Waarschuwin g ~PAVLJz. STQQMBLEEKERIJEN. KEUKENMEID en TWEEDE MEID. Buitenlandse!) Overzicht. KEMMSGEElflG. ADVERTENTIËN. Nederl. Chista^f Adolf Vereeniging OPENBARE VERGADERING VVINTER-HANDSCHOENEN, De Gondsche Machinefabriek Tegel- en Steenvorm Machines, Drijfwerken naar Stukprijzen. POLITIE. UargerlljKe Stand. Moordrecht Haastrecht: Reeuwiik P. J. STRAATMAN. Afdeeling Gouda, SprekerDr. A. DROST Dzn., A. van OS Az„ Kleiweg E 73«. Civiel-Ingenieur en Architect, Zevenhuizen. uitvoerbaar itwaarvan het gevolg is, dat deze verhoogiDg geheel ten hunnen laste komt, welke meening ook in het verslag der Commissie van Rap porteurs wordt uitgesproken, aangezien daar de op merking in voorkomt, dat terugbrenging van den aocijns op 57, vermoedelijk alleen aan de slijters en tappers zou ten goede komen, heigeen slechts mogelijk kau zijn, door dat de verhoogiug ook geheel ten hunnen laste is geweest; dat als de oorzaak biervan kan aangemerkt wor den het geringe bedrag dezer verhooging; ware deze belangrijk hooger dan zou door de kleinhandelaars de prijs van den sterkeu drank met het bedrag der ver hooging kunnen vermeerderd worden; dit is echter thans onmogelijk, daar door^eene verbooging van 3 cent per liter de prijs van een glas sterken drauk niet kan verhoogd worden, ook niet die van 1 of lVs deciliter; dat, wel is waar, den tapper nog twee middelen overbleven, waardoor hij de verhooging dofcr de ver bruikers kan doen betalen nl. 1 o. het aanschaffen van glazen van minder inhoud, en 2o. verdunning van den sterken drank met water, daar noch voor het een noch voor het ander wettelijke bepalingen bestaau; doch dat beide middelen, bij de opvolgende verhoogingen van den accijns, zoowel als door de iuvoering vau het vergunningsrecht, reeds zoo veelvuldig zijn toegepast, dat de uiterste grens, zoowel vau den inhoud der gla zen, als vau het alkoholgebalte van den sterkeu drank, geacht kan worden te zijn bereikt. De heer A. C. Zoethout Azn., horloger-electricieu te Dordrecht, schrijft aan de Haagsche bladen het volgende Het iuslaan van den bliksem langs een lager gele gen punt vau den toren der R. K. Kerk in de Park straat te Graveubage, niettegenstaande deze vau een bliksemafleider voorzien is, verdieut voorzeker ten volle de aandacht, vandaar dat ik zoo spoedig doen lijk eeu ouderzoek ter plaatse instelde. Voor ongeveer 2 jaren werd de zelfde toren (on geveer 90 M. hoog) door den bliksem geraaktde stroom volgde den bliksemafleider tot ongeveer aan den grond, waar de afleider door baldadige handen bleek stuk gemaakt te zijn, kon dus niet verder en sprong over naar de pomp op de plaats van een aau- grenzend huis, vauwaar hij langs de buizeu een verderen uitweg vond. Ia plaats, vau den afleider te repareeren werd deze vervangen door een nieuwen van rood koper koord van 12 m.M. doorsnede, zijnde de thans nog bestaande. De oude leider bleef echter gedeeltelijk beetaan half weg afgebroken werd het eind hetwelk dicht bij een der 4 wijzerplaten passeert, eeutge meters iager om een klankbord van hout met lei gedekt, vastge knoopt. De puntige metalen wijzers hebben door middel van ijzeren stangen contact tot op het staudaarduur werk lager geplaatst. Vau hieruit voereu twee geleiddraden naar een klok (regulateur) in de sacristie,* waaronder een Le- clancbé-batterij geplaatst is, doch waar geen inrichting tot bliksemverbreking was. Wat is er nu gebeurd De bliksem trof den afleider op den toren, welke uitstekend werkt tot aan deo grond, doch aanmerke- lijkeu weerstand in den bodem ondervindt er had dus gelijktijdig eeu zijdelingache outlading plaats langs den ouden sproug, vandaar op de wijzers, juist naar die tijde gericht, de stangeu langs, over de geleid- draden en zoo naar de klok. Daar heeft hij de be kende uitwerkiug gehadhei uurwerk gedeeltelijk verwrongen en afgesmolten, waaarna hij hoogst waar schijnlijk langs deu tweeden draad weer terugging, daar beide draden aan de andere einden verkoold zijn. Er is hier dus groote ualatigheid in het spel ten le een gedeelte bliksemafleider zouder grond- verbinding te laten b^taau eo ten 2e en dit is het ergste het op boven beschreven wgze oau- brengeu van electrische verbindingen naar de klok, zonder te zorgen voor een afleiding naar den grond. Dit laatste is het werk van een buitenlaudsche firma. Het oubegrijpelijke feit lost zich dus op eu kan tot voorbeeld strekken voor audere plaatsen. Zeer praktisch De nieuwste uitvinding op het gebied vau papierverbruik is wel de dezer (lagen in Amerika uitgevonden overhemden van papier. De borsten hiervan bestaan uit 7 losse, op elkander bevestigde strooken, zoodra de borst vuil is, trekt men een strook af en men heeft weder een scboone. Aan de keerzijde is een boeiende roman of novelle gedrnkt, welke alsdan door den verbruiker wordt gelezen. Veelal heeft men echter geen geduld ora te wscbteD met het vervolg te lezen totdat er weder een strook vuil is eu men scheurt er weder een afhet gevolg is, dat er op deze wijze eeu enorme massa Overhemden worden verkocht, en de vernuf tige uitvinder zijn moeite door een overgroot aan tal bestellingen ziet beloond. Het D. v. Z.-H. verklaart niet te weten, of er eenige grond bestaat voor het gerucht, dat de minister van Financiën voornemens zou ziju, eeu belasting op piano's voor te stellen. Maar met het beginsel van die belasting is hef wel ingenomen. Waarom wèl een belasting op, niet op andere muziekinstrumenten - vraagt meu. Het zou vau weinig scherpzinnigheid en bekendheid met onze maatschappelijke toestanden getuigen, als deze vraag inderdaad ernstig werd gedaan eu als meer dan „een aardigheid" moest beschouwd wor den. Wie weet toch niet, dat de piauo voor onze talrijke leeken ito de .muziek geenszins algemeen is eeu instrument, dat ten nutte der kunst wordt ge bezigd maar meestal, om alleen het beste te noe men, eenvoudig als artikel van weelde, een stuk speelgoed, waarmee hoofdzakelijk bedoeld wordt, zich een air te geven van zekere voornaamheid. Een belasting op piano's zou dus gevoegelijk als een be lasting op ijdelheid kunnen beschouwd worden. Van andere muziekinstrumenten kau niet, zeker niet in die mate, betzelfde gezegd worden. En die belastiug kan ook aangemerkt worden als een streven iu de, dezer dagen zoo warm aan bevolen, richting om de meergegoeden hooger in de belasiingeu te doen bijdragen dan tot hiertoe bet geval is. leder weet toch, dat een piauo eeu duur meubel is wie er zich een aanschaft, stempelt zich zelf als behooreude tot de meer gegoeden. Welk bezwaar dan om voor dezen, zich zelf iuge- drukten ijkstemf>el een kleine bijdrage boven andereu aan 's lauds iiikomsteu te vorderen Maar de piano's maken toch deel uit van het meubilair, in de persoueele belasting reeds getroffen, voegt men er bij. Z\j zullen dus tweemaal be talen eu dit mag niet. Vooreerst is het ttawaarwant de muziekinstru menten zijn van de taxatie uitgesloten. Maar al ware bet zoo, waarom zou het niet mogen geschie den Waarom zou er geen maatregel getruffeu mogen worden om van meubels, die een bijzonder weekie-karakter bezitten, eenigszins hoogere belasting te heffen dan *an een tafel of een stoel, een lede kant of eeu kachel, in één woord van die meube len, welke tot de levensbehoeften kunnen gerekend worden Het denkbeeld van een piano-belasting komt het D. v. Z. H. alzoo geenszins verwerpelgk voor. Uit Rotterdam wordt geschreven De geheele wereld koopt onze zalm. Wij, die in het centrum van den zalinhanilel zitten, weten er van te spreken 1 Uit Engeland, Frankrijk, België, Duitsohland, Oostenrijk, de Scandinavische rijkeu. Rusland, vau overal komen, de bestellingen, roet al die landen wordt een levendige handel ge- dreveu. Zoo druk isi het verkeer der zalmhandelaars met de verschillende plaatsen van ous laud en met alle groote steden van het buiteulan 1, dat er voor hen alleeu een telegraafkantoor noodig is aan het Kralingsche veer, waar de groote zalmmarkt ge vestigd is. Ouze zalmvisscherijen ziju een hoogst gewichtige tak van volksbestaan en een der weinige takken, die zich in de minder gunstige tijden, welke wij beleven, iu eeu toenemendeu bloei mogen verheugeu. Is het dan wonder, dat onze zalmvisscbers en zalm handelaars zich bezorgd maken, nu onze regeering roet Duitschland en Zwitserland een traciaat beeft gesloten, hetwelk, aIs het kracht van wet kreeg, hen belangrijk zou benadeelen De bezwaren in dat tractaat zijn in de adressen der belanghebbenden uiteen gezet. Wij behoeven ze hier niet op te sommen. Maar wat in deze adressen uiet genoeg uitkomt, is dat zoovelen, die bg de zalmvisscherijen iu ondergeschikte betrekkiug eeu bestaan vinden, door dit traoual schromelijk in hunne broodwinning bedreigd wordeu. Voor de eigenlijke zalmvisscbers, menscben, die met hunne geziuuen ran een bescheiden loou moeten leven, zou dit trac taat, dat hun een vischdag ra, week afueemt, eeu ware ramp zijn. Eene nieuwe zaak is dg zalmquaestie geenszins. Jaren lang reeds is Bismarck belust geweest op on«e zalm en hunkert hg er naar, ze te „annexireo." Nu, hem is dat zoo kwalijk niet te nemen. De zalm wil blgkbnnr gaarne bg ons zijn en zich door ons laten vangen. Ook Duitschland vaugt zalm, maar die haalt niet bij de onze. De Hol- landeche zalm spaut verreweg de kroon, er. wordt dan ook ia alle landen ver boven de Duitsche gezooht. Meu kaD, als men gevoelig van aard is, dit met Bismarck en zijne Duitschers betreuren, maar bet levert nog geen reden, om ter wille van hen afstand te doen van de voordeden, die met betrekking tot de zalmvisscherg ons land boven Duitschland geuiet. Dit is hier te lande al die jaren zoo begrepen. Zoo dikwijls onze diplomatie ter wille van de zalm door Bismark aangeklampt werd, wist zij zich van hem los te maken. Maar onder den tegenwoordigeu minister van buitenlaud sche zaken is zij voor den aandrang bezweken, en het tractaat, dat wg tot biertoe hebben weten af te weren, dreigt ons nu te worden opgelegd, tegelijk met een niet minder bedenkelgk tractaat op den letterkundigen eigendom. Nu de conferentie over de Bulgaarsohe quaestie eerstdaags ie Konstantinopel zal bijeenkomen, be spreekt ook de N. Freie Frette de moeielgkheden, welke de diplomaten wachten. Ontneemt de conferentie den Bulgaren alle hoop, dan zal men te Sofia eu te Philippopel weigeren aan baur bevelen te gehoorzamen, te meer omdat de vrees voor een inval der Turksche troepen bgna geheel is verdwenen. Staat de conferentie den Bul gareu eenige voorrechten toe, dan zal koning Milan in zijn verlegenheid het voorbeeld van Napoleon ÏIl moeten volgen en de gevaren in zijn eigen laud door een buiteulaudschen oorlog trachten te be strijden. Evenwel wijst ook bet Weener blad er uitdruk kelijk op, dat koning Milan den vrede niet zal verstoren, zoolang de diplomaten hun laatste woord nog uiet hebben gesproken. Er bestaat dus nog altijd eenige kans, dat de conferentie er in slaagt om een oplossing te vinden, hoe gering algemeen de verwachting van haar arbeid ook moge we2vn. Naar men verneemt zal het Fransche ministerie, zoodra de uieuwe Kamer geconstitueerd zal zijn, zijn ontslag indienen, doch den volgenden dag zal het Journal officitl reeds de samenstelling van het nieuwe Kabinet Brisson bekend maken, waarin al de tegenwoordige leden zullen opgenomen zijn, met uitzondering vau de heeren Pierre Legrand en Hervé- Mangon, ministers vau koophandel en landbouw, die niet verkozeu zijn als afgevaardigden eu die tengevolge hiervan reeds dadelijk hun ontslag gevraagd hadden. Ook de heeren Rousseau eu Hérault, onder secretarissen vau Staat, die opgehouden hebbeu lid der Kamer te zijn, zullen vervangeu worden. De wijze en de omstandigheden in aanmerking genomen, waarop eu waaronder de verkiezingen voor den Pmisischen landdag plaats hebbeu, bestond er in 't algemeeu geen groote belangstelling voor en hecht men tamelijk geriuge waarde aan den uitslag der verkiezingen. In Pruisen geschieden de verkiezingen voor den laoddag iu twee trappeneerst kiezen de oorspron kelijke kiezers, Urtcdkler geuaamd, de gedelegeerden, Wahlmanner. De eerste kiezers zijn boveudwn Ju drie klassen verdeeld, naar mate hunner opbrengst in de directe belastingen. Ten slotte worden de stemmen openlijk en mondeling uitgebracht. Wij behoeven niet nader uiteen te zetten, wat dit bcteekent in een land, waar de bureaucratie almachtig is. Eigenlgk koesterde men daarom alleen eenige be langstelling voor het resultaat in Berlijn, waar tol hiertoe negen vrijzinnigen afgevaardigden waren ver kozen zouder op ernstige oppositie van andere partijen te stooteu. Dit jaar evenwel hadden de conservatieven in gemeenschap met nationaal-liberaleu, zich aange gord om met alle kracht den progressisten hun zetels afhaudig te maken. Het heeft hun niet mogen ge- lukkeude dag van gisteren bracht den liberalen eeu flinke overwinning. In al de vier Berlijnsche districten is het getal gekozen vrijzinnige tVahlmdnntr drie maal grooter dan dat der conservatieven, terwijl de nationaal-liberalen nauwelijks in aanmerking komeu. Ook in den nieuwen landdag zal alzoo de hoofdstad van Pruisen door 9 beslist liberale afgevaardigden vertegenwoordigd worden. Zoo verre de uitslag der voorloopige verkiezingen bekend is, laten zich nog geen gevolgtrekkingen maken, hoe het toekomstige Pruisische huis vau af gevaardigden zal zijn saamgesteld alleen mag men met eeuigeu grond veronderstellen, dat de nieuwe kamer weiuig in gedaante met haar voorgangster zal versohilleu. Betrekkelijk is dit eeu gunstig ver schijnsel voor de Duitsch-vrjjzinnige partij. Onder onmiddellijken invloed der regeering hadden de vrij-conservatteven en nationaal-liberalen zich bgna overal iu het land tegen de zoogenaamde vijauden der nationale eenheid verbonden. De strgd voor de progressisten Werd daardoor bgna als hopeloos be schouwd in eenige plaatsen besloten zij aanvanke lijk zich vau stemming te onthouden wegen» den vruchteloozen tegenstand, een plan dat later werd op gegeven. Betreffende het geschil tusscheu Engeland en Bir ma, ontvangt de Timet uit Rangoon bericht, dat te Mandalay groote beweging heersoht. De oorlogs partij heeft uog de overhand, zoodat reeds troepen naar Ningynn ziju -gezonden, ten einde de stad tegen een aanval der Engelschen te beschermen. In Frankrijk volgt men het geschil met groote aandacht. Het Journal det Débatt en de Tempt raeenen dat Eugelands toerustiugen op zoo groote schaal onvermijdelijk tot eene annexatie moeten leiden, welke de Fransche regeering niet mag dul den. In dergelijke» geest laat zich nu ook de Re'publique Franqaite uit. Het blad verwacht moei lijkheden met China en eindigt ziju scherp artikel aldus Het spreekt vanzelf dat koning Tbeebaii niet is opgewassen tegen de verpletterende macht, welke tegen hem in hei veld wordt gebracht, maar de moeilijkheden zullen eerst beginnen, wanneer Mandalay zonder slag of stoot is gevallen. Enge land zal dan een koloniale bezitting meer hebben, maar spoedig zal het berouw komen over de over ijling, waarmee de Eugelscheu, ten opzichte van Birma, de fraaie begiuselen over hooge internati onale onzijdigheid hebben verloochend, waarmede zij Frankrijk bij het begin van den oorlog met Tonkin overstelpten." De telegraaf meldde de plechtige ontvangst van den Engelschen buiteugewoueu gevolmachtigde Drummond Wolff door den Khedive. De Timet deelt tbans den inhoud vau de overeenkomst tusscheu Engeland eu Egypte in haar geheel mede. Gelijk meu reeds weel, öehelst zij de beuoemiug van eeu Eugelscheu en Turkscheu commissaris, regelingvan den toeUaud iu Soedan en reorganisatie vau het Egyptische leger en bet bestuur des lands, terwijl teu slotte, waaneer orde ea rust geheel zijn hersteld, de outruiming van Egypte door de Ëugelsche troepen zal worden overwogeu. Lord Randolph Churchill hield een redevoering voor de kiezers van Birmingham en bracht de Egyp tische quaestie ter sprake. Hg verklaarde; dat de Regeering de eerste gelegenheid zou te baat uemen, om Egypte op eervolle wijze te ontruimen. Dit kon echter niet geschieden, voordat meu aau Egypte een regeeritig bad geschonken, die iu staat was om het leven en de eigeudomraen der bevolking te be schermen. Om dit doei te bereiken, was de vriend schap van den Sultan ououtbeerlijk, en de zending van Sir Heury Drummond Wolff naar Konstantinopel bad juist tot hoofddoel, vriendschappelijke betrekkin gen met den Sultau aan te kuoopeu. RECLAME Dat verdient nagevolgd te worden Onlangs vraagde eeu mijner kennissen, die reeds geruimen tijd aan verstopping, gepaard met blueds- aandraug naar de hersenen, hoofdpijn, hartkloppin gen en gebrek aan eetlust leed, op aanraden van zijnen Huisdokter, naar de welbekende Zwitserscbe Pillen van den apotheker R. BRANDT. De apotheker, tot wiet) bij zich wendde, had uit een onbekende oorzaak de echte Zwitsersohe Pillen niet, eu wilde mu PBIen van tijn eigen maaksel, maar dat volgens hem goedkooper zoude zijn, aanprijzen. Gelukkiger wijs was echter de Igder bekend met het bestaau van velerlei namaaksels eu ging heen, om iu eene andere apotheek de echte Zwitserscbe Pillen vau den apothe ker R. BRANDT te gaan koopen. Dat verdient nage volgd te worden. Men zal steeds voor bedrog be waard blijveu, als men er maar op let, dat het étiket vau de Zwitsersohe Pillen van R. BRANDT bestaat uit een wit kruis op roodeu gtoud, met de naamte kening vau R. BRANDT er op. GEVONDEN eu aau het bureau van politie gedeponeerd Twee Rozenkranseu, een Portemonnaie roet eeuig geld, eeu Breikous. Ook kuuueu aan bet bureau van politie eenige iolicbtingeu gegeven wordeu omtrent eeu wit Eu- gelsch hondje met bruine ooreu hetwelk alhier is opgenomen. INRICHTINGEN WELKE GEVAAR, SCHADE Of HINDER KUNNEN VEROORZAKEN, BURGEMEESTER en WETHOUDERS »an Goud»; Gelet op art. 8 der Wet tan den 2d Ju ui 1875, (Staatiblad no. 95.) Doeu te «eleu Dat zij rerpaniiiuK hebben rerieend aan den Heer K. Jonkheid te Waddinxteen en tijne rechtverkrij genden, tot bet oprichten eener slachterij (vlerschhou- •erij) iu het perceel gelegen aan de Zeugatrnat ge- teekend G. no. 86, kadaster «eotie C. no. 2562. GOUDA, den 2 November 1885. Burgemeester eu Wethouderi voornoemd, VAN BERGEN IJZENDOORN, De Secretarie, BROUWER. GKBOREN 81 Oct. Cornelia Margaret hu, ouders H H. «sa eer Wolf en G. Koolmees. 1 Nov. Elizabeth, ouders A« vsu Leeuwen en A. Zorg. 2. Hendrik Cornelis, ouder» v»n der Zaan en C. C. Glasbeek. Anna Dorothea Msria, ouders C. van Eek ea A. D. M. Bok. OVERLEDEN: 3. Oct. A. C. Spoor, 1 j. 7 m. M. "is, 82 j. 2 Nov. van Stavel, 19 j. GEBOREN: Janna Adriaantje, ouders J. Noomen en P. W. Boom. Willemijntje Cornelis, ouders C. van der Kuij euJ. W. Neef. OVERLEDEN J. Smit, 2 j. GEHUWD J. van Rats (vaa Reeawijk) ea A. L. Verklei] Stolwijk: GEBOREN Dirk, ouders J. vs» Baren en J. Koot. Leeudert, ouders L. vau den Heuvel eu J. de Gruijter. OVERLEDEN-. F. Stam, 88 j. ONDERTROUWD: C. de Groot en E. vau der Hee. GEBOREN j Gemen,ouders P. Niebnrg en W. vau Wingerden. OVERLEDEN W. M. van Eijk, 18 j. *t* Den 8" November herdenken te Kampen F. J. WEESENDORP, Adsistent der Posterijen en C. A. LEGET, hunne 25-JARIGE ECHT VER EEN JGIX G. Namens de Familie, C. L. ROND. GoudaNov. '85. Heden overleed, na eene kortstondige ziekte, onze geliefde Zuster en Behuwdzuster, Mejnffronw MARIA JOHANNA KLIJWEG, op den leeftijd van bgna 61 jaar. Uit aller naam, A. J. KLIJWEG. Delft31 October 1885. Volstrekt eenige kennisgeving. a Bevallen van een Dochter, A. D. M. van ECK—Bok. Gouda, 2 November 1885. Bevallen van een Dochter, G. van der WOLF, geb. Koolmees. Gouda, 31 October 1885. Geboren WILLEM JACOBUS, Zoon van A. J. de MOOIJ en K. de MOOIJde Koster. Lekkerkerk, 31 October 1885. Heden overleed in den ouderdom van rnim 82 jaar rajjn Echtgenoot de Heer MATHEUS VIS, in leven rustend Hoofdonder wijzer van Heenvtiei. Wed. M. VIS, geb. Verhaven. Gouda, 31 Oct. 1885. Te Nijmegen overleed den 31» October onze geliefde Vader en Behuwdvader, de Heer GIJSBERTUS KORNELIS van GULPEN, in den ouderdom van rnim 74 jaren. J. D FORTUIJN DROOGLEEVER- "van Gulpen. Mr. J. FORTUIJN DROOGLEEVER. Bezoeken kunnen niet worden afgewacht Heden overleed, na kortstondige ziekte, onze geliefde Moeder en Behuwdmoeder, de Wed'. BOERS—Boddingids, in den ouderdom van 55 jaren. Namens Kindereu en Behuwdzoon. Moordrecht, 31 Oct '85. Eenige kennisgeving. Heden overleed te Rotterdam, na een langdurig geduldig Ijjden onze geliefde Aan- behuwdznster Mej. FRANCISKA WILHEL- M1NA SCHUILEN BURG, geb. Schouten. G. SCHUILENBURG. D. J. v. VREUMINGEN. J. SCHUILENBURG. P. HULLEMAN. Gouda, 2 November ,1885. Wij betuigen onzen dank voor de vele bewijzen van deelneming bij het overlijden van onzen lieven JOHANNES JACOBUS ont vangen. t S. POSTHUMUS. M. E. POSTHUMUS- Gouda, 3 November '85. Bakkes. Ter voorkoming van SCHADE worden de ingezetenen van Gouda herinnerd aan Artikel 266 van het Reglement op den Garnizoens dienst luidende «Alle ingezetenen, Kooplieden, Herbergiers «en anderen welke aan Onderofficieren en Sol- «daten krediet verleenen, zonder voorkennis «van derzelver Kapiteinen, znllen geene aan- «spraak op betaling kunnen maken, en in ■tgeval van herhaling zullen hunne bnizen aan «het Garnizoen verboden worden.» De Majoor Garnizoens-commandant, Gouda 3 November 1885. in de LUTHERSCHE KERK, op Vrijdag 6 November 1885, des avonds ten 71/, ure. Predikant te Delft. Mevrouw BAKKER NIEMEIJERRomeijn, vraagt terstond een ervaren GROOTE COLLECTIE voor Heeren, Dames en Kinderen. Donderdags van 10—12 uur te Gouda, Crabethstraat Q 236. te GOUDA Levert compleete inrichtingen voor T

Goudsche Courant | 1885 | | pagina 2