Buitenlandsch Overzicht aangekondigde recept vormt zelfs het karakter, het cigenlgk wezen als stelsel. De toepassing ran dat recept» is echter ter san eenvoudig en gevaarloos en volgens het oordeel der meesten, die tot zelf standig oordeelen in staat zgn, zou zy wel eens kunnen leiden tot het aftappeu van de laatste ge zonde bloedriruppelenj der maatschappy, en haar door uitputting doeu sterven. Sommige socialisteu wijzen er eohter op, dat dit recept niet op eenmaal moest worden toegepast. Hoe zg echter zich dan de werking voorstellen is De Tijd nooit duidelijk geworden, omdat de wyze waarop de socialisten elders en ook hier plegen op te treden bet onmogelyk maakt met hen tot gedachtenwisse- ling te komen. En dat is het juist, zegt De Tijd, wat het soci alisme in Nederland belet een staatkuudige party te zijn. Wanneer men honderdmaal in volksver gaderingen aan een publiek van minvermogenden en aan menschen, die al of niet door eigen schuld armoe lijden, met de schrilste kleuren hun eigen ellende gaat voorhouden en daarbij de afgunst weet te prikkelen tegen anderen, die inderdaad gelukkiger schynen, dan zal er zeker in slagen, zijn publiek ontevredener en dus ook ongelukkiger te maken misschien zelfs zal men het tot een soort van blinde razernij kunnen vervoeren, waarin het tot oproer overslaat, .zich tegen de openbare machten verzet en de woningen der rijken plundert, van het verspreiden van een stelsel, van bet ingaDg doen vinden vau beginselen is daarby geen sprake. Men kan op die wijze ontevredenen, oproerlingen en misdagers kweekeu, maar nimmer een staatkuu dige partij. Zoo lang de socialistische leiders de zaken ver keerd voorstellen, zoo lang zg alleen hun kracht blijven zoeken in de onwetendheid, in de afgunst en andere kwade neigingen, welke bjj velen door armoede worden versterkt, zoo lang kan het socialisme een element van outevredenheid, oproer en ongere geldheid zijn in den Staat, maar nimmer in gezon den zin een staatkundige partij. Naar de N. R. Ct. verneemt heeft de regeering besloten, eene wijziging van art. 194 der grondwet voor te stellen. Het ontwerp wordt dezer dagen aan den Kaad van State verzonden. De hoofdonderwijzersexamens te 's Hage zgn geëindigd. In het geheel hadden zich aangemeld 234 man nel. en 26 vrouwel. caudidaten by het schriftelijk examen kwamen niet op 8 mann, cand.tijdens het schriftelijk examen trokken zich terug 4 mann. cand. zoodat tot bet mondeling examen werden opgeroepen 222 mann. en 26 vrouwel. candidaten. Na bekomen inlichtingen betreffende het oordeel over het schriftelyk werk trokken zich nog terug 24 mann. en 1 vrouw, cand., zoodat mondeling geëxamineerd werden 198 mann. en 25 vrouw, cand. Hiervan werden toegelaten 55 mann. en 10 vrouw, cand., en afgewezen 143 mann. en 15 vrouwel. candidaten. De broederschap van candidaat-notarissen heeft als prijsvraag uitgeschreven Eene uiteeuzetting en waardeering der theoreti sche en practische voor- en nadeelen van verschil lende stelsels tot verkryging en bezwaren van onroerende goederen. Als belooning is uitgeloofd een gouden Medaille, alsmede eene vergoeding van 500.voor onkos ten en als honorarium voor de plaatsing in een der organen van de Broederschap ter keuze van de jury. Wie kennis wil maken met toelichting en verdere voorwaarden verwyzen wij naar het Weekblad voor Notaris-ambt en Registratie van 30 Augustus. Een tuinier schryft aan de Neto-York Tribune „Na eene drie jarige proefneming heb ik bevon den, dat de beste wijze om fraaie en bijzonder groote aardbeziën te kweeken is, ieder jaar of alle twee jaar het bed nieuw te beplanten. Ook is on getwijfeld de beste en gemakkelijkste wyze dit onmiddellijk te doen, nadat de pluk is afgeloopen. Eerst maakt men dus den grond klaar, daarna steekt men in de rondte takjes of stengeltjes vau fijn hout, waaraan men het touw of garen bevestigt, waarmede men de bedden afbakent (dit is enkel voor de netheid en voor geregelde beplanting.) Dan neemt men op den eersten betrokken dag in Juli (men moet niet tot Augustus wachten) een kom of oude ketel en een schaar, gaat daarmede naar het bed, dat vruchten draagt en men zal nog uitloopers genoeg vinden, die aan bet afknippen ontsnapt zyo. Nu knipt men deze af en behoudt het lid, dat een beginsel van blaadjes en worteltjes heeft. Men laat ODgeveer eén duim aan den uit- looper en snydt dien beneden het lid af. Deze plantjes «orden nu als klaar in het water geworpen en wanneer men een aantal verzameld heeft, brengt men ze naar het nieuwe bed, waarin ze, als de grond licht en mul is, zoo snel kunnen geplant worden, als men ze maar op kan nemen. Men behoeft slechts het stompje van den uitlooper horizontaal iu den grond te steken en dit atyf tegen de jonge worteltjes aan te drukken. Zulke stekken groeien beter dan plantjes met lange wortels en groote bladen, omdat de worteltjes du niet besoha- digd zyn en er nu zoq weinig oppervlakte van loof aan de lucht is blootgesteld. Toch is het maar het beste ze te planten lydens vochtig somber weer eu,; in de eerste week, de plantjes voortdurend nat te houden by het eerste teeken van slap worden, totdat de worteltjes diep in den grond zijn geschoten. Als zij beginnen te verflensen onder de stralen vnr. de zomerzon, dan giete men vry water om de plantjes, zonder acht te slaau op den tijd van den dag. Men bespaart zich op deze wyze veel werk en krijgt veel sterker planten, die de volgende maand Juni veel dragen zullen. In de laatste jaren hebbpn, hetzy de leden van den raad, hetzy de wethouders, tegenover den bur gemeester een stelselmatig verzet georganiseerd. Zg trachten, door voortdurende weigering om op te komen in de vergaderingen van den gemeenteraad en van het college van burg. en weth., het behootlyk bestuur der gemeente onmogelgk te maken, teneinde daarmede de verwijdering van den burgemeester te verkrygeu tegen wiens persoon of gedragingen soms de onbedui dendste bezwaren werden geopperd. In 1880 geschiedde dit in de gemeente Biervliet later in Zes gehuchten voorts in de gemeente Andel en eindelyk te Bergharen. De, leden van sommige gemeenteraden ontzien zich derhalve niet door werkstaking den gang van het bestuur te belemmeren en de belangen hunner gemeente te verwaarloozen. Deze laakbare weigering om de plichten te vervulleu die huu ambt medebrengt, is zegt de minister van binnenlaudsche zaken niet alleen schadelyk door bet Diet-uitvoeren van wetten, algemeeue maatrege len van bestuur en provinciale verordeningen, maar doet ook, ten nadeele der ingezetenen, de huishouding der gemeente stilstaan. Daarom is het wenscbelyk voorgekomen bij een daartoe strekkend wetsontwerp ia art. 49 der gemeentewet uitdrukkelijk te vermelden, dat ook een eenig raadslid, na de derde oproeping tegenwoordig, een besluit kan nemen «por zgn onwillige medeleden Onder die omstandigheden zal wordt 't voortgesteld ontwerp wet de burgemeester, al is hg geen lid van den raad, de bevoegdheid hebben (en alzoo slechts in het uiterste geval daartoe overgaan) om te beslissen ten aanzien van in de oproepingsbriefjes vermelde onderwerpen. Vrees dat de voorgestelde wyziging afbreuk zal doen aan de grondwettelijke autonomie der gemeente, be hoeft, zegt minister, niet te bestaan. Integendeel de nieuwe bepaling zal hoogstwaarschijnlijk ten gevolge hebben, dal de leden van den raad niet meer, als demonstratie tegen den burgemeester, weigeren ter raadsvergadering te verschijnen, daar zg dan juist zouden medewerken om den burgemeester grooter invloed in gemeentezaken te verschaffen en dus een middel zouden kiezen dat in hun eigen oogen erger ware dan het vermeende kwaad. Ten einde ook te voorzien in het geval, dat de wethouders niet opkomen ter vergadering van het college van dagelijksch bestuur, zijn twee wyzigingen in art. 92 der gemeentewet voorgesteld volgens de eerste is de minderheid of de voorzitter van het college alleen, na de tweede oproeping ter vergadering, bevoegd, besluiten te nemen. Ten tweede wordt voorgesteld te bepalen, dat der burgemeester by geheele outstenteuis van wethouders en hun plaatsvervangers datgene kan verrichten, wat de taak van het college van burg. en weth. is. Wordt de voorgestelde regeling wet, dan zullen de gevallen, waarin het noodig is de toevlucht te nemen tot art. 126 en 127 der gemeentewet, tevens worden beperkt. j Voorts wordt, ter voorziening in het meermalen voorgekomen geval dat een benoemd raadslid opzet telijk nalatig is in het indienen van zgn geloofsbrief^ bet door hem af te geven bewijs van ontvang ver vangen door êen proces-verbaal van afgifte van den geloofsbrief, op te maken door een daartoe bevoegd verklaard gemeente-ambtenaar. Voor dat geval is de termijn van indiening der geloofsbrieven nog een maand later gesteld. De benoemde, die den termijn ongebruikt liet voorbijgaan, zal gedurende twee jaren niet tot lid van den raad verkiesbaar zgn. Men leest in de Amsterdammer Onze aandacht wordt gevestigd op eene practijk, waarvan meenig eenvoudig huishouden dupe kan wor den. Agenten van een handelaar in huurloten komen bg eenvoudige lieden, liefst op uren, waarop de man van huis is. Zg praten wat met de vrouw over de groote winsten, die uit deze of gene buiteulandsche lotery te behalen zijn, en verkoopeu eindelyk een „winstaandeel," waarop 4 moet betaald worden. De vrouw begrypt de zaak niet bestde hooge cyfers der pry zen sproken haar door het hoofd en och vier gulden voor zulk eene kans om duizenden en tienduizenden te winnen het is zoo weiuig. Het geld brandt haar reeds in den zak. Niet gewend aan dergdyke geldzaken, informeert zy maar vluchtig naar de verplichtingen die zy op zich neemt, geeft de vier guldtn en neemt een papier aan. Bovenaan staat gedrukt Twee prijzen gewaarborgd 1 Winst aandeel, uitgegeven door De vrouw hoadt haar bewyg verborgen, in de hoop manlief op den bepaalden trekkingsdag met een grooten prijs te verrassen. Allerlei ougezoude illusiën speleu door baar brein. Naar dat genot duurt niet lang. Al spoedig komt er eene qnitautie van 4 van de firma, wier naam op het lot is vermeld. De man moest nu wel in het vertrouwen worden genomen. Hij leest het biljet en ontdekt dat slechts eene ver bintenis van de firma is om een winstaandeel te leveren, indien, betaald zyn negen termijnen van 4 dus 36. De eerste 4 zijn de provisie van den agcut die verdwynt, om elders dit spel te herhalen over de andere 32 wordt door de firma rechts- streeks beschikt. Nu is Leiden in last. De som kan slechts met ontberingen worden gemist in het huishouden de man is tereohtboos, en huiselijk onge noegen treedt voor de vrouw in de plaats der illusiën. In het geval, waarvan wy de bewijsstukken voor ons hebben, krijgt de koopster den 12den Augustus het bericht, dat voor de levering der wiustaandeelen de volle prys van 36 vdór 10 December moet betaald zijn. Het geldt hier van twee Badensch loten 1845 voor de trekking van 31 December, uit de serietrekking van 30 November. Acht gulden in de maand, twee golden in de week moet door het werkmansgezin wordeu uiige- /paard om eene kans te verkrygen. En kau dit geld niet betaald worden, dan kan de koopster ook op het reeds betaalde geen recht laten gelden Een welke waarde heeft die kans P De prys der Bad nsche loten, zooals die door de kansrekening, welke de vraag regelt, is bepaald, bedraagt volgens de laatste ons bekende opgave pl. m. 160voor twee loten dus 820. En een twintigste van twee loten behoort dus te kosten 16. Beken daar nog' iets by voor de faciliteit door de betaling in ter ra ynen gegeven tn voor eene mogelyke koersverhoo- ging na de trekking van 31 Augustus, dan is de prijs, zoo ruim mogelyk berekend, hoogstens f 20. En deze waarde wordt nu aangeboden, of liever met praatjes aan den man gebracht voor ƒ36. Aan alle zijden dus teleurstelling. Men schryft aan de Arnh Ct. uit de Hofstad Niemand gaat sedert een paar dagen, in hooge zoovel als in de lage sferen, iu groote lui's bei-étage» zoowel als in de keuken-sousterrains, meer over de tong dan de jongste advocaat-generaal by het Haagsche bof. Niet omdat by, zooals te voorzien was geweest, bij de verkiezing te Dokkum het onderspit heeft moeten delven voor den heer Reng$j»r maar omdat hy eene strafvervolging heeft laten instellen tegen zyne dienstmeid, die met >rien "~stukje gebraden vleesoh en een handjevol théer, zooals de sage zegt, den dienst verlateu wilde omr^naar hare onders terug te keeren. Ik behoef niet tel (zeggen, dat er gaosoh niet in goedkeurenden zin ovei deze handelwijze ge sproken wordt, en dat er vrn| algemeen ge hebt het in de couranten kunnen, zien wordt gesmaald op het weinig-Christelyke van zulk eene daad van een anti-revolutionair would-be-Ha&\eman. Met alle beschei denheid geloof ik, dAt men, zoo oordeelend^, op een dwaalspoor is; de advocaat-generaal, die het odium van deze zonder twyfel impopulaire daad trotseerde, verdient hulde om zijn moed en lof voor joist inzicht. Ik weet niet in hoeveel gezinnen ik de huismoeders al niet heb hooren klagen over oneerlijkheid van dienstboden, welke door de uithuizigheid van de dames maar al zeer in de hand wordt gewerkt. Van de eene werd de linnenkast, van de andere de provisiekamer geplunderd; hier gingen de dames-domostieken te werk met valsohe sleutels, elders schreven ze met dubbel kryt op de huishoudlei, in een aantal hui zen werden eetwaren weggedragen naar verarmde famielileden of plnimstrykerige sehooemoaksters. En die gevallen aangeven bij de politie, geen enkel huismoeder dacht er aan Dat gaf maar moeite en last, voor bet gerecht komen, eeden doen aau- gegaapt worden door 't publiek fi done 1 Een gevolg van deze traagheid is, dat bet begrip van diefstal in dienstbaarheid de ergste aller dief stallen voor bet dienstpersoneel beneveld raakt en langzamerhand geheel verloren gaat. Eu ligt het na niet allereerst op den weg van een ambtenaar van het openbaar ministerie, om het slapend rechtsgevoel in dit opzicht WAkker te maken en de dames en heeren van de keukeu op een onvermydelyk gevoelige manier aan 't verstand te brengen, dat meesters goed niet hun goed is, al was 't maar een „stukje gebraden vleesoh en een handjevol thee". Het geneeskundig congres dat te Antwerpen is gehouden, wijdde zyn werkzaam heden hoofdzakelijk aan de cholera en de middeleo, waardoor men zich tegen deze gevreesde ziekte kan beschermen. De leden werden op feestelijke wijze door den burgemeester De Wael ten stadhuize ontvangen, waar de voorzitter, dr. Kuboro, namens het congres het woord voerde, De eerste algemeene vergadering werd geopend door den minister van biunenlandsche laken en onderwijs, den heer Thonissen, die in zijn rede vooral de aandacht vestigde op het groote belang der quarantaine quaestie. Alom werd twyfel geopperd aan het afdoende van dezen maatregelen daarom achtte de Belgische regeering het zeer wen scbelyk het advies van het congres in te winnen. Daarna werden de beraadslagingen geopend eu vereenigden de leden zich ten slotte met het voor stel van den Franschen geneesheer dr. Proast, dat de Enropeesche natiën een bondgenootschap mogen vormen tegen het overbrengen van de cholera naar Europa. Een gemeenschappelijk toezicht te Suez behoort ingesteld te wordeu, en aan het reorgani- seeren van de interuatiouale commissie te Alexan- drië bestaat drinnende behoefte. Vervolgens gingen de leden van het congres zich persoonlijk op de hoogte «tellen van de quarantaine- en sanitaire maatregelen, welke door de Belgische en Nederlaudsche regeeringen aan den mond der Schelde waren genomen. Behalve het besluit, waarbij bet congres de wenschelykheid uitsprak om te Suez het binnendringen der cholera te verhinderen, werd nog een andere conclusie aangenomen betreffende de voorbehoedende maatregelen, welke in elk land kunnen genomen worden. Op voorstel namelijk van de doctoren Bronardel, Kemna, Perrin, Pocchistle en Cervera werd met eenparige stemmen de volgende conclusie aangenomen „Het verbeteren van den gezondheidstoestand der stedeu en plattelandsgemeenten door zindelijkheid is de eerste plicht, welke op de volkeren rust, wsnneer zy zich tegen besmettelijke epidemieën willen beschermen. Ten einde dit te verwezenlijken, •preekt het congres den wensch nit, dat aan de centrale regeering het bestaar worde toevertrouwd ovev de maatregelen, welke in het belang dar open bare gezondheid noodig zyn." Deze motie bekroonde de werkzaamheden van den congres. Nog volgde een diner, dat ook door den minister van baitenlandsche zaken prins De Cara- man-Chimay werd bijgewoond en ren bezoek aan bet hospitaal te Stciverberg en de geneeskun digen keerden weer uaar hun haardsteden terng. Eveneens wordt te brnssel een Internationaal congres van pharmaoeuten gehouden, dat ook door den minis ter Thonissen geopend werd. De voornaamste quaesties welke daar zullen behaudeld worden, zyn a. Onderzoek van hit voorstel betreffende een internationale pharmacopoea, welk voorstel ontworpen is door de op het voringe congres te Londen daartoe benoemde commissie b. Pbarmaceutische stadiën. Welke vooraf verkregen kundigheden moeten er ten grondslag aan liggen P o. Vervalsohing van levensmiddelen d. Drinkwater. Het congres telt 700 leden, waarouder 175 vreem delingen. Ook Nederland wordt er door 19 apo thekers eu scceikundigen vertegenwoordigd. Natuurlyk zullen de weekzaamheden worden afgewisseld roet feestelijkheden en zoo bestaRt ook het plan tot het maken van uitstapjes naar Oend en Antwerpen. Ter eere van dit congres, zal de Kouinkiyke Maatschappij voor Pharmacie te Brussel niet alleen de leden, maar ook de Ministers en andere autoriteiten in ten pleëhtige zitting ontvangen en verwelkomen, welke gevolgd zal worden door een feestelijke bijeenkomst met muziek en wat er verder by hoort. Gisteren werd te Amsterdam onder leiding van dr. G. W. Bruinsma te Steenbergen, de vierde algemeene vergadering gehouden der Vereeniging tegen de Kwakzalverij. Uit het verslag over het afgeloopen jaar bleek, dat het ledental sterk was vooruitgegaan. Het was sedert het vorige jaar met 229 toegenomen, zoodat het nu bedroeg 1008. Behalve vele geneeskundigen, apothekers en studenteu in de geneeskunde en de pharmacie, bevonden zich onder de nieuwe leden vele personen, buiten deze wetenschap staande. De Ne derlaudsche Maatsohappy tot bevordering der Phar macie en de Vereeniging van Spoorwegartsen traden beide tot de Vereeniging toe, terwijl ook de Neder- landecbe Maatschappij tot bevordering der geneeskunde baar steun toezegde. O. a. kwam aan de orde een voorstel om zich tot de Regeering te wenden, om op wijziging van de geneeskundige wetten aan te dringen. Door den Voorzitter werd dat voorstel toegelicht. Het was nu de geschikte tijd om daarop aan te dringen, daar bij de Regeering het voornemen tot gedeeltelijke wijziging der geneeskundige weiten sohynt te bestaan, en wel die van het Geneeskundig Staatstoezicht. Hy wees er op hoeveel stemmen er reeds waren opgegaan om wyziging iu de wetten van 1865 te verkrijgen, en achtte het wenschelyk dat de Vereeniging zooal niet het initiatief nam, toch zich daarbij aansloot. In het laatste nommer van het Maandblad waren reeds verschillende wijzigingen, vooral ook met het oog op de vreemde geneesmid delen, aangegeven. Door den beer Cox werd aangevoerd, hoe moeielijk het voor den Apotheker was om hieraan te voldoen; terwyl de heer Walter meende dat, wanneer de ver koop van geneesmiddelen alléén aan bevoegden werd toegestaan, er al veel zou gewonnen zijn. En wat nu de vreemde, b. v. de Frausche geneesmiddelen betrof, er waren daaronder vele goede, die maar in een bij- zonderen vorm in den handel worden gebracht, waar door haar de receptuur veel vergemakkelijkt werd. Spr. zag in de toekomst ook te onzent eene geheele omkeering en vereenvoudiging in de receptaar, wan neer men er hier in slaagde aan sommige medica menten dien behagelijken vorm te geven dien men in het buitenland er aan gaf. De heer Hulsebos meeude dat, wanneer de apo theker op verzoek van een geneesheer geheime mid delen die spr. noemde, afleverde, bij niets anders was als een gepatenteerde kwakzalver. Dit laatste noemde de beer Cox overdrijving, wat hij door voorbeelden trachtte aan te toonen. Kwakzalverij vooronderstelde bedrog, en dat was in de door hem aangehaalde voorbeelden niet in het spel. De Voorzitter achtte, dat de grens wat al of niet onder kwakzalverij was te verstaan, moeilijk te trekken was, maar ging toch voor een groot deel roet den heer Hulsebos mede. Door den heer Monnier werd geconstateerd dat, waaneer de verkoop van geheime of baitenlandsche geneesmiddelen, in den vorm waarin zy in den handel werden gebracht, bg de wet aan den apotheker werd verboden, het bezwaar vau sommigen was opgeheven, want dan waren alle apothekers daarin gelyk. Door den Voorzitter werd nog onder de aandacht gebracht, dat de voorgestelde,maatregelen niet alléén golden den verkoop, maar ook het annonceeren, uitstallen of voorbanden hebben van geneesmiddelen voor bepaalde ziekten, met da aanwijzing er van. Deze strafbaar te stellen was een afdoende maatregel. De heer Walter bleef er op aandringen, dat door deze Vergadering werd voorgesteld, dat alléén bevoeg den tot den verkoop van bedoelde middelen worden toegelaten. Hiermede vereenigde zich ook de heer Hnlsebos terwijl door den Voorzitter nog nader het voorstel werd toegelicht, dat daarna werd aangenomen, met bijvoeging, dat men trachteu zal ook de andere Genees kundige Vereenigingen, de afdeelingeo er van, de Geneeskundige raden en ook de Vereenigingen ter bevordering van volkegezondheid er voor te winnen, en zoodoende eene adresbeweging op touw te zetteu. De heer Mouuier vroeg, of men aan de procureurs generaal niet in overweging kon geven, om de kwak- zalverij te beschouwen, als oplichterij Waarop door den voorzitter werd geantwoord, dat er in het Maand blad reedt in dien geest over was gesproken. Maar er zou nogmaals de aaudaebt op worden gevestigd. Niets meer te behandelen zynde, werd de vergadering gesloten. Hendrik Andrews, een ond machinist op de Nashville, Chattaunooga en St. Louisspoorweg, deelt een belangwekkend verhaal mede, omtrent de over rompeling zyner machine, toen hg een passagiers- treiu achter zich had. Hg bestuurde de looomotief, No. 56, en hg vertrok met een vollen pasagiers- trein uit Nashville, met bestemming naar Chattaooga. Te Stevenson, Als., hielden zg stil om bout iu te nemeu, dat zij in hunne armen naar den tender moeiten dragen. Voort giag het weder, toen de stoker Jim Wilson, even voor dat zg aan het station Anderson kwamen, zich omkeerde om hout in te nemen en plotseling uitschreeuwde: „Groote God, kyk nu die ratelslang eens!" „Ik sprong op", vertelt de machinist, „toen hg deze woorden uitte en zag, tot rayne ontzetting een reusachtige ratelslang, die o* er den tender klom, met haar lyf half over den overloop. Mijn haar begon te berge te ryzeo, zoodat mgn muts afviel en indien ik zeide, dat ik schrikte zou ik geen tiende part van de waarheid zeggen. Jim gaf een gil en toen ik een paar- secondeu later omkeek om te zien, wat hij uitvoerde, zag ik de ratelslang bg de machi ne rondkruipen, maar Jim was nergens te bespeuren. Hij had mij juist verlaten, ^fk sloot de stoomklep en sprong over den slang heen, die ratelde, terwyl ik den sprong nam en in den tender terecht kwam. Terwijl ik daar op een stuk hout stond, zag ik boe de slang zich zonder plichtpleging van het terrein meester maakte. De stoom was niet volkomen afge sloten en daar ik wist, dat een volle passagierstrein aan de genade van die slang* was overgeleverd, vloog ik terug met een stok in mgn hand, toen de ratel slang, die het gerucht, dat ik maakte, hoorde, haar staart opstak en heel hard begon te ratelen. Dat besliste alles. Op dit oogenblik waren wij den top des bergs gepasseerd en gleden flink voort. No. 6 wachtte te Stevenson op ons, en ik wist, dat, indien deze slang de machine bsslunrde totdat wij daar aankwamen, de lijkschouwer der stad wel een week lang werk zon hebben. Ik kroop daarom over den tender, bereikte zoo den postwagen en vertelde, wat er gebeurd was aan Charles Henderson den postbode en vervolgens aan Fraok Armstrong den conducteur van den sneltrein. We hielden nu heel snel een kort beraad en besloten, dat er iets moest gedaan worden en wel heel spoedig. De trein ijlde voort eu de gedachte, dat No. 6 ons ^wachtte te Stevensou, maakte ons bijna waauzinnig van angst. Wij wapenden ons met pistolen, die ons door den ambtenaar der ambulance werden verstrekt, kropen nu voorzichtig naar den tender en zagea toen dat de slang zich op den vloer had uitgestrekt vlak bij het kykglas. Wel, bet kostte ons geen drie se conden om haar drie kogels in het lgf te zenden. Ze troffen zoo snel en zoo juist, dat de ratelslang morsdood was, eer ze zich kon verroereu. Nu wierp ik de slang er uit, greep de stoomklep en bracht No. 56 veilig en wel te Stevenson en vreemd genoeg was de eerste, dien ik daar zag, de lijkschouwer, maar den hemel zg dank, hg had geen enkele schouwing te doen. De keizersbijeenkomat is afgeloopen. De beide keizers zijn weer met bun ministers vertrokken, bet aan de wereld overlatende te gissen, wat zg samen behandelden. Het eenige, wat er van uitlekte, wordt mede gedeeld door den correspondent der Neue Freie Presse, die het geluk had om een halfuurtje in gezelschap van den Rnssischen minister Yon Giers door te brengen, en hem te interviewen. Volgens den minis ter was het bezoek vau den Czaar eenvoudig een antwoord op het bezoek van keizer Frans Jozef te Skiernevice, maar natuurlijk was ook het gevolg, dat de vriendschapsbanden tnsschen beide rijken engei werden aangehaald. Dat de byeeukomst een zet tegen Engeland en Tnrkije zou zyn, ontkende de heer Giers ten sterkste, want Kremsier diende even als Skiernevice tér bevestiging van den vrede, die nu geen gevaar meer loopt, daar het geschil tus- achen Engeland en Rusland hoogstwaarschijnlijk spoedig zal eindigen. Eergisteren, Zoudag, heeft de heer Jules Ferry zyne aangekondigde verkiezingsrede te Bordeaux uitge sproken. Zaterdag avond te 6 uur is hy aldaar aange komen, aan bet station begroet door den heer Laroze, terwyl zyn vroegere ambtgenoot, de heer Raynal, hem tot Libourne was tegemoetgereisd. Tet stond heeft de heer Ferry zich naar het buitenverblijf van zijn gastheer begeven, waar by tot gisteren middag vertoefd heeft. Eeu telegram uit I Bordeaux meldt, dat het uitspreken zyner rede zich dejor geen enkel buitengewoon voor val heeft gekenmerkt, en de inhoud in hoofdzaak overeenstemt met hjetgeen de heer Ferry reeds voor de kiezers te Eyoo en te Saint-Dié ontwikkeld heeft. Hij betoogde de noodzakelijkheid van een nauwkeu rig omschreven politiek programma, waarop niet be hoorde voor te koinen de opheffing van het budget van «eredienst en de herziening der constitutie, althaus gedurende den zittyd der thans te verkiezen Kamer. Ten slotte heeft de heer Ferry gezegd, dat Frankrijk zyn vroegeren rang in bet Europeesche concert der mogendheden weder ingenomen heeft, eo dat bet geërbiedigd wordt, omdat het sterk is. In Spanje begint de opgewondenheid eenigszins te bedaren en ook de Paryscbe bladen houden zich minder met de qnaestie der Carolina-eilanden bezig, volgeps de Kölnische Zeil., omdat zij tot het inzicht zijn gekomen, dat het toch vergeefsche arbeid is om het twistvuur tusschen Duitschland en Spanje verder aan te wakkeren. In zooverre is deze op vatting zeker juidt, dat de medcdeelingeu der Duilsche regerring te Madrid een goeden indruk hebben gemaakt eU de kans op een spoedige schik king aanmerkelijk vermeerderd. Evenwel blyven de Duitsohe bladen het nog oneens over de uitlegging vau Bitmarok's woorden „dat Duitsobland bereid is een beroep te doeu op de goede diensten eener met beide partgen bevriende mogendheid". De Köln. Zeit. stelde dit gelyk met het voorstellen van een scheidsgerecht, maar de

Goudsche Courant | 1885 | | pagina 2