OPENBAAR óiim WORDT GEVRAAGD MEID alleen DAGMEISJE, Openbare Verkooping BEHANGSELPAPIER Buitenlandse!) Overzicht. Kantongerecht te Gouda. WAARSCHUWING. ADVERTENTIËN. Hartelijk dank Het Conflict gekomen, Hoest, Verkoudheid, fleeschlteid, van RAAIJMAAKERS, Haven 17. •'■INSCHRIJVING Ieder, die naar eene andere woning binnen de Gemeente verhuist, daarvan zoodra mogelijk (altijd binnen DRIE dagen) aan gifte moet doen bij de betrokken Wijkmeesters en ter Plaatselijke Secretarie (Bureau van Bevolking) en de Hoofden der huisgezinnen, alsmede afzon derlijk wonende persouen, gelijke aangifte behooren te doen wanneer zij dienstboden of andere personen iu hunne woning opnemen, ming vau vervolging en bestraffing o*er- Burgerlijke Stand. bij J. de JONG Az., Zuiveraar Toelating- van Leerling-en op de Kostelooze Scholen. Uit 's Hage schrijft men tan gisteren Aan het galadiuer ten hore werd door H. M. de Ko ningin eeu feestdronk ingesteld op haren gemaal. Z. M. de Koning beantwoordde dien drouk met enkele woor den. Daarna kwam ook Prinses Wilhelmina aan den disch. Het vuurwerk in de Maliebaan had eene groote menigte in en om die plek saamgebracht. Te 9 uren bracht een hofrytuig het Kroonprinsesje, begeleid door eene hofdame, naar de woning van den opper- ceremoniemeester, baron Du Tour van Belliuchave aan de Priuseasegracht. Iu diens aaien aam de Prinses voor het venster plaats, om het vuurwerk te zien afsteken. De volkomen windstilte, welke de verlichting voor de verschillende ministeriel), den schouwburg, waar van wege de Vereeniging Het Ned. Tooneel eene gasilluminatie was outstoken, het gebouw van het agentschap der Nederl. bank eu enkele parti culiere wouingen, uitstekend deed slagen was oorzaak dat vele stukken van het vuurwerk niet geheel slaagden, daar de rook te veel bleef hangen. Het slotnummer eeue hulde aan den Koniug werd vooral zeer toegejuicht. Na afloop van bet vuurwerk werd bet Prinsesje, by het verlaten van de woning van den heer Du Tour, hartelijk begroet. Er heerschte ouder het publiek eene opgewekte stemming. Iu ons vorig nummer werd gemeld dat aan een onzer stadgenooten, den heer P. de Mink, hoofdop zichter aan de Stearine Kaarsenfabriek alhier, eene eigenaardige onderscheiding te beurt viel. Hem werd door de internationale Jury der jongste we reldtentoonstelling te Antwerpen eene 'zilveren mé daille toegekend met een diploma, hetwelk zijnen naam vermeldt als „coopérateur" der Stearine-kaar- senfabriek „Gouda." De heer de Mink die sedert 27 jaren aan de zoo gunstig bekende maatschappij werkzaam was, werd door de Jurya van Groep IV, klasse 42 voor deze onderscheiding voorgedragen, waardoor niet alleen zijn aandeel iu de verdiensteu van het ingezoudene op de tentoonstelling, doch iu het algemeen zijn ijver en toewijding nau den bloei der vennootschap op eene zeer eervolle wijze werden erkend. De straf van 3 maanden eenzame opsluitiug en 25 boete, waartoe G. Hoogendoorn, wegens het schrijven van een beleedigend en lasterlijk stuk in het blad Argue veroordeeld werd, is door de Haugsche Rechtbank gehandhaafd. De rechtbank overwoog, dat de herroeping van bekl.'s vroegere bekentenis Diet rust op aannemelijke grouden en die bekentenis hare kracht niet verliest door de verklariugen der drie getuigen a décharge. Het schrijven van het artikel door bekl. leidt de rechtbank ook o. a. af uit den begeleidenden brief, waarbij de opname van het stuk verzocht wordt Uit Den Haag wordt aan de Zw. Ctnaar aau- leiding van het vooruitzicht, dat de Grondwetsher ziening mislukken zal, omdat geen der partijen van toenadering »il hooren, het volgende geschreven „Wanneer de leiders der staatkundige partijen ieder voor zich verplicht zijn, of wel zich verplicht achten geen titel of jota vau hun eischeu te laten vallen, moet men den blik ergens auders heen slaan. En wie is het dan die men zoekt Hem, die boven de partijen zetelt, den Koning. Zou hij door zijn invloed niet kunnen bewerken, wat niemand anders vermag „Riep de Koniug de hoofden van alle partijen te zamen, de mannen der Regeering en de hoofd mannen van alle groote staatkundige afdeeltngen, sprak hij een mannelijk en waardig woord tot hen, bezwoer hij hen om toch oogen te hebben voor de teekenen des tijds, voor de nooden des volks, voor de dreigende gevaren, waarin het vrije Neder land zou kunnen oudergaan, zou men dan doof blijven roor die stem „Heeft Leopold II van België in ernstige dagen ook niet de hoofden der oppositie tot zich geroepen en tot hen gezegd, dat ook zij iu oogenblikken van crisis in zekeren zin tot de Regeering behooren En maakte die taal toen geen indruk „Het zou een schoon oogen blik in het leven van Willem III zijn, als door zulk een daad de tweedracht tot zwijgen werd gebracht, de eendracht herleefde. Het zou eeu daad zijn, die schier overal in het land een uitneinenden indruk zou maken. Eu niet slechts hier in Nederland, maar ook in onze overzeesobe gewesten, waar het moederland door het gehaspel van raachtelooze partijeu op gevaarvolle wijta in min achting komt. En niet slechts daar, maar ook in het buitenland zou het opgemerkt worden, dat Oranje nog steeds in staat is eeu snaar bij onze natie ie doen trillen, die eeu even krachtigen als zuivereu toon geeft 1* Het Fad. merkt in eene beschouwing over de uitkomsten eu vooruitzichten van 's rijks middelen op, dat het overzicht over de opbrengst van de maand Januari niet bemoedigend is, zoomin ten aanzien van de kans of de raming van de middelen van het geheele jaar al dan niet zal worden bereikt, als omtrent de richting, waarin de volkswelvaart zich beweegt. Eeu troostgrond hebben wij onze handel deelt slechts in de slapte, die schier o*erul en in versoheiden lauden nog sterker dau bij ons, valt waar te nemen. Met name in Engeland zal bet dienst jaar, dat aldaar met 31 Maurt eiudigt, voor de in voerrechten zoowel als voor de uccijnsen een uitnemend slecht jaar geweest ziju. „Allerwege staat men op den uitlcyk naar verschijn selen, die als voorboden van verlevendiging van het verkeer, van herstel van de volkswelvaart zouden kunnen worden aangemerkt. Fransche staathuis houdkundigen meeuen die in de disconto-operatiëu bij de Bank van Frankrijk en in toeneming, hier en daar, van het spoorweg vervoer te kunnen ontdek ken elders belooft men zich wonderen, van den aanleg van groote werken in China. Wy voor ons betwijfelen, met de cijfers voor ons die, alle te zatneu genomen eu in onderling ver baud beschouwd, den gang der maatschappij schetsen, of met goed vertrouwen kan gezegd worden dat wij het ergste achter den rug hebbeu. Aau den andereu kant ware het dwaas en ouverstandig, de „lichtpunten moge het ons spoedig gegund zyu, ze te vermelden voorbij te zien onverstandig, de toekomst met sombere mismoedigheid tegen te gaau. „Une crise pour les nations comme pour les iudividus, n'est pas la ruine et la mort c'est l'opération reudue néces saire pour rétablir un équilibre rompu par des exces" werd eeu paar jaren geleden in de Parysche Société d'Ecooomie politique gezegd; en het is een waar woord." Tot de ouders of voogden van Amsterdamsche lotelingeu van dit juar is eeue oproeping gericht door eenige belanghebbenden, tot ouderteekeuing van een adres aan Gedep. Staten van Noord-Holland, ten einde bezwaren in te brengen tegeu de onlangs plaats gehad hebbende loting voor de nationale militie. Er wordt nl. beweerd, dat voor de nomraers papier van verschillende kleur is gebruikt, eu het geblekeu zou ziju, dat de hooge nommers op eene andere kleur van papier zouden zyu gedrukt dan de lagere, eu dus van elkander te onderscheiden waren. Den onderieekenaars van bet adres is verzocht, het getrokken nommer mede te brengen. Dit is zeker het beste middel om de bewering te bewijzen of te logenstraffen. Onder den naam Veiligheid is in 't dorp Kortezwaag eene vereeniging opgericht, die zich teu doel stelt om zooveel mogelijk diefstal in 't dorp tegen te gaan. De Vereeniging looft bijv. 20 premie uit aan de gene, welke de daders aanbrengen van deu diefstal vau een paard, eeu lid der Vereeniging toebehoorsnde, 15 voor eene koe, J0 vooreen schaap of varken, en 3 voor het ontdekken van het namelken der koeien ot nadolleu van aardappelland. De onkosten der Vereeuigiug worden bestreden uit een hoofdelijken omslag, geheven van de deelnemers. In het Handelsblad komt een artikel voor over de Londensche politie waaraan wij het volgende outleeuen Wat dadelijk in de organisatie der Londensche politie aandacht trekt, is de eenvoudigheid van haar raderwerk. Aan het hoofd der instelling staat een commissaris-generaal, luitenant-kolonel Henderson, met een jaarwedde vau 26,250; met en bij hem ziju werkzaam twee adjunt-commissarissen-geueraal, ieder bezoldigd met 16000; een president-adviseur, 12500; eeu secretaris-generaal (chief clerk), 8500; twee districts-hoofdcomrnissarissen, een hoofdcommis saris, belast met het opsporen «au misdryven, eeu hoofdinspecteur en de staf der rechercheurs of detectives. Na hen komen 24 districts-commissarisseu, 637 in specteurs, 1067 sergeanten, 11151 oonstabels. Voeg hierbij, in de City, welke hare eigene politie heeft, eeu macht van 885 konstabels en officieren. Het geheele efDotitf der politie iu de hoofdstad van 5,200,000 inwoners, is 13,765 rann sterk. De kos ten zijn zeer hoog en bedragen gemiddeld 1212.50 per man, te weten 937.50 soldij en 270 voor woning eu kleeüing per man. Dat zij opperbest aau hare bestemming beautwoordt blijkt ons uit de volgende cijfers Iu den loop van het jaar 1884 hebben zestien moorden geleid tot zestien arrestatiën, die door zeven veroordeelingen gevolgd werden eu 143 pogingen tot moord tot 161 arrestatiën, gevolgd door 105 veroordeelingen. De statistiek van 1885 is nog niet openbaar gemankt. Om over de groote waarde van zulke uitkomsten te kunnen oordeelen, is het van belang te herin neren, dat in Engeland het bewijs van een misdaad of wanbedrijf geleverd moet worden door den uaü- klager, en door dezen alléén dat een verhoor van den beschuldigde, heizij iu den loop der in structie, hetzij voor de rechtbank, niet is toegelaten b|j de wet dat de beschuldigde zelfs voér alles gewaarschuwd moet worden om niets te zeggen dat hein zou kuuuen beuadeelen. Van deu anderen kant is de politie niet door een officier van justitie, of door eenige gedelegeerden van de kroon gedekt zij handelt op haar eigeu verantwoordelijkheid en heeft te verwachteu dat zy ingeval van willekeurige of niet genoeg gemotiveerde inhechtenisneming, niet slechts door de rechtbank berispt, door de pers en het publiek veroordeeld, en op verzoek vau de beleedigde partij tot schadeloosstelling iu rechten aangesproken wordt. Tot het vervullen van zulke moeielijke plichten, te iniddsu van zooveel val strikken, worden hoogst buitengewoue eigenschappen vereisoht verstand eu doorzicht, aanhoudende waak zaamheid, koelbloedigheid eu tegenwoordigheid vau geest. Hoe zyn deze hoedanigheden niet alleen bij de chefs, maar ook bij de ouderhoorigen te verkrijgen De Londensche politie slaagt hierin door een groote nauwlettendheid eu onbeschrijfelijke gestrengheid bij het kiezeu vau hare manuen, voorts door een bij zondere opleiding eu voortdurende oefening. By het auustellen van politic-agenten wordt een buitengemeene voorzichtigheid in acht genomen. Sollicitanten die niet onmiddellijk, als zy zich aan melden, afgewezen willeu worden, moeten aan exeeptioneele vereischteu voldoen, wat lichaarage- sialte en kracht, zedelyk gedrag, eu intellectueele outwikkeliug betreft. Pas aaugeuomen gaau zij uaar de technische school en doorstaan daar een proeftijd, die vau drie tot vyftien maanden duurt. Daar worden hunne plichten hun ingescbeiptzy leeren er grondig de theorie van hun beroep zy gewen nen zich aau kalmte, geduld en beleefdheiddrie eigenschappen, zoo onmisbaar in de vertegen woordigers der openbare macht. Eens aau het tverjt gezet, worden zij nooit uit het oog verloren door hunne chefs, die onophoudelijk zich beyveren esprit de corps eu een goed besef van hun plicht en taak in hem te ontwikkelen eu door vergaderingen, voor drachten eu lezingen steeds bun y ver aan te wakkeren. De konstabels, gehuwden en ongehuwden, wordeu zooveel mogelijk by gelijksoortige groepen in kazernen gehuisvest, in het district waarin zij dienst doen, ten einde het gezellig verkeer onder hen ie bevorderen. „Ik heb," zegt de correspondent van de Temps „te Loudeu in Wandsworth een dezer woningen vau ougehuwde policemen bezocht eu vond daar ruime en goed van licht voorziene kamers, zoo licht als de Londensche hemel gedoogt, g?ed verwarmd, keukeu en met luchtige slaapvertrekken, waarin op seuigen afstand vau elkander kribbeu geplaatst zijn kortom allen zeer goed ingericht. Iu bet distriot Saint-James, iu het hart zelf van het elegante Louden, wordt eeu gebouw, bekend ouder den naam Sandringham Buil- diugs, door zeveu-eu-zestig gezinueu vau konstabels bewoond, elk gezin gemiddeld uit drie leden be staande. Om te begrijpen hoe die agenten gewoonlijk toonen voor hunne taak goed berekend te zyu, moet meu letten op de omstandigheid dat iu een zoo ont zaglijk uitgestrekte stad gemakkelyk gelegenheid tot misdaad gegeven wordt. Maar groot is de kracht eeuer speciale opleiding, vau een diep besef der persoonlijke verantwoordelijkheid en van een billijke verdeeliug van belooningen. De inspecteur of de couslabel, die door een buitengewoue daad, door een bewijs van energie of van scherp door zicht, door een haudigen greep zich onderscheidt, is volkomen zeker, dat hij al de eer en al het voor deel er van hebben zal, dat zijne loffelyke vermelding op de dagorde niet vertraagd of verboden zal worden. Bij het volle besef der teleurstellingen waaraan hij blootstaat ten gevolge van overmaat van ijver, heeft hij teu miuste de zekerheid, dat eeu handeling, door hem uit eigeu beweging volbracht, en die gelukkig uf- loopt, beloond en gewaardeerd zal worden. Door zijne chefs altoos weiwilleud bejegend, toont hij zich gewoon lijk beleefd op den openbaren weg De gedienstig heid is naar het schynt, zijne hoofdeigenschap juist het tegendeel van wat by Parysche politiebeambten wordt aangetroffen. Hierbij komt soms de waardigheid. Hij is groot, sterk, soins inderdaad schoon en hij weet die voordeelen uaar eisch te schatten. Ziju donkere en gemakkelyke kleeding is geheel iu over eenstemming met ziju ambt eeu lauge sluitende jas die de kuieën dekt; een lakensche helm die de ooreu beschermtwoljen handschoenen een gewast linnen schoudermantelin de gordel een eiken stok, de bekende truncheon, en een kleine lautaaru, de buil'» eije. De constabel toch moet de rustverstoorders niet dooden of kwetsen, hy heeft slechts last hen te vatten; hij houdt op dienst te doen op het oogenblik dat de oproer-wet (riot act) afgelezeu is en de'gewapende macht handelend optreedt. De verklaring, door Gladstuue in het Parlement 0 afgelegd, dat bij iu het Oosten dezelfde staatkunde zal volgen als zijn voorganger, heeft de laatste ver wachtingen der Grieken vernietigd en de hoop op bet behoud van deu vrede aanmerkelijk doen iijzeu. Oudunks de ongunstige berichten uit Atheue, blijft men ook te Berliju vau raeeuiug, dat de Grieksohe re geering ten slotte zal toegeven. „De terugkeer der Grieksohe vloot.naar de haven van Salomis meldt de Berlijusche correspondent der Köln. Zeit. wordt hier beschouwd als een bewys, dat Griekenland zich zal schikken uaar den wenscb der mogendheden, want anders is het niet te verklaren, waarom de vloot uit de volle zee is teruggekeerd naar een plaats, waar zij door de ver- eenigde vloten der mogendheden zonder moeite kan worden ingesloteu. Deze kalme terugkomst der zoo krijgshaftig iu zee gestoken vloot geeft hoop dat de Grieksohe regeering zich nog bij tijds zal bedenken. Servië en Bulgarije hebben drie artikels van het vredesverdrag goedgekeurd. Aau de orde is uu de grensregeling, waarbij de oude quaestie over Brcgovo moet wordtu uitgemaakt. Ook de Oosieurijksche re geering gebruikt haar invloed om Servië tot het behouden van den vrede te bewegen. Zelfs heeft de regeering haar gezant te Belgrado, graaf Kheven- bülier, teruggeroepen, omdat deze diplomaat onder verdeukiog staat, dat hij op eigen hand de oorlog zuchtige stemming van Servië aanmoedigt. De Pruisische nationaai-liberalen zijn met het nieuwe kerkelyk ontwerp ingenomen. Toch ontbreekt bet niet aan critiek eu scherpe annmerkingeu op de houding der Regeering in deze. Zoo wijst men van deze zyde op het feit, dat de Regeering met dit ontwerp de verwarring op het gebied der kerkelijke wetgeving eer vergroot dan vermindert in de laatste jaren zijn achtereenvolgens verscheidene bepalingen der Mei-wetten afgeschaft en dit ontwerp gaat daar mede voort men bad daarom liever een wetsont werp gezien, dat iu de plaats der half verscheurde Mei-wetten een wet gaf, die dadelyk en uit éen stuk bepaalde, in boever het staatsbelang inmenging ran bet wereldlijk gezag op kerkelyk gebied noodig maakt, met volkomen vrijlating van de Kerk in alle zuiver kerkelijke zake». De „Kölnische" hoopt, dat de Paus met de aanneming van dit wetsontwerp de voorwaarde vervuld zal achten, waarvan de Curie vroeger sprak, toen de vraag gedaan werd, in welk geval zij deu Pruisische» bisschoppen kon toestaan de wetsbepaling betreffende kennisgeving vau benoe mingen van geestelijken aan de provinciale besturen na te komengeschiedt dit, dan zal des te spoe diger en gemakkelijker de door haar bedoelde wet tot stand kunnen komen. De boog-couservatieve „Kreuzzeit.." heeft nagegaan wat er na' de aanne ming van het nieuwe outwerp van de oude kerkelijke wetteu overblijft dal is het volgendeEnkele bepalingen omtrent de opleiding vau geestelijken en de wet op de grenzen van het recht tot gebruik van kerkelyke straf- eu tuchtmiddelen tegen leeken, die onveranderd blyftdaarnaast iu de eerste plaats de verplichting om de benoeming van pastoors ter kennis van de overheid te breugeu, en voorts het recht van den Staat om, in bet belang van openbare orde, het rechterlijk vonnis (voortaan door het Kammergerieht) kerkelyke dienaren onbekwaam te laten verklaren om bun ambt verder te bekleeden. Hoe weinig ook, laat de „Kreuzzeit," op deze op somming volgen, in beginsel is aan te voeren tegen dit overschot van de Mei-wetteu, tooh ligt juist daarin de kiem van alle kwaadwillige pogiugen om den „Culturkurapf" nog voort te zettenwant zij sluiten de mogelijkheid eener strafrechtelijke vervol ging in zioh van geestelijken wegens het doen van zuiver geestelyke ambtsverplichtingen, het lezen der Mis en het bedieneu der Sacramenten. Te Londen bebben de werkeloozen eu gociaal-de- moorateu eenige meetings gehouden, welke tllle teer kalm ziju afgeloopen. De bewoners van bet West- End hebben huu eisoh tot schadevergoeding voor hun vernield eigendom ingediend. Het geheele bedrag der gevraagde schadeloosstelling bedraagt tot dusverre bijna 140,000 gulden. Het is nog niet uitgemaakt, of er vau stnaiwege termen tot het uitkeeren dezer som bestaan. Terechtzitting van Woensdag 17 Februari 1886. Kantonrechter Mr. J. H. van MIEROP. Ambtenaar van het Openbaar Ministerie Mr. W. C. A. SCHOLTEN, te Rotterdam. VEROORDEELD R. R, arbeider te Nieuwerkerk, tot 10 gulden of 2 dagen wegens niet beletten dat de hond, dien hij bij zich hnd, een haas achtervolgde iu den Prins Alexander Polder onder Nieuwerkerk, terwijl bij niet was voorzien van een jachtaote J. K, timmerman te Nieuwerkerk, tot 10 gulden of 2 dagen wegens jagen op eens anders jachtveld in den Prins Alexander Polder onder Nieuwerkerk zonder vergunning van den eigenaar of rechthebbende W, H, sluiswachter te Hekendorp, tot 6 gulden of 1 dag wegens beletten vau deu doortocht aan den visch door een keeruet iu een visebwater onder Lange Ruigeweide W. v. L. en J. V. d. W, visschers te Gouda, ieder tot 10 gulden of 2 dageu wegens visscben met een zegen in den lJssel ouder Gouderak zonder ver- gnnning van deu eigenaar of rechthebbende van bet visebwater M. K, visscher te Gouda, tot 10 gulden of 2 dagen wegens visscben met schakels in den Oost- polder onder Gouda zouder vergunuing vau den eigenaar of rechthebbende vau het visebwater P. J. B, arbeider te Nieuwerkerk, tot 1 gulden of 1 dag wegens maken van glijbanen in de Nieuwer- kerksche laan te Nieuwerkerk J. T, koopman in turf te Nieuwerkerk, tot 8 gulden of 1 dag wegens als geleider vau eeu kar bespannen met houden niet zorgen dat die houden zijn ge muilband te Nieuwerkerk H. W, koopman in turf te Nieuwerkerk, evenals de vorige. Burgemeester en Wethouders van GOUDA, Gezien de Verordening op de Wijken en het doen van aangifte tot het bijhouden der Bevolkiug- Registers, Herinneren belanghebbenden, dat volgens die Verordening en dat voorts volgens bedoelde Verordening alle eigeuareu van gehouwen of besloten erveu verplicht zijn te torgeu voor eene behoorlijke numme ring hunner panden, welke nummering even eens moei geschieden op afBChuttingen bij ver bouwing of vertimmeriug, terwyl zij inede gehouden zyn om biunen acht dagen ua eene splitsing of ver eeniging hunner perceeleu daarvan ter Plaatselijke Secretarie kennis te geven, opdat de vereischte wijzi ging in de huisnummers kunue wordeu gebracht. Geschiedende deze waarschuwing ter VOOrkO- eenkomsvig de bepalingen der bovengenoemde Verordening. GOUDA, den 20 Februari 1886. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN BERGEN IJZEN DOORN. De Secretaris, BKOUWER. GEBOREN: 18 Febr. Johannes, ouders J. van Dam en F. E. Verkerk. Jacobus Johannes, ouders W. de Kouing en M. J. Meiter. 19. Johan, ouders P. kranendonk eu A. Reubeen. OVERLEDEN 18 Febr. A. A. Romeijn, huisvr. van J. H. Bakker Nieraeijer, 40 j. H. T. G. van der Wijn gaard, 11 w. 20. P. »an Steenderen, 1 ra. ONDERTROUWD: 19 Febr. C. Vijrbuizen, te Barwouts- waarder, 23 j. en M. vin der Laan, 23 j. J. Matse, 22 j. en N. L'. Seraeijo, 23 j. J. van Dam, 29 j. en M. E. Micbaelis, 25 j. D. Karsseu, te Harderwijk, 24 j. eu A. J. Berlijn, 30 j. lieden overleed, na eene kortstondige hevige ziekte, mijne hartelijk geliefde Echtge- noote ANTOINETTA ADRJANA ROMEIJN. J. H BAKKER NIEMEIJER. Gouda18 Febroari 1886. Voorde blij ken van belangstelling dezer dagen ondervonden, betuigen wij onzen harte- telijkeu dank E. HAVERKAMP BEGEMANN. P. HAVERKAMP BEGEMANN- W A.CHTKR. Helmond18 Februari 1886. aan allen, die ons bewijzen van belangstelling gaven op den 6 Febr. jl J. C. MENGE. J. H- MENGE- van Dam. Voorhanden bij B H. MAASKANT, dom Dr. A. KV IJ HER. I. Complot en Revolutie. II. Ons vrij Beheer bedreigd en beveiligd. III. De «Vredelievenden» in de Besturen. Prijs van iedere Brochure is 15 Cents. te 8-Gracenhage tegen 1 MEI bij eene Mevrouw en dochter eene DIENSTBODE als Van goede getuigen voorzien zich aan te melden bij Mevrouw van SCHOUWENBURG. Terstond gevraagd een flink niet ouder dan 16 jaar. Adres CRABETHSTRAAT 243, Benedenhuis. geen beter middel als Heden overleed, na eene kortstondige hevige ziekte, onze hartelijk geliefde Dochter ANTOINETTA ADRIANA ROMEIJN, Ech(fe genoote van D'. J. H. Bakker Niemeijer. D'. A. ROMEIJN. M. E. ROMEIJN— Gouda18 Febr. 1886. Stoelendrajkr. Heden overleed te Utrecht onze Broeder WILHELMUS GIJSBERTUS, Doctorandus in de Geneeskunde. M. J. van DUGTEREN. J. van DUGTEREN— Gouda, 19 Febr. 1886. van Caan. Rouwbezoeken kunnen niet worden afgewacht. op DINSDAG 23 FEBRUARI 1886, des mor gens te 9 uren, aan het Lokaal, wijk K. No. 255, aan de Peperstraat tg Gouda, van Goed onderhouden MEUBELEN en HUIS RAAD, BEDDEN en BEDDEGOEI), gewerkt- GOUD en ZILVER, den INVENTARIS van een Tabakswinkel, en eene groote partij Nadere inlichtingen geeft Notaris G. C. FOR- TUIJN DROÜGLEEVER te Gouda. DOOZEN met ZAAD 25 a, 40 cent, met aan wijzing van het gebruik, tot een kwijnende dood voor Ratten en Muizen, voor de slakken 20 a 35 ct. van Gebouwen enz. Kuiperstraat K. 227, Gouda. Commissie van Toezicht op het Lager ^(Jptówijs alhier maakt bekend, dat de van Leerlingen wier 'plaatsing men met den 1° APRIL 1886 op een der bovengenoemde Scholen verlangt, zal geschieden in de School lokalen op EINS O AG 23 FEBRUARI 18SG des namiddags ten vijf uor. Voor verdere bijzonderheden wordt verwezen naar de Aanplakbiljetten. Namens de Commissie, Dp Snprotüna Mr. J. FORTUIJN DROOGLEEVER. Gouda, 8 Februari 1886.

Goudsche Courant | 1886 | | pagina 2