Faillissement DIENSTBODE, INBOEDEL, Rulieiilandsch Overzicht. ADVERTENTIEN. RADEMAKERS W. N. Raaijmaakers, Openbare Verkooping G. C. FORTUIJN DROOGLEEVER, Openbare Verkooping- G. C. FORTUIJN DROOGLEEVER AüVEUTEi\TIËi\ INGEZONDEN. Dr. Kuijper en de Goudsche Diakenen. Afloop van Openbare Verkoopingen vau Onroerende Goederen. Burgerlijke Stand. R, V. D. HEIJDEN. Een ZEEUWSCHE POEDERCHOCOLAAD te GOUDA. te GOUDA, boekdrukkunst en a&dere belangrijke zaken fóor varen. De aanwezigheid van zink in plauten ia reeds herhaaldelijk aangetoond, niet alleen in die soorten welke op ziuk-ertsbodem» groeten» maar ook daar waar in den bodem geen zink gevondeu wordt. Uit een aantal proefnemingen is gebleken dat de invloed van sulfas tinoi schadelijker is dan men vermoedde. Terwijl eeue oplossing van 1 milligram per liter als onschadelijk te beschouwen is, deden 5 milligram per liter alle planten sterven, en wel oude planten vroeger dan jonge. Zinkoxyde en zink wit, die onoplosbaar zijn, schadtn ook niet. De vergiftige werking van zwavelzuur zinkoxyde schyut in de verwoestiug van het cblorophyl (bladgroen) haren grond te hebben. De Normaalkleediug. Voor eenigen tijd hield prof. Jager, dW man vau de wolleukleeding, te Ber lijn eeu openbare voorlezing over zijn stelsel. Hij verscheen in eeu korten witten broek roet witte gespschoeneu en een blauwen met rood afgezetier» jas. Ir. de hand hield hij een reusachiigen, slappen, neerhangenden hotd, met een gouden koord om deu bol. Toen hij in deze kleeding voor het roodegor- dijn van den achtergrond verscheen, en met theatralcn stap de treden der estrade opging, klupteu zijne vol- geliugen luide iu de handen, maar het meerendeel der aanwezendeu was zichtbaar door de zonderlinge vtrsohijuiug zoo getroffen, dat iedere andere gewaar wording verdrongen werd. Prof. Jager zette zich voor een, naast de estrade opgehangeu gordijn in postuur. Ter inleiding schetste hij eerst in 't kort het wolstelsel, dat gezonde men sehen tegen ziekten beveiligt en de zieken bovenal op deu weg der genezing voert. Natuurlijk nuvt mende voorschriften van prof. Jager getrouw volgen. Naar de theorie van dezen redenaar wordt iedere ziekte veroorzaakt door een ziektestof, een gif. Dit gif bespeurt men door deu neus. Iedereen tocb, wiens transpiratie leelijk »r\ekt, is ziek. Het gif kan nu van builen of van den patient zelveu komen. Door de koorts wordt het leelijk riekende gif vrij eu daar iedere leelijke lucht een kil gevoel te weeg brengt, zoo is dat, wat men ouder eeu verkoudheid verstaal, niets anders dan eeue plotselinge vrijmaking van zulk gif. Daar nu de mensch, die zich in wol kleedt, geen gif opzamelt, zoo staat hij ook minder aan verkoudheid bloot. De wolleu kleediug heeft ook eeu genezeude kracht. Wol trekt alleen, evenals olie en vet, de zuiver rie kende stoffen nau. Men verwijt deu volgeling van bet wolstelsel wél eens, dat hy morsig is; toch dwaalt men: iu de wol hechten zich de Blecbie stoften zoo niet vast eu daarom is wol minder morsig iu het gebruik. Even goed als men zyn jas een jaar lang ongewasscben draagt, kan men ook de wollen onder kleederen een jaar lang door schuieren zindelijk honden. Vraag inaar eens, hoe lang men een wol leu ouderlyfje zouder wasscben draagt? De verhou ding der wol tol enkele lichamelijke giffeu is niet altoos dezelfde: Rburaatiek en storing in de spijs verteringsorganen worden het beste door tie wollen kleeding genezen; noch beter ruggemerg- eu herseu- lijrieu; maar het langzaamste luistereu hiernaar lever- of nierziekten. Er bestaat echter niet alleen een ziekte- maar ook eene gerondheidsstof. „Ik heb", ging de spreker voort, to ij veroorloofd deze stof op fltssohen te doen eu iu deu bandel te brengeu." De heer Jager weidde nu nog over dit middel verder uil en besloot met eeuige woordeu over de uatiouale kleederdracht. Het hoofdbestuur der Vereeniging tot bevordering vau fabriek»- en haudwerksnijverheid in Nederland heeft eeu rapport openbaar gemaakt vau eeu onder zoek naar de middelen, in verschilleude gemeenten des lands aangeweud lot bestryding van tijdelyke werkeloosheid. Het constateert, dat de werkeloos- beid tot dusver iu Nederland niet uitgestrekt was en geenszins het karakter eener algemeene kwaal heeft verkregen. Met bezorgdheid evenwel ziet men den naderenden winter tegemoet. Volgens het rapport behoort tijdelijke werkverschaffing, zoo wat beloouing als aard betreft, achter te staan bij den geregeldeu arbeid. De weg, in Amsterdam ingeslagen, acht het rapport niet de beste, doch het aldaar gehou- i deu toezicht heeft vetl kwaad voorkomen. De rap porteur, dr. J. Mouton, komt tot de slotsom, dat het onverantwoordelijk is, werkverschaffing te gaan toepassen, indien men-niet met de u»terste inspan- niug irncht zooveel mogelyk kwaad te vermijden, eu dat het voor groote steden noodzakelijk is, de maatregrlen zoo te nemen, dat de toevloed of althans f het voortdurend verblijf van vreemdelingen daardoor j niet worde bevorderd. j I Hoe van Rysselberghe uit de gevangenis ontsnapte en in Londen kwam, wordt door den Loudeuicheu correspondent van bet N. v. d. D. verhaald, wien het gelukte, niettegenstaande bij de Engelsche wet ten strengste verboden is gevangenen te ondervragen, Van Rysselberghe te interviewen (hoe hem dit ge lukte, blijft geheim) en van hem de volgeude bij zonderheid te vernemen. Hij ontsnapte zooals indertijd juist verondersteld werd, door een klein raampje in bet privaat op de bedelaars-verdieping, dut hem toegang naar hel dak verleende. Hy was op zijue kousen en, natuurlijk in zijne gevnugeu-kleeding. Iu de goot vuu het dak gekomen, na veel pijneu uitgestaan te hebbeu door het verwringen vau zyn lichaam, bleef hem niets anders over dau eeue bo ven menschel ij ke po ging te wagen om zich lau^s deu ratiur te laten afglijden, naar de goot vau een aangrenzend paud, dat ongeveer tien meter lager stond. Miste hy eeu enkele duim breedte, dan «iel hij van de goot van bet tweede dak oumiddellijk op straat, eu was na tuurlijk een kind des doods geweest. Van Rijssel- berghe begrijpt Zelfy niet hoe hy heelhuids iu de tweede goot terecht Ofschoon stijf vau angst bleef hem weinig tyd ter bezinning over, eu hij opende brutaal weg het zolderraampje vaft het dak waarop hij nu grlaud was, zonder te weten of het eeu particulier huis was, of een paod dat nog aau de gevangenis behoorde. Op den zolder gekomen, vond hij de deur uaar de lagere verdiepingen ge sloten, doch die zonder zich te doen hooreu te openen en als een muis van de trappen af te vliegen, was het werk van eeu oogeublik. Op de eerste verdieping kwam hij aan eeu glazen deur, die, toen hij ze opende, zoo kraakte, dal bij dacht verloren te zyn. Geen mensch scheen hem echter te hooren, en hij stond weldra op de Priusessegraoht, geen dertig pussen van deu schildwacht af Als door een wonder liet' deze hem ongehinderd voor bijgaau, eu toen Van Rijsselberghe maar eenmaal de brug over was, was bij gered eu verdween weldra iu de richting vau een iu de huurt wuueude bekende. Stom van verbazing stond deze natuurlijk over dit onverwacht bezoek, doch men draalde niet lang, maar gaf hem eeu ander pak kleeren aan, geld in deu zak, en in 15 minuten tyds was v. Rijssel berghe opweg naar Leiden, na zich intusscbeu onher kenbaar te bebbeu gemaakt. Hy ging te voet, zouder den weg te weten, en kwam na 4!/g uur loopens '8 nachts te half een in Leiden aan, waur een vriend hem herbergde; Deze voorzag hem eveneeus van geld oin 's morgens met den eersten trein uahr Autwerpeu te gauu, opdat hij maar over de grenzen zou komen. Het klinkt als een'roman, maar v. Rijsselberghe verzekerde het plechtig wie komen in deu Haag iu den trein? de twee veldwachters, die bem van de Prinsengracht naar het Hof hebben vervoerd. Zij hadden een gevangeneu bij zich, die naar Rotterdam moest worden gebracht, plaatsten zich iu dezelfde coupé derde klasse, recht tegenover v. Rijsselberghe, en deze las bedaard zijne courant eu hoorde van niet anders praten dan over de onbegrypelyke ontsnapping vau hemzeUeu. De veldwachters beraerkteu niet», stegen in Rotterdam uil pn v. Rijsselberghe kwam ongestoord te Antwerpen eu van daar in Brussel, waar hij zich met zijne familie in briefwisseling stelde. Geld tellen is soms lang niet zulk eeu aangename bezigheid als men we] denkt. Dat kunueu de geld- telsters in de Bank te Washington getuigen. Er zijn daar iu het kantoor voor hél wisselen van banknoten ongevfeer 120 vrouwen, die vau 's morgens 9 tot 's middags 4 uren uitsluitend bezig ziju met het telleu vau papiereu geld. Zij hebbeu daarin een vaardigheid verkregen, grooter dau die vau deu vlugsteu bankiers-kassier. Maur die vrouwen, bijna allen nog jong, zien er bleek en afgemat uit. Velen hebben opeu wonden aan hauden en gelaat, of zeere oogeu. Dat komt door het arsenicum iu de groene kleur der banknoten. Meu neemt allerlei voorzorgen daartegen, maar de schadelijke gevolgen openbaren zich vroeg of laat. Een klein wondje aan de band is genoeg om ont steking te veroorzaken, en door de handen wordt die aau het aangezicht en de oogeu medegedeeld. Iedere teister krijgt 's morgeus een uieuw sponsje voor het bevochtigen van hare vingers maar 's avonds zijn al die sponsjes zwar; door hit arsenicum. Som- migeu worden zoo ziek door het vergift, dat zij hare betrekking moeien opgeven. Het loon is 75 dollare [f 187.50) per maand. Servië heeft het niet bij dreigen gelaten, maar op grond vau schending van zyn grondgebied den oorlog verklaard aan Bulgarije. Kteds zyu de Ser vische troepen over de grenzen getrokken. Vorst Alexander vau Bulgarije heeft de oorlogs verklaring van koning Milan beantwoord met eeu j proclamatie, waarin bij den Bulgaren gelast om de i indringers, „die het vorstendom op laffe en ver- raderlyke wijze aanvallen" te vuur en te zwuard te verdelgen. Volgens de Köln. Zeit. heeft het eerste treffen reeds plaats gehad. Het blad verneemt althans uit Nisch dat de Bulgaren, nadat de Ser viërs op vier plaatsen de grenzen waren overgetrokken overal teruggingen, totdat hel tusschen beide partyen bij Blasiua op den wei; naar Kustendil, tot een botsiug kwam. Op het Balkan-schiereiland is dai de oorlog begonnen, waarvan de gevolgen nog niet te voorzien zyn. De eerste strijd had plaats te Tsnribrod, een dorpje op den weg van'Pirot naar Sofia. Met groote overmacht tastten de Serviërs de Bulgaren aau, die volgens het verhaul van een ooggetuige,, na moe digen tegeustaud terugwekeu. De Servische kavale- rie vermeesterde de brug van Mischava, welke den weg doorsnijdt, niet zouder aanmerkelijke verliezen, terwijl ook de dorpeu, die de Serviërs bezetten, door de Bulgaarsche militie werden verdedigd. De Serviërs verloren daarbij 70 man. Ernstiger word; echter gestreden bij den pas van Drugomau, waar zich de hoofdmacht der Bulgareu bevindt. Zondagochtend openden de Serviërs, die van Tsaribrod oprokten, den strijd met kanouvnur, dat den gebteleri dag duurde, maar de Bulgaien wei nig nadeel toebracht. De pas vau Dragoman ligt aan merkelijk hooger dau Tsaribrod en is ongeveer 40 mijlen vau Sofia, de hoofdstad van het vorstendom verwijderd. De-heer Floquel is in de Fransohe Kamer met 355 vau de 430 uitgebrachte stemmen herkozen als voorzitter. Tot onder-voorzitters (aan de stem ming over dezen nameu meer afgevaardigden deel) ziju gekozen de beeren Auatole de la Forge met 458, E. Lefevre met 335, Develle met 284 en Buyat mei 279 stemmen, alle republikeinen. De admiraal Doinpierre de Horuoy, vau de rechterzijde, bekwam 188 stemmen. De heer Henry Marei, als afgevaardigde gekozen iu de departementen der Seine en Cher, heeft ver klaard zitting te nemen voor laatgtgeuoemd depar tement, en de heer Paal Bert, die door de depar tementen der Seine eu Youiie is afgevaardigd, heeft kennis gegeveu bet mandaat te aanvaaiden voor Youne. Al de te Parijs gekozen afgevaardigden, op wie dubbele keuzen ziju uitgebracht, hebben nu ver klaard den hun verstrekten lastbrief uit de pro vincie te aanvaarden. l)e Itttliaauscbe kamers zijn tegen 25 November bijeengeroepeu. Het geldt hierbij niet de zitting eener nieuwe vertegenwoordigingdie in 1882 ge kozen, komt wtêr bijeen. Zulk eeue langdurige zit ting is zeker wel eene zeldzaamheid. Dit bespaart de regeeriug den kouing een troonrede te doen uit spreken eu toch bestaat er reden genoeg om over tal van zaken, o. a. de verhouding vau Italië tot bet buitenland eu de gewichtige vraaagstukkeu in het Oosten, benevens de talrijke ministerieele crisis sen iets te zeggen. De liberale bladen vooral zyn er uiet bijster over gesticht dat sedert 80 Juni de parlementaire werkzaamheden zyu gestaakt en dat 200 kort voor Kerstmis de zitting wordt geopeud. Dit maakt de behandeling vun belangrijke zaken geheel onmogelijk. In het corps diplomatique vau Italië zijn verschil lende veranderingen gebracht. Graaf Nigra gaat «an Londen naar Weeneu, eu wordt vervangen door graaf Corti, gezant bij de Porte; iu diens plaats is be noemd graaf Greppi, gezant te St. Peterburg eu als zijn opvolger is aangewezen graaf Tornielli, thans te Boecharest. Eigeuaardig dat het hierbij uitsluitend gezangen geldt, die by de onderhandelingen over de quaesiie in hei Oosten belrokka» zijn geweest. Daar uit af te Itfiden dat Italië van houding zou verau- dereu is veel gewaagd, inaar zeker is het niet onwaar schijnlijk dat Italië, brekende met het verleden, voor de toekomst zoovee) mogelyk ziju vrijheid wil handhaven. De Belgische Kamer heeft haar werkzaamheden aangevangen. De minister van financien, de heer Beernaert heeft medegedeeld dat de begrooting ver moedelijk zonder tekort zal sluiten. Tevens kondigde de minister aan dat groote publieke werken zullen worden ondernomen eu de burgerlijke pensioenen zullen verhoogd worden. De Kamer besloot om het onderzoek der begroo ting aau de commissie over te laten en baar werk zaamheden aan le vuugen met de behandeling va» het wetsontwerp op deu Seiterkundigeu eigendom» De opening der Spaausohe Cortez zal weldra volgeu. De regeeriug zal dan drie boeken overleggen met bescheiden o»er de Sotloe- en Carolina-quaestie eu over de handelsbetrekkingen met Duitschlaud. Iu- tus9cheii is de Carolina-quaestie nog steeds niet opgelost, maar de officieuze bladen blyveu steeds, verzekereu, dat de beslissing van de Paus reeds ten gunste vau Spanje is uitgevallen. Zij, die er bun gewoonte van makeu om met ijver en attentie te lezen wat Dr. A. Kuijper te Amsterdam voortdurend schryft, zijn er langzamerhand aan ge wend geraakt om hen, die hei niet met Zijn Hoog geleerde eens zyu, te hooreu uitmaken in de Heraut en de Standaard voor al wat leelyk is. Waar ook sprake mag zyn vau goede manieren in de dagbladpers, niet iu genoemde Christelijke bladen van Dr. Knijper, die steeds uitmunten door duidelijke blijken van gemis aau een beschaafden toon. Zijne artikelen zyn steeds goed gesteld, scherpzinnig beducht eu met tact'geschreven, maar zij missen één zaak, die door alle fatsoenlijke liedeu 't zij hoog- of laaggeleerd, toch Goddank nog op prijs wordt gesteld en dat i»waardeeriug vau hel gevoelen vau den tegen stander en eeu toon, die onder beschaafde lieden het burgerrecht kreeg. Men verwondert zich dus niet meer in de kolom men van Dr. Kuyper woorden eu verwijteu te lezen, die elders zouden bevreemden. Emiuente mannen als b. v. deu onlangs overleden Graaf van Lijnden van San- deuburg werden vaak beschuldigingen toegevoegd zelfs nog onlangs toen zyn stoffelijk overschot nog niet aan de aarde was toevertrouwd die meer hem troffen, die beo schreef als diegeue, op wien zij gemunt waren. Hel is dan ook nu eeumaal t-en erkend feit dat meu zich aau beschuldigingen van Dr. Kuyper weinig stoort en hoofdschuddend die voorbijgaat. Dit mag eeu eerlyk man echter niet toelaten als by in ziju karakter wordt aangerand en dit deed Dr. Kuyper iu de laatste Heraut. Hy beschuldigt ul. in dat blad de diakenen der Hervormde gemeeute te Gonda van uiet minder dau oneerlijkheidHy zegt toch deze woordeu „Iu Gouda pasteu de diakenen de gewone eerlijk heid niet meer toe. Zy hebben namelijk iemaud die eeu pakje geld voor de vrye universiteit in het armenzakje wierp, per advertentie medegedeeld, dat bij het geld kon terughalen." Wal is daarvan zal men vragen. ln het armenzakje vonden diakenen een pakje bestemd voor de vrye universiteit. Daar bh. diakeoeu geen brievenbestellers of concurreoteo van vau Geod en Loos ziju meldden zy de volgende week op bet pre- dikbeurteubriefje, dat by die dit pakje had gegeven het terug kou krijgen daar diakeueu het uiet wilden bezorgen, zoo bet niet werd teruggehaald zou het aau de armen worde gegeven. Heeren diakenen handelden dus too correct en net mogelyk en hadden zeker geen verwijt maar veeleer een woord van lof verdient. Waar moest het beeïTNrts/zy zich gingen belusteu met bezorging van geldswaarde aau ieder adres, dat een of auder gemeentelid geliefde op te geven. Eeumaal op dies weg zou men allerhande opdrachten kunueu krygen, wier uitvoering zeer moeilyk zou kunnen zijn. De zaak is eeuvoudig genoez, dan dat ieder onbevoordeelde bh. Diakeuen in het gelyk zal stellen. Waar een man van de autoriteit van Dr. Kuyper de Goudsche Diakenen van oneerlijkheid. iu deze zaak beschuldigt, daar mochten de gemeente leden deze verdeukiug niet op hen laten rusten, maar moest met kracht tegen die onware beschuldi ging worden opgekomen. Dr. Kuyper heeft iuderdaad tegenover eenvoudige lieden als de Goudsche Diake nen een slechte daad bedreven door ziju aantijging. Vau hem te verwaoiuen dat hij die goed zou maken door een uiterlijke erkenuiug vau schuld eu het vrugen van verscbooniug »are te veel Ieder die Dr. Kuijper kent, weet dat hij zulks nimmer tal doen. In het oog van de Goudsche Hervormde ge meente en van alle andere brave liedeu uit andere ge- ziuteu mocht deze smet eohter met op bh. diakenen blyveu lusten, maar moest deze hoe eer hoe liever worden uitgewisebt. Van daar deze regelen Eenige leden der Hervormde Gemeente te Gouda. Gouda 16 Nov. 1885. VEILING 16 NOVEMBER Een Huis met Bovenwoning, Erf en Tuin aan de Markt Wyk A. No. 92 f 13000 k, H. C. Kor- teuoever eu 1)„ Sumsom. Twee Huizen, Kuiperstraat K. No. 2i2 eu 213 8870 k. C. vau Veen Az. Huis, Raam O. 327 695 k. J. Grendel. Idem, O. 328 635 k. M. Biuneudyk. Vier Huizeu, Vlauiiugstraat O. 377-380 2380. k. H. C. Kortenoever. Pakhuis, aldaar O. 376/ 280. k. C. van Veen Az. Twee Huizen, Speldernakerssteeg G. No. 53 en 54 1600. k. H, C. Kortenoever. GEBOREN 18 No». Gerrit Jan Daniel, ouders G. i. D. Arend* en L. van Es. Maria, ouders H. Blanker en C. «an der Starre. 14. Lucia, oaders C. J. Gelissen en L. van Klaveren. Helena Wilbelmioa, ouders B. de Mink en N Cotton. 15 Franciscus Autonios Josephus, ouders C. Smits en P. Adriaansen. OVERLEDEN: 13 Nov. A. van der Want, huievr. van G. Straver, 62 j. A, Prijs, 21 j. 14. F. A. van Lange, 49 j. L Stoppelenburg, 3 in. - 15. M. W. van Riel. 2 m. M. van Veen.fl» ro. G. W. Raabe, 7 m, 16. J. Both, 68 j. C. van Oodshoorn, 62 j. Heden overleed, plotseling, onze geliefde Echtgenoot», Moeder en Aangehnwdmoeder, Mevrouw ANTONIA vak mu WANT,inden onderdom van ruim 62 jaar. G. STRAVER, Namens Kinderen en Aangehnwdkinderen. Gouda, 13 November 1885. Heden overleed na een langdurig lijden in den ouderdom van 49 jaar de Heer F. A. va* LANGE J.Jz. J. van LANGE, Ex.-Te>t. Gouda, 14 November 1885. Heden morgen overleed ons innig ge liefd Dochtertje, GERARDA WILUELMINA, zeven maanden oud. F. W. RAABE. G. W. RAABE- Gouda, 15 Nov. 1885. Coknelissen. Eenige kenniigeving. Heden overleed zacht en kalm na een langdurig, doch geduldig lijden in den onder- dom van 62 jaren onze waarde Broeder COR- NELI8 van OUDSHOORN, P. van OUDSÜOORN. D. van OUDSHOORN- Bkblijn. G. A. va» OUDSHOORN. Gouda, 16 Nov. 1885. Heden overleed in den onderdom van 68 jaren, mjjue geliefde Echtgenoot en Vader de Heer JAN BOTH. Namens Behuwdzoon, PIETER van dek LINDE en Kinderen. G. BOTHde Geaaï. Gouda, 16 November 1885. De Arrondissements-Rechtbank te Rotterdam, heeft by vonnis van den 14" November 1885 in staat van faillissement verklaard THEODORUS HUBERT Ü8 KA- REL, Stroohoedenmaker en Winkelier te Gouda, sedert denzelfden dagen benoemd tot Rechter-Commissaris den E.A. Heer Mr. E. FEITH, Rechter in de Rechtbank en tot Cura tor den ondergeteekende, Advocaat te Gouda. Mr. J. FORTUIJN DROOGLEEVER. Bjj vonnis der Arrondissements-Rechtbank te Rotterdam van den 14" November 1885 is I). LEEESMA, Koopman en Winkelier in Manufacturen en Lakens te Gouda, verklaard te zijn in staat van Faillissement, aangevangen op den 11 November bevorens, met benoeming van den Edel Achtbaren Heer Mr. W. J. KARSTEN," Lid van gemelde Rechtbank, tot Rechter-Commissaris en van den onderge teekende tot Curator. Waddinxveen, M. den BLEKER, den 16 November '85. Cand. Not'. De ondergeteekende verklaart dat de ver denking van diefstal den 9den dezer jegens vrouw SNOEI, Portemonnaisstraat als een abuis van mij kan worden beschouwd. Gouda, 17 Nov. 1885. P. G., 23 jaar oud, van goede getuigschriften voorzien, zag zich gaarne tegen 1°. FEBRUARI a. s geplaatst als MEID-ALLEEN, liefst in een Burgergezin. Adres Letter C., Boekhandelaar A. C. de MOOIJ, Zieriksee. L'AIGLE, Stoomcbocolaadfabriek den HaagMagazijnen: Hoogstraat, Schoolstraat en Kettingstraat. Deze Poeder wordt met succes verkocht, dezelve is zeer versterkend voor zieken en gezonden, is ligt verteerbaar, zuiver en overheerlijk van smaak, proeffleschjes koste loos verkrijgbaar. Attesten van HH. Doctoren en Scheikundigen. Los en in bossen verkrijgbaar bij HAVEN 17. ten overstaan van den Notaris op MAANDAG 7 DECEMBER 1885,des mor gens te elf uren, in bet Koffiehuis 'Harmonie» aan de Markt van Een rnim WOON-en WINKELHUIS aan den Kaam te Gouda, Wjk O. No. 222; Twee HUIZEN en ERVEN aan de Geuzen- straat te Gouda, Wijk O. No. 26 en 27; En een HUIS en ERF in de Vogelenzang te Gouda, Wyk M. 112. Nadere inlichtingen geeft voornoemde Notaris. ten overstaan van den Notaris van eenen goed onderhouden waaronder een KABINET, BEDDEN en BED- DEGOED, Gewerkt GOUD en ZILVER, enz. Op DINSDAG 1 DECEMBER 1885, des morgens te 9 uren aan het Huis, Wjk O. No. 220 aan den Raam te Gouda Te zien Maandag 30 November, op de ge wone uren. in alle Binnen- en Bultenlan h.che Cou ranten, worden dadelijk ipgezonden door den Boekhandelaar A. BRINKMAN, te Gouda

Goudsche Courant | 1885 | | pagina 2