1885. BINNENLAND. 8BT DE. OM. Vrydag 4 September. N° 3283. Nieuws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken. FEN. LIPS, mneicL - Gouda, uitgenoodigd ipDONDER- vonds 7 ure, .rkt, ten einde zal ook gele- let bedrag in Doping ÏËN OR, RENS, jordige voor J* goudsche courant. eren en wat goede getni- brieven onder oker (van 48 kwartankers. OLENAAR, een nette UITSCHE daard op die tot het geven Directeur. 35, voorm. te aan de Nieuw? eene Moderne .EN, met rood BEDDEN en eener Slijterij, FACTOREN, MES, gewerkt mz. enz. ,n beroep en SR WEEME j, Rotterdam. ■Ische Cou- den door den 9 Gouda te Gouda. ^n.goliede sgen zjjn als Aftiteling Koninklijk kering- behaald door met 39 p. Categorie C. Leden ran Burgerplicht. Ie pr. (Ie gecomb.) Étagère, aangeboden door den Burg, ran Bergen IJzendooru, behaald door W. A. L. ran Mierop, met 54 p. 2e pr. Lamp, aangekocht door de Vereeniging, door A. Boonstra met 52 p. 3e pr. (2e gecomb.) Eiagère, aangeboden door den heer G. Prince Sr., door H. ran Wijngaarden met 49 p. 4e pr. Cognacstel, aangekocht door leden der Ver- eeuiging, door J. C. Kros met 48 p. 5e pr. (5e gecomb.) Biecuitdoos, aangeboden door Mr. J. H. van Mierop, door H. Berlijn met 48 p. 6e pr. Sigarenstandaard, aangeboden door den heer G. H. G. de Lange, door M. M. Schim van der Loeff met 48 p. 7e pr. Barometer, (9e gecomb.) aangeboden door den heer A. van Reedt Dortland, door C. C. J. van Mierop met 46 p. 8e pr. Toiletspiegel, aangekocht door leden der Ver- eeniging, door A. E. Steenema met 46 p. 9e pr. Servies, aangekocht door de Vereeniging, door A. C. Geitel met 46 p. 10e pr. 2 Kannen cuivre poli, aangeboden door den heer A. C. Geitel, door J. J. v. Bemmel met 46 p. 11e pr. Sigarendoos, aangeboden door den beer C. A. Schouten, door D. Hoogeudyk met 46 p. 12e pr. Lezenaar, aangeboden door den heer G. H. G. de Lange, door A. van Reedt Dortland met 45 p. 13e pr. Gebaksmaud, aangekocht door leden der Ver- eeniging, door D. Rietveld met 44 p. 14e pr. (11e gecomb.) Tafelschel, aangeboden door W. Sliedreoht, door J. W. Boers met 44 p. 15e pr. Parapluistandaard, aangeboden door den heer J. J. van Bemmel, door A. C. Cosyn met 44 p. 16e pr. (6e gecomb.) Waterstel, aangeboden door den beer Mr. J. H. v. Mierop, door J. P. Mul met 43 p. 17e pr. Patroontaseb, aangeboden door den heer H. vau Wijngaarden, door D. J. P. Onstenk met 43 p. 18e pr. Sigarenkast, aangeboden door den heer D. J. P. Onsleuk, door W. Sliedrecht met 43 p. 19e pr. Kistje Sigaren, aangeboden door den beer J. van Berkel, door 0. A. Schouten met 42 p. _oCategorie D. De leden der Kader-Vereeniging bet bataljon dd. Schutterij, de Weerbaarheids-Ver- en de Onder-Offioieren en minderen der dd. Schutterij. eeniging „Burgerplicht*, de Officieren van bet gar- nisoen en de Officieren der dd. schutterij. Zilveren Medaille, uitgeloofd door de Regelings- Commissie, behaald met 222 p. door „Burgerplicht." Categorie A. De Officieren van het Garnizoen. Ie 'pr. Album op standaard, aangekocht door Officie ren Garnizoen, behaald door den leu Luit. J. C. Kros, met 47 punten. 2e pr. (8e gecomb.) Thermometer, aangeboden door de Kader-Vereen. dd. Schutterij, door den len Luit. A. L. de Wolf met 43 p. 3e pr. Revolver met 90 patronen, aangekocht door Officieren van het Garnizoen, behaald door den le Luit. G. P. Cheriex met 43 p. 4e pr. Tafelschel, aangekocht door Officieren van het Garnizoen, behaald door den 2en Luit. A. C. Brijce met 41 p. 5e pr. Veldflescbje, aangekocht door Officieren van het Garnizoen, behaald door den Kapt. L. F. Leijds met 41 p. Categorie B. De Officieren der dd. Schutterij. le pr. Kaarten Coupe, aangekocht door de Officieren dd. Schutterij, behaald door den Majoor dd. Schutterij H. W. G. Koning met 49 p. 2e pr. (3e gecomb.) Twee Karaffen met zilver ge monteerd, aangeboden door den beer J. M. Noot hoven van Goor, behaald door Kapitein dd. Schutterij A. van Reedt Dortland met 47 p. Se pr. (12e gecomb.) Salontafel, aangeboden door den heer A. Brinkman, behaald door 2e Luit. Schutt. W. A. L. van Mierop met 46 p. 4e pr. Brierendrager, aangekocht door Offic. Schutt., behaald door 2e Luit. Schutt. M. v. d. Bran- deler met 4) p. 5e pr. (7 gecomb.) Stel gouden Overhemdknoopjea, aangeboden door den heer W. Begeer, behaald door la Luit. Schutt. J. A. P. Monty’n met 40 p. 6e pr. Aschbakje, aangekocht door Offic. Schutt., behaald door 2e Luit. Schutt. L. A. Keeper De Huishoudelijke Schietwedstbijd, die Dins dag en Woensdag plaats bad op het Scbietterrein aan den Rotterdamacheu Dijk, mag in meer dan één op zicht uitstekend geslaagd heeten. Een eerste rereiwhte daartoe was„goed weêr" en daarover viel allerminst te klagen. Voorts gaf een talrijk publiek een ge- wenscht bewijs van belangstelling en eindelijk werd er zoo goed geschoten als men dit, na vroegere er varing, tegenwoordig verwachten mag, De stafmu- ziek van het 4e Reg. Infanterie luisterde bet feest op, onder directie van den heer A. Grentzius, daar toe welwillend aangeboden door bh. Officieren van het Se Bat. 4e Reg. Infanterie, terwijl ook de muziek der dd. Schutterij, onder dir. van den heer J. G. Arenlz zich op het terrein deed hooreu. Er heersobte op en bij het terrein voortdurend een gezellige drukte eu het geheel leverde een aardig gezicht op, der beschouwing ten volle waard. De Regelings-Commissie komt ontegenzeggeljjk een woord van lof toe voor de wijze, waarop zij het feest inrichtte en voor alles wat zij deed tol het succes. Deze commissie bestond uit de hb. P. J. Straat man, Majoor Garnlzoens-Commandant, Eere-Voor zitter G. II. G. de Lange, Presideut der Vereeni ging „Burgerplicht", VoorzitterL. F. Leijds, Kapitein der Infanterie, Vioe-Voorzitter; A. C. Brijce, 2e Luitenant der Infanterie, Penningmeester A. vau Reedt Dortland, Secretaris Vereeniging „Burgerplicht" CommissarisP. Goedewaageo Te., Kapitein dd. Schutterij, Commissaris D. J. P. Oustenk, 2e Lui tenant dd. Sohuttery, Secretarie. Gisterenavond werden in „One Genoegen" de prij zen uitgereikt aan hen, die daarop volgens onderstaande Ijjst aanspraak hadden. Ook hiervan was een groote schare belangstellenden getuige, terwijl het Muziek corps vau het 4e Reg. Inf. opnieuw eene uitvoering ten beste gaf. Op dezen feestelijkeu avond, die een waardig eind vormde aan twee gezellige, prettige dagen, werd achtereenvolgens op flinke, treffende wijze het woord gevoerd door den Garnizoens-Kommandant Majoor P. J. Straatman, den President van „Burgerplicht" G. H. G, de Lange en den Majoor der dd. Schutterij H. W. G. Koning. De uitslag ran den Schietwedstrijd was als volgt KORPS-WEDSTRIJD. Deelnemershet 5e bataljon 4e reg. infanterie I I ie pr. Salontafeltje, aangeboden door de Offic.- Vereen., behaald door Korp. A. v. d. Klejjn met 48 p. 2e pr. Bloemvazen, aangeboden door den heer H. W. G. Koning, door Serg.-Maj. W. Sliedrecht met 43 p. 3e pr. Inktstel, aangeboden door de Kader-Vereen., door Serg. F. Jansen met 42 p. 4e pr. Twee Bloempotten, aangeboden door de Kader- Vereen., door Serg. B. Hageman roet 40 p. 5e pr. Twee Bloempotten, aangeboden door de Offic.-Vereen, door Korp. C. Sliedrecht met 40 p. 6e pr. (4e gecomb.) Zuurstel, aangeboden door Majoor H. W. G. Koning, door Muziekact Kra- nereld mei 40 p. 7e pr. Cognacstel, aangeboden door Offic.-Vereen., door Serg. F. E. J. Brijbacb met 39 p. 8e pr. Metalen Rookstel, aangeboden door de Offic.- Vereen., door Serg. J. C. Brandt met 37 p. 9e pr. Cognacstel, aangeboden door den heer Bakker Niemeyer, Offic. v. Gez. bij de Schutt., door Serg.- Maj. S. H. v. d. Kraats met 37 p. 10e pr. Porceleineu Rookstel, aangeboden door de Offic.-Vereen., door Serg.-Maj. Sanders met 36 p. Categorie E. Salvo-Schutters. le pr. Salontafel, aangeboden door den Majoor H. W. G. Koning, behaald door Serg. T. Jansen met 47 p. 2e pr. Wekker, aangeboden door den heer A. van Reedt Dortland, Kap. Schutt., door Serg.-Maj. Sanders met 41 p. 3e pr. Suikervaas, aangeboden door de Offic.-Vereen., door Korp. A. v. d. Kleijn met 39 p. 4e pr. Reistasch, aangeboden door den Schuttersraad, door Serg.-Maj. W. Sliedreoht met 39 p. 5e pr. Waterstel, aangeboden door den Schuttersraad, door Serg. W. Boer met 37 p. 6e pr. Sigarenkoker, aangeboden door den Schutters raad, door Serg. B. Hageman met 33 p. Categorie F. De Onder-Offioieren en minderen van het 5e Bataljon 4e Regiment Infanterie, die aan den Korpswedstrijd hebben deelgenomen. le pr. Suikerschaallje, aangeboden door den Majoor H. W. G. Koning, door Serg.-Maj. Vuijk met 46 p. 2e pr. Een pry’s in geld van 7.50, aangeboden door den Majoor P. J. Straatman, door Serg.-Maj. 't Hart met 45 p. 3e pr. Een prijs in geld ran 2.50, aangeboden door den Majoor P. J. Straatman, door Serg.-Maj. Nabuys met 43 p. Categorie G. De Officieren van het Garnizoen, dd. Schutterij en Weerbaarheid. (Scheibenbild) le pr. Salontafeltje, aangekocht door hh. Officieren. behaald door A. K. ran der Garden, Mnjoor Rust, Schutterij. 2e pr. Rookstel, aangeboden door den heer A. K. van der Garden, door A. L. de Wolf, le Luiü 4e Reg. Inf. 3e pr. Aschbakje, aangekocht door hh. Officieren, door J. F. C. W. Adels, Kapt. 4e Reg. Inf. 4e pr. Bloembakje, aangeb. door den heer L. F. Leijds, door J. A. P. Montijo, le Luit. dd. Schutterij. 5e pr. Bierpot, aangeb. door den beer D. J. P. On stenk, door H. W. G. Koning, Majoor dd. Schutt. 6e pr. Inktstel, aangekocht door hh. Officieren, door B. G. J. ran Deutekom, Kwartm. dd. Sehutterij. Consolatieprys, aangeboden door den heer L. F. Leijds, door dr. E. J. Kuhne, Off. van gezondh H. VASTE BAAN. Vijf schoten a 1.—. le dag. le pr. H. van Wijngaarden met 50 p.2e pr. G. H. G. de Lange met 48 p.2e pr. dr. E. j' Kuhne met 47 p. 2e dag. le pr. A. C. Geitel met 54 p.2e pr. J. Vuijk met 50 p.3e pr. A. Brunting met 49 p. I. VRIJE BAAN. Drie schoten f 0.50. le dag. le pr. H. var^Wijngaarden met 34 p.2e pr. W. A. L. van Mierop met 33 p.3e pr. G. H. G. de Lange met 32 p. 2e dag. le pr. A. van Reedt Dortland met 34 p.2e pr. A. C. Geitel met 32 p.3e pr. A. Brunting met 32 p. GOUDA, 3 September 1885. In de gisteren gehouden openbare vergadering van den Raad vau State werd behandeld het be roep van A. Lagerenberg, te Gouda, tegen een besluit van B. en W. dtzer gemeente, waarbij hem vergunning is geweigerd tot oprichting van eeu varkensslachterij. RapporteurStaatsraad mr. De Vries. De appellant was zelf aanwezig om zijn beroep toe ie lichten. 'i Konings beslissing deelen wy later mede. Onder de minste inschrijvers voor de aanbeste ding, op 31 Augustus gehouden te Amsterdam, door het depart, van koloniën komt voor, voor perc. 4. 2500 streug kolfgaren, de Goudsche mach, garenspinnerjj, te Gouda voor 287.50. In de zitting der Rotterdamsche Arr.-Rechtbank van Dinsdag morgen werd veroordeeld J. v. L. arbeider te Gouda, bekt, van bet zonder vergunning loopen langs den spoorweg, tot 1 boete. H. B. zilversmid te Schoonhoven, bekl. van mis handeling, tot 8 dagen gev. eenz. J. B. schipper te Ammeratol, bekl. vau geweld dadigheid, tot 3 boete. Vervolgens stonden terecht J. S. en F. F„ bekl. van bedelarij te Gouda ge pleegd. Eisch 15 dagen gev. en opzending naar eeu bedelaarsgestieht. Over 8 dagen uitspraak.

Goudsche Courant | 1885 | | pagina 1