dankbetuiging. M WINKELHUIS Soijieteit „Ons Genoegen." Progynmasium te Gouda. Openbaar Onderwijs. Buiieolandscit Overzicht ADVERTENTIËN. G. C. FORTOOT DROOGLEEVEB ROTTERDAM, Oproeping van Belanghebbenden. Te KCijL-vir Ti v 1 FOSTZEHR/XtT-EIfcT. POLITIE. Burgerlijke Stand. De Notaris te GOUDA, zal op DINSDAG 1 SEPTEMBER 1885, des morgens te 9 uren, aan het Hnis, wjjk K. No. 255 aan de Peperstraat aldaar, in het openbaar, om contant geld, vei'koopen Goudsche Singel INo. 116, Mec. DENTISTE. De GEDEPUTEERDE STA TEN der Provincie Zuid-Holland Toelating van Leerlingen op de Kostelooze Scholen, de Bewaarscholen en de Avond school (Herhalings onderwijs). te GOUDA. leggen 'dat de verhouding gemiddeld van 10 tot 1 ttond. Het ouderscheid in de hoedanigheid der twee roomsoorten was nog belangrijker dan in de hoeveelheid. De room van de melk in het eerste kopje, zgnde het eerste gemolken, was duo, zeer wit en byna niet gebonden, terwijl die vau het laatste kopje dik boterachtig en van een schoone kleur was. De melk, die in de kopjes bleef nadat ze afgeroomd was, vertoonde mede een zeer groot verschil. Die, welke het eerst was gemolken, was zeer gescheiden, blauwachtig en had het aanzien alsof ze met veel water was aangelengd. De melk van het laatste kopje had een fraaie kleur, was gebonden en geleek in smaak en anuzien meer op room dan op melk. Deze proeven leeren, dat zij die na het melken een gedeelte in de uiers laten, door achteloosheid, onhandigheid, haast enz., niet alleen den room verlieten, maar ook den besten, die den meesten smaak en de kleur aan de boter geeft. De koe lijdt er evenzeer onder en de opbrengst wordt bij den dag kleiner. Hier wegen de „laatste loodjes" zwaar. De reeds vermelde overstroomingen in Chiua en Japan zijn zoo erg, als men daar in jaren niet heeft bijgewoond. Eeu ontzettend aantal menschen- levens gingen er verloren en de geleden schade is groot. Tachtig mijlen ver* in den omtrek van Canton staat het land onder water, en in die stad zelve zyn vele straten een week lang overstroomd ge weest. Op sommige plaatseu was de rivier tot 50 voet boven het gemiddeld peil gerezen, en de strooming was er zoo sterk, dat geen roeischuitjes de stoombooten konden genaken. Er dreven een aantal doode menschen en dieren en meubeleu rond, uit omgeslagen vaartutgen. De grootste verwoesting werd aangericht tnsschen Canton en Fatsham. Daar werd een groot deel der oevers van de rivier weggeslagen, en in drie dorpen, welke geheel overstroomd werden, kwamen byna al de inwoners om het leven. Te Sylli brak het water door den muur van de stad, en duizenden menschen moeten daar verdron ken zijn. De rysl- en zijde-oogst werd in de over stroomde streken geheel verwoest. De nood is groot. Men doet van verscheidene kanten pogingen om dien te lenigen. In Japan waren de overstroomingen het ergst »tusschen Osaka en Kioto. Ook daar werden ont zettende verwoestingen aangericht. De vroeger wel varende boeren van het vruchtbare dal Osaka o. a., die reeds door mislukte oogsten groote schade lsden, zijn nu nagenoeg tot den bedelstaf gebracht. De L. Crt. schrijftHet heeft juist genoeg ge regend om het weiland kleur te geven, maar gras voor het vee wordt nog nergens gevonden. Op laag gelegen stokken heeft het vee bijna zooveel gras om rond te komen en op hoog gelegen stukken is gebrek. Voor Augustus is dan ook het weer te koud en de noordenwind, die zoo sterk droogt, laat niet los te waaien. De hooibouw was gnnstig, toen de aanhou dende droogte het weiland verdorde en dit onheil is nog niet overwonnen; vandaar dat het melkvee, dat in de opbrengst vermiuderde, nog niet op verbaal gekomen is. Hieruit volgt dat de boer nog geen reden heeft kunnen vinden om zioh in een voordeelig jaar te ver heugen. De vroege aardappel gaf geen groot beschot, maar door de uitgebreide teelt en geen vraag voor het buitenland, is de aardappel bijna geen geld waard. Voor peulvruchten was het weer gunstig; op de op brengst van het koolzaad en de granen zal niet tegen vallen. Komkommers en augurken waren er met hoopen, wel een bewijs voor zonnig, droog weer, en de snijboonen zijn overal goed gelukt. Minder goed is men geslaagd met de teelt van bloemkool, peen en uien, veldgewas dat het betrekkelijk beter met nattigheid kan stellen. De wynstok is goed ontwikkeld, heeft op zyn tyd gebloeid en zal in October wel rijpe trossen dragen. Er komen geuoeg peren en appelen, maar z$ zyn overal te klein van stuk en tengevolge van de droogte niet gezwollen. Hetzelfde is het geval met den laten aardappel, waarvan men zich tevens geen ruim beschot voorstelt; doch de kuol kan nog genoeg uitzetten en het beschot vergoeden, daar de tijd der rooiiug nog in de toekomst ligt. Over de ziekte, die in de aardappelen zou ontstaan zijn, wordt niet veel gewag gemaakt. Nu het kader onderofficieren en korporaals by sommige korpsen van het leger reeds voltallig is en bij de overige het aantal vacatures in die graden voortdurend kleiner wordt, zoodat vrijwilligers, ge schikt voor het bekleeden van die graden, geruimen tyd op bevordering moeten wachteD, heeft de Minis ter van Oorlog het wenschelyk geacht bet bepaalde by zyn aauschrijving van 26 Maart 1S84, alsnog zoodanig te wijzigen, dat de voorschriften, noodig voor de vorming en instandhouding vau het militie- kader, niet schaden aan de bevordering van de vrywillig dienenden. O. a. heeft de Minister bepaald dat de milicien- korporaals en de miliciens-sergeanten, die de geschikt heid bezitten, voor het bekleeden vau die graden van de vrijwilligers gevorderd, overeenkomstig het voo'ge schrevene in art. 9 der militiewet, met behoud van hnn graad kunnen worden toegelaten tot eeu vrywi lige verbintenis by het korps waartoe zij behooreu, injdieu daarbij in dien graad vacatures bestaan, welke uiet kunnen worden aangevuld door bevordering van vry- willigers, die voor zoodanige bevordering geschikt wa ren geoordeeld reeds voor het tydstip, waarop be doelde miliciens-korporaals en miliciem-sergeauten in hun graad werden aangesteld. Voor zooveel zy behooreu tot de iofanterie, de cava lerie, de veld- of vesting-artillerie, kunnen zij, wanneer er geen vacature bestaat hij het regiment of het onder deel waarby zy zyn ingedeeld, ook in hun graad bij een ander regiment of onderdeel van hetzelfde wapë! overgaan, eveneens met in achtneming van het bepaalt in de vorige zinsnede.j j De electriscbe straatverlichting met toe|h»siog va,n groote lichtbronnen, zooals die io eenige XWrikaan- sche steden bestaat, wordt zoo vaak al^j navolgens waardig voor Europeesche steden aanbevalen, 4at bet doelmatig voorkomt om het practisch resultaat van zulk eene verlicbtingfmethode eens nader ,|ie beschou wen. Een leerryk voorbeeld in Üit opricht geeft de stad Washington. Daar werd eene overeenkomst met de Brush-Iwan-Company gesloten, Jlraarby die maatschappij zich verbond, om by wyde van proef gedurende 45 dagen de drukste straat der ètad, de Pennsylvania-Avenae eleotrisch te veriiobten. Op den ong. 2,4 km. langen weg van het op den heu vel liggend kapitool tot aan het raifluterie van finan ciën werden ter vervanging van de ivoorhanden 105 gaslantaarns 4 booglampen, elk vai^eeye lichtsterkte van 4000 kaarsen met kegelvormige reflectors vau 60 cm. middellijn, aangebracht en l»el een op hét dak van het Kapitool, een op hei aak van vootmeld departement, en de twee agdere tnsschendeze beide punten op hooge masten. Bovendien werd de lan taarn vau den ijzeren koebel, die het Kapitool be kroont, voorzien van eeiif krans van 14 zwakkere booglichten zonder reflectory, en werden 7 reflector- lampeu op het plein van biet kapitool aangebracht, welke laatste bestemd waren om hier straalvormig uitloopende straten te verlichten. Deze proef waarvan men groote verwachtingen koesterde, heeft in de prao- tijk weinig voldaan. De krachtige stralen bundels der vier hoofdlarapen brachten in de straat eeue ge vaarlijke verblinding teweeg: terwijl de boomen aan weerszijden zoo zware schaduwen wierpen, dat bet op de voetpaden nagenoeg duister was. Na afloop van de proefneming werd dan ook van deze verlich ting afgezien en besloten, aan beide zijden van den ryweg, op kleine afstanden van elkaar, palen met gewone booglarppen te plaatsen. Naar aanleiding van eene opmerking, dat hei waagstuk der Oxfortsche roeiers om het kanaal over te steken, vóór hen nooit was volbracht, werd eenige dagen geleden aan Haarl. Ct. gescheveu dat dit vroe ger wel geschied is door drie Nederlandsche zeelieden, die in Engeland krygsgevaugeuen waren en iu een open bootje ouvluchtteo. Na zei-en-dertig uren rond gezwalkt te hebben zonden zy te Huisduinen behou den aangekomen zyn. De dichter Gebel zou deze kloeke daad bezongen hebben. Volgens een inzender iu de Midd. Ct. is ook deze rectificatie niet juist. Het feit, door den dichter G. Gebel bezongen, zou zich als volgt toe gedragen hebben Arie Bruin,Stuurraan, en drie matrozen, genaamd Arie Dijkhuizen, Corn, Spaans en Michiel Pronk bekwamen, iu December 1780, den last, om eenige brieven van bet dorp Sools, in Engeland, voor Amsterdamsche rekening af te halen. Den 25sten Dec., met eene pink* van Scheveningen afgevaren, kwamen zij den volgenden dag te Sools, doch werden dadelijk na hnnue aankomst, in beslag genomen, eo, ofschoon nog geen dadelyke oorlog bestond, in ver zekerde bewaring gesteld. Den volgenden dag ontuam men zeil en roer aan hun vaartuig, ten einde het ontvochten te beletten terwyl daarenboven de pink door een Britsche wacbt werd bewaard. Op den lsten Jan. 1781 nameen beambte aanteekening van hetgeen nog aan boord was overgebleven, deed het aan land brengen en liet hun slechts een weiuig eten over. Van dit oogenblik af middelen beramende, om zoo mogelijk^ de gevangenis, waarmede men hen bedreigde te ontgaan, gelukte het hun Zaterdag den 6 Jan. 1781, een klein bootje magtig te worden, en namen zij het kloek besluit, in een donkeren avond met den voorraad van slechts één brood, ter waarde van 6 stuiver, eene kruik water, een kompas, een haak een aukertje, drie paar riempjes en een peilstok, de hoogst gevaarlyke vlucht over zee met dat bootje, niet meer dan 19 Rijnl, voeten lang en 5Va breed te ondernemen. Toen men scheep zon gaan, bezweek de moed van den stuurman hij weigerde de kans te wagen, en bleef achter. Omstreeks 7 uren staken de drie ande ren in zee, onder een dikken mist, waarnaar zy vnrig hadden verlangd, Iu volle zee gekomen, ontdekkeu zij 3 schepen. gevaar van door deze gezien te worden gelukkig komen, zetten zy kunnen koers voortdoch wei weldra door eenen hevigen storm overvallen, dien metinspanning van ongeloofelyke krachten en vtf beeldelooze volharding, doorstonden en te bik kwamentotdat zij op Maaüdag den 8 Jan. j wal ontdekten, en met groot levensgevaar by dorp Ter Heide gelukkig aanlandden. Na 44 zwalkens, bereikten zy den vaderlandscheu bod zij werden door, de inwoners met hartelykhëidj belangstelling ontvangen en met vrengdejuich Scheveningen gebracht. De Républijue Francaite it iu hooge mate BtQfifd over de houding ven hel linker ceutrui name van den heer Leon Say, dien ey zc van procel tot de raonarchalen rekent, leiding tot deze excommunicatie is-de rolge in Siiy «ras voorzitter *an deo algemeeneni^i rak Versailles,! en jrortl a grdote eenstemmigheid J dot ledap gekozen i Nu had de' voorbereid trien voor de van de opportunisten af) gematigd reptjbttkeinsche De opportunists» in ,dea' al| hem) hiervoor gevoelig te dei bij de pretwjetnskeuze resultaat «as edfiter, dat nuaiv zoodanig steedsp alle republikein »r de heer Say, t merverkiezfiigen.h ijhiden en koor J datenlijati geijve: nep raad meend ttraffenj an level MiefjpaUu. i héér Sii dourc vereenigde stemmen van de repdbltkeinèi en monarohalen werd gekhzenXueielide nitprdethej koos vervolgens ook de overigheden van het ,b reau en bezette, alle plaatsen! met hare 'geef «auten, met volstrekte uitsluiting vail de opportu nisten. Hiermede is voor dé Rdpubligue alles afgeloopen zy verbant Say o.s. uil het repnbli- keinsche paradys naar de woestijn der monarohalen en roept nit„Zulk een verraad ia onvergeeflijk!" Het geval van den beer de Rotban, wien, het verdere verblijf in El zat-Lot haringen is ontzegd, heeft, te oordeelen naar de Paryscbe bladen, eene pijnlijke verrassing in Frankrijk teweeggebracht. Den heer de Rothan toch, die eene eervolle diplo matieke loopbaan achter den mg heeft, kan, meent men, niets ten laste gelegd worden dat rechtmatige aanleiding tot dien maatregel kon geven. Hy wee, 't ie waar, benoemd tot onder-voorzitter van de Ligue iet Patrioiet, maar hij heeft daarvoor dadelijk bedankt. Hy ie zelfs geen lid van de Ligue, gelijk hy aan eeo medewerker van le Matin, die hem ie komen ondervragen, verklaard heeft. Hij is geen voorstander dier vereeuiging, welke met zyn tempe rament kwaiyk strookt. Toen hem in Lotharingen het besluit werd kenbaar gemaakt, dat hy het land bad te verlaten, schreef hij ook aan Bismarck dat hij nooit lid was geweest van de Ligue en het ging das niet aan hem deswege te moeien. Graaf von Hatsfeld, secretaris van Staat bij buitenland- scbe zaken, schreef hem terug, dat Bismarck hem gelast had hem (de Rotban) mede te deelen, dat zyne inwerking zioh niet uitstrekte tot den Eltae dat rijksland is, en dat, zoo het bettuur in Elzas- LothariDgen ten aanzien van hem (de Rotban) strenger dan gewoonlijk is geweest, dit zeker toege- schresen moet worden aan het woelen eeucr party in Frankrijk, die hem tot onder-voorzitter baa benoemd. De Rothan verklaart voor het overige (volgent het verhaal in le Matin), dat de overheid in Lot haringen, toen zy hem bet bedoelde besluit ter kennis bracht, hem allerhoffelijkst bejegend heeft. Sir Henry Drummond Wolff is eindelijk Donderdsg in de Turkscbe hoofdstad aangekomen, bij most echter eerst quarantaine honden en zal daarna als buiten gewoon getint van Engeland zijn werkzaamheden aanvangen. Het geldt hier, zooals men weet, de regeling van de Egyptische zaken en de Sultan is natuurlijk zeer in zyn schik, dat Drummond Wolff eerst te Koustantinopei komt, voor bij naar Kairo gaat. Wat Engeland eigenlijk wil, is altjjd nog een geheim het heet, dat een definitieve regeling beoogd wordt, waarbij het mogelijk zon zijn, dat Engeland zich geheel uit Egypte terugtrekt. Nu gelooft eohter niemand aan bet geheel terugtrekken van Engeland nit Egypte en herhaalde malen werd gefluisterd, dat Drummond Wolff alleen naar Konstautinopel ging om de toestemming van den Sultan te verwerven voor een Engelsch proleolooraat over Egypte. Indien dit zoo is, zal het moeilijk zyn een vorm te vinden, die de Europeesche Mogendheden geen aanstoot geeft. Immers, deze beschouwen Egypte sedert het terugtrekken of terugdringen van Frankrijk, als internationaal gebied. Bismarck vooral is slecht te spreken over Engelands gescharrel met Egygte, al «are 't alleen omdat daardoor de Oostersche qnaestie «eer kan worden opgerakeld. Verkrijgt Engeland eenzijdige rechten in de Roode Zee, dan kan Rusland niet zonder grond beweren, dat de toestaad is ver anderd sinds het sluiten van den vrede van Berlijn, en als van oud» de sleulela «ragen vaD de Zwarte Zee, waarmee in heel Eurdpa de poppen aan 't dansen zouden gaan. Dit iaj wellicht de hoofdre den, waarom Engeland vam de Mogendheden geen toegevendheid heeft te wachten bij de regeling der Egyptische taken en Gladstone had dit vnoral moeten bedenken, toen bij last gaf tot het bombardeeren >sn Alexandria. Van beter conditie is Egypte door de Eagelsche bemoeiing niet geworden integendeel, het land is achteruitgegaan de Engelschen wilden ook hier wat zij noemen „hervormen", d. w. z. zy aemen de proef met verschillende veranderingen, «aarvan sommige wellicht verbeteringen hadden kunnen zijn, indien de Egyptenaren geen Egypte- naren j waren. Intnssohk», un Drummond Wolff eenmail te Koustantinopei is, tallen wij wellicht iets onder» van de Enpelsche plannen hooren, al is! betjjnist niet uit de Engelsche bladen, die na tuurlijk er belaü bij hebben de zaak zoo voor te stéllen, dat zy omhel vasteland dood onschuldig gelijkt. De Belgische!, Senaat heeft het wetsoatwerp be treffende dc laMksbelfisting met 41 tegen 7 stemmen Igenonjen,j (frwijl I leden zich van stemming onthielde». et; obtwei Luxemburger 7 stemmg 'aaroa eii r., Ibe te gaan ter indite „Duitschlapd - - begint misbruik,,' e gematigdheid, cM>r de laatste veertie» jan betreffende de obligaten van den iorivpg is aangenomen met 46 tegen let ontwerp-kieswet in behandeling met 36 kms' nog istgesteld is beginnen ook stemmen op in Spanje. j [t o. a. de Pall Mall Gaz. iken em zyu macht.. De wijze rins yob Bismarck gedurende j-.w betoohd, schyut ve verdwijnen. Eerst werd de sulltn van Zahzibar aangepakt, daarop volgde, oudankt Spanje'» aanspraken, de inbezit neming der Carolina eilanden en nu weer wordt een geacht Fransch diplomaat verbannen nit den Elzae, «aar hij rnatig 'en kalm op lijn landgoed leefde. „Het ie leer jammer aldos besluit het blad ejjn betoog maar het blykt nu, dat het sterkste hoofd, telfs dat van een Germaan, niet bestand is tegen den nadeeligen invloed eeuer geruimen tyd durende almacht." De Duitscha bladen, voor toover zy lioh over de qnaestie hebben uitgelaten, verdedigen de „reebtmatigt" annexatie, maar Bismarcks Norddeuttcke beeft nog niet gesprokeo, toodat het nog niet eeker is, welke bonding de Duitsohe regeering ten opiicbte van Span je'» protest zal aannemen. BESTUUR van genoemde Sociëteit be slicht by deze, dat wegens het ongunstige weder, morden geen CONCERT zal plaats hebben. Namens het Bestnur, J. C. IJ88ELSTLJN, Secretarie. Gouda, 22 Ang. 1885. LUST van Brieven, geadresseerd aan onbekenden. B. de Graaft, Aalst; v. Nes, Boskoop; Bergman, idem; van Bergen, Oudshoorn; H. Merbers, Ond- Waddingsveen; Wed. Lievertl, Waddingsveen. De Dircteur van het Postkantoor, SIMONS. GEVONDEN en aan het bureau van poneerdEen Melkweger en een Muilkorf. OVERLEDEN 20 Aug. J. Lans, wed. R. L. Koelman 50 j. A. P. Honing», 8 m. M. tan der Geest, 20 j. 11 ra. ONDERTROUWD: 21 Aug. P. C. Vermeulen, 21 j. en J. Hazebroek, 22 j. H. Spruijt, 21 j. en J. Stolwijk, 28 j. o?: Ondertrouwd A. J. J. VOS EN J. C. VAN DEN BERG H Gouda, u A 18g5 jJeeeletein, V Heden overleed zacht en kalm, voorzien van de H. Sacramenten, onze innig geliefde eenige Dochter MARIA ELIZABETH in den ouderdom van 21 jaar. W. G. van der GEEST. A. van der GEEST Gouda, 20 'Aug. 1835. Boeman. Bevallen van een Zoon. C. C. SPARNAAIJ—Groenendaal. Gouda, den 21 Ang. 1885. Het BESTUUR van het L. C. der UNIE „eene School met den Bijbel" alhier, betuigt langs dezen weg zijn DANK voor de milde giften, ontvangen bij de j.l gehouden COL LECTE, die de aanzienljjke som bedroeg van bijna 265. Mochten er nog personen zjjn, die onwille keurig door de Collectanten zijn vergeten, voor hen bestaat nog de gelegenheid tot het schen ken hunner gift in een daartoe bestemde bus in dè Chr. School. Het Bestuur van bovengenoemd Comité. op een der beste standen TE HUUR. Infor mation aan het Bnreau dezer Courant. De Commissaris des Konings in de provincie Utrecht, Brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de herstellingswerken aan de schutsluis aan den Doorslag onder Jntphaas zooverre zijn voltooid, dat de scheepvaart door de sluis weder ongehinderd kan plaats hebben. Utrecht, 21 Augustus 1885. De Commissaris des Konings voornoemd, 's JACOB. Goed onderhonden eikenhouten en andere MEUBELEN, waaronder een groote Boeken kast, 3 Schrijftafels, Teekentafel, Bnrean, Kast jes, enz.; voorts HUISRAAD, BEDDEN en BEDDEGOED; gewerkt GOUD en ZILVER; eene groote party BOEKEN en PLAATWER KEN en 't geen meer ter verkoop zal worden aangeboden. Daags te voren van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uren te zien. tusschen 't Boschje en de Jonkerfransstraat, Vervaardiger van Kunsttanden. Ondraagbare Kunsttanden en Gebitten worden veranderd als geheel nieuw, tegen de minst mogelijke prijzen. Met garantie. roepen bij deze op de onbekende belangheb benden, om zoo zij dit noodig achten te verschijnen in de openbare vergadering van hun College, welke zal gehouden worden in het gebouw van het Provinciaal Bestuur, Korte Voorhout alhier, op MAANDAG den 31 AU GUSTUS 1885, des namiddags te één ure, en waarin verslag zal worden uitgebracht in zake het verzoek van Djjkgraaf en Heemraden van den ZUIDPLASPOLDER om den zooge- naamden OUDEN SPOORWEG van de leg gers der wegen en voetpaden der Gemeenten Moordrecht en Nieuwerkerk a/d iJssel te roieeren. Tot en met den 26 Augustus 1885 liggen stukken iederen werkdag van des voormid dags 10 tot des namiddags 4 uren ter inzage aan bovengenoemd gebouw. 's Gravenhage, den 18 Augustas 1885. De Gedeputeerde Staten voornoemd, FOCK, Voorzitter. F. TAVENRAAT, Griffier. CURATOREN maken bekend, dat het EXAMEN voor hen, die bij den aanvang van den volgenden cursus als Leerlingen wenschen te worden toegelaten, zal plaats hebben op ZATERDAG den 5" SEPT. e. k. des voormiddags ten 9 uur. Aanmelding bjj den Rector Dr. D. TERP STRA, by wien tevens inlichtingen zyn te verkrijgen. De COMMIsSIE van Toezicht op bet Lager Onderwjjs alhier maakt bekend, dat de IN SCHRIJVING van Leerlingen, wierplaat sing men met den 1"" OCTOBER 1885 op een der bovengenoemde Scholen verlangt, zal geschieden in de Schoollokalen op DINSDAG 25 AUGUSTUS 1885 des namiddags ten 5 uur. Voor verdere bijzonderheden wordt verwezen naar de Aanplakbilletten. Namens de Commissie, De Secretaris, Mr. J. FORTUIJN DROOGLEEVER. Gouda, 10 Augustus 1885. ■m De laatste inschrijving voor het School jaar 1885—1886 heeft plaats op ZATERDAG 5 SEPTEMBER e. k., des voorm. 1012 uur in het Schoolgebouw. Het tweede toelatingsexamen en de herexamens worden 7 en, zoo noodig 8 SEPT. te 9 uur 's morgens afgenomen. De Directeur, D'. W. JULIUS. Gouda, 11 Augustus 1885 op den Fluweelen Singel, een HUIS met TUIN en voorzien van Waterleiding. Adre3 onder No. 1173 aan het Bureau dezer Courant.

Goudsche Courant | 1885 | | pagina 2