VERVOLGBUNDEL Openbaar Onderwijs. Een fraai BOVEUHUIS Als Meid-Huishoudster Bultenlandsch Overzicht Kantongerecht te Goud; KENJMSGEMXG. Kleinhandel in Sterken Drank. ADVERTENTIËN. SCHOUW. Evangelische Gezangen. Onnoozele bekeuring. Onnoozele veroordeeling. SCHOUW. Burgerlijke Stand. Uit allerlei oorden ran ons land waren in den vroegen morgen feesttreinen vertrokken en braohten duizenden van menschen in deze schoone dreven, die bij uitstek geschikt lyn voor een dergelijk feest. Een welkomsgroet werd uitgesproken door Graaf Bentinck van Middachten, waarna l)s. van Gbeel Gil- demeester van 's-Gravenhage, de openingsrede hield. Een aantal sprekers, reeds vroeger opgenoemd, volgden. Het bericht omtrent een tooneelstuk „Heródes*, dat by den uitgever Róssing zal verschijnen, wordt door de „Prov. Overijss. Ct.* aangevuld door de mededeeling, dat het een historisch drama in versmaat is, dat de auteur is de eraeritus-predikant van Haastrecht D. M. Maaldrink, en dat het in October het licht zal zien. De „Deputatenvergadering" 'Donderdag gehouden in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te 's Hage werd geopend met het zingen van Psalm S3 vs. 11, het lezen van Jesaia 40 vs. 13 vv. en gebed, waarna dr. Kuyper een inleidingswoord sprak. Hij richtte een welkomstgroet tot de opgekomenen op deze buitengewone deputaten vergadering, verhaast door de onzekerheid over het mandaat des Voorzitters. Door de Kamerontbinding verschoof zijn aftreding als comitélid van zelf naar 1886. De vraag was of dien tengevolge ook het Voorzittersmandaat verlengd werd. De omstandigheden noopten hem dit te doen uitmaken. Ofschoon de vrijheid der critiek over zijn hande lingen genoegzaam beveiligd was, werd er onte vredenheid gewekt, die in berisping en openbare tegenwerking overging en ten slotte in de verklaring dat de Voorzitter aan den welstand van z\jn partij in den weg stond. Waar dit openbaar verzet ge organiseerd werd door manuen die spreker, in weerwil van bun persoonlgke onvriendelijkheid, bleef hoogachten en ter wille van hun belijdenis van den Christus waardeeren, moest hij zyn hamer ter beschikking stellen. Toen waren de vriendelijke •temmen uit vele kiesverenigingen nog niet ver nomen men beweerde van de overzijde de meer derheid op zijn hand te hebbeu. Oordeelt nu de "Vergadering zeide spr. dat de wyze, waarop ik sinds 1877 den gang van onze partij heb zoeken te leiden, afleidt van het doel, onze kracht verbrokkelt en de ontkerstening van onze natie niet tegenhoudt, dan moet er met het dusver gevoerde beleid gebroken worden, en dient er omgezien naar een man anderes geestes, die een ander beleid van zaken organiseeren kan. Spreker trad hierop in enkele historische herin neringen. Hij is niet voor 1868 met de christelyke kringen hier te lande iu aanraking gekomen en weet dus hoe men in de thans dissenteerende kriogen over Groen en syn partij dacht, hoe men alles deed om Groen er onder te brengen, en hem door die tegenwerking io 't hart trof. Zoolang het nog bij be spreking bleef kon de schyoeenheid nog bewaard blij ven, maar zoodra het op actie aankwam zou het tot uiteengaan moeten komen. Vooral na den dood van Groen dreigde donker de wolken der verdeeldheid. Na een pijnlijken tijd doorleefd te hebben ging sprekers ziel over tot de beslistheid van de besliste eu doortastende religie onzer vaderen. Zijn eerste roepen was „Terugtrekken uit den Regeeriugskriug en uitsluitend het volk gaan bewerken*. Zoo kwam program, Centraal-Comité, de inrloedryke antirev. organisatie tot stand. En door eigen verdwazing werkten de liberalen de saamwerking in de hand, toen Kappeyne zijn schoolwet doordreef. Het petitionnement der Unie, de Augustuscollecte waren er het gevolg van. Zoo moest dan wel tot actie worden overgegaan. Na zulk eau volksbeweging stil te zitten, ware zelf abdicatie geweest. Het ijzer moest nu gesmeed worden en onder de lens van „altoos meer scholen* en „een andere Kamer* traden we dan ook opt, Maar toen is er iets gebeurd dat op eens de oude tegenwerking weer op eenmaal en fel als altijd, ja, nog filler deed uitbreken, t. w. de toepassing van ons schoolbeginsel, ook op Hooger Onderwijs. De eisch van. die ^toepassing was dezerzijds, reeds •inds 1869 gesteld niet in afwijking van Groen'» bedoeling, maar juist in aansluiting met wat Groen steeds had beleden. Tijden» zgn omgang met Groen had spr. er zich altoos op toegelegd om Groen'» oordeel juist over zulke punten te vragen, die men voortien kon dat aan de orde zouden komen. Zoo is het program in hoofdzaak slechts de uitwerking van een schets, die apr. in 1874 eer hg in de Kamer ging, aan Groen'» oordeel onderwiep en die deze onder betuiging van hartelijke instemming terugzond. En zoo ook i» de queastie van het vrije hooger onderwgs telkens en telkens weer door spr. met Groen besproken. Daaruit constateert sprlo. Groen's hooge ingenomenheid met de Geneefsche stichting 2o. Groen's diepe teleurstelling over de mislukking van het Amsterdamsche seminarie3o. zgn instemming in hoofdzaken met hetgeen de Standaard in 1870, 1872 en 1874 in den breede over 't H. O. geponeerd haden 4o. zgn oube- 1 wimpelde verklaring, dat ging de wet van 1876 met een moderne theologische faculteit door, het tot stich ting van een Vrije Universiteit zou moeten komen. De heer Van Asch van Wijck deelde als rappor teur van de commissie van stemopneming den uitslag mede van de verkieziug. Deze ia dat door 250 afgevaardigden of 113 stemhebbenden gekozen is tot voorzitter van het centraal oomité, dr. A. Kuyper met 112 stemmen, zgnde 1 stem uitgebracht op den heer mr. L. VV. C. Keuchenius, en tot assessor jhr. mr. A. F. De Savornin Lohman met 109 steramen, zijnde mede 1 stem uitgebracht op den heer Keucheuius. Deze mededeeling wordt begroet met eeu aan- houdeud en langdurig applaus. Namens den beer Elout van Soeterwoude stelde de heer dr. Wijnmalen alnu voor deze motie „De Deputatenvergadering, gehoord en betreurende de redenen waarom de voorzitter vau het centraal- comité zgn mandaat neerlegt, van oordeel, dat het belang der anti-revolutionaire partij eischt, dat haar leiding aan den tegenwoordigen voorzitter blyve toevertrouwd en hem mitsdien, met erkenning en waardeering zgner verdiensten, noodigend zich met die taak te blijven belasten, gaat over tot de orde van den dag.* Zij wordt met applau? aangenomen. De gekozen voorzitter sprak daarop: „Gewantrouwd te worden, is altijd bitter voor bet hart. Vertrouwen te ontvangen, zoo gul, zoo warm, als gij het mij gunnen woudt, is, ik gevoel her, een zoete teug voor het hart. Daarom zeg ik niet ^ee\maar alleen ditMannen broeders, dank, dank voor uw beschamend vertrouwen make God de Heere mij bekwaam dat ik het nimmer beschame 1* Daarna stond de vergadering eenparig op en zong bem toe „Dat 'sHeereh zegen op u daal*. Te Heerenveen lagen dezer dagen zeven schepen geladen met aardappelen in de Kolk, die gezamenlijk 2500 H. L. aanvoerden. De mindere soorten, die blauwplekkerig zijo, erg spruiten en waarin weinig meel zit, guan tegen geringe prijzen weg. De betere soorten zgn echter nog al prijshoudend, vooral omdat de nieuwe nog niet veel worden aangevoerd, en door de koude nog al eenige dagen op zich zullen laten wachten. Een zeer ongewoon verschijnsel aldaar was een publieke afslag vau oude kaas, welke grootendeels tegen den spotprijs van 7 cents het halve K. G. werd van de hand gedaan, hoewel zij nog zeer goed was. De nieuwe kaas is nog goedkooper, zoodat vele soorten slechts 4 of 5 ceuUt'ife enkele gevallen 6 cents op brengen. Te Maastricht zgn dezer dagen door manschappen van het garnizoen, onder toezioht van een kapitein, schietoefeningen by maanlicht gehouden. Er werd op eene driemansscbgf op verschillende afstanden gevunrd. Om beter te kunnen mikken, was de vizierkorrel wit gemaakt en stonden de manschappen met den rug naar de maan gekeerd. De uitslag was zeer bevredigend. Deze proef zal later op grooter schaal worden herhaald. De mededeeling, dat de Engelscbe regeering er toe overhelt, om Dongola weer door Engelsche soldaten te laten bezetten, heeft nieuw leven gebracht in de Egyptische quaeatie en trekt natuurlijk ook elders dan in Engeland de aandacht. Te Weenen schrijft de beriohtgever van de Standard heeft men dit bericht met groote voldoening vernomen. Men meent daar, dat een dergelijke stap de verstandhouding tusschen de ver- eenigde keizerrijken Duitschland en Oostenrijk met Engeland zal verbeteren,, want Engeland is verant woordelijk voor de veiligheid van Egypte en Duitsch land en Oostenrijk zouden niet gaarne zien, dat nu weer een nieuwe Egyptische quaestie de tusschen- komst der Europeesch» mogendheden vereischte. Van daar dat het streven van het nieuwe miuisterie om Soedan niet over te laten aan den Mahdi, zoowel te Berlyn als te Weenen een gunstigen indruk moet maken. Zoo ver is het evenwel nog niet, want het Tory- kabinet heeft nog niets gedaan, dat recht geeft, om een tweede bezetting van Dongola als zeker te beschouwen. De regeering zal allereerst het rapport afwachten, dat sir Drummond Wolff over den toestand uitbrengt, ten einde dan naar om standigheden te handelen. In Fransche bladen wordt veel gesproken van een meer verzoenende houding van den Pans, voornamelijk tegenover Italië; zulk een gerucht beeft meer ge- loopen, maar werd in 't eind altyd tegengesproken. Ditmaataohyot er wel iets van aan te zijn, want de redactie van bet Journal de Rome", een blad bekend om zgn heftigen toon tegen Italië en tegen de ge- heele moderne maatsohappg, heeft op verzoek van den Paus zijn ontslag genomen en het houdt op te bestaan; in het laatste nummer deelt het blad dit zAf mede en geeft als reden op, dat het den door den Paos afgekeurden brief van kardinaal Pietra aan den directeur van de Amstelbode," met goedkeurende opmerkingen heeft gepubliceerd. Men wil weien, dat de Paus, ondersteund door een fractie der ltali- aansche kardinalen, het onhoudbare heeft ingezien van den strijd zooals die door Pins IX is begonneo van de Mogendheden is tegen Italië geen hulp te wachten, want de welwilleudheid van Oostenryk en Spanje is slechts van platonischeu aard in Frank rijk wordt de begrootiug van Eeredienst steed^ meer besnoeid, zoodat de kerk moeite heeft in haar be- hoefteu te voorzien het gevolg is dat de Fransche Pieterspenning zeer afneemt en de Paus zou nu het oog gevestigd hebben op het Italiaausche Staats subsidie, dat in de bekende «aarborgwet wordt aan geboden. De benoeming van eenige nieuwe Itali- aansche kardinalen zou de verzoenende richting nog meer rersterkeu. De „Univers* en ook de „Óssér- vatore Romano* verklaren deze praatjes voor onzin. Zeker is het, dat de geruchten over de verzoenings gezindheid van den Paus sterk overdreven zijn. De Duitsche Bondsraad heeft twee belangrgkf zaken goedgekeurd, namelijk de uitsluiting van den Hertog van Cumberland ran deo Brunswijkechen troon en de overeenkomst met de Noordduitsche Lloyd te Bremen, aangaande de overzeesohe stoom vaart, waarbij Vlissingen wordt aangewezen alt Nederlandsche aanleghaveu. Bij de beslissing van het laatste punt beeft de Regeering zich blijkbaar loten leiden door het belang der zaak en zgn poli tieke overwegingen geheel vreemd gebleven, 't Ware te wenschen dat zulke beslissingen regel werden bij Regeeringen en de Parlementen en niet uit zondering. Het proces te Frankfort tegen den sociaal democraat Lieske is geëindigd met de ter dood veroordeeling van den moordenaar, die zgn wraak koelde aan den politieraad Rumpff en dezen ambte naar vermoordde, omdat bij een werkzaam aandeel had genomen aan het opsporen van de bedrgvers der jongste dynamiet-aanslageu. De anarchist bleef zijn onschuld aan den moord volhouden, maar riep toen hij de rechtszaal verliet, uit„Dat ia niets, Rumpff is toch dood*. Het geheele proces is weer eeu nieuwe bydrage voor de geschiedenis van de woelingen en misdaden der anarchisten in Duitschland. De Portugeesche Eerste Kamer heeft de hervor ming der Constitutie, waarbij het erfelijk Pairschap wordt afgeschaft, goedgekeurd, maar met een ver zwakkend amendement» De regeeriug meende de verkregen rechten voldoende te hebben geëerbiedigd met de bepaling, dat de tegenwoordige Pairs hun zetels zouden behouden, maar dit stelde de conser vatieven niet tevredenzij eischten, dat ook den zonen dier Pairs en hun onmiddellijk rechtverkrij genden het Pairschap zou voorbehouden blijven, en het Ministerie beeft zich met dit amendement ver- eenigd, zoodat de af te sohaffen erfelijkheid althans nog voor éen geslacht is bestendigd. Niet minder dan 41 zonen van Pairs waren bij de zaak betrokken. Indien het ontwerp der Regeering, wat niettwyfel- achtig schijnt, wordt nangenomen, zullen van de 50 by keuze te benoemen Pairs, de helft door de Kamer van Afgevaardigden worden benoemd, 4 door het personeel der inrichtingen van hooger onderwijs en 21 door de leden der gemeentebesturen en door de 40 hoogstaangeslagenen der gemeenten, en dat wel behoudens zekere voorwaarden van verkiesbaarheid, van dien aard, dat bet aantal ver kiesbaren niet groot kao zyn. In Spanje komt weinig verandering in den toestand. Te oordeelen naar de mededeelingen der Engelsobe bladen neemt de cholera in Murcia, Alicante en Castellon af, maar blijft de toestand in "Valencia en in de omstreken van Madrid zeer ernstig. Vooral te Aranjnez neemt de epidemie sterk toe. Het getal lyders is daar reeds gestegen tot 250 per dag, terwyl de geneeskundigen en de verpleger» tegen zulk een plotselinge vermeerdering niet aya opgewassen. De gezonden verlaten de streek in grooten getale, zoodat van de 9000 inwoners, "w*® Aranjuez telt, reeds 5000 - zijn verdwenen. De gouverneur van Madrid bezocht de stad en vond de lyken der choleralijders onbegraven op de straten liggen. ^Terstond keerde hij naar Madrid terug, ten einde hulp te ontbieden. Koning Ajfonso vertrok terstond naar Aranjuez, zoodra hg hoorde hoe treurig de toestand daar was, en werd bij zijn terugkeer te Madrid met groote geestdrift ontvangen. INGEZONDEN. Op den 22 Mei 1886 bij een hevigen storm, tooals een ieder zioh herinneren zal, toen het paardenspel te Gouda in elkander gewaaid ia, ben ik onder de gemeente Waddingsreen op de hoogte van den wind-houtzaagmolen yan den heer K. yan der Torren, door een kueeht yan genoemden heer, een onbezoldigd rijksveldwachter die dnaryoor is aangesteld, bekenrd yoor een weinig meer te raren dan rolgens de yerordening yan Proyinciale Stoten yan Zuid-Holland daargesteld, dan 150 M. per minuut, yoor 10.— boete of 1 dag gerangeniestraf. De winddrukking was zoo beyig als dat genoemde houtzaagmolen stil moeat staan de heer K. ran der Torreo achtte het zeker noodig zijo knecht, onbezoldigd rijkayeldwachter, het yaarwater de Gouwe op die hoogte uit te lateD meten eene lengte yan 450 meter eigen maat. Ware het, toen die yerordening in 1883 is daargesteld de Gouwe door deskundigen of door de Profiuciale Stateu yan Zuid-Holland, uitgemeten op 160 meier en den heer K. yan der Torren daanoor een anderen dag had genomen om Ie bekeuren, bg regelmatig weer of wind, dan zonde de bekeuring regtraardig geweest ziju, maar nu een dag te nemen bij stormweder, dat die bekeuring onnoozel ie, zal een ieder met mij toestommen. Met achting, UEd. Dw. Dienaar, P. BfSSCHOP. Kapt. Volharding no. 8. Gelet op art. 1 der Vetordeniug op het zuiyer houden enz. yan Wateringen, Slooten en andere Wateren, die san bijzondere personen toebehooren. Brengen ter kennis yan de eigenaren der slooten gelegen langs de le 2e, 3e en 4e Kade bij de Karnemelktloot, die langt en achter de Beelekade, en die tuttchen den Katteneingel en de Wetering van a) de Spoorwegtlraat tot aan de Crabettutraat dat op Zaterdag den 11 Juli aanstaande oyer die wateren zal worden eene SCHOUW, ten einde te onder zoeken of ze behoorlijk gezuirerd zijn yan drijyend yuil en andere stoffen, die de doorstrooraing yan het water kunnen belemmeren of stank of schadelijke uitdampingen yeroorzaken en welke zniyering door en ten koste van gezegde eigenaren behoort (te geschieden. GOUDA, den 3 Juli 1885. Burgemeester en Wethouders yoornoemd, W. POST DKOST, I. B. De Secretaris, BROUWER. Terechtzitting yan Woensdag 1 Juli 1 Kantonrechter: Mr. J. H. VAN MIEROP. Ambtenaar yan het Openbaar Ministerie Mr. W. C. A. SCHOLTEN, te Rotterdam. VEROORDEELD A. Wegens openbare dronkenschap te Gouda Bartholomew Stereue, 45 jaar, sjouwerman le Gouda, tot 3 boeten san 15 gulden of 16 dagen Teuuie Nioolaas Reebéen, 35 jaar, schilder te Gouda, tot 15 gulden of 5 dagen Pieter Karei Adolf Krijnberg, 35 jaar, sigaren maker te Gnnda, tot 5 gulden of 3 dagen Frederik Kiné, 44 jaar, sjouwerman te Gouda, tot 3 gulden of 2 dagen Tennis Leeflang, 40 jaar, sjouwerman te Gouda, tot 5 gulden of 3 dagen Roelof yan der Pol, 26 jaar, koopman te Guuda, lot 3 gulden of 2 dagen (Dezelfde ia daarenboren veroordeeld tot 1 gulden of 1 dag wegens wateren op deD openbaren weg te Gouda builen de openbare waterbakken) Cornelia Vos, 32 jaar, ejouwerman to Gouda, tot 5 guldeu of 3 dagen Nicolaas Spruijt, 46 jaar, ijouwerman te Gouda, tol 17, gulden of 2 dagen Cornelia Zererboom, 59 jaar, sjouwerman te Gouda, tot 6 gulden of 3 dagen Abraham de Mol, 59 jaar pijpmaker te Gouda, tot 1 gulden of 1 dag Hendrik Jaspers, 27 jaar, sigarenmaker te Gouda, lot 7a guldeu of 1 dag Gijeberlua san Kuik, 24 jaar, airaatmaker te Gouda, tot 1 gulden of 1 dag Mattheus Boot, 67 jaar, pijpmaker te Gouda, tot 1 gulden of 1 dag (Dezelfde ia daarenboveo veroordeeld tot 1 gulden of 1 dag wegens liggen in een boomperk vau het stadsplantsoeii te Gouda) Jan Verhoef, 23 jaar, timmerman te Gouda, tot 1 gulden of 1 dag; Gerrit Suateree, 49 jaar, touwslager te Moordrecht, tot 12 guldeu of 4 dagen Evert Pannebakker, 27 jaar, boomkweeker te Bos koop, tot 1 gulden of 1 dag B. Wegens openbare dronkenschap te Zevenhuizen Adrianus Johaunea Uilenbroek, 28 jaar, arbeider ta Zevenhuizen, tot 3 gulden of 2 dagen De BURGEMEESTER vau GOUDA, brengt by deze ter kennie van de belanghebbenden, dat door den heer Provinoiale Inspecteur der Directe Belas tingen te Rotterdam, op deo 2 Juli 1885 ia exeoutoir verklaardhet Kohier no. 2 van het Patentreoht, dienst 1885/86. Dat voormeld Kohier ter iovordering is gesteld in handen van den heer Ontvanger, dut ieder daarop voorkomende verplicht ia, zijnen aanslag op den bg de wet bepaalden voet te voldoen, en dat heden ingaat de termijn ran DRIE MAANDEN, bianen welke de reclames behooren te worden ingediend. GOUDA, den 4 Juli 1885. De Burgemeester voornoemd, W. POST DROST, 1 B. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Gouda. Gelet op art. 1 der Verordening np het zuiver houdeu euzvan Wateringen, Slooten en andere Wateren, die aan bijzondere personen toebehooren. Brengen ter kennis van de eigenaren der ilooten langt de Lange en Korte - Korte Akkeren, de Heeren kade, de Jan Philiptkade en de Bleekertkade, dat op Vrijdag den lOn Juli aanataande over die wateren zal worden gedreven eene SCHOUW, ten einde te onderzoeken of ze behoorljjk gezuirerd zijn van drijvend vuil en andere sloffen, die de doorstrooming vau het water kunnen belemmeren ofalank of achadelijke uivdampingen yeroorzaken en welke zuivering door en ten koste van gezegde eigenares behoort te ge schieden. GOUDA, den 3 Juli 1885. Burgemeester en Wethouders yoornoemd. W. POST DROST, 1. B. De Secretaris, BROUWER. Voor de vele bewijzen van deelneming, betoond bjj het overlijden van onzen jongsten Zoon en Broeder PIETER van AMEROM, te Soerabaia, betuigen wij onzen bartelijken dank. Uit aller naam, H. C. N. van AMEROM, Gouda4 Juli 1885. Predikant V Wij betuigen onzen dank voor de vele bewijzen van belangstelling, die wij bij de ge boorte van onzen Zoon mochten ondervinden. H. E. van der ROER. T. van der ROER, Gouda4 Juli 1885. geb. Engelbregt. De rangschikking in het Faillissement van WILLEM. BOER, Kleermaker en Winke lier te Gouda, is met de bewijzen nedergelegd ter griffie van de Arrondissements-Rechtbank te Rotterdam, om aldaar gedurende veertien in te vei/blijven ter inzage van een ieder. De Curator, J. FORTUIJN DROOGLEEVER, Advocaat te Gouda. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Gouda, brengen ingevolge art. 5 der Wet van 28 Augnatua 1881 (Staatsblad No. 97) ter openbare kennis dat bg ben is iogekomen van den navolgenden persoon, een verzoekschrift waatbij vergunning wordt gevraagd om in de bg zij» saam vermelde loea- liteit sterken drank in het klein te mogen ver- koopen, als Naam van den Verzoeker. Aanduiding der lnealiteit. Naatje Dekker Karnemeiksloot R. no. 379. Gouda, den 4 Juli 1885. Burgemeester en Wethouders voornoemd W. POST DROST, 1. B. De Secretaris, BROUWER. GEBOREN 2 Juli. Heodrica Margaretha, ouders J. F. Waltz en H. P. Pelt. OVERLEDEN: 2 Joli. J. Lokom, 1 j. 8 m. ONDERTROUWD 3 JoliG. J. «»o Driest, te Rotterdam, 25 j. en J. E. Groenendaal, 28 j. N. Both, 83 j. en H. «au den Bosch, te Waddinxeeen, 23 j. J. F. Brnijstena, 21 j. en E. «an den Ho»en te Waalwyk, 20 j. J. En gelhard, 21 j. en C. T. Stra?dr, 22 j. Dr. G. J. M. Coolhaai, te 'a Gravenhage, 80 j. en G. J. A. Terpitra, 20 j. P. A. fan de Velde, te Zweelo, 26 j. en L. M. Jonker, 23 j. GEHUWD 8 Joli. A. C. Brijce en W. Hoogendijk. Toelating vau leerlingen op de Burgerscholen voor Jongens en Meisjes. (Hoofden; Mej. GRETSER en dehh.HUBER, LEOPOLD en van CITTERT.) De COMMISSIE van Toezicht op het Lager Onderwgs alhier maakt bekend, dat ten ge volge van eene wijziging in het Reglement voor de Openbare Scholen de toelating van leerlin gen op bovengenoemde Scholen, voortaan 8lecht8 eens per jaar zal geschieden en wel op den vijftienden Augustas; en dat de INSCHRIJVING van leerlin gen, wier plaatsing men met den 15n AUGUS TUS 1885 op een dezer Scholen verlangt, zal geschieden in de Schoollokalen op DINSDAG den 7" JULI 1885, des namiddags ten vijf ure. Voor verdere bijzonderheden wordt verwezen naar de Aanplakbilletten. Namens de Commissie, De Secretaris, Mr. J. FORTUIJN DROOGLEEVER. Ondertrouwd Dr. G. J. M. COOLHAAS RN G. J. A. TERPSTRA. Gouda3 Juli 1885. Receptie 5 Juli. Getrouwd BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Gouda-, A. O. BRIJCE, 2e Luitenant der Infanterie en W. HOOGENDIJK, die ook namens wederzijdsche betrekkingen hunnen dank betuigen voor de vele bewijzen van belangstelling, bjj hun Huwelijk ondervonden. Gouda, 3 Juli 1885. Door sterfgeval komt tegen OCT. of NOV. TE HUUR aan de Markt, met vrijen OPGANG, 2 groote en 5 kleinere KAMERS, KEUKEN, DROOG ZOLDER, Tuin met VRUCHTBOOMEN, goede DRINKWATERPOMP enz. wat tot een goed ingericht Woonhuis behoort. Te bevragen in persoon of franco brieven Aan 't benedenhuis wijk A, No. 92 te Gouda. gezocht tegen AUGUSTUS, door een eenig Heer, Iemand van fatsoenljjke Burgerfamilie, P. G. en boven de vijftig jaar. Brieven franco, met opgave van leeftijd, bekwaamheid enz., onder letter A, aan het adres van den Boek handelaar A. EELTJES, in den Oppert No. 94, te Rotterdam. Bij den Boekhandelaar A. BRINKMAN te Gouda, zgn voorhanden OP DE Prijs 25 Cent, in Linnen gebonden 40 Cent.

Goudsche Courant | 1885 | | pagina 2