Openbaar Onderwijs. De Lampe Sepulchre Buitenlantlsch Overzicht Kantongerecht te Gouda. KENMSGEMVG. ADVERTENTIËN. KOEPOKINENTING. 30-Jarige Echtvereeniging VLTaX?*- '1 tUndb,onw' 'oor.'„„yo «u IP. IF. SOOS, oefeningen present moeten zijn, na en d&n gratis maziek maken by liefdadigheids-voorstellingen 09 voor het publiek, en niets genieten dan eene toelage van heeren Officieren der Schutterij, dan kan men niet anders dan hunne ambitie op prijs stellen en den wensob uitspreken, dat men hen wat meer in de gelegenheid stelle, om iets te verdienen. Vereniging tot oefening in den tcapenhandel. De Weerbaarheids-Vereeniging Burgerplicht" verloor in den loop van het jaar seven leden. Drie nieuwe werden aangenomen. Op den 31en December telde zij zeventig leden, achttien begunstigers en twee eereleden. Zij had het verlies te betreuren van haren oprichter en eere-voorzitter, den heer D. W. Wes- terbaao, die in December te 's Gravenhage overleed. Hij bleef ook na ziju vertrek uit deze Gemeente, met warme belangstelling voor den bloei der ver- eeniging vervuld. De naam van Westerbaan, zegt het bestuur, zal door de Vereeniging steeds in eere worden gehouden en in dankbaar aandenken bij de leden blijven voortleven. Het bestuur bestaat uit zeven leden. De volgens den rooster aftredende heeren J. W. Boers en A. van Reedt Dortlaud werden als bestuursleden herkozen. De formatie van het korps is die eener Kompagn ie. Er zijn twee vacante officiersplaatsen. De oefeningen in de behandeling van het geweer werden getrouw bijgewoond. Zij hebben plaats op Woensdag en Vrydagavond in de Gyronastiekschool aan de Spieringstraat, daartoe van Gemeentewege aangewezen, verlicht» en verwarmd. Een sergeant van het alhier garnizoen houdende Bataljon Infanterie is met de leiding dezer oefeningeu belast. Op uitnoodiging van het bestuur hebben achttien leden zich verbonden een cursns te volgen in ;/de Verbandleer", die belangeloos en met de meeste welwillendheid wordt gegeven door den heer E. J. Kühue, officier van gezondheid der tweede klasse, chef van het militaire hospitaal alhier. In dezen cursu9 wordt de heelkunJe onderwezen voor zoover vlie noodig is tot het verleenen van de eerste hulp aan gewonden. Een verbandtasch wordt in gebruik gesteld en zal voortaan by alle schietoefeningen voorhanden zyn. De schietoefeningen hebben weder geregeld plaats <6^ gehad op Zondag vóór den middag, en op Woensdag na 4 uur in den namiddag. De uitkomsten waren zeer bevredigend en 1 er valt steeds vooruitgang waar te nemen. De schietwedstryd op den len en 2en September gehouden, gezamenlijk met de Officiers-vereeniging uit de dienstdoende Schutterij was zeer geanimeerd en liep in de beste orde af. Aan den korpswedstrijd daarbij uitgeschreven, namen deel detachementen van het 5e Bataljou 4e Regiment Infanterie, van het Bataljon Schutterij, van de officieren-vereeniging en van de vereeniging Burgerplioht. De korpsprijs werd behaald door de laatstgenoemde vereeniging met 246 punten. Ook vielen tien van de twaalf gecombineerde prijzen aan de Vereeniging ten deel. De goederen vanwege het Rijk aan de Vereeniging in gebruik afgestaau, bevinden zich in betrekkelijk goeden toestand. HOOFDSTUK VIII. KERKELIJKE ZAKEN. Er zijn hier acht kerkelijke gemeenten eene Nederduitsch-Hervormde, met 2 kerkgebouwen en 4 predikanten eene Evaugelisch-Luthersche, met I kerkgebouw en 1 predikant een Remonstrantsch-Gereformeerde, met 1 kerk gebouw en 1 predikant j eene Christel ij k-Gereforraeerde, met 1 kerkgebonw en 1 predikant twee Roomsch-Katholieken Parochiën, die van O. L. V. Hemelvaart en die van St. Joseph, met 2 kerkgebouwen en 6 geestelijken eene Oud-Roomsche of van de Bisschoppelijke Klerezy, met 1 kerkgebouw en 1 geestelijke eene Israëlitische, met 1 kerkgebouw en 1 leeraar. Aan de Groote- of St. Janskerk der Nederduitsch- Hervormde Gemeente moesten belangrijke voorzie ningen plaats hebben, tengevolge van verzakkingen, die zich aan het gebouw openbaarden. Uitgaven voor de openbare eerediensten. De St. Janskerk ontvangt jaarlijks volgens be staande overeenkomst uit de gemeentekas 2400. als schadeloosstelling voor gemis van begrafenis rechten. Makingen en schenkingen voor godsdienstige doeleinden krachtens machtiging aanvaard. Er werd in dit jaar slechts ééne zoodanige schen king aanvaard, en wel door de Nederduitsch Her vormde Gemeente een legaat groot f 500. besproken door wijlen P. van der Graaf, alhier. Donderdag is de 22e jaarvergadering der Weezen- inrichting t» Neerbosoh gehouden. In bet afgeloopen jaar bedroegen de inkomsten aan giften en legaten f 102,989.40. Hieronder is ook begrepen de op brengst van meubelmakerij, timmerwinkel en bloem- kweekery. Van genoemde som is uitgegeven voor het bouweu van huizen f 19,286.40, voor ameu blement 4365.01, en voor aankoop van land 3124. Thrfhs worden 720 weezen in de inrichting ver pleegd, aan het nieuwe weeshuis wordt met yver ge werkt; het benedenste gedeelte zal spoedig gereed zyn, zoodat eerlang weer voor een lOOtal weezeii plaatsruimte zal zyn. Ofschoon in het afgeloopen jaar de kas meermalen bijna geheel ledig was, zoo heet het in het ver slag heeft het toch dit groote gezin (800 personen) hetwelk alleen van liefdegaven leeft, geen enkelen dag aan het noodige ontbroken. Breedvoerig heeft de heer J. Van 't Lindenhout, te Neerbosch, geantwoord op den brief vau generaal Smit, om aan te toonen dat de weesjongens in het Trausvaalsohe niet overeenkomstig de gedane belof ten werden behandeld. //Wij kunnen ons voorstellen, zegt hij ten slotte, dat Kluvers bij de tweede ontmoeting met generaal Smit misschien niet die bescheidenheid in acht genomen heeft, die hem pastevooral toen de generaal allerlei minder gepaste aanmerkingen maakte op de Hollandsche gewoonten, en niet liet minst toen hy Kluvers vraagde, of deze gedacht had, dat hij hem met een stoet te paard te New castle zou hebben afgehaald. Toen heeft Kluvers, naar hij mij schrijft, dit geaniwoord//Mijnheer Smit, dit ziju wij, weesjongens, op Neerbosch niet gewoon dit doen wij alleen voor heeren, wanneer die uit Transvaal tot ons komenwij wenschten van u alleen maar een ossenwagen gehad te hebben om over te komen". Toen is generaal Smit boos geworden, is weggeloopen eu heeft gezegd«Hoor dien kleinen Hollander eens Wat heeft hy een praats z/Wy zouden over al deze dingen niet geschreven hebben, indien de heer Smit zelf niet ware begonnen, zoo min als wij iets medegedeeld hebben over de ellende in Transvaal voor de Volksstemte Pretoria uitgegeven, in hare kolommen verschillende stukken daarover heeft opgenomen. z/Deze stukken uit de Volksstem zijn in Neder- landsche bladen overgenomen geworden, en dit heeft ons gedwongen, ook de brieven der weesjongens te plaatsen, zoodat van een onberaden wyze, waarop openbaarheid is gegeven aan de eerste indrukken van jongelingen by hun komst in een bun vreemd land, ten minste van de zijde vau de redactie van Het Oosten hier geen sprake is." Met veel animo wordt op 't oogenblik te Londen een schaakwedstrijd gehouden. De nieuwigheid van den dag is het spelen van vier personen op een schaakbord met 160 ruiten. De zetten zyn de zelfde als bij 't gewone spel; alleen in de regels zyn eenige geringe veranderingen. Majoor Buil en mr. Hales overwonnen eerst majoor Verney en den heer Hnghes Hughes, en vervolgens de heeren Bird en Rosenbaum. De voornaamste spelers be haalden tot dusver het volgend aantal punten: Gunsberg 9; Bird 8VS W. H. K. Pollock 7Va? Donisthorpe 6; M'Donuell 5ty8; Mortimer 5; Guest, Lomau eu Wainwright é1/* en De Soyres 4. Statea-GeneraaL Tweede Kamkb. Zittingen van 25 en 26 Juni. In de Donderdag gehouden zitting is na een vrij uitvoerig debat en bestryding door den Minister van Waterstaat, aangenomen met 41 tegen 32 stem men het voorstel-Reekers tot opheffing van het verbod tot visschen met de wonderkuil in de Zui derzee. De discussie werd aangevangen over het ontwerp tot wyziging van het plaatselijk belasting stelsel. In de zitting van gisteren heeft de heer Roose boom zitting genomen. Het debat werd voortgezet over de wyziging van artt. 240* 242 en 247 der Gemeentewet. (Plaatselyke belasting). De Minister van Financiën verdedigde zijn hou ding en zija voorstel. Door het personeel geheel aan het Ryk te trekken zal het verbeterd kunnen worden en de gemeenten zullebv eenvoudig de hoofdelyke omslagen behoeven te vèfcjioogen. Hij hield vol, niet tot inkomstenbelasting te kunnen meewerken naast de personeele belasting. "ïïttt ver- wyt, dat hij het tekort zou bemantelen, is ongegrtspd. De heer Bahlmann achtte, bij den gedruk" uitgaven voor Indië en Nederland was geen tekort maar een overschot De heer Van Baar beval bet ontwerp aan als de beste belastingregeling, die op 't oogenblik te krijgen is. De heer Van Alphen is, mits het worde gewij zigd, voor het ontwerp. De afgevaardigde De Ranitz, ofschoon voorstander eener inkomstenbelasting, acht die op 't oogeublik niet mogelijk. Hy zal voor dit ontwerp stemmen. Men schrijft aan de Leidsche CtHet vervoer van aardappelen uit het Westland, dat naar de hoofdstad des rijks toeneemt, zal welhaast uitbrei ding erlangen naar andere plaatsen. Hoe het zal gaan met den handel op Engeland is nog onzeker, daar het bekend is dat nu reeds verscheidene jaren Engeland zich in het geheel niet of ten deele met het Westland verstaat. Had het Westland niet voor eenige jaren het vertrouwen geschonden, misschien zou Engeland dan geeu maatregelen genomen hebben zyn aardappelenteelt uit te breiden en zoodoende zich zelve te helpen. Het voordeel dat bij den ver bouw van asperges behaald is, kau dan niet opwegen tegen de schade, die de verbouwers van aardappelen beloopeu, indien zich de handel slechts tok Neder land beperkt. Uit Veur is eergisteren de verzending van de vroege bloemkool naar de hoofdstad begonnen en uit Loosduiueu naar Den Haag en Rotterdam. De kool staat gunstig en wordt goed verkocht. De scyboonen zijn nog veel ten achteren tengevolge van ongunstig weer en moeteu warmte hebben om tegen de stakeu op te klimmen. Aan een particulier sohryven uit Amsterdam ontleent de Dordr. Ct. het volgende: ffMel het bouwvak is het hier ireurig gesteld naar ik zeker weet, loopen hier nu ongeveer 3000 timmerlieden, 2000 metselaars, 1050 schilders en 500 steenhouwers zonder werk, en dat iu een tijd anders van zoo ver bazende drukte. Doch aan wie daarvan de schuld? Voor een deel zeker aau de werklieden zei ven, daar vroeger, toen hier ter stede de nieuwe wykeo werden aangelegd en er dus overvloed van werk was en goed geld verdiend werd, de Amsterdammers, iu plaats van 's Maandags naar karwei te gaan, by troepjes de stad doorkruisten en zich daarbij vaak zóózeer aan drank te buiten gingen, dat zy zelfs Dinsdags geen lust hadden om te beginnen, tot groote verlegenheid der aannemers, die natuurlijk op tijd klaar moesten zyn. Eiudelyk dit moede, hebben de aannemers daar een einde aan gemaakt, en lieten zij werklieden uit alle plaatsen des Ryks, ja zelfs uit het buitenland, herwaarts komen, die wèl Maandags en Dinsdags werkten en op wie dus kon gerekend worden. Nu er hreinig werk is, worden deze in de eerste plaats aan de gang ge houden, en de Amsterdarasche werkman moet in zijn eigeu zonder werk loopen of dit elders zoeken." Uit Bergambacht schrijft men ons Daar de talrijke veldmuizen in den polder Berg ambacht veel schade in wei- en hooiland aanrichten, waren de pachtsommen, bij de op Donderdag 25 Juni gehouden jaarlijksche verpachtingen ook aan merkelijk minder dan in het vorige jaar. Zoo als reeds is bericht werd het optreden van het conservatief Engelsche kabinet aan het parlement mede gedeeld door lord Granville in het Hoogerhuis, en door den heer Gladstone iu het Lagerhuis. Eerst genoemde gaf tevens te kennen, dat lord Salisbury zich niet verzette tegen het aaunemen van de laatste amendementen op de redistribution bill. De Lords hechtten hunne goedkeuring aan die amendementen en gingen uiteen tot heden. Genoemd wetsontwerp houdende een nieuwe verdeeling des lands in kiesdistricten is de voltooiing der hervorming van bet kiesstelsel, en behoeft nog maar de bekrachtiging der koningin om wet (act) te worden. (Deze is intusschen reeds verleend.) Vóór November kan nu het parlement niet ont bonden worden en de algemeeue verkiezingen kunuen niet anders geschieden dan met de nieuwe kiezers. Het Lagerhuis heeft den dag bepaald voor de verkiezing van parlementsleden, ter vervanging van heD die als ministers optreden en dus zich aan een herkiezing moeten onderwerpen. Zy zyn sir Michael Hicks Beach, sir Richard Cross, kolonel Stanley. W. H. Smith, Balfour, Stanhope, Gibson, Mr Hardinge Giffard, Chaplin en Robert Bourke. lnd. beige bevat een artikel, waarin afscheid zichtigheid plicht in het opleggen eener nieuwegentoen wordt ran Gladstone als staatsbeheerder. 6ri9-ir k«io.4;«» u; ulx t.. De schrijver zwaait den afgetreden premier den 'dé!' tings.elsel en tot grooter fiscaliteit. W gewon," Voornam^'^^"derheuSkheSeroICTgema"- tigdheid, de vredelierendbeid geprezen, waarvan hij in de bachelyleste oogenblikkeu zoo rele blijken gaf. Op den voorgrond worden gesteld zijne houding in zake Bradlangh en zijne handelwijze tegenover Transvaal. De lofredenaar eindigt met deze woor den //Ziedaar nu den staatsman die in Engeland van het politieke tooneel treedt. Anderen, zooals Pitt, Palmerston, Peel, hebben hem misschien ge ëvenaard in talent, in yver, in vaderlandsliefde, maar geen stond uit een moreel oogpunt zoo hoog, geen had een zoo verheven karakter. Terecht heeft men gezegd dat zijn naam den titel van graaf, dien de Koningin hem aanbood maar dien hij weigerde, tot eer gestrekt zou hebbenmaar door geen titel zou zyn naam vereerd kunnen worden." De Fraosche kamer van afgevaardigden heeft met algemeene stemmen het wetsontwerp aangenomen, waarbij een crediet van fr. 18000 wordt verleend om het lijk van admiraal Courbet op staatskosien te begraven. De ooramissie, door de Kamer be noemd tot* onderzoek van het met China gesloten iredestractaaP, bestaat uit leden die alleen de goed keuring er van wenschelijk achten eo wel zoo spoedig mogelijk. Enkelen hunner verlangen echter opheldering betreffende de in het traclaat voorko mende bepalingen voor het uitoefenen van den handel Uit Madrid wordt gemeld, dat de Koniug af- afwijzeud heeft beschikt op het verzoek der «erte- woordigers van den Madridschen handelsstand, om opheffing van de bekende vorordening, welke op net uitbreken der cholera in de hoofdstad betrekking heeft. De Minister van Biunenlaudscbe Zaken verklaarde in de Kamer, op een tot hem gerichte vraag, dat aan dr. Ferran de inenting tegen de cholera zal worden toegestaan, zoodra de geueesknodige faculteit haar aanraadt. Het bericht, dat het verlof aan Ferran reeds was verleend, schijnt dus voorbarig te zijn geweest. Algemeen verwondert men zich over het ver bieden der inenting en nog meer over de lang zaamheid, waarmee een besluit daarover wordt ge nomen. De volksmeening is voor de inentiug, althans in de streek waar Ferran zijn proeven heeft genomen, eu hieruit kau meu opmaken, dat de inentingen geen schadelijke gevolgen hebben. De ltaliaansohe Minister-crisis zal waarschijnlijk niet van langen duur zyn. De Kamer ging uiteen voor eenige dagen om later te vernemen, dat de Minister vau Buitenlandsche Zaken, Maucini, is vervangen, waarschijulijk door den senator Cadorna. Overigens blyft alles hetzelfde. De Noorweegsche Kamer is dezer dagen namens den Koning gesloten. De Staatsbegrooting over 188586 is in ontvangst op 42970.000 kronen en in uitgaaf op 42.723000 vastgesteld. De ver kiezingsstrijd voor de nieuwe Kamer is reeds aan- gevaugen. Vier-eo-twintig leden van de Kamer, schoon geheel tot de linkerzijde behoorende en zich bij de regeering aansluitende, hebben een oproeping tot de kiezers gerioht, waarbij zij in bet program der verkiezingen de vólgende punten op den voor grond suüllenbeperking der uitgaven voor de Staatshuishouding, bepaaldelijk voor het krijgswezen, intrekking eener reeks van ambten, verlaging van vele hooge jaarwedden, opheffing van de pensio neering door den Staat. De ambtenaren moeten verplicht worden deel te nemen aan een publiek pensioenfonds, zoodat rij op hun ouden dag voor zich zelf kunnen zorgen. Wat de verstandelijke ontwikkeling betreft, wenschen zij, dat de iurich- tingen van hooger onderwijs, die openbare onder- stenning genieten, hervormd worden in voortzettings- klassen, welke aan de volksschool aansluiten. INGEZONDEN. De KAASMARKT te Gouda. Mynheer de Redacteur Mogen wy zoo vry zyn u een plaatsje te ver zoeken voor de onderstaande bemerking de kaas markt te Gouda betreffende. Voor eenige jaren beproefden vele Kaashandelaren te Gouda en van andere plaatsen om de Kaasmarkt door het Gemeentebestuur op een geschikt morgen uur te doen beginnen. Het al te vroege uur ;/circa 4 uur" waarop de markt te Gouda aanvangt, verhindert vele onzer om met de kaa9 tijdig ter markt te zyn. Als een gevolg dezer verkeerde toestand biedt als 't ware uwe markt de hand aan de andere kaasmarkten om in bloei te geraken, ten koste van haar eigen bloei. De Kaasmarkt te Bodegraven begint circa 6 uur, Woerden, Utrecht 8 ure 's morgens. Veraf wonenUe boeren bereiken nog bytyds de markt door dit wel gekozen uur, terwyl dit te Gouda voor hen onmogelijk is. Moest dit niet veranderd worden ten voordeele van 9tad en boeren? U vriendelijk dankzeggende, mijnheer de Redacteur voor de verleende ruimte in uw blad, teekenen wij ons met de meeste hoogachting, Eenige belanghebbenden. Terechtzitting van Woensdag 24 Juni 1885. Kantonrechter: Mr. J. H. van MIEROP. Ambtenaar vau bet Openbaar Ministerie: Mr. W. C. A. SCHOLTEN, te Rotterdam. VEROORDEELD P. B-, kapitein op de stoomboot //VolhardingVII," tot 10 gulden of 1 dag weirens te snel varen in de Gouwe ouder de gemeente Waddinxveen F. Gkoopman te Waddinxveen, lot 3 gulden of 1 dag wegens rijden harder dan stapvoets over de beweegbare brug aan den Kleiweg te Gouda met zyn rijtuig bespannen met een paard; C. L.f koopman in melk te Gouda, tot 1 gulden of 1 dag wegens rijden over het met klinkers be strate voetpad op de Gouwe te Gouda H. v. d. B., jongen te Gouda, tot 2 boeten van 1 gulden of 2 dagen wegens loopen in een boomperk van het plantsoen te Gouda en plukken van bloemen aldaar J de W.j jongen te Goud», evenals de vorige; C. Kschippersknecht te Gouda, tot 1 gulden of 1 dag wegens rijden met een baud wagen beladen met waschgoed in het plantsoen bij de Crabetbstraat te Gouda C. W., huisvrouw van D. v. O. te Gouda, tot 1 gulden of 1 dag wegens uitstorten met een maud met groentenbladeren in het water aan de Raam te Gouda zonder dat zij daartoe vergunning van Bur gemeester en Wethoaders van Gouda had gekregen S. v. H., dienstbode te Gouda, tot 1 gulden of 1 dag wegens uitstorten van een blik met vuilnis in het water aan de Goawe te Gouda zonder dat zy daartoe van Burgemeester en Wethouders van Gouda vergunning had gekregen M. J G« buisvrouw van T. de H. te Gouda, tot 1 gulden of 1 dag wegens uitstorten van een mandje met afval van groenten in het water aan de Gouwe te Gouda zonder dat zy daartoe vergunning bad ge kregen J. B., tuinman te Gouda, tot 1 gulden of 1 dag wegens werpen van vuilnis op den openbaren weg achter de stadswaag te Gouda; H. A.. touwslager te Gouda, tot 1 guldeu of 1 dag wegens wateren op den openbaren weg in de Boelekade te Gouda buiten de openbare waterbakken T. T., tainman te Moordsecht, 1 gulden of 1 dag wegens wateren op deu openbaren weg in de Peper straat te Gouda buiten de openbare waterbakken. VRIJGESPROKEN P. v. d. S., visscher en E. J. v. D., timmerman te Gouda, vau de aanklacht zonder daartoe vergun ning te hebben geloopen te hebben over eens anders weiland in den Oostpolder onder de gemeente Gouda. De BURGEMEESTER van GOUDA, brengt bij deze ter kennis van de belanghebbenden, dat door den heer Provincialen Inspeoteur der Directe Be lastingen enz. te Rotterdam, op den 24 Juni 1885 is executoir verklaard het Kohier no. 1 vau het patentrecht dienst 1885—86. Dat voormeld Kohier ter invordering is gesteld in handen van den heer Ontvanger, dat ieder daarop voorkomende verplicht is, zynen aauslag op den by de wet bepaalden voet te voldoen, en dat heden ingaat de termijn van DRIE MAANDEN, binnen welke de reclames behooren te worden ingediend. GOUDA, den 26 Juni 1885. Burgemeester en Wethouders voornoemd. W. POST DROST, 1 B. De Secretaris, BROUWER. de Weerd en A. E. Passet. Abraham, oudera A. Bennia en C. de Hoog. OVERLEDEN 25 Juni. A. M. Kroedera, wed. F. Heygen 68 j. J. P. Boot, 11 w. J. M. Groenendaal, 12 d. 26. B. Sibbes, 6 m. J. Nobel, 3 m. ONDERTROUWD: 26 Joni. W. van Loon, 21 j. en A. van Bauren, 18 j. C. Vermeulen, 29 j. en M. J. van Eijk, 24 j. J. Sloof, 22 j en J. Uithol, 16 j. - H. J. Verblaauw, 21 j. en H. Driebrink, 20 j. Moordrecht OVERLEDENA. Verijssel, wed. van S. J. Bouwman, 79 j. M. J. Kalkman 1 m. Haastrecht: GEHUWD J. Slegt en D. Buitelaar. De BURGEMEESTER van Goud», brengt ter al gemeeue kennis, dat aanstaanden ZONDAG den 28 Juni 1886, des middags 12 uur, op bet Raadhuis niet alteen .oor minvermogenden maar »oor ieder die zich daartoe aanmeldt, gelegenheid zal bestaan om, zich geheel kosteloos rechtstreeks van het kalf te doen inenten ot herinenten. Gouda, den 25 Juni 1885. De Burgemeester voornoemd, W. POST DROST, 1. B. Uur ge rlljhe Stand. V Zondag 28 Jnni a. s. hopen onze geliefde Onders PIETER den OUDEN en ARIAANTJE SLINGERLAND hunne te herdenken. Namens hunne dankbare Kinderen Behuwd.- en Kleinkinderen. Rotterdam27 Juni 1885. Heden overleed onze jong3te lieveling BALTHAZAR. Gouda, 26 Juni 1885. G., SIBBES. E. SIBBES— DE JoNCI. GEBOREN85 Juni. Elbert Adrisne», ouders C. ven Toelating van leerlingen op de Burgerscholen voor Jongens en Meisjes. (Hoofden: Mej. GRETSER en dehh.HUBER, LEOPOLD en van CITTERT.) De COMMISSIE van Toezicht op het Lager Onderwijs alhier maakt bekend, dat ten ge volge van eene wijziging in het Reglement voor de Openbare Scholen de toelating van leerlin gen op bovengenoemde Scholen, voortaan slechts eens per jaar zal geschieden en wel op den vijftienden Augustus; en dat de INSCHRIJVING van leerlin gen, wier plaatsing men met den 15n AUGUS TUS 1885 op een dezer Scholen verlangt, zal geschieden in de Schoollokalen op DINSDAG den 7" JÜLI 1885, des namiddags ten vijf ure. Voor verdere bijzonderheden wordt verwezen naar dé Aanplakbilletten. Namens de Commissie, De Secretaris, Mr. J. FORTUIJN DROOGLEEVER. een WINKELHUIS op goeden stand, geschikt om door twee gezinnen bewoond te worden. Huurprijs 260.— Adres onder No. 1154, aan het Bureau dezer Courant. overtreft in lichtvermogen al de tot hiertoe gefabriceerde Petroleum-Lampen. Dezelve is bovendien volmaakt veilig, brandt zuinig, zonder eenig gevaar voor het springen der glazen of het doordrijnzen der Petroleum en is verkrijg baar bij Lange Tiendeweg. NB. De LAMPE BELGE en de LAMPE PHARE, kunnen gemakkelijk in dit nieuwe systeem veranderd worden.

Goudsche Courant | 1885 | | pagina 2