lis i 1'. lil Woensdag 20 Mei. N° 3237. 1885. n. Advertentieblad voor Gouda en Omstreken, Nieuws- en BINNENLAND. i sten age, waar- gen.” ze bekend LOTAGE zal plaats s. en de W uwste hi ST. 1 ekerij el. j P.H.DJ TRA- -iSES iii- FUTE, )ing, ge bljjken het Nota- toUerdam,' liddags otd E ICHTS J Jz. De inzending van advertentiën kan geschieden tot één uur des namiddags van den dag der uitgave GOUDSCHE COURANT •lagen wiens opsporing en aanhou- «ant taanden Vrijdag f an tot het iekamerk. roenendaal De uitgave dezer Courant geschiedt ZONDAG WOENSDAG en VRIJDAG. In de Stad geschiedt de uitgave in den avond van DINSDAG, DONDERDAG en ZATER DAG. De prjjs per drie maanden is 1.25 franco per post 1.50. was het waarborgkapitaal a. door de afdeeling der Nederlandsche mast en Plantkunde te houden reeds ruim volteekend, alle leden in de stad bet licht gebracht T -- raam hadden opge* schoven in de papierwinkel van de Jong in den Keiser* straat, doch daar het ontvreemde »oor hen te weinig waarde had, het daarom hadden weggeworpen. Nog is aan bet licht gekomen, dat de verdachte «en paar bottines droeg, die met meer anderen waren ontvreemd te Schoonhoven. Hij ia heden morgen naar het buis van arrest overgebracht, de berichten omtrent hem zijn zeer ongunstig. De voortvluchtige is genaamd Pieter de Mey, een eerste boef, die herhaalde malen met de Justitie in aanraking is geweest en ding wordt verzocht. bet paard waardoor het rijtuig en paard van den dijk in bet water terecht kwamen. Gelukkig ge raakte het paard onder den tentwagen, eoodat de slide opgB- tingen op het Poort- NDAGeü avonds 6 Bubgebs- en 1881, J. Hen- 4, van 3 la, in 1878 Mr. Tim- st worden, enlNWO- id, bjj J Itchendam.' Naar wij vernemen voor de in September Leiden en Omstreken schappij voor Tuinbouw begonia-tentoonstelling vóórdat de lijst nog aan zelve was aangeboden. Is die tentoonstelling dus nu vooraf reeds finan* cieel geheel gedekt, ook aan belangstelling voor inzendingen schynt bet niet te zullen ontbreken, hetgeen niet te verwonderen is, daar men weet dat die afdeeling gewoon is, wat ze doet, goed aan te vatten, en het bovendien de eerste expositie is, speciaal van planten, die tegenwoordig zoozeer aan de orde zijn, zoodat het natuurlek op den weg lig: van allen die zich er ernstig mede bezig houden, zich bij deze gelegenheid te doen kennen. (Semperv.) Onlangs dreef het Berl. Tageblatl den spot met een bericht waarin verteld werd dat kippen muizen vangen en ze met veel smaak opeten. Zelfs verklaarde de schryver te gelooven dat een zekere kip, waarvan dergelijk heldenfeit verteldd werd, vermoedelijk een canard was geweest. LDAG 23 ur, iretaris. 3. Het scheren en haarsnijden is geen winkel nering dat beroep mag dus worden uitgeoefend in een lokaal met vergunningevenzoo het beroep van kleermaker. 4. Wie goederen ten verkoop voorhanden heeft drijft winkelnering. De omstandigheid dat de sigaren alleen aan drinkers verkocht worden, kan daar* gelaten nog dat dit moeielijk te controleeren is daartegen niets afdoen. Onder deze vlag zouden de tappers ook wel broodjes, koek, kruideniers waren enz. kunnen verkoopen. Een sigaar is geen noodwendig appendix van een borrel. GOUDA, 19 Mei 1885. Voor de eindexamens der H. B. S. in de pro vincie Zuid-Holland hebben zich 63 candidaten aan gemeld en wel6 van de H. B. 8. te Delft, 7 van de H. B. 8. te Dordrecht, 29 van de H. B. 8. te Den Haag, 13 van de H. B. 8. te Botterdam, 5 van de H. B. 8. te Schiedam, 2 van de H. B. 8. te Gouda (waarbij eene dame) en 1 van geen H. B. 8. Onze stadgenoot, de heer H. J. Wennekes, Voorzitter der Goudscbe Volapükaklub, is door Pastoor Schley er gediplomeerd als Volapükatidel. Nauwelijks is bet voorstel van Gedep. Staten tot overbrugging van de Oude Maas aangenomen, of by de verschillende gemeente- en polderbesturen in de Hoekscbe waard is opnieuw een aanvraag om concessie ingekomen voor een stoomtram door het eiland. De aanvrager is de heer A. K. van der Garden alhier. In den nacht van den 16“ op 17 dezer zijn door de politie te Gouda des morgens ten half drie ure aangetroffen op de Bogen, twee aan deze gemeente vreemde manspersonen, waarvan een een gevulden zak droeg, dien hij, de politie ziende, weg wierp en op de vlucht ging de andere die niet zoo vlug was, werd aangehouden en met den gevulden zak naar het bureau van de nachtwacht gebrachtaldaar bleek het dat het schoenen en laarzen waren, die zooals later uitkwam, een half uur te voren waren ontvreemd bij den schoenmaker Robbregts op de Gouwe alhier, door opschuiving van een raam. Een nader onderzoek heeft aan dat diezelfde personen ook een Gisterenmorgen is van de stelling voor een huis op de Oosthaven een der werklieden, de oppas sende timmermansknecht C. Kerper, op straat ge vallen, waarby hij zeer ernstig gewond werd, ten gevolge waarvan by na enkele uren in het Gast huis overleed. AD VERTENTIÊN worden geplaatst van 15 regels a 50 Centen; iedere regel meer 10 Centen. GR00TE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. Bovendien worden alle Advertentien gratis opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD, ’t welk des Maandags verschijnt. Afzonderlijke Nommers VIJF CENTEN. De Minister van Landbouw in Pruisen heeft maatregelen genomen, dat, met het oog op den uitvoer van vee naar Engeland en ce wenschelykheid, om die zoo veel immer mogelijk open te houden, hem en aan de Ministers van binnenlandsche en van buitenlandsche zaken in het vervólg onmiddellijk telegrafisch (en later scbriftelijk) bericht gezonden zal worden, als in den omtrek van de haven van uitvoer eene epizoötie uitbreekt, en dat onverwijld alles daar wordt gedaan en krachtig uitgevoerd, wat kan strekken om de ziekte te keer te gaan. Zaterdag had de algemeene vergadering van aan deelhouders der Eerste Nederlandsche Verzekering- Maatschappij op het leven tegen invaliditeit en ongelukken te Gravenhage plaats. Uit het verslag bleek dat de Maatschappij ook in 1884 weder aan merkelijk is vooruitgegaan. Het aandeelenkapitaal is bijna geheel volgeschreven en het bedrag van ver zekerd kapitaal toont zoowel in de eerste als iu de tweede afdeeling een aanzienlijke vermeerdering aan. De vergadering besloot echter het saldo van 2637 niet uit te keeren aan dividend maar te bestemmen voor extra-afschrijving op de oprichtings kosten. De Maatschappij trof in 1884 een groot verlies door bet overlijden van baren president-oommissaris, den beer jbr. F. G. E. Merkes van Gendt. In zijn plaats werd gekozen mr. J. G. Patijn, burgemeester van Gravenhage, terwijl de heer M. Alting Bösken, directeur der Gorincbsmscbe Bank, als Commissaris herkozen werd. Bij het in deze zitting voortgezet debat omtrent het voórstel-Van Dedem, tot regeling der financiëele verhouding tusschen Indië en Nederland, verklaarden de beeren Mees, Van der Hoeven en Kielstra zich onvoorwaardelyk voor bet ontwerp. De heer Gleichman wilde bevoegdheid geven om 4 millioen vooreerst pro memorie uit te trekken. De beer Van Baar wilde zekerheid hebben dat de 4 millioen werkelijk zouden worden uitbetaald. Nu de algemeene aandacht van het publiek is gevestigd op de kwade practijken, die in den laat- sten tijd met valsohe coupons der Ned. Werkelyke Schuld zijn gepleegd, gaan sommige bedriegers het met uagemaakte coupons van de leening-Amsterdam 1874 beproeven, waarvan reeds een exemplaar aau een winkelier te Amsterdam in handen is gespeeld. De heer Oscar Carré heeft zyn oorspronkelijk voornemen laten varen om met zijn circus de Goudscbe kermis te bezoeken. vier personen uit het rijtuig konden komen. Het ryluig is geheel vernield. Een der zoons heeft zicb erg aan den arm bezeerd, doch de drie overige personen kwamen met den schrik vrij. Men verneemt, dat dr. A. Pierson ontslag heeft genomen als voorzitter en lid van het hoofdbestuur van bet Nederlandsch Tooneelverbond. Aanleiding daartoe gaf hem het openbaar gemaakt voorstel van de afdeeling Botterdam, dat zooals men weet strekt om de Tooneelscbool te reorganiseeren, en wel in een geest, welken het Hoofdbestuur van het Verbond niet is toegedaao. De Voorzitter hul digde steeds het beginsel, dat de schooi voornamelijk bevorderlijk moet zyn aan de algemeene ontwikke ling van aanstaande tooneelspelers. De afd. Botter dam wil haar meer een vakschool doen zijn en in bet onder wy zend personeel veranderingen bren gen, die tot bezuiniging zullen leiden. Tengevolge van de nieuwe bepalingen der Drankwet, die nu alleen den vtrkooper van sterken drank zonder //vergunning* strafbaar stelt (vroeger waren de kooperi mede strafschuldig), is te Ouderkerk a/d. IJsel proces-verbaal tegen een stille kroeg opge maakt. De onderwyzer V. aan eene der openbare scholen te Kalwyk, is gisteren door de rechtbank veroordeeld tot eene maand celstraf eu 8 boete wegens bet toebrengen van slagen aan den aan zijne hoede toevertrouwden leerling d. V., sedert overleden. De rechtbank beschouwde de verwonding als een geheel op zichzelf staand feit. StateQ-Göneraal. Tweede Kamer. Zitting van 18 Mei. Bij het Het circus Sanger en Barnum zal hier ter stede en Zaterdag 2 voorstellingen daags geven en vooraf een groote optocht houden. Zondagmorgen reden de beide zonen van den landbouwer J. de Bidder te Haastrecht met hunne zusters naar de kerk. By de Veerlaan struikelde Op aan haar gerichte vragen geeft de redactie der Gemeente-item de volgende antwoorden betref fende de toepassing der Drankwet 1. De drie voorwaarden van art.. 26 zijn by gecombineerde bedryven van l Mei at dadelijk en onvoorwaardelyk aan de vergunning verbonden. Zoo lang dus de afsluiting niet tot stand is gekomen, moet de verkoop by het glas worden gestaakt. 2. Degenen die drankterkoop en winkelnering gecombineerd uitoefenen, hebben de keuze tot 1 Juli a. s. om hunne vergunning al of niet te laten varen. I

Goudsche Courant | 1885 | | pagina 1