irkt :hg. Zondag 24 9Iei 1885. EUM len. i 24 en 25 niddags van lerden prjjs i ieder toe- 1885. en, i;e\.\isgeil\g. Kantongerecht te Gouda. Bultenlandsch Overzicht Kleinhandel in Sterken Drank. Blmborn i gedeelte tschen de Leiden— iren Kuisen te referen- aan Ed. i een ge- oning by i de vaste naar den Iroekweg. t de leien ngen der i daarbij SN. Keizer-, en andere aanne le.en- snelle droo* VEROORDEELD Burgerlijken Stand. POSTERIJE1T, Moordrecht Gerrit Snaterse, 49 jaar, baanspinner te Moordrecht, ISSIE. (TUUB- te >or den Ge- nkel en in de te Gouda. 2 en 3 zjjn teekeningen arie en aan UH Iffl IIH (HUI IDERS van 3DAG den .wee ure in AAN TE iggen dage- ;s voormid- 1 ure ter verf ter in- toeten den ten 5 ure, 2 dagen Pieter Moleveld, 34 jaar, sjouwerman te Gouda, tot 1gulden of 2 dagen Simon Timbergen, 39 jaar, barbier te Gouda, tot Aanduiding der localiteit. eece te bouwen bo venzaal in het per ceel aan den Klei weg E. no. 96. het klein te mogen ver- Gouda, den 23 Mei 1885. Burgemeester en Wethouders voornoemd. VAN BERGEN IJZENDOORN, De Secretaris, BROUWER. 1883" De BURGEMEESTER van GOUDA, brengt bij deze ter kennis ran de belanghebbenden, dat door den heer Provincialen Inspecteur der Directe Belas tingen enz. te Rotterdam, op den 20 Mei 1885 zijn executoir verklaard t de Kohieren no 11, 12 en 13 voor de belas ting op het personeel, dienst 1884/85 Dat voornoemde Kohieren ter invordering zijn ge steld in handen van den heer Ontvanger, dat ieder daarop voorkomende verplicht is, zynen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen, en dat heden ingaat de termen van DRIE MAANDEN, binnen welke de reclames behooren te worden inge diend. Gouda, den 22 Mei 1885. De Burgemeester voornoemd, VAN BERGEN IJZENDOORN binden. Dit zijn 4e hoofdpunten der nieuwe rege ling, waarvan de Fransche Kamer behoudens enkele wijzigingen bij de eerste lezing haar goedkeuring hechtte. In Duitschland en vooral in Pruisen houdt men zich natuurlijk hoofd zakelijk bezig met Pruiseu’s voorstel betreffende de Brunswijksche erfopvolgings- quaestie. De uitsluiting van den hertog van Cum berland zal zonder twijfel worden aangenomen. Het laatste uurtje der Welfen in Duitschland heeft blijkbaar geslagen, maar, wien de erfenis zal ten deel vallen, is nog niet uitgemaakt. Volgens bel Berl. Tageblatt is het een publiek geheim, dat prins Albrecht van Pruisen, de zoon van prinses Marianna, tot hertog van Bronswijk zal worden benoemd. De Spaansche liberalen hebben bij de gemeente verkiezingen te zeer den invloed ervaren van aan eensluiting om niet weer op dat beginsel terug te komen. Men meldt thans uit Madrid, dat de onderhandelingen worden voortgezet, om tot een definitieve verstandhouding tusschen de linkerzijde en de dynastieke liberalen te geraken. Sagasta en Lopez Dominguez zijn geneigd om de wederzijdsche concession te doen, welke door Moret en Martos warden aangeraden. Het program zal o. a. het algemeen stemrecht omvatten, wat aan de liberale partij de welwillendheid en de medewerking der republikeinen van elke kleur zal verzekeren, zonder dat een openbare coalitie noodzakelijk is. Dezelfde zucht tot toenadering vertoont zich bij de republi- keinscbe groepen, tengevolge der pogingen van Castelar, Margal, Salmeron en zelfs van Ruiz Zorrilla. Terechtzitting van Woensdag 20 Mei 1885. Kantonrechter: Mr. J. H. van MIEROP. Ambtenaar ran bet Openbaar Ministerie: Mr. VV. C. A. SCHOLTEN, te Rotterdam. A. Wegens dronkenschap op den openbaren «eg te Gouda Bartholomeus Stevens, 45 jaar, sjouwerman Gouda, tot 15 gulden of 5 dagen Matlheus Johannes Truyen, 31 jaar, sjouwerman te Gouda, tot 15 gulden of 5 dagen Pieter Karel Adolf Krijnberg, 35 jaar, sigarenmaker te Gouda, tot 3 gulden of 2 dagen Albert Brandt, 34 jaar, sigarenmaker te Gouda, tot 6 'gulden of 3 dagen Adnanus Rietveld, 56 j^tr, timmerman te Gouda, tot 12 gulden of 4 dagen; Cornelia van den Biggelaar, 42 jaar, polderwerker zonder vast verblijf, tot 2 boeten van 1 golden of GEBOREN: 19 Mei. An toon, ouders P. C. A. Krijnberg en J. de Wit. 21. Wilhelmus Bernardus, onders T. Koster en P. Vink. Cornelia Arie, ouders C. Grendel en J. Pente. 22. Eva Christina, onders J. Lek kei kerk en E. C. den Haag. OVERLEDEN 20 Mei. A. Schouten, huisvr. van C. van der Wolf, 77 j. 21. J. H. Veenendaal, 3 m. 22. J. Hoffman, 1 j. lm. W. Bujawal, 3d. W. W. Radder,6 m. ONDERTROUWD 22 Mei. G. W- Kuit, 23 j. en Venemn, 24 j. J. C. Mansvelder, te ’s Gravenhage, en A. Verblaauw, 21 j. J. Zandijk, 30 j. en R. Verboom,51 j. Het Bureau van den Burgerlijken Stand zal op a. s. Maandag (2e Pinksterdag), des voor- middags van 10 tot 12 uur, geopend zijn tot het doen van aangiften van Geboorte en Over leden. tot 10 gulden of 3 dagen. C, Wegens dronkenschap op den op nbaren weg te Reeuw ijk Tennis van Dam, 40 jaar, koopman te Vlist, tot 1 gulden of 1 dag. D. Wegens dronkenschap op den openbaren weg te Zevenhuizen Johannes Adriauus Uilenbroek, 27 jaar, arbeider te Zevenhuizen tot ll/a gulden of 2 dagen Leendert van Tol, 32 jaar, arbeider te Zevenhuizen, tot P/n gulden of 2 dagen. LIJST van brieven enz. geadresseerd aan «on bekenden". Hasen, Amsterdam; mej. Naatje v. d. Grift, Kapelle a/d IJsel; van Galop, Waddingsveen. van het hulpkant. te WADDINGSVEEN. B. Oolnes, Ooltgensplaat. BRIEFKAART. N. Reiziger, (in bouwmaterialen) Leiden. De Directeur van het Postkantoor SIMONS. De Engelsche troepen, die Soeakim verlaten, keeren nog niet naar Engeland terugeen gedeelte gaat naar Kaïro, een gedeelte blijft voorloopig te Alexandria voor anker liggeo. De reden hiervan moet waarschijnlijk allereerst worden gezocht in de oppositie van de Europee.che Mogendheden tegen de Engelsche politiek in Egypte, voornamelijk wat betreft het Suez-kanaal. Met den waarborg voor de leening heeft Engeland toegegeven, dat Egypte ongeveer is eeninternationale bezitting en alle zaken dat land betreffend internationaal moeten worden geregeld. Toch tracht Engeland telkens en hel heeft daar reden en een zeker recht op met bet oog op hetgeen bet voor Egypte heeft opgeolferd, zich enkele prerogatieven te verzekeren. Komt er een permanente internationale commissie voor bet Suez-kanaal, dan voelt Engeland zich belemmerd in den waterweg, die met het oog op de Indische bezittingen van het meeste belang is. Men herinnert zich nog, hoe Engeland de geheele vaart op het Suez-kanaal tijdelijk sloot, toen bet in den strijd tegen Arabi veel oorlogschepen iu het kanaal moest hebben. Waarschijnlijk zijn de bevelen, gisteren aan de Engeliohe troepen gezonden, een wenk aan de Mogendheden, dat Engeland niet alles toegeeft. En toch die Mogendheden weten bij ervaring fe goes), dat Engeland wel dreigt, maar niet bijt, en zij zullen zich dus niet storen aan de nieuwe houding. Ook de onderhandelingen met Rusland komen niet tot een eind en men wil, dat bet bevel ook hiermee in verband steal. Uit Canada komt hel bericht van een overwinning maar een overwinning zonder menschenrooord, alleen door volharding en zweren arbeid in bet strijdperk des .redes bevochten. De Canadian Pacific Railway is gireed, het laatste gedeelte der rails werd in de nabi,heid van Jackfuh Baai gelegd en nu ligt de baan reeds onafgebroken van Halifax in Nieuw Schot land tot de kust van Brilsch Columbia. Daardoor wordt de virbinding tusschen den Atlantisohon Oceaan en de Zuidzie door het Britsche grondge bied tot stand gebracht. Deze verbinding is ook uit een militair oogpunt een nieuwe versterking roor het Britsche rijk, daar nu gemakkelijk troepen kunnen worden gezonden naar Columbia en Vau Couver Eiland. By een oorlog mei Rusland of een andere mogendheid, die sterk is in den grooten Oceaan, is dit niet zonder gewicht, want uit Nova Scotia, een der hoeksteenen, waarop het reusachtige ryk nut, kan nu ook gezorgd worden voor hei westelijk deel, dat tot dusver onbeschermd in Ruslands buurt lag. De Fransche Senaat heeft een wyziging gebracht in de lysistemmingswet, wat tot moeilijkheden met de Kamer aanleiding kan geven. Met 129 tegen 121 stemmen werd bepaald, dat de vreemdelingen niet meetellen by het bevolkingscijfer, dat den grondslag vormt voor het aantal afgevaardigden. De Minister-president Brisson deed te vergeefs zyn best om de verandering tegen te houden. s De Fransche regeering berft bewilligd in het ver lengen met tien dagen van het door China gevraagde uitstel lot ontruiming van het grondgebied ten westen van Hong-Hoa door de Zwarte Vlaggen en het leger van Yuannan. Vermoedelijk zullen de Fransche troepen heden of morgen Thuan Quan, aan de Roode rivier, bezetten. Intusschen hebben zoowel China als Frankrijk hun voordeel gedaan met hetgeen de jongste oorlog leerde. De Chincesen willen de grenzen van het Hemelsohe Rijk mei behulp van Duitsohe officieren tegen eiken aanval bevestigen en de Franschen hebben de vorming ran een koloniaal leger terstond jmel alle kracht doorgezet. Htt ontwerp, voor een paar weken vol-I tot 1 gulden of 1 dag; •“iJ kt: A. v-i. Gerrit van Uunen, 36 jaar, koopman in visch te Gouda, tot 1 gulden of 1 dag Pieter Burger, 23 jaar, steenhouwer te Gouderak, tot */s gulden of 1 dag Amje Stoopendaal, 40 jaar, werkvrouw te Rot terdam, tot 1 gulden of 1 dag Coruelis van Vliet, 27 jaar, mandenmaker te Ben schop, tot 1 gulden of I dag Antonins Hendrikus Johannes Ruigrok, 57 jaar, fineerzager te Utrecht, tot 1 gulden of 1 dag; B. Wegens dronkenschap op den openbaren weg te Moordrecht GEBORENMaria Johanna, ouders P. Kalkman en A. OuWerkerk. Sara, ouders J. de Jong en C. J. Sioos. OVERLEDEN: A. J. van der Vooren, 4 j. 17, gulden of 2 dagen; Petrus Johannes van den Wittenboer, 61 jaar, touwslager te Gonda, tot P/s gulden of 2 dagen Johannes Helleman, 55 jaar, stoelenmatter zonder rast verblyf, tot l‘/s gulden of 2 dagen Johannes den Hertog, 44 jaar, sjouwerman te Gonda, tot 1 gulden of 1 dag Bastiaan van Harken, 59 jaar, zonder beroep te Gouda, tot 1 gulden of 1 dag Gerrit Dortland, 31 jaar, sjouwerman te Gouda, tot 1 gulden of 1 dag Johannes Vendrig, 40 jaar, sigarenmaker te Gouda, tot 1 gulden of 1 dag Jacobus Brenkman, 38 jaar, sjouwerman te Gouda, tooid en bij de Kamer ingediend, is au reeds afge- bandeld en aangenomen. De troepen, bestemd voor de bewaking van Algiers en Tunis, zullen un zoo worden ingeriobt, dat er steeds een gedeelte voor den dienst elders beschikbaar blijft. De inlandsche afdeeling sal aanmerkelijk worden uitgebreid, de af scheiding tusschen de zeesoldaten en de gewone in fanterie wordt opgeheven en de mariniers worden by het koloniale leger ingedeeld. Het koloniale leger zal bestaan uit vrijwilligers, die zich tegen handgeld en schadeloosstelling, als zij den dieust verlaten, tot den krijgsdienst in de koloniën ver- BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Gouda, brengen ingevolge art. 5 der Wet van 28 Augustus 1881 (Staatsblad No. 97) ter openbare kennis dat bij ben is ingekomen van den navolgenden persoon, een verzoekschrift waarbij vergunning wordt gevraagd om in de bij zijn naam vermelde loca liteit sterken drank in koopen, als Naam van den Verzoeker. Adriaan Dam

Goudsche Courant | 1885 | | pagina 1