mmmwtmsm, JT WELTER DIENSTBODE 0&S&X8S9» KEUKENMEID, en Linnengoederen. Buiteulandscli Overzicht. Kantongerecht te Gouda. KOKPökl\K\Tim rxDVERTENTlBN. 12'/,-Jarige Echtvereeniging Dankbetuiging HANDSCHOENEN, DASSEN verduurzaamde GROENTEN. P. SAEERBIER. voor de Luiermand. VERHUISD naar de WESTHAVEN, B 181. De Broodbakkerij „DE IJSSEL," B. SLEGT. sw Opmerkenswaardig! TOONEEL. INGEZONDEN. Burgerlijk e~s tand. SehfoZtn, I 5 Pebr- ÏS86. Gouda, 6 Febr. 1886. P. van DAM. Mevrouw SWAAN—Basteht, A. van OS Az. Kleiweg- E 73a. SPECIALITEIT J. C. van de KASTEELEN, Mejuffrouw van VREUMIIVGEN, Mejufvrouw KOOIJMAN, Daaruit blykt, dat syne idealen nog geen dolhuis- denkbeelden sijn, dat de sociaal-democraten verder sien dau iedere andere partij. Door den inleider is herinnerd, dat doctor Kuyper eeu wetboek van den arbeid ter sprake beeft gebracht, doch hij had het denkbeeld overgenomen van een bisschop van Mainz, die het weder ontleende aan Lasalle. Er is dus gepronkt met een andermans veereu, wat voor den sociaal-democraten eene voldoening mag zijn. Voorts meent hij, dat over de arbeiderszaak niet toevallig gesproken wordt, omdat de nood steeds meer dringt. Doch treurig is het, dat liberalen en antirevolutionairen en katholieken elkander de hand gevgn om den arbeider er onder te houden, al is het/en verblijdend verschijnsel, dat over eene wet geving voor den arbeid gesproken is. Na verklaard te hebben, dat waar inleider critiseerde, hij veelal met hem kou instemmen, noemde hij enkele punten van verschil De conclusie waartoe inleider kwam met betrekking tot het wetboek voor kinderarbeid den normalen arbeidsdag, over een rustdag en over medewerking van internationale arbeiderswetgeving. Op deze vragen antwoordde de heer Van Hamel di^L ook hij inspecteurs van toezicht op arbeid wenschte, alsmede een rustdag en normalen arbeids dag, maar eene internationale wetgeving achtte hij premaltour, zoolang er geen nationale is. Furtuyn en eeu ander sociaal-democraat maakte nog enkele opmerkingen, waarna de vergadering, die door meer dan 600 personen werd bijgewoond, gesloten werd. Mocht het Goudsche publiek in de vorige abonne- meuts-voorstelÜugeu met het nieuwste kennis maken, wat het tooueelrepertoire opleverde, Donderdagavond werd iets stokouds aangebodeu. Het bekende stuk Paljas, werd vertoond. Het is een eigenaardig genot op lateren leeftijd weder eens een stuk ie zien, dat in onze jeugd onze bewondering afdwoug. De indruk, dien eene eerste voorstelling op een jongmeusch maakt is vaak van overweldigenden aard en al zijn er vele jareu daarna verloopen waarin ons veel en velerlei voor oogen kwam nog steeds weet meu sich de hoofdscènes voor te stellen en de personeu voor den geest te halen, die op ons ontvaukelijk gemoed zoo'u wonderbare bekoring haddeu Het is merkwaardig op te merken zoovele lieden als Paljas in hun jeugd hebben gezien. Van boevele zijden ons dezer dagen werd medegedeeld, dat zij Victor Driessens in dat stak hadden genoten, weten wij niet, maar wel dat de groote indruk, diqja het vroeger had gemaakt, velen bewoog ook ditmaal schouwburgwaarts te gaan. Ook thans bleek het veel bekoorlijks en schoons te hebben voor een groot deel van het publiek, er werd druk geapplaudisseerd, druk met de zak doek gemauoevreerd, en ontegenzeggelijk had bet succes. Hem echter, die meer in een stuk verlangt dau dat het op de zeuuweu werkt, kon het minder bekoren. De eigeulijke intrigue behoort tot die, welke het beschaafde publiek outgroeid is 1 Het is dezelfde uit veel gelezen stuiver-romans uit de leesbibliotheek en in alle melo-draraa's uit de oude doos te vinden. Een schurk als de Rollac kan nog alleen kinderen naar leeftijd of verstand treffen en eeu curiense scheiding als tusschen Paljas en Magdalena werkt npeer op de ladhspiereu dan dat zij tot het gemoed spreekt. Gouda had bij deze gelegenheid het voorrecht Mevr. Frenkel-Bouwmee8ter op de planken te zien, die wel is waar vroeger, d. i. lang, zeer laug geleden met het gezelschap van Judels hier wel eens optrad, doch in den lateren tyd, nadat zij meer bekend was geworden als een goede actrice, hier nooit kwam zelfs niet in den afgeloopen zomer toen de heer ▼an Lier, bij wien zy toen was geëngageerd, hier een reeks voorstellingen gaf. Nu wy over Mevr. Frenkel spreken, moet ons een woord van het hart naar aanleiding van de onderscheiding haar door Z. M. den Koning toegekend, die haar den gouden medaille van verdienste schonk. In het algemeen moge het weinig passen critiek uit te oefenen op dergelijke besluiten van Z. M, in een vry land als het ou/e behoeft men gelukkig zijn gevoelen niet onder stoelen of banken te steken en dan moeteu wij ronduit verklaren dat wij liever haddeu gezien dat Z. M. zijn hulde nog eenige jaren had* bewaard tot op een tyd dat Mevr. Frenkel geworden was wat zy nu nog volstrekt niet is een veelzijdige, in alle deelen harer knnst ontwikkelde, in alle opzichten uitmuntende actrice. Vorstelyke onderschei dingen moeten eerst gegeven worden nadat zij op ondubbelzinnige wijze verdiend zijn en niet als gevolg van eeu in»alleude gedachte of een gril van het oogenblik. Even veel bijval als het iudertijd uit lokte toen Mevr. Kleine de gonden medaille vau Z. M. ontving, die najaren vol studie en oefening een bepaald zeldzame hoogte bad bereikt als tooneel- kunsteuares, moet het thans bevreemding wekken dat Metr. Frenkel reeds nu daarmede wordt begif tigd Wij erkennen gaarne dat zij veel belooft, maar meenen tevens dat -zij nog volstrekt niet in ééu adem kan genoemd worden met eene Mevr. Kleine of eene Mevr. Beersmans. Met haar aan geboren talent zal Mevr. Frenkel in menige rol in slechts enkele munt zij uit als b. v. in Mar guerite Gautier of Fedora goed voldoen, maar om verschilleude soort rollen in alle onderdeelen goed uit te doen komen, daarvoor behoort eene ontwikkeling en kunstvaardigheid, waarop zij nog niet kan bogen. Eene hooge onderscheiding als thans haar deel werd zal haar allicht doen gelooveu dat zij alreeds het whoogste heeft gegrepen op 't ge bied der kunst, zonder dal dit het geval is. In dat opzicht moet dus het koninklijk besluit o. i. wordeu betreurd. Wat haar spel in Paljas betreft, dit was zeer schoon, de meest treffende scènes werden op aangrijpende wijze vertolkt en de groote smart in het 2e bedrijf op natuurlijke wijze weergegeven. De heer Louis Bouwmeester was in de titelrol zeer goed op ziju plaats eu de eigenaardigheden daarin kwamen goed tot hun reeht. Van de overige dames eu beereu, die optraden, hadden slechts enkele rollen van beteekenis te vervullen. Mej. Bos was als Henri, gen. Jacquinet zeer aardig eu verdient ten volle een «oord van lof. Mevr. Sloetz en Marie Lorjé bene vens de hh. van Schoonhoven, Schulze en Ising kweten zich goed van huu weinig benijdenswaardige taak, wam wij moeten toch aannemen dat degelijke artisten, als zij mogen heeten, liever iu eeu stuk optreden, waarin uit een oogpunt- van kunst eer te behalen is dan iu een gewrocht als het thans op gevoerde. De dreigende houding der Grieken tegen Turkije is althans den Bulgareu ten goede gekomen. Uit Kon9tantinopel wordt teu raiu»te verzekerd, dat de houding der Grieksche regeeriug veel heeft bijge dragen om de overeenkomst tusschen den, sultan eu vorst Alexander tot stand te brengen. De sultan durfde uit vrees voor Griekenland de beslissing niet lauger vertragen eu gaf zijn toestemming tot de ver- eeniging vau Oost-Rumelië en Bulgarije. De over eenkomst is nu aan de goedkeuring der mogendheden onderworpen. Alleen van Ruslands zijde wordt ernstige tegenwerking verwacht, doch eiudelijk zal ook de czaar zeker zijne toesiemraiug moeten geven. Volgens de Temps is de tijding van het sluiten der overeenkomst te Philippopel me: groote geestdrift begroet. Daarentegen beloonde de bevolking van Sofia zich minder ingenomen met de schikking. De krasse toon, waarin de Grieksche nota was gesteld, heeft een ongunstigen indruk gemaakt. Het versterkt de mogendheden iu de ineening, nat zij nu niet meer terug kunnen, maar moeten doorzetten. Rusland is nu ook openlijk toegetreden. Gelijk uit Weenen wordt gemeld, heeft de Russische regeering nu ook den admiraal Korsakoff gelast om orimidde- lijk met zijn esk >der uit de Middellandsche zee uaar de Sudabaai te stoomeu eu zich daar met de Eugelsche, Italiaansche en Oosteurijkscbe schepen te vereenigen. Alleen Fraukrijk houdt zich op een afstand, doch Engeland's staatkunde zal hoogstwaarschijnlijk niet «worden gewijzigd. De Duitsche bladen beschouwen de benoeming van lord Roseberry tot minister van buitenlande zaken als een voldoende waarborg, dat ondanks het optreden vau Gladstone de sameuwerking van Engeland met de drie keizerrijken niet zal worden gestoord. De inoeielijkheden, waarmede Gladstone bij de samenstelling van zijn ministerie nog had te kampen zijn uit den weg geruimd. Het is nu beslist dat de leiding der buitenlnndsche, zaken,zal worden opgedrageu aan lord Roseberry. Deze benoemiug voorul wordt als een krachtige steun voor het ministerie beschouwd. Niet alleen is bet te verwachten dat de buiteulandsche staatkunde van den jongen lord hij is 39 jaren oud minder weifelend zal zijn dan die van den hoogbejaarden lord Granville, maar ook is Roseberry zeer bevriend met graaf Herbert /oil Bismarck en staat hy ook met den rijkskanselier op goeden voet. Te Berlijn werd daarom Roseberry's benoeming zeer geweuscht, want voorheen liet de vriendschappelijke verhouding tusschen het ministerie-Gladslone eu prius von Bis marck vaak veel te wenschen over. Het Parlement is Donderdag* opnieuw verdaagd het Hoogerhuis tot Maandag, bet Lagerhuis tot Zaterdag. De nieuwe Minister», die afgevaardigden zijn, zullen zich ouder gewoonte aan een herkie zing onderwerpen. Gladstone heeft in eeu brief aan zijn kiezers van Midlothian over de Iersche quaestie gesproken maar in zulke algem&ue be woordingen, dat niemand eigenlijk weet hij wil men schijnt er uit te moeten opmaken, dat hij de Home-rule in het Lagerhuis wil voorstellen, wanneer een lang eu breed onderzoek naar den toestand iu Ierland is voorafgegaan. Dit laatste wil practisch zooveel beteekeneu als dat de leden var. de partij langzaam voor de Home-rula moeten worden bewerkt, voor hel ontwerp in het Lagerhuis komt. Heden is in de Frausche Kamer Rocbeforts amnestievoorstel aan de orde. Door de Fransche regeeriug is onder de leden van de kamers het gele boek over Madagascar rond gedeeld. Belangrijk daaruit is een circulaire van De Freycinet, gedateerd 27 December, waarin ver klaard wordt, dat het met Fraukrijk gesloten tractaat geen wijziging brengt in de door de Hova'g met andere staten aangegane verdragen. Fraukrijk toch had er nimmer aangedacht den particulieren belangen eenige belemmering in den weg te leggen, tot welke uatioualiteii de belanghebbeuden ook mochteu be hoort r». Met niet gering leedvermaak aanschouwt men in Fraukrijk, welke moeilijkheden zich vqor Engeland bij de verovering van Birma voordoen. De zuueu de9 Hemelschen rijks leggen niet den minsten lust uau den dag om zonder opofferingen van Engeland de naburen van het Britsche Rijk te wprden. Onder de vele quaesties, welke lord Salisbury aan zijn opvolger nalaat, behoort ook de Birmasche. Tusschen de verklaring var» den onderkoning van ludië betreffende de annexatie van koning Thebauws rijk en het werkelijke bezit er van ligt een breedc kloof. Behalve met de hooghartige eischen van China heeft Engeland met den tegen stand der Dacoits te kampeu. Eigenlijk schijnt men, sedert lord Dufferius proclamatie, met de ver overing geen schrede vooruit te zijn gekomen. Uitdrukkelijk verklaarde vorst Bismarck bij de Polendebatteu in den Pruisischen Landdag, dat hij er niet aan dacht om den rijksdag ter wille vau het alcohol-monopolie te ontbiudeu. Beduidt dit, dat de rijkskanselier den ryksdag in 't gehad niet zou ontbinden of moet men zijn verzekering slechts in letterlijke beteekenis opvatten eu houdt bij een ach terdeur open. waardoor hij de lastige vertegenwoor diging naar huis kan zenden Deze iaaiste veronder stelling maakt de Freisinnige Ztg. nie; het alcohol- monopolie maar de verwerping van de socialistenwet zou de aaiileidiug tot de ontbinding vnn den rijksdag geven om dan iu den nieuwen, wellicht gewilliger in het gehoorzamen aan Bisrnaroks eischen dan de tegenwoordige, het monopolie weer binnen te smok kelen. Iets dergelijks gebeurde in 1878. Toen werd de rijksdag ontbonden, officieel niet wegens zijn afkeer van nieuwe belastingen eu tollen, maar wegens ver werping van de socialistenwet. Iu den nieuwen ryksdag was echter niet de socialistenwet muur de nieuwe belastingen hoofdzaak. Voor eeu tweede soortelijke fopperij waarschuwt Richters orgaan de kiezers. Wat ook dit jaar bij eventueele ontbinding van den rijksdag formeel als oorzaak moge genoemd «orden, in werkelykbeid js het slechts te doen om het outwerp vau het alcohol monopolie, Bismarck9 nieuwste Benjamin op econo misch gebied, tot wet te verheffen. De beslissing over bet lot der socialisten-wet ligt iu de handen van bet ceutrum. Van de vryziuuige fiartij stemden in 1878 eu 1880 rnim een twintig eden voor de socialisten-wet, ditmaal zal de party eendrachtig haar programma gestand doen, dat gelijk heid voor de wet zonder aanzien des persoons of der partij verlangt. Welk standpunt zal het centrum echter innemen Dit blijft de groote vraag. Zal het den rijkskanselier gelukken dqqr concessies aan de kerkelyke party het centrum voor de oitsluitings- wet te winnen Geachte Redactie l Beleefd verzoek ik opneming van het onderstaande. Iu No. 3348 van Uw blad viud ik een echryven vau de hh. de Graaf en de Kruijf naar aaulei* ding van eene door mij geplaatste Advertentie. Daarin zou ik met zekere afkeuring gewaagd hebbeu van spoelingkoeien. Ieder die mijne Advertentie heeft gelezen, heeft kunnen zien, dat er geen woord van ufkeuring iu slaat. Alleeu omdat ik weet dut door geachie ingezetenen alhier, de voorkeur wordt gege- veu aan vleeecb van beesten zonder spoeling gemest heb ik die Advertentie geplaatst, wat my toch zeker zoo vrij staat als ieder ander. Verder geloovert die heeren niet dat ik bij onder vinding weet wat een spoeliugkoe is, uu, ik heb geen lust om te beproeven hen dat WEL te doen gelooven, en als hun beweren waar is, dat door de beste vleesch - houwers in Rotterdam, Amsterdam eu andeie plaat sen, bedoelde beesten zoo worden gezocht, dau begrijp ik hun ergernis over die door mij geplaatste Adver tentie niet, ik zou zoo zeggen, dan hebben ze rriy en andere slagers, die hun waar niet gebruiken, volstrekt niet noodig tpt afneming van hun vee. Dut met spoeling, meel, en lijnkoek gemeste beesten, verre te verkiezen zijn boven vee met STIJFSEL gemest, be- hoeven die heeren mij waarlyk niet te leeren, dit wist ik reedsmaar evenzeer weet ik dat vleesch van beesten, uitsluitend met lijnkoek, meel en hard voer gemest, door het vleesohetend publiek verre verkozen wordt boven het vleesch van spoelingkoeien. U dankzeggende voor de verleende plaatruirpte heb ik de eer te zijn UEd. Dw. Dienaar, M. JONKHEID, Vleescbhouwer. Terechtzitting van Woensdag 3 Februari 1886. Kantonrechter Mr. J. H. van MIEROP. Ambtenaar vau het Openbaar Ministerie Mr. W. C. A. SCHOLTEN, te Rotterdam VEROORDEELD A. Wegéns dronkenschap te Gouda: Pieter Karei Adolf Krijnberg, 35 jaar, sigarenmaker te Gouda, tot 2 boelen van 6 gulden of 6 dagen Douwe van Oudshoorn, 34 jaar, koopmau te Gouda, tot 2 boeten vau 5 gulden of 6 dagen Alexander Lekkerkerk, 23 jaar, koopman te Gouda tot 2 boeten van 1 »/g gulden of 4 dagen Bartholomew Stevens, 46 jaar, sjouwerraun te Gouda, tot 15 gulden of 5 dagen Frederik Kiene, 44 jaar, sjouwer matt te Gouda, tot 10 gulden of 3 dagen Cornelis Vos, 39 jaar, sjouwerman te Gouda, tot 15 gulden of 5 dagen Adriauus Rietveld, 56 'jaar. koopman te Gouda tot 12 gulden of 4 dagen Hubertus Ketelvylder, 27 jaar, pypmaker te Gouda, tot 1 gulden of 1 dag Johannes .au der Winden, 35 jaar, ketellapper te Gouda, tot 1 gulden of 1 da* Cornelis Kooij, 33 jaar, «eboenm .ker te Gouda, lot l /a gulden of 2 dagen Keinier .an Dillen, 42 jaar, kleedermaker te Gouda, tot 1 gulden of 1 dag Antonina den Hertog, 22 jaar, hekelaar te Goqda tot 3 gulden of 2 dagen Gcrardus Cornelia Spijkerman, 48 jaar, sjouwerman te Gouda, tot 1 gulden of I dag Matthijs Frie, 37 jaar, opperman te Gouda, tot I gulden of 1 dag Jacobus vau der Steen, 21 Jaar, schipper te Gouda tot 1 gulden of 1 dag Pieter Rapis, 26 jaar, sj&iwerman te Gouda, tot V, gulden of 1 dag Cornelis Schenkel, 23 jaar, t touwslager te Gouda tol 1 gulden of 1 dag J f Hendriko. Pr.uci.ous den Riet,' 37 jakr, bleeker». kneoht te Gouda, tot 1 gulden of 1 dag Jan Cornells Westerman, 33 jaar, oppepmin te Gouda, tot 1 gulden of 1 dag (Deze is daareubo.eu veroonlerjll let 1 gulden of 1 dag aegens te Gouda/ wateren buiten de n o °Penbare -aterbakkeu opalen openbaren weg). Cornells Kasbergeu, 52 jaar, touwilager te Moordrecht tot 5 guldeu ui 3 dagen. B. Wegena dronkenschap te Wad'linx.een Jacobus öohaap, 30 jaar, papiermaker te Waddinx'reeu tot 1 gulden of 1 dag C. Wegena droukëiisobap te Reeuwgk Bastiaau .an Dam, 26 jaar, tnoleuaar te Reeuwnk tot 1 gulden of 1 dag. D. Wegens dronkenschap te Blciswgk Lambertus Baars, 38 jaar, arbeider te Blelswiik tol 1 gulden ol 1 dag; E. Wegens dronkenschap te Zevenhuizen Johannes van der Beek, 82 jaar, arbeider te Zeven- buizen, tot J2 guldeu of 4 dagen j Cornell. Haak, 30 jaar, koopman te Zevenhuizen, 'ol Wf gulden uf 2 dagen Voorts werdeu veroordeeld C. den O., kapitein op de sioombuot „Aurora II'/ varende tusschen Amsterdam en Rotterdam, tot 10 gulden of I dag, wegens te suel varsn in de Gouwe onder "addmxveen Th. Hkapitein op de stoomboot „Paul* »a- rende tusschen Amtterdam en Botterdam, tot 10 gulden of 1 dag wegens te snel vareu in de Gouwa onder Waddinxveeu VRIJGESPROKEN W. -L., koopman te Waddtnx.reo, .an de aan- t ui,!." kl'""elljker' 8Ual ",n dronkenschap zich Waddipx be,°"'le" °P den 0P''"b"reu wg te (De Kantonrechter heeft het ten laste gelegde met overtuigend bewezen verkl ,ard, daar tegenover W a ,a" den gemeenteveldwachter van waddinx.een aoht personen «rtkliardeu dat de be klaagde niet dronken was geweest. De beer van Dar.tzig, praktizijn en vendumeester te Gouda, trad als verdediger vau den beklaagde op). BURGEMEESTER en WETHO J ERS van Gouda, orengen ter algemeeue kennis, tlut geregeld eiken Dinsdag en Vrijdag ten 0 nur in het Sasthnis gele genheid zal bestaan om zich ioilèlooi te doen inenten eu herinenten. GOUDA, den 6° Februari 1886. Burgemeester en Wethouders voornoemd VAN BERGEN IJZEN DOORN. De Secretaris, BROUWER. GEBOREN 3 Febr. Maria Antonetta, ouder» S. Sluijter en S. J. Haas. 6 Josepbiua Maria Catharina, ouder» F. Kualmann en G. Jonkheer. 6. Maria, ouder» A. Ver- hart en J. Groen. Martina, ouder» L. Schenkel en M van der Kiot. OVERLEDEN 3 Febr. F.»de Bruin, 3 w. 4. L. J. N. Stute, U w. M. Rietveld, 5 K. C. H. ltooje'ndkalj A. M van As, 4 tp. 5. A Koppendraaier, 16 d. f. Oskam, 23 i. C. P. v»p Eiik, 11 m. 6. E. Bennis, 10 w. van CHKI8TIAAN RABOUW en JOHANNA SCHEEPBOUWER. Hunne dankbare Kinderen. Gouda6 Februari 1886. V Ondertrouwd MARINUS BINNENDIJK «X LUCRETIA HENÖRIKA van WINGERDE Tot onze droefheid overleed heden, ons geliefd jongste Kindje, LEONARD JOHAN NIUOLAAS. F. VV. STiiTE en Echtgenoote. Gouda4 Februari 1886. Gevoelig voor de zoovele blijken van belangstelling, ondervopden bij het overlijden van onze geliefde Echtgenoot en Moeder,' be tuig ik, ook namens rntjne Kinderen en Be- huwdkinderen mjjnen oprechten en hartelnken dank. dank. Aan mijne geachte Patroons de Heeren P. GOEDEWAAGEN ZOON voor het prachtige Cadeau mij geschonken bij de 25-Jarige ver vulling mijner betrekking in hunne Fabriek. P. de MOL. Godda, 2 Februari 1886. vraagt met MEI a. s. een flinke P. G, diegenegen is ook huiswerk te verrichten. Men verlangt tegen 1 AUGUSTUS een fat soenlijk in een jonggetrouwd gezin, goed een burgerpot kunnende koken, zonder goede getuigen onnoo- dig zich aan te melden. Adres franco brieven onder No. 1257, aan het Bureau dezer Courant. unw'r I beele bl'kken oQ et. I SNIJBOONTJES, „n PRINCëSSEBOONTJES,) halve idem 30 Verder andere soorten GROENTEN tot zeer lage prijzen. GoudaOosthaven 19, Tailleur. KORTE TIENDEWEG, vraagt met 1 MEI een flinke j niet beneden de 18 jaar. WESTHAVEN, vraagt met MEI, of eerder eene geschikte Of RG. npteert zjjne BROODPRIJZEN, als volgt BLOEM- en TARWEBROOD 7 <B 40 ets TARWEBROOD 7 lo C S" BLOEMBROOD 4 28 BLOEM- en TARWEBROOD 4 26 TARWEBROOD 4 24 ROG- en TARWEBROOD 4 20 Stolujijkersluis bij Gouda 6 Febr. 1886 Negentien jaren zijn verleden sedert door den Heer W. H. ZIOKENHEIMER te Mainz de Rijnlandsohe Druiven - Borsthonig werd uitgevonden en gefabriceert. Tal van, namaaksels zijn gedurende dien reeks van jaren ontstaan en weder vergaan, het echte fabrikaat alleen verhengd zich nochthans in een uitge- bredi en steeds toenemend debietautoriteiten der wetenschap en millioenen verbruikers be vestigen de goede eigenschappen van dit uit stekende huismiddel. Tegen hoest, heesch- heid, verslijming, hals en borstkwalen hoesten der KiDderen, vooral de zoo ge vaarlijke kuchhoest wordt het steeds met het gunstigste gevolg aangewendt. Door tal van aanbevelingen en getuigenissen wordt dit ge staafd. 8 Alleen echt verkrjjgbaar in flesschen a fl. 2.— met geele a fl. 1.— met roode - en 3 65 Uent met witte eapsnlen, welke nevenstaand fabrielfstempel dra gen te Te Gouda bij F H. A. Wolff. Boskoop bij J. van Bergen. Haastrecht bij J. D. den Hertog Oudewater bij F. Jonker-Idenburg Bodegraven bjj P. Versloot. Stolwijk bij C. G. v. d. Berg.

Goudsche Courant | 1886 | | pagina 2