Buiieolandsch Overzicht ADVERTENTIEN. 9* K,i POLITIE KEXMSGEVMNG. A. van OS, Az. "Kleiweg 73a, den winkel gebruikt wordt, op ttraffe van boete •n verlies der vergunning. Daar eiken dag de afkondiging der wet kan plaats hebben is het den winkeliers en tappers aan te raden, reeds nu hunne lokalen op de door de wet voorgeschreven wij re in te richten, de aange broken flesschen ens. uit de winkels te verwijderen, en sich dadelijk na de afkondiging, een nieuw exemplaar der wet aan te schaffen. {Hand) Onder de weinige industriëelen te Delft die iets op de wereldtentoonstelling te Antwerpen sullen in zenden, behoort de firma Joost Thooft en Labonchere, die onder meer een prachtig in kleuren uitgevoerd tableau ter hoogte vau 1,5 meter en breedte van 1 meter zal iozeuden, dat voorstelt de verschillende groote t\jdperkeu iu 's menschen leven. Ter liuker- «yde treft men van onderen aan de symbolische voorstelling der jengd, een kinderkopje omringd door speelgoed, daarboven de lente met het onderschrift Labor en vervolgens het zinnebeeld der liefdetwee duiven waarboven een vrouwenkopje, waaromheen de oranjebloesemtakken artistiek zijn aangebracht. Ter rechterzijde aan den bovenkant is de mannelijke leeftijd voorgesteld, een iinke mannekop en daar onder de visohvaugst; vervolgens de herfst, inzame ling van den oogst en daarna de ouderdom, een oude vronwenkop met het bovenschriftRequis. Aan den voet van het tableau ziet men een zinne beeldige voorstelling van het einde, de vlinder van den naoht, de doodsklok enz. Het middenvak van het tableau wordt nagenoeg geheel in beslag geuomen door een fraai en prachtig geboetseerd vrouwenbeeld met den olijftak iu de hand en met het onder schrift: Aeterna Juventas, terwijl boven aan het tableau, een bloemstuk is aangebracht. Iets zeer karakteristieks van dit tableau is, dat terwijl de in kleuren geschilderde tegels geheel vlak zijn, de boven vermelde kinder-, vrouwen- en mannenkoppen ge heel in kleurlooze aarde, ietwat naar het gele zwemende, zijn geboetseerd en als het ware uitsteken. Het ta bleau evenals het vrouwenbeeld, ontworpen en ge boetseerd door de kunstvaardige hand vau deo heer A. Lc Comte, leeraar in het ornamentteekenen aau de Polytechuische school, doet wat de teekenstift be treft den heer L. Seuf en voor de geheele uitvoering alle eer aan de reeds gunstig bekende plateelbakkerij #De Porseleyne Pies*. (D. Ct.) De heer Waller Wilson die winkelier in manufac turen en lijden stoffen te Glasgow is, heeft eene splin ternieuwe reclame bedacht. Voor het raam ran zijn „Colosscummagazine" te Lon den exposeerde hg onlangs, te midden ran onder scheidene noureauté's, een gesloten en goed verzegelden pot die met erwten geruid was en waarnaast deze mèdedeeling lag: „Hg of zij mijner geëerde klanten die het aantal erwten, dat zich in den pot bevindt, met juistheid weet te raden, ontvangt eene premie van honderd pond sterling. Wordt het aantal niet geraden dan ontvangt de persoon die het meest nabij komend cijfer opgaf, vijftig pond en de overige vgftig ponden wordeu in dit geval onder acht op volgende aspiranten verdeeld." In de vorige week werd de pot, in tegenwoordigheid van een groot aantal vroegere en nieuwe klanten, op plechtige wijze geopend en de erwten werden geteld. Zekere mevrouw Somervillo ontving de premie van vgftig pond, daar natuurlgk niemand het juiste aantal geraden had, dat 7955 stuks bedroeg. Het heet dat niet minder dan veertigduizend per sonen hun gjelnk in het raden beproefden eu natuur lijk, om als klanten te kannen worden beschouwd, ook iets kochten. Wsnueer men nu aanneemt dat ieder kooper vijf shillings beeft besteed dan kan men gerost aannemen dat de heer Wilson bg die ontvangst van tienduizend pond sterling lang geen onaardig zaakje heeft gemaakt. Omtrent een eigenaardig toilet vertelt een Fransch blad het volgende: Tjjdent de wedrennen vau Longchamps verschafte etne Pargtche actrice zich, met behulp van dames- kleedermaker en modiste, door baar costuum grooter roem dan door haar talent als tooneelspeelster; naar man beweerde zoude dit costuum zeer veel navolging vinden. Ue hoed was eea elegant cadet, van bruin fluweel verrasrdigd en van twee lederen riemen, waaraan kleine stggDengeltjes hingen, die als keelbauden dienst deden, voorzien. In de baren, die, bij wijze van paardenstaart, langs den rug afhingen, waren stalen gébitkettingen gevlochten. De japon van ken-roodc tijde, was met geborduurde hoefijzers en zweepen versierd, en de jockey-corsage was op dezelfde wijze ingericht. Een gordel, waarrdu de sluitiog door een met atalen nagela bealagen hoefijzer gevormd werd, completeerde het excentrieke toilet. Men schrijft aan de Leidiche Ct.Gaandeweg wotden er melkkoeien in het 'wetland gedaan, die, voor zoover eene koe dzzrtoe in etaat ia, hare vreugde betoonen dat eg den stal verlaten hebben. Eigenlijk geraken nu de meeste stallen ontruimd, want bet ia tgd. Het g(P ia dan ook in de laatste warme dagen gegroeid, eoodat het vee eten vindt, doch het vooroaamstc blijft toch nog ontbreken om aanwaa te verwaohteo, te weten regen. Eene vlaag ia te weinig om de droogte tegemoet te komen, die reeds zooveel «eken bestaan heeft, en daarmede ia volstrekt niet geklaagd. De wolken scheuren, en de ion komt telkens in vollen glant te voorsohgn. Regen voor het weiland en den akker, regen voor de vracht en de bloem, en dan is het in waarheid lente met eene groene Meimaand. Morgen is het Mei, hoe kwistig heeft die heerlgke maand reeds den boomgaard met bloesems getooid I Waar men het oog wendt overal pereboomen met eene praoht van bloesems en da appelboemen zullen wat later in het geheel niet behoeven onder te doen. Perziken, pruimen en abrikozen beginnen reedz vrucht te zetten. Ais Mei hel nu eens zander zijne welbekende nacht vorsten zoover bracht, dat op den bloesem vrucht volgde; als de stormen na eens uitbleven, die zoo menigmaal de hoop op een goeden oogst vernietigden. Want terecht ia dikwjjls reeds aaDgemerkt, dat de natuur zoo wreed jegens sioh zelve kan zijn en ver woestte wat zg eerst in zoo rnime mate bad voort bracht. Daarom brengt de hovenier steeds iu herinnering, dat er nog veel moest gebeuren, roordat de vrucht in de korf ligteene herinnering wel geschikt om niet te veel aan de lentevreugde toe te geren, maar daarbij aan den oogstijd te denken. In de Haarlem. Ct. komt een advertentie voor van den ln luit. der inf. J. D. A. Rabder te Haarlem, die dezer dagen ia voorbijgegaan voor den kapiteiuarang, door de benoeming van een anderen ln luitenant, wiens naam beneden den zgne op de ranglijst staat. Voor zijn 'eer ea goeden naam deelt hg nu zelf mede wat tot deze achterstelling aanleiding heeft gegeven. Vooraf laat hg gnau een overzicht van zijn ruim 18-jarige loopbaan als officier, waaruit blijkt dat hij dikwjjls met speciale opdrachten belast is geweest en die steeds lot rolkomen tevredenheid van zijn chefs heeft uitgevoerd. O. a. blijkende uit een zeer vleiend getuigenis van dec kolonel Kromhout in 1883. Herhaaldelijk is hg als detachemeDti-commandaut opgetreden en ook toen zjjn verklaringen van bijzondere tevredenheid omtrent hem afgelegd, ook wat de haadhaving van goede orde en krijgstucht betreft Het eenige datHijs zich te verwijten heeft, is het volgendeIn 1884 bracht hij mondeling en officieel bezwaren in over handelingen van zijn bataillonscommandant en kreeg toeu den last wat hg te zeggen had schriftelijk in te dienen. Iu de redactie van zgn bezwaarschrift op 30 Mei 1884 heeft hg toen „ofschoon geheel onwillekeurig" den verdachten eerbied tegenover dieo ohef ge heel uit het oog verloren en werd daardoor roet 14 dagen streng arrest gestraft. Dat hg daartoe kwant, moet, zegt hij, worden toegeschreven aan de overspanning waarin hjj verkeerde, na gedurende 8 maanden op geheel dezelfde wjjze als onder zijn andere chefs, dieast bjj het bstaiilon te hebbeu verricht. Naar aanleiding van deze advertentie ontvangt het Handelsblad het volgende schrijven vac een vroegeren kameraad van luit. Kahder, nl. de heer Broese vau Groenou, oud-offioier der infanterie, thans hontkooper en fabriekant te Haarlem. Mijn voormalige wapenbroeder, dien ik steeds heb geacht als een braaf eu degelijk officier, en nog als zoodanig ken, is waarlijk in zgn opstel wel nederig, met te zeggeu, dat men zgn mededeelitig niet moet be8chonwen als voortvloeiende uit ingenomenheid met zich zelveo. Wanneer men, zooals hij, deu lande bjjna 25 jaren trouw eu eerijjk heeft gediend, en zelfs in verscheidene militaire vakken bijzondere tevredenheidsbetuigingen zijner chefs heeft ontvangen, en dan eindelijk, na wanhopig wachten en nog eens wachten, het tijdstip is genaderd, om voor bevordering tot kapiteinsrahg in aanmerking te komen, dan noem ik het onverant woordelijk van het legerbestuur, om zoo iemaud te passeeren voor eeu feit, waarvoor de straf reeds is ondergaan. De luit. Rahder erkent zelf iu eea bezwaarsohrift, schoon onwillekeurig, den noodigen eerbied voor. zijn chef uit het oog te hebben verloren, waarvoor hem dan ook waarlijk den niet geringeu straf van 14 dagen streng arrest ia opgelegd geworden. De aan leiding tot die oneerbiedigheid is mij niet bekeud, en begeer ik ook niet te kenneo, maar wel weet ik dat bg een officier van zgn karakter het vuur wel na aau de schenen moet hebbeu gelegen, om zich zoo'a oneerbiedige uildrnkking te laten ontvallen. Ik weet, en velen in het leger met mij, dat wanDeer men eindeloos op promotie beeft moeten wachten, terwijl collegae van gelijke dieusijaren bij andere wapena en bij bet Indische leger reeds hoofd officier zgn, dat dan die bevordering op zichzelvc, evenmin als de geringe trsktemenls-verhooging, eenige bekoorlijkheid meer oplevert, maar toch wil men niet gepasseerd worden, omdat men dan in zgn eer wort aangetast. Welnu, m|jn opstel dient alleen om de eer van mijn voormaligen kameraad op ta houden. Moge ik hiertoe hebben medegewerkt, dan acht ik mjja pogen ruimschoots beloond, en zeg ik n, geachte redacteur, dank, voor de opname dezer regelen. Naar het Vaderland bericht, ia luit. Rahder, tot straf voor het plaatsen van bovengenoemde advertentie, door den Minister van Oorlog 14 dagen atreng arrest opgelegd. Uit bet Duitache plaatsje Meckeaheim wordt ver teld, dat de vrouwen er sedert eenigen tgd sterk over het spoorloos verdwijnen van kindergoed van de bleek velden te klagen hadden. Men kon den dader maar niet op het spoor komen en verdiepte zieh in gissingen, toen eeusklaps een zeer hooggeplaatste van bet dorp op heterdaad als de dief betrapt werd. Op zekeren dag zag men namelijk met groote ver bazing den ooievaar van het dorp met ontfutselde stukken linnengoed op zijn nest vliegen. Een on middellijk tegen Langpoot ingesteld onderzoek en eene onvermijdelijke huiszoeking brachten aan bet lioht,dat de gestolen voorwerpen door den dief waren gebrnikt om zgne harde legerstede in het nest tot eene zachte te maken. „Wellicht ook heeft de, eiber de kindergarderobe noodig gehad in het belang van de jonggeboren kleintjes die hg den menschen aan huis bezorgt. Een vriend van den vrede heeft de volgende be rekening gemaakt: De Krimoorlog heeft aan Enge land 100 millioen pand sterling gekost. Voor dit zelfde geld bad men het land kunnen veraebaffen: zes museums voor fraaie kunsten, 20 seholen, 200 open bare tuinen met gymnastiekplaatsen; 200 parken; 200 scholen voor mechanica, 200 bibliothekeo; 500 clubs voor werklieden met gaarkeukens; 200 badin richtingen; 20 weeshuizen, 10 blindeu-institnten; 20 hospitalen voor ooglijden, 10 scholen voor doofstommen; 20 hospices, 20 hospitalen; 40 hospitalen voor teringlij ders, 100 voor zeelieden: 30 voor herstellende zieken; 20 zeebad-inrichtingen; 50 gestichten voor ontslagen gevangenen; 20 verbeterhuizen; daisend visscbers- booten, duizend netten, duizend reddiugbooteo. Daarenboven zon men de landverhuizing van 100,000 handwerkslui en landlieden hebben kunnen bevorderen; huizen gebouwd met tuintje, voor 100,000 werklieden of arme weduwen; een jnarlijksch pensioen van 125 verzekerd aan 25,000 arme zielen en ten slotte zou toen 10,000 kleine boerderijen, ieder met 10 bunders grond, hebben kunnen inriehteD. Dit alles zou men hebbeu knnnen doen met het geld, dat de Krimoorlog kostte, en nog oneindig meer zon een Engelech-Russische oorlog nn eischen. Ongelukkig hebben deze berekeningen, die door haar stellige kracht ieder zouden moeten overtuigen, een onorerwinnelgken vijand; ul. de eigenliefde van twee natiën. Het W. v. h. R. dat zich bezwaarlijk een ijzing wekkender strafgeding kan voorstellen dan dat, wat in de afgelcopen week tegen de Leidsebe giftmengster werd gevoerd, is van oordeel, dat ook na de gehouden debatten dit de moeilijke, schier ondoorgrondelijke vraag blijft wie is deze vrouw, die zieh schijnbaar voor enkele misdrijven had te verantwoorden, maar die ran eene reeks van misdrijven verdacht werd, voor wie niets heilig scheen, voor wie geen leeftijd verschil maakte, voor wie het voldoende was, dat zij met een ander mensoh ia aanraking kwam, om dezen door vergif nil den weg te ruimen P Eeu misdadigster of een krankzinnige Volgens den proeurenr-generaal was zij ongetwijfeld het eerste, en was van dit ellendig weten geldbejag het eenig motief. De omvang harer misdrijven was grooter dao die van de meeste mitdsdigers. In het wezen der zaak eohter verschilde zij niet, wat mis- dadigen wil betreft, ran ieder auder. Volgens den verdediger moesten de feiten in een ander licht worden beschouwd. Was deze vrouw wel toerekenbaar voor bare handelingen P Het eerste gedeelte van het pleidooi soheen eene acte van beschuldiging. De bedoeling was duidelijk. De ver dediger teekende ons de figuur der beschuldigde, niet zooals de aotp van beschuldiging, maar zooala de iastructie ons die doet kennen. Uit de feiten zelve, uit de omstandigheden, waaarvau zij vergezeld gingen, uit de wootden, die de beschuldigde tgdena bet plegen der misdrijven zieh bad laten ontvallen, uit het gemis van iedere uiting van mensehelijk gevoel leidde de pleiter af, dat zioh op de bank der beschuldigden een wezen bevond, dat niets* anders dan eene „psychische anomalie" „nne eireur de ta 1 nature", kon genoemd worden. Met een beroep op eeu aantal psychiatren trachtte hij aan te toonen, 1 dat deze vrouw aan eene zieltziekte leed, dat hare herzenen zieh in een zbnormalen toeztand bevonden, en dat de afwijkingen in deu normalen physieken toeztand de afwijkingen van den wil verklaarden. „Aan welke zijde ia bier de waarheid vraagt het W. v. h. R. „Wg hebben dit niet te onderzoeken. Het hof zal dit moeten bealiaaen, en Vrij dag zullen wg die beslissing vernemen. De deskun digen hebben eenparig de krankzinnigheid gelooeheod, maar ook deskondigeo knnnen zieh vergissen. Kan die behoefte, die aandrang om telkens en telkens, het meest nog aau bloedverwanten, gif toe te dienen, niet evenzeer duiden op eene ziekelijke gemoedstem ming als op een boosaardigen wilP Twijfel daeraan blijft mogelijk, omdat niemand met volle zekerheid in het gemoed van een ander kan lezen, omdat nie mand ons die vrouw vau hare eerste jengd heeft ge schetst, en wij het kwaad niet oit kleine oorzaken hebben zien ontkiemen en zich ontwikkelen. „Als wjj deze opmerkingen maken, is het volstrekt niet, omdat wg zonden willen beweren, dat de des kundigen verkeerd hebben geoordeeld. Misschien, waarschijnlijk zelfs, hebben zij zeer jnist geoordeeld. Msar wg maken die opmerkiug om eene andere reden. Zij is deze, dat reeds het verschil over de toerekenbaarheid bewijst, hoe goed het is, dat de doodstraf bg ons te lande is afgeschaft. Evenmin als de doodstraf de misdadigehandelingen, die uit drift en wraakzucht voortvloeien, zon knnnen voor komen, evenmin zon zij, in een geval als dit, den twijfel kanoen wegnemen, of het recht zou knnnen gedoagen, dergelijke menschelijke anomalieën ter dood te brengen. In de zaak van Hélèoe Jégado werd de vraag gesteld mag men op deze afwijking der natuur wel het doodvonnis voltrek ken P Alleen om die reden werd de nitspraak blijkbaar aarzelend gewezen. Het gemis der dood straf maakt de taak van oneen strafrechter minder moeielijk. Zijn geweten wordt thans niet belast met de pijnigende vraag, of men mag ter dood brengen, wat gehandeld kan hebben door eene onbe wuste, ziekelijke natnnrdrift." Meu behoeft niet meer ran den eenen dag op den anderen te vragen, of bet oorlog is, of vrede, want uit alles blykt, dat de onderhandelingen tusschen Engeland en Rnslaud worden voortgezet en nog geruimen tijd kunnen duren. Niet de regeling van de Afghaansche grens self is het dreigende punt, men soa soo zeggen, dat de beide Mogend- heden ft daarover wel eens sollen worden maar het beruchte gevecht, en daarover wil Gladstone eerst de mondelinge inlichtingen afwachten van Lutnsdens afgezant. Algemeen wordt er geloof gehecht aan de mede- deeling van den Petersburger oorrespondent der Time», dat de Britscbe Regeering aan de Russische heeft voorgesteld, de vraag, of generaal Komaroffs handelwijze al dan niet behoort gewraakt te wordeu aan een onafhankelijk scheidsgerecht te ontwerpen. Een oorrespondent van de Daily Telegraph wist zelfs te berichten, dat Rusland zijne toestemming zou willeu geven tot eene byzoudere, gemengde conferentie, om een grondig onderzoek in te stellen naar den oorsprong der berichten van Komaroff en van Lurosden, en om zoo mogelijk uit te maken, welke van die offioieren er schuldig is aan het verdraaien van de waarheid. Iodien nu bet bericht in de Time» juist is, dan dan zal er veel afhangen van den vorm, in welken het bedoelde voorstel aan Rusland wordt gedaan. Allereerst toch zal bet noodig ijjn, dat niet sleohts de waarheidsliefde van generaal Komaroff, maar ook die van Sir Peter Lumsden en kapitein Yate aan eenen toets worde onderworpen. En ook dan nog zal een ondersoek naar de eigenlyke aanleiding tot en den waren loop van eene oorlogsdaad, als die te Pendjdeb, op groote praotische moeilijkheden stuiten. Intusaohen meent de Pall Mall Gazette dat, bij zulk eene wending van de zaak, er van oorlog althans geen sprake zou kunnen zijn. *Men kan', zegt dit blad, /fniet oorlog gaan voeren om eene natie te dwingen het gedrag harer officieren in het veld te onderwerpen aan het oordeel van eenen vreemdeling. Zonder slag of stoot, zonder moeite, heeft de En- gelsche regeering hare kredietaanvrage van 11,000,000 p. st. in het Lagerhuis er door gekregen de grootste kredietaanvrage sinds de dagen van den Krim-oorlog. Deze gemakkelijke zegepraal dankt zij den heer Gladstone, die eene zijner redevoeringen in ouden trant ten beste gaf overtuigend, weg- sleepend, beslissend. Wat men ook moge aanmerken op den inhoud 4ezer glinsterende en kluisterende im provisatie in den vorm was zy een meesterstuk, deu redenaar waardig, een sieraad in de jaarboeken der parlementaire welsprekendheid. Het was onder karen invloed, dat de Volksvertegenwoordiging terstond de verlangde elf millioen bewilligde, zonder verder beding of bedil. De oritiek van eeneu Northcote en het verzet der radicale partij verstomden. De oude meesier deed voor eene wyl zijnen wil geldeu. Zyne zegepraal was volkomen. De verkiezing op jl. Zondag van drie leden van den Franschen Senaat, ontleende bare belangrijkheid aan het feit, dat in alle drie departementen (Gironde, Basses-Pyrenees en Deux-Sévres) de conservatieven een ernstige poging deden om zetels te winnen, welke echter mislukte, en dat twee hunner candidateo, mannen van naam, de een alt diplomaat, de ander als krygsman, hun land belangryke diensten hebben bewezeu. Te Bordeaux moest hertog Decazes, oud minister van buitenlandsche zaken, het onderspit delven voor den republikein Gadus; te Pau gaven de republikeinen aan den heer Planté de voorkeur boven generaal Bourbakite Niort behaalde de repu blikein Bergeron de zege op zijnen conservatieven mededinger Proust de Leray. De monarchale groepen die den ex-minister een plaats in den Senaat dachten te verschaffen, en de vrienden der Prinsen van Or- léaus, die voor den generaal ijverig arbeidden, zijn bitter teleurgesteld. De te Parijs ontvangen berichten nit Tonkin laiden gunstig. De Chineesche regeering geeft eerlyk uit voering aan de vredespreliminairen de ontruiming van Tonkin wordt zonder hinderpalen voortgezet en de Chineesche commissarissen, met bet toezicht hierover belast, bevinden zich te Hanoi. Men denkt dal de onderhandelingen over het sluiten van het definitieve Uactaat weldra geopend zullen worden. Desniettemin neemt de Fransche Regeering alle voorzorgsmaatregelen, voor het geval dat eenige op komende moeilykheid het hervatten van de vijan delijkheden noodig (docht maken. Volgens de Secoio in dezer dagen, bij de benoeming van den Kamerling, in bet college van kardinalen een gewichtige quaestie ter sprake gekomen, namelyk de opvolging in het pausdom. Verschillende kardi nalen zouden als hun gevoelen hebben te kennen gegeven, dat nu de wereldlyke macht vervallen is, de Paus niet langer als Italiaansch vorst beschouwd kan wordendit zou medebrengen de intrekking der bul, waarbij vreemde kardinalen van bet pausdom worden uitgesloten. De groep, die deze meening vertegenwoordigt, bestaat uil voorstanders vau ben, die aan het verlangen van verscheidene mogendheden gehoor geven en dus tot verzoeniog geneigd zyn. Een andere sterkere groep houdt echter vol, dat het verlies der wereldlyke macht niet de hoedanigheid van Italiaansch vorst uitsluit, en bygevolg geen vreemde kardinalen tot het pausdom toegelaten worden De Paus wenschte het vraagstuk niet besproken te hebbeo, doch toen by bespeurde, dat verschillende mogendheden er zich mede bemoeiden, besloot bij het te onderwerpen aan het oordeel eener vergadering van kardinalen, daarvoor opzettelyk bijeengeroepen. tot het oprichten eener spekslagerij in het perceel gelegen aan de Westhaven geteekend B no. 174, kadaster sectie C no. 1277, afwijzeud hebben besohikt. Gouda, 24 April 1885. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN BERGEN IJZENDOORN. De Secretaris, BROUWER. K ENNISGEVING. INRICHTINGEN WELKE GEVAAR. SCHADE OF NADEEL KUNNEN VEROORZAKEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Gouda; Gelet op art. 8 der Wet van den 2n Juni 1875, (Staatsblad no. 95). Doen te weten Dat zy vergunning hebben verleend aan den heer J. Kromhout en zijne rechtverkrijgenden, tot het uitbreiden zijner Brood- en Beschnitbakkery met verplaatsing van den bakkersoven in het perceel gelegen aan de Gonwe geteekend C no. 245, ka daster Sectie D no. 468. Gonda, 24 April 1885. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN BERGEN IJZENDOORN. De Secretaris, BROUWER. Gevonden en aan het bureau tan politie gede pooeerd Ken Kindersokje, twee Melkjukkea, eea Portemoanaie met twee oude eu twee nieuwe een ten, een blauw Schort, een fantaieie Armband, een Emmer, een blikken Botervat, een gouden Vrouwen Halsketting met Medaillonportret en haar en een lederen Sigarenkoker gemonteerd met goud. De twee jukken, emmer en botervat zgn op markt' dag op de Markt blgven staan. MARKTBERICHTEN. Gouda, 30 April 1885. Tarwe' niet driftiger. De beste Zeenwsohe kon 8.25 tot8.75 opbrengen; maar mindere soort en Poldertarwe niet boven ƒ7.a 7.75. Rogge in een doen 6.h 6.50. Gerst tonder hsndel. Haver naar klenr en gewioht 3.80 a 4.50, Mais platte 5.a 6.25; roode 5.76 a f 6. Erwien en boouen alleen bij zeer kleine partijen voor consumptie. Zaden tonder omzet. De veemarkt met goeden aanvoer, de handel in alles traag, vette varkens 22 a 26 et., varkens voor Londen 18 a 20 ets., magere varkens en biggen traag, biggen 0.90 it 1.40 per week, schapen traag te verkoopen. Aangevoerd 78 partgen kaas. Eerste kwaliteit 17 s 19.tweede kwa liteit 15 it 17. Noordbollandsohe f 17 a 24 handel matig. Goeboter ƒ,1.a 1.10 Weiboter 0.80 it 0.90. INRICHTINGEN WELKE GEVAAR, SCHADE OF NADEEL KUNNEN VEROORZAKEN. BU RGEMEESTER en WETHOUDERS van GOUDA, Gelet op art. 8 der -Wel van den 2o Juni 1875, (Staatsblad no. 95). Doen te weten Dat zij op een herhaald verzoek van A. Lagerenberg Burgerlijken Stand. GEHUWD: 29 April. T. de Vos en F. van Loon. L. van der Togt en H. ran Reede. Moordrecht GEBOREN Elizabeth, ouders M. J, ran der Vooren en T. Aulmsn. Johannes, ouders L. Noordegraafen L. E. Verboom. Alida, ouders G. den Balvert en M. Homborg. OVERLEDENW. Ruiterveld, 43 j. GEHUWD: J. Overeyoder en J. F. Exalto. Gouderak: GEBOREN. Marrigje euders, C. W. Kool en W. van de Hee. Wiilemina Cornelia, onders A. den Hoed wed. C. van Vliet. OVERLEDEN. A. van Eyk 80 j. S. Vergeer 54 j. C. Boutestein, 6 j. GEHUWD: S. de Broyn en C. J. van Bnsaelen. ONDEKRROU WD K. Bnijtelaar, 20 jr., en R. van Erk. 21 j. Stolwijk GEBOREN Wiilemina. onders F. van Dam A. den Toom. Elizabeth, onders J. Soet en E. van Zyl. OVERLEDEN K. Verborg, oud 55 j. A. Knoop 16 j. Reeuwijk: GEBOREN t Daniel Joseph, ouders W. Varmei en E. van Elteren. Antje Catherine, onders B. van WeoBveen en E. Schouten. Pieter, ouders H. van Dyk en A. Perdijk. OVERLEDEN. I. Hoefs wed. N. de Brnin 89 j. W. Heij lm. A. Koster 61 j. A. van der Steegt 3 j. C. Eegdeman 2 j. B. Blonk 3 j. GEHUWD. M. C. van Bruchen en A. Hoogendoorn.D. Kroijt en H. de Heer. Haastrecht GEBOREN Anthonia Cornelia, onders M. Vergeer en J. Blom. Petros Josephns, onders A. J. van Znijlen en F, van Dam. OVERLEDEN F. de Brain 4 m. ONDERTROUWD: C. Raaphorst en E. Kloot. VÜSt GEHUWD A. Hofland en A. Komijn. Zevenhuizen GEBOREN Gerarda Wilhelmioa onders H. Paul en D. W. Repke. Schilleman onders W. de Deugd en E. van Vliet. ONDERTROUWD J. 3onoeveld en B. Otterspeer. OVERLEDEN G. Hol, 26 j. H. Boys, 46 j. M. v. Reeuwijk 2 m. H HENDRIK HOUTMAN MARIA CORNELIA CÜIJPERS P Gouda, 1 Mei 1885. Heden overleed tot diepe droefheid van mjj en onze Kinderen en Aanbehnwdkinderen, mijne dierbare Echtgenoote ANTONIA JO HANNA SCHELLING, geboren de Koning, na een langdurig lijden. P. SCHELLING. Gouda, 26 April 1885. Bezoeken kunnen niet worden afgewacht- Algemeene kennisgeving. Fjjne Vestkettingen, Beurzen, Sleutelringen, Sigarendoovers,Tandstokers, Zakkammen, Hand schoenrekkers en verdere alle Heeren-Artikelen, alsmede: Eene groote sorteering Ruches

Goudsche Courant | 1885 | | pagina 2