s 12000 SILO BOSTEL, EAU UEB7EILLEUSE. BEm&mmm, E&CaTEffiüö'lU. 23SS0SB1&, INBOEDEL, HEEEEUDASSEN, Adrianus Johannes LJssblstijn §»g mm Openbare Verkoopingen INBOEDEL, Verscke Aardbeziën Buitenlandse!) Overzicht Kantongerecht te Gouda. REKMSGEE1KG. ADVERTENTIËN. 0VERHEMDËN naar maat. Medicinal- ïabriek'°,etk Tokayer, C. FORTTOT DROOGLEEVER GOUDA, REEUWUR, Havana Uitschot 2Vé ct. per stuk.' Burgerlijken Stand Petroneli.a Cornelia van Leent. sSS Gouda22 April 1885. Receptie: Flnweelen Singel 3 Mei. 15a SCHENK Zoon. Magazijn van Onderkleeding. D. HOOGEN BOOM. Gouda, M. PEETERS Jz. Louis P. WELTER, Westhaven 193. te GOUDA, DETCTXS en ZEXSX1, Handschoenen, Overhemden, Fronts, Boorden, Manchetten enz. Markt S3. G. HOUTMAN. ONTVANGEN bif J. van SONSBEËK Levensverzekering Maatschappij te Stettin, sluit op de meest voordeelige voor waarden alle soorten van LEVENSVERZE KERINGEN, met of zonder aandeel in de winst, alsmede UITZET-VERZEKERINGEN en LIJFRENTEN. H. JAGER. Het adres ran C. Tholens betreffende het bonwen van arbeiderswoningen in het zoogenaamd Paradijs aan de Vogelenzang. De benoeming van een Lid in de Commissie van administratie over de Stedelijke Beleenbank. Gel\jk men weet is indertijd door den Gemeenteraad bepaald, als voorwaarde der Concessie der Goudsehe Waterleiding dat de hoeveelheid van 15 milligram Kaliumpermanganaat voor 1 liter water ter oxydatie der organische stoffen niet raag overschreden worden. Door de Scheikundige sectie der openbare Gezond heidscommissie alhier wordt bet water geregeld onderzocht en door deze Commissie zullen wy voortaan iedere maand in de gelegenheid worden gesteld, het resultaat van dat onderzoek te pnbliceeren. De Goudsehe ingezetenen zullen hiervan uit den aard der zaak met belangstelling kennis nemen. Onderzoek van het water uit de Goudsehe Water leiding iu de maand April Datum. Verbruikte hoeveelheid Kaliumpermanganaat. Aanmerkingen. 2 April 14 Milligram Goed. 9 April 13 Milligram Zeer goed. 16 April 13 Milligram Zeer goed. 24 April 11 Milligram Zeer goed. Naar »g vernemen heeft de Kamer van Koophandel en Fabrieken alhier besloten een adres aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal te zenden, ter aanbeveling eener tramverbinding tusschen Gouda en Schoonhoven. Gisteren avond omstreeks half negen ontstond een begin van brand in een stapel bezems, liggende op den wal aan de Vest voor het Stoom booten veer. Door het flinke optreden der heeren A. E. Steensma en A. C. Cosijn, die door nog een paar anderen geholpeu, zioh met emmers gewapend in eene tfiine boot begaven, mocht het gelukken spoedig den voortgang te stuiten, hetgeen zeer gelukkig was aangezien onder of naast dien hoop lichte 'brand stof een vat met terpentijn lag. Er is grond om te vermoeden dat deze brand is ontstaan door het wegwerpen van een nog brandende lucifer, by het aansteken van den daar aanwezigen gaslantaarn. Heden morgen werd in het gebouw Arti-Legi al hier aanbesteed het aanbrengen van eene leiding voor drinkwater en brandkranen in de kazernegebouwen te Gouda; minste inschrijver was B. Mullaart alhier voor 1315. Op Vrydag 8 Mei a. s. zal door het Dijkscollege van de Krimpenerwaard te Stolwijkersluis de aan besteding plaats hebben van het gewone onderhoud der dykskruinen van het onderbonden en begrinden der binnenwegen en van het onderhoud der dijks- raagazijnen, dijksgereedschappen, peilschaalkasten ec peilschalen alles voor den tijd van 2 jaren. Tot hoofdingeland-plaatsvervanger van de Krim penerwaard is herkozen de heer P. P. Stuurman te Ammerstol. Het dienstmeisje dat door den kantonrechter te Schoonhoven verleden week tot een geldboete van 1 of een dag gevangenisstraf werd veroordeeld omdat ty drie krijgslieden, welke baar kwetsende woorden toevoegden, met een emmertje water een gedeeltelyk nat pak bezorgd had, ontving van vyf onbekende Rotterdamsche bewonderaars een postwissel van vyf gulden, ter bestrijding van de onkosten die haar gedrag tengevolge heeft gehad. Een alleraar digste briefkaart strekte dezen postwissel ten geleide. Spoed I Een brief, met dnidelyk adres, dezer dagen van Haastrecht naar Polsbroek verzonden, bereikte den geadresseerden na een tijdsverloop van twee en een hal ven dag De brief was voorzien van de volgende postmerken Haastrecht Schoonhoven, Lopik, IJselstein, Benschop en nog eens Schoonhoven. De afstand van Haastrecht naar Polsbroek wordt, zoo men weet, op anderhalf uur gerekend. SchoonhCt.) De Leidsche giftmengster Maria Catbarina Zwa nenburg, huisvrouw van Johannes van der Linden, is gisteren door het gerechtshof te 's Gravenhage veroordeeld tot levenslange tuchthuisstraf. Onder het uitspreken van het arrest kreeg zy een zenuwtoeval, waardoor de zitting eenige oogenblikken moest geschorst wordeu. Door de Rotterdamsche vereeniging Vergunning Was Donderdag te Utrecht eene vergadering belegd, waartoe alle leden bestuurders der hier te lande tx staande vereenigingen van dien naam waren uitge- noodigd. Aan die oproeping was gehoor gegeven door Amsterdam, Gonda, Zwolle en Utrecht. Er werden verscheidene adressen voorgelezen, wnke aan de Regeering waren ingezonden, waarin op de onbillykheid der Drankwet gewezen werd, alsmede eeu door den burgemeester van Rotterdam iu de Eerste Kamer gehouden redevoering, waarin hy op verschillende dier onbillijkheden wijst. Na vele be sprekingen werd door den Heer Muski, van Rotter dam, het volgende besluit voorgesteld en aangenomen. „De vergadering van kleinhandelaren in sterken drank in Nederland, vergaderd te Utreoht 30 April 1885, is van gevoelen dat het noodzakelijk is eene Commissie te benoemen, bestaande uit de voorzit ters eu secretarissen der verschillende vereenigingen „Vergunning" om al die stappen te doen, die nood zakelijk blijken te zyn voor het belang van alle houders vau /Vergunning", iu den lande, en daarbij ook uit te noodigen den voorzitter en secretaris van //Onderling Belang", te 's-Gravenhage." D rechtbank te Leeuwarden heeft vonnis gewezen in het geding van dr. Masoin, hoogleeraar te Leuven, tegen dr. Bruiiisma o. s. als redacteur eu uitgever van het Maaudblad tegen de kwakzalverij, betreffende een eisch tot 5000 a 10,000 schadevergoeding wegens een in dat maandblad opgenomen artikel, waarin de wetenschap en de lijders aan suikertering gewaarschuwd worden tegen eischer, die, als een kwakzalver, beweert een middel tegen die ziekte te hebben, hetwelk hij geheim houdt. De rechtbank oordeelde, dat sommige zinsneden in bedoeld artikel op zich zelve wel beleedigend zijn, maar dat de gedaagden alleen het doel hebben om het publiek te waarschuwen en om te strijden tegen eene maatschappelijke kwaal, doch niet om eischer te beleedigen, dien zy persoonlijk niet kennen, zoodat zy geen bedoeling hadden om te beleedigen, en alleen critiek, zij het ook eene scherpe, hebben geleverd. Mitsdien heeft de rechtbank aan eischer zijn eisch ontzegd en hem veroordeeld in de kosten des gedings. Het feest van het zeventigjarig bestaan der Mili taire Willemsorde te Huge werd Woensdagavond ingeleid door een voordracht in „Diligentia", ge houden door den gepensioneerden kolonel Verstege, over de geschiedenis der stichting van de orde. De opbrengst der entréeprijzen kwam ten goede van de Koniuklyke Vereeniging //Het eereteekeu voor belangrijke krijgsverrichtingen". Hy teekende, na eerst te hebben aangegeven waarom hij was opgetreden, in bezielde taal de geschiedenis van de stichting der Militaire Willemsorde. Spr. betreurde het, dat haar statuten niet werden nage leefd, want daardoór werd haar werking verlamd, in elk geval minder gezegend gemaakt. Aan de nagedachtenis van Koning Willem I, den stichter eu eersten Grootmeester der orde, van Koniug Wil lem II eu Prins Frederik bracht spr. de warmste hulde. Zeer uitlokkend teekende bij de historie der ridderorden in 't algemeen, die van de Militaire orden in 't bizonder en legde grooten nadruk op de beteekenis van de militaire onderscheidingen, als mid delen tot het aankweeken van den moed, ook voor 't handhaven der nationale zelfstandigheid onmisbaar. Over 't wezen van den moed bracht spr. zeer wijs- geerige opmerkingen in 't midden. Spreker eindigde zijn studie zoo toch mocht zijn inleidend feestwoord wel heeten met het roemen van de heldenfeiten sedert 1813 hier en in Indie door leger en vloot verricht en met het uiten der meest vaderlandslievende gevoelens omtrent bet stam huis van Oranje. De voorzitter van de vereeniging: //Het eereteeken voor belangrijke krijgsverrichtingen," de heer Reedijk, betuigde na het eindigen der voordracht aan den waardigen spreker den innigsteu dank, voor 't bezielend woord en voor de poging door hem gedaan, om de kas der gemelde vereeniging ten bate van weduwen en weezen te versterkeii. Kolonel Verstege beklaagde zich iu zyn antwoord aan Reedijk niet ten onrechte over het gebrek aan belangstelling by ons volk in de militaire eer en glorie van leger en vloot. In de lokalen van den Zoölogischen tuin had Donderdagmiddag de reünie plaats van de ridders beoeden den rang van officier. Feestelijk werden zij daar ontvangen. De eerewijn ging rond en met kameraadschappelijke hartelijkheid begroetten de oud strijders of nog dienende militairen elkander. De stemming was hoogst opwekkend. De heer E. B. Kielstra, oud-hoofdofficier van het Indisch leger, lid van de Tweede Kamer der Sta ten-Generaal, hield een feestrede, waarin hy wees op het gewicht eu de beteekenis van de Militaire Willemsorde en van haar beroemd devies: voor Moed, Beleid en Trouw. W«t Koning Willem I zich in 1815 voorgesteld, wat zoo menigeen zioh als voor beeld gesteld heeft, was voor velen tot waarheid geworden. De dagen van 1830-32 waren dagen van toewijding, trouw eu zelfopoffering. Eu later, in het verre Oosten, in Atjeh vooral, heeft onze krygshistorie schitterende bladzijden toegevoegd aan debladzijden waarop ware krijgsroem staat opgeteekend. Hobein en Ruyfrok van 18301882 moeht de spreker nog onder de hier aanwezigen begroeten, en bij de herdenking van de heldenfeiten van Atjeh noemde hij de adjndantonderofficier Van Bredero, zinspeelde bij op den gewezen sergeant der artillerie J. B. de Haas, vermeldde hy den ziekenoppasser Geelen, sergeant Ryser, den sergeant der mariniers F. A. van Bijlevelt en den soldaat Sohuller. Met een bede dat het allen gegeven mocht zyn het eermetaal, die „adelbrief" nog vele jaren met eere te dragen, ook als voorbeeld voor het volgend geslacht, eindigde de spreker zyn indrukwekkende rede en allen ont boezemden daarop hun gevoelen in een driewerf her haald; //Leve de Koning!" De feestvierenden trokken nu in onderstaande volgorde naar de zaal in het //Hotel Maassen", waar de feestdiseh was aangeriehtpiket huzaren, muziek jagers, een peloton grenadiers, de Koninklyke Ver eeniging Het Eereteeken met banier, schnttery-muziek, de feestvierende ridders, een peloton jagers, een piket huzaren. De oud-loit. A. Broese van Groenou schrijft aan de redaotie van het Handelsblad het volgende Mag ik u nog eenmaal een plaatsje verzoeken in zake den lnit. Rahder. Heden ontving ik een telegram oit Den Haag van een der groote bladen, mij meldende, dat luitenant Rahder wegens zijne mededeelingen in de Haarl. Ct. is gestraft wederom met 14 dageu streng arrest. Ik vraag aan bet Nederlandsche volk en speciaal aan het legerIs dit een feit waarvoor gestraft moet worden P Wat bevatten die mededeelingen anders, dan een beschrijving van verschillende zelfstandige detacheeringen en andere diensten, die ten genoege van betrokken chefs door hem verricht zijn P Ook zijn tekortkomingen maakt hy openbaar en het feit dat hy zijn oonduite-staat niet heeft behoeven te tee kenen (een bewijs dat daarop geen tekortkomingen voorkomen). Wanneer het openbaar maken van dergelyke zaken, hetgeen hy beeft gedaau om zijn eer en goeden naam op te houden, tegenover zijn vele vrienden, wanneer dat strafbaar is, dao wordt aan het leger een der eerste burgerschapsrechten ontbonden. Een ieder kan nu tevens oordeelen, hoe groot de oneerbiedigheid moet geweest zyn, waarvoor hem de eerste maal een gelijke straf is gegeven want de hoegrootheid van de straffen moet overeenkomen met de hoegrootheid van de begane feiten. In rayn vorig schryven heb ik uit onwetendheid een abuis gemaakt, waar ik zeide dat het „passeeren" ten gevolge van de ondergane straf had plaats ge had bij nadere informaties blijkt my, dat de reden heetgebrek aan tact om met minderen om te gaan. Nu is het mij duidelijk, waarom de luit. Rahder een opsomming geeft van zijne verschillende werk kringen, waarin hy zelfstandig heeft moeten optre den. Ik vermeen, dat het nu voor een ieder duidelijk is, dat hier weder in bet leger eene onbillykheid is begaan (hetgeen in den laatsten tijd herhaaldelyk is voorgekomen)vreesden velen zijner kameraden niet eene dito behandeling, geloof mij, te zouden me gaarne bijvallen. Denk nu niet, waarde lezer, dat ik my voorstel, dat door myn toedoen het gepleegde onrecht zal worden hersteld neen, zeer zeker wordt de luitenant Rahder in minder dan geen tyd, hetzij goedschiks, hetzij kwaadschiks, verder volledig afgemaakt. Ik eindig met te hopen, dat zijn vrienden evenals ik, in 't vervolg met evenveel achting den lsten luitenant J. D. A. Rahder de hand zullen drukken, alsof zijne benoeming werkelyk had plaats gehad. De stand van het Engelsoh-Russische geschil blijft alzoo dezelfde. Maandag wordt het Russische antwoord te Londen verwacht. Er is geen enkele reden om róor dien tyd belangrijke tijdingen te verwachten. Zooals wij reeds opmerkten hebben de wapeningen van Rusland op zichzelf niets verontrustends Engeland en Rusland doen in dat opzicht precies hetzelfde. Vermoedelijk zal het overzicht over de begrooting, in het Lagerhuis ingediend, de Eogelscheu nog meer afkoelen komt ongeveer 15 millioen pd. st. te kort, en dat moet het nog oorlog worden Engeland is rijk, 't is waar, maar ryke lieden scheiden niet gaarne van hun geld en de verhooging van de belastingen zal te zwaarder vallen, omdat de handel kwynten nie mand nog kan zeggen, wanneer de crisis over zal zyn. Met betrekking tot de houding van Turkye in het Engelsch-Rossisoh conflct wordt in een Londensche dépêche bericht, dat de Porte nog geen definitief besluit genomen heeft, doch in een Weener telegram verzekerd, dat zij een stipte onzydigheid in acht zal nemen. Beide tydingen zyn ontvangen by het Berli ner Tageblattt waaraan voorts nit Weenen is medege deeld dat de sultan aan 5 ambtenaren by bet Russische departement vau buitenlandsohe zaken hooge ridder orden geschonken heeft, betgeen in de gegeven omstandigheden zeer de aandacht trekt. Volgens berichten van de //Daily News uit Soeakim, beginnen de Soedaneezen weder meer bedrijvigheid te toonen. Zij bestoken het kamp te Otao, snijden de telegraaflijnen af, en hebben verleden Maaudag- nacht een deel der rails van den woestyuspoorweg (tusschen Handoeb en Soeakim) opgebroken. Het bezoek van den prins en de prinses van Wales is onder gelukkige omstandigheden afgeloopen. Hun laatst verblijf van eeuigen duur hielden zij op Baron's Court, een landgoed van den hertog van Aberoorn, voormalig onder-koning van Ierland. Van daar begaveu zy zich naar Carrickfergns, over Omagh, Dnngannon en Cookstown. Te Omagh trachtten een honderdtal boeren, met zwarte vlaggen, eene vijan delijke demonstratie te maken, doch de aanleg mis lukte volkomen, en de goedgezinde bevolking dreef den troep uiteen. In zyne afscheidsrede te Carriok- fergus, waar hy by de plechtige opening van twee nieuwe los- en laadplaatsen tegenwoordig was, gaf de Prins zyne hoop te kennen, dat de Iersche bevolking meer en meer de voordeeleu der con stitutie zou leeren waardeeren, als het beste middel om den invloed te keeren van hen, die er slechts op uit zyn om onrust te zaaien. De heer Sadi-Carnot, Frankryks minister van financiën, heeft aan den heer Jules Roche, voorzitter der begrootingsooramissie nit de Kamer van Afge vaardigden, verklaard, dat hy tegen een leeningen tegen elke nieuwe belasting is, maar overigens het door zyn ambtsvoorganger Tirard ontworpen butget, eenigszins gewijzigd, aanneemt. Bij de behandeling van het hoofdstak „Landbouw" werd o. a. het stich ten eener agronomisohe school voorgesteld; doch de commissie oordeelde, dat, indien zulk een inrichting moet lot stand komen, het initiatief daartoe behoort uit te gaan van de Regeering. De Pruisische Minister van Financiën heeft m den Landdag verklaard, dat de Regeeriug niet voornemens is tot wederindiening van het wetsvoorstel betreffende het tabaksmonopolie. Ia sommige kringen is men van meening dat de Regeering dit heeft gezegd om op de aanstaande verkiezingen te werken. Uit Berlijn wordt bericht, dat de Duitscbe regee ring zich tot zéven Hamburgscbe eu twee Bremer firma's heeft gewend, om ter verkrygiug der Duit iche subsidie voor de stoomvaartlijnen in te schryven De beslissing zal 15 Mei gencmen worden. De regeering heeft van het, plan afgezien naar de twee lijnen afzonderlijk te laten dingenfij wil de gehesle onderneming in éen hand zien. Terechtzitting ven Woensdag 29 April 1886. Kantonrechter: Mr. J. H. tan MIEROP. Ambtenaar ran het Openbaar Ministerie: Mr. W. C. A. SCHOLTEN. te Rotterdam. VEROORDEELD M. J., jongen te Zerenhnizen, tot 2 boelen ran gulden of 2 dagen wegens jsgen in den Zuid piaspolder onder Waddinxreen zonder jachtacte en touder schriftelijke vergunning ran den eigenaar of rechthebbende ran het jachtveld W. r. L. en J. r. d. W., visschera te Gonda, ieder tot 2 boeten van 6 gulden of 4 dagen wegens visschen met schakels in eens anders visoh water onder Reeuwgk zonder sehriflelgke vergunning van den eigenaar of reohthebbende, terwijl de mazen van één der achakels te klein waren T. v. H. en C. O., vissoheri te Reeuwgk, ieder tot 3 gulden of 1 dag wegena vissollen met schakels in eens anders vischwater onder Reeuwgk zonder schrifte lijke vergunning van den eigenaar of rechthebbende L. v. d. K., arbeider te Gonda, tot 3 golden of 1 dag wegene vieschen met schakels in eena anders vischwater in den Oostpolder onder Gouda, zonder schriftelijke vergunning van den eigenaar of recht hebbende W. de Z., koopmao te Gonda, tot 2 boelen van 1 galden of 2 dagen wegens belemmeren van den weg op de Markt te Gonda, met xjjn wagen met bokking, en niet ontniddeljjk wegruimen van die wagen op bevel van een agent van politie W. B., koopman te Waddioxvebo, tot 1 golden of 1 dag wegena te Gonda rijden met een kar beepaunen met een hond die niet wat voorzien ran een muilkorf A. V,. koopman te Zevenhuizen, tot 3 golden én 1 gulden of 2 dagen wegens te Gouda rijden met eeu kar beapannen met twee honden die niet waren voorzien van muilkorven en zitten op die kar C. Z., koopman in melk te Gouda, tot 1 galden of 1 dag wegens wateren buiten eenen openbaren water bak legen eenen boom op de Weathareu te Gonda VRIJGESPROKEN A. B., werkvrouw te Gouda, van de aanklacht vnilnit in het water te Gonda te hebben geworpen (Niet overtnigend bewezen, dat het werkelgk vuilnis is geweest, hetwelk door de beklaagde in het crater is geworpen.) BURGEMEESTER en WETHOUDERS ran de Gemeente GOUDA, Gezien Art. 228 der Wet von den 29slen Jung 1851 StaaltUad no, 86), regelende de samenstelling, iorigting en bevoegdheid der Gemeentebesturen. Brengen ter kennis van de Ingezeteueo, dat de termijnen voor de vordering ten laste van het Rjjk, bij de Wet bepaald of te bepalen, op die ten laste der Gemeente van toepassing zijn, en dat mitsdien alle zoodanige vorderingen over den dienst van 1884 vtfór of uiterlijk op xlea 3Oaten Jung aanstaande be hooren te wordeu ingediend. Gouda, 1 Mei 1885. Burgemeester en Wethouders voornoemd VAN BERGEN 1JZENDOORN De Secretaris, BROUWER. GEBOREN1 Mei. Francises., ouders F. Oegiendorpher en D.' van Kernebeek. OVERLEDEN 80 April. A. J. Smit, 8. m. 1 Mei. S. Nykiel, 4 j, 5 m. ONDERTROUWD: 1 Mei. J. M. Groenendaal, 58 j. en J. Pouw, 81 j. C. van Nidek, 80 j. en E.G. van Harten, 89 j. H. Houtman, 61 j. en M. C. Cuypers, 44 j. *1* Ondertrouwd Voorspoedig bevallen vau een Zoon, J. C. HIJDELAAR— Gorinchem, 30 April 1885. Kramers. Voor de vele blijken van belangstelling betoond bij bet overlijden van onzen dierbaren Vader, dén Heer P. van der GEEST, betuigt de familie hun hartelijken dank. Uit aller naam, A. P. van der GEEST, Pastoor, Gouda, 2 Mei 1885. S. O. P. Aan allen, die blijken van belangstelling gegeven hebben bij het overigden van onze ge liefde Moeder, betuigen wg hiermede onzen hartelgken dank. I. A. van der BEN. J. A. van der BEN. Gouda, 2 Mei 1885. Diverse Kwaliteiten. Kenze van Borsten Voorradig met linnen borst a 2.10. Bekende nette afwerking. Gemaakte WITTE GOEDEREN. Ongebleekte en geklenrde Tricot. Borstrokken, Pantalons en Corsetlgfies. KOUSEN, SOKKEN, CORSETTEN enz. Eene der voornaamste Bié'rbrouwergen te Maastricht vraagt een geschikt en solied Persoon als voor GOV DA. Bierhandelaars genieten de voorkeur. Onnoodig zich aan te melden zonder goede getuigschriften. Adres met franco brieven onder letters P. C Boekhandel LEITER-NYPELS, Maastricht. Door directen inkoop uit de kel ders van den Wjjnbergeigenaar Ern. Stein te Erdö-Benye bg Tokay (Hongarije) ben ik in staat den door de grootste au toriteiten scheikundig onder zochten, gegarendeerd echten Tokayer- Wijn tegen billgke prijzen te verkoopen. I De ontledingen van de eerste^ autoriteiten alsmede proeven zgn bij mg te ontbieden. TE KOOP voor den meestbiedende p. m bij partijen van p. m. 300 KILO. Prgsopgave wordt ingewacht aan het Bureau dezer Courant onder No. 1129. Dit wonderbaarlijk Haarkleurmiddel maakt de haren door zgn vettigheid zacht en glan zend en hergeeft het zgn natuurlijken kleur weder. Het is uitsluitend en alleen verkrijgbaar h 1.00 per flacon bjj ten overstaan van den Notaris Op DINSDAG 5 MEI 1885, des morgens te 9 uren, ten sterfhuize van Mej. de Wed. WENNEKES aan de Gouwe, Wijk C No. 98, te van een netten, goed onderhouden waaronder een bizonder fraai Kabinet, Bedden en Beddegoed, gewerkt Gond (waaronder een antiek Gouden Horloge), Zilver en Juweelen. Op DINSDAG 12 MEI 1885, des morgens te 9 uren, aan het Lokaal, Wijk K No. 255, aan de Peperstraat te Gouda, van een grooten bestaande ingoed onderhouden Meubelen en Huisraad, goed gevulde Bedden en Beddegoed, gewerkt Goud (waaronder een fraai Gouden Remontoir met Gouden Vestketting) en Zilver, enzs. Voorts eene groote partjj Pottenbakkers- vormen en Gereedschappen. Op DINSDAG 26 MEI 1885, des morgens te 10 uren, in de herberg van A. TURKEN BURG in het Nieuwe Dorp te van een goed onderhouden staande en liggende in het Nieuwe Dorp aldaar, Wjjk D No. 11, kadaster Sectie B, No. 724, groot 5 Aren. En op dienzelfden dag, onmiddeljjk na den afloop dier verkooping, in het voorschreven Huis, Wijk D, No. 11, van een goed onder houden waaronder 3 Bedden met toebehooren, gewerkt Gond en Zilver, enzs. Nadere inlichtingen geeft bovengenoemde No taris FORTUIJN DROOGLEEVER te Gouda. ONTVANGEN groote sorteering iu alle prijzen nieuwe geurige merken zooals DELICIAS 20.- p. m. LUCRETIA - 25— GLORIA- 25.- PAMPAS30— PATTI 30— EMILIA - 30— SEMIRAMIS - 50.— en nog verdere soorten, waaronder de ECHTE MANILLA SIGAREN a 60— p. m. Prospectussen en alle verdere inlichtingen verkrjjgbaar bjj den Hoofd-Agént voor Gouda en Omstreken Dageljjks te bekomen bg J. RIETVELD, Westhaven en A. RIETVELD, Lange Tiendeweg.

Goudsche Courant | 1885 | | pagina 2