tl TO^CBOLü RAAMMAKKERS» Bulteniandsch Overzicht. VERGADERING VAN DEN GEMEENTERüih Kantongerecht te Gouda. ADVERTENTIEN. Weêr de oude Winterdeun. Dichtregelen door A. van der HOOP h. Verkrijgbaar bij A. KOK Comp. zoiider nieten, bij tingen, verbetering van alle middelen vau verkeer, groote vrijgevigheid bii het verstrekken van onderwijs. Wat de materieele welvaart aangaat, zy is toegenomen in menig opzicht; ofschoon de bevolking sedert 187 5 met 12%, die van Rotterdam in 25 jaren van 90.00U tot 160,000 zielen is gestegen, is het aantal bedeelden in die verhouding niet toegenomeu, ja zelfs bij sommige groote armbesturen onveranderd gebleven. De Redactie van De Ver zekeringebode heeft, zoo algemeen mogelijk, een circulaire verzouden aan Directiëu van begrafenisfondsen, maatschappijen vau verzekering op het leven of tot uitkeering bij over lijden enz. in ons land. Zy verzoekt opgaven van statuten en reglementen, het aantal loopende contracten en verdere bijzonderheden. De Redactie is voornemens die 't zij afzouderlijk, 't zij en bloc in haar blad te be spreken. Ten einde daarbij alle waarborgen van strikte onpartijdigheid te geven, weuscht zij, zooveel mogelijk, uitsluitend van die bronnen gebruik te maken, welke door de oflicieele stukken van de instellingen zeiven worden aan de hand gedaan. De Redactie meent I langs dezen weg tegemoet te komen aan den herhaal delijk uitgesproken wensch van zeer velen die en zeer terecht het verzekeringswezen, waarbij de be langen vau een groot deel der bevolking betrokken zgn, willen beschouwd zien als publiek domein. Op Woensdag 23 dezer des voorraiddags ten elf uur, zal op het terrein by de Veemarkt te Rotter dam een keuring van dekhengsten plaats hebben, waarvoor door Zijne Excellentie den Heer Minister van Oorlog een premie van 600 is beschikbaar gesteld. De premie zal worden toegewezen aan deu hengst die het meest uitmunt en tevens voor het fokken van remontepaarden geschikt is. De aangeboden hengsteu moeten gestationneerd zgn in de Provincie Zuid-Holland en bet bekroonde dier moet gedurende 1886 in dat gewest beschikbaar blijven tegen een dekgeld vau hoogstens 25. (ia&rue maken wij hiervan op verzoek van het Hoofdbestuur der Hollandsche Maatschappij van Landbouw melding ten einde aan dit gunstig be sluit van den Heer Minister van Oorlog de meest mogelijke bekendheid te geven, opdat op bovenge noemde keuring vele hengsten ter keuring worden aangebodeu en daardoor worde getoond dat het voorzien in de behoefte vau remontepaarden uit den aanfok in ons eigen land, floor velen op prijs wordt gesteld. Door bet hoofdbestuur der Holl. Maatschappij van Laudbouw is aan den Minister van Eiuanciëu het volgeude adres gericht „Op algemeen en dringend verlangen, uilgesproken door de afdeeliugen der Maatschappij, waarvan de belangen aan ons zijn toevertrouwd, weudeu wy ons tot U met het verzoek, dat de termijn, gesteld bij de wet tot herziening van de belastbare opbrengst der ongebouwde eigeudommen, art. 19 en 20. op 30 dagen voor het tervisie liggen en voor het indieneu van bezwaren, zoo het eenigzius mogelijk is, op wette lijke wgze worde verlengd. De redenen die daartoe hebben geleid, zyn de volgeude lo. Dat de eigenaars, hetzij zij zelveu hun goed bewonen, hetzij zij elders woonachtig zijn, door oubekendheid met de bepalingen der wet en met de ligging van het perceel, dot tot type is genomen, dikwijls in de gelegenheid zullen zijn zich te overtui gen of de schatting volgens billijkheid is gedaan. 2o. Dat dit bezwaar wordt vergroot, doordat niet een hof stede wordt vergroot, doordat niet een hofstede in haar geheel is geschat, maar slechts een enkel per ceel daaruit is geuomen, om als type te dienen. 3o. Dat de termijn vallende in deu winter, de beoordeeling der gronden daardoor kunnen worden bemoeilijkt. 4o. Dat de omstandigheid, dat nog niet in alle provinciën de typen ter visie zijn gelegd, ook voor uitstel pleit. 5o. Dat het wenschelijk is, dat voor genoemde wet van 1879, waarvan de uitvoering met zooveel zorg plaats heeft, doch waartoe zoo langen lijd word gevor derd, de letmjjn voor het indienen der bezwaren ook worde verlenhd en op 100 in plaats van op 30 dagen worde gesteld. voor middelbare meisjesscholen voordragen. Het amen dement om voorloopig de subsidie te schrappen voor de tuinbouwsohool te Watergraafsmeer, werd verwor pen met 34 tegen 32 stemmeo. Het amendement van den beer Fabius, om ƒ25000 te schrappen op de kosten der normaallessen, is ingetrokken. In de zitting van gisteren is bij het voortgezet debat over de Begrooting van Binnenlandscbe Zaken, de post voor Historische Gedenkteekenen (Koppel poort te Amersfoort en Raadhuis te Franeker) na debat aangenomen 'piet 49 tegen 16 stemmen. Bij de post Rijks-Museum brachten de heeren De Beaufort en Sohaepman hulde aan den bouw meester, dien de Heer De Beaufort noemde een der grootste Nederlandsche kunstenaars dezer eeuw. Hg vond het uitwendige mooier dan het inwendige; de heer Schaepraau juist het omgekeerde. De heer De Beaufourt weusclite eenige verschikkingen. De Minister Verklaarde dat daaromtrent overleg plaats had. Aan den heer Corver Hooft verzekerde de Mi nister, dat Prof. de Vries twee jeugdige helpers hadj gevonden, ter bespoediging van da uitgaaf van hel Nederlandscli Woordenboek. Het geheele Hoofdstuk V is aangenomen m/t algemeeue stemmen. Hierop is aangevangen het debat over Hoofdstuk Marine. Staten-Generaal. Tweede Kameb. Zittingen van 10 eu 11 Dec. Bij het Donderdag voortgezet debat over hoofdatuk Binnenlandscbe Zaken zijn geschrapt ƒ1500 vooreen oonservator aan de Leidsche hoogeschool ƒ500 aan tractemeoisverhoogiug van den directeur vau bet eth- nografisch museum te Leiden en ƒ12800 voor eene nieuwe plantenkas te Groningen. By het middelbaar onderwijs drong de heer Heldt aan op kosteloos ouderwijs aan de hoogere burger scholen iu de scheikunde voor bakkersleerlingen. De Minister verklaarde het kosteloos onderwijs aan de rijksscholen iu sommige gevallen, iu 't algemeen, bij wetsherziening te sullen overwegen. De Minister kon na de gevallen beslissing niet andermaal subsidiën De ontevredenheid, in Ruslaud opgewekt door Oostenrijks tusscheukomst in den strijd tnsechen Servië eu Bulgarije, begint te verminderen. De Neue Freie Preste deelt uit goede bron mede, dat de politieke hemel weer helder is. Gedureude de laatste dageu dreigde ernstig verschil tusscben Oosleurijk en Rusland, maar Duitschland is er in geslaagd om deze wolk geheel te doen verdwijnen. Het onmiddellijk gevolg van dezen stap is, dat de drie kiezers vorst Alexander hebbeu bewogen om toe te stemmen in het sluiten van een wapenstil stand en het onderhandelen over den vrede, welke onder onmiddellijker! invloed van Oostenryk eu Rus land zal gesloten worden. Intusschen woidt de kans voor de vereenigiug van Bulgarge en Oost-Rumelië steeds grooter. Volgens een mededeeling uit Weeoeu heeft Oostenrijk zyn tegeustaud laten vareu, doch de Czaar blijft nog steeds verbolgen op vorst Alexander. Meu ver wachtte algemeen dat, nu de openbare meening in zgu rijk steeds gunstiger wordt voor den Vorst, de Czaar van het St. Georgefeest zou gebruik maken om Alexander een ouderscheiding toe te kennen en hem de hand der verzoening te reiken. Tot dusver is echter nog niets geschied, dat deze verwachting kan rechtvaardigen. Daareutegeu ontving generaal Durnovo, de voorzitter der Slavische weldadigbetds- vereenigiug, een ernstige berisping van deu Czaar, welke wordt beschouwd als edfa afkoeling voor sommige al te ijverige Panslavisteu. De verkiezingen in Engeland zijn bijna geëindigd. Tot dus ver zgu gekozen 332 liberalen, 250 conser vatieven en 86 Parnellisteu. De enkele verkiezingen, welke nog moeten plaats vinden, kunnen deu toestand niet aaumerkelyk wijzigen, zoodat de vereenigde con servatieven en Paruellisten een 7ter geringe meerderheid zulleu hebben. Dailg New» verzekert dat de leider» der liberalen nog geen beslissing hebbeu genomen over de houding der partg. Eerst, wai.neer het Parlement in Januari bijeenkomt, zal dit blijken, tnanr het blad gelooft dat er geen plnn beslaat om terstond een motie van wantrouwen tegen de tegenwoordige regeering uit te lokken. Het wordt wenschelijker geacht om lord Sa lisbury eerst gelegenheid te geren om zijn programma aan Ie bieden. Blgkeus de raededeelingeu der Engelsohe beriohl- gerers te Kairo is de toestand in het zuiden »an Egypte ernstiger dan de regeering doet roorkomeu. De Arabieren staan reeds tusscben de basis en de .oor- posten eu hebben hier en dam de gemeenschap over land afgesneden. Ook ia de spoorweg op sorn- mige plaatsen opgebroken. Te Maudalay ia de orde niel weer gestoord. De krachtige houding van generaal Prendergast heeft een goeden invloed geoefend en het voorloopig be stuur in staat gesteld om den nieuwen toestand te regelen. Op bevel van generaal Prendergast heeft de berichtgever vau de Times de stad moeten ver laten, waarvoor' bet blad den opperbevelhebber op boogen toon ter verantwoording roept. De Belgische Kamer heeft eindelijk de discussie over het wetsontwerp tot regeling van den artistieke» en letterkundigen eigeudom ten einde gebracht. De J langgerekte discussie, welke tot eene wet heeft geleid die, naar't schijnt, niemand bevredigt, heeft tot al lerlei zonderlinge voorvallen aanleiding gegeven, maar geen toch was er zóó dwaas, dan dat één der XVI Biusselscheonafhankelijken, de heer .Smissen, een door hem zei ven voorgesteld araendement bij de tweede leizog heftig bestreden heeft. Weken lang beeft de Kamer zich met dit ontwerp beziggehouden, en nu zg eindelijk met haar werk gereed gekomen is, hoort men stellig verzekeren dat de Senaat bet ontwerp in deze redactie nooit aan nemen zal. Iu de Boodschap, waarmee de President der Ver eenigde Staten het Congres heeft geopend, wordt o.er de Carolinn-eilauden het volgende gezegd „Ofschoon de quaeslie der eigendomsrechten ran Duitechlaod en Spanje op de ('arolina-eilanden ona niet recht streeks raakt, meenen wij toch te mogen verwachten dat niets zal gebeuren, wat van ongunstige terug werking zou zijn op de vreedzamr, haudeldrgvende of daar wonende Amerikanefi wij hebben ons tegeu- over Spanje eu Duitsohland iu dien geest uitgelaten." De President verklaarde verder, dat zijn regeering geenerlei verantwoordelijkheid voor den nieuwen Congo-Staat aanvaard!. Hij zal dus niet aan den Senaat de bekrachtiging vragen op de algemeene akte der Berlijnsche Conferentie. VRIJDAG 11 DECEMBER. VoorzitterMr. A. A. van Bergen IJzendoorn. Tegeuwoordig zijn 12 leden. Afwezig zyn de bh. Kist, Hemsing, van Iterson en Fortuijn Dioogleever, terwyl er ééne vacature is. De notulen der vorige vergadering worden voor gelezen en onveranderd goedgekeurd. De Voorzitter deelt mede dat Gedeputeerde Staten hebben goedgekeurd de Gemeenle-begrooting voor 1886 en het besluit^betr. de verlenging van de paeht van het gabelgeld. Aangenomen voor kennisgeving. De Voorzitter deelt mede dat de geloofsbrieveo van het nieuw gekozen raadslid, den heer J. Post vau der Burg, zijn ingekomen, stelt voor die te stellen in handen eener Commissie tot onderzoek en benoemt, nadat de vergadering zich daarmede had vereenigd, tot leden daarvan de bh. Noothoven vau Goor, Hoogeuboora en Ondyk. De vergadering wordt duarop voor eenige oogen- blikken gesohorst. De hh. Hemsing en van Iterson komen ter vergadering. Na heropening deelt de Commissie, bij monde vau den heer Noothoven van Goor, mede de ge loofsbrieven in orde te hebben gevonden en advi seert tot toelating van den heer Post van der Burg tte besluiten, nadat de termijnen bij de wet gesteld, zullen zijn verstreken. Overeenkomstig dit advies wordt besloten. Ingekomen zijn 1. De rekening der Stads-Librge, over 1884. Ter visie. 2. Aanbevelingen voor leden van verschillende commissiën en besturen tot voorziening in de periodieke vacaturen openvallende 1° Jan. 1886. Aanbevolen worden voor Lid der openbare Gezondheidscommissie 1. P. GOEDEYVAAGEN, (aftredend lid). 2. H. ENNO van GELDER. 1. Mr. D. N. BROUWER, (aftredend lid). 2. Mr. W. J. FORTUIJN DROOGLEEVER, Curator van het Progymnasium 1. Mr. A. A. van BERGEN IJZENDOORN,. (aftredend lid). 2. Mr. W. HEMSING. Lid van de Commissie van Toezicht over het Middelbaar Onderwijs 1. Mr. A. A. van BERGEN IJZENDOORN, (aftredend lid). 2. W. POST DROST. In de buitengewone vacature, veroorzaakt door het nemen van ontslag door den heer J. H. Becking: 1. H. ENNO van GELDER. 2. Mr. W. HEMSING. Lid van de Commissie van Toezicht over het Lager Ouderwijs 1. M. SPRUIJT, (aftredend lid). 2. Dr. J. S. G. GLEUNS. Lid van de Commissie vau Toezicht over de Muziekschool 1. F. HARTING, (aftredend lid). 2. A. GEITEL. Lid van de Commissie van Toezicht over het Museum van Oudheden 1. Mr. D. N. BROUWER, (aftredend lid). 2. G. C. van der WANT. Lid van het Burfcerlgk Armbestuur 1. J. KORTJpNOEVER, (aftredend lid). 2. G. C. VANJ der WANT. Regent van de beide Gasthuizen 1. W. POST DROST, (aftredend regent). 2. Mr. J. H. van MIEROP. Regentes van de beide Gasthuizen 1. Mevr. STEENS ZIJNEN, geb. van der Does, (aftredend regentes). t 2. Mevr. NOOTHOVEN van GOOR, geb. Roest van Limburg. Regeut van het Wees- en Aelraoeseniershuis 1. D. G. van VREUMINGEN, (aftredend regent). 2. K. JONKER. Regentes vao het Wees- en Aelmoeseoiershais 1. Mevr. de JONG, geb. Schotsman, (aftredend regentes). 2. Mevr. KNAAP, geb. db Klerk. Regent van het Bestedelingenbuis 1. H. JAGER, (aftredend regent). 2. C. IJS8ELSTIJN. Regentes van het Bestedelingeuhuis 1. Mevr. de Wed. van ZEIJLEN, geb. Schenk. 2. Mevr. de Wed. van ESSEN, geb. Collewijn. Deze aanbevelingen worden ter visie gelegd, terwijl de benoemingen znllen plaats hebben in de volgende vergadering. De Voorzitter deelt mede dat is ingekomen eene missive van bh. Libryemeesters mededeeleude dat Dr. M. A. G. Vorstman wegens zijn hoogeu leeftijd heeft bedankt voor Libryemeester, hetgeen het Col- legie betreurt doch welk besluit het moet eerbiedi gen. Tot vervulling der vacature, daardoor veroor zaakt wordt de volgende aanbeveling ingezonden: 1. H. P. SCHIM van der LOEFF. 2. S. F. H. GREBE. Voorts acht het Collegie de benoeming van een 6" Libryemeester noodig, waartoe worden aanbevolen 1. N. SCHELTEMA. 2. Dr. J. S. G. GLEUNS. Ter visie en benoeming in de volgende vergadering. De Voorzitter zegt dat zeker de vergadering met leedwezen zal vernomen hebben dat Dr. Vorstman zgn ontslag nam, daar dit een groot verlies moet geacht wordeu voor de Librye, doch de reden, die daartoe aanleiding gaf, zal moeten worden geëerbiedigd, terwyl de raad ongetwijfeld dankbaar zal ziju voor hetgeen de beer Vorstman voor de Librye tot stand bracht. De vergadering betuigt bare instem ming met die woorden. 3. Een voorstel van B. en W. tot wijziging der Gemeeute-begrootiug, dienst 1885. Ter visie. De beer van Mierop verlaat de vergadering. 4. Een adres van de Wed. J. van der Kint, verzoekende ontslagen te wordeu van de pacht van het grasgewas aan deu Moordrechtschen dijk. B. en W. adviseeren daarop een gunstige be schikking te nemen. Ter visie. De beer Kist komt ter vergadering. 5. Adresseu van J. Rietveld Jr. en A. Schooien, verzoekende benoemd te wordeu tot grafmaker. Aangenomen voor keunisgeviog. 6. Eene missive van het Bestuur van de Maat schappij voor nieuwe geoctroieeide gasbereiding. Daarin wordt medegedeeld dat het Bestuur ge negen is de overeenkomst eindigende 1 October 1888 met de gemeente voort te zetten en wei op de vol geude voorwaarden 1. De Couceasie wordt verlengd met 10 jaren. 2. De prys van het gas voor particulieren, in aanmerking nemende het tegeuwoordig verbruik, te stelleu ad 9 cents per kubieke meter. 3. l ie prijs zal bij toename van verbruik lager, en bij stijging van kolenprijzeu, hooger moeten wordeu, volgens eeu nader te bepalen maatstaf. 4. De prgs van het Gas voor de straat verlichting zal verminderd worden van lsê/ioo °P 1 **/ioo °eo*» 5. De prijs van het Gas voor de Gemeente-ge bouwen, zal steeds ééne cent lager zgn per kubieke meter dan de prijs voor particulieren, met vaststelling evenwel van een zeker minimum. 6. Voor inrichtingen met eeu zeer groot gasver bruik kan de prgs van het gas door ons bepaald worden. Op deze grondslagen wil de Maatschappij over een verlenging van concessie in onderhandeling treden. Ter visie. 7. Eene missive van de Commissie over de Stads-Muzieksohool, mededeeleude dat wegeus de verbouwing van „Ons Genoegeu" en bij gebreke van een ander voldoend lokaal het openbaar jaarlgksch examen niet zal plaats hebben, doch dat de prijs- nitdeeliog zal geschieden op Woensdag 23 December e. k., des middags om 12 uur in het gymnastiek lokaal der 1* Kostelooze School, tot bijwoning waarvan de raadsleden wordeu uitgenoodigd. De Voorzitter stelt voor deze mededeeling voor kennisgeving aan te nemen eu zegt dat die raads leden, welke niet verhinderd zijn, de prijsuitdeeling zeker gaarne zullen bijwonen. Aldus besloten, 8. Een adres van raej. A. Kuijpers, verzoekende ontslag als onderwijzeres tegen 31 Januari e. k. Wordt eervol verleend. 9. Eeu missive van bet Bestuur van het XXXVIIIste Laudhuishoudkundig Congres, aanbie dende een Verslag van het verhandelde op de zittingen daarvan en dankzeggeude voor den ondervonden steun, zco van deu raad als vau de ingezetenen ondervonden. De Voorzitter stelt voor het Bestuur van het Congres dank te zeggen voor de toezending van het Verslag, dat op zoo uitnemende wijze is sameu- gesteld door den Secretaris. Aldus besloten. De Voorzitter deelt mede dat op 1 Januari a. at. aan de beurt van aftreding zijn de stadsgeneesheer Jfcr. M. de Rotte, de heelmeester der gasthuizen M. Spruyt, en de vroedmeester Dr. F/ H. G. van Itersou, en stelt voor in de volgende vergadering tot de benoeming iu de vacaturen over te gaan. Aldus besloten. Aan de orde De rekening en verantwoording der baten en lasten van het voormalig Armbestuur van Stein, dienst 1884. Wordt goedgekeurd. Het suppletoir Kohier der plaatselijke directe belasting op de iukomsten, dienst 1885. Wordt goedgekeurd. Vervolgens wordt benoemd tot grafmaker H. Ver- betk, met 9 st., terwijl J. Alfenaar 2 en W. Boer, J. Zuidveld en E. N. van Klaveren ieder 1 stem op zich vereenigden. Niets meer aan de orde zijnde wordt de vergade- dering daarop door deu Voorzitter gesloten. Terechtzitting van Woensdag 9 December 1885. Kantonrechter Mr. J. H. van MIEROP. Ambtenaar van het Openbaar Ministerie Mr. W. C. A. SCHOLTEN, te Rotterdam. VEROORDEELD Th. v. d. B., jager te Zevenbuizen tot 20 gul den of 4 dagen wegens jagen in den Zuidplaa- polder onder Zevenhuizen zonder verguuuing van den eigenaar of rechthebbende van bet jachtveld (A. V., koopman te Zevenhuizen, is van de aan klacht vrijgesproken.) Th. v. d. B., jager te Zevenhuizen, tot 2 boeten vau 20 gulden of 8 dagen wegens jagen ouder Waddinxveen op Zondag en zouder vergunning van deu eigenaar of rechthebbende vau het jachtveld J. den H., arbeider te Waddinxveen, tot 2 boe ten vau 20 gulden of 8 dagen wegens jagen onder Waddinxveen zonder jachtacte eu zonder vergunning van den eigeuaar of rechthebbende van het jachtveld; J. V., arbeider te Reeuwijk, tot 10 gulden of 2 dagen wegens zonder jachtacte mei geladen jacht geweer zich op een jachtveld onder Reeuwijk bevinden M. K., visscher te Gouda, tot 10 gulden of 3 dagen wegens visschen in den Oostpolder onder Gouda zonder vergunning van den eigenaar of recht hebbende vau het vischwater; C. V. en J. E., arbeiders te Bleiswijk, ieder tot 2'/j gulden of 1 dag wegens te zamen en in ver- eeuiging plukken van appeleu uit eeus anders boomgaard te Bleiswijk W. vau H., handelaar in steenkoleu te Nieuwer- kerk, tot 1 gulden of 1 dag wegens op den open baren weg in den Prins Alexauderpolder te Nieuwer- kerk plaatsen vau zakken met steenkoleu waardoor de doortocht werd belemmerd P. van M., arbeider te Zevenhuizen, tot 5J/a gul- deu of 2 dagen wegens maken van nachtgerucht te Zevenhuizeu C. H. koopman, A. V., koopman en J. de J. buisvrouw van A. V., te Zevenhuizen, ieder tot 51 /a gulden of 2 dagen wegens maken van nacht- gerucht te Zevenhuizen C. H. koopman en J. dé J. huisvrouw van A. V., te Zeveuhuizen, teder tot 5'/a gulden of 2 dagen wegens maken van nachtgerucht te Zevenhuizen; C. J., Rijuspoorwegbeambte, F. H. K., winkel bediende en A. T., winkelbediende te Gouda, ieder tot 5!/a guldeu of 2 dagen wegens maken van nachtgerucht te Gouda M. 8., publieke vrouw te Gouda, tot 3 boeten van 3 gulden of 3 dagen wegeus iu 3 weken zich niet voor het geneeskuudig onderzoek aanmelden in het Gasthuis te Gouda; 8. W. W., jongen te Gouda tot 1 gulden of 1 dag wegens klimmen iu een boom op de Katten- singel te Gouda J. de B., jongen te Gouda, evenals de vorige L. W. A., sohepenjager te Gouda, 3 gulden of l dag wegeus op het Jaagpad te Gouda zonder toezicht laten loopen van ziju paard B. H., winkelier te Gouda, tot l gulden of 1 dag wegens te Gouda 's nachts laten losloopen van zgn hond op de straat J. v. d. W., sjouwerman te Gouda, tot 1 gulden of 1 dag wegens te Gouda rijdeu op de klin- kerstTaat W. de Z., koopman te Gouda, eveuals de vorige; A. de K koopman te Gouda, evenals de vorige; H. H., arbeider te Gouda, tot 1 gulden of 1 dag wegens te Gouda wateren op den openbaren weg buiten de waterbakken N. v. d. B., sjouwerman te Gouda, evenals de vorige. VRIJGESPROKEN K. R., en A. C. van D., jongens te Bleiswyk van de aanklacht noten te hebben geplukt uit een anders tuin te Bleiswijk J. N. B. en M, D., sigarenmakers te Gouda, van de aauklacht te Gouda nachtgerucht te hebben gemaakt. Burgerlijke Stand. GEBOREN: 10 Dec. Clarioa, ouders M. H. Hoodijck en A. M. C. Kabel. Catbarina Josiaa, ouders C. H. den Edel en J. J. Pont. Anna Elisabeth, onders A. Kerre- bijn en G. vau der Laan. Pieter Hendrik en Jobanna Martha, ouders J. B. de Jongen J. Keuning. Henmanus Johannes, onders P. H. Rozestraten en G. Bekker. 11. Willem, onders C. H. Bardelmeijer en G. Spek. 12. Alida Margaretha, ouders H. van van der Starre en J. Stam. OVERLEDEN 9 Dec. M. M. Vertin, hoisv. van I». A. de Rochefort, 79 j. 10. F. N. Maas, 77 j. H. Bedijs 65 j. J. M. van Vliet, 27 j. ll. E. C. van der Veer, hnisvr. van G. Kabel, 58 j. ONDERTROUWD: 11 Dec. H. 3pruijt, (te Dordrecht, 26 j. en W. C, Quast, 26 j. V Bevallen van een Zoon en Dochter, J. de JONG—Keüning. Gouda10 Dec. 1885. Heden overleed tot diepe droef heid van mij en mijne Kinderen en tjjdig voorzien van de laatste HH. Sacramenten der Kerk, onze geliefde Echtgenoot en Moeder ELISABETH CATHAK.INA v. d. VEER, in den ouderdom van 58 jaar en 4 maanden. G. KABEL Gouda11 Dec. '85. en Kinderen. Beden overleed in den ouderdom van ruim 77 jaar, mijn hartelijk geliefde Echtge noot FREDERIK NICOLAAS MAAS. Wed». F. N. MAAS— Gouda, 10 December 1885. van Gboos. Eenige en algemeene kennisgeving. Voor de talrijke bewijzen van belang stelling ontvangen bij zijne BENOEMING tot Lid van den Gemeenteraad, betuigt de onder- geteekende zijn dank. J. POST van dek BURG. Gouda, 12 Dec. 1885. WOENSDAG 9 DECEMBER jl. hebben wij te Chdlons s.jil. een genoeglijk feest ge vierd, daar wij onzen Vader J. M. van MINDEN, Tandarts, in ona midden hadden, die zgn Zeventigste Verjaardag herdacht te midden zijner Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Ph. van MINDEN en Eehtgenoote. M. van MINDEN en Eehtgenoote. L. van MINDEN. J. FRANK. B. FRANK—van Minden. L. AMAR. E. AMARvan Minden. Ch. LEVIE en Eehtgenoote. Zij die ieta te vorderen, of onder hnnne be rusting hebben van- of verachuldigd zijn aan de Nalatenachap van den Heer CORNELIS WOUT, gewoond hebbende te Gouda en aldaar overleden, worden verzocht daarvan vóór den 1" JANUARI 1886 opgaaf of betaling te doen ten kantore van den Notaris G. C. FORTOIJN DROOGLEEVER te Gouda. Verminderde prijs 10 Cents.

Goudsche Courant | 1885 | | pagina 2