WL tnde geschilde f St. Janskerk chiedenis der nteekeningen,! zonderlijk Ie» Iers de Gebrom Pz., BINNENLAND. 'koophg 1885. Nieuws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken. JNEN. LIPS, slagen ÏÏUIZEH Fournnlze -Commissie Crabeth, jents. tav te Gouda Vrijdag 16 October. N? 3301. tstrecht, Waagbrug 4, De Inzending van advertentiön kan geschieden tot één uur des namiddags van den dag der uitgave li 4 i Gouda (Zwart), e7 e5. Pb8 c6. Rf8 c5. B Gouda, zal l 1885, des mi t geld, ten hm VIT Cz. te Sta 1. 2. 3. 4. SN, 5 KUISC El en 3 ZEUG? JW- en MUL: ÜIGEN, SCHO1 a daags te vore int. Bij den Belgischen consul Vrijdagavond een >er anker (van 4 ilfen kwartanker De uitgave dezer Courant geschiedt ZONDAG WOENSDAG en VRIJDAG. In de Stad geschiedt de uitgave iu den avond van DINSDAG, DONDERDAG en ZATER DAG. De prjjs per drie maanden is 1.25 franco per post 1.50. om art. dat de justitie kan 5 en alle andere :en verkocht in h t gemaakt en b. 15 zal voor tere AANBE8TEÏ lARDAPPi ;es van de troef r bet tjjdvak v li 1886. ering liggen 1 i op het Hurt idant alwaar o ibben des midda goudsche courant. Luth, gem., iade heer J. F. Meyer, theol. cand. te Hekendorp. Majoor, IRAATMAN. A. BliINKM te bekomen ADVERTENTIËN worden geplaatst, van 15 regels a 50 Centen; iedere regel meer 10 Centen. GROOTE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. Bovendien worden alle Advertentien gratis opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD, 't welk des Maandags verschjjnt. Af zonderijke Nommers VIJF CENTEN. Toegelaten tot de Evangeliebediening bij de Evang. gem.,i_;_ - idorp. In verschillende bladen wordt de handelwijze van justitie en politie in de zaak der Apeldoornsche kinder-ontvoering besproken. In een //brief uit de Hofstad* aan de Midd. Ct. lezen wij o. a. het volgende //Beiden (politie en justitie) hebben zich als ware het opgedrongen om, zij het ook met een goed doel, behulpzaam te zijn bij den voorgenomen kinderroof. Doordien een paar onder een valsoh mom verborgen politie-beambten zioh bereid hebben verklaard een handje te helpen, was zoo spoedig het vereischte getal mannen gevonden. Inderdaad hebben deze dienaren van de heilige Hermandad, geheel ontrouw aan bun roeping om misdrijven te voorkomen, de poging tot ontvoering gemakkelijk gemaakt en ver haast. Eigenlijk zijn zij, hoewel zonder boos opzet, aan de daad medeplichtig. Dit is beneden de waardig heid van politie en justitie. Hun beleid en hun slimheid zyn van zeer verdacht allooi." De Gemeentestem laat zich zeer ongunstig uit over de verschillende denkbeelden, welke de Minister van Binnenlandsche zaken ter overweging heeft gegeven, om het terrein der gemeentelijke belas tingen te verruimen. Het verwacht van een wijzi ging in den geest der ministerieele circulaire weinig heil en in hel algemeen verruiming van het plaatselijk belastinggebied niet van dringenden aard. «Men verbetere zooveel mogelijk de grond slagen voor de heffing van den hoofdelijken omslag, neme desnoods een eiscb van progessie tot zekere grenzen als voorwaarde in de wei op, en wij ge- looven dat de gemeentebesturen niet verlegen behoeven te zijn om zich, en wel langs den weg der billijkheid, de middelen te verschaffen, die zij voor het drijven van de gemeentehuishouding noodig hebben." De Haagsche correspondent der N. Oron. Ct. voegt aan de geschiedenis met den huisknecht van graaf Bentiuck, die als milicien onder de wapenen gekomen, byna terstond weer met groot verlof mocht huiswaarts keeren, nog het volgende verhaal toe //Nog erger is een ander middel, onlangs door een aanzienlijk persoon gebruikt, om zich aan den schutterlijken dienst te onttrekken. De zoon van een adellyk heer, die beiden, de vader in hooge betrekking, de zoon onder dezen, in dienst van den Koning zijn, heeft zich niet ontzien zich als huisbediende op te geven, ten einde op dien grond vrijstelling van de schnttery te erlangen. «En, wat het meest verwonderen moet, die ma noeuvre is goed geluktde autoriteiten hebben die vaische opgave geslikt. Men vergete toch niet het noblesse oblige, en bedenke dat, evenals een goed voorbeeld goed doet volgen, een slecht voorbeeld evenredige gevolgen heeft." StateQ-Generaal. Tweede Kamer. Zittingen van Dinsdag 13 en Woensdag 14 October. De discussie over het ontwerp houdende wijziging in het Wetboek van Strafvordering is aangevangen. Bij het algemeen debat verklaarde de heer A. Mackay aan een geheele herziening de voorkeur te hebben gegeven, maar nu dit niet is geschied, zich tot bet strikt noodzakelijke te willen bepalen. De heer Van den Biesen bestreed het ontwerp, als gevende geen verbeteringen. De heer Beelaerts pleitte voor aanneming onver anderd van bet ontwerp. De minister van Justitie verzekerde, dat indien hij de algemeene herziening der strafvordering had ondernomen, de invoering van het Strafwetboek zeer dubieus ware geworden. Hij vond bij zyn optreden deze partieele herziening, en heeft getracht zich tot het strikt noodzakelijke te bepalen. Het algemeen debat is gesloten. Art. 1 en 2 zijn aangenomen. Bij art. 3 nam de minister terug de aanwijzing in art. 11 van het wetboek van directeuren, com missarissen en inspecteurs van politie als opspoorders van strafbare feiten. In de fitting van gisteren zijn de beraadslagingen over de wijzigingen van het Wetb. van strafvorde ring voortgezet. Het Debat liep over art. 8. De heer Van der Loeff kwam op legen de uitbreiding van de bevoegdheid van officieren van justitie om voorloopige aanhouding te bevelen bij ontdekking op beeterdaad. De Minister en de hh. Kist en Van Blom ontkenden daarvan de bezwaren en wezen er op dat dit een noodwendig gevolg was van het wegvallen van de onderscheiding van'1 mis daden en wanbedrijven. De heer Van der Kaay wilde invoeren voorarrest in huis of gemeente ter voorkoming van de toepassing van aanhouding. Een amendement van den heer Lohman, 41 Strafvordering zoodanig te wijzigen rechtercommissaris alleen den officier van vergezellen iu geval van strafbare feiten waartegen strafmaxima van 4 jaar of meer zijn bedreigd, werd door de Commissie en den Minister ontraden als reactie tegen strafwetboek. Het is evenwel aange nomen met 34 tegen 29 stemmen. Bij de Kamer kwam in een wetsontwerp tot ver- eeniging van de gemeenten Rotterdam en Delfshaven. Eenige jaren geleden deed in de stad Bristol een jonkman vau hoog-aristocratisch uiterlijk zijn intrede in de wereld. Hij noemde zich prins Zacharias Basilios Zacharoff Gortscbakoff, officier der Keizer lijk Russische garde en adjudant van Z. M. den Czaar. Dit boogadelijk personage gedroeg zich zoo beminnelijk, dat hij weldra in de hoogste kringen toegelaten werd en vooral de -harten stal van alle jonge dames. Hij trouwde dan ook weldra de schatrijke dochter van een groot koopman uit Bristol. Op zijn huwelijksreisje werd onze «prins", wegens bedrog gevangen genomen en, krachtens het uit leveringsverdrag, naar Engeland gebracht. Bij gebrek aan bewijs voor de tegen hem door een koopman uit Conslantinopel gerichte aanklacht werd hij vrij gesproken, maar de jonge vrouw had genoeg van haar heer gemaal en keerde naar de ouderlijke woning terug. Op wraak zinnende, maakte hij ten huize van zyn schoonpapa nu een vreeselijk kabaai, waarvoor hij wegens rustverstoring werd veroordeeld. Hierbij kwamen zoo onverkwikkelijke onthullingen aan den dag uit het verleden van den zoogenaamden prins, dat deze besloot, op reis troost te zoeken "voor zyn verstoord geluk. Hij ging naar Cyprus, vervolgens naar Constantinopel en ten laatste vernam men, dat bij by een poging om uit een Perzische gevangenis te ontvluchten, was gefusilleerd. Gelukkig, de kerel was dood. Op zekeren dag las een vroegere inwoner van Bristol, thans te Philadelphia 1 gevestigd, een heer P., in «The New. York Herald" de volgende advertentie «Married Zacbaroff Bihings, At Hotel Madison August 26 by the Rev. J. Stanley d’Orsay all of this city. De naam van den bruidegom wekte bij den heer P. zekere herinneringen op aan iemand, die vroeger zyn vriend was. Bij onderzoek bleek onze «prins" herleefd te zijn. Te New-York had bij een meisje met 150.000 dollars weten te trouwen. De beer P. meende de Amerikaansche familie te moeten waarschuwen, en de schelm werd genoodzaakt ook zijn tweede vrouw te verlaten. Deze laatste echter bleef hem trouw en vluchtte met hem naar Rotterdam. Twee dagen later volgde de beer P., vergezeld van een Newyorksche «detective*, de vluchtelingen. Hij liet de eerste vrouw van Zacharoff naar Rotterdam komen als getuige. Zij kwam met haar broeder en een Londenschen «de tective". Toen de boot aankwam, waren de ver schillende personen reeds te Rotterdam, omdat de boot toevallig oponthoud had gehad. Toen hij aan wal stapte vond Zacharoff een beleefde uitnoodiging om bij den Amerikaanschen consul, die in het komplot was, te verschijnen. Daar werd het laatste bedrijf van het drama afgespeeld. Ter wille van de familie liet men den prins loopen; hij verdween en de Amerikaansch dame werd naar huis gt ëxpediëcrd. te Dordrecht kwam net gekleed heer, die Z'ch uitgaf GOUDA, 15 October 1885. VERGADERING van den GEMEENTERAAD. Vrijdag den 16 October 1885, des middags ten 12 ure, ten einde te behandelen De aanvragen van F. Herman Fz. en D. van Vliet Dz. om gebruik van gerioleerdeu grond bij de Vyverstraat en de Vlamingstraat. De Gemeente-begrooting voor het dienstjaar 1886. Iu de gisteren gehouden openbare vergadering van den Raad van State, afdeeling voor de ge schillen van bestuur, is ingekomen het Kon. besluit iu zake bet beroep van A. Legeren berg te Gouda, tegen een besluit van B. en W. waarbij vergun ning is geweigerd tot het oprichten van een var kensslachterij. Met vernietiging van htt besluit van B. en W. wordt aan appellant en zijn recbtverkrygenden alsnog onder voorwaarden de gevraagde vergunning verleend. Bij de tentoonstelling in Juni jl. hier gehouden werden eenige artikelen om voor eene bekroning in aanmerking te komen, uitgesteld tot onderzoek. Daarvan zijn nu bekroond Kaas-Kleursel. Eerste prijs K. Louw. Tweede prys W. H. van Hasselt. Boter-Kleur set. Eerste prijs J. Coster. Stremsel. Eerste prys J. Coster. Tweede prijs K. Louw. Derde prijs W. H. van Hasselt. SCHAAK-CORRE8PONDENTIE. Utrecht (IFït) e2 e4. Pgl - f3. Rfl c4. b2 b4. 4 r.«- l I il

Goudsche Courant | 1885 | | pagina 1