J, III. GELISSEN, nn Adrianus Johannes IJsselstijn Openbare Verkooping Sociëteit „Ons Genoegen." Tuinzand en Grint It GKU1THTJT 4 C°, Bulienlandsch Overzicht Kantongerecht te Gouda. Kleinhandel in Sterken Drank. ADVERTENTIËN. A3ENT onzer Stoombierbrouwerij B.I E R vanGebr. SUEL, Amsterdam, POLITIE. Burgerlijken Stand A. van OS, Az, Kleiweg E 73a, Commissionairs in Effecten, Amsterdam, O. Z. Voorburgwal 129, belasten zich met den In- en Verkoop van- EFFECTEN en PREMIËNLOTEN tot den koers van den dag, tegen billijke provisie. Sluiten PROLONGATIËN en geven voorschot op Effecten. SOUCHO TT- THEE Onder de nieuwe inrichtingen belcleeden een eerste I plaats de nitmnntend werkende, geruisohlooze stoom I machines nit de fabriek ran Backer Rueb; de stoommachiue tot verdiobting en outspanuing ran I «wareligsanr om konde voort te brengen; de „Green economisers», dichte rijen ijieren pijpen waarin het water, dat by deze bereiding in groote mussa's als stoom noodig is, door de ferbrandingsproducten tan de tuurhaarden onder de stoomketels, op een hooge temperatuur wordt gebraoht, en waarby de door stoom kracht langs het opperrlak tan die pijpen zich be wegende schrappers, het door die verbrandingspro- duoten zioh TOrmende roet afschrapen; de ingeoieuse inrichting aan de deuren der vuurhaarden, waardoor automatisch de steenkolen uit den vergaarbak, na eerst mechanisch vergruizeld te ziju, in den vuur gloed worden geworpen en gelijkmatig in de oven- ruimte worden verdeeld, zoodat een constante en zuinige verbranding plaats heeft, wat hier niet on- vtrsohillig is bi] een gebruik van 300 mud steenkolen in het etmaal; eindelijk do zeer vernuftige inrichting van d^ filterpers, tot afscheiding van de glycerine van de zwavelzure kalk, en de toestel om, door afkoeling der bjj de uitpersiug van de vet- massa afgescheiden oleïne, al de daarin nog aanwe zige stearine te doen afgeven. Een enkel woord over deze vernuftige "hulpmid delen om het rendement tot een maximum op te voeren. Vooreerst de filterpers, die wij straks ook by de oleïne-bewerking zullen terugzien. Zij dient hier om uit de met kalk bewerkte zwavelzure glycerine" het gips te verzamelen en de vrye glycerine af te tappen. Daartoe wordt de met zwavelkalkdeelcn sterk bezwangerde vloeistof onder hoogen druk en hooge temperatuur door een samenstel van vlak naast elkander hangende looden platen geleid. Deze zijn met doeken omwoeld, zoodat tusscben elk der platen eu hel omhullende doek een tusscheuruimte is, waar de vloeistof in vloeit en waar, door sterke samenper sing van de platen, de afscheiding geschiedt van de vaste gipsdeelen, die zioh aau de platen als koeken vastzetten, terwijl de vloeibare glycerine zioh door de doeken een weg baant en beneden gelegenheid heeft, in een goot uit te stroomeu. Verder wordt deze sterk met water verdunde glycerine verdicht en als onzuivere glycerine aan den handel afgeleverd. En nu de toestel, welke de Frauschen met den weidsoben naam van „refroidissement par couches minces* betiteld hebben. Toen wy tijdens do laatste voordracht in „Diligentia" dien toestel door ilr. Mouton hoorden beschrijven, verlangden wij Zeer dien in werkiug te zien, ten pinde er een betere voorstelling van te kunnen geven. Het principe, waarop hier de afscheiding van de nog in de oleïne vastgehouden kaarsen-materie berysl, is de afkoeling. In gestadig ronddraaiende trommels wordt koud water- van eenige graden beneden nul geroerd, zoodat op het oppervlak ven die trommels zich voortdurend een aanzienlijke mate «anjroude ontwikkelt. Terwijl die trommels wentelen, wordt hun oppervlak bestendig bevochtigd door de oleïne, die uit de fabriek wordt I aangevoerd. In een dunne laag verspreidt zich de oleïne over den trommel en verdicht zich daar door de aanzien lijke verkoelibgS een oogenblik later is de aldus tot vet gestolde oleïne in haar wenteling bij den afschraper genaderd, die successievelijk de geheele laag afschraapt I in verzamelt in een bak onder den trommel. Uit dien bak wordt dan de vette materie door een pers- I pomp opgezogen en geperst naar een filterpers, waar de verdere uitkneeding van de stearine en de ver wijdering der oleïne plaatsgrijpt. Zoo slaan in de Goudsche fabriek een aantal van die groote trommels, allen gelijkmatig voortbewogen wordende, naast elkan der, en van elk dier trommels wordt de productie verwerkt door een filterpers. Voor zoover de tijd het toeliet, werd nug vluchtig I een kykje genomen in de zalen, waar aan de vrouwen het delicate werk van de afwerking der fraai glan zende, marmerwitte kaars is toevertrouwd. Wij vinden daar, evenals in de gieterij en in de zaal waar de pitten bereid en op klossen gewonden worden, alles nog in denzelfden toestand van reinheid, vlugheid, orde en practische inrichting als vóór zeven jaren. De machines hebben hier den handenarbeid nog niet verdrongen en zoo lang de meisjes eu vrouwen hel zoo verwonderlijk vlug en net doen, schijnen machines hier best gemist te kunnen worden. Alleen voor het eentonig knippen, vouwen eu plakken van de blauwe dozen zou machinale arbeid wellicht de voorkeur verdienen. Met bet lagen en ineenzetten vau het bout voor de kisten doet men het hier reeds met een minimum van werkvolk en een maximum van machinalen arbeid Aan den eenen kant van de zaal worden de boomer! ingeschoven, aan den anderen kant der zaal worden die boomen opgestapeld tot kisten met het etiquet van de fabriek er op gedrukt, kant en klaar. En dat geschiedt in eenige minuten met een duizelingwekkende snelheid, tot groote verrassing van den bezoeker, maar blikbaar tot groote verveling van de mannen en jon- geus, die het hout eu de spijkers hebben te sturen 10 de gewenschte riohting. Maar ook dat handje helpen zal spoedig tot den ouden tijd behooren, en de menscben zullen zich dan met iuteressanter bezigheid kunnen occupeeren. Toel wy van de fsbriek afscheid namen en de Directie harteiyk dauk zegden voor de allerhupschte receptie en den leerrijken dag, mocht de heer Conrad wel zeggen, tot dr. IJssel de Schepper: „ik las hier ergens op een der muren „mensch erger je niet* wy mogen bij ons woord van harteljjken dank inder daad wel uitroepen, na uwe fabriek bezichtigd Ie I hebben „„Mensch, verwonder je over niets meerl!*» In de"gisteren gehouden atgemeene vergadering van aandeelhouders van de Utrechtsche Hypotheek bank, zy'n de winst- en verliesrekening over 1881 en de balans per 31 December 1884, goedgekeurd is het uit te keereu dividend over 1884 vastgesteld' op ruin: 5'/s PCt- uijn de heereu Jhr. Mr. K. A. Godin de Beaufort, Mr. S. J. van Geuns, P. W. van Marselis HartsiDok, W. A. Baron vair 'der Feltz en Mr. H. B. van Marle herkozen als Com missarissen, en de heer Jhr. H. J. M. van Asch I van Wijok als directeur. In zake het bericht over cene -uitbarsting van de Smeroe, deelt de Amst. het volgende mede De uitbarsting heeft plaats gehad naar hét Zuid oosten. De helliug van den berg is aan die zyde het j steilst; ook bij de dagelijkscbe brakingen van den berg komt het puin aan dezen kant terecht. Gelijk reeds werd medegedeeld, liggen in Pasoeroean aan den Westkant talrijke koffie—ondernemingen, die I dus gceo letsel hebben bekomen. Aan den Zuidoostkant liggen er slechts drie, Kali- Beueng en twee ondernemingen van (je Amsterdamsche I Koffiecultuur-maatschappij. Volgens een ontvangen telegram zijn deze twee ongedeerd gebleven. Daar I zij onmiddellijk aau Kali-Beneug grenzen, mag on- I dersteld worden, dat de ramp zich over geen groot gebied heeft uitgestrekt. Ten noorden van Kali- Beneng liggeu onbewoonde bosschen; door deze heeft de lavastroom naar de koffie-onderneming zijn weg moeten vinden. Een opeengedrongen menigte, waaronder vele dames, I woonden de terechtzitting bij, waarin de zaak van I de Leidsche gifmengster vrouw van der Einden werd behandeld.' Er waren 53 personen of deskundigen gedagvaard. Mr. Francois presideerde. Mr. Vaillaut is besch. aié verdediger toegevoegd. f De beach. wa9 in jak en rok gekleed met grijzen! omslagdoek en witte muts. Dimr gelaatsdrukking is regelmatig. Zjjj heeft niets afstooteuds, maar zij heeft kleine, donkere, gluiperige oogeu die zij nu I eu dan openslaat. Nu en dan hoorde men een zenuw» I achtig snikken. Gedurende de voorlezing, die i'/a uur duurde, vau I de acte van beschuldiging en verwijzing, bleef zij kalm, met de oogen neergeslagen. Verschillende fleschji-s met scheikundig onderzochte lichaamsdcelen van de slachtoffers, sluan voor den President, De eerste getuige was J. J. van Ilces, kleer maker te Leiden, een neef van de besch., die, na den dood van zijn moeder, met zijn broeders op aandrang van de besch. bij besch, tvaren komen inwonen. Zijn broeder is gestorvenhij bleef bij I ziju tante, totdat hij, als militair ziek in de infir- I merie werd opgenomen. Daar bracht besch. hem brood jes met worst na het gebruik daarvan bespeurde I hg (evenals zijn twee kameraden op de ziekenzaal) dezelfde verschijnselen van ongesteldheid, als waar- voor hij in de infirmerie moest worden opgenomen. Besch. ontkende echter, dat zij haar neef vergift bad toegediend. Hij was, zeide hij, aan borst ig en leed aan bloedspuwingeA. Zij meeude hem, volgens haar pliebt, slechts goed te hebben gedaan. Dit werd echter stellig ontkend door den 2u get. Abraham Bey, den buurman van besch. Hij ver klaarde dat zijn kippen en haan, die van het voedsel hadden gebruikt, hetwelk de besch. aan de slacht- otters toediende, aan vergiftiging waren gestorven. Hij verklaarde yoorts, dat vrouw van dér Linden, I bang voor den geest van Areuds moeder, die in huis rondwaarde, deswege was gaan verhuizen. Voorts I dat telkens als er famielieleden stierven geen rouw I I iu het huis vun besch. heerschte, maar veeleer lees- I ten werden gevierd, waarbij tie jeneverflesch dan J rondging, die besch. duchtig aansprak. I De volgende tien getuigen, de neef van Arend I (den overleden broeder van den iu getuige, die bij de begrafeuis en de opgraving van het lijk tegenwoordig I waren geweest, bevestigden allen de plaats gegrepen vergiftiging. 1 De inspecteur van politie R. Prouk had iu de I woning van W. van Erankbuyzen. wiens vrouw en I kind plotseling gestorven waren, eeu koffieketel met I melk en anijszaad in beslag genomen. Hij was ook |®8euwoordig geweest bij het onderzoek van Areuds I Jyk in het anatomisch kabinet te Leiden. Omtrent I het onderzoek van dat en van andere lyken werdeu I prof. Zaaier en den geneeskundige P. de Koning I verschillende verklaringen afgelegd. Door den verren I staat van ontbinding kou prof. Zaaier niet constatee- de ^oor fergHtigiug *a8 veroorzaakt. I Er was echter een hoeveelheid arsenicum vooral in I de verteringsorganen gevonden, terwijl 150 a 200 I I m digram voldoend waren om den dood te veroorzaken. I Professor vau den Burg verklaardë dat bij de door I nem onderzochte personen vergiftiging de onmiddellijke I oorzaak van den dood was. Voorts verklaarde die deskundige dat door het by den Drogist de Ruiter I I blykens erkenleuis van beschuldigde gekochte operment genoeg was om honderd menscben te vergiftigen. De agent van de Leidsche begrafenisbond" De Voor zorg* verklaarde dat de beschuldigde contributien voor zich en familieleden betaalde en uitkeeringeu ontving. l)e bode en de directeur der Utrechtsche bus bgves- tigden dit. Omtrent het overlijden van Suzanna dochtertje van de echtelieden Abel vernam men treffende b.tonderbeden, die getuigden van het oynisrte I der beschuldigde, die te vergeefs tegenover den Pre- sident veinsde buiten bewustheid, in dronkenschap gehandeld te hebben. De instructie en de mondelinge getuigenissen zeggen het tegendeel. Van de met oper ment vermengde drank stierf de kat eener getuige en van mededriuken van fergiftigde koffie iu een gezelschap, w:st zy zich te onttrekken. Het getuigenverhoor over de vergiftiging bij de familie Frankhuizen bewysf, wat de verklaring van den deskundige betreft, bedreven feiten en wat de beschuldigde aangaat een hooge mate van veinzerij en onbeschaamdheid en een gevoelloosheid, welke de beschuldigde blijkt te willen verbergen achter de bewering van dronkenschap. Het Openbare Ministerie eisobte tegen bcschul- fligde levenslange tuohthuisstraf, De verdediger vroeg ontslag van rechtsvervolging. Uitspraak Vrijdag a. st. De dynamietraannen hebben in Londen weder sehrik en onsteltenis verspreid. Donderdag moreen had een ontploffing in het gebouw der Admiraliteit plaats in Whitehall te Londen, die op grooten afstand, gehoord werd en een der Secretarissen ernstig wondde. De beurs te Londen was beiangryk lager, omdat men oordeelde dat de voorstelling Lumsden van het gevecht te veel afwijkt van de Itussi.cbe lezing dan dat er een middelweg zou kunnen worden gevonden. Ook achtte men de credietaan- vrage in het Parlement ie hoog om vertrouwen te hebben op het behoud van den vrede Opmerking verdient ook, dat da berichten uit Berlijn reeds sedert eenige dagen minder gunstig luiden hield men zioh daar steeds verzekerd, dal do Afghaaansche quaestie niet met een oorlog zou eindigen, men komt van dat gevoelen terug. De' Berlijnsche correspondent van de „Köloisobe* is thans van meening, dat Engeland een vredelievende tusschenkomst beeft bemoeielykt, zonder dat daarvoor goede grond schijnt te bestaan. Verlangt het een formeele afkeuring der houding van generaal Ko- maroff door de Russische regeering, dan blijft slechts de keus tusschrn een diplomatiek terugtre den of den oorlog. Het is louter toeval dat, ondanks den gespannen toestand in Afghanistan, sedert welken geen nieuw incident is opgekomen, en nu werpen de Eugelschen zelf een zuiver diplo- matiek bezwaar op. Door het inwilligen der uit- rusuiigscredieten verkrijgt de Engelsche regeering een zij 't voorwaardelijke, toestemming vau het larlement tot oorlog. Toch zal zij niet vergeten, dat een oprukken van Engelsche troepen gelijk zou staan met het bezetten van Herat door de Russen, en Engeland» algemeene toestand op dit oogenblik weinig gesohikt is om een grooten oorlog met uitzicht op goed gevolg te voeren. Dit laatste oordeel van de „Kölnischë* is vry algemeen. De gezanten van Frankrijk, Duitsehlaud en Oostenrijk te Konstantinopel hebben, naar men zegt, by de Forte aanzoek gedaan tot handhaving van de onzijdigheid der twee zeestraten de Dardanellen en de Bosporus. Men wil dat nog geene beslissing genomen is, in afwachting van den uitslag der lureoli-Brilaohe onderhandelingen, maar dat de Porto voor alles zal trachten op de gemakkelykste nijte, en zonder gevaar, te verkrijgen de uitvoering vati de voor Turkye gunstige artikelen van het traotaat van Berlijn, die nog niet werden toegepast. Voor namelijk betreft dit bet deel der Ottomauische schuld hetwelk, naar het oordeel der Porto, moet komeu ten laste van de nieuwe Staten, die ten gevolge van den laatsten Balkan-oorlog gevormd werden, lot dusverre toch is met Rusland, noch met En- geland ten overeenkomst dienaangaande gesloten. De Porie is overigens in beginsel zeer geneigd de Dardanellen en den Bosporus te sluiten, en beseft dat een slipte onzijdigheid door de veiligheid vau lurkyes toekomst geboden wordt, maar hoopt dot deze fiuancieele aangelegenheid naar haren wensch en in overeenstemming met de trnctalen geregeld worde. Mocht de oorlog uitbarsten, dan zullen beide partijen op groote moeielykhoden stuiten in Midden-Aziëvan de vloten in de Oostzee wordt I weinig verwacht, zoodat iu de gegeven omstam- I hedeu de Porte het bijnu in hare macht heeft tusschen I vrede of oorlog te beslissen, daar zy de waterwegen I bezit welke naar de Zwarte Zee leideu leiden het I eenige punt waar, naar het schynt, de ware vyan- delykheden mogelijk zy'n. Intus8ohen blykt uit het antwoord vnn den heer Gladstone op een interpellatie in het Lagerhuis, dat het bericht nog bevestiging behoeft, volgens hetwelk de drie bovengenoemde mogeudhedeu dit aanzoek by de Porte gedaan hebben. De heer Wolft vroeg nl. welke bescherming aan de Eugelsche schepen in de Zwarte Zee verleend zal worden, ingeval van sluiting der Dardanellen. De eerste minister gaf te kennen, dat deze vraag een toestand betreft welke zich kan voordoen, maar dat hy on mogelijk thans er op kan antwoorden. Hij voegde er by dat hij van Turkije evenmin als van Oos tenrijk, Duitschland en Frankrijk eenige mededeeling ten opzichte van het sluiten der Dardanellen ont vangen In den Pi^Bhen Landdag heeft men weer twee oude zakeu Ee!S|deld, namelijk twee voorstellen van Windthorst tot intrekken van Meiwetten de wet, die het inhouden der bezoldiging van geestelijken mogelijk maakt, en de wet, die de vrijheid vau het bedienen der mis en Sacramenten belemmert. Beide zijn verworpen, met 1$2 tegen 128 eu 169 tegen 127 stemmen; voor stemden centrum, Polen en eenige vrijzinnigen. De conservatieven verklaarden tegen te stemmen omdat zij de onderhandelingen tusscben de Pruisische Regeering en de Curie over bet bezetten van den aartsbisschoppelijke» zetel van Quesen en Posen niet belemmeren. Feitelijk komt de eiscb van het centrum op de vryheid vau beweging der geestelijkheid in die diocese neder, want daar alleen worden de genoemde wetten nog toege past. De Minister van Eerediensl herhaalde, trots de tegenspraak der Polen, zyn verklaring, dat de Re- geeriug meende, voor die diocese, nog eeu uitzon dering te moeten maken. Het Hongaarscbe Lagerhuis nam met 219 togen 133 stemmen de nieuwe wet op het Hoogerhuis aan, zooals deze laatst was gewijzigd. Dinsdag beeft de heer Becrnaert, minister presi dent in Belgisohe kamer van afgevaardigden een koninklijk schrijven voorgelezen betreffeude koning Leopold's weuscb om den titel van souvereiu over den Cougo-staat te mogen aannemen. Na lezing stelde de Beernaert de volksvertegenwoordiging voor den koning hiertoe te machtigen en diende hij by de kamer de volgende resolutie iu De kamer van afgevaardigden, gezien art. 62 van de grondwet, besluit dat de koning gemachtigd wordt het hoofd te zyu van den nieuwen staat in Afrika, gesticht door de Association internationals du Congo. De band tusfehen België en den uicuwen Congo- staat is eeu uitsluitend persoonlijke. Brussel, 21 April 1885. De kamer besloot bet voorstel, dat de haud- teekening van alle ministers draagt, naar de secties tot onderzoek te verwijzen. Opvalleud in bet ontwerp is, dat de heer Beer naert den koning laat spreken en dezen alle verantwoordelijkheid laat. I)e Etoile Beige valt het ministerie hevig Aan over deze inbreuk op alle constitutioueele regelen. De Hoofdcommissaris van Politie te Amsterdam verzoekt de Hoofden van Politie, in hunne gemeenten een onderzoek te willen doen instellen naar de per sonen, die op advertentiën in verschillende dagbladen afgaande, in relatie getreden zyn met het „Inter nationaal informatie- en dienstpersoneel- bureau te Am sterdam" en aan de directie daarvan gelden hebben overgemaakt tot het bekomen eener betrekking, en om hem de namen dier personen eu de door hen afgezonden geldsommen te willen mededeeleu. De directeur van dat kantoor is de bekende Jetse van der Berg, zich vroeger noemende* ,/Dirtcteur van het algemeen correspondentie-kantoor", die, ter zake van oplichting, door het Gerechtshof te Am sterdam tot 18 maanden gevangenisstraf werd veroor deeld. Terechtzitting van Woensdag 22 April 1885. Kantonrechter: Mr. J. H. van MIEROP. Ambtenaar vau hot Openbaar Ministerie: Mr. W. C. A. SCHOLTEN, te Rotterdura. VEROORDEELD A, Wegens dronkenschap op der. opeubaren weg te Gouda Bartholomeus Stevens, 45 jaar, sjouwerman te Gouda, tot 4 boeten van 15 gulden of 20 dagen; Hendrik Catsburg, 43 jaar, arbeider te Cappelle s/d IJssel, tot 8 boeten van l1/* gulden of 6 dagen Melis Bos, 44 jaar, sigarenmaker te Gouda, tot 2 boeten van l'/j gulden of 4 dagen Dirk Stevens, 42 jaar, sjouwerman te Gouda, tot 10 gulden of 3 dagen Adriauus Rietveld, 56 jaar, timmerman te Gouda, tot 10 gulden of drie dagen Johannes Blom, 48 jaar, pijpmaker te Gouda, tot 5 gulden of 3 dagen Teunis Leeflang, 40 jaar, sjouwerman te Gouda, tot l'/j gulden of "2 dagen Johannes Blok, 29 jaar, touwspinner te Gouda, Wa gulden of 2 dagen Frederik Kinné, 43 jaar, arbeider te Gouda, tot U/j gulden of 2 dagen Douwe van Oudshoorn, 33 jaar, koopman te Gouda, tot V/9 gulden of 2 dagen Willem Boot, 59 jaar, pypmaker te Gouda, tot l'/i gulden of 2 dagen; Hendrik Zandijk, 24 jaar, arbeider te Gouda, tot 6 gulden of 3 dagen Hendrik Nicolaas fcKooy, 32 jaar, voerman te Gouda, tot 1 gulden of 1 dag Leonardos Wolfers, 75 jaar, zonder beroep te Gouda, tot 1 gulden of 1 dag Hendrik Hortensius, 53 jaar, schipper te Gouda, tot 1 gulden of 1 dag Thys Burger, 59 jaar, metselaar te Stolwyk, tot 1 gulden of 1 dag. B. Wegens dronkenschap op den openbaren weg te Moordrecht Barend van der Heij, 37 jaar, touwspinner te Gouda, tot Va gulden of 1 dag. C. Wegens dronkenschap op den openbaren weg te Reeuwijk Johannes Adriauus Beuk, 35 jaar, koopman te- Nieuwkoop, tot 1 gulden of 1 dag. D. Wegens dronkenschap op den openbaren weg te Zevenhuizen Abraham Vat, 44 jaar, koopman te Zevenhuizen, tot 5 gulden of 3 dagen. E. Wegens dronkenschap op den openbaren weg te Bleiswijk Hubert us van Venrooy, 46 jaar, arbeider te Zegwaard, tot V/t gulden of 2 dagen. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Gouda, brengrn ingevolge art. 5 der Wet van 28 Augustus 1881 (Staatsblad No. 97) ter openbare kennii dat bij ben is ingekomen van den navolgenden persoon, een verzoekschrift waarbij vergunning wordt gevraagd om in de bij zijn naam vermelde loca- liteit sterken drank in het klein te mogen ver- koopen, als Naam van den Verzoeker. Aanduiding der localiteit. J. Plalteel Blaauwstraat H. no. 1. Gouda, den 23 April 1885. Burgemeester en Wethouders voornoemd. VAN BERGEN IJZENDOORN, De Secretaris, BROUWER. GEBOREN 21 April, Aartje, ouders J. P. Polet en D. de Zeenw. 22 Everbardas Heimig, onders H. \an der Vegt rn R. S. Cuhlman. - 23. Gerrit, ouders J. P. Aret en D. van der Bree. 24. Adrianus, ouders C. van den Broek en M. Jaspers. 25. Theodora, ouders A. Berendsen en J. Kooijraan. OVERLEDEN: 23 April, P. Tuiloo, 1 j. 6 m. J Iouman, 12 w. 24. W. Oosterwijk, 83 j. C. W.de Rotte, 5 in. ONDERTROUWD: 24 April, A. J. IJsselstijn, 26 j, en P. C. van Leent, 19 j. B. de Mink, 20 j. en N. Citton, 22 j. P. Jansen, 47 j. en J„ Mulke«, 43 j. A. D. Ponsioen, 25 j. en L. Smit, 23 j. V Ondertrouwd Petroneli.a Coknelia van Leent. Gouda, 22 April 1885. Receptie Fluweelen Singel 3 Mei. Bevallen van een Hinken Zoon, G. BRUIJSTENSLangeeak. Gouda, 24 April 1885. De ondergeteekenden brengen liulmen harteljjken dauk aan allen die blijken gaven van belangstelling bij bun 50-JARIG HUWE LIJKSFEEST. N. VERHOEF. J. M. VERHOEF- Gouda, 25 April 1885. de Mooe. V Gevoelig voor de talrjjke bewijzen van belangstelling, ondervonden bij de ziekte en overljjden van onze innig geliefde jongste Dochter NEELTJE, betuigen wjj namens Broe der en Zusters, onzen harteljjken dank. W. HORNES. J. P. HORNES- Gouda, 26 April 1885. Weiland. Voor de vele bewjjzen van deelneming bjj het overljjden van onzen geliefden Echtge noot, Vader en Behuwdvader ADRIANUS van den BROEK ondervonden, betuigen wij onzen harteljjken dank. Wed. A van den BROEK, geb. Zwanenburg. Ch. van den BROEK. M. van den BROEK, Gouda, 25 April 1885. geb. Jaspers. NB. De zaak zal op denzelfden voet worden voortgezet. op WOENSDAG 6 MEI 1885, voorm, te negen uren aan de Markt, Wjjk A. n°. 104, te Gouda, ten overstaan van Notaris Mr. KIST aldaar, van een uitgebreiden, hoogst solieden waaronder fraai modern SALON-AMEUBLE MENT, PENDULE met CANDELABRES, KROON, BRANDKAST, onderscheiden KAS TEN en LEDEKANTEN, BEDDEN en BED DENGOED, LINNENGOED, PORCELEIN, KRISTAL, gewerkt GOUD en ZILVER, o. a. een ZILVEREN THEESERVIES, enz. enz. Te zien; particulier, Zondag 3 Mei van 124 nur; publiek, Maandag 4 Mei van 10—12 en 25 uren. Bjj deze hebben wjj de eer ter nwer kennis te brengen, dat wij den Heer A. DAM hebben aangesteld, als «DE GRIFFIOEN» voor Gouda en Omstreken. J. M. van dkr SCHALK Co. Schiedam, April 1885. In referte aan het bovenstaande heb ik de eer mjj aan te bevelen voor de levering van van bovengenoemde Brouwerij. Verkrijgbaar op Fust tegen brouwerij-prijzen en op flesschen. Prijscouranten zyn gratis verkrijgbaar. A.DAM. Kleiweg E. 96. Fijne Vestkettingen, Beurzen, Sleutelringen, Sigarendoovers,Tandstokers, Zakkammen, Hand schoenrekkers en verdere alle Heeren-Artikelen, alsmede: Eene groote sorteering Ruches. Commissarissen der Sociëteit «Ons Gknoegkn» brengen ter kennisse van HH. Leden ingevolge Art. 30 van het Reglement, dat bij gelegenheid van de Afscheids-Voorstelling van Mevr. KLEINE op MAANDAG 27 APRIL 1885 (le SOCIËTEIT van des avonds ZES UUR af »al GESLOTEN zijn. Namens het Bestuur, J. C. IJSSELSTIJN, Secretarie. Gouda, 25 April 1885. Bloemist en Tuinier, Bleekerssingel Gouda Beveelt zich beleefdelijk aan tot het leveren van tegen concnreerende prjjzen. verkrijgbaar te Gouda bjj Wed. P. C. PINKSE, Kleiweg, C. van VLIET, Markt, en te Bodegraven bjj H. MOL. Probeer s. p. de No. 3 1.25 per kilo.

Goudsche Courant | 1885 | | pagina 2