mmm kus. mwmmwmm,. HOUTVEILIUG 5555vit den iraüsS MlQjDjElSj, Firma J. MOUCHOIST, «BSJHUUTOIft Uieuwe Smyrna-Vijgen Een Burgernaaister STEENKOLEN. DELEN EU PLATEN, Bultenlandsch Overzicht. Kantongerecht te Gouda. DAMES- en KINDERHOEDER ADVERTENTIËN. KENNISGEVING. Openbare Verkooping G. C. rORTUUN DBOOGLEEVEB, CHOICEST N E W SEASON'S HONING CONGO. Hypotheekbank voor Nederland. Ulllotlng van Pandbrieven. ONTVANGEN cn PRUIMEDANTEN. Hecrcn- en Jongchcercn- Gcmsleercn HANDSCHOENEN. Grove Huhr Kachelkolen, 57*12 ct. per Heet. JAN PRINCE Cle. ROTTENDAM, Geschaafde en Geploegde Delen, DUBBELE BUURT No. 7. op Dinsdag 20 October 1885, Gouwe C No. 5, Gebr. KAMPHUIZEN, 's GRAVEN HAAGSCHE Mevrouw LULIUS van GOOR T. CREBAS. A. VAN OS, Az. Kleiweg- E 73«. BELANGRIJKE Amerikaansche GRENEN DELEN. KOLDERS, Eiken Ribben. Verschillende restanten worden we der bepaald opgeruimd. 14.000 Stuks Geschaafde en Geploegde Delen worden bepaald verkocht. het oneens waren, is het amendement Gratama verworpen met 56 tegen 8 stemmen en het amende ment De Meyier s. verworpeu met 42 tegen 61 stemmen Op art. 60 is aangenomeu een amendement A. Mac- kay> met 40 tegen 14 stemmen om verdachten, evenals tot dusver de getuigen, des noods te doen hooren door den rechter in hunne woonplaats. De discussie is gisteren voortgezet over de wijzi gingen in het wetboek van strafvordering. Aangenomen ia een amendement van den heer Van Gennep, om niet met straf van niettigheid te bedreigen de verwaarloozing van de vorraeu in de beschikkingen der Rechtbank (art. 88 G.) De discussie is aangevangeu over het amendement commissie van rapporteurs om het cassatieberoep van het openbaar Ministerie en beklaagden in instructie te doen vervallen en het middel van verzet uit te breiden. De Minister van Justitie bestreed dit amendement. Wy vernemen, dat de rechtbank te 's-Hage, in raadkamer vergaderd, den socialist Van Raaij ter zake van beleediging van eën boog regeeringslichaara in een gedrukt geschrift een stemrechtlied ver wezen heeft naar eene der openbare terechtzittingen voor strafzaken, in bet laatst dezer, of het begin der volgende maand te houden. NR. Ct.) De heer D. Haspels zal weldra 25 jaren aan het tooneel verhouden zijn. De herdenking van dit jubilé zal door eeue buitengewone voorstelling gevierd wor den in den Grooten Schouwburg te Rotterdam in den loop der maand Januari a. s. In het ffNieuws v. d. Dag* van heden leest men Ook Weenen heeft weer een gasquaestie gehad, welks evenals die onzer hoofdstad, in de laatste dagen aller aandacht bezig hield. Sedert jaien voert de //Weener gas verbrui kers Vereeniging" eene verbitterden strijd tegen de En- gelsche gasfabriek, welke het uitsluitend recht tot het levereo van gas te Weeueu bezit. Het raadslid dr. Mandl, een man, die zich menigmaal verdien stelijk maakte, door opeulijk te zeggen wat anders slechts gefluisterd werd, is als voorvechter der ver- eeniging opgetreden, en hij heeft de gas-maat- schappy zulke krenkende verwjten gedaan, dat zij eindelijk een aanklacht wegens laster tegen hem indiende. Het proces werd meermalen verdaagd, maar nu is het beslist. Dr. Mandl is tot een geld boete van 300 veroordeeld. Men heeft de gas- maatsohappij tot dus verre niets ergers kunnen bewijzen, dan dat zij bij het sluiten van haar con tract en het uitvoeren daarvan, hare geldelijke be langen beter heeft behartigd, dan het stadsbestuur de belangen van Weenen's burgers. En veel kans op verbetering in dezen, schijnt er niet te zijn, want men acht het zoo goed als zeker, dat de gemeenteraad het contract met de gasfabriek tot 1899 verlengen zal. De toestand op het Balkan-Schiereiland blijft nog duister. Lang evenwel meent de Nat. Zeit. kau de beslissing niet achterwege blijven, want zoowel Servië en Griekenland als Turkije zijn geheel ten slryde uitgerust en de staat der geldmiddelen van geen dezer ryken veroorlooft hun dezen toestaud van gewapenden vrede lang vol te houden. Aangaande de tweede, nu gewijzigde nota der gezanten te Konstantinopel, weet ook de Köln Zeit. mede tc deelen, dat de inhoud in hoofdzaak op de eerste verklaring neerkomt. Zonder etnig stellig voorstel tot oplossing der quaestie te doen, bepalen de diplomaten zich er toe, om het optreden van vorst Alexander te beoordeslen, omdat daardoor het Berlynsche traotaat werd geschonden. Over de oplossing der moeielijkheid wordt vooral te Weenen en te St. Petersburg onderhandeld, maar met zeker heid is daarover nog niets bekend. De Köln. spreekt zeer beslist het bericht tegen, dat de gezanten eeu militaire tosschenkomst der Porte, ouder toestem ming der mogendheden, hebben veroorloofd. Het is nog niet gebleken, dal de Servische troepen zich reeds in beweging hebben gesteld. Dc Nordd. Allgem. Zeit. die zeer verstoord is op de onjuistheid van dit bericht voegt er bij dat het onbillijk is, gelijk de Time» doet, om alleen de aandacht te vestigen op Servië's toerustingen, maar het even vermetel optreden der Balgaren en Grieken geheel over het hoofd te zien. Overigens is over den toestand weinig uieuws te melden. Er komen ook ongunstige berichten uit Creta, waar de bevolking zich by Griekeuland heeft aangesloten, maar als zeker kan deze nieuwe Jobstijding voor Turkije hog niet worden beschouwd. De verkiezingsstrijd in Engeland is nu in volleu gang, en by na eiken dag treden een tiental woord voerders der verschillende partijeu voor hun kiezers op. Nu hebben echter ook de afgevaardigden uit Indië voor het eerst hun opwachting gemaakt. Door deu liberalen afgevaardigde Digby voorgesteld deelden tij te Londen iu eeu druk bezochte bijeenkomst der kiezers de wenschen der inwoners van Indië mede. Allen verlangden eenige wyciging van den Iudischen wetgevenden raad, meer gelegenheid voor de inboor lingen om officieele betrekkingen te bekleeden en grooter billijkheid van de strafwet. Zy verwachten het meest van de liberalen cn veroordeelden de staat kunde van lord Lytton en de wyze waarop lord Churchil zich over den vorigen ouderkouiug lord Ripon had uitgelaten. Uit Madrid wordt gemeld, dat Spauje op de laatste Dnitsche nota beeft geantwoord en de bemid deling van den Paus in de Carolinn-quaestie definitief heeft aangenomen, tevens de Duiteche nota bes try d end. Men zou te Madrid stukken gevouden hebben, waar uit blijkt, dat de Jezuïet Gantovas in 1731 met Spaansche soldaten en zendelingen naar de Carolina's is geirokkeu. Deze stukken zouden thaus naar het Vatioaan worden gezonden. Het Deensohe Ministerie zal, ook zonder de wet op de middelen, het beheer blyven voeren. De Staatsbegrooting sluit wel met een tekort, doch hier tegenover staal, dat de dienst over 1884/85 een bate van ruim 9 millioen kronen aanwijst en het overschot van vroegere dienstjaren een totaal van 60 millioen kronen aangeeft. Men is dezen uitslag verschuldigd aan de taktiek der linkerzijde, die het nemen vaii verschillende nuttige maatregelen belet heeft, welke zeer aanzienlijke sommen zouden gevor derd hebben. Verder wordt uit Kopenhagen gemeld, dat zieh aldaar een corps vrijwilligers heeft gevormd, hetwelk bij ongeregeldheden of ontlasten de politie zal behulpzaam zijn in het handhaveu der orde. Het corps telt reeds ruim 300 leden en zal tot 600 gebracht wordeu. Aangaande de vroeger vermelde motie van de oppositie in de Tweede Kamer, welke met 79 tegen 17 stemmen werd aangenomen, terwijl de Ministers de zaal hadden verlaten, moet nog worden medege deeld, dat 6 afgevaardigden aan de stemming geen deel naraeu. De Tweede Kamer beslaat uit 102 afgevaardigden, voor een tijdvak van 3 jaren recht streeks gekozenen de verhouding van éen afgevaardigde op 16.000 inwoners. De Eerste Kamer, waarvan de meerderheid op de hand der Regeeriug is, telt 66 leden, waarvan 12 voor hun leven door den Koning benoemd zijn en de overige in twee trappen gekozen wordeu 7 door de stad Kopenhagen, 45 in de overige stedelijke of plattelandsdistricten, 1 door Boruholm en 1 door de Faroë-eilanden. De beide Kamers vormen, krachtens de Grondwet van 1866, onder den naam van Rijksdag te zaïneu de Volksvertegenwoordigi^^ VRIJDAG IC OCTOBER 1886. Voorzitter: Mr. 4>,A' vau Bergen IJzeudoorn. Tegenwoordig zijn li Leden. Afwezig zijn de W:Prince en Fortuijn Droog- lee»er, zijnde er ééns radature. De notulen der rgrigi: vergadering worden voor gelezen en onveranderd goedgekeurd. De voorzitter deelt mede dat 6 October II. de verificatie van de kae| van den gemeeiite-ontvauger plaals bad en dat de boeken in orde en het geld in kas aanwezig was, Deze ujededeeliug wordt aangenomen I voor kennisgeving. s Ingekomen zijn 1. Een voorstel vau B. en W. tot wijziging der Verordening op de beffing van het vergunningsrecht tol verkoop van sterkeu drank in het klein Het voorstel is te bepalen dat dit recht zal bedragen 12.60 voor iedere 60 huurwaarde. Ter visie. 2. Een adres van B. van deu linm, verzoekende eervol ontslag als grafmaker met verzoek om pensioen. Het omslag wordt eervol verleend tegen deu dag, waarop zijn opvolger zal worden benoemd, terwijl het verzoek om pensioen wordt gesteld iu handen van B. en W. om bericht en raad. Aan de orde: De aanvragen van F. lierman Fz. en I). vnn Vliet Dz. om gebruik van gerioleerden grond bij de Vijverslraat en de Vlamingstraat. Worden zonder hoofdelijke stemming toegestaan. Aan de orde: De Gemeente-begrooting voor het dienstjaar 1886. Daar over de begrooting in het nlgeraeen niemand het woord verlangt, (korden de versohilleude posten in behandeling genomen. De Begeooting van Uitoaven. Bij den post .Jaarwedden voor de bruggen- ophaaldenbespreekt de heer Strnver het voorstel om den wachter der ophaalbrug op de Turfmarkt met 160 te bezoldigen. De Commissie voor de begrootiug vindt die bezoldiging te hoog en spr. meent, dat werd een bepaalde oproeping gedaan, ei wel sollicitanten zouden opkomen tegeu een minder hoog salaris. De voorzitter merkt op dat zioh voor het oor spronkelijk vastgestelde tractement geen sollicitanten aanboden en stelt voor den post zoo te laten, maar eene oproeping td doen legen 60. Meldt zicb daarop niemand aan dan tegen 100 en is zulks ook dan niet het geval, dan tegen 150. De heer Straver zou. dan liever beginneu met een oproeping tegen 76, voorts tegen 100 en eindelijk tegen 150. De voorzitter vereeuigt zich daarmede en insge lijks de vergadering. Bjj den post„Koeten van het onderhouden van het gebouw of vertrek, bestemd voor ie vergaderingen van den Raad," waarbjj 475 is uilgetrokken voor restnuratie der raadzaal vraagt de beer van Mierop of het de bedoeling is het plafond te loten schil- deren of afschrappen, zoodat het eikenhout zichtbaar wordt. De voorzitter merkt op dat de kalk daarvan zal worden afgeschrapt en als deu blijkt dat het eikenbout goed is, dit zoo te doen blijven, dooli als dit onvoldoende is, dit te doen verwen. De heer van der Garden geeft in orerwegieg de jaloeziën van het raadhuis eveneens de kleur van eikenhout te geven. Groene jaloeziëu ontsieren den geheel antieken gevel. De voorzitter antwoordt dat aan een antiek gebouw eigenlijk ia 't geheel geen jaloeziën belmoren en hg is er niet voor de kleur Ie veranderen. Het voorstel van den heer van der Garden wordt niet voldoende ondersteund om In behandeling te komen. De heer van Mierop zegt met genoegen te hebben gezien dat de gele gordijnen nu ook geen genade meer hebben gevonden iu de oogen van B. en W. hij zou voorts de kachelpijp ouder den vloer willen doen loopen om het schilderstuk in de schoorsteen ook 's winters daar geplaatst te zien. De heer vnn Iterson zou gaarne zien, dat bedoeld schilderstuk 's winters in het Museum werd geplaatst. De voorzitter zegt dat zulks tal geschieden. De heer Kist hoopt dat als de zaal gerestaureerd is het schilderstok steeds in deze zaal zal blijven. De kachelpijp kan zeer goed onder den vloer loopen, doch zoo niet, dan kan de Burgemeester en Secretaris in eeu ander gedeelte der zaal plaats oeinen. De voorzitter zegt dat gaarne in overweging te zullen nemen. Bjj den post„Onderhoud en aankoop van meube len voor de raadzaal" zegt de heer Hoefhamer de som van 700 uitgetrokken voor nieuwe sloffeering te gering te vinden. B. cn W. zullen zeiter wel in overleg getredeu zijn met eeu deskundige betr. die restauratie maar spr. begrgpt niet hoe voor genoemde som een kleed en gordijnen kunnen worden gekooht in overeenstemming met de gobelins. De voorzitter merkt op dat de architect indertijd deu hh. Kujjpers en de Stuers om advies heeft gevraagd en B. en W. gclooven geen hooger som uondig te hebben. Blijkt het echter dus zij meer noodig hebben dan zullen zij bij den raad hel noodige geld aanvragen. Bij den post: „Onderhoud van straten en pleinen dringt de heer Oatljjk aan op verstrating van deu Bicekersingel nl. van hel sluisje tut aan de laan der Boclekade. De voorzitter deelt mede dat deze verstrating nog dit jaar zal geschieden. De beer van Iterson zegt dat de schuine richtiug vnn de steentjes op de Gouwe nndeelig werkt op de nogen vansom - De voorzitter zegt dat die steenen zoo werdea gelegd daar men dacht dat het tand dan niet zoo spoedig zou weggesohrobd worden, maar de vindingrijkheid veu de etraatschrobstere wee groot en zij schijneu er spoedig flag van te hebben gekregen Ook daar het zand uit te halen. In 't vervolg zal die schuine riehling niet meer wordeu toegepast. De heer vau der Garden ves tigt de aandacht op de bestraling van de Crabetb- straat, waar tegenwoordig een ware modderpoel is. Voor hen die in de stad komen levert het ten leelgk gezicht op. De heer ven Mierop geeft in overweging een sproeiwagen aan te schaffen, dat de Voorzitter zegt in overweging Ie zullen nemen. De beer Hoefhamer hoopt dat de Zeugstraat bin nen kort zal verlegd worden, daar die zeer sleebt is. De heer Kist wjjst op den Kattensinge), waar het water, tengevolge der opbooging voor de tram niet kan wegioopen. In dien toestand zal echter volgens belofte van den Voorzitter verbetering worden gebracht. De heer Prince komt ter vergadering. Bij deu post uilgetrokken voor eene perkoenbe- schoeiing langs den Kattensingel Btelde de heer Oudgk voor een andere sooit sclioeiiug ann te brengen, waarvan de kosten over eenige jaren konden worden verdeeld. Dit voorstel werd verworpen met 10 tegen 6 stemmen. Door den heer Hoefhamer werd voor gesteld de bruggen met hekken af te sluiten in plaats van met hoornen. De heer van Iterson ves tigde er bij deze gelegenheid de aandacht op, dat de brugwachters hun instructie niet naleven en de brug gen niet afsluiten. Het voorstel van den heer Hoef hamer werd verworpen met 12 tegen 3 steramen. Bij deu post„kosten voor verlichting" werd door den heer Jager eene voor deze gemeente be langrijke zsak ter Bprake gebracht, nl. het contract met de Maalschappg voor nieuwe geoclroieerde gas- hereiding. Dit contract eindigt wei is waar eerst in 1888, maar v<5ór 1 October 1886 moest dezo Maat schappij, zoo zij de overeenkomst wensehe te ver nieuwen, daarvan aan het gemeentebestuur kennis geven. Heeft zij die kennisgave ingezonden F vroeg de beer Jager, wuarop door deu voorzitter geantwoord word dat bg B. eu W. eene missive was ingekomen, wnarbg ('oor ('e maatschappij gevraagd werd of de Raad bereid zou zjjn een nieuw contract met haar aan te gaan. Was de raad daartoe niet bereid, dan zou het onnoodig zjjn daartoe voorstellen voor te bereiden eu iu te dienen. B. en W. wisten natuurlijk niet of de raad daartoe bereid zou zjjn, maar h. i. zou dat college eerst daaromtrent kunnen beslissen els de voorwaarden waren opgegeven, waaronder de Maatsobappjj het contract zou willen vernieuwen. Deze voorwaarden waren nog niet ingediend. Bij de bespreking dezer zank stelde de heer Van Iterson voor dat de Raad geen afwachtende houding zou aannemen, maar op de begrootiug een post uittrekken om een onderzoek te doen instellen door een des kundige naar de vraag of het wenscheljjk ia op kosten van de gemeente eene gssfabriek op te richten. Als de tjjd tot beslissing dezer quaestie gekomen is moet <le Raad flink op de hoogte zjju en eerst door een dergelijk onderzoek kan men op de hoogte komen. De voorzitter gaf er de voorkeur aan bedoelde voorwaarden af te wachten en daarna eerzt een on derzoek ia te stellen, doch de vorige spreker vreesde dat de indiening dier voorwaarden wel ad calendar Graecus zou kunnen worden uitgesteld. Aan dit be zwaar werd tegemoet gekomen door den heer Oudjjk, die ill overweging gaf te bepalen dat zjj binnen óónc maand zoudrn moeten worden ingediend, met welk foorstel He Raad zich bljjkbear kon vereenigen. Het raadslid van der Garden betoogde in deze zitting dat de schietbaan zich in zeer slechten toestand bevindt, terwjjl die op het tegenwoordig terrein ook nimmer goed te maken zal zjjn. Daar na Gouda alleen in de toekomst een garnizoenpluts zal kannen bljjveu, alt er een betere schietbaan komt, stelt spreker voor eene nieuwe op een ander terrein te doe» maken. De voorzitter vond het te gewaagd dal voorstel aan te nemen, zoolang niet ie uitgemaakt dat Gouda niet alt garnizoenplaata zal worden op geheven. Inmiddels zou de vorige spreker de ge meente aan zieh verplichten door eene een onder zoek in te stellen naar een terrein waarop en de kosten waarvoor een nieuwe schietbaan zon kannen worden gemaakt, welke opdracht de heer Van der Garden gaarne op zich nam. De voorstellea tot restauratie der raadszaal, tot het plaatsen ran een nienw gebouw in de bad- en zweminrichting en lot het doen branden van ren honderdtal lantaarns gedurende alle nachten, zonder onderscheid of de maan schijnt of niet, werden door den raad aangeuomen. De post„Onvoorziene uitgaven* werd vastgesteld op 4915,64' en de begrooting werd vastgesteld tot eeu bedrag van 317.259,68' in ontvangst zoowel als iu uitgaaf. Niela meer aan de orde zijnde wordt daarop de v-ergadering door deu voorzitter gesloten. Terechtzitting van Woensdag 14 Ooiober 1886. Kantonrechter: Mr. J. H. van MIEROP. Ambtenaar vau hel Openbaar Ministerie: Mr. W. O. A. BCHOLTKN, Ie Rotterdam. VEROORDEELD M. J. de W., landbouwer te Reeuwjjk, tot 10 gulden of 2 dagen wegens in den polder Stein onder Reeuwjjk met geladen geweer zich iu het veld bevinden iu den gealoteu jaahttijd G. V., arbeider te Reeuwjjk, tot 10 golden of 2 dagen wegens in den polder Stein onder Reeuwjjk met geladen geweer zieh in het veld bevinden in den gesloten jaohttjjd H. V., arbeider Ie Reeuwjjk, tot 2 boeten van 3 gulden of 2 dagen wegeuz in den polder Stein onder, Reeuwjjk vieseheu met dobbers zonder viioh- aote eu zonder schriftelijke vergnnning van den eigenaar of rechthebbende van het visohwater D. v. D., watermolenaar te Reeuwjjk, tot 1 gulden of 1 dag wegens iu deu polder Stein onder Reeuwjjk viscchen met een gebbe waarvan de mazen te klein waren G. V., L. 8., D. H. en J. K., jongens te Gouda, ieder tot 50 cents of l dag wegeus te Reeuwjjk nit een boom aan den IJsseldjjk afplukken van eeue anders appelen G. v. d. S., weduwe van G. v. D., te Reeuwjjk, tot 3 gulden of 1 dag wegens laten grazen van een geit haar toebehooreude in eens anders grasgewas onder Reeuwjjk J. S., koopmau te Nieuwerkerk, tot 3 gulden of 1 dog wegens laten staan van zjjn wagen op deu rijweg op 's Graven weg onder Nieuwerkerk, waardoor de doortocht voor andere voertuigen werd belemmerd B. K landbouwer te Nieuwerkerk, tot 3 gulden of 1 dog wegens bljjven bjj een breud te Nieu werkerk niettegenstaande bjj behoorde tot de brandweer aldaar A. K., koopman te Nieuwerkerk, evenals de vorige j VRIJGESPROKEN A. C. K., bouwman te Nieuwerkerk, van de sankldcht hem toebehoorende kalveren te hebben laten grazen iu eena anders grasgewas onder Nieu werkerk. Dat op Zaterdag, den 31 Oct. 1885, des namid dags ten 1 ure op het Raadhuis, gelegenheid is om betwaren legen de gevraagde vergunning in te bren gen, dat gedurende drie dagen vóór dien dag op de 8ecretarie der Gemeente, van de ter zake inge komen Schrifturen kan worden kennis genomen GOUDA, den 17 October 1886. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN BERGEN IJZENDOORN. De Secretaris, BROUWER. Ruime keuze gegarneerde in de Nieuwste Modellen. Getrouwd W. F. SPRUIT en E. M. C. BINZER, die, mede namens de wederzijdsche familie, hnn hartelijken dank betuigen voor de talrijke be wijzen van belangstelling, bjj bun Huwelijk ontvangen. Arnhem, 15 October 1885, INRICHTINGEN WELKE GEVAAR, SCHADE OP HINDER KUNNEN VEROORZAKEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Gouda; Gelet op Art. 6 en 7 der Wet van den 2n Juui 1875, (Staatsblad no. 96.) Brengen ter algemeene kennis, dat op de Secre tarie ter visie ie gelegd een verzoek, met bjjlagen vaa K. Jonkheid om vergunning lot het oprichten eener slacliterjj in het peroeel gelegen aan de Zeug- straat Wjjk G. No, 86 Kadaster Seotie 0. 2562. Geboren Ouders 16 October '85. ADRIANA, H. A NICHTING. C. B. NICHTING— van Leeuwen. Den 41*" Augustus 11. overleed op onzen doortocht, te Bandjennatin, ons lieve tweede Zoontje FRANCOIS, aan de cholera. R. J. KOPPENOL, Off. v. Gez4. en Echtgenoote. Willem I, 29 Angnstns 1885. ten overstaan van den Notaris des morgens te 9 uren aan bet Lokaal, Wijk K No. 255 aan de Peperstraat te Gouda, van een netten, goed onderhouden bestaande in staande en draagbare Mahonie houten en andere MEUBELEN,als Secretaires, Chiffonnières, Linnenkastjes, Canapé, Stoelen, ovale en andere Tafels, PIANINO, SPIEGELS, PENDULES; vele soorten van KACHELS, HUISRAAD, LEDIKANTEN, BEDDEN en BEDDEGOED; gewerkt GOUD eu ZILVER, enz., eene groote partij nieuwe SCHOENEN eene partij SIGAREN en eene groote party nieuwe VAZEN en PULLEN, enz. Daags te voren vau 9 tot 12 en van 2 tot 5 ure te zien. ONTVANGEN direct Gewas 1884 en '85. Bovengenoemde Theesoort is geurig van smaak, en waterhoudend, verpakt in kistjes (bloemfust) 21/» kilo. Prijs per kistje 5.50. Hofleveranciers. De DIRECTIE maakt bekend, dat, ingevolge Art. 57 van de Statuten der Bank, op DON DERDAG 29 OCTOBER 1885, des namiddags te 2 nre ten kantore der Bank (Gedempte Raamstraat 11" te Gravenhage), in een voor houders van Pandbrieven toegankeljjke Verga dering zal worden overgegaan tot AGENTEN voor Gouda en Omstreken De Firma Wed. KNOX en DORTLAN D W Gouda. Crabethstraat, vraagt een Spreekuur's morgens tusschen 10 en 12. heeft nog een paar dagen disponibel en zag die gaarne aangevuld. Adres onder .No. 1206, aan het Burean dezer Courant. Een KANTOORBEDIENDE zjjn avonden disponibel hebbende, vraagt tegen billjjke ver goeding Adres onder No. 1207, aan het Bureau dezer Courant. Voortdurend in lossing de lading waaruit wij tot kontaut zonder korting afleveren, vrjj aau huis bezorgd, mits bij 2 of meer Heet. gelijk genomen. TE Woensdag den 21 October 1885, des namiddags ten 121/, uur, in het Café Frtt- schij, aan de Overzijde der Maas, van: Petersburger, Croonstadsche, Zweedsche, Riga, Memel, Wjjburger, Vuren eu Grenen Verders: Narva, Riga en Croonstadsche Sparren, Sparhouten, Juffers, Benevens Alles genummerd en liggende in de Loodsen op de Werf „Rusland"Oostpunt Noorder Eilaud te Rotterdam. Notitiën zjjn te bekomen ten kantore van den Deurwaarder J, C. LACH, Geldersche Kade N°. 1, te Rotterdam.

Goudsche Courant | 1885 | | pagina 2