S1SSZ0TS8SS Buitenlandse!) Overzicht. ADVERTENTIËN. Statea-Generaal. Tweede Kamer. Zitting van Dinsdag 6 Ootober. POLITIE. FOSTZEEE^IiTJElT. CORRESPONDENTIE. MARKTBERICHTEN. Burgerlijke Stand. Gouderak Stolwijk: TOT .NUT van 't ALGEMEEN." ADVEHTENT1EN in alle Binnen- en Buitenlandsche Cou ranten, worden dadeljjk opgezondendoorden Boekbandelaar A. BRINKMAN, te Gouda Wat kalmte in zake bijenteelt beteekent, bewijst een op eene bijenhouders-vergadering te Budolfstadt verhaald voorbeeld„een knaap van een 10-tal jaren atond blootshoofds en in zijne hemdsmouwen in de nabijheid van een bijenstok, als er een zwerm opvloog. Na eenig heen- en weervliegen nam de koningin haren zetel op des jongelings hoofd en onmiddeljjk volgden (want de bjjeo, zoo voegen w|j er b|j, sjjn constitutioneel gezind) duizende bijen. De vader van den knaap, de hachelijkheid in een oogenblik inziende, rijp z|jn zoon, die reeds meer malen in zulke NtriüekÉ omstandigheden dienst ge daan had, in allerijl toe„Verroer u niet, Hannes 1 houd mond en oogen toe en adem door utv neus. Ik zal den zwerm dadelijk doopen en inpakken." Hannes een deskundige in casu voldeed aan den raad z|jns vaders. Deze laatste goot spoedig water over bet hoofd van den knaap, dat geheel en al door beien bedekt was, boog dat hoofd iets naar voren en streek met een pennereer de geheele ver gadering in een er onder gebonden strooien korf. De moedige, zjjn toestand zoo zeer bewuste knaap had geen enkele bijensteek outvangen, en kwam dus uit deze hoogst gevaarlijke geschiedenis ongedeerd te voorschijn. Had hy anders gehandeld, dan zou stellig z|jn leven ernstig 'n gevaar gebracht zijn. LandbCf.) In deze zitting zijn benoemd tot rapporteurs voor de algemeene beschouwingen over de staatsbe- grooting de heeren Blussé, llutgers van Rozenburg, d£. Maokay, Fabins en Gleichman. Dinsdag aan staande z|ju aan de ordewijziging der strafvordering, de invoering van het strafwetboek, de overeenkomst omtrent de exploitatie der lijn KesterenNjjmegen en de verlegging van de uitmonding der Maas. De Transvaalsche Republiek begint langzamerhand haar vele moeilijkheden te boven te komen. Dal bl|jkt uit verschillende berichleD, waaronder ook die van Engelsohe zijde komen. Een nog altjd hangend vraagstuk, dat der Zuid-westeljjke grens, is, naar 't schijnt voorgoed geregeld. De uitspraak van den scheidsrechter, Rechter Melius de Villier», van den Vrijstaat, is geheel ten gunste van de aanspraken der Republiek. Door die uitspraak zyn aan de Transvaal een vijftig plaatsen meer toegekomen dan waartoe de Britsche commissaris, kapitein Conder, oorspronkelijk zijn toestemming geven wilde. Volgens de Londensohe overeenkomst is de uitspraak van den scheidsrechter beslissend voor beide partijen, en daar, volgens de Exprett, de uitspraak van rechter De Villiers beide partijen beeft bevredigd, mag men verwachten dat de Zuidwestelijke grensvraag uu voor goed is geregeld. „Men beticht ons», zegt de Volkutem, „dat de meeste troepen en vrijwilligers reeds vertrokken zijn, samen met generaal Warren, en dat er na een politiecorps bestaat onder kolonel Carrington, welk corpa beweerd wordt te bestaan uit „geutlemen." De voornaamste aanspraak op die benaming schijnt, volgens kapitein Sohweizer, die in dienst der republ ek op de grenzen is geweest, bij een groot gedeelte der manschappen daarin te bestaan, dat zij 's avonds over de grenzen komen en zich ia de kantine bin nen de Republiek zoo bezuipen, dat zij door onze politiemacht iu de waohtteuteu gehaald eu 'a morgens aau hunne officieren over de lijn uitgeleverd moeten worden. Dit schijnt het voornaamste werk te zijn, dat onze artilleristen thans te verrichten hebben doch de kapitein gelooft, dat zij eerlaug ook daar- voor uiet meer noodig tullen zijn en terug ont boden zullen kunnen worden om elders dienst te doen, indien sulks vereiacht wordt. Intuasohen wenschen wij het land geluk met de uiteindelijke regeling der grensqnaestie aan deu zuidwester kaut." Naar aanleiding van het onlangs meegedeelde over de plaoueu met de goudvelden in de Z.-A. Republiek segt de Cape Timet:. „Het openstellen vau een goudveld voor de delvers is uog het ver standigste wat het Transvaalsche Bewind tot nu toe gedaan heeft. De deiver zal blijken het middel te z|ja om het laud er bovenop te werken. Tot uu toe was hij de prooi van den gelukzoeker en deu speeulaut, terwijl de Eugelscbe aandeelhouders met hem sympathiaeeren in z|jn ongelukkigen toestand. De delver ia de beate outgiuner tu de beate klant. Hij vindt uit waar het goud ligt, eu indien een veld ontdekt wordt, iu staat om eeu aantal delveta te onderhouden, tallen de Transvaalsche boeren en winkeliers hun flink aandeel van deo buit hebben. Nood breekt wet, en zoo ia eindelijk de Trausvaa'- sehe regeering tot het besef gekomen vau de ware belangeu van het land; hoog tijd ook." Volgens bericht van Daily Neut gaan de geld middelen van het bewind der Z.-Afr. Republiek „gestadig vooruil". Dat echter althans vooreerst nog geen te groote verwachtingen mogen gekoesterd worden ten opzichte van de goudvelden ais anderszins, houde men steeds in 't oog. Dezer dageo verscheen in een Z.-Afr. blad een brief van bevriende zyde, in 't begin van Augustas uit Londen geschreven. We ontleenen daaraan in een volgend nummer een eu ander, dat de keerz|j van den penning toont. De bekende Rnssische koopman Sibiriakoff heeft zijo plan om een verbinding tusscbeD Siberië en Europa door de Kara-zee tot stand te brengen, voorgoed opgegeven. Daarentegen is hij begonnen aan de verbinding van de stroomgebieden van de Ob en de Petschora over den Ural. Ook zal voor rekening van Sibiriakoff de Angora bevaarbaar ge maakt worden, en wanneer het kanaal tussohen de Jeunissei eu de Ob, waaraan men begonnen is, vol tooid zal z|jn, zouden de waren 'door geheel Siberië van het Baikal-meer at, te water over de Angora, de Jenissei, de Ob en de daartoe beboerende zij rivieren tot Beresoff kunoen vervoerd worden. Te Philadelphia is eene bende jeugdige dieven gearresteerd, waarvan Charles Price, een twaalfjarige knaap, hoofdman was. Hij wist ziob makkers voor zijne rooftochten te verwerven, door met jongens van gei|jken leeftijd op straat te spelen en er vriendschap mede te sluiten, waarna hij ze, na ze door w|jn en sterke dranken beschonken te hebben gemaakt, wist te verleiden om met hem te stelen. De ontdekking volgde, doordien een elfjarig knaapje twee gouden ketens trachtte te verknopen, en daarbij door de politie werd betrapt, die hem een verhoor deed ondergaat). Hij gaf de plek aan, waar de jonge deugnieten gewoonlijk bijeeu kwamen, en toen men die be waakte, zag men tegen den avond, de knapen, be laden met zware zakken, met moeite aanstrompelen de zakken bevatten zilveren voorwerpeu en kleeding- stukken ter gezamenlijke waarde van acht honderd dollars. De jongens hadden, gelijk zij ook bekenden, juizt bij den koopman Alfred Box inbraak gepleegd. Eeu detective, die naar de woning gezonden werd om eeu onderzoek in te stellen, constateerde met bewondering dat inbraak en berooving van het buis „meesterlijk gelukt» wasmen kon het voor een obef d' oeuvre van boeven eu inbreken, die in het vak v»rgv|jsd waren, houden. Charles Price had z|jnen makken nooit z|jn rechten naam genoemd, teneinde in geval van ont dekking, te kunnen ontkomen, hij noemde zich steeds Harry Shall. Dé jonge inbrekers die in den loop van een half jaar voor een bedrag van meer dan vijfduizend dollars hebben gestolen, bebooren allen tot fatsoenlijke eu welgestelde familiën. De geheele kwakerstad is in rep en roer over de zonderlinge onthulling. Het bericht dat de burgemeesters eene aanschrij ving zonden hebben ontvangen, om in bet vervolg bij het verleenen van vergunningen tot het honden van optochten, de voorwaarde te stellen, dat geen roode vlag „of ander symbool van staatkundige beteekenis" in bet openbaar mag worden rond ge dragen, ontlokt aan Bet Vadert, deze opmerkingen: „De Minister, van wien deze aanschrijving is uitgegaan, verbiedt das iets, wat volgens den beer Heemskerk, als niet strijdig met eenige wet of verordening, niet mag verboden worden. De aanschrijving mag intussehen ais een wel willende wenk worden aangenomen, maar wjj zien niet in, dat' een burgemeester verplicht zou wezen zich daarnaar te gedragen. Bovendien schijnen de bewoordingen der aan schrijving al heel zonderling gekozen. Mag men geen symbool van staatkundige beteekenis rond dragen, dan ia ook de oranjevlag verboden. Dan is ook verboden een banier te dragen, waarop de laatste Spectator-plaat ia geborduurd Heemskerk een herbond sluitende met Gleichman en Van Houten over het stemrecht voor den gezeten werk man. Ja, bij een politiekcn optocht zal het moeie- lijk zijn eenige vlag of banier te voeren, waarin uiet een nanwgezet of achterdochtig burgemeester een symbool vau staalkundige beteekenis kan ont dekken," In de Haagsche kroniek der ,Y. Gr. Cl. leest men Jeanne Lorette bevindt ziob nog altijd in de gevange nis te 's Hage, is zeer bedaard en kalm en gaat den tijd barer gevangenschap mét gelatenheid te getnoet. In bet begin der volgende (dat is deze) week zal zij naar de voor baar aangewezen gevangenis worden overgebracht. Er zal getracht worden te verkrijgen, dat Jeanua a la pistole.kan blijven, dat wil zeggen niet aan bet gewone gevangeuisregime zal worden onderworpeo, maar gelegenheid zal vinden hare mu ziekstudiën in bare eenzaamheid voort te zetten. Als eene bijzonderheid vertelt men, dat de veroor deelde maar één wensch bad nl.dat haar vergand zou worden haren prachtigen blonden haardos te behonden 1 Verscheidene dames hebben zich vereenigd met het doel om haar, na afloop vau baren straftijd te ondersteunen en te trachten haar op het pad der deugd terng te brengen en te houden. Voor bet hof te Amaterdam stond Dinsdag terecht zekere G. VV. C. oud 40 jaar, reiziger, wooende te Utrecht en beschuldigd van valscbheid» in een on- derhandsoh geschrift door het namaken van handtee- dening, tweemalen gepleegd en het deabewnst gebruik maken van het valsohe stuk. In deu loop vau de maand Aug. j.l., ontving de redactie van het Nieuut van den dag, ter plaatsing in baar blad, een tweetal brieven, onderteekend met den naam van mr. J. E. Persyn. Deze brieven werden geplaatst en bevatten klachten over de handelingen van zekeren Dnytsboff deurwaarder te Arnhem. Deze deurwaarder zoude zoiw der vonnis of bevel goederen ten nadeele van de wed. C. verkocht en de opbrengst ten eigen bate aange wend hebben. Tevens werd in de genoemde ingezondeo stukken geklaagd over de lauwheid der justitie, welke in gebreke zonde gebleven z|jn de handelingen van den deurwaarder te onderzoeken. De gewaande sohrijver (mr. van Perayo) keek echter vreemd op toen bij de op zyn uaam staande stokken lat, en geen wonder, hy was Diet de scbjjver en bsd met de zaak niets te maken. De toedracht was deze, dat de brieven vervaardigd waren door den besch.', C.. Diens moeder gevoelde zich gegriefd door de handelingen vaD den bovengenoemden deurwaarder haar zoon, de beach., trok zich de zaak aan en nam zijn toevluohl tot publiciteit, niet echter met gebruik making van eigen naam maar van dien van mr. vaa Persyn. De justitie werd met bet fett in kennis gesteld en G. bad zich aizoo voor Amstels hof te verantwoorden onder beschuldiging al» hierboven vermeld. Door het O, M., waargenomen dotgr Adv.-Gen. rar. Optenoort, werd tegen hem eene celstraf van 3 maan den geëisobt. De verdediging werd gevoerd door mr. E. vau den Bogaert, advocaat te Amsterdam, welke de toe dracht der zaak aldus voorstelde. De wed. C. woonde met hare doehtere gedurende den winter te Utrecht. B|j Kantongereobtavonnis van 22 November 1882 werd genoemde weduwe, op vordering van de firma G. H. Weutiog te Arnhem, by verstek veroordeeld haar goederen werden in beslag genomen en zonden 7 Mei 1883 verkocht worden. De weduwe kwam tegeD bet vtrsttkvonnit in verzet en werd goed op posant verklaard, d. w. z. het vonni» kon baar geen kwaad meer doen. Toch ging de tegenpartij niet over tot ophefling van het gelegde beslag, dooh maakt» bekend dat tij krachtens het eerste verstekvonnis den 27 Aug. 1883 zou executeeren. Den 26en Aug. werd daarom de firma Wenting, in kort gediug, voor den president der Rechtbank gedagvaard, teneinde ziob te hooren veroordeeleu om den voorgenomen executie te staken. De President vtriood by bezokihking van 30 Jug. 1883 de executie, die de tegenpartij toch den 27» te voren had doen plaatt hebben, op advies van mr. Van Cappelle te Arnhem. De uitspraak van den Preaideut werd door het hof van Arnhem bevestigd, d. w. z. er werd beslist dat de firma Wentiag met mocht verkoopen. Maar wat te doen, nu de verkoop loeit had plaatt gehad De geraadpleegde rechtsgeleerden zeiden de wed. C. dat z|j, ofschoon het recht aao haar kant was, niets kon doen. Alleen zon zij eene plainte (aanklacht) tegen den deurwaarder, die de executie had voortgezet, kunnen instellen. Zoo geschiedde het, maar zonder gevolg. De deurwaarder werd niet gestraft. Nu wat de maat volde rechtskrenking, der weduwe aange daan, werd zoo groot dat tot het beroep in hoogste instantie, dat is tot het beroep op de openbare meening moest worJen overgegaan. Een ingezondeo stuk, geteekend met den naam 0. ton echter weinig orediet hebbenen ziedaar nu de reden, die de besch. zoon der weduwe, er toe bracht den naam vau mr. Van Pertyu ta gebruiken, ietz waartoe hij te eer overging, daar genoemde heer bij zijoe familie inwoonde eu zeer bevriend wat met betch.'s moeder en zusteri. Ziedaar de feiten. Mr. Van den Bogaert ging thans tot de juridieke tijde vau het gediug over en trachtte te betoo^en dat hier geen strafbare valschheid was gepleegd. Zijne conoiuaie strekte tot vrijsprask van den beioholdigde. In Frankryk hebben de oonservatieven bij de stembus veel gewonnen. Aan hen ia de eer van den dag, daar zij oirea 120 stemmen zullen winnen, inzonderheid ten koste der gematigde republikeinen. Dat zulk een uitslag niet werd verwacht, weet men. De oorzaken liggen echter niet ver weg. In de eerste plaats wareo de republikeinen zeer ver deeld en wat dit nog erger maakte, onder de ge matigde republikeinen merkte meu een zekere lauwheid, ja onverschilligheid op, ootstaan door een instinotmatigen afkeer vau een politiek, welke meer en meer een zaak werd te vuil om door een fat soenlijk man behandeld te worden. De stryd werd bijna uitsluitend gevoerd tustchen de intransigenten, de opportunisten of Gambettisten en de conserva tieven de gematigde republikeinen, waaronder de beste staatkundige kruchten zyn, hielden ziob op den achtergrond. Al» tweede reden mag worden opgegeven de koloniale politiek, de miisiagen in Tooking begaan, de millioenen achate welke daar zyn verslonden, en met zoo weioig voordeel, dat hel Fransebe gezag oog dezer dagen niet sterk genoeg waa om het vermoorden der Christenen op groote schaal te verhinderen. In de derde plaats was de republiek in de laatste periode sterk anti-olericaal eu door de Kerk is de uiterste kracht ingespanoen om de conservatieve caodidaten te helpen. Zoowel bet tegenwoordige als het vorige Ministerie keek de geestelijkheid scherp cp de vingers, en deze heeft zich thans gewrdken. De republikeinscbe bladen talen ondanks den ongnnsiigrn uitslag, dien de verkiezingen tot dusver voor ban party opleverden, den moed oog niet vallen. Zoo zegt o. a. RtpMique Fran- gaitewal Frankryk nu beeft gezegd, beteekent nog niets. Een voorspelling over de wjjze, waarop de psrtyen in de Kamer verdeeld zullen zijn, is nog geheel onmogelijk. Alleen kunnen wjj zeggen dat ons vertronweu op den republikeincchen geest en bet gezond verstand der Frsnsohen onverzwakt blijft bestaan. In hoever dit vertrouwen bevestigd zal worden, kan eerst hlyken, wanneer de talryke herkiezingen hebben plaats gehad. Zooveel is eohter zeker, dat de monarchisten bij deze eerste stemming volgens den tcrulin de Hete aanmerkelijk versterkt in de volks vertegenwoordiging znlien terugkeereu. Tot dusver bedroeg han aantal 82. Hun party kan das nog een aanmerkelijke versterking lijden, voordat ze in de nieuwe Kamer, welke 580 leden zal tellen, de rrpublikeinaohe meerderheid in gevaar brengt. Naar de Timet uitreken), esl vermoedelijk de ver bonding der Kamtr aldus zyn 230 opportunisten, 200 conservatieven, 150 radicalen. De uitslag der verkiezingen in Frankryk trekt natnuriyk, ook buiteu het land zelf, zeer de aan dacht. De algemeene indruk is dat de nederlaag der republikeinen de republiek zelve nog niet in gevaar brengt, maar dat het eeu les is, welke de tegenwoordige regeering niet in den wind mag slaan. Volgens een bericht, dst de KSU. Zeit., uit Parjjs ontvangt, heeft het ministerie reeda besloten om al te treden. Erenwel zon dit niet geschieden, voordat de nationale vergadering geopend wordt, daar de regeering eerst eenige mededeelingen over den staat van zaken wensoht te doen. Ook de Nordd. Allgtm, Zeit. bespreekt den toestand van Frankryk. Volgens Bismarks blad hebben de republikeinen gedurende het bewind veel goeds tot stand gebracht, maar de fout was, dat niet aan allen, maar aleohte aan enkele bevoorrechte klassen ten goede kwam. Daarom stemden velen kiezers voor de oonservatieveu. Z|j wilden daarom nog niet voor goed breken met de republiek, maar slechte een wenk geven, en dit doe) voegt de Nordd. er by, is bereikt, wanneer het de heeraehende klassen tot inkeer brengt.'' De Bnlgaarsoht of Oost Rnmelische qnaestie komt niet voornit en het wordt zeer betwijfeld, of de groote Mogendheden 't eens zyn. De ambassadeurs hielden eergisteren een vergadering, maar de volgende zitting kou niet bepaald worden, daar de heeren nadere instructies wsohten. Niet te Konstantinopei, meer te Friedriebruh schynt men echter de beslissing te moe'.tn toeken, voor zoover die van de groote mogendheden afhangt. Daar was de Rnssische Minister Giert, dear was de Ooatenryksehe ambassadeur Sztohë- oeyi. Het schijnt dat de veieeniging ven Bulgarjje zelf weinig betwaar meer oplevert, de moeielykbeid ligt'ia Servië en Griekenland, die oompenaatie vragen, indien Bulgarye vereenigd blijft. De Standard verneemt dat lord Salisbury te New port tou verklaren dat bet treotaat van Berlijn ge handhaafd zei worden. Voor zoover de erkenning van volbrachte feiten het gedoogt, zei gecne poging wordeo aangewend om het gebeurde ongedaan te maken j doch de vereeniging van Ooet-Rumelië met Bnlgarye cel aleohte in toodanigtn vorm bekrachtigd wordeu alt geschikt is om bet gezag van den Sultan ooveichouden te laten. De aauspraken van andere nationaliteiten op schadeloosstelling of grensverbete- "ng znlien niet ondersteund worden. De Morning Pott meldt dat de Pariementszitting den 17 Norember a. s. zal geopend worden. De cholera begint op het eiland Sicilië te ver minderen. Do offioieele opgave voor de laatste dagen luidde 150 ziekte- en 75 sterfgevallen en voor den "eigenden dag 127 ziekte- en 70 sterfgevallen. Te Montreale deden zich in de laatste 24 aren 60 ziekte- en 23 iterfgevallea voor, terwyl te Bagheria ook ëén persoon overleed. Voor Spanje bedroegen de cijfers van het jongste officiësle bulletin 275 ziekte- eu 112 sterfgevallen. De staatkundige vergaderingen blijven in Denemar ken aan de orde van den dag. Te Slikeborg eindigde de thans veroordeelde voorzitter vao het Folkething, Berg, zyn rede aldus „Wat wjj eischen, is eene regeering, die allen in gehoorzaamheid aan de wet wil voorgaaneene regeering, die een scherp oor heeft roor de stem van het rolk en die de her vormingen wil tot stand brengen, welke het volk wenscht. Wij eiscbeu eene regeering, die getrouw is aan de grondwet, en onder welke de stralen der vryheid ons ongehinderd kunnen verwsrmen en ver sterken. Maar om dit doel te bereiken, moeten wij eensgezind blijven en ons asneensiniten. Mogen alle vrienden der grondwet vasthouden aan het programma „weg met Estrup en leve eene aan de grondwet ge trouwe regeering I" De herkiezing ran Berg tot voorzitter ran het Folkethiug, wordt door aoinmige woordvoerders der linkerzijde, na zijne minder gelukkige leiding der vergaderingen in het vorige zittingjaar en vooral na z|jne weinig ridderlijke houding in de Holstebro-zaak, voor onmogelijk gebonden. Als zijn opvolger wordt reeds Hogsbro genoemd. GEVONDEN VOÖRWERPEN aan het bureau van politie gedeponeerd Een paar grijze Sokken of Konseneen Boekje met bijbelsche historische vragen een zilver Knipje zonder beursje, vertrapteen zwart Strikje een gouden Broche met 2 roode steentjeseen grijze Handschoen een Kwast van een rijtuigoptrekker eeu Rozeukrana met ktais waariu een photografie. LIJST vau BRIEVEN geadresseerd aan onbekenden, gedurende de 2e beift der maand Juli. H. v. der Wees, Vlaardingen G. de Jong, Vsn bet hulpkantoor MOORDRECHT N. M. v. Diest, Rotterdam. Verzonden geweest naar BELGIE. F. van Geut, Brussel. Verzonden geweest nsar FRANKRIJK A. D. Cberieux, Parjjs. De Directeur van 'gat Postkantoor, SIMONS. Naar aanleiding vin bet bericht ia nr. 3287 ran ons blad betr. bet levenloos ophelen ren een Goodecb jongeling ta Amsterdam ontvingen wij een echryvnn |nit die gemeente, waarin one wordt medegedeeld dit er geen reden )e om nsn kwaadwilligheid ia deie te denken. de Redactie. Gouda, 8 October 1885. Tarwe over het geheel iets flauwer. De beste Zeeuwecbe tot 8.25; minder 7.50 a 8 Polder 6.90 a 7.50. Rogge ourennderd. Gerst vast 5.25 a 5.75 Chevalier o. c. een gnldeo hooger. Haver ala voren 7.75 4 8.50 per 100 K. G. Maïs 6 50 4/7 per 100 K. G. Erwten en boonen onbegeerd. De veemarkt met goeden aanvoer, handel in melk vee als graskalvcren traag, vette tarkeus 28 a 25 ot., varkens voor Londen 20 6, 21 et., magere varkena en biggen traag, sobapen teer lusteloos. Aangevoerd 62 partyen Kaas. Eerste kwaliteit ƒ23.— 4 26. tweede kwa liteit 19.— 4 22.—. Noordhollandsobe 22.4 25. Goeboter 1.45 4 i.60. Weiboter 1.20 a 1.80. GEBOREN) 5 Oct. Arie, oudere A. rsa Vliet en C' Nobel. 7. Nicolaa», ouders M. A. Resem en D. Bruioii* Cornelia Mirgretha en Margrelbs Cornelia, ondere J. Brokaar en C. ,M. Demkaen. Chrietiann Marinne, ouder» H. 't Hart eo N. Lorius. 8. Jeanne Tenia Diana, ondere A. de Brnyn en NKoot. OVERLEDEN'. 6 Oct. F. van der Pool, 7 w. 7. G. vao Ardeone, 68 j. GEHUWD: 7 Oct. J. J. Broer en G. vao Leeuwen. GEBOREN, Johanna, ouders T. Blom en N. rsn Doyrendyk. OVERLEDEN: G. de Jong, 7 d. ONDERTROUWD: M. Noordegresf, to Moordrecht 25 j. en G. van Blitterewijk, 26 jr. C. de Bode, 24 j. en M, Ruetwat, 28 j. G. Terlouw, 28 j. en P. Plomp. 23 j. GEBOREN: Teentje ocdera C. vau Dam en P. van der Sohee Elisabeth Jacoba ouders S. Koolwijk en A. Berger. OVERLEDEN A. Honkoop 24 j. ONDERTROUWD K, Blonk ea W. Hooibeek. Z Op den 14 October aanstaande I hopen onze geliefde Ouders Leo.nahdus Hermanus Zwartjes en Wilhelmikna Claziena Keus, hunne VIJFTIG-JARIGE ECBTFEREEN1GING te gedenken. Hunne dankbare Kinderen en Behuwdkinderen. Gouda8 October 1885. Getrouwd H. HARTOGH HEYS Je. en J. M. VISSER, die tevens bedanken voor de by hun Huwelijk betoonde belangstelling. Delft, 7 October 1885. Heden overleed, tot onze diepe droef heid, onze jongste lieveling HENDRIKACOR NELIA JOHANNA, slechts 10 maanden oud. J. J. van LEED WEN. J. C. W. van LEEUWEN— Gouda, >8 October 1885. Bdstii». Voor de talrijke bewijzen van belang stelling, ontvangen bij gelegenheid der geboorte van onzen Zoon, betuigen wjj onzen harte- lijken dank. P. C. VAN DEK GARDE. C. W. VAN DEK GARDE Gauda, 6 Oct. 1885. Dikksen. De Arrondissements Rechtbank te Rotter dam heeft bij vonnis van 7 October 1885 het accoord, door den gefailleerde E. ROZE- VELD aan zijne schnldeiscbers aangeboden en door dezen aangenomen, gehomologeerd en verbindend verklaard overeenkomstig de be palingen der Wet. De Curator, Mr. J. FORTUIJN DROOGLEEVER, Advocaat te Gouda. RAAIJMAAKERS RAAIJMAAKERS RAAIJMAAKERS RAAIJMAAKERS RAAIJMAAKERS RAAIJMAAKERS RAAIJMAAKERS RAAIJMAAKERS RAAIJMAAKERS Borstcaramels. Diverse Koek. Fijne Fondants. Chocolaadsoorten. Gecandeerde Gember. Groenten in Blik. Verschillend Gebak. Wild en Gevogelte. Dejeuners Diners en Soupers. De Commissie over de BIBLIOTHEEK, zal ZATERDAG, 10 dezer om 12 nre ZITTING honden, tot INSCHRIJVING van LEZERS personen beneden 15 jaren geen toegang. Gouda 7 Oct. 1885. De Secretarie, Ds. D. TERPSTRA.

Goudsche Courant | 1885 | | pagina 2