liMiiüüfü" MOOT CONCERT GEURIGE SIGAREN advertentien. B. A. VERZIJL, DIENSTBODE, P. G. Terstond Gevraagd SSSOSDSE, Buiienlandsch Overzicht. KENNISGEVING. St. Nicolaas Cadeaux. A. DERCKSEN, St. Nieolaas-Cadeaux. Cursus, Ital. Boekhouden. bij Wei C. van Oije, KleiwegNo. 2. Openbare Verkoopingen 4200 ton FABRIEKSTURF, Hoe men voor weinig veel kan ver krijgen dat is de voornaamste vraag vsn den tegeu woordigen tijd. De he kende en algemeen ge waardeerde Zwitsersche Pillen van den apotheker R. BRANDT geven de beste oplossing POLITIE. POSTBBIJ EIST. Burgerlijke Stand. heeft voorhanden verschillende F. J. BOER, BLEEKERSSENGEL, R 203. 0.35 PER FLESCH te geven door Joseph Hollmann, op Vrijdag* den 20 November 1885, op Maandag* d^p^ïbvember 1885 G. Tan Embden Jr. en H. J. de Jongb, sergeants hebben namens de Onderofficiers-Club Arnhemsche Schutterij O. C. A. S. aan de onderofficieren tan dienstdoende schutterden in Nederland eeue circu laire Tertonden waarin hoofdtakelij It het volgende wordt aangeroerd Zooals u bekend tal tijn, is de schutterij, in den laatsten tijd, het onderwerp van velerlei bespre kingen. Betreurenswaardig is het, daarbij op te merken dat men immer hare schaduwzijde aantast, en zelfs met eeu zeker soort genoegen hare kleinste fouten aan het licht brengt. Ougetwyfeld bestaan er fouten en verkeerdheden, waaromtrent ieder uwer, die de brochure van den beer Koch, kapitein der Rotter- damsche schutterij, gelezen heef overtuigd zal zgn doch het behoeft geen betoog, dat het ontmoedigend is voor de zeer velen onder ons, die, met lust eu toewijding bezield, zich door de openbare meening zien rangschikken onder hen, die door kleingeestige opvattingen de schutterij bespottelijk willen maken. Dat dezulken evenwel den verkeerden weg bewandelen, wanneer zij daardoor onze scbutterijwet, die, men moet zulks erkennen, dringend herziening behoeft, trachten te doen verbeteren, lijdt geen twgfel. De schutterij telt onder hare officieren eu onder officieren zeer vele goede krachten, doch de laatsten zijn te zeer verspreiden hoewel er zich in de meeste plaatsen onder hen vereenigingen gevormd hebben, zoo is hun aantal te gering, hun handelen te plaatselijk, om genoemd te worden, waardoor velen insluimeren bij oude gewoonten, en hupue krachten zioh niet kunnen ontwikkelen. Dit voor de toekomst te veranderen, die krachten tot éénheid te brengen, dat streven ten goede nut te doen hebben, dat is het doel, hetwelk de lede» der Onderofficiers Schutterij Clab O. C. A. S., Ara- hem, zich voorstellen, door het oprichten van een Bond vau Schutterij-Onderofficieren van Nederland. Moge het gelukken dat doel, door u aller mede werking te bereiken, dat zal hij zich, overeenkomstig de volgende punten dienen te ontwikkelen lo. door een band van kameraadschap te doen ontstaan, welke ons de vervulling onzer plichten lichter-, en het zelfbewustzijn zwaarder doet wegen; 2o. door het verspreiden vau geschriften waarin alle belangen, de schutterij betreffende, zullen besproken worden, de kennis, voor onzen graad vereischt, ver meerderen en dien naar waarde leeren schatten 3o. door gezamelijk optreden in 't oog loopende fouten langs officieele» weg trachten ie doen verbeteren en overal, «aar zulks mogelijk is, veranderingen ten goede te doeu ontstaan 4o. door gezamenlijke bijeenkomsten te houden tot het bespreken van onze algemeene belangen en tot het doen plaats hebben van schiet- of schermwed- strydeu 5o. door elkanders steun en raad te zijn in dienst zaken en pogingen aan te wenden, dat het gehalte der onderofficieren in overeenstemming zij en blijve met huu graad, zoomede door den band te versterken, die leger en schutterij te zamen moet houdeu. Volledigheidshalve zij hier oog opgemerkt, dat men zich, door zijne deelneming te toonen, voorloopig tot niets verbindt, aangezien u nadere voorstellen zullen gedaan worden, zoodra een voldoend aantal medewerkers zijne toezegging gedaau heeft. Van deze circulaire zijn aan alle kommandanten van dienstdoende schutterijen in ons lands één of meer exemplaren met bewijzen tot deelneming ver zonden, met verzoek bet plan te steunen. Hoe weinig opgang ten allen tijde en in onder scheiden landen van Europa de socialistische orgauen hebben gemaakt, mag blijken uit de volgende op gaven, loopende over bijna een eeuw. Men boude bij een vergelijkende gevolgtrekking in het oog, dat bijna al deze bladen gedirigeerd werden door manuen van buitengewone geleerdheid, keunis en beschaving. Het alleroudste socialisten blad in gansch Europa was de Volkstribuun" Tribun du Peuple), in 1794 gesticht door den Franschraan Baboeuf. De onthoofding van deu directeur, in Mei 1797, maakte ook eeu eind aan de „Volkstribuun". Om trent 1830 verscheen „De Volksman" (Ie Populaire) van Cabet, die spoedig daarop naar Londen de wijk moest nemen wegens hoon, io zijn blad den Ko ning aangedaan. „De Voortbrenger» Le Producteur) stierf in embryo op het doodbed van den ont werper Saint-Simon in 1825. „Het Gezond Ver- staud" {Le Bon Sent), waarvan een man als Louis Blanc de «iel en het leven werd in 1834, hoofd redacteur iu 1837, werd door «.ezen scherpziiinigeu socialist in het volgende jaar reeds prijs gegeven. „Noch God, noch meester» (Ni Dieu, ni Maxlre), het orgaan der zoogenaamde Blauquisten Blauqui (Auguste, niet Adolphe) stierf m 1881 heeft sedert 5 jaren opgehouden te verschijnen „bij ge brek aan ondersteuning». De gezamenlijke Russi sche eu FrajjSche anarchisten hebbeu twee organen van huu kleine partij gehad. „De Opstandeling» (Le Révoltéverschteu in 1879 te Genève, eu „De Volkskreet" (Le Cri du Peuple), te Verviers. Beide blaadjes zijn bezweken aan verval van krach ten. Karl Marx stichtte omstreeks 1848 de „Nieuwe Rijnbode» (Neue Rheinische Zeitungdie het vol gende jaar werd opgeheven. De Duitsche Sociaal- Democraten hadden slechts korten tijd een eigen orgaan iu „De Arme Koenraad", waarvan zelfs de titel aan weinigen bekend gebleven is. „Die Frei- heit», van Most, en Justicebeide» in Londen (of New-York?) verschijnende, overleven al deze socia- listisch-journalistische oudernemiugen als de eenige blaadjes, waarvan de socialisten iu Europa nog notitie nemen. Het is zeer te betwijfelen of zulke speculatie-blaadjes in Londen of ten onzent zouden mogen gedrukt worden. Tegen Most werd indertijd slechts als drukker de vervolging ingesteld, die hem een jaar gevangenisstraf bezorgde en tot een tweede expatriate noodzaakte. Misdadigers in Duitschland. De negentiende eeuw is de eeuw der statistiek. Alles wordt in cijfers nauwkeurig vergeleken, en men verwondert zich raak over bet onuitputtelijk geduld der statistici. Toch werpt deze wetenschap, wanneer ze niet ziekelijk wordt overdreven, eeu even helder als verrassend licht over veel, wat ons anders slechts twijfelachtig voor den geest zou zweven. Zoo vindt men, om maar één voorbeeld te noemen, een hoogst merkwaardig overzicht betreffende de verdeeling der misdaden over elk deel van Duitschland gedurende 1883, iu bet onlangs verschenen „Jaar boek der statiBiiek voor het Duitsche rgk." Wanneer men een blik slaat op de tabel van mis daden en overtredingen der rijkswetten die door personen boven de twaalf jaar op iedere 10,000 inwoners, bedreven werden, dan ziet men, dat er te Posen 4l/s zooveel misdadigers zgn, als in het vorsiendom Soh&umburg-Lippe. Evenmin zou men deuken, dat in de beide Schwarzburgeu zoovele misdadigers huizen in Rudolstadt niet min der dan 163,9 en iu Sondershauseu 153,8 op de 10.000 inwoners. Niet slechts staan zij met zwart krijt geboekt op de lijst der overige kleinere Staten maar zelfs op die der middelstaten eu der aangreu- zende Pruisische provinciën. Onwillekeurig rgst de vraag op, is men daar soms kleingeestig nauwgezet op het nakomen vau allerlei onbeduidende bepalingen of zijn zij zoo weerbarstig geworden door het langdurig eu vaak tyranniek bestaan hunner vorsteuhuizen Zeer duidelijk spriogeu echter de ongunstige cijfers in bet oog van die provinciën, welke eene Poolsche bevolking hebben. Ook Pommeren steekt, wat de deugdzaamheid zijner bevolking betreft, zeer af bij de zuiver Duitsche provinciën. Niets is zeker beter berekend het veroordeel te wederleggen, als zou de hedendaagsche engrosindustrie eeue hoofdoorzaak van al deze misdaden zgn. Deze is zeker, eenig en allee» van oudsher reeds in het volkskarakter te zoeken, dat vau vader op kinderen overgaat. Het is dutdelijk, hoe meer men naar het Westen van Europa komt, dus ook West- en N. W. Duitschland, waar de beschaving e» vooral de ge wetensvrijheid het allereerst genoten werden, ook de minste misdaden voorkomen. Sleeswijk-Holsteiu heeft slechts 61,5 op de 10,000 inwoners. In de gezamenlijke hoofdafdeelingeo van overtredingen wijst deze provincie lagere cijfers aan, terwijl Posen steeds zijne tegenovergestelds natuur iu alle opzichten ge trouw blijft. De wijdste klove gaapt tusscheu beide provinciën wat betreft den eerbied voor den eed. Iu Posen heeft men 0.63 op de 10,000 en in Sleeswijk-Holstein 0.03 veroordeelden. En dan Berlijn, dat belasterde Berlijn 1 Och, dat is beter dan zijn faam, want onder de Pruisi sche provinciën wijst het volstrekt niet bet hoogste ogfer van misdadigers aan. Aan meineed hebben zich aldaar slechts 0.10, aan moord en doodslag 0.04 f'aan gevaarlijke verwondingen 5.8 schuldig gemaakt, terwijl geheel Pruisen door elkander de cgfers geeft vau 0.27, 0.10 en 12.1 voor dezelfde misdaden. Wat diefstal aangaat, telt Berlgn slechts 39.1 tegen Posen 72.8 overtredingen. Van de Middelstaten maakt Beieren het't slechtst daar zgu de meeste misdadigers. De Rhijnpaltz, dat heerlijke land, heeft de slechtste oewoners, daar komen 145.0 tegeu 107.0 io Frankenland en 119.2 in tut overige Beiereu voor. Alweer een bewijs te meer, hoe weinig verbods bepalingen helpeu, zoolaug de mensch zelf geen afkeer heeft tegen het kwaad. „Die man is waarlijk vrij, die niet en wil, als wel.» Uit Atjeh wordt onder den datum van 23 Sep tember aau De Locomotief geschreven Hoewel de toestand naar omstandigheden, niet zoo bijzonder slecht te noemen is, wordt toch nog dage lijks van 's vijand* onvermoeide pogingen om ons af breuk te (loen door geweervuur, het noodige te denkeu gegeven. Eeu nagenoeg onafgebrokeu lgu vormde in den morgen van den 22en September de vgandelgke vuurlinie van Lambartoe af tot voorbij Laraitb, wel een bewijs dat de vgand goed voorzien is van kruit, lood en geweren. Eeu lilla-kogel moet een paar avonden geleden zgu intocht gemaakt hebben te Lamdjamoe en wel in een vertrek, dat zeer dicht bg dat gelegen is, hetwelk door mevrouw Jacobs en kiuderen word; bewoond. Hoe die dame bet daar uithoudt is ons onverklaarbaar, hoewel er niet veel aan le veranderen valt. Jacobs kreeg dien post tot standplaats en bg heeft daarna gevraagd of hij zgn vrouw en kindereu mocht laten komen, welk verzoek met de meeste bereidwilligheid werd toegestaan. Nu en dan, vaak ap het onverwachts», als men iu lectuur of kaartspel, dau wel in theorie of exer- ceereu verdiept is, evenjds in een vredesgarnizoen, wordt er een granaat naar de vijandelijke linie geworpen; acht posten nemen deel aan die kaats- partij. Wel een bewgs dus, dat de vgand allerwegen te zien is. Deu 19en September was het de groote priesterdag, een der hari rajah's, tevna de dag van den alge- raeenen aanval, op geheel Groot-Atjeb, op alle posten en op deu Kraton roet zgn voorwerken. Er is evenwel niets gebeurd. Hoe dikwijls die algemeene aanvallen al zijn geauuonceerd, is niet meer te ont houden. Het doet onwillekeurig denken aau het sprookje uit ouze kinderjaren van den herdersjongen, die altijd riep „de wolf komt 1» Eenmaal zal het toch te Atjeh gebeuren, wie weet echter wanneer Buiten alle verwachting gaat het vooruit roet den luitenant van Goor te Edi. Hg is nog wel niet vervoerbaar, maar de berichten luiden toch gunstig. Het is goed voor hem, dat zijn vrouw thans te Edi is, hij wordt nu natuurlijk zoo zorgvuldig mogelijk opgepast en beter verzorgd dan vóór baar komst, ofschoon de oppussing toeu ook al niets te weuscheu heeft gelaten. Hg bevindt zich in uitstekcude han den bij dr. Preitner, een man die het klappen van de sweep verstaat en o. a. ook den grooten oorlog van 1870 heeft medegemaakt. Ook met de overige gewonden, de heeren Buijkes en De Jong gaat het goed vooruit. De geneeskundige dienst heeft veel geluk met de gewonden in het algemeen. De oppassing is dan ook in ééu woord uitmuntend. Eeu flinke partij organiseerden op den 22en Sep tember in den vooravond de officieren van bet 12e bataljon ten huize van deu majoor Vis. De pang gold den nieuwbenoemden majoor L. L. Bedel, eeu man die algemeeu geacht en bemind is en wiens vertrek door menigeen der kameraden wordt be treurd. Hij is geplaatst te Bnndjermatsiu. De plaats wordt hem echter, na den onaangenamen tgd te Tjot Goë doorgebracht, van harte gegund. Menige sierlijke rede werd op die partij uitgesproken ter eere van den jubilaris er werd gedronken en geklonken op bevor dering, op rangen, op vriendschap, op kameraadschap, telkenmale afgewisseld door muziek. Deze week zal wel weder door al die pretjes omvliegen; Vrijdag a. 8., den 25en, wordt eeu oomedieAvond in de cantiiie gegeven door het Duitsche toooeelgetelschap dat belooft das wederom een vroolgken avond. Het weder is guur en regeuachtig en zal wellioht, als het zoo blgft voortgaan, eenige verandering ten goede brengen in den minder gunstigen gezondheids toestand. De BVnnsche minister-president, de heer Brisson, heeft de aangekondigde „verklaring" io de Kamer van Afgevaardigden voorgelezen. Zgne rede liep over de noodzakelijkheid van eendracht onder de republikeinen over de bestaande financieels moei lijkheden, welke tot bezuinigingen nopen, desnoods met verhooging der belastingen over het volharden bij de koloniale politiek, doch met inkrimping van het bezettingsleger enz. Hij zeide ook nog dat de groote meerderheid der natie tegen de scheiding van Kerk en Staat is. Deze ministeriëele verklariug heeft, volgens berichten uit Parijs, vrij algemeen een slechten indruk gemaakt. Heden zal Clovis Hugues de amuestie ter sprake brengen en waarschijnlijk een stemming over het Kabinet plaats hebben. Wordt Brisson geslagen, dan zou Freycinet een nieuw Ministerie zien bijeen te brengen. De telegraaf deelde reeds spoedig mede, dat de Serven op weg zgu naar de hoofdstad vau Bulgarge. De Bulgaren hebben den Dragomoupas niet kunnen houden, daar de stelling werd omgetrokken door den veel sterkeren vijandzij trokken terug op Slivitza, waar nog een poging zal worden gedaan den weg nnar Sofia te dekken, maar ook dit zal wel tevergeefs zgn, want de krachten zgn te onge lijk. Het Servische leger wordt met alles eu alles geschat op 100.000 man, en een gedeelte daarvan is vrij goed soldaten maakt men niet zoozeer met geestdrift dan wel met langdurige, volhardende oefening; de mensch moet gedrild worden tot hij zich beweegt als eeu machine. En bg de Bulgaren laat dit uit den aard der zaak veel te weuscben over; vooreerst begint de Bulgaarscbe Staat, en kan van langdurige oefening dus nog geen sprake zgn. Daarbij komt, dat de Bulgaarscbe soldaten werden geoefend door Russische officieren en deze zgn met de omwenteling naar Rusland teruggekeerd. Het ontbreekt dos aan een vaste leiding, en de grootste dapperheid kan de Bulgaren niet redden iu zulk een ongunstige verhoudiug. De Bulgaarsche Regeering heeft eeu uitvoerige nota gezoudeu aau de vertegenwoordigers der Mo gendheden te Sofia, waariu wordt betoogd, dat de Serven de Bulgareu het eerst op Bulgaarsch grondgebied hebben aangevallende Bulgaarsche troepen hebben zich steeds tot de verdedigiug be paald en zgn altijd 5 tot 25 kilometers van de grenslijn verwijderd gebleven op grond dezer met bewgzen gestaafde feiten verwncht de Bulgaarsche Regeeriug, dat de Mogendheden het uitbreken der vijandelijkheden niet aan Bulgarge zullen wijten. Rukken de Serven werkelgk naar de Bulgaarscbe hoofdstad op, dau verkeeren zij daar in een moei lijke positie; immers vrede kunueo zij met Vorst Alexander niet sluiten, want de Sultan is souverein. En wat bet ergste nijpt, dat zijn de financiën. Niet onmogelijk dus, dat de Mogendhedeo de kleiue ruziemakers nog wat laten begaan, daar bun spel vanzelf spoedig uit zal moeten zgn. Ook* in Birma hebbeu de vijandelijkheden een aanvang genomen. Het Engelsche transportschip Katbeen, dat met twee stukke» geschut was gewapend, heeft een der oorlogschepen van koning Theebau op de Irawaddy aangetast. Het kanonvuur richtte eeu geduchte slachting aan ooder de Birmeescbe zeelieden, terwijl het gevecht eindigde met 'de veroveriug vau het Birraeetphe vaartuig. De Bjjpeezen maken zich tot een ernstige ver dediging der forten Kulegou en Minhla gereed. Te Kulegon zijn 3000 Birmeezen samengetrokken. Op enkele punteu van de grenzen vau Britsch- Birma hebbeu de Birneezen getracht een inval te doen, maar zij werden met verlies teruggedreven. Gisteren zou het Engelsche Parlement door ko ningin Victoria worden ombonden. Doorgaans vinden de verkiezingen in de eerste drie weken na de ont binding plaats, zOodat men berekent, dat in hei begin vau December de uitslag bekend kan zgn. Er moeten nu 661 afgevaardigden worden gekozeu. Volgens een telegram uit Madrid aau de Indé- pendance beige is de quaestie tusschen Spanje en Duitschlaud betreffende de Carohneu eindelijk beslist door de uitsprtfak van den paus, waarmede de beide mogendheden genoegen hebben geuoinen. Leo XIII had namelijk eerst eene beslissing geuomen ten gunste van Spanje, op grond van diens his torische rechte» maar deze overweging heeft Duitschlaud verworpen. Het nam aan, evenals op de Berlijusche conferentie ten aanzien vau het ge bied van den Congo bepaald is, dat alleen de be zetting recht vau souvereiniteit kan geven. Leo XIII beeft toen Spanje's historische rechten lateu varen en uit overwegiug dat de Spaauschr vlag eenige dagen voor de Duitsche op de Carolineu en op de Peiew- of Palaos-eilandeu beeft gewapperd, beslist dat aau SpAuje de souvereiniteit op genoemde eilanden toegekend moet worden. Men weet voorts, dat Spanje zich bereid heeft verklaard aan Duitschland vrgheid van handel en scheepvaart- in gindscbe streken en het vestigen van kolendepöls toe te staan, indien het Spanje's sou vereiniteit aannam. Voor bel overige dient de bevestigiug van het geen de Madridsche correspondent van de lndépen' dance meldt, nader afgewacht te worden. Ook reeds voor eenige maanden heeft hg op stelligeu toon be richt, dat de quaestie uit den weg was geruimd (even eens ten gunste van Spanje), en toch werden er later nog taraelgk scherpe nota's tusschen de beide regee- ringen te dier zake gewisseld. RECLAME GEVONDEN en &a» het bureau van politie gedeponeerd Een Handring met blauw Steentje, een gouden Oorknopje, een zilveren Broche, een fantasie Armband, een zwarte dames Mof. LIJST van BRIEVEN geadresseerd aan onbekenden, afgezonde nit Gouda, en door middel van het Postkantoor terug te bekomen. Brack von Uberfeldt, Amsterdam Kolugmau, Deventer Johannes Teddiman, 's Gravenhage C. v. Pol, Kijenban De Directeur van het Postkantoor, SIMONS. De VOORZITTER van den RAAD der Gemeente GOUDA Brengt ter opeubare kennis -. dat aan de Kiezers in deze gemeente zijn toegezonden de Oproepingsbrieven en Slembilletten tot het be noemen van een Lid van den Gemeenteraad en dat wanueer eeuig Kiezer zijn stembriefje verloren heeft of er geeu mogt hebben onlvaugen, hij zich tot bekoming daarvan ter Plaatselijke Secretarie zal kum&n vervoegen dat de iuleveriug der Stembriefjes zal aanvangen op den 24n aanstaande, des morgens ten' negen en eindigen des namiddags ten vier ure dat het Stembriefje schriftelijk ingevuld, door den Kiezer in persoon io de Stembus moet gestoken worden dat geeu ander Stembriefje dan dat hetwelk van bet zegel der Gemeeute voorzien is, mag worden gebruikt dat de in het Briefje in te vullen persoon, duide lijk, met naam en voornaam moet wordeo aangewezen; dat het Briefje niet onderteekend mag ziju en geene andere briefjes omvatten of daaraau opzettelijk zijn vastgehecht. GOUDA, den 18 November 1885. Da Burgemeester voornoemd, VAN BERGEN IJZENDOORN. Kistjes van 25, 50 en 100 stuks in alle prjjzen geschikt voor Korte Groenendaal I 199. MARKTBERICHTE W. OOUda, 19 November 1885. Granen voor Tarwe iets vaster. De besAZeeuwsche 7.75 a f 8 50. Ge*oue en/polder J 7.10 a 7.60. Afwijkende ƒ6.50 a 7.25. Rogge/5. a 5.75; Polder 4.78 i-/ 6.25. Gerst in beide •oorten 5.25 a 6.25; Chevalier/6.20 a 6.70. Haver 3.80 a f 4.40 naar kleur en gewicht. Maïs 5.50 a f 6. In erwten eu boonen geeu noemenswaardige» omzet. De veemarkt met goeden aanvoer alle soorten wer den traag verkocht, vette varkens 20 a 23 et., var kens voor Louden 18 a 19 ct., magere varkens en biggen traag, biggen f 0.75 a 1.10 per week, schapen traag verkocht. Aangevoerd 62 partijen kaas. Eerste kwaliteit f 24.a 26.tweede kwa liteit 22.— f 23.—. Noordbollaudsche 27.— a f 30. Goeboter 1.10 a 1.30. Weiboter 0.90 a f l. GEBOREN: 16 Nov. Gertrada Dorethes, ouders J. H. J. Robbert en W. Roeberding. Hermanpb, ouders H Laker- veld en J. M. Vermeij. Ggsbertns, ouders J. van Gent en G. Veening. 17. Maris, ouders M. Sirre en G. van Wezel. Dirkje Maria, ouders C. Borst en M. J. Nien- wenhogzen. Johanna Neeltje, ouders J. Herman de Groot en L. Overeijnder Petras, ouders P. van Biljouw en H. M. Kaone. 18. Nicolaas, ouders A. Prins en M. M. Hofman. OVERLEDEN: 17 Nov. M. Schonten, 6 m. GEHUWD 18 Nov. M. A. H. Schouten enC. vsn Reede. T. Laurier en C. L. Brsat. L. Breederland en C. C. Arte. J. Vergeer en A. A. Heemskerke. P. T. den Biet en C E. Meore. M. G. Begeer en A. Binnendgk U. C. van der Pool en M. G. Mansvelder. iw. rcou ui ucai. u|iiui De ondergeteekenden betuigen hunnen »»n dit vraagstuk. Met eene dageljjksohe uitgaaf 4},artetijken aank voor de bewjjzen van belang- van slechts &'/a Cent kan men ziju lichaam op eene -- stelling die zy op 1 November ontvingen. D. J. v. VREUMINGEN. G. v. VREUMINGEN— Gouda19 November *85. Schuilbnbübq. gemakkelijke, zekere en onschadelijke wgze reinigen en aldus een heerleger van ziekten voorkomen. Men overtuige zioh steeds, dat iedere doos Zwitsersche Pillen van den apotheker R. BRANDT (voor 70 Cents de doos in de apotheken verkrijgbaar) een wit kruis op een rood veld, met de naarateekening van R. BRANDT drage, en weigere alle op andere wijze ingepak»e pillen. Te verkrijgen bg J. H. M. ZÉLDENRIJK Apotheker te Gouda. Korte Tiendeweg, hoek Markt, Handelsrekenen, Handelsrecht. Privaat-Onder wijs 60met 2 Leerlingen, 40met 3, 35met 4, 30met 5 en meer, 25. Enkel Boekhouden, 13 privaat10 met meer. Oosthaven B 73a. Leeraar in Wiskunde en Boekhouden. Er wordt gevraagd tegen FEBRUARI een een TWEEDE MEISJE, van de P. G. niet beneden de 16 jaren. Zich te vervoegen bjj Mevr. de ROTTE, Oosthaven. Sociëteit .DE RÉUNIE», Oosthaven Gouda. Violoncellist van Z. M., met medewerking van Mejuffrouw ELISABETH SCHARWENKA, Sopraan-Zangeres van het Operate Munchen en van den Heer BAOÖL PUGNO, Pianist en Componist te Parijs, op Zondag 22 November 1885, 's avonds te 8 uren. Prijzen der Plaatsen Bij inteekening 0.96; op den avond van het concert ƒ1.49. Kaarten zijn verkrijgbaar bij den Boekh. H. C. EDaUW Jr. alhier, bij wien ook toegangsbewijzen worden verstrekt aan leerlin gen der Muziekschool a 0.49. des voormiddags ten 10 ure, voor bet huis van Th. H. KABEL, aan den Langen Tien deweg D. No. 50 te Gouda, van eenen bestaande uit STOELEN, TAFELS, SPIEGELS, CBIFONNAIRE, PENDDLE enz., alsmede WINKELWAREN bestaande uit HOE DEN, FLUWEEL,^JDEN LINT enz. des voormiddags ten Eli ure, in het Koffiehuis van de Wed. D. HUURMAN bij de Mallegat- slnis te Gouda, van ongeveer aangevoerd met het IJzeren Schip «dk Toe komst» liggende in den Turfsingelgracht te Gouda. Nadere inlichtingen geeft de Deurwaarder B. H. van de WERVE te Gouda.

Goudsche Courant | 1885 | | pagina 2