Buitenlaodsch Overzicht. Kantoogerecbt te Gonda. KENNISGEVING. ADVERTENTIËN. Afloop van Openbare Verkoopingen van Onroerende Goederen- SUPPLETOIRE PATENTEN. Burgerlijke Stand. au de Mallegateluis, verzoekende benoemd te «orden tot gaarder van 't gabelgeld. In handen vu B. en W. om bericht en raad. 8. Het Kohier der plaatselijke dir. belasting voor 1886. Ter visie. In deze zitting werd vervolgens de rekening der Kamer van Koophandel en Fabrieken, dienst 1885, goedgekeurd. Voorts nam de Baad aan de volgende vroeger ingekomen voorstellen 1. Tot wijziging der begrooting van het Burgerlek Armbestuur, dienst 1885. 2. Tot wijziging der begrooting van het Vereenigd Wees- en /Elemoeaeniershuis, dienst 1885. 3. Tot wijziging der begrooting van de Schutterij, dienst 1885. 4. Tot wgziging der Gemeente-begrooting, dienst 1885. 5. Tot bet verleenen eener gratificatie, groot ƒ237,81 aan den Inspecteur van Politie H. Boaters, wegens het op verdienstelijke wijze waarnemen van de betrekking van Commissaris van Politie, tijdens de vacature. 6. Tot verkoop van een strook grond aan de Houtmansgracht en de verhuur van gerioleerden grond aan de Wed. H. Steenwinkel-van Booijen. 7. Tot vr'Wafti van eervol ontslag aan de Stads-Vroedvroiii» E. Wulffraat-de Haas met een pensioen 158.'s jaars. 8. T jgjuwgzing van het verzoek van D. Bak betreffende het kappen der boomeu rondom zijnen korenmolen aan „de Punt". De gymnastiek- en schermwedstrijd, uitgeschreven door de vereeniging „Lycurgue" te Deltt, zal ge houden worden op Vrijdag 30 April en Zaterdag 1 Mei e. k. in de „Stads Doelen*. Gymnnsliek-vereenigingen uit Arnhem, Dordrecht, Delit, den Haag, Haarlem, Gouda, Sohiedam en Utrecht hebben reeds toezegging gedaan aan dezen wedstrijd te zullen deelnemen. Aan het Verslag van de Kamer van Koophandel alhier, over 1885, ontleenen wij nog het volgende De aanvoer op onze markten bedroeg in 1884. 1885. PaardeD 4 10 Koeien 1302 1022 Kalveren 7273 7615 Schapen 2309 2794 Lammeren 2265 3087 Varkens 6285 5338 Biggen 15471 16623 Bokken, Geiten 422 537 K. G. Keas 1023753 892123 K. G. Boter 72846 83726'/ De butterine-fabriek werkte niet ongunstig. De conourrentie was echter sterker dan in de vorige jaren. In deze fabriek werd een stoomwerktuig geplaatst. De pijpenfabrieken hebben in het afgeloopen jaar geregeld doorgewerkt. De vraag naar dit, door goede qualiteit en bewerking uitmuntende en wegens de- zuivere en aangename smaak der tabak door den rooker gewaardeerd artikel, was vooral niet minder dan in 1884. Werd vroeger wel eens geklaagd over gebrek aan werklieden, in 1885 hebben zich vele jongens en meisjes aangemeld om dit vak te leereu, zoodat het vooruitzicht bestaat dat de uitvoering der orders, die door gemis aan bekwame werklieden wel eens langer dan wenicheljjk was op zich liet wachten, voortaan bespoedigd kan worden. Duitschland en Schotland blijven hoofdzakelijk voor korte pijpen de groote concurrenten met Gouda, daar zij wegens de lagere arbeidaloouen tegen prijzen kunnen leveren, die hier geen voordeel zouden geven. B(j het verroer van dit breekbaar artikel laat de voorzichtigheid veel te wenschen over. De pottenbakkerijen of aardewerkfabrieken hebben hunne werklieden geregeld aan het werk gehouden, hoewel de vraag gering was. Voordeelige prijzen konden evenmin als in 1885 bedongen worden, omdat de productie nog steeds de vraag overtreft. De arbeidsloonen blijven in verhouding tot den ver koopprijs te hoog. Met de verzending ondervonden de fabrikanten veel moeielpheden. De kleingarenfabrieken blijven over den verminderen den aftrek van hun artikel klagen. De ongunstige uitkomsten der meeste visscherjjen worden als de voornaamste oorzaak van dezen onguustigen toestand opgegeven. Op enkele uitzonderingen na, heeft men de werklieden nog bezig knnnen houden. In de machinale garenspinnerij bedroeg de werk tijd 70 a 72 uren 's weeks met 130 werklieden van beiderlei geslacht. Het loon der mannen be droeg van 5 tot 18, dat der vrouwen vap 3 tot 6.50, Er werd iets meer gefabriceerd dan in 1884, niettegenstaande de buiienlaudsohe concurrentie het debiet bleef bemoeieljjken. De Stoombeukmolen heeft wegens de slapte in de garenfabrieken zeer karig gewerkt. De Goudsche siroopfabriek verkeerde in denzelfden, niet ongunstigen toestand als 't vorig jaar. De daling der prjjzen, tengevolge der overproduotie, hield stand. De bierbrouwerijen behielden hun debiet, doch de koele zomer gaf een geringer omzet. De toestand der leerlooierijen veranderde niet, doch de prijzen der grondstoffen zijn vrij aanzienlijk gedaald. Hoewel de Stoomolieelagerij vroeger begon te werken dan in audere jaren, was de. toestand toch niet gunstig. De Bussen exporteerden ook in 1885 geen lijnzaad, en waren integendeel koopers op de Engelsohe markt. Er werd dan ook veel gespecu leerd, doch op het einde des jaars waren de prjjzen zeer laag. De prjjs der lijnkoeken bleef gedrukt. De Goudecke machinejabriek werkte, behalve in de eerste maanden, voortdurend met ongeveer 40 man. Het werk bestond hoofdzakelijk uit reparatie- en kleiner werk. De slechte tijden rioor het fabriekwezen deden zich, vooral wat de hprijzen betreft, ook hier gevoelen. De kaarsenpittenfabriek had min der orders en de prijzen werden door buitenlandsche concurrentie lager. Vergelijkend overzicht van de beweging in de ver- wtsselingskas van hst Correspondentschap le klasse te Gouda van de Nederltndiche Bank. - Boekjaar 1883/1884. 1884/1886. Bankbillrtten ingevoerd fi/1000 270,000 ƒ353,000 kleinere - 116,000 - 178,100 f 386,000526,10» Bankbilletteu uitgevoerd a1000/ 70,000 85,000 kleinere - 60,000 - 109,750 i-31,000194,760 Specie ingevoerd nihil. id, uitgevoerd,.- 262,000 331,85» Bankb. tegen Baukb. verwisseld ..- 4,683,500 -3,831,25» id. id. specie id. 471,000 - 450,00» Specie tegen Bankb. verwisseld .- 736,000 785,350 Vergeljjkeod overzicht van het vervoer van reizigers en goederen van en naar het Station Goüda van den Nederlandschen Rijnspoorweg in 1884 en 1885, Omschrijving 1 8 8 4. Hoeveelheid. Reizigers 335.794 Bestelgoed 851,417 Kg. Koopmansg. 6,806 939 Bijtuigen 2 at. Vee11,513 De gasfabriek verwerkte 34092 HL. Steenkolen, 2959 HL. meer dan in 1884, hoofdzakelijk door vermeerderd gebruik in de Kaarsenfabriek. De fabriek werkte met 25 man en 8 jongens; het weekloon bedroeg voor de eersten van 6 tot 16, voor de laatsten van 1.25 tot 8.50. De prjjzen voor ammoniaowater en teer waren aanmerkelijk minder. Het aantal publieke lantaarns klom vau 305 tot 308. De gasprjjs voor partioulieren was 10 ct. de M'. De fabriek onderging belangrijke verbeteringen en de gasberging is steeds ruim voldoende. De lichtsterkte van het gas was dooreengenoinen 15 a 17 Engelsche standaardkaarsen, volgens den verificateur van Girond. De drukking op de fabriek gegeven, bedroeg overdag 20 mm., 's avonds 55 a 50 mm. en 's nachts 24 mm. In den toestand„der sigarenfabrieken kwam geene verandering. De houthandel en de daarmede verbonden stoom- cagerij werkten minder voordeelig. De mindere vraag en het groote aanbod uit het buitenland van min dere soorten maakte het steeds moeielgker voor goede dualiteiten passende prjjzen te bedingen. De boekdrukkerij en binderij klaagt ook over den invloed der slechte tijden zoowel in Nederland als in Indië. Door het opheffen, van vele openbare scholen in België ondervond deze onderneming schade. Op de internationale tentoonstelling te Antwerpen werd zij voor hare fondsartikelen met de zilveren me daille bekroond. In de loodwitfabriek werd het loodwit steeds vol gens de oud-Hollandsohe methode bereid en, hoewel de omzet en de winst weinig grooter waren dan in 1884, mocht toch meer dan eens blijken, dat zij, die het artikel kunnen beoordeelen, aan dit loodwit de voorkeur gaven. Hst sterkst kwam dit uit bjj eeue openbare aan besteding, waarbjj de insebrijvingsbiljetten door monsters moesten worden voorafgegaan. Hoewel deze fabriek niet het laagst bad ingeschreven, werd haar toch de levering opgedragen. Het groote verbruik van natuurlijke bronwateren was ook in het afgeloopen jaar een groote concur rent voor de fabriek van kunslmineraalwaler. Meer en méér ondervond zij ook den invloed van de Waterleiding, terwijl ook het weder medewerkte om het jaar voor deze onderneming niet voordeelig te doen zjjn. De Goudtche waterleiding-maatschappij sloot in 1885 259 contracten voor 388 perceelen. Bjj het einde des jaars waren er 1019 contracten voor 1808 perceelen met eene ontvangst van 16850.98', welk bedrag tot 16700.17 zou gestegen zjjn, indien alle contracten over het geheele jaar hadden ge- loopen. Het gemiddeld cjjfer per contract is 16.38 per perseel 12.76. Het buizennet werd met circa 1000 Meter uitgebreid. De toestand der scheepmaker jen was bevredigend, doch er wordt geklaagd over de moeite, die bet kost om van de schippers geld te ootvaogen. Vergelijkend overzicht van de scheepvaart. Opbrengst ƒ262,432,79 - 13,906.95» - 14,382.24 19.— - 4,667.54 1 8 8 5. Hoeveelheid. 316,722 910,602 Kg. 9,078,595 9235 st. Opbrengst. ƒ212,195.34 - 14,471.98 - 17,212.02 - 4,242.76 AANGEKOMEN OT DOORGEVAREN. Stoombooten Zeilschepen Tonnenmaat 1884. 13,028 35,210 2,860,188 1885. 18,173 46,844 2,979,201 Het toelatingsexamen voor de normaalschool alhier werd in tegenwoordigheid van den Districts-Sehool- opziener Mr. M. A. de Cock den 16°, 18' en 191 Maart jl. gehouden. Toegelaten werden 1 tot de voorbereidende klasse, Afdeeling B, 6 tot de voorbereidende klasse, Af- deeling A en 13 tot de le klasse der normaal school. Afgewezen werden 3 voor de normaalschool en 1 voor de voorbereidende klasse. De 6 sollicitanten naar 2 vacante rijksbeursen werden allen gesobikt bevonden het onderwjjs der le klasse te kunnen volgen, en zullen daarom op Woensdag a.st. tot een vergelijkend onderzoek worden toegelaten. Gisterenmorgen is het ongeveer 6-jarig dochtertje van den beurtschipper Broere in den IJssel ge vallen. G. Sluiter aarzelde niet het terstond na te springen en van een anders wissen dood te redden. Staten-Generaal. Tweede Kameb. Zitting van 22 Maart 1886. In deze zitting zjjn de beraadslagingen aangevangen over de verhoogiug der Indische tarieven met een amendement van de heeren Bablmann c. s. tot her stel der differeotiëele reohten, welken maatregel de heer De Bruyn Kops strjjdig achtte met de vrjjgevige tariefwetgeving van 1872, die onze industrie deed vooruitgaan, geljjk ook de heer W. Van Dedem meende, daar de differentiëele rechten, volgens deze sprekers, bet verbruik in Indien zullen drukken. De heer A. Van Dedem wil geen ongevraagde be scherming verleenen. De Minister van Koloniën verdedigde de handhaving van den bestaanden toe stand, behoudens eene bescheiden rechtenverhooging. Heden voortzetting. Het telegraafkantoor te Ammerstol, tot welks res- tigiog ingevolge de koninklijke machtiging van 31 October 1885 vergunning werd verleend, wordt op 24 dezer voor het algemeen verkeer geopend. De diensturen zjjn geregeld als volgtop werkdagen van 8 uren voor- tot 9 uren namiddagsop Zon en feestdagen van 8 tot 9 uren voormiddags. In de Zaterdag te Utrecht gehouden buitengewone vergadering van aandeelhouders van de Ned. Bijnsp. Maatschappij waren aan de orde I. Goedkeuring van de met de Regeeriog aan gegane overeenkomst tot verlenging van den duur der concessie en van een bereidverklaring betrek kelijk het gemeenschappelijk spoorweggebruik. Deze overeenkomst komt op hot volgende neder. De Msatsohappjj zal aanstonds afstand doen van alle schadeloosstelling uit 's Rijks kas, waarop zij thaos aanspraak meent te hebben tot uit. December 1898; bovendien moet zjj op haar kosten de wagen ruimte leveren, noodig voor het vervoer van de brievenmalen en van de ambtenaren met het over brengen daarvan belast, waartoe zjj onder de be staande oonoessie niet is verplicht; op haar rollend materieel tal zjj bjj naasting een afschrijving hebben te gedoogeD op den prjjs der aansohaffing, welke meer dan een derde van dien prjjs kan bedragen; behalve na te melden premir, voor het gevnl van naasting, doet zjj afstand, ten behoeve van het Rijk, van al wat zjj, na kwjjting harer schulden, bleek meer aan waarden over te bonden dan 100 percent; deze naasting zal nu te allen tijde kunnen geschieden, t zonder eeuige andere schadeloosstelling dan eeu pre mie van 1 percent vau het maatschappelijk kapitaal voor elk jaar dat het tijdstip, waarop dit plaats grgpt, verwjjderd is van 1 Mei 1919; eindelijk zal de Maatschappij, mo ',Dg 'Ij tnet de exploitatie bljjft belast, van het oogenblik waarop de overeenkomst in werking treedt, aan het Rjjk hebben uit te keeren de helft van hetgeeu er in eenig jaar voor aandeel houders meer aan winst zou overschieten dan 6 percent. De Directie beval de aanneming van deze over eenkomst aan. De volkomen veiligheid van het maatschappelijk kapitaal der onderneming wordt door de bedongen naasiingpremie verzekerd. „De nieuhre lasten, welke aan de Maatschappij worden opgelegd, wegen ongeveer op, zegt de Di rectie, tegen het minder bedrag der beuoodigde annuïteiten over langeren tijd, en brengen dus weinig of geen meerdere kosten te weeg. „Tot vjjf 'pereent zjjn de winsten uitsluitend voor aandeelhouders; „dit is in de gegeven omstandig heden een gezond rustpunt, als er uitzicht bjj bljjve bestaan op een goed deel der overwinsten. „De Regeering erlangt nieuwe middelen om het evenwicht te herstellen tusscheo de concurreerende Maatschappijen, dat moedwillig werd verbroken, ten onzea koste en ten nadeele van het publiek. „Het uitzicht, dat het Rjjk hierbij beeft op een aandeel in de winst, zal voor de Regeering een spoorslag zjjn om van die middelen het noodig ge bruik te maken; en dit strekt dan mede tot voor deel van de aandeelhouders. „Wordt hun voordeel tevens een Rijksbelang, zoo ontstaat daaruit voor de Maatschappij een krachtige waarborg voor een duurzaam en voorspoedig beslaan.* II. Wijziging van de Statuten in verband met de nieuwe overeenkomst, en wel de volgende lo. aan art. 19 (dat, zoo bij vergrooting vau kapitaal ala bjj geldleeningen aan de deelhebbers voorkeur tot deelneming toekent) toe te voegen „voor zoover niet krachtens besluit eener algemeene „vergadering van deelhebbers recht van voorkeur „aan anderen toegekend en door dezen uitgeoefend „wordt*; 2o. in art. 50 (dat voorschrjjfl hoe met winst boven 5 pCt. gehandeld moet worden) het bepaalde onder no. 5 te vervangen doort „Het „alsdan overblijvende van de wiost zal, voor zoover „daarover niet krachtena besluit eener Algemeene „Vergadering van deelhebbers anders mocht zjjn „beschikt, aan de deelhebbers worden uitgekeerd „met en boven de uitkeering in bet vorig artikel- vermeld.* De Vergadering van aandeelhouders heeft zich met beide voorstellen vereenigd. De heer Gladstone heeft den leden van het Lager huis in het algemeen en zijnen staatkundigen vrien den in het bijzonder aangeraden, de loopeude crisis- geruchten met de uiterste omzichtigheid te bejegenen. Met andere woorden beet dit, dat de meeste geen geloof verdienen. Zulk een advies is vau pas, nu de onwaarschijnlijkste geruchten de ronde doen. Maar of des premiers raadgeving ingang vinden zal, s aan twijfel onderhevig; want vandaag hebben wij het gewone geruchten-menu op de ontbijttafel ge had, wnarvau ettelijke in den loop des vooamiddags weer te niet zjjn gedaan door „gezaghebbende" tegen spraak. Het staat te vreeeen, dat deze geruchten en contra-geruchten nog eene poos zullen voort duren, en middelerwijl kan het geen nat hebben op dergelijke éëndngsvlinders acht te slaan. Geljjk men verwachtte, laat het ontslag der heeren Chamber lain en Trevelyan nog immer op zioh waohteu. In den boezem vao het Kabinet bestaat er veraohil van gevoelen nopeus onderdeden van Gladstone's plannen aangaande Ierland, maar uit niets bljjkt, dat hel ge schil voor geen vtreffening vatbaar wezen zou. Binuen weinige dagen zal men er meer van welen want Gladstone heeft beloofd, ons aanstaande week den dag te noemen, waarop hjj zijne voorstellen zal toehohten. Gisteren vierde keizer Wilhelm zjjn 89sten ver jaardag. Geen zjjoer voorgangers, nooh als keizer van Dnitschland, nog als regent van Pruisen, bereikte een zoo hoogen leeftjjd. In zeer moeiljjke omstandighe- den aanvaardde Wilhelm in 1861 op 63-jarigen leef- tgd de regeering in Pruisen, dooh vol moed aanvaardde ag de teak, welke hem wachtte. „Ik weet aldus luidde het antwoord des koniogs tol de deputatie van het Huis van Afgevaardigden, die hem bjj zjjn troonsbeklimming kwam begroeien dat mjjn volk zoowel in goede als in slechte dagen mjj met onwankel bare trouw terzjjde staat.* Deze verwaohliug, waarmede de bejaarde vorst de "gearing aanvaardde, is nimmer teleurgesteld. Zoo- wel gedurende den hevigen etrjjd, waardoor zjjn eerste regeeringsjaren zich kenmerkten, als later in de jaren van voorspoed, toen de oude Duitscbe keizerskroon zijn deel werd, genoot de keizer steeds in hooge mate de achting zjjner onderdanen, De Duitsohe bladen, zonder onderscheid van politieke richting, wjjden dan ook allen nu in de eerste plaats een artikel aan 'a keizers geboortedag, waarin tg de beete wenschen voor den grijzen vorst uitspreken. De commissie uit bet Pruisisch Heerenhnis, welke belast éas met het onderzoeken der kerkeljjke wetten, heeft haar rapport opgesteld. Ofschoon het verslag nog niet is medegedeeld, weet de Nat. Zeit. reeds mede te deelen dat de regeering, betreffende de seminaria en de bestraffing der geestelijken, werke lijk nieuwe concessies heeft gedaan. Toch gelooft het blad niet dat de paus zijn goedkeuring zal hech ten aan de wet. Als een ongunstig teekeo wordt beschouwd dat bisschop Kopp de vergadering, waarin het verslag werd opgemaakt, niet heeft bijgewoond. Vermoedelijk zal het Heereohuis a. s. Vrijdag met de algemeene beraadslagingen over de wet een aan vang maken. De Franeche Kamer beeft eergisteren bet wetsont werp, waarbij Parijs wordt gemachtigd tot het aan- gaau eener leening van 250 millioen voor bet onder nemen van openbare werken ten behoeve van den werkeuden etaud, in zijn geheel aangenomen. De Se naat heeft art.17 der wet op het lager onderwijs aan genomen, waarbjj verklaard wordt dat het pereoneel bjj dat onderwijs uitsluitend uit leeken zal bestaan. Vorst Alexander van Bulgarije handhaaft de bil lijkheid van zijn verzet tegen de Turksch-Bulgaarsche overeenkomst. Hjj wil wel de oorspronkelijke, door den sultan en hem geteekende overeenkomst erkennen, maar hij weigert de wjjzigingen, welke de sultan daarin zonder zijn toestemming op verlangen der mogendheden beeft gemaakt. Bljjven de mogendheden bjj haar eisch volharden, dan zal de vorst zich hier door ontslagen achten vau de verplichting, door hem jegens den sultan aangegaan. De Tempt verneemt uit Athene, dat de Grieksche regeering nog niet aan onderwerping denkt. Trou- wene de hernieuwing van het Bulgaarsch-Turksche geschil zal de Grieken wel weer tot verzet aanmoe digen. Koning Milan vau Servie heeft een proclamatie uitgevaardigd, waarbij hjj zjjn volk mededeelt dat de vrede met Bulgarije is gesloten. Het ministerie Garasehine heeft weer zijn ontslag ingediend. Ver moedelijk zal de koning het nu aannemen en aan Myatowich de vorming van een nieuw Kabinet op dragen. VEILING 22 MAART. Winkelhuis, Oosthaven, B. No. 42 2000.k. A. van der Star. Huis en Tuin, Fluweelen Singel, B. No. 597 2450.—, k. F. G. Götte. Huis, Nieuwe Haven, N. No. 142 1400.k. A. van der Hoeven. Terechtzitting van Woensdag 17 Maart 1886. Kantonrechter Mr. 1. H. van MIEROP. Ambtenaar van het Openbaar Miuisterie Mr. W. C. A. SCHOLTEN, te Rotterdam. VEROORDEELD A. Wegens dronkenschap op dea openbaren weg te Gouda .- Mattheua Johaonea Truijen, 28 jaar, sjouwer te Gouda, tot 15 gulden of 5 dagen Jan Boeoink, 45 jaar, sigarenmaker te Gouda, tot 15 gulden of 5 dagen; Albert Brandt, 35 jaar, sigarenmaker te Gouda, tot 12 gulden of 4 dagen Johannes Arnoldus Rapis, 48 jaar, visscher te Gouda, tot 3 gulden of 2 dagen Cornelia Bons, 44 jaar, touwspinaer ie Gouda, tot l'/s gulden of 2 dagen Leonardos Wolfers, 80 jaar, koopman te Gouda, tot l'/s gulden of 2 dagen Anna Maria Klein, 39 jaar, koopvrouw zonder vast verblijf, tot l'/s gulden of 2 dagen Johannes Mes, 49 jaar, sjouwer te Gouda, tot 1 gulden of 1 dag Pieter vau der Pool, 52 jaar, pjjpmaker te Gouda, tot '/s gulden of 1 dag; Frederik van Klaveren, 41 jaar, touwspinner te Gouda, tot 1 gulden of 1 dag. B. Wegens dronkenschap op deu openbaren weg te Zevenhuizen Jacobus Klejjn, 19 jaar, arbeider te Zevenhuizen, tot 1 gulden of 1 dag. C. Wegens dronkenschap op den openbaren weg te Bleiawijlc Antonie Bresser, 19 jaar, smidsknecht te Bleitwjjk, tol 1 gulden of 1 dag Johannes Wilhelmus Bom, 31 jaar, arbeider te Bleiswjjk, tot »/a gulden of 1 dag Cornells Schipper, 33 jaar, arbeider te Bergschcn- hoek, tot 1 gulden of 1 dag. Voorts werden VEROORDEELD A. V, koopman te Bergschenhoek, tot 2 boeten van 3 gulden of 2 dagen wegens op wilde en onbehoorlijke wijze rijden met een kar bespannen met een paard te Bleiswjjk, en moedwillig mis handelen van dat paard J. van M, koopman te Bergschenhoek, evenals de vorige. CORRESPONDENTIE. Het stok van I. wordt in ons volgend nr. geplaatst. Da Rzoactus. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der ge- meente GOUDA, brengen ter kennis van alle Raten t- plichtige ingezetenen, wier namen voorkomen op de suppletoire registers voor het dienstjaar 1885/86, (dat zijn zjj, die na Mei 1885 zioh in deze Ge meente hebben gevestigd of na dien tjjd zich voor het Patentreoht hebben aangegeven) dat de PA TENTBLADEN in gereedheid en op de Secretarie dezer Gemeente verkrijgbaar zijn, voor hen die zich daartoe persoonljjk aanmelden, van den 24 Maart tot en met den 7 April a. e. daaraanvolgende dea voormiddags van 10 tot des namiddags 1 ure (de Zondag uitgezonderd) zullende, overeenkomstig Z. M. besluit van 17 October 1820, de binnen dien tjjd door de belanghebbenden niet afgehaalde PATEN TEN, door den Deurwaarder der Directe belastingen, aan hunne huizeu tegen betaling van tien cents wor den uitgereiktlerwjjl de nalatigen vervallen in eeue boete van vijftien gulden, zoo zij hun PATENT of een afschrift daarvan niet kunnen vertoonen, wan neer dit verlangd wordt. GOUDA, den 23 Maart 1886. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN BERGEN IJZENDOORN„ De Secretaris, BROUWER. GEBOREN 19 Maart. Benjamin, ouders B. Weeldenburg en G. Wieser. 20. Neeltje, ouders C. Vos en C. Radii. Alida Martina, ouders S. Kelder en G. l'ithol. Manrits, ooders H. van Monnikendam en K. Senders. Mnria Eli zabeth, ondera W. P. Polet en M. Broere. 21. Aart, onder» I. Verkaeik en A. de Peter. Theodorue, ooders T. Laurier en L. Braat. Arie, ondere J. de Hoon en H. van Gorselen. OVERLEDEN: 19 Maart. G. van Dam, wed. A. Hois- man, 70 j. 21. A. van der Sloot, 3 w. N. van Vooren, huisvr. van G. Schieveen, 50 j. M. van den Bere 78 j. 11 m. N. Danens, 60 j. GEHUWD 28 Msart. B. W. Los en A. H. vhd der Klein Getrouwd B. WIELAND LOS BN A. H. VAN DER KLEIN, die ook namens wederzijdsehe Familie hun dank betuigen voor de vele blijken van belangstel ling, bjj hun huwelijk ondervonden. Gouda23 Maart 1886. Heden overleed plotseling mjjne innig geliefde Dochter WIBBINa JELLA CLARA in den ouderdom van ruim 39 jaren. W. F. LAMORAAL WICHERS. Velp17 Maart 1886. Eenige kennisgeving. I Heden overleed te Zwolle onze Vader en Behuwdvader de Heer EVERHARDUS van der VEGT in den ouderdom van 65 jaren. H. van der VEGT. R. S. van der VEGT— Gouda20 Maart 1886. Coklman. Voor de vele en harteljjke bewijzen van deelneming, die de ondergeleekenden van hier en elders nebbeu ontvangen, bij de smarteljjke verliezen, die hen getroffen hebben, betuigen zjj aan allen hnn' welgemeenden dank. D'. A. ROMEIJN. M. E. ROMEIJNStoelexdrajer. Gouda23 Maart 1886.

Goudsche Courant | 1886 | | pagina 2