bekend is, dat tot leid draad kan strekken roor nieuwe reihandelingen op de Prostitutie-Conferentie. Reden waarom niet ontslagen is de commissaris van politie te 's-Hage, die van een bordeelhondster geld leende, is, dat gebleken is, dat die commissaris missohien een zwak, maar zeker een eerlijk man is, en een bekwaam ambte naar en het feit jaren gelepen is gebeurd. Oter de toe passing der Vogelenwet had de Minister geen klachten ontvangen. Een nieuwe notariswet zal aan zijn departe ment worden bewerkt, en daarbij zal een zachten weg worden bewandeld. Het uitlereringstractaat met Duitschland stalt af op onze bezwaren tegen den wensch van Duitschland om ook op te nemen de uitlevering wegens politieke misdrijven. De onder handelingen met Rusland en Amerika worden voort gezet. Partieele wjjziging der wetboeken wordt voorbereid. Spoedig komt de wijziging van art. 774 van het wetboek va^Koophandel aan de orde. Ook zal de Indische wetgeving, omtrent de voogdij gewijzigd worden. r De Staatscourant deelt de statuten mede van de naamlooze vennootschap „Vereeuigde Rotterdamsche Tooneelisten," ten doel hebbende het iu stand houdep en ekploiteeren van een tooneelgezelschap te Rotter dam, door het geven van voorstellingen zoowel in die stad als op alle plaatsen welke het bestuur wenschelijk zal achten. Het kapitaal is bepaald op 5000, iu vijf aandeelen a 1000, waarin door mevr. Catharina Beeramans, de beeren A. J. Le Gras, J. M. Haspels, 1). J. A. Haspels en P. J. Faasen (zich gewoofclfk noemende en schrijvende Rosier Faasen) ieder vïordén aandeel wordt deel genomen. Bij de oprichting der vennootschap wordt dadelyk ƒ500 per aandeel gestort. De tijdstippen, waarop het overige deel van het kapitaal moet worden gestort, worden door eene algemeene vergadering bbpaald. Het kapitaal ikan ten alle tijde krachtens een besluit van aandeelhouders worden uitgebreid, behoudens de koninklijke goedkeuring. Voor de eerste maal zijn de beeren A. J. Le Gras en J. M. Haspels tot bestuurders benoemd. Jaarlijks in Sep tember wordt een algemeene vergadering gehouden. Wauneer er winst is behaald, wordt daarvan zoo veel gereserveerd, dat er een bedrag van ƒ5000 voor den loopenden dienst beschikbaar blyft; het meerdere wordt geljjkelyk tusschen de aandeelhouders verdeeld. In het antwoord van den directeur-generaal der Maatschappij tot Exploitatie van Stanlspoorwegen op het adres van de Neder landsche Vereeniging tot bevorde ring van Zondagrust d. d. 30 Augustus 1884, komt o. a. voor, dat Zondagsrust voor spoorwegpersoueel niet te verwezenlijken is,dan ten koste van de steeds meer en en meer veldwinnende behoefte van de volksklasse om den Zondag buiten hare woonplaats tloor te brengen. Wat den goederendienst betreft, het doeu loopen van goederentreinen des Zondags blijft onvermijdelijk zoolang de voorschriften betreffende den leveringstyd geen rekening houden met den Zondag. Maar ook al werd tot zoodanige regeling overgegaan, dan zou nog altijd het doen loopen van goederentreinen des Zondags noodzakelijk blijven om opeenhooping van goederen op overgangsstations en dus overstelping van die stations door materieel le voorkomen. Omtrent het naunemen van goederen wordt de aandacht geves tigd op het feit dat op Zon- en algemeen erkende Christelijke feestdagen slebhts ijlgoederen gedurende minstens 2 uren worden aangenomen, welke tijdsbe paling voor elk station paar omataudigheden wordt geregeld. De aflevering van ijlgoederen op deze dagen geschiedt van des morgens 8 lot 10 uurvracht goederen worden alsdan niet afgeleverd. Ten slotte wordt er op gewezen dat op Zondag in geen der werkplaatseh der Maatschappij wordt gewerkt, tenzij buitengewone omstandigheden dit eiscben, en dan nog slechts door een beperkt aantal werklieden. Op aandrang van redactie en uitgever van De Kunstbode zal zoo het pogeu slaagt aan mevrouw Kleine eene zeer eigenaardige hulde worden aangeboden. Men wil haar een album samenstellen, in den trant van Parie-Murci, waarin de heel- eu half-goden van dan Nederlandschen Parnas met pen en teekenstift kunnen uiting geven aan hun gevoel van sympathie voor de begaafde vrouw. De uitgave geschiedt onder het patronaat van de heeren: mr. G. van Tienhoven, A. C. Wertheim, W. J. Hofdijk, H.Th. Boelen, dr. E. Laurillard, M. A. Perk, P. H. Hugenholtz jr., D. f. d. Keilen jr., mr. J. A. Levy mr. H. P. G. Quack, M. J. Waller, P. H. Testes, dr. A. Pierson, mr. J. N. van Hall, H. J. Schimmel, C. Springer en H. de Veer, alien te Amsterdam; G. Keller, Alex. Ver Huell en F. W. L. van Eok, te Arnhem; mr. J. E. Bauck en mr. A. W. Jacobson, te's Hage mr. A. Bloembergen Ez., te Leeuwarden; jhr. mr. B. Ph. de Beaufort, te Utrecht, en F. Haversohmidl te Schiedam. De uitnoodiging tat deelneming ie aan sersohil- lende personen gericht. De auteurs van het Donderdag jl. alhier vertoonde dramaDe Wettige Man verdienen ongetwijfeld den naam van bekwame tooneelschrijvers, die hun publiek kennen. Zjj weten onmiddellijk belangstel ling te wekken voor de hoofdrol en verslaan de moeielijke kunst om terstond als de aandacht dreigt te verflauwen door een ongedachte wending die op nieuw tot zioh te trekken. De dialoog in dit stuk is uitstekend en de karakters met enkele trekken goed geteekend. Reeds na een van de eerste too- ueelen voelt men innige deernis met HenrieUc en diepen afschuw voor de Roveray en hoe verder het stuk komt nemen die gevoelens toe, zonder afgeleid te worden door de andere karakters ia het stuk. Ia in vele Fransohe stukken de wettige man de dupe, bier is hij juist de persoon, die optreedt als verstoorder van het geluk zjjner vrouw. Het was voor velen uit het publiek zeker eene verademing toen de Roveray het tjjdtljjke met het eeuwige had verwisseld, en hoewel het niet te ontkennen is dat het slot te weinig voorbereid was en daardoor iels van zyn effect verloor, strekt het tol een nieuw be wijs voor de handigheid dar sobryvers, dat sjj een dergelijk middel verzonnen om de zaak tot een goed einde te brengen. Het deed ons genoegen Mevr. Cath. Beersraana by deze voorstelling weder (b zien optreden; baar spel, vooral in 'teerste en derde bedrijf, vu uitstekend. De hb. Haspels en de Vos vormden met baar een viertal, dat in alle opzichten aan strenge eischen voldeed. De bijrollen wareu eveneens iu goede hau- den. Herhaalde malen keurde het publiek de kun stenaars de eer der terugroeping waardig. Daar het waarsohynlyk de laatste maal was, dat de Rotterdamsche Afd. van het Nederlandsch Tooneel hier optrad, wyl zij naar men weet binnen kort voor goed ophoudt te bestaan, zoo is een woord van afscheid zeker niet misplaatst. Gedurende de jaren van haar bestaan bezocht zjj geregeld onze stad en boewei de opgevoerde stukken niet steeds den toets eenrr behoorlijke critiek konden doorstaan, was het spel der artisten steeds van dien aard, dat er by hun komst vaak waaraohtig „kunstgenot" te smaken viel. Wjj zyn zeker de tolk van het Goudsche publiek wauneer'wij hun daarvoor hartelijk dank zeggen. Gelukkig dan ook dat, moge al de afdeeling der Koninklijke Vereeniging sterven, de voornaamste artisten bijeen bljjven en ook in 't vervolg ouze gemeente niet zullen vergeten. In sommige op zichten moge de aanstaande wijziging te betreuren zyn, uit één oogpnnt beschouwd zal zy waarsehyn- lyk heilzaam zyn roor het vaderlaudsch tooneel. Hel is nl. een feit dat het Nederlandsch Tooneel voor jonge tooneelschrijvers niet erg toeschietelijk is, ben eer afschrikt dan aanmoedigt en zelfs by bereidverklaring om hunne stukken op te voeren, tegenover hen een houding aanneemt, (men her innert zioh wat met den jeugdigen schrijver van Het Sonnet geschiedde) die hen niet gemakkelyk er toe over doet gaan een tweede poging te wagen. En wanneer men sieh nu herinnert dat het vroegere Rotterdamsch gezelschap, waar de mannen aan het hoofd stonden, die ook voortaan weder de direetie tullen voeren, juist zieh verdienstelijk raaukte door schrijvers van oorspronkelijke stukken in de gelegenheid te stellen die te doen opvoeren, dan bestaat er alle hoop dat de aanstaande ver andering de Vaderlandscbe tooneel-literatuur ten goe^e zal komen. Dezer dagen werd door de Engelsehe oouservatieveu te Londen eene bijeenkomst gehouden, om over den tegenwoordigen staatkundigen toestand van gedaehten te wisselen. Lord Salisbury, die onder mear andere sprekers het woord voerde, verklaarde te kunnen verzekeren, dat de leiders der conservatieve party ondanks de moeilijkheden Welke zieh tegenwoordig opdoen, tóch bereid zouden zyn de regeering te aanvaarden, indien het tegenwoordig kabinet bjj de stemming over de bekende motie van sir Stafford Northcote de nederlaag mooht ljjden. De prins en de prinses van Wales zjjn niet te ruggekomen van hun besluit aan Ierland een be zoek te brengen, en zullen zich in de eerste dagen van April a. a. naar Dublin begeven, trots de be dreigingen waarmede de dynamitards en de induci bles zoo kwistig sjjn tegen de leden der koninklijke familie. De troonopvolger zal namens de Koningin officiéél audentie verleenen en eenige provinciën van het land bezoeken. Men weet, dat een deel der bevolking van Ierland het der Koningin zeer euvel duidt, dat zjj er nooit komt, maar wel elk jsar eenige maanden in 8ehotland doorbrengt. Sedert 1848 heeft Victoria zich niet aan gene zjjde van bet kanaal van St. George vertoond; wijlen de prins-gemaal begaf in 1868 derwaarta, en ten vorigen jare ontving Dnblin een bezoek van den hertog van Ediuburg. Het bezoek, dat de Ieren thans van den - prins van Wales verwachten, is in de gegeven omstandigheden van een zeer gewichtige belöekenis. Van het oorlogstooneel geen belangrijke berichten. Braokenbury zet zjjn marsch naar Aboe-Hemmed voort en vermoedelijk is hjj er reeds aangekomen. Bitller f is aog te Aboe-Klea, zoodat men tot het vermoeden komt dat hjj daar wil blijven en het plan om tegen Berber op te rukken, in verband met het korps van Brackenbnry, nog altijd in overweging is. Sir Evelyn Wood, die zieh nog te Gakdoel bevindt, zou troepen afzenden om de posten te bezetten langs iy bergketen van Gebel Gelif, vanwaar men de bronnen tussoben Gakdoel en Howeyat bestrijkt, en dus te voorkomen dat de vijandelijke Arabieren zich daar bjjeentrekkeu. Te Soeakim zjjn de eerste Engelsehe versterkingen aangekomen. De Pruisische Landdag zet, niet meer gestoord door den Rijksdag, de behandeling van de begrooting voort. Windthorst kwam weer met zjjn klachten over den „Cullurkampf" maar het hielp nietzoo werden ook weder de gelden toegestaan voor het kerkelijk hooggerechtshof, dien doorn in het oog der ultrsmon- taneu. Op de vraag van Windthorst naar den stand der onderhandelingen tusschen Berljjn en de Curie weigerde da Minister van Eeredieast antwoord te geven. De reden van het aftraden van den Luxemburg- tchen premier Bloéhauaen werd lot heden niet meegedeeld; toch liet zjj zieh vermoeden; immers, bet is van algemeene bekendheid, dat de Koning- Groothertog een sterken afkeer heeft van financieels knoeierijen, van welken aard ook, nu zuiver scheen de voorstelling der zaak aangaande den spoorweg verkoop niet. Dit vermoeden wordt bevestigd door hetgeen nil Luxemburg wordt geschreven aan een Belgisch blad daarin wordt gezegd, dat het aftre den vau Bloebausen nog gevolg ia van de geschie denis van den verkoop van den Prins Hendiikspoorweg. De Koning-Groothertog zou den 8n Jan. reeds zyn on genoegen aan den Minister hebben te kennen gegeven waarop deze twee dagen later zjjn ontslag vroeg. Toen 6 Jan. in de Luxemburgsohe Kamer de inter pellatie over dén spoorweg plaats had, hield de Minister die aanvraag geheim en liet zieh een vo tum van vertrouwen geven. De Groothertog ontving te geljjker tjjd het verzoek om outplag en het be richt omtrent de beslissing der Kamer. De Groot hertog wns niet zeer gestioht over dezen zet, en ontbood den heer Servais, voorzitter van den Raad van State, wien hjj de vorming van een nieuw Ministerie opdroeg. Deze schjjut zjjn opdracht niet le hebben begrepen en deed pogingen om het mioieterie weder in elkaar te zetten. Daardoor ontstond een uitstel, dat eindigde door de interpellatie van den beer Simons. Op grond durven trok de Groothertog de opdracht aan den heer Servais in, en ontbood den heer Simons met den heer Tbilges, voorzitter van het opperste gerechts hof. Hun werd opgedragen een ministerie te vormeo met uitsluiting vau Bloohauaen, omtrent wiens aan deel in de spoorwegquaestie uit Brussel beriohlen zouden zjjn ingekomen, die zjjn aanblijven onmoge lijk mukten. Ook de andere Ministers lieten hun ablgenoot in den steek. Op advies van den heer Simons belastte de Groothertog daarop den heer Thilges met het vormen van een Kabinet. Volgens den Luxemburgachen correspondent zsl het nieuwe ministerie door alle partyen in de Kamer met wel gevallen worden begroet. De Fransehe Kamer heeft eindelyk een beslissing geoemen over de graanrechteo. Deze werden voor tarwe bepaald op 3 fr. met èen eurtaxe van 6.60 fr. voor tarwe uit niet Europeesohe landeu. GEBOREN26 Fehr. Gerrit, ouders T. 1. Dijkman en I. Hermin. Willem, ouders J. M. Mojjlwjjk en G. M. de kroes. 27. Willemiua, ouders P. van Leeuwen en D. de Grujjt. Tennis Adriaans, onders G. Donk en E. Vermeu len Gersrdes Jeeohns, ouders A. J. Hearkens en F. Wen- tele. Sophia .Moris, ouders J. Nobel en C. J. A. vin Rjjlwyk. Csthsrios Barbars, ouders B. Matse en C. Rietveld, OVERLEDEN i 26 Fehr. H. Schinkel, 6 j. - M. Kluif- heofd, holier, vso F. A. van Lange, 48 j. 27. J. F. trends, 5 ra. 28. N. de Bruin, hoisvr. vuo P. de Jong, 28 j. ONDERTROUWD: 27 Fekr. D. de Juug, 24 j. eu W. c. Sleet, te Goaderuk, 20 j. - 1. C. Sibbe., 27 j. eu 1. de Jong, 22 j. V Heden overleed müne veel geliefde Echt genoot* MAARTJE KLUIFHOOFD, in den ouderdom van rnim drie en veertig jaren, diep betreurd door mg en hare betrekkingen. F. A. van LANGE J.Jzn. Oouda, 26 Februari 1885. Ondertrouwd DIRK de JONG IN W1LLEMINA CORNELIA 8LEGT. Gouda, Stolioijker sluis, Receptie Stolunjiersluie l Maart 1885. 26 Febr. 1885. Ondertrouwd JOHANNES CORNELIS SIBBES Jb. Weduwn. van C. A. Vermeulen, EN JOHANNA FRANC1NA de JONG. Gouda, 26 Febrnari 1885. Receptie: 8 Maart Gouwe. Voor de vele blijken van belangstelling bjj de geboorte onzer dochter ontvangen, be tuigen wjj onzen harteljjken dank. D. G. van VREÜMINGEN. A. VAN VREÜMINGEN— van Wijngaarden. De ondergeteekende, Directeur van den Stoomtram Gouda—Bodegravt, gevoelt zich verplicht openljjk holde te brengen aan de Eerste IVederlandsche Verzekering-Maatschappij op het leven, tegen Invaliditeit en ongelukken, gevestigd te fg Gravenhage, Generaal-Agent de heer A. K. van der GARDEN alhier, voor hare spoedige en flinke behandeling van zaken. De Machinist H. 8WINKELS had het onge luk den 19"° Febr. j. 1. een klein stukje ijzer, dat van een beitel afsprong, in het oog te krjjgen, tengevolge waarvan dat oog geheel moest uitgenomen worden. Zjjn personeel bjj bovengenoemde Maatschappij tegen invaliditeit en ongelukken verzekerd znnae, werd hem heden reeds de som van duizend Gulden uit betaald, om aan SWINKBiiS voor het verlies van zyn oog, ter hand te etellen. A. KAPTUN. Gouda, 27 Februari 1885. Zg die hunne vorderingen ten lasten van wglen den Heer C. 8. B. SMELT nog niet hebben ingeleverd, worden verzocht dat uiter- lijk vóór 15 MAART a. s. te doen ten kantore van den Notaris G. C. FORTUIJN DKOOG- LEEVER. A. van OS, A»., Kleiweg E 73'. Het ASSURANTIE-KANTOOR van verzekert, behalve BRAND en TRANSPORT ook op ook verkrijgbaar te Gouda bg Wed. P. C. PINKSE, Kleiweg, C. van VLIET, Markt, en te Bodegraven bg H. MOL. Probeer s. p. de No. 3 1.25 per >/i kilo. in alle Binnen- en Buitenlandsche Cou ranten, worden dadelyk opgezonden door den Boekhandelaar A. BRINKMAN, te Gouda. Sociëteit »ONS GENOEGEN» te Gouda. te geven door de Groot succes van Park Tivoli. Non Plug Ultra op den strak gespannen Tele- phoondraad zonder Ballanceerstange door Mr. LARGARE, met medewerking der Ernestine troupe groote Lucht en Parterre Ggmnastikers. Zie verder aanplakbilletten. Prijzen der Plaatsen voor ld H. Leden met hun gezin 0.50 de persoon - niet leden - 0.75 2e Rang-ƒ0.40. Bureau geopend ten 7 uur. Aanvang K uur. Plaatsen kunnen besproken worden op den dag der Voorstelling tegen 10 cents Extra. voor DAMES, HEEREN en KINDEREN, in groote verscheidenheid ontvangen. Alles so- liede afgewerkt. De ondergeteekende heeft de eer te beriehten dat hg DONDERDAG 5 HAART a. s. Gouda met zgne Artikelen zal bezoeken en alsdan te spreken of te ontbieden zal zjjn bg den Heer F. X. HARDLJZER, Café «Vrede- best» op de Markt 's Hags. Ofhcien. Bevelen zich aan tot het ontvangen en verzenden van KOOPMANS- en andere GOEDEREN, zooweL Buiten- als Binnenland. Leveren STEENKOLEN zoo per waggon als per schip van 17 diverse mgnen. Bureau Remise-StoomtramGouda-Bodegrave. Een FATSOENLIJK JONGMENSCH, z. b. b. h. h. verlangt alhier eene met kost en bediening. Brieven, met prgs op gaaf, onder letter W. aan THIEME'S adver tentiebureau te Nijmegen. zgn in kolossale sorteering en tot pryzen bene den alle concurentie en gros te bekomen bg P. F. VAN DEN ENDE, Nieuwstraat Rotterdam. E légant en fraai is de snit van de zelf ge maakte patronen voor Japonnen, Mantels enz. welke men verkrygt door zich de Amer. Knipmethode aan te schaffen en te leerenby Mej. G. M. HOOFTMAN, Crabethstraat 236. Om plaats te maken voor nieuw wordt al het voorradige h Contant en a tout prix opgeruimd bg G. GR A VESTEIJN, Wgdstraat A168. Tegen MEI biedt zich aan een van buiten, P. G. en van goede getuigen voor zien, in een net gezin voor TWEEDE MEID of MEID-ALLEEN. Adres franco brieven onder No. 1092, bg den uitgever dezer Courant.

Goudsche Courant | 1885 | | pagina 2