J. H. DM, ROTTERDAM, Dank aan: TE HUUR EAASSTELLING Bultenlandsch Overzicht. Schuttersraad te Gouda. AFKONDIGING. ADVERTENTIËN. H. ENNO VAN GELDER NieuweFransche en ENGELSCUE STOFFEN. Oude en Nieuwe Boekhandel. OPPERT 150 (voorheen Hang 31) Magazijn van goedkoope Boeken. Afslag van KALFSVLEESCB. een vrU B0VENHUISJE ADVERTENTIES Burgerlijke Stand. ©rbtvereettigittg A. van OS Az. Kleiweg E 73a. T. VAN VLIET, elderi bekende feiten vergelijkt, der overtuiging toe» gedaan zijn, dat een aantienlyke versterking van troepen- en oorlogimaterieel in Indië onmisbaar is. Prof. De Louter wil slechts aan de volgende feiten herinneren 1. Zelfs binnen onie geconcentreerde stelling worden wij voortdurend aangevallen, en ljjden wjj onophoudelijke verlieten aan soldaten en wapenen geinige de aanteekeningen van den majoor Pere- laer, die ruim 26 aanslagen in de eerste 14 maanden na de concentratie opsomt. 2. Ook binnen het bereik oneer liniën zijn wij niet of nauwelijks in staat, ome vlag en onder danen te beschermen getuige het in Pebmari 11. gebeurde met 2 Chineesche prauwen iu Koeala Tjangkoel by.jOleh-leb. 3. Over Noord-Sumatra hebben wij pleohtig onze sonvereiniteit 'afgekondigd, doch zjjn ten eenenmale buiten staat aan vreemde reizigers en handelaars aldaar besoherming van persoon eu goederen tegen onze zoogen. onderdanen te verleenen en mitsdien vreemde inmenging te voorkomen getuige het vernederend incident der NÏBero getuige de toe nemende zeerooverij'nit onze havens, door Pinaugsohe bladen gebrandmerkt. 4. Onze overwonnen vijanden niet tevreden met het onophoudelijk bestoken vans ome bezetiingeu in hun eigen land, zoeken reeds onge kwetsbare plekken elders en schromen niet, onze rjjke plantages op Sumatra's Oostkust aan te tasten en te vuur en te zwaard te vernielen, getuige de tot tweemaal met sucoes bekroonde aanslagen vak Atjebneesche benden in Langkat aan de Pasitan. 6. De terugslag der Atjebneesche rampen, reeds eenmaal op Borneo gefnuikt, begint zich thans opnieuw te openbaren getuige de onlusten op Djambi en in de Bataklanden, de gisting zelfs hier en daar op Java. 6. Ons eigen leger wordt door hevige ziekten en een in Indië dubbel noodlottige moedeloosheid geteisterd, die zijne krachten sloopt en zoo niet den grondslag, althans den waarborg onzer heer schappij ondermijnt getuige de ziekenrapporten en toenemende desertiën. Met deze feiten voor oogen, zegt de schrijver, is het een dure plicht van ieder die hart heeft voor zijn vaderland eu besef van onze roeping als koloniale mogendheid, ja voor ieder, wieu het eindeloos bloedvergieten verdriet om zijne stem te verheffen, ten einde Regeering en Volksvertegen woordiging te wijzen op dezen eisoh van het oogen- blik, te waarsohuweu tegen een onvruchtbaar twisten over vraagstukken van binnenlaudsebe staatkunde, terwijl de bijl aireede gelegd is aan den wortel onder koloniale maoht en daarmede aan dien van onzen nationalen roem en toekomst. Foeticassching in bet keizerlijk paleis te Weenen. De keizer van Oostenrijk verrichtte Witten Donderdag de jaarlijksche plechtigheid hij wiesoh de voeten van twaalf hoogbejaarde behoeftige mauneu, dieiu de feestzaal van den Hofburg daartoe waren bij eengekomen; Het corps diplomatiek was dezen keer niet door zooveel zijner leden vertegenwoordigd als in vorige jaren het geval was van de gezanten was alleen generaal Nigra (Italië) verschenen. Daaren tegen bevonden zich in de zaal al de ministers die zitting hebben in het Odstenryksch-Hongaarsche kabinet, hooge staatsambtenaren, hoofd-officieren, leden van het Heerenhuis, ridders der Maltezer orde, allen in groot-uniform. De aanblik was praohtig. Vroeger was de keizerin gewoon de voeten van twaalf azme vrouwen te wasschen, doeh hare gezondheid gedoogt niet meer dat zij zich zoo vermoeit, en dus verloor het tafereel de helft zijner aantrekkelijkheid, daar geene "dames tegenwoordig waren. De voetwasschiog wordt door een middagmaal voorafgegaan. Aan de eene zijde der zaal staat een lange tafel waar voor twaalf personen gedekt is. Te 10 ure versoheuen de twaalf oude mauneo, ieder vergeield van twee of drie bloedverwanten, eu namen da voor hen bestemde plaatsen in. De oudste was 85 jaar, en allen zagen er zeer zwak en lijdend uit. De manneu worden door den hof maarschalk gekozen uit een lijst van fatsoenlijke armen, die door de geestelijkheid en het gemeente bestuur zijn aanbevolen. Zij zijn gekleed in een zwart gewaad uil de 17e eeuw, dat sy mogen be houden met en benevens alles wat hun voorgediend en voorgezet wordt, t. w. de spijzen en het couvert, waartoe bebooren een driukkan met het keizerlijk wapen, een zilveren beker, een bord, een mes, een vork en een lepel. De keizer, in maarschalks-uniform, trad even na half tien de zaal biunen, begeleid door de geestelijk heid van de hofkapel, tenige aartshertc^èn eu den groothertog van Toskane. Hij begaf zich naar de tafel en nam de schotels van de bladen, die hem door twaalf man der lijfwacht, in scharlaken uniform gekleed, werden aangeboden. Aan een der oude liedea werd toen gevraagd of hij iets zou willen eten de man gaf door een hoofdknikken een ont kennend antwoord, en daarna werd door de aarts hertogen alles van de tafel genomen wat er op geplaatst was. Vier maal achtereen werden op deze wgze spijzen gebracht, de keizer deelde de schotels uit en de aartshertogen namen de tafel af. Na afloop der oeremonie werden de schotels in groote kisten gelegd en naar de woningen der oudjes gebracht. De tafel werd weggenomen en de geestelijkheid begon een gebed uit te spreken. Vervolgens werd een lang wit laken ontvouwd en over den schoot der oude lieden gespreid, in dier voege dat van het middel des liohaams af de beenen bedekt waren. Hofbedienden ontdeden den rechter voet van elk der mannen van den schoen en de kous en de keizer knielde om de wassching te verrichten. Uit een gouden beker sprengde hij een weinig water op den voet, hjj droogde dien met een doek en zoo geschiedde bet achtereenvolgens met alle twaalf. Toen het wassohen was afgeloopen kwam prins Ho- henlohe, de hofmaarschalk, met een blad waarop twaalf gevulde beurzen lagen, en de keizer hing aan ieder der oude mannen een van deze beurzen om den hals. De geheele plechtigheid duurde ongeveer een half uur. De verzamelaar, door Klikspaan zoo geestig be schreven onder zijn „Studententypen", is geen uit sluitend academisob, maar een algemeen menscheljjk, oosmopolitisch verschijnsel, aan landaard noch leeftijd gebonden de menach is van nature verzamelaar. Toch is er nu en dan eens afwisseling noodig, om er leven in te houden, en zoo kwamen onlangs de jonge Arnhemmers op de gedaehte, in plaats van grifjes, pennen, postzegels en lakken, stempelaf drukken te gaan verzamelen. De winkeliers juiohten. Welk een reclame, zoo goedkoop, zulk een colleotiomanie I Eeu paar maanden zijn sedert verloopen en nu maken de verzamelaars 'tdeu winkeliers reeds zoo zuur, dat deze de Ami. Ct. in den arm hebben genomen om genade te verzoeken van die gratis recla mes I 't ls niet langer om uit te honden honderd eu zooveel malen daags worden ze in hun winkel geroepen en vinden dan, in plaats van klanten, kinderen die om „een stempeltje" komen vragen. De Arnhemmmers hopen op den invloed van het mooie weer, om de stempelmania te genezen. Hun voorbeeld strekke anderen tot waarschuwing, als de epidemie zich tot andere steden mocht uitbreiden, om er geen voet aan te geven. Goedkoop is duur koop voor deze reclame. De Grieksche regeering heeft te elfder ure be sloten om baar eischen tot gebiedsuitbreiding ?oor- loopig te lnteo varen eo tot ontwapeniog van het leger over te gaan. Dit besluit werd iu den ministerraad geuomen, nadat de Fransohe gesant namens Frankrijk op vriendschappelijke wgze tot toegeven had aangespoord. De minister-president, De Freyoinet, wees met nadruk op de gevaren, waaraan Griekenland zich blootstelde door den wil der mogendheden te trot- seeren. Eenmaal zouden betere dagen voor Grie kenland aanbreken en dan zou de Fransche regeering niet vergeten, dat de Grieken aan Frankrijke ver langen gehoor gaven, want daardoor wordt voor komen dat de Europeesohe vrede, aan we^ks behoud de Fransche regeering veel gewicht hecht, niet wordt verstoord. Dit is iu hoofdzaak hetgeen de Fransche gezant, graaf Mouy, den minister-president, Delyan- nis, mededeelde namens „een regeering, welke steeds vriendschappelijk jegens de Grieken "gezind was." Inmiddels verscheen een gedeelte van het inter nationale eskader uit Soeda-baai aan den Piraeus. Vertegenwoordigd waren daarby Engeland, Duitsch- land, Oostenrijk en Italë. De gezanten kwamen ten huize vau den Engelschen gezant, sir Horace Rumbold, by een, ten einde te beraadslagen over den vorm van het ultimatum, dat den minister president Delyannis zou ter hand worden gesteld. Engeland wenschte een termijn van acht dagen te bepalen, maar Italië achtte een bedenktijd van 24 uren voldoende. Eeu beslissing werd niet genomen, want inmiddels kwam de tijding dat de Grieksohe regeering tot ontwapening wilde overgaan, waarna de pantserschepen terstond weer wegstoomden. Delyannis deelde namelyk in antwoord op De Freycinet's nota mede, dat de Grieksche regeering aan Frankryks wensohen zou gehoor geven. Zy zou alleen trachten de hangende quaesties langs diplomatieken weg op te lossen. De minister van binnenlandsche zakeu zou een sohrijveu richten tot de prefecten en hun opdragen, om ter kennis van het geheele land te brengen, dat Griekenland Frank- rijks raad opvolgt. De regeeriug deed dit in het volle vertrouwen, dat de Grieken by bun nationaal streven voortaan een krachtigen verdediger zouden vinden in Frankrgk, terwijl by de overige mogend heden een welwillende stemming it te verwachten, welke Griekenland verdient. Met deze verklaring zijn de andere mogendheden eohter nog niet tevredeu, want zij big ven verlangen dat de Grieksohe regeering haar onderwerping ter kennis brenge van alle mogendheden en binnen een week tyds het besluit tot ontwapening der troepen uitvaardige. De toestand te Decazeville blijft onveranderd. De heer Léon Say zal weer een onderhoud hebben met de ministers De Freyoinet en Baïbaut, maar de kans op het tot stand komen eener schikking is zeer gering, daar de Maatschappij niet tot de oude tarieven kan terugkeereu en de oproerstokers niet meer in dienst wil nemen. De nitdeeling aan de werkstakers wordt voortgezet. Het comité, dat zich hiermede belast, heeft nog ruim 20,000 frcs. in kas. Te Epinao is alles rustig. Men gelooft dat de arbeid daar spoedig zal hervat worden. De Rechtbank te Yiliafranche heeft den, onlangs tot 15 maanden gevangenisstraf veroordeelden op ruier Roche voorloopig in vrijheid gesteld. Roobe, te Pargs oandidaat gesteld voor de Kamer, is daar door in de gelegenheid gesteld om zijn candidatuur te verdedigen. De Senaatsverkiezingen in Spanje zijn ten gunste der regeering uitgevallen. Ofsohoon de meerderheid der senatoren, die voor hun leven zgn benoemd, conservatief is, zgn toch van de andere helft, welke nu is gekozen, zoovele aanhangers van Sagasta, dat de regeering in den Senaat op een meerderheid van 60 stemmen kan rekenen. Ernstig luiden de berichten van gene zijde van de Oceaan, uit de Yereenigde Staten. De werk stakingen blgven daar aan de orde en men weet niet wat het einde moet z|jo. Te New-York hebben 6000 werklieden in de suikeraffinaderijen het werk gestaakt om booger loon af te dwingen. B|j een aanval op de suikerfabrieken ontstond een botsing met de gewapende maoht, waarbg een aantal per sonen werden gewond. De spoorwegwerkstaking te Chicago is geëindigd met een vergelgk, maar men vreest, dat dit slechts tijdelijk zal zgn. Natuurlijk wordt de Boodschap van President Cleveland aan het Congres naar aanleiding van de werkstakingen druk besproken. Die Boodschap is een merkwaardig stuk, omdat er vry duidelijk voor de werklieden partij wordt getrokken. De President verklaart in dit stuk zoozeer doordrongen te zgn van het gewicht eener onverwgldeen weldoordachte regeling van bet arbeidsvraagstuk en met name van dat der beslech ting van gesohillen, dat hy zich genoopt gevoelt om een wetgeving omtrent deze ernstige en drin gende aangelegenheden aan te bevelen, Gewagende van de aanspraken en rechten der werklieden, zegt de President, dat alle wetgeving dienaangaande met kalmte eu bedachtzaamheid geschieden moet zonden^ eenige bedoeling om onredelijke eisohen te voldoener of partijvoordeelen te behalende tegenwoordige betrekkingen tusschen kapitaal eu arbeid zgn on bevredigend en dit is iu ruime mate te wijten aan de roekelooze inhaligheid vati sommige patroons, ofschoon het aan den anderen kant moet worden erkend, dat de werklieden niet altijd zorg dragen om zonder oorzaak bewerkte en niet te rechtvaar digen rustverstoringen te vermijden. De pogingen der Regeering om een betere ver standhouding te verkrggeu, zoo luidt het verder, moeten blyven binnen de perken der Constitutie en er zijn vele grieven, welke zij niet verhelpen kan, maar z|j is er van overtuigd, dat er iets kan gedna^ worden om de menigvuldige geschillen te voorkomen?* De Presideut beveelt vrijwillige arbitrage aan en oppert daartoe het denkbeeld eener commissie van drie leden, Regeerings-ambtenaren, belast met het onderzoeken en afdoen van gesohillenhij verklaart zich tegen tydelyke scheidsrechters en geeft als zijn meening te kennen, dat het instellen van zoodanige vaste commissie een rechtmatige en verstandige erkenning zou z|jn van de waarde des arbeids eu van zijn recht om in de afdeelingeu van bestuur ver tegenwoordigd te zgn. De bedoeling, waarmee deze Boodschap is gemaakt, is zeker goed, maar het schijnt, dat zy toóh meer kwaad dan goed zal doenzij spoort de werkstakers aan tot verzet en verb.ttert de werkgevershet voorstel van een offioiëele arbitrage commissie wordt sterk afgekeerd en door sommigen zelfs inconsiitutioueel genoemd. Bij vonnissen van 27 April z|jn veroordeeld: F. W. S., en J. v. G., sohutters, wegens plicht verzuim, ieder in eene geldboete vam 5 en in de kosten. BURGEMEESTER en WETHOUDERS .an Gouda; Gesien het besluit ran den Heer Commissaris 0 des Koning» iu de Prorinoie Znid-Holiand ran jeu 12 Maart 1886, A. No. !SI/lt 8e Afd. (Pror. Blad No. 28) betreffende de beachryriug roor de fersoneele Belasting, dienatjaar 18M/87 doen te weten lo. Dat da Outranger der Direete Belaatingen „n de woningen der ingeeetenen op Vrydag den 1 Mei aanstaande en rolgende dagen ter inrnlliug ut doen besorgen een BeScbrijvingsbiljet inhoudende eene korte schets ran de grondalagen der roornoemde belasting, welk biljet aebt dagen na da uitreiking door of ran weg. dien Ontranger sal worden af gehaald. Zij, die geen biljet hebben ontvangen, banen dit rerkrygen ten kantore ran Rijks directe belastingen, en syn rerplioht hetzelre behoor lijk ingeruld aan genoemd kantoor terug te be- eorgen. jo. Dat tot tegenschattera Syn aangesteld de Hetren P. M. ROOSENDAAL, P. A. BURGHOUT, H. J. NEDERHORST en G. van GENT. Toorts worden belanghebbenden in het byionder opmerktaam gemaakt lo. Op de rolgende bepalingen t s. .Wegens Vronwelijke dienstboden, die op den In .Mei des jaars, waarover de belastiDg loopt, onder .dan 18 en jonger dan 21 jaren syn, bedraagt .de belasting 5.00, tonder toepassing ran het .opklimmend tarief." b, „Dienst- en werkboden in gebonwen, instellingen, .gestichten of inrichtingen, rermeld onder lilt. e. „eu i. ran art. 5 2, roor tooreel tij geen .belastbare diensten rerriohten, rechtstreeks ten „beboere ran hen, die aldaar in eenige betrekking „of als leden werktaam tyn. Da eenige rrou- „welyke bediende, overigens naar dë eerste, derde „of vierde klasse belastbaar, in dienst ran den „belastingplichtige, welke geene andere bedienden „houdt eu tier of meer eigen of aangehuwde „kinderen, kindskinderen of pupillen by tich heeft „inwonen, die op den ln Mei des jaars, waar- „orer de belastiDg loopt, jonger dan 21 jaren tijn.' e. f 1. Die na den 15n Mei een perceel in gebruik neemt, ia roor dit perceel de belasting naar de eter eerste grondslagen roor den tijd dea dienstjaars, dia dan nog over is, rerichnldigd. j 2. Aan den belastingplichtige, die in den loop des dienstjaars eer. perceel verlaat, tonder dsario roerende goederen of iemand in tyn dienit achter te laten, wordt ontheffing verleend van tijo aanslag naar de vier eerste grondslagen voor den tijd des dienstjaars, dia dan nog over is, indien daarvan door hem, binnen den tyd van eene maand, volgende op dien waarin hy bet prroeel verliet, tegen bewys, schriftelijke aangifte is gedaan ten kantore des Ont vangers op een aldaar kottelooa verkrijgbaar biljet. „De onlhtffing wordt ook verleend orer het drie- „manndelyksche tijdvak, waarin het perceel werd tt „verlaten, indien de belastingplichtige daarna, doch „in den loop van datselfde tydrak een ander „perceel, waarvoor hy belaalingpliehtig is, in „gebruik neemt." „Bij overlyden van den belastingplichtige treden „syne erfgenamen in detelfde rechten eu verplich tingen. „De aangifte, volgens het le en 8 lid ing» „dieud, worden als gewone betwaarschriften aan gemerkt en behandeld." d. „Ten aantieo van den eersten grondslag kunnen, „behalve de jaarlykacha onzuivere huurwaarde, ook „maand- of weekhuren worden aangegeven. Andere „aangiften worden aangemerkt als niet gedaan." „Voor soover de belastingplichtige de aaugegeven „maand- of weekhureu niet telf tot jaarhureu „heeft herleid, wordt de eer„te door vermenig- „vuldiging met tien- en de laatste door verme nigvuldiging met drie en dertig tot jaarhnur her- „leid en altoo herleid, als de aangegeven jaarlyksche „onzuivere huurwaarde aangemerkt." 2o. Op de verplichting, om bij hunne betwaarschriften, ingevolge art. 1 der wet vau den 4n April 1870 'Staatsblad uo. 60) over te leggen een duplioaat van bun aanslagbiljet, tegen betaling van 5 cents by den Ontvanger der Oireote Belasting verkrijgbaar. GOUDA, den 27 April 1886. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN BERGEN IJZENDOORN, Da Secretaris, BROUWER. MA RKTBERICHTEN. Gouda, 22 April 1886. In granen ging alweer weicig om. De beste Zeeuwsche Tarwe werd voor oonsnmpsie gekocht van 7.80 tot 8.50. Mindere en polder voor 7.—. h 7.60. Rogge 5.25 A 5.75. Gerat 5.a 6.Chevalier tot 6.60. Haver 3.90 A 4.80 ligte ieta lager en extra tware wat booger. Maïs 5.30 a 6.In erwten, booneu en saden ging nieti om. Da veemarkt met goeden aanvoer, den bande) in alles traag, vette varkens 21 A 23 ct., varkens roor Londen 18 A 20 ct., magere varken* en biggen traag biggen 0.85 A 1.50 per week, 8ohapen traag verkocht. Aangeroerd 82 partyen kaas, eerste qaaliteit 20 A 22, tweede qualiteit 17 A 19. Noordhollandiohe 22 A 28. Goeboter 0.85 A 1. Weiboter ƒ0.66 A ƒ0.80. GEBOREN 25 April. Wilhelmina Eliza en Eliza Wil- helmina, oadera N. van Loon en S. van Dongen. Johao, oudera G. W. Zoet en M. E. Bediji. 26. Johannes Theo dora», oadera J. F. Jaspers en E. van Beozekom. Jacobna Christianus, oadera J. J. Lnijdveld en A. M. Bordenave. 27- Antonios, oadera J. Limaeher eo L van Vliet. 28. Cornelia, ouders J. Slagter en M. Verganst. Karei Hen drik, onder» A. Lambert en A. J. Goringen. OVERLEDEN27 April. A. W. M. de Jong, 1 j. 6 m. A. J. Roze»!riten, 4 m. J. Slobbe 4. m. G. van der Palm, wed. A. Prsgt, 84 j. huisvrouw van J. H. Schmidt. 28. A. E. Kerrebijn, 4 m. H. Kettner, 1 j. 3 m. C. Verbij, 3 m. J. E. Abersch. 44 j. - M. W. de Rea», 2 j- 8 m. GEHUWD28 April. E. J. de Joog en J. Oudijk. 30-JARIGE ran BERNARDUS KOK en ANNA CLA8INA tan ZUTPHEN. Hunne dankbare Kinderen. Zwolle, 30 April 1886. Den 9 Mei hopen onze geliefde Coders, Anthonius Hubektus tan Dillen en si Lambeedina Pktronella van Dam, hunne 25- JARIGE ECHTFEB- EENIOINO te herdenken. Hnnne dankbare Kinderen. Ondertrouwd L. W. C. G. tan der GARDEN EN M. BOUVIJ. Bergen op Zoom, I g0 A ril 1886. Sa Dordrecht, Bevallen van een Zoon A. M. J. LAMBERT, geb. Gohigen. Gouda28 April 1886. V Heden overleed na eene langdurige en slepende ziekte, na voorzien te zgn van de HH. Sacramenten der Stervenden, mijne innig ge liefde Echtgenoote JOHANNA ELIZABETH SCHMIDT, geboren Abersch, in den ouderdom van 44 jaar. j a SCHMIDT. Gouda, 28 April 1886. Voor de vele bewijzen van deelneming ontvangen bjj het overlijden van onzen waarden Vader en Behuwdvader, betuigen wij onzen hartelijken dank. KERKHOF. P. .A. KERKHOF- Gouda, 28 April 1886. Rolloos. V Mede namens mjjne Kinderen en Be- huwdkinderen betuig ik mgnen hartelijken dank voor de «ele blijken van belangstelling, ondervonden bg het overigden van mijne ge liefde Dochter WIBBINA JELLA CLARA. W. F. LAMORAAL WICHERS. Velp, 27 April 1886. de Maatschappij van «Nijverheid» Afdeeltng Gouda en in 't bgzonder aan den WelEd. Heer Secretarie, voor de vele bemoeiingen en genoten vrg transport van het door ons op de Handwerks lieden-Tentoonstelling te 'e Hoge geëxposeerde. De gezamentlijke Inzenders op genoemde Tentoonstelling nit Gouda. Catalogus op aanvraag gratis. Inkoop van Boeken, Bibliotheken, Prenten enz Voor Boekverkoopingen kan steeds ter bijvoeging worden ingezonden. Catalogi- Beeren, Taxeeren enz. van Bibliotheken. op een der beste standen een GEMEUBI LEERDE BOVEN VOORKAMER met een riant uitzicht en Slaapkamer. Adres franco brieven onder No. 1301, aan het Bureau dezer Courant. COTELETTES en POULET 40 cent. LAPPEN en GEHAKT 45 SCHIJF FRICANDEAU met been 40 zonder 50 Stolwijkersluis. Eene DAME verlangt zoo spoedig mogelijk of bij fatsoenlijke lieden 2 KAMERS met KEUKEN niet gemeubeld. Adres onder No. 1300, Bureau van dit Blad. TE KOOP gevraagd, met opgave ran hoo| lengte en boevele planken, alsmede een Kaas- schrapper. Adres met franco brieven, onder letters BPS aan het Algemeen Advertentie-bureau van NIJGH van DITMAR, Rotterdam. in alle Binnen- en Buitenlandsche Cou ranten, worden dadelijk opgezondendoorden Boekbandelaar A. BRINKMAN, te Gouda.

Goudsche Courant | 1886 | | pagina 2