Advertentiën BSMWYBOBa, Anthonia Paulina tan 's Gratenzand. Gouda, den 11 Jnli 1885. Hulienlaiidsch Overzicht ADVERTENTIÉN. 40-Jarige Echtvereniging - M A R K T B E B I C ËTt E nT~ Gouderak Simon Petros tan den Hoek en Mevrouw SAUERBIERRijk, oordeelen of daartoe termen bestaan. Hij verzekerde intusschen, dat elke btslissiug ten doel zou hebben de tot itandkomiug dezer zoozeer gewenschte lijn te bevorderen. Naar Gedep. Staten werden o. a. gerenvoieerd ten fine van rapport of advies: een verzoek van den heer Van der Garden te Gouda om subsidie voor een stoomt ram lijn in de Hoeksche Waard; een adres der Vereeuiging tot bevordering vau stoom vaartbelaogen, naar aanleiding der verordening tot voorziening in die belangeu. Aau het verslag over den Toestand der gemeente Gouda, over 1884, ontleenen wij het volgeude HOOFDSTUK XI. LANDBOUW EN VEETBELT. Algemeene toestand. De toestand van den landbouw in deze Gemeente was over het algemeen gedrukt. De opbrengst der gewassen was beter dan in het jaar te voren en huune kwaliteit was goed. Ofschoon de gezoudheidstoestand vau het vee, dat vroeg naar de weide ging en laat in de stallen terugkeerde, zeer bevredigend was eu de wei- en hooilanden vau nadeelige invloeden niet te leiden hadden, verkeerde de landbouwer toch fiuantiëel in ougunstige omstandigheden. De koop- en huurprijzen der landerijen waren eenigszius dalende. Er werd veel hooi gewonnen van uitmuntende kwaliteit. In deze Gemeente bestaau de voortbrfengselen van den landbouw hoofdzakelijk uit rundvee, boter en kaas. De handel in vee was beter dan in het vorige jaar. Vau rasverbeteriug of veredeliug wordt weiuig werk gemaakt. De resultaten der vetweiderij waren niet ongun stig, ofschoon zy beneden die van het vorige jaar bleven. Voor de boter werden goede prijzen besteed. De prijs van de kaas was lager dau in 1883. De in deze Gemeente bestaande kunstboterfubriek schijnt met gunstig gevolg te werken. De aardappelen- en groententeelt is van weinig omvangzij dient voornamelijk voor de consumtie in de Gemeente. De kwaliteit der aurdappeleu was goed. De bloem- en boomkweekerijen, welke hier worden gevonden, nemen in bloei toe. De opbrengst vau het ooft, dat voornamelijk in appelen en peren bestaat, was van weinig beteekenis. De houtteelt is niet noemenswaard. De veestapel bestond voor zoover bekend uit werkpaarden ezels en muilezels springstieren melkkoeien en melkvaarzen kalveren en pinken mestvee schapen geiten en bokken varkens Het pluimvee uit hoenders ongeveer 1200 eendeu 67 Bijenteelt wordt hier niet gevondeu. 145 3 2 920 118 16 115 19 87 Van paarden (werkpaarden) 70.— n het melkvee u 140. n het slachtvee II 190. n kalveren II 36.50 u schapen 29.— n lammeren 12.50 if varkens 77.— n biggen 8.75 li de boter, per kilo II 1.42* de kaas, per 50 kilo II 26.— Er werden ter markt gebracht Paarden Kalveren 7278 Schapen 2309 Lammeren 2265 Bokken en Geiten 422 Varkens 6285 Biggen 15471 Kaas 1023753 Er bestaat hier eene afdeeling der' Hollandscbe Maatschappij van Laudbouw. Zij draagt den naam van „Gouda en Omstreken" en telt ougeveer 200 Irdeu. HOOFDSTUK XII NIJVERHEID, HANDEL EN SCHEEPVAART. Kamer van Koophandèl en fabrieken. De Kamer vau Koophandel en Fabrieken onder ging eemge verandering. Den 26eu November had de verkiezing plaats ter voorziening it; de vacature, ontstaau door bet ver trek van den Heer J. A. Roest van Limburg, alsmede in de vacature ontstaan tengevolge van de periodieke aftreding van vier andere leden. Ter vervanging van den Heer Roest van Limburg werd met 26 van de 30 uitgebraohle stemmen gekozen de Heer H, Straver, die de beuoemiug aannam. De vier aftredende leden werden allen herkozen namelijk de Heeren H. Jager met 80, J. M. Noot- hoveu van Goor met 29, A. van Veen met 28 en C. J. C. Prince met 27 van de 30 uitge brachte stemmen. Voorzitter en Plaatsvervangend voorzitter der Kamer waren de Heereti C. J. C. Prince en'H. Jager. Als Secretaris fungeerde de Heer Mr. J. Fortuyu Droogleever. Nijverheid. In den toestand der onderscheidene uij verheids- ondernemingen Ifwara over het algeineeu geene verandering ten goede. De malaise in den handel, waarover telkens geklaagd werd, bleef niet zonder invloed op de nijverheid. Vergunning werd verleend aan de Directie der Stearine-Kaarsenfabriek „Gouda" tot het plaatsen van twee nieuwe atoomketels iu die fabriek en tot den wederopbouw vau het afgebrande gedeelte met uitbreiding der inrichting door toevoeging daaraan van een gebruw tot vet- zuurkokerij bestemd de Directie der Maatschappij voor Nieuwe Geoc- troy eerde Gas bereiding tot hel plaatsec vau eenen nieuwen stoomketel in hare Gasfabriek alhier P. J. van der Want Az. tot het plaatsen van een stoomwerktuig iu zijne pypeufabriek in de Keizerstraat de Directie der Goudsche Machinale Garenspin nerij tot het plaatsen van eenen stoomketel in hare fabriek aan den Turfsingel. Voorts werd eveneens krachtens de Wet van 2 Juni 1875 (Staatsblad uo. 95) vergunning verleend aan: T. Gravesteijn tot bet oprichten eener koper-en blikslagery iu de Lange Groeueudaal P. L. Wildenburg tot het plaatsen en in werking brengen van! eeneu gasmotor in zijne steendrukkery aan de Gouwe F. C. Bik tot het oprichten eener snelbleekery in de Korte Akkeren K. F. Meeser tot 'het oprichten eener brood bak kerij aan de Spieringstraat M. Jr Oosterling tot oprichten eener distilleerderij in de Nieuwsteeg H. N. van Sobaik tot het •prichten eener snip- per- en honigzoetfabriek aan de Markt G. C. Bruijuel tot het oprichten eener slachtery in de Komijusteeg J. den Edel tot het oprichten eener slachterij in deu Eozeudaal N. A. van der Ree tot het oprichten eener blik slagerij iu de Kuiperstraat C. J. vau de Pavoordt tot het oprichten eener bakkerij op de Nieuwe Haven W. Huilemau tot het oprichten eeber snipper- fabriek aan Karnemelksloot. Aau A. Lagerenberg werd de vergunning tot het oprichten eener spekslagerij op deWesthaven geweigerd. Ook werd afgewezeu een verzoek van de firma K. Jonker en Zoneu om vergunning tot het oprichten van een stoomwerktuig aan den Turfsingel. Binnenlandsche Handel. De binuenlandsche handel bestaat voornamelijk in de hier gefabriceerd wordende artikelen en iu granen boter, kaas eu ree. De omzet verbeterde. De wiukelneringen behielden hun debiet. Aan het Stoombooten-Veer op de Vest werden 17185 adressen ingeschreven. De markten, welke hier gehouden worden, zijn de volgende o. Vier kaasmarkten, namelijkop den tweeden Woensdag in Maart, den derden Woensdag in Augustus, den vierden Woensdag iu September en den eersten Woeusdag in November. b. De paardenmarkt opVrijdag na de Ameidsch? markt. c. De St. Jacobsmarkt of kermis, die ednft week duurt eu aanvangt op Maaudag na St. Jacob. d. De weekmarkten, die lederen Donderdag plaats vinden. Deze laatateu worden in den regel zeer druk bezocht. Het bezoek der overige markten, met uit zondering van de kermis, is in den laatstee tijd zeer afgenomen. Buitenlandsche Handel. Naar het buitenland worden hoofdzakelijk uitge voerd kaas, boter, pijpen, garens, stearine-kaarsen en loodwit. Scheepvaart langs de rivieren, kanalen en vaarten. De scheepvuart van eu langs de Gemeente was in het afgeluopen jaar niet zoo levendig als iu andere jaren, hetgeen hoofdzakelijk moet worden toegeschreven aun de reparatie eu afdamming der Mallegatsluis, waardoor de vaart door de Turfsin- gelgraoht gednreu le drife maanden gestremd is geweest. Er kwamen hier aan of passeerden 4828© vaar tuigen, waaronder 13020 stoombooten, metende te zamen 2850188 kub. meters of tonnen. In 1883 bedroeg het aantal doorvarende vaartuigeu 49729 waaronder 15447 stoombooten, metende te zamen 3181390 kub. meters. Werven en Scheepsbouw. Zeeschepen worden hier sedert lang niet meer gebouwd. .Er ijjn »ijf nerreu voor vaartuigen bestemd voor de binnenlandsche vaart. De scheepmakerijen hadden voornamelijk door reparatiëu van vaartuigeu vol- doende werk. In deze Gemeente behooren 73 schepen van tien tonnen en meer te huis, metende te zamen 2562 tonnen. HOOFDSTUK XIII. INRICHTINGEN IN VERBAND 8TAANDE MET DE UITOEFENING VAN HANDEL EN ANDERE BEDRIJVEN. Middelen van vervoer te water. De stoomboot „de IJsselvaart dagelijks heen eu terug naar Rotterdam, en „de stad Gouda" drie malen per week. De stoomboot van Utrecht op Rotterdam, die dagelijks behalve Zondag, neen en weer vaart, legt elke reis hier aau. De stoombooten der Maatschappij „de Volharding varen dagelijks driemalen doch op Zoudag tweemalen tu88cheu Leiden eu Gouda heen eu terug, eu op alle werkdagen eens tusschen Amsterdam en Gouda. Bovendien vaart eeue boot eiken avond van Gouda naar Boskoop. Iedereu Donderdag varen van Woerden, Ouds hoorn en Rijnsaterwoude stoombooten op deze Ge meente. De stoomboot vau de Maatschappij „Boskoop Waddinxveen—Gouda" vaart driemual daags heen en terug, doch op Donderdag vier- en op Zondag tweemaal. Voorts legger, hier bij het kantoor op de Vest aan de van Amsterdam en daarheen terug varende stoombooten op Rotterdam, Vlaardiogen, Arnhem, Wageningen, Delft, Dordrecht, Middelburg, Nijmegen, Helmond, 'sHertogenboscb, Waalwijk, Einuhoven en Maastrichtde van Rotterdam en daarheen terug varende stoombooten op Alkmaar, Purmerend, Wor- merveer, Nieuwediep, Woerden, Ondeweteriug, Hoorn, Medemblik, Enkhuizen, Zwolle, Groningeu en Deven ter de booten van Zaandam en Leiden op 'sHerto- genbosch en Breda eu die van Schiedam op Leeuwarden. Dagelijks, met uitzondering van Zaterdag, vaart eene barge vau hier naar Amsterdam, twermaleu 's weeks varen schuiten uaar 's Gravenhage, viermalen naar Leiden. Verder varen op deze stad verscheidene markt-en veerschuiten. Op den IJsel en de Gouwe worden door de heeren vau der Garden Co. alhier, Patinevis te Alpbeu en H. J. Meijer te Rotterdam stoomsleepdieniteu uitgeoefend. Middelen van vervoer te land. De vervoermiddelen te land bestonden in 1884 uit: den Nederlaudschen Rijnspoorweg; deu Stoomtramweg tusschen Gouda en Bodegraven vau de Stoomtramweg-Maatschappij „Gouda". den Stoomtramweg tusschen Gouda eu Oude water, van de IJsel-Slooratrainweg-Maatschappy. eentn post wagend ienst op Sohoonhoven van A. Jonkheid Co. alhier (vroeger A. J. de Ruiter). Broodzetting. Broodzetting bestaat hier niet. De Vereenigiug t/b. der Stoomvaartbelangen in Nederland heeft zich by Prov. Staten van Zuid- Holland beklaagd over een groot aantal bekeuringen, wegens het varen op de Gouwe en deu Ryu met grooter snelheid dan voorgeschreveu is bij besluit vau 22 October 1883. Nu blykt, dat door personen, bevoegd om over tredingen te coostateeren, letterlijk een drijfjacht wordt geopend om de uitgeloofde premiën te ver dienen en het aantal bekeuringen dagelijks toeneemt, waarvau vele den toets van humaniteit niet kunnen doorstaan, heeft het Bestuur der Vereeuigiug ge meend, zich tot de Staten te moeten wenden met het verzoek, dat het besluit van 22 Oct. 1883 worde herzien; aan bevoegde personen worde opgedragen, de verordening in overeenstemming te brengen met de gesteldheid, wat de breedte eu diepte der ver schillende riviervakken aangaat, en dat onderscheid worde gemaakt tusschen zwaar beladen, diepgaande goederenbooten en passagiersbootjes. De laatsteu toch zullen door hun runken en lichten bouw, ge- riDgen diepgang en weinig krachtige machines minder golfslag veroorznken en kunnen door den aard van hun verveer niet aan die knellende banden gelegd wordeu, zonder dat huu bestaau ernstig wordt be dreigd, vooral bij de eischen van deu tegenwoor- dtgeu tijd %n de concurrentie, die zij te verduren hebben van de spoorwegen, die door het willekeurig Kesloten houden van spoorbruggen over de gemelde haarwaters bet passagiers-vervoer reeds grootendeels vernietigen. In een partiouliere correspondentie uit Deli, in de N. R. Ct., leest men omtrent een nieuw middel tegen de cholera Met deze treurige ziekte weet men tegenwoordig raad. De algemeen geachte en beminde geueesheer der Deli-Maatsch«ppij, dr. Feikema, heeft namelijk roet schitterend succes een stelsel verbeterd en toe gepast, waarvan de eer der uitviug toekomt ann een jong officier van gezondheid, den heer Goddefroy, tbaus met verlof iu Nederland. Volgens dat stelsel krijgen de lijders geen medicijnen meer. Men volgt de natuur. Wil zy met geweld de giftstof hebbeu uitgedreven, welnu, men laat haar begaan en zorgt alleen voor een goeden omloop van het bloed. Daar toe geeft men den patient, zoodra men bemerkt dat zijn pols sterk begint te minderen, een onderhnidsohe inspuiting van een liter lanw water met zout ver mengd. Ongeveer een kwart uur na deze kuur keert de pols terug, maar beginnen zich ook aan stonds weder de bekende verschijnselen van de cholera te vertoonen. Laat de natuur maar weer begaan en herbaal slechts de kuur, zoodra gij sterke mindering van den polsslag waarneemt. Zoo heb ik de behandeling vau een patient bygewoond, die tot vier malen toe zoo'n inspuiting kreeg. Toen na de vierde inspuiting zijn bewustzijn terugkeerde, bleek het dat de giftstof volkomen was uitgedreven en kreeg hij onmiddellijk een glas portwijn, om weder eenigs- zins op zijn verhaal te komen. Een dag later ver droeg hij opnieuw licht verteerbare spijzen en veer tien dagen later deed hij weer al zijn werk als de gezondste man. Met die behandeling beeft dr Feikema zoSïeel succes, dat hij van de veertien lyders slechts twee verloren beeft, eu die twee waren nog door opium geheel uitgeputte personen. Daarbij is het systeem van inspuiting zoo dood-eenvoudig, dat elke leek den geneesheer onmiddellijk de behan deling nadoet, zoodra hij haar eens heeft zien voor- voordoeu. De meeste tabaksplantages hebben dan ook een voor de inspuiting benoodigd toestel eu, naar ik vernam, is er reeds met volkomen succes door een paar adsisteotplanters gebruik van gemaakt. Eere daarom onzen Hollandscheii geneesheeren schade te voorkomen. Terwyl hierover onderhandeld wérd, failleerde de echtgenoot, en zyn curator achtte ziöh verplicht de metaliieken geheel te vorderen.' E^rst uadat bij reeds gedagvaard was, vond de exe cuteur een advoeaat, die zijn verdediging op zich nam, en daartoe een zestal rechtsmiddelen aan rechtbank en hof voordroeg. In een doorwrochte conclusie vereenigde de advo caat-generaal mr. W. R. Op ten Noort zich met een dier gronden, en ten slotte verklaarde ook het Hof dén tegen den executeur gerichten eiscb niet-ont- vjnkelijk, dewijl de handeling der getrouwde vrouw geenszins in zich zelve nietig is, maar baar, nietigheid inl rechten moet gewaagd worden, waartoe echter de curator oubevoegd is. Deze werd in alle kosten der beide instantiëo verwezen. Te Haarlem heeft Dinsdag te twee uren de plechtige onthulling plaats gehad van den gedenksteen ter eere van Bilderdyk voor zyn voormalige woning aan de Groote Markt aldaar, aangeboden door dec Kunstenaarskring. De voorzitter van den Kring, de heer F. Smit Kleine, hield de feestrede. De wethouders en de secretaris der gemeente waren tegeuwoordig (de burgemeester was door ambtsbezig heden verhinderd), terwijl men onder de genoodigden opmerkte de,heeren dr. J. Ten Brink, mr. C. Vosmaer en A. G. Kruseman. Het eerelid van den Kring dr. N. Beets verhoogde de feestelijkheid door zyn tegenwoordigheid. Tot eereleden werden benoemd dé heeren A. C. Kruseman en prof. Alberdingk Thijm. De laatste was wegens ongesteldheid ver hinderd over te komen. Nadat de oirkonde was geteekend was de plechtigheid geëindigd. Het mu ziekkorps van het 4e reg. infanterie uit Leiden gaf op de Groote Markt in een met Bilderdijk's oeelteuis gesierde teut eeu concert van 24 uur. Door de Vereeniging „Bilderdyk" wa9 eenige ver siering aangebracht op tiju graf, ten einde de bezoekers van het gewone orgelconcert in de Groote Kerk op dezen dag de verdiensten van Bilderdyk ook daar nog eens in herinnering te brengen, Het Gerechtshof te Amsterdam besliste dezer dagen een geding, naar welks einde velen te Amsterdam en Den Hang met groote belangstelling uitzagen. Iu 1880 overleed in Den Haag roevrouw B., die een Amsterdamse!» geneesheer tot uitvoerder vau baar testament ha t benoemd. Onder de legaten bevond zich een, dat aan mej. D. eenige Oustenrijksohe effecten vermaakte. De Haagsche notaris berichtte den executeur, dat mej. D. niet meer in Rijn standplaats, maar by een neef op een dorp in Noord-Holland woondebij zond de gebruikelijke kwyting, opdat zij die, na ontvangst der metaliieken teekende. Dit geschiedde, en de executeur meende in Juli 1881 zich van zijn last gekweten te hebben. Alleronaan genaamst werd hij echter reeds in Augustus verrast door een heer, die zich als echtgenoot van mej.D. aanmeldde, en als hoofd der gemeenschap het legaat eischte. Bij onderzoek bleek de dame, die onder haar eigen naam in Noord-Holland woonde, werkelijk gehuwd. De geneesheer raadpleegde toen in Den Haag en te Amsterdam verscheidene rechtsgeleerden, die hem verklaarden, dat hij, aan een niet gemachtigde gehuwde- vrouw betaald hebbende, in dit wanhopige geval moest trachten een daling te treffen, ten etnde, door het vrijwillig offeren eener som gelde, aanzienlijker j Het Engelsche Lagerhuis hervatte na kort recès, zijne zittingen. Aangenomen werd eeu voorstel van sir Michael icks Bt-ach, om den bekenden Bradlaugh niet tot die eedsaflegging en tot het Huis toe te laten. De jeer Gladstone bad dit voorstel bestreden. In het Hoogerhuis sprak Salisbury heel voorzichtig toch niet onbevredigend over de onderhande lingen met Rusland en over de Egyptische verwar- riiug. Wat de binnenlandsche politiek aangaat, leelde hij mede dat de nieuwe verkiezingen omstreeks lalf November zullen plaats hebben verder dot de [ersche dwaogwet niet zal vernieuwd worden, maar e bestaande wetten streng gehandhaafd. Men [au in dit laatste besluit een gewaagde kiesma- oeuvre zien de Iereu zullen nu op verschillende laatsen in 'Engeland voor de conservatieve caudi- aten stemmen. Over de plannen der regeering in Egypte en loedan kon lord Salisbury nog niet veel zeggen, aar de oplossing der fitianeiëele moeielijkheden en bescherming van Soedao veel/ tijd kost. Een ipoedige beslissing in deze netelige quaestie had dan ok niemand verwacht, want natuurlijk kon men an de Tories niet vergen, dat zij zonder voldoende oorlichting ingrijpende wyzigingen in de Engelsche ilitiek jegens Egypte zouden brengen, die voor ien dezelfde slechte gevolgen zouden hebben als de ot uu gevolgde staatkunde had voor het ministerie ladstone. De Engelsche bladen fijn over bet geheel met e rede van Salisbury nogal ingenomen zij meenen, dat hij bewijs heeft gegeveu van voorzichtigheid en gematigdheid. Te Berlijn oordeelt men eenigszios andersbier is men van meeuing, dat Salisbury een te grooten slag ora den arm heeft gehouden en de vrede dus lang niet zoo vast verzekerd is als men dacht. Men kan self nit het meegedeelde zien, dat Salisbury zieh den pas tot den oorlog Iniet heeft willen afsnijden, maar wanneer men met den feitelijken toestand aan de Afghaansche grens te r'de gaat, dan komt men telkens weder tot het resultaat, dat een oorlog vau Eugelaud tegen Rusland in Afghanistan tot een zeer onzinnige onderneming .moet worden gerekend. Men heeft een te goeden jduuk vau het gezond verstand van Salisbury, om niet aan te nemen dat hy hiervan ten volle over tuigd ia. De Fransche Kamer van Afgevaardigden verleende Igisteren hare goedkeuriug aan het met China gesloten verdrag. Volgeus berichten uit Tonkiug zou generaal Brière De l'lsle vergunning hebben gekregen naar Frankrijk terug te keeren en reeds op weg zyn. Ook zou generaal De Négrier verzocht hebben van zijn commando ontheven te worden, om redenen van gezondheid zoo hij voorgeeft maar waarschijnlijk bestaan andere redenen voor zijn besluit. Blykeus de jongste telegrammen hebben de Fran- schen weer oudervondeu, dat ondanks deu vrede met China in de Frausche kolonie rust en orde nog volstrekt uiet zyn hersteld. Nauwelijks had geoeraal De Courcy zich met een vry talrijk gevolg naar Hué begeven, ora in overleg met het llof van Anuam maatregelen te nemen welke nieuwe onlusten in Tonkin en Aonara konden voorkomen, of de Annamieten vialen zyn gevolg aan, zoodat een bloedig gevecht in de staten volgde. De FrAnschen bleven meester van het terrein en namen de citadel, waar de generaal voorloopig *eilig is, terwyl hem zoo noodig spoedig versterkingen kannen worden gezonden. Voor het oogenblik is er dan gelyk de generaal seinde ook geen reden tot ongerustheid, maar toch is dit verzet een bedenkelijk verschijnsel, dat natuurlijk «eer door een nieuwe kastyding gevolgd moet worden. In het vredesverdrag tusschen China en Frankryk, dat in de kamer werd behaudeld, wordt uitdrukke lijk Frankrijks beschermheerschap over Annam erkend en natuurlijk kan de Frausche regeering zich aller- minst van haar beschermelingen een dergelijk bejegening laten welgevallen, als hnar vertegenwoor diger bij zijn ontvangst te Hué ten deel viel. In Spanje blijft de toestand treurig, ofschoon de cholera niet toeneemt. Volgens het officieele bulletin waren er op 6 Juli 1467 ziektegevallen met 660 dooden, dus 172 ziekte- en 165 sterfge vallen minder dan den vorigen dag. Het ergste woedt de ziekte in de provincies Valencia en Mur- cia, maar te Madrid breidt ze zich bijua niet uit eu blijft het aantal patiënten per dag zich tot 5 beperken. Daarentegen wordt Araujnez nog steeds geducht geteisterd. Overal echter is de toestand zeer treurig, daar men gebrek heeft aan de noodige hulpmiddelen voor een goede verpleging. Bij de volksstemming in het kanton Zurich is de wederinvoering der doodstraf met 27,577 tegen 21,377 stemmen verworpen. QOUda, 9 Juli 1885. Granen in lustelooze, dóch vaste stemming. Men gaf pnike Zeeuwsche tarwe niet af beneden f 8.25 en er werd tot 8.60 betaald. Mindere eu polder van 7.75 tot 8.25. Geringe niet getoond. R°KKe 6-a 6.50, Gerst 5.25 a f 6. Chevalier a 6.80. Haver 4.a f 4.50. Maïs 5.25 tot 6.20 voor kleine ronde. Ove rigens geen handel. De veemarkt met goeden aanvoer de handel in alle soorten vlug, vette varkens 23 a 25 ct., varkens voor Londen 19 a 21 ets., magere varkens tamelijk vlug, biggen 1.a f 1.50 per week. schapen en lammeren iets vlugger. Aaugevoerd 110 partijen kaas. Eerste kwaliteit 19.a 22.tweede kwaliteit 16.a 18. Noordhollandscbe 16.a 23. Goeboter 1.15 a 1.25. Weiboter 0.95 a 1. Burgerlijke Stand. GEBOREN6 Joli. Abigael, oudera C. P. Belooje een A. Mullaart. 8. Cornelia, oudera C. van Dijk en G. van Reedeo. OVERLEDEN: 7 Juli. M. de Vroom, 2 j. 4 m. C. Heij, 3 m. 8. W. van Zwol, §6 j. GEHUWD: 8 Joli. J. Sloof en J. Uithol. H. J. Ver- blaauw en H Diebrink. A. Stok hof eu C. Klaverveld. W. van Loon en A. van Bnnren. C. Vermeulen en M. J. *an Eyk. Reeuwijk GEBORENAdriaooa Gerardos, ondera K. Raderoaker en P. J. Belt. GEBORENKlaasje, ouders W. Mudde en S. Harreman. Cornelia, ondera B. van Rijawyk en M. van der Graaf. Johanna, ondera A. de Winter en C. ltook. OVERLEDEN M. L. de Broyn 2 m. Tan Eenige kennisgeving. Op den 27,le" Mei werd te Khediri (Neerl. Indië) geboren: JOHANNES FRANCISKUSEMILEPEETERS OndersP. A. C. PEETERS. A. PEETERS— Gordromp. ïiaagt met 1 AUGUSTUS eene die goed kan koken en werken. n alle Binnen- eu Buitenlandicfte Cou ranten, worden dadelijk o igezondetfdoord n Boekhandelaar A. BRINKMAN, te Gouda.

Goudsche Courant | 1885 | | pagina 2